Opinie o Lubatex w Lubawka

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Lubatex. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Lubatex o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów tekstylnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lubatex w Lubawka

Lina

Jeśli chcielibyście się przyjąć do tego zakładu to tylko i wyłącznie na zmianę Chełmsko Śląskie a nie Kamienna Góra ponieważ na tej zmienię są Majstrowe Agnieszki i Aneta które nie mają kultury do pracowników. Nie raz byłam świadkiem jak obrażały dziewczyny czy chłopaków w szczególności Agnieszka M i Aneta. Nie dawno na gumowce szyła a teraz wielka majstrowa a druga zwolnili z takaty za brak szacunku do ludzi to teraz tu przyszła rządzić biorą kasę za nic nie robienie tylko czytają z kartki co jest napisane szwaczka czy pakowaczką i to tyle. Nici wszywki obwoluty przynoszą nam chłopaki z magazynu gdzie to jest ich robota na drugiej zmienię Majstrowe to wykonują tak jak zawsze było. Aneta mści się na Polkach każdy zwrot idzie na konto Polek nie Ukrainek ponieważ one są pod ochroną. Kiedy oddała lamówki na prześcieradła to pozabierała chłopaków na inne działy razem z Pawełkiem a Agnieszki nawet nie zaprzeczyły ponieważ boją się odezwać do Szefa czy Pawła jedna kobieta robi co chce całym zakładem. LUDZIE ODCHODZĄ BO SIE WYKAŃCZAJĄ PRZEZ TAKIE MAJSTROWE.

Olga
@Lina

Potwierdzam. I dodam iż przepisy nie pozwalają pracownikowi z orzeczeniem pracować 6 dni w tygodniu nawet gdy jest odrabianie innych dni gdyż jest sztywny czas nie pozwalający przekraczania 5ciu dni pracy i nie wolno pracodawcy łamać tego przepisu. Na zmianie Niemcy brygadzistki przymuszają nas do tego i pracujemy 6 dni. Już niebawem PIP zajmie się tą sprawą bo my przyjdziemy pod przymusem a monitoring będzie tego dowodem. Nie dajmy się i walczmy z nieuczciwością gdzie liczy się tylko produkcja za wykorzystanie pracownika.

Ramzes

Chodzi sobie kuzynek prezesa Pawełek i robi co chce. Pewnie po za lubatexem był nikim bo przybył tu razem z żonką . Zabiera pracowników z innego działu na dział którym zarządza bo nie daje rady z naborem pracowników z zewnątrz, a teraz reszta męczy się za dwóch a nawet trzech . Istny (usunięte przez administratora) dla Polaka, oczywiście ukraińcy są pod ochroną, Polak jest (usunięte przez administratora) Przez niego mamy ciężko i to bardzo a dużo pracowników ma orzeczenie o niepełnosprawności. Polak Polaka niszczy, taka prawda, nawet brygadzistki nie mają nic do powiedzenia. Żałosne!!!

Janusz

To tak ciężko tam się pracuje fizycznie, że piszesz, iż szkoda zdrowia, czy czegoś innego dotyczy Twój wpis? Jeszcze mam pytanie związane z tym rzekomym brakiem poszanowania pracownika. Czym to się objawia. Jakieś przykłady?

Jakie są warunki zatrudnienia w Lubatex?

@pracownica Nowy wpis

A o jakie stanowisko pytasz? Szwaczka?

Pimpirimpi Nowy wpis

Szefostwo powinno zastanowić się nad zmianą stawek na bardziej realne,aktualne,bo cenniki są przestarzałe i nieadekwatne do dzisiejszych czasów. Doliczyć się ciężko. Krzywdzące jest również to,że braki w akordzie wyrównuje premia frekwencjyjna- na co wychodzi lepiej chorować przez miesiąc niż z przeziębieniem machać rękami jak wariat,aby wyrobić wyśrubowane akordy albo i nie pomimo chęci,bo robota bywa różna .Przychodzi dużo młodych,ale popracują chwilę i ślad po nich zaginął. Dlaczego? Brak perspektyw? Monotonia?Dźwiganie ponad siły ? (usunięte przez administratora)? W Czechach dadzą więcej? Odpowiedzicie sobie sami. Co do majstrowych nie mam zastrzeżeń. Są tylko ludzmi,jakąś dyscyplinę muszą trzymać,ale urlopu mógłby dawać chętniej. Ps. Do tych wyżej co są podszczypwani przez pewną Panią, zrewanzujcie się ;) chyba nie ugryzie,najwyżej naśle swoją ciułałe.

Ooo

No ja jednak wolałabym wiedzieć wcześniej, a nie przekonywać się na własnej skórze ;) Jakieś konkretne sytuacje masz na myśli, chodzi o atmosferę, o której tu wcześniej pisano? No i całkiem spory staż pracy miałeś... Jak wyglądają podwyżki w firmie? Przyznają każdego roku coś dodatkowo?

No właśnie, jak tak kolega wyżej ciekawi mnie czemu trwało to ze trzy lata skoro sam sugerujesz, że warunki były mimo wszystko słabsze? Chyba ze na samym początku było ok i cos się pozmieniało? jeśli tak to co i od jakiego okresu?

Jaka jest kultura pracy w Lubatex?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Lubatex? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
@Stara-nowa

Moi drodzy czytelnicy komentarzy i komentujący. Lubatex jest duży i podzielony na działy i magazyny. Jak komentujecie, to opiszcie w ktorej części pracowaliście czy pracujecie bo uważam że to ważne. Ja Wam opiszę moje wrażenia z pracy tutaj. Przyjęłam się tu w 2014 roku. W 2018 zaszłam w ciążę i 1 września tego roku wróciłam. Wróciłam,bo jestem osobą która potrzebuje pracować w ciągłym ruchu. Dodam że pracuje na dziale IKEA i nie narzekam na nic. Majstrowa Agnieszka jedna i Ewa druga są ok, ale jak to jedna z nich mówi że "majstrowa to nie zupa pomidorowa żeby ją lubić" Praca na akord, bo szyję na maszynie,nie marudzę bo akord z palcem w nosie wyrabiam. Zarobki- najnizsza krajowa+ to co uszyje powyżej akordu= zadowalająca wyplata. Atmosfera. Na mojej zmianie jest zabawnie,pozytywnie,można się pośmiać, pożartować. Wiadomo że to nie kawiarnia i kazdy siedzi przy swojej maszynie grzecznie i szyje swoj akord a przy okazji ploteczki.Dziewczyny pozytywne,dlatego mi w tej pracy jest dobrze. Tu nauczyłam się szyć,polubiłam to i w sumie ja nie czuje że jestem w pracy,bo ta praca sprawia mi przyjemność. Może ktoś mi nie wierzyć w to co pisze ale tak jest. Ile ludzi,tyle opini. Jeśli ktoś nie chce pracować,to będzie narzekać tu i w innych miejscach pracy. Większość by chciała najlepiej nic nie robić i mieć za to pieniądze, ale nie ja. Ja muszę wiedzieć że pracuje i za moją prace dostać zasłużoną wypłatę. Jeśli jesteście pracowici i od życia nie wymagacie za dużo to jako szwaczka czy też szwaczka, to dacie radę i naprawdę z wypłaty będziecie zadowoleni. 4 tysiące na luzie zarobicie. A premia co 3 miesiące, prawie 2 tysiące, chyba że jesteście na L4 to za każdy dzień ubywa z premi 100 czy 200 zł. Nagany też są, ale cóż się dziwić jak każdy zakład ma swoje reguły. Mianowicie nagana za wyjście z pracy przed ustawowym czasem,za zgubienie narzędzia pracy, za poprawki wrócone od klienta,za noszenie biżuteri. Wszystko jest podane na tacy do zapoznania się i podpisania gdy podpisujemy umowę. Ja uważam,że zawygórowanych wymogów tutaj nie ma i nie ma co narzekać.

To na jakich stanowiskach zatrudniają tutaj osoby z orzeczeniem? Widziałem ogloszenie z listopada, gdzie szukany był magazynier i operatorzy maszyn. Są jakieś limity, że na tym stanowisku można pracować mając grupę, a na innym już nie?

Lina

Olga
@Lina

Ramzes

Według przepisów pracownik z orzeczeniem nie może pracować po godzinach ani w nocy a okazuje się że pracodawca pobiera pieniądze za pracownika i łamie prawo bo pracownicy pracują w soboty. Wręcz są do tego zmuszani. Brygadzistki nie informują że nie można wykonywać nadgodzin i łamią prawo, a to jest karalne i kary są bardzo wysokie dla firm które łamią prawo.

Oliwka
@Ramzes

W jaki sposób tacy pracownicy są zmuszani? Możesz to jakoś urzeczywistnić? Podać jakiś przykład? Ciekawe czy chociaż zarabiają coś więcej podczas pracy w te soboty... PIP się jeszcze tą sytuacją nie zainteresowała?

Sprawiedliwość

Powiem tak ten prwcodawca nie ma za grosz szacunku do nikogo wraz ze swym kuzynem. A propo jego kuzynka pseudokierownika chodzi i ładuje nagany za byle co a wie tyle co zje gada takie głupoty (usunięte przez administratora)nie mówiąc o nepotyźmie który jest spotykany nigdzie indziej niż w tym. zakładzie porażka.

Lilla

Lubatex największe śmietnisko w historii Lubawki czyli najniższa krajowa, brak warunków pracy, (usunięte przez administratora) niesamowity, pracodawca bezczelny, złodziejstwo na potęgę. Niestety ale miałam złe doświadczenia z tym zakładem jeżeli chcec ktoś tutaj do roboty przyjść to pamiętaj że zdrowie oraz twoja psychika runą jak domek z kart.

Angela
@Lilla

Jakie stanowisko pełniłaś tutaj w zakładzie? Kurcze, ja nie mam zbytnio możliwości co do wybrzydzania na temat pracy :( Ile Tobie udało się tu przepracować? Złodziejstwo? Że ze strony pracowników, czy chodzi o tę minimalną krajową?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Lubatex? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Beduinka

Ten zakład i ten pracodawca to jedna wielka pomyłka. Warunków do pracy zero to raz a dwa to najniższa krajowa starsze kobiety co poniektóre schorowane robią w tym zakładzie po 10 lub więcej lat i mają najniższą krajową pracują do emerytury bo już im niewiele zostało a większość młodych pouciekało dajecie wiarę. Na hali jest niesamowity gorąc latem nie da się wytrzymać biedne schorowane starsze kobity okładają się zimnymi kompresami na szyję łapiąc po dwa oddechy na raz jednocześnie wdychając zapylenie które jest dość wysokie w tym zakładzie. I powiem to jeszcze raz za najniższa krajowa i teraz powiedzcie mi czy to jest normalne i ludzkie, żeby tak traktować kobietę starszą na dodatek kobietę. Ten pracodawca chce, żeby ktoś mu przychodził do pracy i tyrał w jego spartańskich warunkach za grosze odradzam tego zakładu każdej kobiecie jeżeli jest chętna podjęcia tam pracy inaczej stracicie nie tylko zdrowie lecz tak że swoją godnośc psychikę oraz czas.

Mila
@Beduinka

A ktoś zgłaszał szefostwu, że jest za gorąco? Przecież są normy ciepła i firma musi tego przestrzegać. Co do wynagrodzenia, to chyba wiadomo, jaka będzie wypłata, gdy się podpisuje umowę. Jestem tylko ciekawa, czy są też jakieś premie czy nagrody.

Olek
@Ramzes

Tak to prawda, chodzi i straszy likwidacją etatu a tak na prawdę straszy pracowników aby podejmowali pracę na jego dziale bo oferuje przeniesienie. Istny cyrk. Wszystko opisać i wysłać tam gdzie trzeba.

Elżbieta
@Ramzes

Oooo zatrudniają niepełnosprawnych? Muszę kuzynce powiedzieć, ona ma grupę. Na ile zmian jest praca? W jakich godzinach? Jakie są warunki pracy dla niepełnosprawnych? Zakład jest przystosowany odpowiednio?

Mausi
@Elżbieta

Brak poszanowania dla niepełnosprawnych najpierw zatrudnia a później utrudnia życie zabiera kasę i wypomina niepełnosprawność to pytam po co zatrudnia takich ludzi wiem jedno karma wraca

Wzorowa

Kochana szkoda twoich rąk ten pracodawca i jego świta to butni ludzie którzy do nikogo nie mają szacunku szukaj gdzie indziej pracy radze ci dobrze.

Janusz

Loker

Chodzi sobie ten cwaniak Pawełek straszy ludzi naganami za brak kamizelek a sam nie chodzi w niej, nawet nie raczy patrzeć ci prosto w oczy, gdy czegoś od niego potrzebujesz. Praktycznie za byle co są nagany za byle nie ma żadnego poszanowania. Pochorujesz trochę premii nie masz, tym bardziej że zarobki są nędzne. Pracodawca ma cię za beduina, który ma zapieprzać nadludzkimi siłami mimo to, że jesteś z grupą, choć ma za ciebie pieniądze ogólnie w tym zakładzie ludzie dla nich są nikim tylko co najwyżej (usunięte przez administratora) którego można wrzucić do kosza.

Pracowita

Nie nie nie kobiety szukajcie gdzie indziej roboty wykorzystują ludzi jak się tylko da fałszywy pracodawca fałszywy kierownik i fałszywe majstrowie.

Wzorowa

Ten człowiek ogłasza na feceboku, że zatrudni szwaczki, pakowaczki i myśli sobie, że ktoś będzie tyrał za jego marne pieniądze????????????‍♂️. Nie ma co, ale dobry jest też nie mogłam sobie pozwolić na wiele i ledwo wiązałam koniec z końcem a robiłam tam dość długo. Czułam się jak (usunięte przez administratora) która nic nie znaczy przez tego pracodawcę(usunięte przez administratora) ostrzegam wszystkich którzy tam są chętni do pracy że szkoda waszego zdrowia i nerwów.

Gabriela
@Wzorowa

Marne pieniądze, to znaczy ile? Najniższa krajowa? Wiesz może, czy stanowisko szwaczki a pakowaczki różni się, jeśli chodzi o stawkę i inne warunki? Jaką firma w ogóle proponuje umowę?

Pracowita ambitna

Pracowałam w tym zakładzie na pakowaniu i ledwo wiązałam koniec z końcem ten pracodawca nie ma za grosz szacunku do pracownika a co dopiero do kobiet płaci marne grosze i wyzyskuje jak się tylko da oczywiście na skutery ma ale dla ciężko pracujących ludzi już nie tak że nie polecam tej firmy nikomu.

Jak długo czekaliście na odzew z Lubatex? Oddzwaniają zawsze?

Girl

W jakiej sprawie ten odzew?

Jerzy
@Girl

Pewnie chodzi o informację czy kandydat dostał pracę czy nie, wiele firm ma taką taktykę, że nawet jeśli ich decyzja jest negatywna, to również oddzwaniają i przekazują feedback, który w wielu przypadkach jest bardzo pomocny dla kandydatów. Ciekawe czy tutaj również tak jest i czy przekazują takie wskazówki i ile trzeba czekać na kontakt.

Władek
@Jerzy

Omijaj ten zakład z daleka bo przynosi tylko problemy szkoda twoich rąk, nóg oraz zdrowia psychicznego jak swoje zdrowie straciłem i mam tego efekty patrzyłem na premie zamiast na zdrowie bo za każdy dzień zabiera 150 zł teraz się skrobie po (usunięte przez administratora) tak że nie warto uwierz mi.

Władek

(usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) dobrze że nie muszę tam już pracować do końca dorobiłem sobie spokojnie do emerytury w takim zakładzie gdzie jest naprawdę fajnie ale na pewno nie tu szkoda życia na ten zakład i nerwów a jeżeli chodzi o dorobienie sobie to nie pozwolę żeby ten człowiek tego całego Lubatexu brał za mnie pieniądze bo by mnie serce wręcz krwawiło tak że omijać z daleka.

Jakie wartości są cenione w Lubatex?

Emil

Żadne bo to (usunięte przez administratora)

Paulina
@Emil

Co masz do firmy? Jeśli już to chociaż zasugeruje, żebyś pisał tak, żeby cię nie ocenzurowali i żeby wszyscy mogli przeczytać. Może jeszcze raz tylko kulturalniej?

Emil
@Paulina

To mam do firmy że chorzy ludzie muszą zapiepszać nadludzkimi siłami w tym (usunięte przez administratora) a pracownicy są pozostawieni sami sobie pakowaczki zarabiają nędzne grosze a 8 godzin trzeba postać i ruszać rękami to samo jest z merzyznami gdzie by nie robili pieniądze są te same zero jakikolwiek podwyżek dla starszych którzy mają przepracowane już sporo lat i niepotrzebne robienie problemów pracowniką z urlopami jak i z sama pracą za niedługo otworzą S3 zobaczymy wtedy kto tu przyjdzie do roboty.

@Emil

Czemu zostawieni sami sobie, to co kierownik robi tam? :/ I może napiszesz ile można tam teraz zarobić, bo dla ciebie marne grosze a dla mnie może by wystarczyło.. Nawet podwyżek nie mieliście w tym roku w związku z inflacją albo wzrostu minimalnej pensji? :(

Zostaw merytoryczną opinię o Lubatex - Lubawka

• Jak się pracuje w Lubatex?

Zobacz opinie na temat firmy Lubatex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lubatex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lubatex
2.8/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Mickiewicza 17
    58-420 Lubawka