Opinie o OPEC Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy OPEC Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie OPEC Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPEC Sp. z o.o. w Gdynia

ZDIZ

W firmie było dobrze. Chciało się pracować i nastroje wśród pracowników były ok. Od grudnia 2021 roku gdy przyszedł nowy prezes i ściągnął panią zastępcę dyrektora finansowego w zdiz jako dyrektora finansowego, wtedy zaczęło się. Stworzyli dział kontrolingu by móc ściągać swoich ludzi z zdiz. Zaczęli mówić że nie ma pieniędzy dla pracowników ale firmę jest stać na remont biura prezesa. Utworzyli fikcyjne stanowiska tylko by zapełnić je pracownikami z zdiz. Prezes chociaż miał sekretarkę zatrudnił sobie asystentkę która choć na swój młody wiek dostała najwyższe możliwe stanowisko w firmie, starszego specjalistę a ludzie którzy pracują od 20 lat do tej pory się nie doczekali. W firmie od pracownika wymaga się bardzo dużo ale nie widać tego po wypłacie na koncie. Wymagają wykształcenia wyższego ale oferują stawki niższe od najniższych rynkowych. Prezes ma także swoje zachcianki, po firmie chodzi plotka że w grudniu na start wydano 30 tysięcy na sprzęt komputerowy i to nie byle jaki, telefon służbowy Appla, ipad i resztę wyposażenia stanowiska. Zaczęli liczyć grosz do grosza, nic co działo się w firmie nie mogło nie przejść przez ręce pani dyrektor. W firmie pojawiło się nawet głupie stwierdzenie że trzeba zbierać pokemony które reprezentują ilość podpisów które trzeba zdobyć by coś załatwić. Najgorsze w tym jest to że dokumenty potrafią leżeć miesiąc u pani dyrektor zanim zostaną podpisane a to nie jedyny wymagany podpis. Prezes gdy przyszedł mówił o polityce otwartych drzwi. Ale zmieniło się to po miesiącu, był to jedynie PR. Aktualnie prezes to taka święta krowa że zwykły pracownik może zapomnieć by się w ogóle do niego dobić. Ogólnie jeśli pracujesz w zdiz i myślisz o zmianie pracy na opec to koledzy i koleżanki czekają. Jeśli planujesz się zatrudnić nie rób tego. Wyjdziesz z tej firmy jedynie z problemami psychicznymi i niczym więcej.

@ZDIZ

Pan Prezes to typowy karierowicz z bezkrytycznym parciem na szķło. Nie mając jakiejkolwiek wiedzy!!! udziela wywiadów opowiadając ciepłownicze bzdury. Priorytetem są dla niego selfi i przekonywanie innych że panuje nad sytuacją ))) To zwyczajny ignorant usuwający ludzi z kompetencjami. Nie są dla niego odpowiednim tłem. Facet nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej... nic dziwnego. Która normalna firma pozwala czy nakazuje pracownikom pracować do 3, 4 nad ranem nad budżetem nad którym pracowali 3 miesiące...??? I w rozliczeniach praca do nocy i w weekendy??? Gdzie są związki zawodowe i inspekcja pracy?

Marianna

Czy to prawda że pracownicy chcą strajkować po nowym roku?

Praca nie popłaca

Po 20 latach mam 4 tys. Są pewnie co kwartał uznaniowe przeważnie 1 tys. Pensje jak 10 wypadnie w piątek to przeważnie są po weekendzie. Umowę przeważnie ma sie na początku pół roczna, potem już na stałe. Niestety, ale jak już ktoś tu pisał z samej pensji z opec nie da się wyżyć mając kredyt nie mówiąc o posiadaniu dziecka. Przykre że pracując w okregowym przedsiębiorstwie, które zapewnia ludziom komfort życia trzeba robić minimum 1.5 etatu. Co do pytania ile podwyżek, nie będę nic sugerował proszę sobie samemu odpowiedzieć.

Lilu

Wszyscy dostają umowę o pracę, nie ma umowy zlecenia. Ponadto - OPEC daje o 2 dni urlopu więcej niż przewiduje Kodeks Pracy. Nie ma problemu z wczasami pod gruszą ani wyjściem do lekarza. Jest socjal i stałe premie. Wynagrodzenie ok (zależy jak kto na to patrzy). A narzekacze zawsze się znajdą, jak w każdej innej firmie.

Malwina
@Miszcz

Ok, to zawsze coś. Takie szkolenie z bhp jest jedno na rozpoczęcie pracy, czy ono jest jakoś powtarzane raz na rok? A no i jeszcze jedno, chce dowiedzieć się, czy są tu jakieś wymagane badania lekarskie dla pracowników fizycznych.

Irena

W internecie trwa teraz nabór na stanowisko inspektora robót sanitarnych. Super, że oferują rozwój w firmie, np. piszą o pakiecie szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych. A czy tego typu szkolenia odbywają się w trakcie pracy czy w wolnym czasie, no i jeszcze to pracownik sam wybiera szkolenia, czy firma sama ma taką inicjatywę?

Pracownik biurowy
@Irena

Niech Pani nie liczy na bogaty wachlarz szkoleń. To wielka bujda. Pracuje tutaj wiele lat i jeszcze na żadnym szkoleniu nie byłam poza wewnętrznym prowadzonych przez innych pracowników. Firma nie dba o swoją załogę, tylko góra jeździ sobie na akademie menadżera i spędza miło czas w hotelach albo na wyjazdach zagranicznych. A reszta to może pomarzyć chociażby o jakimś rozwijającym cv kursie. Nie polecam

@Irena

Korzystamy z szkoleń średnio raz na 3 miesiące. To po naszej stronie jest znalezienie odpowiedniego szkolenia (zazwyczaj związanego ze zmianą przepisów)jeżeli budżet działu na to pozwala zawsze dostajemy zgodę.

Nikt Nowy wpis
@Anna

Wy napewno korzystacie, tylko Wy.

Gorszysort Nowy wpis
@Anna

@Anna Ciekawe gdzie tak świetnie jest. Po takiej ilości szkoleń pewnie nikt by nie został w tej firmie Jakoś nikt kogo znam nie ma takiej opinii.

Nowa władza Nowy wpis

Nowa władza będą nowe porządki, i prezes się z nimi nie uloży- zapewniam :) już nasza w tym głową- załogi żeby poszedł (usunięte przez administratora), nie nadaje się na to stanowisko i to widać z daleka, może się uśmiechać ślicznie do zdjęć, wystarczy jedna rozmowa z tym panem żeby się na nim poznać i wiedzieć że jedyne co potrafi to lać wodę.

on Nowy wpis
@Nowa władza

Jako pracownik z wieloletnim stażem pracy Patrząc na to z boku co robi w niektórych pionach wspomniany "Pan" to dziwię sie ,że jeszce PIP tam nie wpadł. Rozbił pion inwestycyjny =pracownicy mimo woli , starań nie moga realizowac inwestycji i założeń rocznych bo "Pan" zawsze coś wymysli. Pracownicy odchodza przez tego "Pana" Nie przyznawanie nagród kwartalnych mimo przyznanych przez bezpośrednich przełozonych to ten "Pan" robi prywatę i odbiera -bo tak A ci co maja normalne podejscie do pracy albo sa usuwani ze stanowisk albo próbuje sie im odbierac godność. Gdzie są związki zawodowe? Gdzie jest władza -wspólnicy Opecu Pisze "Pan" bo na miano Prezesa trzeba sobie zasłużyc gdyby nie załoga to wgl nie był potrzebny

Pawelek

Kierownikom na rejonach już dobrze (usunięte przez administratora), pan prezes musi dobrze im płacić, na szczęście lada chwila prezes się zmieni, a ci kierownicy będą mieli ta sama załogę.

Pracol

Wypłaty jak zawsze będą po weekendzie, dziwne skoro czeka się do piątku logiczne że większość ludzi dostanie je po weekendzie, ale dyrekcja nigdy nie przejmowała się załoga i nie wykazywała empatii. Co już tu nawet jest widoczne, wyśmiewanie i wyzwiska od Roboli.

Ferment
@Pracol

Człowieku nie siej fermentu, dziś idą wypłaty. Spójrz do regulaminu będziesz wiedział że są wypłacane w czasie.

Majster klepka

Człowieku, wypisujesz tu takie bzdury, że brakuje słów. Nigdy się nie zdarzyło aby wypłata wpłynęła po terminie.

@Majster klepka

To chyba w innej firmie pracujemy, bo ja i wiele innych osób zawsze dostajemy po terminie.

Śmieszek
@Majster klepka

Ja naj szybciej 11 a naj później 15 dostałem. Przecież zawsze są wysyłane na ostania chwile, jak wejdzie weekend czy święto to klasycznie po, i też znam wiele osób co mają tak jak ja. Więc bzdury to raczej pan wypisuje, odrazu wiadomo gdzie pan pracuje i skąd tu przyszedł. Może faktycznie wy macie w terminie ;)

DarekN
@Śmieszek

Jak robi się przelew 10 o 14 to raczej wiadomo że nikt nie dostanie w terminie, przelew może trwać do 3 dni roboczych, więc jak 10 jest w piątek, i jak pisałem wyślą o 14 to wiadomo że po weekendzie zaczną wpływać ludziom na konta. Jak ktoś ma konto w wiodącym banku to ma poniedziałek/ wtorek kasę, ale jak w mniejszym to i wtorek/środa.

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

DarekN

Młodzi też mają potrzeby, nawet większe niż starzy pracownicy, oni tym bardziej mają kredyty, chcą mieć dzieci itp. a jak nikt się nie weźmie napewno lepiej nigdy nie będzie.

Zosia

A zdradzi ktoś ile takie premia kwartalne wynoszą? Chodzi mi o konkretną kwotę. Widziałam, że jest aktywna oferta o pracę dla Starszego Specjalisty ds. Kosztorysowania, akurat coś dla narzeczonego. I tam też jest w ofercie taka premia kwartalna albo roczna oferowana. Widełki 6,5-7 tyś od czego zależne ponieważ to 500 zł różnicy?

Baber

Tak jak napisane, przeciętny pracownik premii dostaje na waciki, resztę kasuje ekipa pana i władcy

Opecowski łoś.
@Zosia

Jak mąż dostanie 1200 to niech się cieszy. Nam teraz nieco na święta podnieśli tak więc 1500 do 2tysi. Premia kwartalna! W pozostałe kwartały tak jak piszę wyżej. Umżeć za dużo a żyć za mało. Nie pvhaj kobiyo męża w opec bo jeszcze odwdzięczy ci się rozwodem albo chłop popadnie w depresję. No chyba że on z zdz to ma szansę na co nie co , ale to już eiedzą ci spadochroniaże z zdz może ci napiszą ile oni kwartalnie garną.

Gutek
@Zosia

Premia maksymalna wynosi 27% wysokości miesięcznego wynagrodzenia z 1 miesiąca w kwartale. Wszystko powyżej uzależnione jest od dodatkowych inicjatyw i zadań nie będących w zakresie obowiązków pracownika.

Vik
@Zosia

Proszę sobie wyliczyć ile wynosi kwota netto 27% nagrody od kwoty ewentualnego wynagrodzenia (przy nieobecności chorobowej pomniejszana za każdy dzień nieobecności). Widełki nagród mogą być podwyższone, ALE - albo masz przełożonego, który walczy o wyższe stawki dla swoich pracowników za ich bieżącą pracę - albo takiego który będzie ścinał kwotę do niezbędnego minimum, byleby się wykazać „różnicowaniem”. Bo umówmy się, szanse na wykazaniem się dodatkowymi zadaniami/inicjatywami są marne, a i tak mogą być uznane za coś oczywistego i wynikającego z obowiązków, albo po prostu na niezasługujące na „uznanie”. Bo nagroda jest uznaniowa.

Łoś opecowski
@Gutek

Gutek to my może pracujemy każdy w innej firmie , bo ja w opecu pracuje i tak jak wyżej napisałem Ty dostajesz 27 % i piszesz o miesięcznej pensji to ty może z GPCu Gdańsk nie z opecu Gdynia?

Felek

No tak w akcie laski przeleje nam wlase wypracowane pieniądze w postaci premii kwartalnych 2 tyg. przed czasem jako premia świąteczna. Bo przecież firma nie zarabia ????. Wesoło, ale przykre jest że trzeba robić na 2 etaty, bo z OPECu wystarcza na rachunki jednynie. Niby za (usunięte przez administratora) było zle, ale ja pamiętam że wtedy nie brakowało pieniedzy, raczej musiał się człowiek za towarem nalatac.

Nikt

Po ostatnim komunikacie chyba można liczyć na swoite premie no bo skoro tak dobrze w historii jeszcze nie było to może i pracownicy to wreszcie odczują....

Lis
@Nikt

Z tym że wciąż to będą kwartalne premie a nie świąteczne (dodatkowe) wypracowane przez załogę tak samo jak zysk firmy. Samo się nic nie robi na tym świecie.

@Nikt

Premie obniżone bo przecież przed świetami nie potrzeba ludziom pieniędzy a firma nie ma bo nie zarabia, ale za to dostaniemy pluszowa pszczołę. Dorosłym ludziom maskotki będzie rozdawał, Żenujące

Pracuś
@Nikt

Dokładnie tak. Kasa, szkolenia i profity są tylko dla wybranych, natomiast znacząca większość firmy nie ma na co liczyć. Liczone są pojedyńcze elementy wyposażenia biurowego, trzeba się tłumaczyć z każdej rzeczy, a z drugiej strony kasa jest rozwalana na takie głupoty jak pluszaki dla dorosłych ludzi. Śmiechu warte!!! Niestety ta firma nie jest już poważna.

@Nikt

Ha Ha Ha Dostałeś sowita pszczołę. I podobno własną premie kwartalna obniżona przed świętami, bo przecież firma nie zarabia.

Binek
@Felek

Premie i tak zapewne jak rok temu puszcza w Wielki piątek jak rok temu żeby pokazać załodze gdzie ich mają, dostaliście pszczołę i macie się cieszyć. Swoją drogą trzeba być naprawdę inteligentnym człowiekiem żeby takie coś kupić i dawać dorosłym ludziom, już naprawdę dał by po 50 zł na głowę i było by lepiej.

Łotr
@Binek

Bo załoga dla wielce szanownego pana i władcy jest nikim. On uważa że to on zarabia pie iadze dla firmy, nie pracownicy, i dlatego pracownikom nic się nie należy i ma.siedziec cicho, a jak się nie podoba to tam są drzwi. Oczywiście że kasa będzie w Wielki piątek jak rok temu żebysmy nie wydali wszystkiego na jedzenie. Hehe

Wyborca

Zaraz wybory, raczej wątpliwe że zostanie ta sam władza, a żadna nowa nie będzie chciała w spółce.liejskiej takiego o którym w kółko głośno. Więc wszyscy razem krzyczmy: Prezes...

Lis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

A związki zawodowe tu się nie wypowiedzą ? Czyli potwierdzają że się są poukładane z prezesem i nie chcą zajmować żadnej ze stron??

Janusz

Nie polecam pracy w Opecu. Atmosfera przykra, zarobki słabe. Szkoda czasu.

Niki
@Janusz

Uciełem stamtąd jak tylko mi sie udało znaleźć cos normalnego. Ale starym znajomym wspołczuje. Nie zasłużyli na takie traktowanie. Zle trakowanie. Wyszedlem z tej firmy zdegustowany, zdemotywowany,sfrustrowany.

Opecowiec
@Niki

Prawda!, tylko jedno ale, co możesz zrobić w momencie kiedy zostało Ci do emerytury kilka lat? Młodym i wykształconym ludziom nie polecam tej firmy. Maraz ,pic na wodę, dobre samopoczucie dyrekcji,ten jedzie kto liże pupkę nadzorcy , zarobki? Pożal się boże, ale piar i dobre samopoczucie zarządu jest na najwyższym poziomie. Jeszcze kilka lat temu zastanawiałam się nad odejściem z opecu i to jest mój błąd ,że tego nie zrobiłam. Wczesniej było dobrze pracowniczo i finansowo od czasu " nowego" tylko pic poganiający pic i niby otwarte drzwi w każdej sprawie ale klucz do nich ma sekretarka a decyzje odnośnie jego użycia podejmuje prezio. Omijać szerokim łukiem bez oglądania się na obietnice bo i w końcu tak czy owak zostaniecie wydymani. Wiedzą o tym nowo przyjęci tylko czekać kiedy o tym napiszą.

Maria

Przestrzegam przed tą firmą. Nigdy w życiu nie idzcie tam do pracy. Tam liczy sie tylko PR. Rozwoju brak, wymagania gigantyczne, musisz usmiechać sie do każdego. Warunki pracy jak w (usunięte przez administratora). Bedziesz żałować decyzji zmiany pracy jak przekroczysz próg OPEC.

Lilu

Kamil
@Lilu

Dziękuje, że napisałaś tyle informacji. Czy wśród benefitów są także szkolenia branżowe lub kursy językowe, a pracodawca wspiera rozwój i karierę pracowników? To ważne dla ambitnych osób, więc liczę na odpowiedź.

Kamila
@Lilu

Czy warto się zatrudnić? Na jaką pensje można liczyć?Czy jest jasny podział obowiązków czy przerzucanie się odpowiedzialnością pomiędzy działami.

Kamil
@Kamila

Jeżeli jesteś nadal zainteresowana zatrudnieniem to firma obecnie szuka młodszego specjalisty do spraw regulacji majątkowej. Oferuje benefity oraz zapewnia możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Czekam na Twój komentarz.

Lotr
@Lilu

Jak za pracę fachowca z 15 letnim stażem 3 tyś. TO OK DLA CIEBIE TO ZYCZE POWODZENIA. Nie polecam firmy A Social itp to tez są takie grosze że nic z tego nie kupisz

Sorokon

Tak było

@Lilu

Sprostowanie kiedyś dawal kiedyś dwa dni więcej, Premie są zeczywiscie ale jak za kwartał dostajesz 600 zł to wychodzi 200 na miesiąc i to tylko jak nie opuścisz ani dnia, tragiczna firma, no i jeszcze wieczne spóźniajace się pensje. Nie polecam.

Miszcz
@Kamil

Szkolenia są tylko dla dyrekcji i pracowników umysłowych, fizyczni pracownicy mogą liczyć jedynie na szkolenie BHP????

Malwina
@Miszcz

Romek

Firma kiepska, zarobki przeciętne, socjal tragiczny.

Marianna

Czy to prawda że pracownicy chcą strajkować po nowym roku?

Buzik
@Marianna

Brak podwyżek i czego kolwiek na świata przelało czere goryczy.

Black

Trochę powyżej 4 tys. Po 30 latach pracy z wszelkimi uprawnieniami szeroka wiedzą i spawaniem. ja chcę tylko zarabiac godnie i nie musiec w kółko na fuchy łazić, chyba nie tędy droga jak chodzi się do pracy to po żeby móc GODNIE żyć za pensje która się dostaje.

...

to niestety prawda... czas na zmianę prezesa i pani dyrektor... OPEC to firma wymagająca mądrego i sprawnego zarządzania te osoby już pokazały, że tego nie potrafią

...(:

3pietro i wszystko jasne.

.....(:
@...

Jak niby chcecie to zmienić? Pani Finansowa jest w centrum akcji cala dowartościowana a cierpią tylko pracownicy.

@.....(:

Na taczkach wynieść z firmy, chyba wystarczająco da do zrozumienia że nikt ich tu nie chce

@Black

To rzeczywiście, staż pracy powinien się jednak liczyć. Czytam, że o podwyżki w firmie ciężko, ok. A czy szefostwo stara się zatrzymać doświadczonych pracowników, którzy np. chcą zmienić pracę właśnie ze względów finansowych? Czy w takich sytuacjach jakiekolwiek negocjacje jeszcze są możliwe?

@Buzik

A ile pracownicy chcą podwyżek, może są one za wysokie? To co w takim razie pracownicy dostają oprócz samej podstawy? Czy każdy tu z wejścia ma umowę o pracę? Bo pytanie czy jeszcze te niskie wynagrodzenie płacą na czas.

Pokuligu

Może tak się to skończyc, że ktoś anonimowo złoży zawiadomienie do jakiegoś organu, nie wątpliwie w firmie jest napewno co sprawdzać i jest straszny podział społeczny na lepszych i gorszych,nawet jak nic nie znajdą to już zły PR dla spółki i prezesa, który bardzo lubi być oglądany.

Pracownik01

W firmie jest tragicznie, jak nie dorobisz na boku to wegetacja, wystarczy na rachunki i przeżycie, i kogo to? Prezes organizuje sobie wyjazdy integracyjne i trzeba się ładnie uśmiechać i słuchać jak to jest cudownie, że temu człowiekowi nie jest głupio ludziom w oczy patrzeć.

Pracownik007
@Pracownik01

Dla niego nie ma znaczenia że załoga musi wybierać czy kupi dziecku buty czy zapełni lodówkę. Jemu wystarcza na wszystko.

Pracownik007

Cóż za inteligencja i empatia bije od strony dyrekcji, bardziej ten podział o którym była już mowa nie mógł się ujawnić, ale kto komu zabroni być zwykłym (usunięte przez administratora).

Czy pracownicy OPEC Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Tak, są organizowane 2-3 razy do roku, z czego jeden większy z noclegiem

Tedi

W dobrym tonie jest się zjawić, bo potem Pan Prezes F. bardzo źle patrzy na osoby których na takich spendach nie ma tym bardziej jak kogoś kojarzy. Generalnie impreza by opowiedzieć bajki jak to jest super i jak to się wszyscy kochamy

Olo

Poki co on ma sie dobrze. Najbliższi jego przyjaciele też maja sie dobrze i zarabiaja,ze hej. Absurd goni absurd. Zwykly pracownik (usunięte przez administratora) jest.

A gdzie związki

A gdzie są związki zawodowe ??

Nikoś

Kiepski pracodawca, żeby nie powiedzieć jeden z naj gorszych w Gdyni. Stanowczo odradzam!!

Smutny

To obietnica ?

Zostaw merytoryczną opinię o OPEC Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w OPEC Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OPEC Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OPEC Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 0 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OPEC Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OPEC Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OPEC Sp. z o.o.