Opinie o PPUH POKO-AL w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PPUH POKO-AL. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PPUH POKO-AL o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPUH POKO-AL w Gdańsk

cześć, chciałbym poznać bieżące opinie z przyuczenia na stanowisku pomocnika montera. Na stronie piszą, że doświadczenie byłoby mile widziane, ja go nie mam wcale, jak na razie za pracą wstępnie się oglądam. Ile przy tym w tym roku zarobię?

Jak dużo osób pracuje w PPUH POKO-AL?

:-) Nowy wpis

NIkt. Firma dawno nie istnieje.

Anna Nowy wpis
@:-)

jak to nie istnieje? strona www aktywna, wizytowka google tez pokazuje ze firma działa ... czemu tak piszesz , to plotki ?

:-) Nowy wpis
@Anna

Firma PPUH POKO-AL nie istnieje już od bardzo dawna. Na stronie jak byk napisane POKO-AL SP. Z O.O. SP. K. inny NIP, inny REGON...

Panie Prezesie kiedy , zamierza Pan wypłacić ludziom resztę pieniędzy? Może doradzi ktoś gdzie najlepiej zgłosić się z tym problemem?

Ewelina

O kurczę, a to serio była taka sytuacja że nie wypłacił komuś pieniędzy? Czy to już zostało jakoś załatwione? Ile trzeba było czekać? Chętnie przeczytam jakąś aktualizacje...

Nic sie nie zmienia w PokoAlu Szkoda :( Takie sprawy zglasza sie do PIP

Iwona

Tobie też zalegają jakieś pieniądze? Może grupowo zgłosić taki problem, to by była szybsza reakcja, jeśli tak się dzieje faktycznie

@Ewelina

Wypłacili , ale dużo brakuje ... Idę do sądu...

@Iwona

Jestem jak najbardziej za sądem

Co wchodzi w socjal PPUH POKO-AL?

zenekm

Należy zadać pytanie czy w PPUH POKO-AL jest socjal?

El

Nadieżda poleciała ale Doda została :)

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PPUH POKO-AL? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Staszek

Na siłę nikt nie musi pracować w firmie. Może trzeba popatrzeć na własną pracę i zaangażowanie?

@Staszek

Na siłę nie, ale za wynagrodzenie tak! Odpowiednie do umiejętności i zaangażowania!

@Staszek

Wiesz co ? Lubiłem naprawdę tą prace, angażowałem się bardzo bo jak kierownik zlecał mi zadanie to starałem się wykonać sumiennie tak jak byłem uczony. Wypłata… noo należało ją poprawić, ale też nie mogłem narzekać bo jak ( każdy ) się przyjmowałem do pracy to wiedziałem jakie są płace i warunki noclegowe. Tylko jak widziałem że kierownik bardziej faworyzuje tych co nie wylewają za kołnierz i tych co „ najwiecej „ robią to mi ręce opadały. Długo pracowałem bo około 5 lat i pewnie dłużej bym pracował bo lubiłem wyzwania a do ciężkiej pracy czasami można się przyzwyczaić. Czasami można było poznać ciekawych ludzi.

Fasadowiec

Czy wiecie co dzieje się aktualnie w Poko-al w Niemczech ?Czy wynagrodzenia się poprawiły?

Fasadowiec2
@Fasadowiec

Same plusy. Wyplaty na 3 raty i jeszcze sie o nią musisz prosic. Należy pilnowac swoich godzin bo jeszcze Cie (usunięte przez administratora)!!!

Czy PPUH POKO-AL zapewnia kartę multisportu?

Huge

Ależ tak.Zadbasz o formę...

Aleksandra

Jak wyglądają obecne warunki zatrudnienia w PPUH POKO-AL? Czy polecacie aplikować do firmy na jakieś konkretne stanowisko? Proszę, napiszcie coś więcej na temat pracy w tym miejscu. Zależy mi na świeżych informacjach.

Igor

Czemu nazywacie kierowników pseudo kierownikami?

@Igor

Bo nie mają pojęcia o robocie, o zarządzaniu ludźmi...

@Nicki

tylko Kierownik Marcin S z tego co wiem ma uprawnienia budowlane i zachowuje się w porządku w stosunku do ludzi. Reszta ma ludzi za nic.

szczęśliwy

W 2014 Szwajcarii ujawniono największy dumping socjalny jaki zrobił POKO-AL to jest kłamstwo,największy dumping i okradanie pracowników to od długich lat jest w Niemczech

ciekawy
@szczęśliwy

Ile można zarobić w niemczech? jak z przejazdami? urlopem? nadgodziny?a praca po ile godzin?

taki tam
@ciekawy

w de monter ma 1370 euro za przepracowany miesiąc nieważne ile godzin , zdarza się przepracować nawet 230 godz i też dostaniesz 1370 euro,poko-al to taka firma że im mniej godzin pracujesz tym więcej zarobisz to absurd ale tak jest,urlopu w zasadzie nie ma,dostajesz zapłacone za urlop a dziennie pracuje się 10h no i sobota ok 7h ale to zależy od widzimisie tzw.kierownika budowy,jak jedziesz firmowym busem do domu to firma niby daje jeden bak paliwa ale i tak pracownik musi odrobić ten gest dobrej woli,ale zawsze możesz przekonać się sam '' ciekawy'' zatrudniając się w tej firmie bez problemów przyjmują nowych .

@taki tam

Małe sprostowanie - tak było kiedyś, teraz 1370EUR to ma nowy pracownik bez doświadczenia, albo taki co robi dłużej ale mu się nie chce pracować (bo po co? przecież i tak mniej niż 1370 nie dostanie). Jak już się ma doświadczenie w fasadach i chęć do pracy można mieć 200-300 EUR więcej podstawy, do tego jak jest dużo godzin kierownik dorzuca jakąś premię tym co ciągną robotę. A ze zjazdami jest tak, że jedziesz firmowym busem i nie musisz kombinować własnego dojazdu (bilety, rezerwacje itd.). Wkurzają mnie te wieczne narzekania - ja wyznaję zasadę, że jak mi pracodawca nie odpowiada, to go zmieniam na lepszego. I myślę że większość komentarzy pochodzi od ludków, co zostali wywaleni z roboty za nieróbstwo i wieczne balety na kwaterach - obecni pracownicy raczej nie (usunięte przez administratora) do swojego gniazda:) Może w Pokoalu nie jest idealnie, ale dostaje się sporo więcej niż w innych firmach - ci co pracują to wiedzą i dlatego tu pracują. A narzekacze już nie pracują i mają dużo czasu na pisanie głupot w sieci

szczęśliwy
@Arbeiter

Arbeiter- któremu kierownikowi liżesz cztery litery i donosisz na kumpli z którymi wódkę pijesz?a że liżesz i donosisz to kierownik dorzuci Tobie 100 srebników

@szczęśliwy

Jeśli tylko taki sposób zarobkowania znasz to twoja sprawa, ale nie mierz wszystkich swoją miarą. A tak na poważnie to teraz na rynku jest masa ofert pracy i mało ludzi, więc teraz każdy się czuje królem i przebiera. Jak przyjdą gorsze czasy dla pracowników, to pewnie się przeprosisz z firmą i chętnie pojedziesz na kontrakt, dużo takich już tu było. Nic do ciebie nie mam i życzę ci jeszcze lepszego pracodawcy, ale z tym może być ciężko

Zażenowany
@szczęśliwy

Wychodzę z założenia, że skoro jest ci źle w jakiejś firmie to zawsze możesz odejść i iść gdzieś gdzie będą cie nosić na rękach.... Myślę, że najszybciej wyniesie cię twoja stara na kopach niż ktoś cię w jakiejś firmie ponosi na rękach ;) pzdr PS. PRACOWAĆ TO TRZEBA UMIEĆ :)

OJCIEC R
@Arbeiter

Zażenowany aleś Ty mądry...no i pewnie dlatego pracujesz w POKO-AL który Tobie życie uratował a pewnie g....no potrafisz

@Arbeiter

Nie tylko narzekacze juz u Was nie pracują i tutaj piszą,ale przede wszystkim ludzie, którzy poprostu zwyczajnie nie zgadzają się z oszustwami jakie w tej firmie są stosowane i odchodzą i chcą innych uświadomić o realiach w tej firmie.

robin h
@Arbeiter

(usunięte przez administratora)1370 plus 200 =1570 za 200 godz to naprawdę godziwe pieniądze,to góra kaaasy

Tymon

A powiedzcie mi czy muszę znać język obcy żeby wyjechać do pracy?

Beata
@Tymon

Przyznam szczerze, że ja również chętnie poznałabym odpowiedź na to pytanie. Całkiem sporo osób zabiera tu głos, a więc liczę na to, iż ktoś szybko nam odpowie. A w międzyczasie powiedz mi, o jakie stanowisko chciałbyś się właściwie ubiegać w PPUH POKO-AL?

Twój przełożony
@Tymon

Stary nic nie musisz umieć, jest kierownik który jak trzeba zadzwoni po dziwki, kupi wódkę w sklepie, załatwi konto w banku, i ogólnie to nic nie musisz robić bo kierownik ci wszystko powie. Chodzi o sztukę na budowie i żebyś ogólnie był. Serio nic nie musisz robić. A tak serio to jadąc do niemiec wypada znać język kraju do którego jedziesz. Potem w Calvinie Klainie będziesz po wsi chodził i się chwalił jak to w rajchu zrobiłeś hajs. Sorry żenujące podejście. Naucz się języka i jedź do pracy bo nikt tam za Twojego tłumacza i nianie robić nie będzie.

@Tymon

Tymon jak nauczysz się języka to szukaj pracy u niemca,jechać za granicę i pracować u polaka to chyba nie ma sensu

Beata
@Hans K.

@Hans K. Dlaczego tak myślisz? Jeśli warunki pracy są zadowalające to chyba nic nie stoi na przeszkodzie. Może Ty mi napiszesz czy PPUH POKO-AL zatrudnia w oparciu o umowę o pracę czy zlecenie? Nie widzę tu na forum informacji na ten temat. Będę wdzięczna za odpowiedź.

PokoAlka
@Beata

Nie ma już firmy PPUH PokoAl, jest Poko Al Sp.z o.o.Sp.K., Poko Al Cezary Pokojski oraz PokoAl Jerzy Pokojski.

Adrian
@Tymon

Wiesz, myślę, że wyjeżdżając do pracy za granicę zawsze należy znać podstawy języka obowiązującego w tym kraju, to na pewno znacznie ułatwi pracę i codzienny kontakt. A jakim stanowiskiem jesteś zaineresowany? Aplikowałeś już?

@Beata

Proszę Beato przeczytać jeszcze raz wszystkie opinie o firmie(kierownictwu) i będzie wszystko jasne.

@Beata

Umowa o pracę z stawką taką,żeby ZUS za dużo nie dostał, a do ręki tyle żeby pracownik nie uciekł po miesiacu, wyplata w dwóch przelewach... Ten statek musi kiedyś zatonąć...

Bolek
@PokoAlka

Wielka szkoda że tylko...szyld się zmienił a cała reszta dalej jest w czarnej (usunięte przez administratora)

Cam
@PokoAlka

Odradzam pracę w tej firmie, płacą po 5-6 euro za godzine

Polak1
@Cam

słyszałem że płacą od 8 do 10 euro ale czy to prawda?za moich czasów wychodziło 5,30 euro na godz.

DE?
@Polak1

W tej branży to 14 euro brutto + diety Kto się godzi na za takie pieniądze robić? wszędzie płacą nie mniej jak 10 na rękę Chyba że to stawka na Polskę

Olga
@DE?

Dzięki za informację. Czyli widzę, że nie poleciłbyś pracy w PPUH POKO, jeśli chodzi o zarobki. A co konkretnie tam robisz?

@DE?

Jakie diety ? W Poko Al nikt diet na oczy nie widzial :) ZUS od najniższej krajowej, reszta w kieszeń.

Polak1

5.30 euro na godzinę tyle wychodziło na kontrakcie w niemczech

Wypłata w dwóch przelewach. Ostatnio nie na czas. I te słowa kierownika pieniadze poszły. Tylko jak zawsze nie mogą dojść. Bezcenne.

Pracownik poko

Czy ktoś się w koncu wezmie za te pseudo firme? Jak można nie płacić na czas ?!? To jest podstawowy obowiazek pracodawcy...a jeszcze te dwa przelewy? To jest temat do skarbowki i PIP

leon

@Hi

zawsze podaje się brutto

Monter
@Hi

7-8 na rękę będziesz miał i tyrał po 10h a na zjazd do kraju wypiszesz urlop bezpłatny, w ciągu roku trochę się tego uzbiera,a to bez znaczenia nie jest np.do emerytury się nie liczy...i tak rżną Was Państwo P...ojscy... mnie już na szczęście nie hiphip hurra !!!!

zniewolony
@Polak1

Tak,potwierdzam tyle płacili na kontrakcie w Niemczech całe 5.30 euro

Polak2
@Olga

Nic

@Beata

Proszę zadzwonić do biura tam wszystko powiedzą jak umowa jakie warunki itp.

Czy w PPUH POKO-AL panuje luźna atmosfera?

rudzielec1

Tak w POKO-AL panuje rodzinna atmosfera

Pracowałem w tej firmie i co moge powiedzieć wywalono mnie bo nie podobało sie komuś że jestem lepszy od nich i na siłe kopano podemną dołki nie mówie o kierowniku tylko o kolegach z pracy . Jest taki zlepek fałszywych ludzi gówniarzy co aie im wdaje że są bogami nie powiem kto napewno tam pracują nadal ale to na dobre mi wyszło przekonałem sie ile można zarobić za granicą a co można urobić w pokoal to śmiech na sali ppozdrawiam konfidentów (usunięte przez administratora) jesteście przestrzegam innych bądzcie czujni

Były Pracownik

Żal, przełożeni manipulują ludźmi, na lepsze kontrakty jeżdżą albo (usunięte przez administratora) i wazeliniarze albo faktycznie dobrzy pracownicy. Często dobry pracownik jest zatrzymywany celowo w PL, kierownicy nie chcą go puścić bo nie mieli by kim robić. Sami kierownicy to manipulatorzy (usunięte przez administratora) np. Marcin S. albo Trynka. Najgorszy jest pseudo kierownik Albin - żywcem kłamie a kosztem ludzi przypina sobie kolejne medale na swej piersi. Pracując w PL można spokojnie zarobić 4000 może 4200 przy przepracowanych 200 godzinach ale w dzisiejszych czasach rzadko się zdarza zarobić mniej w budowlance. Pracowałem tu 8 lat i generalnie nie polecam.

@Były Pracownik

Pracuje kilka lat u Kierownika Marcina i złego słowa na Niego nie można powiedzieć. Zawsze pomaga ludziom w każdej sprawie. Robota u Niego też jest ok. Więc nie wiem co za (usunięte przez administratora) piszesz. Co innego Trynka... Ale o Nim to długo by pisać...

Adrian34

Witam. Pracuje w tej firmie od 5 lat i naprawdę polecam. Tak naprawdę języka niemieckiego nie trzeba znać ale wypada chociaż poznać podstawę by dogadać się chociaż w sklepie bądź na budowie. Szefostwo jest naprawdę wyrozumiale i pomoże doradzi w każdej sytuacji. Praca oczywiście nie jest lekka ale jeśli chcesz zarobić musisz ciężko pracować. Pozdrawiam.

Mariusz
@Adrian34

Z Twojego komentarza widać, że jesteś zadowolony z zatrudnienia. Wspominasz, że intensywnie pracując można dobrze zarobić. Czy w skład wynagrodzenia wchodzą premie lub inne dodatki, które mogą spowodować podwyższenie wypłaty? Chętnie się tego dowiem.

Ilua

Hi i Ukrain need work , zamalo mywie po Pl

Byly pracownik 2

To Fajfer jeszcze jest?

Adrian34
@Byly pracownik 2

Jest

Jak jest z pakietem medycznym w PPUH POKO-AL? Można dołączyć rodzinę?

zimny1

zadzwoń do biura tam udzielą informacji z pierwszej ręki

Biuro

Nie ma pakietu medycznego, jest nnw

Galileo

Nie moja to rzecz, ale radziłbym Prezesom czym prędzej przyjrzeć się warunkom, tak płacowym jak i reszcie jaka panuje na budowach w Niemczech, radzę też spojrzeć na rączki prawie wszystkich kierowników, którzy czują się samodzielnymi władcami prywatnych folwarków. Sytuacja jest nieciekawa, starczy kilka pozwów do odpowiednich organizacji pracowniczych a lawina pociągnie na dno całą firmę

@Galileo

Niestety, jak się ma swój interes to trzeba go dogladac, a nie tylko spijac smietanke , zostawiajac oddzial samopas z pseudo kierownikami na czele, ryzykuje się sporo, a potem pretensje i żale

Monter
@Galileo

Pozwy nic nie dają, PIP przychodzi karę daje śmiesznie małą i Szef ściemnia dalej...

Maja

@szczęśliwy czemu się godzicie na pracę za darmo? Ile czasu już to trwa? Nie jest to jakiś niefortunny przypadek czy pomyłka w policzeniu godzin? Upominałeś się o to pieniądze, które nie zostały Ci zapłacone? Usuwane są wpisy niezgodne z regulaminem przez administratora forum, a nie niewygodne dla firmy PPUH POKO-AL.

@Maja

Maja nikt tu nie pracuje za darmo:) firma zatrudnia teraz pewnie ze 200 osób, ma kontrakty w Polsce, DE i kilku innych krajach w Europie, to nie jest biznes garażowy pana Miecia i naprawdę można spoko zarobić. Oczywiście praca jest ciężka, trzeba się narobić. Ale zarobić się da

@Arbeiter

Tak da się zarobic, ale w polowie na czarno, o czym dowiadujesz się po podpisaniu umowy...

Zostaw merytoryczną opinię o PPUH POKO-AL - Gdańsk

• Jak się pracuje w PPUH POKO-AL?

Zobacz opinie na temat firmy PPUH POKO-AL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042