PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Student Nowy wpis

Sposób w jaki jest prowadzona rekrutacja to dno, nigdy nie widziałem tak fatalnego podejścia do osoby starającej się o prace. Nie polecam nawet aplikować do tej firmy, totalna porażka. Człowiek z góry jest odrzucony, a i tak dostaje zadanie rekrutacyjne, które robi dobrze, a potem telefon, że wszystko źle. Mimo, że zadanie zostało przed wysłaniem przeanalizowane przez znajomego seniora.

Jakie wartości są cenione w PwC Polska?

Abc Nowy wpis

We wrocławskim biurze bardzo źle się czują introwertycy. Powinno być to uszanowane że ktoś taki jest i jest mu z tym dobrze. W rzeczywistości taka osoba jest obgadywana za plecami, są na nią krzywe spojrzenia po czym zostaje powiadomiona co sądzą o tej osobie inni. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Czy PwC Polska zatrudnia studentów?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PwC Polska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Jak dużo osób pracuje w PwC Polska?

ponad 6,5 tys.

Agata

Jesteście zadowoleni ze swojego systemu premiowania ?

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w PwC Polska o opisanie aktualnej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Jasiek

Może lepiej nie :P

asd

Aplikuje do działu audytu na stanowisko praktykanta? Jakieś opinie, przeszedłem testy teraz mam angielski się nagrać, jaki jest poziom? czego się spodziewać?

Cisza na forum, dlaczego?

Ludmiła

Do niezadowolonych: Jeśli jest tak źle jak piszecie i ciągle musicie siedzieć po godzinach to czas zmienić firmę. Dla mnie to znak, że firma na dużo pracy czyli jest kasa i perspektywy na dalsze lata.

@Ludmiła

Ha! a to rozumowanie! a ja niedawno pracowałem w firmie, która kazała pracownikom siedzieć po godzinach i wszystko było na wczoraj, a z dnia na dzień firma zamknęła swój oddział w Polsce, ze względów 'biznesowych'.

Paulina

@--- dziękuję za tak pełną odpowiedź. Rzeczywiście, nie jest to zaskakujące, że kwestia możliwości rozwoju może być zależna od działu w którym się pracuje. Każdy dział jednak składa się, choćby częściowo z osób z innymi umiejętnościami. @Johnrozumiem, że jesteś mocno zainteresowany pracą w PwC Polska. Jak widzę z Twoich poprzednich wpisów, swoje CV wysłałeś już kilka miesięcy temu i do tej pory nie słyszałeś od firmy. Próbowałeś skontaktować się bezpośrednio z ich działem HR i dopytać o interesujące Cię kwestie?

Leonid

PwC Polska jak widzę ma duże potrzeby kadrowe. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest tego przyczyna? Czyżby jakieś nowe projekty do ogarnięcia? A może jest inna przyczyna i mógłby ktoś pochwalić się?

John

Powtaram swoje pytanie: czy przyjmują na aplikację na biegłego rewidenta? wysyłałem cv i zero odzewu. mam zdanych 8 egzaminów nabiegłego, pracuję w Credit Suisse w dziale niezwiązanym z audytem

John

Ludmiła

Firma duża, potrzebuje wielu pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami. Sadzę, że tu można przy okazji pracy wiele się nauczyć. Lubie robić to co robię.

Leoś

Czy może ktoś wyjaśnić jaka jest przyczyna tak długiej listy ofert pracy? Czy to jakieś nowe projekty? Czy firma robi gruntowne wietrzenie kadr w celu pozyskania świeżych osób z nowymi pomysłami? Mam zamiar aplikować i trochę mnie to zastanawia i niepokoi.

@Leoś

Firma zatrudnia ponad 4000 osób w PL. To sporo. Spójrz proszę na typy ogłoszeń. Obstawiam, że ogromna część dotyczy tzw. SSC, czyli centrum usług wspólnych, które zlokalizowane jest w Katowicach i Opolu. Tam jest ciągła potrzeba zatrudnienia nowych osób i spora rotacja. Wydaje mi się, że to standardowa sytuacja. W ciągu kilku lat, w dziale doradztwa biznesowego zatrudnienie zostało potrojone. Po prostu taki jest biznes. Nie pamiętam też "wietrzenia" kadr. Coś takiego chyba nie miało miejsca

Lukas

Jaki jest powód, że PWC potrzebuje tak dużo nowych osób do pracy? Generalnie słyszałem o firmie dobre opinie. Mam zamiar aplikować ale może ktoś napisze coś?

@Lukas

Co do zasady rekrutacja jest w firmie ciągła. Zazwyczaj na startowe stanowiska i praktyki. Szczególnie w Audycie, gdzie sezon zaczyna się późną jesienią i trwa do maja-czerwca. Wtedy jest ogromne ssanie na pracowników. Dodatkowo dochodzi temat rotacji personelu. W tej firmie, jak i w innych BIG4, jest ona całkiem spora. Z własnego doświadczenia, do naszego zespołu szukamy cały czas praktykantów. Z 4-6 osób rocznie, z którymi mamy przyjemność pracować zostaje na etacie zazwyczaj jedna, czasami dwie. W ciągu roku odchodzi od nas przeciętnie jedna osoba do konkurencji, innej pracy, etc. Stąd ciągła rekrutacja. Po trzecie, firma się rozwija. Nowe obszary doradztwa wymagają nowych ludzi. Jak temat zaczyna "żreć" na rynku potrzeby zatrudnienia rosną :)

john

czy przyjmują na aplikację na biegłego rewidenta? wysyłałem 4 miesiące temu cv i zero odzewu. mam zdanych 8 egzaminów nabiegłego, pracuję w Credit Suisse w dziale niezwiązanym z audytem

john

Paulina

@--- w swoim wpisie poruszasz wiele kwestii, jednak nie wspominasz nic o rozwoju. Czy PwC Polska daje swoim pracownikom możliwości rozwoju? Czy można liczyć na dodatkowe kursy, czy też szkolenia podnoszące kwalifikacje?

@Paulina

@Paulina, Jeśli chodzi o rozwój, to możliwości zależą od działu, do którego trafisz. Mogę tylko komentować rozwój w Doradztwie Biznesowym: - e-learningi - jest ich cała masa. Część z nich jest obowiązkowa, część to Twój własny wybór. - szkolenia wyjazdowe - co roku są 2 duże szkolenia techniczne (tygodniowe, krajowe i zagraniczne), w których możesz uczestniczyć. Zależy to od budżetu szkoleniowego i jego alokacji (masz na to wpływ razem z osobą, która opiekuje się twoim rozwojem). W zależności od potrzeb możesz wybrać odpowiednie sesje treningowe. Żeby uprzedzić komentarze, sam uczestniczyłem w tego typu szkoleniach. Ja nie miałem problemu, żeby wybrać tematy, wyjechać, etc., ale tutaj dużo może zależeć od Twojego zespołu. - masa szkoleń lokalnych, z których można korzystać (miękkie - prezentacja, zarządzanie relacjami, komunikacja, etc. i twarde - np. lean management, six sigma, warsztat doradczy, etc.) w ramach budżetu szkoleniowego - learning by doing - z mojej perspektywy to najcenniejsze doświadczenie. Bardzo dużo możesz nauczyć się w trakcie realizacji projektów. Żadne szkolenie nie da Ci takiej ekspozycji na nowe tematy, sposobów rozwiązywania problemów, które napotkasz, zarządzania czasem :)

@Paulina

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

PwC Polska