WALSRODER CASINGS POLSKA SP. Z O.O.

Legnica

Wywiadu udzieliła:
Katarzyna Złotnicka Specjalista Ds. Kadr WALSRODER CASINGS POLSKA SP. Z O.O.

Proszę opowiedzieć kilka słów o początkach firmy Case Tech Polska...
Nasza firma rozpoczęła działalność w Polsce  w 1996 roku. Pierwszy zakład mieścił się w Świdnicy. Firma wchodziła wówczas w skład Koncernu Chemiczno Farmaceutycznego Bayer – producenta min. znanej nam wszystkim aspiryny. Po zmianie właściciela w 2009 roku zapadła decyzja o przeniesieniu zakładu do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Warto dodać w tym miejscu, że od momentu powstania CaseTech Polska nieustannie się rozwija, inwestując zarówno w infrastrukturę, nowoczesne urządzenia produkcyjne jak i sukcesywnie zwiększając zatrudnienie. W 1996 roku współpracę z nami rozpoczęło niespełna 40 osób, obecnie zaś liczba zatrudnionych jest bliska 200.

Drugie pytanie nawiązuje do tego, co mówiła Pani o siedzibie. Jakie są główne zalety obecnej legnickiej lokalizacji?
Dużą zaletą obecnej lokalizacji jest bliskość autostrady A4 jak i głównych dróg krajowych.  Pobliskie miejscowości  są również  dobrze skomunikowane z terenem strefy ekonomicznej. Ponadto, dzięki staraniom CaseTech został uruchomiona dodatkowa linia autobusu miejskiego, umożliwiająca dojazd pracownikom do pracy.

Czyli lokalizacja jest dobra zarówno dla pracowników, jak i klientów?
Zdecydowanie tak. Dzięki  dostępności głównych dróg i dobrej infrastrukturze mogliśmy nie tylko zwiększać produkcję ale również uruchomić nowoczesne centrum logistyczne. Posiadamy też plac manewrowy i dwa parkingi.

Jaka jest główna wizja firmy lub cel handlowy?
Misją naszej firmy  jest dążenie do doskonałości w wykonywanej pracy i wzajemnych relacjach. Nadrzędną wartością jest nie tylko jakość i innowacyjność oferowanych produktów i usług, ale również zadowolenie i zaangażowanie naszych pracowników. Co roku badamy poziom zadowolenia z pracy. W ubiegłym roku 72% pracowników odpowiedziało, że lubi swoją pracę. W tym roku z kolei wdrażamy międzynarodową normę dotyczącą etyki w biznesie SA8000.

Jak długo trwa i wygląda rekrutacja?
Wszystko zależy od stanowiska, na które rekrutujemy. Rekrutacje prowadzimy jednocześnie we własnym zakresie, jak i  korzystamy z pomocy firm rekrutacyjnych  oraz agencji pracy tymczasowej, tak aby wybrać najlepszych kandydatów. Proces przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap to rozmowy / testy manualne przeprowadzane przez firmy współpracujące. Następny etap to rozmowa rekrutacyjna w naszej firmie, po której podejmowana jest decyzja o ewentualnym zatrudnieniu.
Premiujemy również naszych pracowników za polecenie osób, które sprawdzą się w późniejszej pracy. Najlepsi pracownicy mogą także liczyć na awans wewnętrzny.

A jak wygląda sytuacja z pracownikami na stanowiskach menadżerskich?
Sytuacja wygląda bardzo podobnie. Do poszukiwań kandydatów angażujemy również wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. Rozmowy przebiegają dwuetapowo, z możliwością wykorzystania Assessment Center.

Case Tech Polska daje szanse studentom lub absolwentom na start w karierze zawodowej?
Tak. Jak najbardziej dajemy takie szanse. W naszych szeregach są osoby zatrudnione zaraz  po ukończeniu szkoły, które zostały przeszkolone i wdrożone od podstaw, stając się niejednokrotnie specjalistą na zajmowanym stanowisku. Współpracujemy również z Powiatowym Urzędem Pracy w kwestii organizacji staży.

Jak firma rozwiązuje kwestię integracji pracowników?
Co roku organizujemy imprezy integracyjne, w których mogą brać udział wszyscy pracownicy. Poszczególne działy mogą również organizować własne spotkania – turnieje kręglowe.  Nie zapominając o  naszych milusińskich organizujemy zabawy mikołajkowe z prezentami i licznymi zabawami.
Ostatnio dodane oferty pracy przez WALSRODER CASINGS POLSKA SP. Z O.O.
Kontroler Finansowy zobacz ofertę
Kontroler Finansowy zobacz ofertę