Opinie o Viessmann Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Viessmann Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Viessmann Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Viessmann Sp. z o.o. w Wrocław

O inżynierze serwisu nikt zdania ostatnio nie miał? a co z konsultantem technicznym? Jest teraz dostępna oferta na pełen etat z wpisana w treści umowa o prace ale również ta na zlecenie. Która jest bardziej preferowana na samym początku? Chyba ze to bez różnicy? I czy kojarzycie stawki godzinowe? Nie zostały wprost podane

Ja Nowy wpis

Czy ktoś może podzielić się opinia na temat pracy inżyniera serwisu? Jak wyglądają zarobki?

SW

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w dziale R&D. Jaka atmosfera? Cyz jest duża rotacja pracowników? Czy są częste eskalacje? Cy warto pracować w tej firmie?

Negatywne
@SW

Byłem podekscytowany rozpoczęciem pracy w Viessmann R&D Center, ale niestety, mój czas tam był nękany nieetycznymi praktykami i bezwzględną kulturą korporacyjną. Muszę powiedzieć, że było to jedno z najgorszych doświadczeń zawodowych w moim życiu. Kierownictwo było niesamowicie zdezorganizowane, a komunikacja między działami prawie nie istniała. Często pracowałem nad projektami bez jasnego kierunku i zrozumienia tego, czego się ode mnie spodziewano. Oczekiwali długich godzin pracy bez opłat za nadgodziny. Pracownicy byli również narażeni na wysoki poziom stresu i presji, bez zapewnionego wsparcia. Zdecydowanie radziłbym każdemu, kto rozważa pracę w Viessmann R&D Center, aby pomyślał dwa razy. Firma może oferować konkurencyjne wynagrodzenie i korzyści, ale koszt dla twojego sumienia i uczciwości może być zbyt wysoki. Nie polecam tej firmy każdemu, kto szuka profesjonalnego lub uczciwego środowiska pracy.

Danuta
@Negatywne

Piszesz, że oczekiwali długich niepłatnych nadgodzin - tak oficjalnie to było mówione? Czy gdzieś szeptane między pracownikami? Może szefostwo nie ma o tym pojęcia?

True
@Negatywne

Nie spotkałem się z tym żeby Viessmann nie płacił za nadgodziny. Osoby zatrudnione bezpośrednio przez viessmanna mają płatne nadgodziny. I nikt nikogo nie zmusza do pracy poza wymierzonym czasem pracy. To twój wybór czy pracujesz dodatkowo czy nie. No chyba ze ktoś jest zatrudniony przez firmę zewnętrzna, ale to już musi się indywidualnie dogadać co do nadgodzin przez swojego pracodawcę.

Agata
@True

Czyli normalnie można robić nadgodziny i za nie płacą 100% tak? A te nadgodziny można robić kiedy się chce czy firma je jakoś wcześniej ogłasza?

True
@Agata

W moim dziale można robić kiedy się chce i ile się chce.

Justyna Nowy wpis
@True

Nie no chyba jakiś limit odnoszący się do predyspozycji fizycznych to jest? No ale skoro podobno tak można lecieć na pełnych obrotach, to powiesz mi ile da radę w miesiąc kasy wyciągnąć wtedy? taki totalny max?

True Nowy wpis
@Justyna

Regulacje co do nadgodzin dla osób na uop reguluje Prawo Pracy, osoby zatrudnione na b2b pracują tyle ile mogą, ale wcześniej pewnie musza ustalić to ze swoim przełożonym.

Felix

Dobra atmosfera i zarobki. Firma szanuje pracowników i docenia dobrze wykonaną pracę. Szczerze polecam.

Danuta
@Felix

Super, a to docenianie to w formie premii? Na jaką umowę można liczyć na okresie próbnym? Orientujesz się?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Viessmann Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
b odek12

Firma Viessman to porażka odn,infolini,kontaktu.To sługusy Niemiec.

Helena
@b odek12

Co masz na myśli? jesteś pracownikiem czy klientem? Zastanawiam się nad złożeniem cv, ponieważ firma jest znana od lat, jednak jest tak wiele negatywnych komentarzy. Będę wdzięczna za odpowiedź

Agnieszka

Zauważyłam, że niektórzy określają firmę bardzo negatywnie. Skoro były takie problemy jak piszecie, z umową i narzędziami do pracy, to tylko chciałam spytać, czy teraz coś się zmieniło i czy szansa normalnie na umowę bez problemu się pojawiła?

Szczerze? Najgorsza praca w moim życiu - obiecywanie umowy o pracę przez wiele miesięcy - bez skutku - składanie jakiś marnych obietnic bez pokrycie - i to na stanowisku biurowym! A co do zespołu - loża szyderców, (usunięte przez administratora) zerowe wsparcie - w razie jakiegokolwiek zapytania najlepiej wyśmiać. Zero kultury, podliczanie czasu przerwy, a wspomnę, że i tak do czasu pracy doliczone jest 30 min (właśnie na przerwę). Może i Viessmann fajnie wygląda w CV, ale nie warto.

Praca w IT

Nie polecam. Dostajesz kompa z oprogramowaniem szpiegowskim bez możliwości korzystania z własnego sprzętu. Brak zaufania do własnych pracowników.

Ghostdog
@Praca w IT

To akurat nie argument przeciw. W obecnych czasach home officowego eldorado pracodawcy chca kontrolować jakoś co pracownik robi w domu w godzinach pracy na firmowym sprzęcie.np czy oglądasz Netliksa:) Napisz jak sie pracuje. Czy manago spoko są. Czy wyciskają człowieka do granic,czy mozna sie dogadać. Czy to korpo czy jeszcze nie? Jak ludzie? Pomocni czy kazdy pilnuje swego nosa ? Jest szansa na rozwój czy nie ma szkolen i nudna praca?

Zofia
@Praca w IT

zgadzam się z Ghostdog - kontrola jakaś w dobie pracy zdalnej musi być. osobiście uważam, że jeżli ktoś pracuje rzetelnie na co dzień to nie ma co się przejmować oprogramowaniem szpiegowskim ;) czy jest jeszcze inny powód, dla którego nie polecasz pracy w viessmann? dowiedziałabym się więcej, np. jaka jest forma umowy, czy są organizowane jakieś dodatkowe szkolenia w trakcie pracy..?

@Praca w IT

Potwierdzam. Tu nawet nie chodzi o to oprogramowanie, a podejscie. Poziom zarzadzania jest mizerny wynika z niskich kompetencji menagerow po stronie polskiej. Praca dobra na 3 lata pozniej raczej brak rozwoju i mozliwosci awansu. "Mózg" firmy zlokalizowanych jest w Niemczech. Wrocław to taki Software House. Luzu raczej nie ma, jak w fabryce logowanie godzin pracy w ciagu dnia, logowanie godzin spedzonych na kazdym tickecie. Sa rozne zespoly w wiekszosci duze cisnienie. Podejscie w stylu trzeba zrobic do konca sprintu i nie wazne ze testow nie ma. Po co komu testy e2e. Sa zespoly gdzie bardziej dba sie o jakosc. Zdarza sie siedzenie wieczorami tylko po to ze trzeba cos dzisiaj skonczyc, bo manager ma takie widzi mi sie. Jeszcze zeby naprawde to bylo naprawianie bledow na produkcji. Duza czesc doswiadczonych pracownikow IT po kilku latach odchodzi nie widzac szansy dalszego rozwoju, a takze zmeczona podejsciem.

Kinga

Dlaczego firma nie ma zaufania do swoich pracowników ?

Lidia

@jony, mógłbyś nieco szerzej opisać swoje doświadczenia w tej pracy? Piszesz o braku szacunku, czym on się dla Ciebie objawiał? Zauważasz także pozytywne strony zatrudnienia w Viessmann? @Cezary, jesteś lub byłeś pracownikiem tej firmy? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Cezary

Zawsze można zmienić firmę tylko czy się poprawi??

jony

Nędzny HR, brak szacunku dla wykwalifikowanych pracowników. Nie polecam.

Lidia

@yugo każdy ma możliwość do zostawienia swojej opinii o pracodawcy zgodnie ze swoim doświadczeniem. Rozumiem, że nie zgadzasz się z tym, co pisze @Nick. Ty również masz możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami. Możesz więc powiedzieć jak wspominasz swój czas przepracowany w Viessmann Sp. z o.o.? Dużo osób znajduje ten wątek szukając opinii o firmie, które biorą pod uwagę jako swoje miejsce pracy. Warto by mogły znaleźć tutaj pomocne i rzetelne informacje.

Lidia

@Nickrozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w Viessmann. Możesz powiedzieć coś więcej o plusach pracy właśnie u tego pracodawcy? Co składa się na tak niepowtarzalny klimat o jakim piszesz? Dodatkowe informacje będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją.

yugo
@Lidia

Przecież to jest przynęta HR-u, aby wysyłać tam CV.

Pracuje w IT od prawie roku :) Bardzo ciężko się dostać ale klimat jest niepowtarzalny i nieprędko będę szukał innego miejsca.

jjhkjk

słyszałam, że jak ktoś się naprawde sprawdzi, to nie bedzie problemu z przedłużeniem okresu próbnego

już nie

nieaktualne, teraz lepiej trzymać się z dala od tej firmy

Leszek

Chciałbym państwu opowiedzieć o współpracy z firmą Viesman. Przez dłuższy czas kilka lat temu kupowałem produkty firmy. Po 8 latach kocioł zaczął się psuć . Nagle koledzy przestali odbierać telefony , serwisanci mają ważniejsze sprawy i okazuje się że firma Cię lubi bo kupowałeś ich produkty. A jak mam żonie wytłumaczyć i powiedzieć dzieciom że nie będzie ciepłej wody i grzania.

Zostaw merytoryczną opinię o Viessmann Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Viessmann Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Viessmann Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Viessmann Sp. z o.o.?

Viessmann Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Karkonoska 65
    53-015 Wrocław