Opinie o Software Mind Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Software Mind Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Software Mind Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Software Mind Sp. z o.o. w Kraków

Rekrutacja na Java dewelopera, widełki to 18-22 tyś. brutto na b2b. Przeszedłem przez rozmowę techniczną, wszystko ślicznie pięknie. Jakies braki miałem ale mało kiedy kandydat jest dopasowany w 100% i każdy to wie. Po podaniu moich oczekiwań finansowych dostałem informacje zwrotną z ofertą poniżej widełek. Braki które nie były problemem w pierwszej rozmowie, rozmowę technicznej i podsumowaniu okazały się być argumentem na dalszym etapie. Szanując kandydata lepiej nie podawać widełek niż osobie, która spełnia wymagania proponować kwotę poniżej podanej wcześniej. Ewentualnie takie rzeczy powinny być zakomunikowane już po rozmowie technicznej.

@Kuba

Oo, to super, że są przychylni na negocjacje wynagrodzenia. Tak w ogóle dobrze ci się tu pracuje? Projekty przy których działacie jak oceniasz? Benefity dla pracownika oferują jakieś ciekawe, czy klasycznie — ubezpieczenie itp?

PM

Stanowczo odradzam pracę w Software Mind. Przeszedłem pomyślnie proces rekrutacyjny jako DevOps (włącznie z rozmową z klientem z Holandii). Została mi złożona oferta. W umowie dziwne zapisy, np. kara 100k za ujawnienie info o zarobkach, brak możliwości wykonywania innych zleceń w trakcie kontraktu. Oddałem więc umowę do analizy u prawnika. Miała być odpowiedź następnego dnia ale nie było. 3. dnia zapytałem co z umową i Natalia B. (rekruterka) uspokaja że wszystko ok i nie ma co się martwić. Po tygodniu sam zadzwoniłem i dowiedziałem się że rezygnują z podpisania umowy (i jakieś dziwne tłumaczenia że sytuacja w firmie się zmieniła). Dosłownie kilka dni przed planowanym rozpoczęciem pracy. Jestem ciekaw co się w tej firmie dzieje, bo sytuacja nie wygląda na stabilną. Podsumowując - zmarnowanych kilka godzin na rozmowy rekrutacyjne i kilkaset złotych w plecy na prawniku oraz prawie miesiąc na zwodzeniu mnie. Tak właśnie wyglądała moja przygoda z SM. Będę odradzać każdemu

Dziwny

@SW Czy jeśli firma konstruuje uczciwą umowę, która nie łamie żadnych przepisów prawa pracy i nie jest ukierunkowana na szkodę pracownika, to obawia się konsultacji prawnej?

Karo Nowy wpis

Uhu, intern test engineer musi mieć minimum tylko 3 miesiące komercyjnego doświadczenia w testowaniu! Szkoda oczywiście apartamentu na Teneryfie, ale nie przesadzajmy, w IT nie dzieje się super obecnie, więc... Pytanko, jakie są widełki testera, może zmienię zdanie, jak podacie niskie. Ale benefity uważam za okej.

Szukają Software developer. Jakie szkolenia zewnętrzne oferuje firma?? Niżej pisali, że wyjazdy zagraniczne są wstrzymane. Czy coś jeszcze z benefitów zostało zabrane? Co dokładnie pozostało?

Pacownik Nowy wpis

Ubezpieczenie, multisport, medicover, lekcje angielskiego. To zostało. Resztę ucieli. Nawet budżetu rozwojowego już nie ma.

Jakie wartości są cenione w Software Mind Sp. z o.o.?

Cześć, teraz to mnie zaciekawiłeś. Czyli co, aż taka konkurencja jest w firmie między pracownikami, czy o co chodzi?

Polar

Kolega Miś użył nienasyconego informacjami skrótu myślowego. Podwyżki są, marne ale są, natomiast z awansami jest problem. Trzeba się wykazać, ale jak się wykazać, skoro seniorzy zrobią swoją robotę i się opierdzielają 3/4 czasu a Ty masz dużo więcej swojej roboty + musisz sprzątać kod po seniorach. Excel podpowiada, że robota szybko skończona ale nie uwzględnia ilość pracy którą musisz poświęcić. Także do tego tematu każdy podchodzi kreatywnie

Pacownik Nowy wpis

Niskie stawki są cenione w SM

Rok temu rekrutując się do firmy mówiono mi o benefitach: work and joy (firma wynajmuje apartament na Teneryfie lub Sycylii na kilka tygodni workation) czy godziny rozwojowe (80 godzin które pracownik może poświęcić na wybraną przez siebie inicjatywę edukacyjną). Niestety, żaden z tych benefitów już nie istnieje... Rozumiem oszczędności i problemy finansowe, ale mimo wszystko jestem rozczarowany jak szybko pogorszyły się warunki pracy

1. Z Panią rekruterką 2. Techniczna 3. Ustalenia ostateczne Szybko i sprawnie, mnóstwo projektów, różne technologie oraz stawki

Typowo techniczne, ISTQB, programowania trochę , bardzo ogarnięty rekruter

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa

Wpadł mi w ręce artykuł blogowy o tematyce ai i rzuciło mi się w oczy info, że szukają do waszego zespołu Software Developera. Dajcie znac, czy oferta jest jeszcze aktualna, i o co chodzi z tymi awansami, to naprawdę taki cięzki temat w firmie? W ofercie jest mowa o international business trip, jak czesto wyjazdy się zdarzają? No nic, ale trochę kłoci mi się to z moją wizją pracy zdalnej ;)

PiotrJachimczak
@Kandydat

Dzięki za feedback. Nie mamy w zwyczaju podawać zawyżonych widełek natomiast zdarza się że po rozmowie kwalifikacyjnej dana osoba zostanie oceniona na niższy "grade" niż aplikowała. Wiadomo, co firma to inna definicja juniora, seniora itd. Dziwi mnie natomiast że nie zostałeś poinformowany o tym fakcie przed lub w takcie składania przez nas oferty. Zdecydowanie przeoczenie z naszej strony. Przepraszam.

Dan
@PiotrJachimczak

Witam. Chcę trochę odnieść się do tych widełek. Generalnie, czy podczas rozmowy jest też możliwe, że osoba, która aplikuje dostanie jednak wyższe widełki niż były w ogóle przewidziane na danym stanowisku? Moje pytanie jest związane z tym, że znam swoje duże doświadczenie w branży;) Jeszcze, aby już tak wyczerpać temat zarobków to zapytam, czy w miarę z rosnącym doświadczeniem pracownika rośnie też jego pensja?

Kuba
@Dan

ad1) Tak, jest mozliwe ze dostanie wiecej niz chce. ad2) to wszystko zalezy od projektu i klienta w tym tego jacy ludzie o tym decyduja po 2 stronie.

@Kuba

Krystyna
@PM

Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce. Nie orientujesz się, czy ktoś może został zatrudniony na Twoje miejsce? Pomijając to wszystko, co się stało... Byłbyś w stanie napisać mi, jak krok po kroku wygląda proces rekrutacyjny? Z ilu etapów się składa? I czego się na nich spodziewać?

@Krystyna

Proces rekrutacyjny to nic szczególnego. Rozmowa z Nikolą (a nie Natalia jak napisałem wcześniej), potem z kimś z SM a na koniec z klientem z Holandii. Pytania w stylu jak byś coś zrobił. Nie wiem czy kogoś wzięli na moje miejsce, ogłoszenie wisi nadal.

@PM

Może chodziło o to że oddałeś umowę do prawnika żeby ją przeanalizować i to ich zaniepokoiło? Jak myślisz? Cała rekrutacja była po angielsku czy tyko rozmowa z klientem z Holandii?

Dziwny

Bardzo słaby proces rekrutacji - pozostawiają kandydata bez jakiejkolwiek odpowiedzi po zakończonym procesie - i z tego co wiem takie mają praktyki - to nie jest odosobniony przykład - nie polecam

Majka
@Kandydat

Cześć, na jakie stanowisko aplikowałaś? Trochę dni już minęło, może dostałaś jednak feedback, czy nadal cisza? Sama rozmowa jak ci poszła, padają ze strony firmy jakieś konkretne pytania? Przedstawili ci warunki?

Kandydatka

Rozmowa rekrutacyjna poszła mi raczej słabo - głównie przez barierę językową. Startowałam na intern QA. Poza brakiem odpowiedzi ze strony firmy, bardzo zaszokowało mnie, że człowiek, który teoretycznie miał być przyszłym "mentorem" ironicznie śmieszkował z moich odpowiedzi. Przyznaję - nie poszło mi najlepiej. Mimo wszystko, fakt, że osoba, która będzie MENTOREM ironizuje z kogoś już podczas rekrutacji to dla mnie duży RED FLAG. Mam nadzieję, że osoba, która trafi pod skrzydła tego "mentora" nie zostanie skrzywdzona takim śmieszkowaniem albo sobie na to nie pozwoli. Zdaję sobie sprawę, że firma jest duża i można trafić na różnych ludzi. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że jest tam minimum 1 osoba, która mimo obszernej wiedzy technicznej ma też braki w kulturze, by nazywać się "mentorem"

Jak wygląda sprawa grafiku w Software Mind Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Niestety nie rozumiem dlaczego w czasach kiedy systemy HR robią to praktycznie za rekrutera nie można przesłać nawet krótkiej informacji zwrotnej odnośnie statusu aplikacji kandydata. Dla mnie taka firma odpada w kontekście dołączenia do niej kiedykolwiek. Szkoda czasu na aplikacje.

Cześć. Ktoś może mi orientacyjnie napisać, ile osób zostaje po ukończonym stażu w firmie a ile odpada? Tak szacunkowo, bo zastanawiam się nad jego odbyciem a raczej na początek to w ogóle spróbować się dostać hehe. Widzę, że piszą o tym, iż przez ten czas stażysta będzie pod okiem doświadczonych osób. Czy później, jakbym się spisał to ewentualna umowa o pracę? Bo widzę, że firmę oceniacie pozytywnie tzn. te warunki co oferują. Dalej to się nie zmienia, czy zależy do jakiego projektu się trafi?

staż

Czy ktoś wie ile płacą na stażu Java developer? I jaka to jest umowa? Warto?

Test Engineer

Pracuję tutaj już wiele lat, mogę powiedzieć, że bardzo polecam Softwaremind. Ogrom benefitów, Work&Enjoy, łatwo znaleźć przestrzeń dla siebie. Regularne awanse dla osób chcących się rozwijać. Mamy wiele projektów, więc gdy coś dowieziemy to zaczynam następny. Praca dla osób ambitnych, które chcą dobrze zarobić, ale również znają się na tym co robią.

Mirosław
@Test Engineer

O to bardzo fajne warunki. Jeszcze dopytam na jakich umowach są zatrudniali tu pracownicy? Można dostać uop czy kontrakty na b2b tylko?

Pracownik SM
@Mirosław

I jedna i druga opcja jest możliwa.

Mirosław
@Pracownik SM

O to super. Jak wybrałbym umowę o pracę to po okresie próbnym można dostać na czas nieokreślony? Zależałoby mi na stabilizacji jeśli chodzi o zatrudnienie. Nie robią z tym problemu czy bezterminowa jest któraś tam z kolei po dłuższym czasie?

Wiecie może, czy w Software Mind Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Tak, wejdź na ich stronę internetową

Po procesie rekrutacyjnym

Proces rekturacji (rozmowa przez telefon i techniczna) jak najbardziej w porządku, luźna atmosfera, widełki podane - wszystko w porządku. Natomiast po pozytywnym odzewie z widełek 107-130 zł/h b2b i dwukrotnym telefonie czy aby na pewno stawka 110 to jest stawka minimalna, otrzymałem propozycję 75 zł/h... Po jej odrzuceniu cisza przez 2 tygodnie i kolejny telefon czy aby na pewno nie zmieniłem zdania i że jak co to jestem na liście rezerwowej. Bardzo dziwne praktyki, raczej nie świadczą dobrze o pracodawcy. Po miesiącu od rozmowy podziękowanie za "współpracę".

@Po procesie rekrutacyjnym

Aha? No jeśli serio tak zrobili to niefajnie z ich strony. Zwłaszcza, że to niestety ogromna różnica między 110 a 75... Ja to jestem teraz ciekawa czy faktycznie budżet im nie pozwalał czy po prostu nie chcą tyle ludziom płacić?

Po procesie rekrutacyjnym
@Agnieszka

Też jestem ciekaw, no bardzo słaba praktyka żeby przyciągać widełkami, po czym oferować ~ 70% dolnej wartości, dodam że rekrutacja na stanowisko Java developera

Emilia
@Po procesie rekrutacyjnym

Może byłeś za słaby, dlatego za Twoje umiejętności zaproponowali mniej?

Agnieszka

Hej odnośnie poprzedniego wątku z nieco zaniżanymi stawkami podczas jednej z rekrutacji ciekawa jestem czy dotyczy to każdego ze stanowisk? Jak wynagradzanie tutaj obecnie wygląda czy aktualni pracownicy mogliby się co do tego odnieść?

Ciekawy warunków

Jakieś opinie o warunkach, procesie rekrutacji, atmosferze w firmie?

@Ciekawy warunków

Ciekawe ile osób w biurze tutaj aktualnie pracuje, że nikt się nie udziela? Pewnie stabilne zatrudnienie i brak rotacji?

Dan

No jak tam kochani, jest jakaś szansa na pracę tutaj?

admin

Nikt jeszcze nie napisał opinii o firmie Software Mind S.A. – bądź pierwszy! Pomóżmy innym podjąć dobrą decyzje o zatrudnieniu.

Zostaw merytoryczną opinię o Software Mind Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Software Mind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Software Mind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Software Mind Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Software Mind Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Software Mind Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Software Mind Sp. z o.o.
  • al. Jana Pawła II 43b