logo Macrologic S.A.

Macrologic S.A.

Szczecin

Opinie o Macrologic S.A.

programista 2017-04-05 14:56
A propos merytorycznych komentarzy, to może wspomnę, że w firmie jest coroczny konkurs na innowatorów, czyli tych którzy lubią się trochę wychylić :) Najciekawsze pomysły i realizacje są nagradzane także finansowo, a następnie mają dużą szansę, by zostały wdrożone w całej firmie.
1
Weronika 2017-04-05 15:01
@programista bardzo dobrze, że o tym mówisz. Ciekawa opcja!
abcd 2017-04-05 19:06
Uwaga !
To jest ściema - nie takiego nigdy w firmie nie było premiowane, a wręcz było źle widziane. Rządzi zasada "rób swoje i o nic nie pytaj". Ta firma działa jak stary PRL-owski kombinat. Aż nie mogę czytać bzdur wypisywanych na tym forum przez pracowników Macrologic...

Zastanawia mnie jaka jest cel redaktorki w klepaniu tekstów "ciekawa opcja", "brzmi zachęcająco". Czy ta osoba zna się na moderowaniu dyskusji???

Wszyscy czytający - nigdy nie łykajcie takich PR-owskich bzdur !!! I pamiętajcie - im takiego PR-u tym gorzej jest w realu...
2
programista 2017-04-06 16:39
@abcd "Każdy kto próbował mieć własne zdanie nie miał ani stabilizacji ani fajnej atmosfery... "
- jakbyś nie wiedział to cytat z twojej wypowiedzi.

A to drugi:
"Hehehe, co za bełkot... Uprzejmie proszę redaktorów o eliminowanie postów użytkowników bełkoczących", albo ""Czytający ze zrozumieniem" wchodzi na to forum będą pod wpływem alkoholu lub jakichś środków odurzających..."

TAK WYGLĄDA TWÓJ SZACUNEK DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ WŁASNE ZDANIE I JAK WNIOSKUJĘ, TAK TY OKAZYWAŁEŚ SZACUNEK SWOIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM W MACROLOGICU, KIEDY JESZCZE TU PRACOWAŁEŚ. DLA CIEBIE LICZY SIĘ TYLKO TWOJE ZDANIE, A JEŻELI KTOŚ SIĘ Z NIM NIE ZGADZA, TO JEST KŁAMCĄ, KLEPIE TEKSTY, PISZE BZDURY ITD. JEŻELI PRAWDA JEST INNA, TO TYM GORZEJ DLA PRAWDY - TO JEST TWOJE MOTTO.
programista 2017-04-06 17:05
oczywiście podtrzymuję wszystko, co napisałem o corocznym konkursie z nagrodami dla innowatorów w Macrologicu :)) Już parę edycji się odbyło :)) Jak się komuś chce, to zawsze można zadzwonić do firmy i sprawdzić :))
fana-banana 2017-04-06 19:37
programista - przestań już z tą swoją agresją wobec innych autorów... To jest nieprofesjonalne i niesmaczne. Robisz się żałosny, chłopie... Jak masz swoje zdanie to je pisz ale nie atakuj innych...

PS. Gdzie jest redaktora serwisu??? Co ona sądzi o wpisie programisty z 2017-04-06 16:39??? Gdzie tu są przydatne informacje o firmie, atmosferze i pracy???
2
Moja opinia 2017-04-07 08:16
fana-banana - gdzie jest jakakolwiek treść dotycząca firmy w Twojej wypowiedzi? Sam atakujesz programistę pisząc aby nie atakował innych, przecież to szczyt hipokryzji.

Potwierdzam, jest konkurs "Innowatorzy" i można zgarnąć dużą kasę, a sam pomysł jest później używany i wdrażany. Co więcej, kapituła konkursu składa się z szeregowych pracowników i zarząd nie ma wpływu na jej decyzję. Wystarczy mieć dobry pomysł i przekonać do niego kapitułę.
Przestańcie więc zaklinać rzeczywistość i twierdzić że białe jest czarne.
2
abcd 2017-04-07 17:13
@fana-banana - daj mu spokój. To jakiś desperat - tak histerycznie broni tej firmy, że aż obraża wszystkich dookoła. Taka mentalność zaszczutego zwierzęcia...

Ja też tam pracuję ale mam zdrowy pogląd na firmę (szału nie ma) jak i na całą branżę. Jak trzeba będzie zmieniać robotę - to się zmieni... :)

Prawdą jest to co piszą ludzie - w Macrologicu nie ma miejsca dla samodzielnych pracowników z inicjatywą. Tam jest takie "schronisko przedemerytalne" :)))
4
Paweł 2017-04-08 20:28
No nie mogę:) Już sam nie wiem co o tym myśleć:D Pracuję w MCL i potwierdzam, że jest taki konkurs i JEST nagradzany finansowo i rozwiązania są wdrażane do standardu ERP. Nawet takie spoza konkursu. Nie będę się więcej rozpisywał - wniosek jest taki, że to forum w tym kontekście już niczemu nie służy... Nie będę się też wdawał w zbędną polemikę (na poziomie argumentacji "nie, bo nie"), napiszę tylko, że z mojego punktu widzenia (pracownika, który przepracował już w tej firmie ponad 10 lat) opinie negatywne są, delikatnie mówiąc, mocno przesadzone.
JanusZ 2017-04-10 11:47
Zauważyłem jak osoba pisząca komentarze w imieniu firmy zmieniła kierunek wypowiedzi.

Wcześniej było - musisz pracować tak jak ci każemy, masz bezwzględnie słuchać przełożonego, u nas jest stabilnie.

A teraz pod presją opinii na tym forum wypisuje - nagradzamy aktywnych, mamy konkursy, jest luz... :)

Ps. Oczywiście ta osoba często zmienia swój podpis ale każdy widzi kto to pisze. ;)
2
dcba 2017-04-10 13:35
Żeby tak jeszcze czytać ze zrozumieniem...
A jakieś dowody, przykłady czy tylko "wizje"?
A jakie to ma znaczenie? 2017-04-10 13:42
Czytam i widzę, że ta forma opinii na temat firmy nie sprawdza się. Tego typu "forum" pozwala podszyć się pod każdego , mogę napisać że pracuje w firmie, pracowałem itp itd . i jak to mówią "co mi zrobicie" ?
Jest to bardzo dobry sposób dla konkurencji aby wprowadzić czarny PR i obrzydzić firmę dla potencjalnych pracowników. Forum działa bez podawania maila, bez sprawdzania IP itd
Więc podsumowując każda wypowiedź czy to negatywna czy to pozytywna jest tu mało warta.
Moim zdaniem lepiej sprawdzić samemu.
Nick 2017-04-11 11:17
hehe - to już brzmi wręcz dramatycznie - przychodźcie do nas do pracy bo już nikt inny nie chce!!!
to już prawie błagalny ton... :)))

firma jest kiepska i tyle. braki merytoryczne i brak jakiegokolwiek rozwoju nagradza hmmm.... niech pomyślę..... niczym.... :)))

teraz troll z firmy klepie zawsze po 2 posty na raz. i myśli ze to zmieni obraz firmy. jest żałosny...
5
dcba 2017-04-11 13:56
O Nikt znowu się pojawił, jakby jeszcze umiał czytać ze zrozumieniem...
Nie dość że nie rozumiesz co kto napisał to jeszcze przypisujesz zdania które nie istnieją.
Jedynym trollem tutaj jest Nick, nie ważne co by kto napisał zawsze będzie miał "jedyna słuszną i wykrzywioną opinię".

PS. Nick przeczytałbyś chociaż pojęcie trollowania, to byś wiedział, że dokładnie opisuje twoje wpisy a nie osób związanych z firmą. Jeżeli nie umiesz znaleźć to proszę:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych.
abcd 2017-04-30 19:04
Hej ludzie,
Widzę coś dziwnego - teraz jest duże przyspieszenie z kończeniem wdrożeń. Kierownicy mają nakazane żeby kończyć jak najszybciej, bez zachowania takiej jakości jak kiedyś. Pewnie jest dziura w kasie...
Ja mam na razie płacone na czas, ale w pracach zespołów wdrożeniowych widzę coraz większe ciśnienie na szybkość (a nie na jakość) i coraz większą nerwowość...
W ogóle widać, że każdy w tej firmie ciągnie w inna stronę - tak jak to forum. :)))
Pozdrawiam
1
Inwestor 2017-05-03 21:25
Przeczytajcie giełdowe nowiny - sprzedają was po 59 zł za akcje. Od 6 czerwca będziecie Asseco.
abcd 2017-05-05 21:13
O jasny gwint - to klienci będę mieli przechlapane...
Pewnie Asseco z czasem przestanie wspierać nasze produkty, albo zaproponuje jakąś ofertę "nie do odrzucenia". Kurczę, co to teraz robić???
1
abcd 2017-05-06 20:04
I co o tym wpisie sądzi redaktorka?
Czy jest zgodny z regulaminem?
2
qwerty 2017-05-08 16:57
pewnie to samo co o Twoich wpisach :)
2
Nick 2017-05-10 17:30
No nie - nie mówcie mi, że Assceo chce przejąć Macrologica bo jest taki dobry... :)))

Pewnie Asseco weźmie prawa do produktów, kilku lepszych pracowników i tyle zostanie po Macrologicu. Zresztą on nie jest więcej warty...

A na poważnie - faktycznie największym przegranym tego wszystkiego będą klienci i użytkownicy systemów ML.
2
inwestor2 2017-05-11 11:54
He he , Nick, bzdury pleciesz, sam to wiesz … Nikt nie zapłaciłby grubo ponad 100 baniek, za kilku pracowników i jakiś tam słaby produkt. Cena aż 50 procent powyżej wartości rynkowej sprzed wezwania o czymś świadczy.

Nick2 2017-05-11 13:21
Ale masz wiedzę w temacie, ręce opadają. Proponuje zapoznać się z zasadami wezwania do sprzedaży akcji. Inwestor....
2
GPW 2017-05-15 18:33
Cytuję:

Zarząd stwierdza, że:
(a) interes Spółki nie dozna uszczerbku w wyniku dojścia wezwania do skutku,
(b) zatrudnienie w Spółce nie ulegnie istotnym zmianom,
(c) strategiczne plany Wzywającego są zgodne z długookresowym interesem Spółki,
(d) strategiczne plany Wzywającego nie oznaczają prawdopodobnie istotnych zmian w zatrudnieniu w Spółce oraz zmian w lokalizacji prowadzenia jej działalności,
(e) cena proponowana w Wezwaniu odpowiada wartości godziwej Spółki.

Czyli "główny" akcjonariusz już was sprzedał moi drodzy.
1
JanuszZ 2017-05-16 14:03
Pewnie główny akcjonariusz już od dawna planował pozbycie się firmy, dogadywał się z potencjalnym kupcem, ale pracownicy oczywiście nic nie wiedzieli.
I stąd był taki chaos, rotacja i tylu niezadowolonych pracowników.
Można powiedzieć, że teraz wiele się wyjaśnia...
1
inwestor2 2017-05-16 16:52
Nick, to nie pierwsze wezwanie na rynku. Ryzyko oczywiście jest, ale jeżeli dostajesz palpitacji serca na myśl o nim, to lepiej się trzymaj daleko od rynku. Sama procedura jest standardowa i już nie pierwsza spółka w ten sposób zmieniła właściciela. Ta spółka po prostu była mocno niedowartościowana i za tak małą kasę nikt by jej nie sprzedał. Stąd dodatkowe 50mln w wezwaniu.
Paweł 2017-05-27 21:39
Hello, wszedłem na forum po jakimś czasie i.... lipa. Myślałem, że jakaś dyskusja, polemika się podepnie pod mój wątek a tu nic:) Nie nie wiem już sam, cisza jakaś czy co?:)
anty-matoł 2017-05-29 11:58
Polemika z czym??? Dyskusja o czym??? ;)
Przecież firma jest sprzedawana...
3
MIś 2017-06-24 02:05
Grupa Asseco to mistrz świata w optymalizacji zatrudnienia. Gdy poprzednio Asseco Poland przejmowało np. Infovide-Matrix, to cięli równo z trawą, a poczciwe Infovide zostało zjedzone i już nie istnieje. Asseco BS nie może być gorsze od spółki matki. Kto wie, może nowy system Macrologica będzie się nazywał Asseco Softlab ERP... :D
2
yoga 2017-06-26 09:52
I bardzo dobrze!!! Taki los należał się Macrologicowi...
Nie miał Macrologic żadnych planów ani strategii na przyszłość. Merit to porażka od samego początku. Wciskali tylko klientom ciemnotę. I musiało tak się skończyć...
2
wdrożdż 2017-06-26 17:43
No faktycznie wydanie 2.5 rocznego zysku Asseco na zakup Macrologic i zaoranie go wpisuje się idealnie w twoją teorie optymalizacj kosztów.
nik 2017-06-27 10:28
Sa 2 opcje (tezy):
- przejęli by przejąć technologie ;-)
- przejęli bo chcą zlikwidować konkurenta

Która teza jest prawdziwa?
2
yoga 2017-06-27 10:43
Pewnie obie po części. :)
Tak czy inaczej Macrologic przestanie istnieć i historia szybko o nim zapomni...
2
MacroAsseco 2017-06-29 09:39
Jeżeli tak uważasz to współczuję, bo to znaczy że o Tobie zapomni jeszcze szybciej. 30 lat to tak szybko się nie zapomni, a Macrologic (wcześniej MacroSoft) to tylko nazwa, reszta będzie istniała dopóki będzie istniała technologia MacroBASE.
1
yoga 2017-06-29 11:39
I znowu osobiste docinki ze strony pracownika Macrologic...
Ale tu się zgadzamy - Macrologic to tylko nazwa i nic więcej... :)

Poza tym nie sądzę, żeby Asseco kontynuowało Macrobase, najprawdopodobniej postawią nowego ERP na jakieś dobrze znanej bazie (np. Oracle). Nie będą ryzykować powodzenia całego projektu z powodu jakiejś niszowej technologii bazodanowej.
3
JanuszZ 2017-06-29 16:52
Człowieku, skąd Ty się urwałeś?
Mówisz o 30 latach historii? W branży IT co 2-3 lata jest rewolucja technologiczna, do tego świeża krew i nowi ludzie.
Czy Ty jesteś z epoki ATARI? Czy taki był cały Macrologic???
2
WielkiWuj 2017-06-29 20:58
Janusz informatyki? Faktycznie każda firma produkująca ERP co 3 lata zaczyna pisać wszystko od nowa - włącznie z SAPem i z AXem. Poza tym dobrze wiesz że co 3 lata się nawet drukarek nie wymienia, co nie?
1
MacroAsseco 2017-06-30 12:03
Powiedz to Microsoftowi....Nowa krew i nowi ludzie, jasne w programowaniu i testowaniu doświadczenie nie ma żadnego znaczenia....Pewnie dlatego dobrego ERPa pisze się 2-3 lata aby zaraz go wyrzucić.
1
MacroAsseco 2017-06-30 12:12
To po co kupowaliby Merita który jest na MacroBasie? I przejmowali wszystkich klientów którzy mają ERPa na MacroBasie? Jeżeli myślisz że napisanie nowego ERPa, bądź przejście klientów na nowy system to jest prosta sprawa, to znaczy że nic nie wiesz w tym temacie.
Asseco przejęło Wapro i jakoś go nie zaorali ani nie zmienili technologi. Najpierw trzeba wiedzieć jaki mają projekt aby wyciągać jakiekolwiek wnioski.
2
yoga 2017-07-02 13:33
Dobrze, że ty wszystko wiesz, geniuszu! :)
Z takim upodobaniem wytykasz wszystkim dookoła, że nic nie wiedzą, że ty na pewno jesteś mistrzem nad mistrzami... :)

Dobrze, ze Macroogic znika z powierzchni. Już nadszedł czas na ten archaik...
1
MacroAsseco 2017-07-03 08:15
Dla twojej informacji, Macrologic nie zniknie, stanie się częścią Asseco podobnie jak Wapro i inne. Więc z nazwą jeszcze się spotkasz wielokrotnie.
2
Kompilator 2017-07-05 14:30
To nie zadziała. Dostaję "FATAL_ERROR"
3
real 2017-07-05 14:58
To się nie kompiluje, to się realizuje.
1
yoga 2017-07-09 16:31
Sam wcześniej pisałeś że Macrologic to tylko nazwa i ona zniknie a "reszta będzie istniała"...
Plączesz się kolego w tych swoich wypocinach... :)))
1
janek 2017-07-10 15:40
Sukces Macrologica widać Cię w oczy kole. Lepiej zajmij się tą swoją yogą, bo na informatyce i biznesie widać się nie znasz.
1
moja yoga 2017-07-11 10:17
A ten swoje...
Jaki sukces??? Dla której firmy jej sprzedaż jest sukcesem??? Panie "byznesmenie" w białych skarpetkach do garnituru... :)))

Właściciel sprzedał firmę bo nie miała przyszłości. Merit to porażka. Brak wizji, planów i strategii. To był ostatni dzwonek żeby to jeszcze sprzedać, bo potem to już tylko za symboliczną złotówkę... ;)
janek 2017-07-11 17:53
Kolega, to już chyba zupełnie odleciał :)))). Sukces Macrologica to przede wszystkim świetny zespół ludzi, innowacyjny produkt, który coraz lepiej się sprzedaje i duży kapitał, który odtąd stoi za spółką.
abcd 2017-07-12 10:03
I właśnie dokładnie tak jest (było ?) w Macrologiku... Wieczna propaganda sukcesu...
Firma się wali a szefostwo wpaja ludziom że jest wielki sukces... Pracownicy widzą, że coś jest nie tak, sprzedaż nie idzie, nie ma tyle nowych projektów co kiedyś... A szefowie że jest sukces, sukces!!!
To są właśnie (były ?) metody Macrologika na zarządzanie... Żałosne...
janek 2017-07-12 12:46
Jeżeli pisanie jak jest jest dla Ciebie propagandą sukcesu, to niech tak zostanie. No i nie pisz, błagam, że pracownicy to, czy tamto. Sam jestem w tej firmie zwykłym pracownikiem i nie życzę sobie, by tacy ludzie jak Ty, pisali w moim imieniu. Szczególnie, że mocno mijają się z prawdą.
1
moja yoga 2017-07-12 13:43
Dajcie już spokój osobie podpisującej się janek/MacroAsseco/inwestor.

To schizofrenik - żyje w innym świecie, który sam sobie wykreował. Gdzie wszystko jest sukcesem. Gdzie to Macrologic przejmuje Asseco a nie odwrotnie. Gdzie po przejęciu nie będzie zwolnień i nagle wszyscy pracownicy Macrologica będą żyli w dostatku i zrobią zawrotne kariery.

Może to efekt ogromnego stresu związanego z ostatnimi zmianami w Macrologic? Może to go przerosło i nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji?

janek 2017-07-12 14:14
Twoja odezwa "dajcie spokój" i przypisywanie komuś tego, czego nie powiedział, to czcze gadanie, tak jak wszystko, co piszesz o Macrologicu.
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeszcze tu wrócisz, chociażby pod innym nickiem.
1
Zostaw swoją opinię o Macrologic S.A. - Szczecin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Macrologic S.A.