Opinie o Kalasoft Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kalasoft Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Kalasoft Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kalasoft Sp. z o.o. w Poznań

Szamba Nowy wpis

Wykorzystywanie podziału pracowników między różne spółki firmy w celu uniknięcia obowiązku świadczenia dodatków socjalnych jest niemoralne i nieetyczne. Taka praktyka pozbawia pracowników zasłużonych świadczeń oraz narusza zasady sprawiedliwości społecznej. Firmy powinny przestrzegać przepisów dotyczących opieki społecznej i dbać o dobro pracowników, zamiast szukać sposobów na uniknięcie odpowiedzialności. Ta firma stara się ich możliwie unikać

gal_anonim Nowy wpis
@Szamba

>Firmy powinny przestrzegać przepisów dotyczących opieki społecznej i dbać o dobro pracowników, zamiast szukać sposobów >na uniknięcie odpowiedzialności. Ta firma stara się ich możliwie unikać Czy ktoś dostrzega różnicę między treścią cytowaną, a następującą: Firma ich unika. lub W firmie nie stosuje się takich praktyk.

Człowiek Nowy wpis

Cześć. interesuje mnie praca jako Specjalista ds. sprzedaży i marketingu. w ogłoszeniu jest teraz napisane, że minimum 3 lata doświadczenie to podstawa. jak przy tym kandydat będzie sprawdzany czy warto starać się o tę prace? spełniam wymogi a chce coś zmienić w swoim życiu. w tym przypadku jaka wychodzi atmosfera na dziale?

Na Nehringa jeszcze parę miesięcy temu była dodawana oferta dla pracownika biurowego. Doświadczenie wpisane zostało tylko jako mile widziane a już kiedyś ktoś tu wspomniał ze firma jest dobra na początek by nabrać trochę doświadczenie. czy to się zgadza? i czy warto czekać jakby jeszcze szukali?

Pracz

Firma dobra na start, aby nabrać obycia i doświadczenia. Wymagana duża samodzielność i determinacja. Zarobki zależne od sympatii prezesa. To jedyny wyznacznik. Podwyżka wynikiem rozmowy, nie ma cyklicznych ocen pracowniczych. Klientem są uczelnie wyższe, dość specyficzne środowisko i profil systemu. System ma potencjał, ale firma sama w sobie wymaga zmian na poziomie zarządczym. Dobrze byłoby gdyby na jej czele stał lider, a nie prezes.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Kalasoft Sp. z o.o. na stanowisko Konsultant ds. systemu ERP? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Worker

Na jakie zarobki mozna liczyc na start? Jakieś konkrety?

Developer
@Worker

Rynkowe. Konkretów nikt tu nie napisze raczej.

@Developer

Witam wszystkich :) Zaznaczam, że ja już w tej firmie nie pracuję, po moim odejściu mogło się coś zmienić. Odnośnie opinii: ZDECYDOWANIE NIERYNKOWE ! Oczywiście wysokość wynagrodzeń jest tajemnicą. Odważyłem się na rozmowę na ten temat z kilkoma osobami po rozwiązaniu umowy lub przed zakończeniem. Powtórzę ponownie NIERYNKOWE ! Osobiście bardzo dziwię się do dzisiaj jak Ci ludzie mogli pracować się na takich warunkach finansowych (o innych to trzeba by rozpocząć osobne wątki). Zapewne są tego jakieś przyczyny, ale ja jestem słaby z psychologii :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich, życzę znalezienia lepszego pracodawcy.

gal_anonim

Jakie konkrety? Imiona, nazwiska rozmówców i własne ? Kwoty wynagrodzeń ? To jakieś żarty ? Do Prima Aprilis zostało kilka dni :) Moi rozmówcy, pracowali za połowę stawek rynkowych. Pisano na forum o dużej rotacji pracowników. Nie ma co się dziwić, jeśli ludzie orientują się, że pracują za połowę to zmieniają pracę. Podwyżki jakich byłem świadkiem to zmiany umowy o pracę wynikające z podwyżki najniższego wynagrodzenia. Związek ? Przytłaczająca większość opłacana była, zgodnie ze wspomnianym tutaj ogłoszeniem: UMOWA O PRACĘ/UMOWA O DZIEŁO. Pracownik na umowie o pracę miał najniższe wynagrodzenie, a reszta na umowie o dzieło. Czasami trzeba było przysiedzieć, praca w nadgodzinach. Wynagrodzenie za nadgodziny? Jakieś śmieszne stawki bliskie najniższemu wynagrodzeniu, oczywiście na umowę o dzieło. Do tego warunki pracy: dramat ! Komputery sprzed kilku epok. Konsultanci czekali długo (widziałem: nawet kilkanaście minut !) na uruchomienie aplikacji. Na początek dnia uruchamiali kilka instancji aplikacji (zależało to od listy zadań), mieli czas na przygotowanie herbaty, potem pierdy, jakoś trzeba było doczekać. Programiści podobnie: możesz podłączyć wiele monitorów, ale były to 17". Była koncepcja przepisywania aplikacji znakowej na WEBową, dlatego część programistów dostała monitory panoramiczne. (usunięte przez administratora) kupił dyski SSD, oczywiście tylko programistom java. Komputery to nie wszystko: jedyne szkolenia jakie widziałem były darmowe dla firmy (programy unijne) a część czasu uczestnictwa odbywała się w ramach urlopu, częste awarie (serwerów, sieci, systemów), biurka niszczące odzież, fotele skrzywiające kręgosłupy, żadnego socjalu (jedna firma sztucznie podzielona prawnie na mniejsze by nie podpadać pod różne przepisy), żadnych powszechnie stosowanych dodatków (np. prywatna opieka medyczna, multisport). Zaglądnąłem na forum ponieważ przed przypadek zobaczyłem ogłoszenie na zatrudnienie konsultanta. Na szczęście, jest wiele podobnych ogłoszeń. Wg mnie, powodem aplikowania może być tylko ewentualna chęć zdobycia doświadczenia w uczestnictwie w rozmowie kwalifikacyjnej. Potencjalny kandydacie nie miej skrupułów, nie tylko Twój czas nie będzie szanowany, Ty również. Sam nie posłuchałem dobrych rad z tego forum (choć wydaje mi się, że kiedyś wpisów było więcej), nie rzucam kamieniem. Mam nadzieję, może naiwnie, że moje wpisy kogoś uchronią przed niefortunną decyzją. Pozdrawiam serdecznie wszystkich, ponownie życzę znalezienia lepszego pracodawcy.

Krzysztof
@gal_anonim

Byłem pracownikiem tej firmy. Informacje są prawdziwe.

Iza

Ale chyba programiści nie zarabiają u Was takich kwot? Nikt by nie poszedł na taki układ przecież...

Karol
@Iza

3 tyś jako programista, to i owszem nie. Ale jeśli jesteś programistką to nie liczy na kwoty rynkowe. Jeśli uda Ci się takie rynkowe wywalczyć to będę od Ciebie oczekiwać tyle że albo sama się zwolnisz ,albo im się nie spodobasz, bo już w pierwszych dniach pracy musisz trzaskać taski , choć nie masz nawet skonfigurowanego środowiska pracy.

Małgorzata
@Karol

Słuchaj jest szansa na doprecyzowanie tej kwoty na stan obecny a najlepiej na przyszły rok już od stycznia? Zapowiadali tu jakieś podwyżki może? I jakie przykładowe taski miałeś teraz na myśli, chcę mieć pełne wyobrażenie

Testerka
@Małgorzata

Po podwyżki każdy chodzi na własną rękę. Z tego co zaobserwowałam (pracowałam tam jakiś czas temu), ci którzy po nie chodzą i są produktywni, najczęściej dostają tyle ile chcą, o ile ich prośba nie jest z kosmosu (słyszałam o stawkach od 4000 do 20000). Stawki programistów są rynkowe , bo programiści mają najczęściej odpowiednią/jakąkolwiek wiedzę/wykształcenie i rynek IT jest jaki jest. Inaczej by sobie nie poradzili z żadnym zadaniem. Stawki nie-programistów są minimalne, ale tak samo jak wymagania wobec ich wiedzy i umiejętności, co się wyrównuje (wymagań nie trzeba się obawiać bo osoby kierujące nie błyszczą a ich braki szybko można wykorzystać, żeby sobie ułatwić życie)

Kandydat Dev

Czy warto rekrutować się na stanowisko programisty Java? Ogłoszenie na stronie jest napisane niezwykle chaotycznie, trochę dziwne technologie, brak widełek. Ciężko się dostać? Jak wygląda proces rekrutacyjny i kto bierze w nim udział? Czy osoba z około letnim doświadczeniem zostanie wdrożona pod nadzorem doświadczonej osoby, czy "zostawiona sobie"? Jak wyglądają zespoły developerów? Czy kierownictwo i zarząd jest ok? Jak wyglądają stawki programistów w odniesieniu do rynku? Dziękuję za informacje

Emilia

Niżej ktoś pisał dużo o umowach ,że jest o pracę za najniższe wynagrodzenie, a reszta na umowie o dzieło , a jak wygląda kwestia przydzielania tych umów w sensie kto ma jakie? Na jakiej podstawie ktoś ma o prace, a ktoś inny o dzieło? I czy jest szansa na b2b zamiast którejś z nich?

Ewelina

Zgodzę się że opinie nie są najlepsze, ale chyba każdy ma prawo przekonać się na własnej skórze czy te warunki będą mu odpowiadać. Zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje nabrać doświadczenia aby móc aplikować do innych firm. Myślisz że mimo wszystko nauczę się czegoś jeśli popracuję rok?

@Ewelina

>opinie nie są najlepsze Jesteś bardzo łagodna w ocenie. Jeśli ktoś, szkoda że bez choćby krótkiego uzasadnienia, napisał "najgorsza firma ever", jeśli piszę mniej kategorycznie, ale z uzasadnieniem to jakich użyć sformułowań by były dostatecznie przekonujące? >każdy ma prawo przekonać się na własnej skórze Jednak jestem naiwny (patrz mój wcześniejszy wpis). Masz szansę dołączyć do grupy ludzi mogących uczyć się na cudzych błędach, jest to najtańsza forma nauki. Pewien mądry człowiek powiedział "Historia jest nauczycielką życia", lecz współcześni dopowiedzieli "ale ma najgorszych uczniów". Uważam, że niebezpodstawnie. W tej firmie masz nadzwyczajną okazję przekonać się o różnicy między pracą a robotą. Na czym polega? Przychodząc pracy w pewnym momencie spoglądasz na zegarek i myślisz: o k... już 14:00. Przychodząc do roboty w pewnym momencie spoglądasz na zegarek i myślisz: o k... dopiero 10:00. >ktoś potrzebuje nabrać doświadczenia Nawet mając czyste CV można podjąć decyzję wywołującą różne skutki. Możesz od początku wybrać drogę swojego rozwoju bardziej lub mniej efektywną. Sprawdziłem, nawet obecnie są ogłoszenia ze wszystkimi zakresami doświadczenia, również juniorów, również bez doświadczenia. Dlaczego nie spróbować? Biorąc pod uwagę niechęć do nauki na cudzych błędach podejrzewam, że Kalasoft zawsze będzie prowadzić rekrutację ciągłą (jak napisał prawdopodobnie prezes), więc ostatecznie, po wyczerpaniu innych możliwości, można i w tej firmie pracować. >Myślisz, że mimo wszystko nauczę się czegoś, jeśli popracuję rok? Oczywiście, mówią, że żadna praca nie hańbi. Zdobyte doświadczenie podzieliłbym na dwa obszary: ściśle zawodowe oraz tzw. umiejętności miękkie. Przedstawiłaś się żeńskim imieniem, więc przypuszczam, że może zainteresowana byłabyś pracą konsultantki. Napisałaś "potrzebuje nabrać doświadczenia". Załóżmy, że jesteś tabula raza. Załóżmy, że byłabyś konsultantką HR. Zagadnienia podzieliłbym na 3 części: ogólna merytoryka HR, szczególna merytoryka dotycząca uczelni wyższych, znajomość HMS w obszarze HR. Załóżmy, że każda z tych części po 1/3. Szkolisz się, pracujesz, zdobywasz doświadczenie. Po jakimś czasie chciałabyś zmienić pracę, nie wnikam w przyczyny. Załóżmy, że chciałabyś dalej pracować jako konsultantka HR. Szukasz pracy, przeglądasz oferty. Jakiego rodzaju one mogą być? 1. Firma produkująca ERP dla wyższych uczelni lub jednostek budżetowych. 2. Firma produkująca ERP dla biznesu. 3. Integrator. Jaka jest ocena Twojej aplikacji dla każdego rodzaju? Pierwsza 67%, znasz zagadnienia ogólne HR, specyficzne dla jednostek budżetowych, czeka Cię nauka ERP. Druga i trzecia 33%, znasz zagadnienia ogólne HR, tylko. Załóżmy, że podejmujesz pracę u integratora, czyli firmę wdrażającą systemy, na ogół znane na rynku. Poznajesz ogólne zagadnienia HR, merytoryka HR w biznesie, jeden lub więcej znanych na rynku systemów ERP. Po jakimś czasie chciałabyś zmienić pracę. Załóżmy, że chciałabyś dalej pracować jako konsultantka HR. Ponownie masz do wyboru w/w rodzaje firm. Jaka jest ocena Twojej aplikacji? Pierwsza 33%, druga 33% lub 67%, trzecia 100%. Jeżeli pracodawca będzie mieć różne aplikacje, na 0%, na 33%, na 67% i w końcu na 100% to którą wybierze? Które CV zwiększa Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Oczywiście zamiast modułu HR możesz wstawić prawie każdy inny moduł. Nie bez przyczyny wspomniałem o aplikacji na 0%. Nie bez przyczyny wspomniałem prawie każdym innym module. Załóżmy, że w Kalasoft będziesz konsultantką modułu obsługi dziekanatów. Przy chęci zmiany pracy Twoja aplikacja będzie mieć właśnie wartość 0%. Ponownie powołując się na Twoje imię żeńskie, przypuszczam, że obszar umiejętności miękkich, będzie bogatszy niż rynkowy. Te dodatkowe doświadczenie, dla normalnych ludzi, należy kwalifikować jako niepożądane. Przyjąłem pewne założenia wyłącznie w celach prezentacji możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji. Każdy może je użyć, jeśli się zgadza, może je skorygować, a może i odrzucić. Jeśli moje założenie kandydowania na stanowisko konsultanta jest błędne to przepraszam, kobiety programistki spotyka się rzadziej. Jeśli chcesz aplikować na programistę to tej firmy w ogóle nie powinno brać się pod uwagę. Zaznaczam, że nie pracuję w firmie, mogło się coś zmienić, ale jestem człowiekiem małej wiary.

Niedawno skończyła się rekrutacja na stanowisko Developer prowadzona przez firmę Kalasoft Sp. z o.o.. Ktoś wie, czy w najbliższym czasie będą ponownie potrzebować pracowników?

Skąd info?

Z oferty pracy.

@Ewa

A jaka górna granica?

Stefan
@Adam

Przecież napisał że 4 tys brutto to na ręke wyjdzie niewiele więcej niż z 3 tys. Moim zdaniem niewiele. Ciekaw czy są premie do tego. Będziesz aplikował?

Zapraszamy na stronę www.kalasoft.pl, zakładka praca. Prowadzimy rekrutacje ciągłą.

Karol
@Stefan

Nie ma premii , żadnych. Czasem na święta coś wleci ale to zależy od humoru prezesa, a ostatnia kwota takiego świątecznego dodatku uzależniona była od tego , kogo prezes bardziej lubi :). Tak więc jeśli wchodzisz mu gdzie trzeba to jest duża szansa , że na święta dostaniesz 50zl więcej niż inni :)

Dociekliwa

Na stronie kalasoft.pl i olx pojawiły się nowe oferty pracy w firmie Kalasoft. Oferty na Konsultanta ds. systemów ERP, Programisty Java developer , Specjalisty ds. sprzedaży i jeszcze dla Developera Full Stack. W jednej ofercie dla Konsultanta ERP, pracodawca oferuje prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie grupowe. Czy to znaczy ,że konsultanci mają prywatną opiekę prywatną, a programiści nie ??? Czy może osoba redagująca ofertę wpisała ten zapis, aby lepiej wyglądało w ogłoszeniu ? Pisząc ogłoszenia należy być wiarygodnym i dokładnym. Nie najlepiej świadczą o pracodawcy te oferty.

Piszecie ze socjal fajny a co wchodzi u nich w skład socjalu?

@Michał

> Piszecie ze socjal fajny a co wchodzi u nich w skład socjalu? W okresie mojego zatrudnienia nie było socjalu i bonusowych świadczeń dodatkowych, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Firma sztucznie podzielona na mniejsze by takich świadczeń nie było. (usunięte przez administratora)

Nie ma świadczeń dodatkowych.

w to mi graj

O, to bardzo fajnie, że planują niedługo rekrutacje. Z chęcią bym się zatrudnił w tej firmie. Słyszałem ostatnio wiele dobrego, że socjal bardzo fajny, ubezpieczenie i prywatna opieka medyczna są.

@w to mi graj

Kompletna bzdura. Właściciel daje ci biurko i kompa (telefonów firmowych praktycznie brak).(usunięte przez administratora)

Marlena
@Adam

Grupowe ubezpieczenie jest i kto chce ten przystąpił. Było kilka propozycji pakietów medycznych. Ktoś w kala je ma, bo widziałam fakturę z Luxmedu. Ale jak w każdej firmie koszty płaci pracownik, ale jest taniej niż indywidualnie. Telefony firmowe - kto potrzebuje ten ma. Programiści nie mają. W kala nie ma tyrania - to nie korporacja i nie jesteś małym trybikiem w maszynie. Jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj.

Kulfon
@w to mi graj

Hahahahahahaha, ale ktoś mi zrobił dzień tym dowcipem :)

Czy zwracają duża uwagę na wykształcenie ?

Kandydatka

W ogloszeniu niestety brak widełek. Na jakie widełki może na start liczyć młodszy konsultant w dziale wsparcia? Czy ma ktoś doświadczenia z rozmową kwalifikacyjną? Chciałam wysłać CV ale obawiam się odrobinę opinii na tej stronie.

coo

@Potencjalny ale to pracownicy fizyczni musza też zajmować się sprzątaniem?

Potencjalny
@coo

Idąc na rozmowę zrobiłem podsumowanie z tego co inni napisali na GoWorku ;-P. Lubię mieć to poukładane w formie + i -. Część ludzi narzekała we wpisach, że musi po sobie sprzątać (w miejscach, w których oczekiwaliby wsparcia sprzątaczki). Pewnie to mój błąd, ale sugerując się opinią innych dla spokoju ducha wrzuciłem to jako potencjalny minus - "praca fizyczna". Siłą umysłu nie przesuniesz i nie posprzątasz (jeszcze ;) Ja się nie dziwię, że fizyczny wykonuje pracę fizyczną. Dla mnie to normalne. Tak samo jak normalne jest dla mnie sprzątanie w robocie, gdzie pracują małe zespoły. Takie coś wynosi się z domu :)

Potencjalny

Byłem na rozmowie. Kasę zweryfikuję sam, powiedziałem swoje i zobaczymy czy się odezwą. Dzięki za opinie. Z plusów naliczyłem dobra lokalizacja, nie-korpo, elastyczny czas pracy/lub odbijanie zegara - to mi pasuje. Negaty - mała kasa, słaba motywacja,(usunięte przez administratora)

Anna na OLX

Kalasoft to lider niskich płac na rynku poznańskim. Raz w roku otrzymujemy prezent-premie od szczodrego szefa w wysokości (usunięte przez administratora) zł netto. Nieliczni pracownicy po kilku latach pracy dostają podwyższkę. Kilka lat temu były szkolenia unijne w Altkomie, ale to już czas przeszły. Prywatna opieka zdrowotna istnieje, gdy sam pracownik sobie opłaci.(usunięte przez administratora)

Czy Kalasoft Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

konsultant

Nie ma sztywnych godzin pracy. Są osoby, które przychodzą na 6 rano i wychodzą około 14 oraz są osoby, które przychodzą o 10 a wychodzą o 18. Najważniejsze, aby w zespołach wsparcia merytorycznego w godzinach pracy klientów ma być obsada.

Aleksander
@konsultant

To fajnie, że jest tak elastyczny grafik. Z reguły pracodawca nie robi żadnego problemu, aby dostosować swój grafik do tego, co chciałby dany pracownik? Fajnie, gdyby było można pracować np. w stałych i niezmiennych porach.

konsultant
@Aleksander

Można pracować w stałych porach. Lokalizacja jest doskonała.

@konsultant

Przychodzisz, rejestrujesz się w systemie, wychodzisz 8h później. Lokalizacja (wspomniane niżej). Wg mnie to wszystko co można o firmie wyrazić pozytywnego. Wiem, to wielki skrót, ale trzeba by rozpocząć nowe wątki i sporo napisać o każdym.

Programista

Byłem na rozmowie o pracę. Co do samej rozmowy - nieco sztywna atmosfera, stare technologie i niestety nie jest to najmłodszy zespół. Za prawdziwy negatyw jednak można odebrać fakt, że odpowiedź miałem otrzymać przed końcem miesiąca, a otrzymałem 19ego dnia kolejnego.

Gustlik

Ja mam inne zdanie, firma jest spoko tylko trzeba mieć chęci do pracy!

Zostaw merytoryczną opinię o Kalasoft Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Kalasoft Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kalasoft Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

Kalasoft Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 76 ocen.

Kalasoft Sp. z o.o.