logo Macrologic S.A.

Macrologic S.A.

Szczecin

Opinie o Macrologic S.A.

Niemowa bis 2017-03-28 15:59
Zatrudniajcie się, zatrudniajcie szybciutko, już teraz, zaraz, nie czekajcie.
...
Zrobicie miejsce gdzie indziej, dla mnie. He, he...
4
programista 2017-03-28 17:20
Miejsce gdzie indziej dla ciebie, Niemowa bis ... rozumiem. Są tacy, którym wszędzie jest źle. Tego nikt nie zmieni oprócz ciebie :). Tym którzy szukają czegoś na dłużej w fajnej atmosferze, chcą być docenieni za dodaną wartość dla firmy, polecam Macrologic :).
Nick 2017-03-29 16:57
nieważne czy pracownik Macrologica podpisuje się 'Login', 'infor' czy 'programista'.
po treści widać że wszystkie posty pochwalne pisze ta sama osoba. :))))
a wnioski wyciągnijcie sobie sami...
3
programista 2017-03-29 17:26
Nick, dobrze, że już nie pracujesz w Macrologicu. Ludzie rzucający fałszywe oskarżenia na innych nie są tu mile widziani. A swoją drogą, widocznie jest więcej osób zadowolonych z pracy, którą tu wykonują i to cię najbardziej boli.
Login 2017-03-29 19:26
Jak się nie ma prawdziwych argumentów to używa się zmyślonych. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że wszystkie negatywne wypowiedzi to wypociny jednego sfrustrowanego człowieka Nick, Niemowa czy jak mu tam...Wasze wpisy dokładnie tyle samo wnoszą czyli 'Nic' i 'Nie' bo nie.
Weronika 2017-03-30 09:38
Firma Macrologic S.A. otrzymała wiele wyróżnień. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: http://www.macrologic.pl/certyfikaty
Nick 2017-03-30 23:44
i co tym wniosłaś do dyskusji redaktorzyno???
robisz PR tej kiepskiej firmie? płacą ci na boku???

do czytających - z tego zalewu PR-u powyżej musicie sami odfiltrować sobie informacje zgodne z rzeczywistością...
Nick 2017-03-31 00:06
aha, i jeszcze jedno. :)
nigdy więcej nie odpowiem osobie z firmy podpisującej się Login / infor /programista.

ale chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz - poczytajcie jej/jego posty i zobaczycie że w tej firmie wszystko odbywa się na zasadzie wycieczek osobistych i naskakiwania szefów na pracowników. atmosfera w tej firmie jest własnie taka jak w tych postach - "dobrze że cię już tu nie ma", "nie jesteś mile widziany", " to cie boli", " wypociny sfrustrowanego człowieka"...

i właśnie tego spodziewajcie się kiedy się tam zatrudnicie... :)))
1
Weronika 2017-03-31 09:30
@Nick, nie współpracuję z Macrologic S.A. Przekazałam Wam informację o firmie, którą znalazłam na stronie i która może zaciekawić użytkowników. Kto jeszcze może podzielić się swoimi doświadczeniami z Macrologic S.A.?
Login 2017-03-31 12:12
No faktycznie Pan Nick pisze bez wycieczek osobistych cytuję:
"i co tym wniosłaś do dyskusji redaktorzyno??? robisz PR tej kiepskiej firmie? płacą ci na boku???"
Całe szczęście, że @Nick przestanie wreszcie zaśmiecać forum swoimi atakami na firmę z którą aktualnie nie ma nic wspólnego. Wystarczy poczytać wszystkie poprzednie wpisy aby zrozumieć, że jest to tylko wściekły atak jednej osoby.
programista 2017-03-31 12:25
Nick, napisałem, że nie są mile widziani ci, którzy rzucają fałszywe oskarżenia na innych. Jak rozumiem, ty nie widzisz nic złego w rzucaniu kalumni na innych, w tym na moderatorkę tego forum. Zapewniam cie, że nikt normalny z takimi ludźmi nie chce pracować, a to że firma pilnuje, by takich ludzi nie było w zespole, to tylko plus dla firmy. Mam dla ciebie jeszcze kolejną przykrą wiadomość. Jestem szeregowym pracownikiem tej firmy (i ceniącym swoje umiejętności specjalistą), a nie żadnym szefem. Natomiast szefa mam dobrego, do którego zawsze mogę pójść z tym, co jest dla mnie ważne i który docenia moją wiedzę i zaangażowanie, także finansowo.
Moja opinia 2017-03-31 12:35
Przejrzałem wpisy na tym forum i poza kilkoma bluzgami, nie znalazłem nic konkretnego więc może napiszę własne uwagi. Możliwe, że ktoś za chwilę napisze, że jestem trollem itp, ale jak to w dzisiejszych czasach się mówi "jest to Tylko jego prywatna opinia, a nie żaden wyrok".
Z mojego punktu widzenia, praca w Macrologic jest dobra, stabilna i w fajnej atmosferze. Może wynagrodzenie nie jest zbyt wygórowane, ale jeżeli miałbym je zwiększyć kosztem tzw "wyścigu szczurów" to dziękuję bardzo. Druga sprawa w mojej branży to brak ścieżki awansu. Reszta na plus albo na zdecydowany plus. Atmosfera, stabilizacja, narzędzia pracy, elastyczne podejście do godzin, prywatna opieka medyczna, szkolenia, dofinansowanie do kursów - to jest bardzo pozytywne.
Weronika 2017-03-31 12:47
@Moja opinia dobrze, że o tym wspominasz. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniony?
JanusZ 2017-03-31 15:54
Tak jak pisałem wcześniej - stale obserwuję to forum. Wiem, że robią to też inne osoby.

Mam obraz tej firmy i stosunków w niej panujących. Czytam opinie negatywne i te, które wydają się być pozytywne i mam dwa wnioski:

1/ Jedyną formą obrony przed złymi opiniami jest atak na osobę piszącą taką opinię. To moim zdaniem bardzo źle świadczy o poziomie intelektu i kultury osobistej osoby atakującej. Jeżeli tylko takie działania firma ma na swoją obronę to bardzo kiepsko.

2/ Proszę Redakcję Gowork żeby w jakiś sposób zablokowała, usunęła lub chociaż upomniała osoby, których wpisy mijają się z celem tego forum. Nie po to zaglądam tutaj, żeby czytać posty Logina / programisty na temat Nicka. Nie obchodzi mnie przepychanka między tymi ludźmi. Takie prowadzenie tego forum jest bez sensu.

Pozdrawiam
4
Moja opinia 2017-03-31 20:00
Jestem zatrudniony na stanowisku testera.
Login 2017-03-31 20:04
Szkoda, że opinia Pana jest jednostronna. Szkoda również, że nie zauważył Pan osobistych ataków Pana @Nicka na prowadzącą forum, na każdego kto wyraża pozytywną opinię na temat firmy. Jeżeli kogoś należałoby zablokować to właśnie osobę, która atakuje wszystkich i wszystko co jest pozytywnym opisem firmy.
1
abcd 2017-04-02 13:26
Hej, a ja Wam teraz wyjaśnię co naprawdę znaczą słowa podpisane >Moja opinia<.
W tej firmie nie ma ścieżki awansu bo tak naprawdę nie ma żadnych perspektyw - nie liczy się zaangażowanie i rozwój. Premiowani są wyłącznie bierni-mierni-wierni. :)))
Wynagrodzenie nie jest wygórowane - to prawda, bo siedzą głównie tacy, którzy nie mają szans na zatrudnienie gdzie indziej. Firma nie stawia na specjalistów i zdecydowanie nie oferuje konkurencyjnych zarobków bo liczy się tylko wierność-wierność-wierność.
Praca stabilna i w fajnej atmosferze - owszem ale tylko kiedy się nie wychylasz. Każdy kto próbował mieć własne zdanie nie miał ani stabilizacji ani fajnej atmosfery... :(
I to jest prawdziwy sens postu podpisanego >Moja opinia<.
Ja jeszcze tam siedzę, ale myślę że już niedługo, bo po wypuszczeniu nowego programu Macrologic chyba będzie musiał się zrestrukturyzować żeby przetrwać...
Pozdro!
3
Moja opinia 2017-04-02 20:23
Tylko zacytuję:
"bo siedzą głównie tacy, którzy nie mają szans na zatrudnienie gdzie indziej." dobrze wiedzieć co myślisz o sobie....

A tak na prawdę wnioskując po Twojej wypowiedzi nie sądzę abyś pracował w mojej firmie, bo to co piszesz jest po prostu kłamstwem.
1
Jo 2017-04-03 09:37
@abdc napisał samą prawdę. Potwierdzam i pozdrawiam wszystkich.

PS.
Współczuję klientom. Poddawani są teraz pewnie nachalnej agitacji, aby przechodzić na nową wersję. Przypominam, nie kupujemy wersji o nieparzystych numerach. Ta technologia tak ma.
2
obserwator 2017-04-03 12:25
I wszystko jasne ... czarny PR jak nic. Poczytajcie sobie statystyki udanych wdrożeń na rynku.

PS. Współczuję tym, którym się wydaje, że jak zmienią system, to dostaną wszystko szybko i za darmo :)))) Macrologic jest bardzo konkurencyjny na rynku i to niektórych mocno boli.
Jo 2017-04-04 13:39
A gdzie mogę zapoznać się ze statystyką nieudanych wdrożeń?
2
Czytający ze zrozumieniem 2017-04-04 17:08
Oj widzę, że nie do końca rozumiemy realia i język. Skoro się pisze o statystykach udanych wdrożeń, to musi być to wykaz udanych w stosunku do nieudanych, więc błyskotliwe to nie było...
abcd 2017-04-04 23:56
Hehehe, co za bełkot... Uprzejmie proszę redaktorów o eliminowanie postów użytkowników bełkoczących... :)))
Wydaje mi się, że Pan "Czytający ze zrozumieniem" wchodzi na to forum będą pod wpływem alkoholu lub jakichś środków odurzających...

Serdeczne pozdrowienia dla Jo! Ale nie wiąż swojej przyszłości z tą firmą - nie warto...

1
Czytający ze zrozumieniem 2017-04-05 07:44
A jakiś konkret poza obrażaniem? Rozumiem, że nie rozumiesz ale żeby od razu obrażać? Jak już się dowiesz co to statystyka i jak działa to napisz coś mądrego.
Weronika 2017-04-05 09:42
Proszę o zamieszczanie merytorycznych komentarzy na temat Macrologic S.A. Forum nie służy do obrażania innych.
1
programista 2017-04-05 14:56
A propos merytorycznych komentarzy, to może wspomnę, że w firmie jest coroczny konkurs na innowatorów, czyli tych którzy lubią się trochę wychylić :) Najciekawsze pomysły i realizacje są nagradzane także finansowo, a następnie mają dużą szansę, by zostały wdrożone w całej firmie.
1
Weronika 2017-04-05 15:01
@programista bardzo dobrze, że o tym mówisz. Ciekawa opcja!
abcd 2017-04-05 19:06
Uwaga !
To jest ściema - nie takiego nigdy w firmie nie było premiowane, a wręcz było źle widziane. Rządzi zasada "rób swoje i o nic nie pytaj". Ta firma działa jak stary PRL-owski kombinat. Aż nie mogę czytać bzdur wypisywanych na tym forum przez pracowników Macrologic...

Zastanawia mnie jaka jest cel redaktorki w klepaniu tekstów "ciekawa opcja", "brzmi zachęcająco". Czy ta osoba zna się na moderowaniu dyskusji???

Wszyscy czytający - nigdy nie łykajcie takich PR-owskich bzdur !!! I pamiętajcie - im takiego PR-u tym gorzej jest w realu...
2
programista 2017-04-06 16:39
@abcd "Każdy kto próbował mieć własne zdanie nie miał ani stabilizacji ani fajnej atmosfery... "
- jakbyś nie wiedział to cytat z twojej wypowiedzi.

A to drugi:
"Hehehe, co za bełkot... Uprzejmie proszę redaktorów o eliminowanie postów użytkowników bełkoczących", albo ""Czytający ze zrozumieniem" wchodzi na to forum będą pod wpływem alkoholu lub jakichś środków odurzających..."

TAK WYGLĄDA TWÓJ SZACUNEK DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ WŁASNE ZDANIE I JAK WNIOSKUJĘ, TAK TY OKAZYWAŁEŚ SZACUNEK SWOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM W MACROLOGICU, KIEDY JESZCZE TU PRACOWAŁEŚ. DLA CIEBIE LICZY SIĘ TYLKO TWOJE ZDANIE, A JEŻELI KTOŚ SIĘ Z NIM NIE ZGADZA, TO JEST KŁAMCĄ, KLEPIE TEKSTY, PISZE BZDURY ITD. JEŻELI PRAWDA JEST INNA, TO TYM GORZEJ DLA PRAWDY - TO JEST TWOJE MOTTO.
programista 2017-04-06 17:05
oczywiście podtrzymuję wszystko, co napisałem o corocznym konkursie z nagrodami dla innowatorów w Macrologicu :)) Już parę edycji się odbyło :)) Jak się komuś chce, to zawsze można zadzwonić do firmy i sprawdzić :))
fana-banana 2017-04-06 19:37
programista - przestań już z tą swoją agresją wobec innych autorów... To jest nieprofesjonalne i niesmaczne. Robisz się żałosny, chłopie... Jak masz swoje zdanie to je pisz ale nie atakuj innych...

PS. Gdzie jest redaktora serwisu??? Co ona sądzi o wpisie programisty z 2017-04-06 16:39??? Gdzie tu są przydatne informacje o firmie, atmosferze i pracy???
2
Moja opinia 2017-04-07 08:16
fana-banana - gdzie jest jakakolwiek treść dotycząca firmy w Twojej wypowiedzi? Sam atakujesz programistę pisząc aby nie atakował innych, przecież to szczyt hipokryzji.

Potwierdzam, jest konkurs "Innowatorzy" i można zgarnąć dużą kasę, a sam pomysł jest później używany i wdrażany. Co więcej, kapituła konkursu składa się z szeregowych pracowników i zarząd nie ma wpływu na jej decyzję. Wystarczy mieć dobry pomysł i przekonać do niego kapitułę.
Przestańcie więc zaklinać rzeczywistość i twierdzić że białe jest czarne.
2
abcd 2017-04-07 17:13
@fana-banana - daj mu spokój. To jakiś desperat - tak histerycznie broni tej firmy, że aż obraża wszystkich dookoła. Taka mentalność zaszczutego zwierzęcia...

Ja też tam pracuję ale mam zdrowy pogląd na firmę (szału nie ma) jak i na całą branżę. Jak trzeba będzie zmieniać robotę - to się zmieni... :)

Prawdą jest to co piszą ludzie - w Macrologicu nie ma miejsca dla samodzielnych pracowników z inicjatywą. Tam jest takie "schronisko przedemerytalne" :)))
4
Paweł 2017-04-08 20:28
No nie mogę:) Już sam nie wiem co o tym myśleć:D Pracuję w MCL i potwierdzam, że jest taki konkurs i JEST nagradzany finansowo i rozwiązania są wdrażane do standardu ERP. Nawet takie spoza konkursu. Nie będę się więcej rozpisywał - wniosek jest taki, że to forum w tym kontekście już niczemu nie służy... Nie będę się też wdawał w zbędną polemikę (na poziomie argumentacji "nie, bo nie"), napiszę tylko, że z mojego punktu widzenia (pracownika, który przepracował już w tej firmie ponad 10 lat) opinie negatywne są, delikatnie mówiąc, mocno przesadzone.
JanusZ 2017-04-10 11:47
Zauważyłem jak osoba pisząca komentarze w imieniu firmy zmieniła kierunek wypowiedzi.

Wcześniej było - musisz pracować tak jak ci każemy, masz bezwzględnie słuchać przełożonego, u nas jest stabilnie.

A teraz pod presją opinii na tym forum wypisuje - nagradzamy aktywnych, mamy konkursy, jest luz... :)

Ps. Oczywiście ta osoba często zmienia swój podpis ale każdy widzi kto to pisze. ;)
2
dcba 2017-04-10 13:35
Żeby tak jeszcze czytać ze zrozumieniem...
A jakieś dowody, przykłady czy tylko "wizje"?
A jakie to ma znaczenie? 2017-04-10 13:42
Czytam i widzę, że ta forma opinii na temat firmy nie sprawdza się. Tego typu "forum" pozwala podszyć się pod każdego , mogę napisać że pracuje w firmie, pracowałem itp itd . i jak to mówią "co mi zrobicie" ?
Jest to bardzo dobry sposób dla konkurencji aby wprowadzić czarny PR i obrzydzić firmę dla potencjalnych pracowników. Forum działa bez podawania maila, bez sprawdzania IP itd
Więc podsumowując każda wypowiedź czy to negatywna czy to pozytywna jest tu mało warta.
Moim zdaniem lepiej sprawdzić samemu.
Nick 2017-04-11 11:17
hehe - to już brzmi wręcz dramatycznie - przychodźcie do nas do pracy bo już nikt inny nie chce!!!
to już prawie błagalny ton... :)))

firma jest kiepska i tyle. braki merytoryczne i brak jakiegokolwiek rozwoju nagradza hmmm.... niech pomyślę..... niczym.... :)))

teraz troll z firmy klepie zawsze po 2 posty na raz. i myśli ze to zmieni obraz firmy. jest żałosny...
5
dcba 2017-04-11 13:56
O Nikt znowu się pojawił, jakby jeszcze umiał czytać ze zrozumieniem...
Nie dość że nie rozumiesz co kto napisał to jeszcze przypisujesz zdania które nie istnieją.
Jedynym trollem tutaj jest Nick, nie ważne co by kto napisał zawsze będzie miał "jedyna słuszną i wykrzywioną opinię".

PS. Nick przeczytałbyś chociaż pojęcie trollowania, to byś wiedział, że dokładnie opisuje twoje wpisy a nie osób związanych z firmą. Jeżeli nie umiesz znaleźć to proszę:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.
abcd 2017-04-30 19:04
Hej ludzie,
Widzę coś dziwnego - teraz jest duże przyspieszenie z kończeniem wdrożeń. Kierownicy mają nakazane żeby kończyć jak najszybciej, bez zachowania takiej jakości jak kiedyś. Pewnie jest dziura w kasie...
Ja mam na razie płacone na czas, ale w pracach zespołów wdrożeniowych widzę coraz większe ciśnienie na szybkość (a nie na jakość) i coraz większą nerwowość...
W ogóle widać, że każdy w tej firmie ciągnie w inna stronę - tak jak to forum. :)))
Pozdrawiam
1
Inwestor 2017-05-03 21:25
Przeczytajcie giełdowe nowiny - sprzedają was po 59 zł za akcje. Od 6 czerwca będziecie Asseco.
abcd 2017-05-05 21:13
O jasny gwint - to klienci będę mieli przechlapane...
Pewnie Asseco z czasem przestanie wspierać nasze produkty, albo zaproponuje jakąś ofertę "nie do odrzucenia". Kurczę, co to teraz robić???
1
abcd 2017-05-06 20:04
I co o tym wpisie sądzi redaktorka?
Czy jest zgodny z regulaminem?
2
qwerty 2017-05-08 16:57
pewnie to samo co o Twoich wpisach :)
2
Nick 2017-05-10 17:30
No nie - nie mówcie mi, że Assceo chce przejąć Macrologica bo jest taki dobry... :)))

Pewnie Asseco weźmie prawa do produktów, kilku lepszych pracowników i tyle zostanie po Macrologicu. Zresztą on nie jest więcej warty...

A na poważnie - faktycznie największym przegranym tego wszystkiego będą klienci i użytkownicy systemów ML.
2
inwestor2 2017-05-11 11:54
He he , Nick, bzdury pleciesz, sam to wiesz … Nikt nie zapłaciłby grubo ponad 100 baniek, za kilku pracowników i jakiś tam słaby produkt. Cena aż 50 procent powyżej wartości rynkowej sprzed wezwania o czymś świadczy.

Nick2 2017-05-11 13:21
Ale masz wiedzę w temacie, ręce opadają. Proponuje zapoznać się z zasadami wezwania do sprzedaży akcji. Inwestor....
2
GPW 2017-05-15 18:33
Cytuję:

Zarząd stwierdza, że:
(a) interes Spółki nie dozna uszczerbku w wyniku dojścia wezwania do skutku,
(b) zatrudnienie w Spółce nie ulegnie istotnym zmianom,
(c) strategiczne plany Wzywającego są zgodne z długookresowym interesem Spółki,
(d) strategiczne plany Wzywającego nie oznaczają prawdopodobnie istotnych zmian w zatrudnieniu w Spółce oraz zmian w lokalizacji prowadzenia jej działalności,
(e) cena proponowana w Wezwaniu odpowiada wartości godziwej Spółki.

Czyli "główny" akcjonariusz już was sprzedał moi drodzy.
1
JanuszZ 2017-05-16 14:03
Pewnie główny akcjonariusz już od dawna planował pozbycie się firmy, dogadywał się z potencjalnym kupcem, ale pracownicy oczywiście nic nie wiedzieli.
I stąd był taki chaos, rotacja i tylu niezadowolonych pracowników.
Można powiedzieć, że teraz wiele się wyjaśnia...
1
inwestor2 2017-05-16 16:52
Nick, to nie pierwsze wezwanie na rynku. Ryzyko oczywiście jest, ale jeżeli dostajesz palpitacji serca na myśl o nim, to lepiej się trzymaj daleko od rynku. Sama procedura jest standardowa i już nie pierwsza spółka w ten sposób zmieniła właściciela. Ta spółka po prostu była mocno niedowartościowana i za tak małą kasę nikt by jej nie sprzedał. Stąd dodatkowe 50mln w wezwaniu.
Zostaw swoją opinię o Macrologic S.A. - Szczecin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Macrologic S.A.