Mgl Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Administracja MGL

Pracownik firmy - Administracja

21.06.2023 12:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Administracja MGLikona wywiad

MGL sp. z o.o. to wiodący polski producent techniki magazynowej. Od 1989 roku MGL jest częścią Grupy MAGO S.A. – producenta wyposażenia sklepów i magazynów. Podstawowa oferta firmy obejmuje regały magazynowe wysokiego składowania: regały paletowe o zmiennej konfiguracji, regały wspornikowe oraz regały do systemów automatycznych. Uzupełnieniem asortymentu są akcesoria regałowe, takie jak: elementy ochronne, terminale paletowe, półki, siatki i separatory. Zakres naszych usług obejmuje pełen cykl inwestycyjny - począwszy od projektu zabudowy regałowej w magazynie, przez pomoc w uzyskaniu finansowania, następnie produkcję, transport i montaż wyposażenia oraz opiekę i nadzór przez cały okres eksploatacji. Zachęcam do zapoznania się z naszymi usługami: https://www.mgltechnika.pl/oferta/

W jakim mieście Państwo działacie?

Administracja MGLikona wywiad

Cały proces produkcji – łącznie z malowaniem proszkowym gotowych elementów – realizujemy w naszym zakładzie, zlokalizowanym w Rawie Mazowieckiej, mieście położonym w centralnej Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy E67 (S8) oraz 50 km od węzła łączącego trasy E75 (A1) i E30 (A2).

Jak wyglądały początki firmy?

Administracja MGLikona wywiad

MGL sp. z o.o. to jedna z największych i najnowocześniejszych spółek produkcyjnych, wchodzących w skład Grupy MAGO S.A. Początki marki MAGO sięgają 1989 roku, kiedy rozpoczęto wytwarzanie prostych regałów dla budzącego się właśnie do życia prywatnego polskiego handlu. W odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie klientów w 1993 roku MAGO rozpoczęło produkcję pierwszych regałów magazynowych.

A kiedy utworzyli Państwo Spółkę MGL i co było głównym powodem do tej inicjatywy?

Administracja MGLikona wywiad

Spółka MGL została powołana do życia w 2007 roku. Jej celem było wprowadzenie do oferty Grupy MAGO nowoczesnych regałów magazynowych wysokiego składowania. Naszymi klientami są przede wszystkim operatorzy logistyczni, przedsiębiorstwa działające w branży e-commerce oraz duże sieci handlowe posiadające własną sieć magazynów dystrybucyjnych.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Administracja MGLikona wywiad

Rozwiązania magazynowe, oferowane przez MGL, są zaprojektowane i produkowane zgodnie z surowymi, europejskimi normami jakościowymi. Dzięki temu nasze produkty mogą być z powodzeniem instalowane w każdym zakątku Europy. Aby jeszcze skuteczniej docierać do potencjalnych klientów, ustanowiliśmy sieć zaufanych Partnerów, zarówno na terenie Polski, jak i niektórych pozostałych państw Unii Europejskiej. Ich rolą jest dostarczanie naszym Klientom produktów i usług komplementarnych, ale nie będących naszą podstawową domeną, czyli np.: wózków widłowych, oprogramowania WMS oraz systemów automatycznych. Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę internetową, zakładka ‘dystrybutorzy’: https://www.mgltechnika.pl/dystrybutorzy/

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Administracja MGLikona wywiad

MGL Sp. z o.o. zatrudnia obecnie około 240 osób w działach: Produkcji, Rozwoju, Logistyki i Administracji.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Administracja MGLikona wywiad

Obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska: spawacz (Mag 135), pracownik produkcji, operator maszyn, magazynier-wózkowy. Zależy nam na osobach wykwalifikowanych, zaangażowanych, zmotywowanych do pracy i oczywiście uczciwych. Kandydaci powinni być gotowi pracować w systemie zmianowym. Dodatkowym atutem będzie umiejętność pracy zespołowej i dobra organizacja pracy własnej. Szczegóły znajdą Państwo poniżej: https://www.mgltechnika.pl/praca/

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Administracja MGLikona wywiad

W przypadku rekrutacji na określone stanowisko prowadzona jest zarówno rekrutacja wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Najpierw przedstawiciel działu HR prowadzi rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Następnie dokonujemy wyboru najlepszego kandydata, zapraszamy go na rozmowę i podpisanie umowy o pracę. Ostatnim etapem rekrutacji jest udzielenie informacji zwrotnej kandydatom, z którymi przeprowadzono rozmowy kwalifikacyjne.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Administracja MGLikona wywiad

Nowo zatrudniony pracownik jest wdrażany do pracy, w sposób zapewniający zapoznanie się ze specyfiką naszej firmy i zakresem zadań, które będzie wykonywał, dlatego od pierwszego dnia pracy bezpośredni przełożony lub wyznaczona przez niego osoba, wprowadza go w zakres nowych obowiązków, przedstawia nowego członka zespołu współpracownikom, jak również z innymi kolegami w organizacji. Są przeprowadzane szkolenia pracownika – uzależnione od stanowiska pracy, posiadanych i oczekiwanych umiejętności itp.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Administracja MGLikona wywiad

MGL Sp. z o.o. dba o rozwój pracowników, organizując zarówno szkolenia wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Szkolenia są dofinansowane lub w 100% koszt szkolenia ponosi Pracodawca – w zależności od rodzaju szkoleń i umiejętności, które zostaną osiągnięte po odbytym szkoleniu. Obserwując zaangażowanie w pracę i umiejętności danej osoby, kierownik może wnioskować o przeniesienie jej na wyższe stanowisko, zamiast szukać kogoś z zewnątrz. Pracownik może również samodzielnie wysłać CV – odpowiadając na ogłoszenie. Wiele osób rozpoczynało pracę na stanowisku Pracownika Lakierni czy Operatora Maszyn, a obecnie są doświadczonymi Liderami/Kierownikami Działu. Awanse wewnętrzne w naszej firmie to bardzo popularne i sprawdzone działania, dające możliwość rozwoju zawodowego.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Administracja MGLikona wywiad

Strategicznym celem MGL na najbliższe lata jest rozwój w zakresie rozwiązań intralogistycznych ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji. Nasz rozwój będzie koncentrował się na działaniach, które przybliżą nas do zostania liderem rozwiązań dla Logistyki 4.0.

Nowy_nowy Nowy wpis

Witam, jestem nowym pracownikiem - od października 2023 - pracę w firmie polecam. Młody Zespół, konkretne zadania, wiadomo za co jesteś odpowiedzialny. Szefostwo ok Bezpośredni przełożeni są sprawiedliwi. A i na pensję nie narzekam. Ja polecam.

Czemu tak? nie wiem do końca jeszcze jakie są podziały tutaj, bo nikt mnie jeszcze nie wdrażał. Jaki konkretnie dokonany jest podział na te wspomniane klasy i czy da się miedzy nimi przechodzić?

Alicja

Powiecie jak obecnie kształtuje się wynagrodzenie na produkcji? Ktoś tutaj podawał konkretne stawki, aczkolwiek w ich ogłoszeniu na stronie widzę, że wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia. Czy mając spore doświadczenie można liczyć na większą podstawę? Czy raczej stawki na początek takie same dla każdego?

@Alicja

Wynagrodzenie jest uzależnione od stanowiska. Nie wiem o które stanowisko Pani pyta.

HR
@Alicja

wynagrodzenie jest uzależnione od stanowiska i posiadanych umiejętnosci / kompetencji

Sara
@HR

Jak przychodzi taki świeżak na staż czy juniorskie stanowisko np. w administracji, to ile dostanie kasy? Będzie z 4000 zł netto? wiecie coś?

Mati
@Alicja

Kolega tam pracuje to muwi ze 4200 to jest max. Ogolnie o MGL w Rawie nie chodza pozytywne opinie co do zarobków.

@Mati

Co do zarobków nie? a znasz jakieś inne? ze względu na co ludzie jednak podejmują się zatrudnienia? ze względu na co warto? ciekaw jestem średniego stażu. są tu może pracownicy robiący przez lata?

kolega matiego Nowy wpis

atmosfera niepowtarzalna Usmiech radość i zadowolenie bezcenne

Mirka Nowy wpis
@kolega matiego

Mnie tam mało mówi stwierdzenie, że atmosfera jest niepowtarzalna. :D czy dałoby rade je rozwinąć? Z czego wynika fakt, że taka jest? integracje jakieś są organizowane? I czy coś podczas pracy ciekawego się dzieje?

Natalka

Młodszy Specjalista ds. Logistyki i Zakupów z zewnątrz ma szanse na awans? Przynajmniej po jakimś dłuższym czasie, chciałabym wiedzieć jak najwięcej szczegółów odnośnie możliwości rozwoju, których ogłoszenie nie podaje niestety. Ile byliście juniorami jeśli pracowaliście tam?

@Natalka

Jest możliwość awansu. Firma się rozwija. Młodszy specjalista ds. Logistyki i Zakupów - w zależności od czasu wdrożenia, z pewnością może awansować na Specjalistę / Starszego Specjalistę.

@Mgl Sp. z o.o.

Przeważnie jak długo może to zająć? Dodatkowo ciekawi mnie także to w jaki sposób zmienia się warunki zatrudnienia? z roku na rok cos się w nich zmienia?

Co do zmiany stanowiska - to zależy od stanowiska i posiadanych umiejętności. Warunki zatrudnienia - w zależności od stanowiska.

Suchy patyk.

Z tego co wiem to na pewnym dziale każdy ma ta samą stawkę czy stary pracownik czy taki co dopiero zaczyna pracę po okresie probnym

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Mgl Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Marketingu

Na każdym stanowisku są widełki placowe. Wynagrodzenie jest uzależnione od zajmowanego stanowiska i posiadanych kompetencji.

Krystyna

Czy z tymi zarobkami to prawda? Jeszcze niedawno napisano, że najmniej się zarabia w firmie ale jeszcze nie widzę żadnego odniesienia do tego komentarza. Zastanawiam się przy tym czy dotyczy to dosłownie każdego stanowiska? co na przykład z młodszym specjalistą ds. logistyki i zakupów? Nie ma podanych widełek w ofercie. Czy na start każdy ma to samo a potem stawka wzrasta? Ile wyniesie?

@Krystyna

Wynagrodzenie jest uzależnione od zajmowanego stanowiska oraz posiadanego doświadczenia i umiejętności.

Spytano jakiś czas temu o minimalne doświadczenie dotyczące uczestnictwa w szkoleniach i tym podobnych. zastanawiam się nad praca jako technolog, wiem ze była wystawiana taka oferta, z treści jednak wynikało, że należy mieć minimum 2-letnie doświadczenie. czy staże także są prowadzone dla osób bez niego? Można takiego się spodziewać teraz na początku roku?

Czy Mgl Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@MGL

Tak, są organizowane szkolenia pracowników - zakres uzależniony od zajmowanego stanowiska i kompetencji.

Przemysław
@@MGL

A warunki uczestnictwa w tych szkoleniach jakie są, bo jak rozumiem równe dla wszystkich? Czy aby brać udział w takim szkoleniu trzeba dysponować jakimś minimalnym stażem w firmie, czy niedawno zatrudnione osoby też mogą z tego korzystać?

@Pracodawca
@Przemysław

Wszystko zależy od stanowiska i posiadanych kompetencji.

Nika

Witam czy są szanse żeby dostać w tej firmie pracę w biurze? Czy są przyjęcia? Czy potrzebują kogoś? Skończone studia magisterskie na kierunku administracja

@Nika

Witam serdecznie. Obecnie rekrutujemy na stanowisko specjalisty ds marketingu.

Kondziu

Firma wspomina o stabilności zatrudnienia w ogłoszeniu wystawionym na swojej stronie na stanowisko Spawacz (MAG 135) / Operator robota spawalniczego. Wyjaśniono tu już, że pierwsza umowa o pracę jest na 3 miesięczny okres próbny. Kiedy zatem otrzymałbym umowę na czas nieokreślony? Prosiłbym również o wyjaśnienie, jak zorganizowany jest system akordowy, o którym Państwo nadmienili. Nie chcę zarabiać mniej, niż mam obecnie, a nie dysponuje też taką ilością wolnego czasu, by dowiadywać się o tym na którymś z etapów rekrutacji.

Firma Mgl Sp. z o.o. poszukiwała osób na stanowisko Spawacz. Ktoś brał udział w rozmowie rekrutacyjnej? Jaki rodzaj umowy zaproponowano?

Zatrudnienie na umowę o pracę bezpośrednio w MGL Sp. z o.o. w Rawie Mazowieckiej. . Pierwsza umowa 3 miesięczny okres próbny.

Edzia
@Mgl Sp. z o.o.

A jaka jest pensja na tym okresie próbnym? Jest jakaś mniejsza kasa, a potem już po tym czasie ta pensja rośnie? Możecie podać stawkę?

@Pracodawca

Co do wynagrodzenia - szczegóły na rozmowie kwalifikacyjnej. Wynagrodzenie - wg. stawek akordowych.

Czy można liczyć w Mgl Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

HR

tak - są dostępne pakiety medyczne

Tomasz

Widzę ze mają trochę ofert pracy w sieci. Mnie interesuje pracownik produkcji. Akurat praca w systemie zmianowym mi nie przeszkadza ale ciekawy jestem jak płacą. Kasa jest dobra bo nie chciałbym zaczynać od minimalnej.

@Tomasz

Więcej niż minimalną. Niewiele więcej.

stawka wyższa od minimalnej - o około 30%

Danuta
@mgl

Wliczając w to jakąś premię? Czy to jest podstawa? :))

@Danuta

z premia regaluminową około 4400 brutto

4400 brutto

Czy nowo zatrudnione osoby w Mgl Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

tak

tak

Magdalena
@mgl

To na jaki czas zawierana jest pierwsza umowa? Na 3 miesiące? Czy w tym czasie są jakieś szkolenia albo inna forma wdrożenia w firme?

adminmgl
@Magdalena

pierwsza umowa na 3 miesięczny okres próbny. Pracownik jest wdrażany do pracy. Są instruktaże stanowiskowe.

@adminmgl

O to świetnie słyszeć. Potem umowa na czas określony czy od razu bezterminowa jak się kandydat sprawdzi?

TAK

Jaka atmosfera panuje w firmie Mgl Sp. z o.o.? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 2 maja. Czy jest rotacja?

admin MGL

Rotacja bardzo mała. Atmosfera dobra.

Produkcja

Żadnych premii na święta nie ma nic. Pracownicy fizyczni sa traktowani jak niewolnicy. Ale za to pracownicy z biura potrafią dostać socjal na święta.

Biurowy
@Produkcja

Każdy z paracowników w tym roku został tak samo potraktowany 0 premii dla wszystkich zarówno z biura jak i z produkcji. Najgorszy rok w historii MGL.

Biuro
@Produkcja

Nigdy pracownicy z produkcji nie byli w ten sposób traktowani. Zawsze socjal jak był wypłacany to wszystkim. W tym roku nie będzie świadczeń. I pracownicy z biura też tych świadczeń nie otrzymali. Jeśli już publicznie podaje ktoś informację to proszę pisać orawdę.

Wiertarki

Praca ciężka fizycznie spore zadymienie ale nie to jest najgorsze , dziwię się jak taka osoba jak Ja..k Mucha może być liderem człowiek który nie zna kompletnie obsługi maszyn może poza jedna na której więcej zrobił strat materiału niż by zarobił , po za tym jest chamski do pracowników i wogole nie pomocny ,najlepiej zabrać pracownikowi premie za byle co a kiedy zwróci mu się uwagę że on popełnił błąd zaczyna się mścić na pracowniku , dziwne ze kierownictwo nie widzi co on wyprawia na zmianach nocnych bo spanie w fotelu i oglądanie męczy chyba nie należy do jego zadań , nie mówię już o tym że chodzi sobie po zakładzie w prywatnych ubraniach a gdzie BHP , na miejscu pracodawcy umieścił bym kamerę w pomieszczeniu liderów sporo kierownictwo by się dowiedziało.

Robek
@Wiertarki

Jeszcze sie nie narodził taki co by wszystkim dogodził.Dobrze sie krytykuje jak nie trzeba podejmowac decyzji. Skoro tyle widzisz wiec jestes inteligentny(tak zakladam) to poczytaj dokladnie wpisy na forum Przytocze kilka Pracownik ma pretensje ze zostala zabraba mu jakś czesc premi za to ze cos tam zle zrobił. A jak myslisz co sie dzieje ze zle zrobionymi detalami.Kontener. A kto zaplaci za czas poswiecony.Gdybys popsuł swoja prywatna rzecz albo gdyby ktos ci popsul co bys zrobił? Nastepna : pracownik nie przychodzi do pracy nikogo nie informujac przez kilka dni i jeszcze m pretensje ze wyciaga sie konsekwencje bo on byl chory .A to przeciez nie jest przedszkole.Sa jakies plany produkcyjne .Ale widzicie tylko jak J.odnosi sie do pracownika a nie jak pracownjcy naja (usunięte przez administratora)

Robek
@Robek

Widzę że zajmuje Pan jakieś wyższe stanowisko , bo nawet czytać ze zrozumieniem jest ciężko nie mówię już o pisowni. Po za tym kto nic nie robi ten się nie myli ,tylko czemu za błędy liderów odpowiada pracownik . Jeżeli jest Pan inteligentny (tak zakładam ) powinieneś wiedzieć co się dzieje na zakładzie . Pozdrawiam

Szwagier kuńa

Mam takie pytanie czy ktoś pamięta wybory na przedstawiciela załogi w mgl ja pracuje kilka lat i nie pamiętam takich wyborów moi koledzy którzy pracują dłużej też tego nie pamiętają dlatego rodzi się pytanie kto go wybrał na to stanowisko . Ewidentnie widać że obecny nasz przedstawiciel załogi zeprezentuje nie załogę a dyrekcję zakładu, dlatego trzeba go wymienić na kogoś bardziej kompetentnego ,ja myślę że najlepszym kandydatem na to stanowisko byłby Sławek jeśli ktoś inny to kto .

Wiktoria
@Szwagier kuńa

A z jakiego konkretnie powodu chciałbyś by wybrano nowego przedstawiciela załogi? :D Z obecnym jest coś nie tak?

Wiertarki
@Szwagier kuńa

Maniek masz racje

Tomasz

Mgl ma pracę dla spawacza i operatora maszyn - ilu zmianowa jest praca na tych stanowiskach? Grafik pracy jest elastyczny czy godziny zatrudnienia są ustalone odgórnie?

Grzegorz

Witam pracowałem zimową porą na wiertarkach nikt mi nie ubliżał ani nie kazał zostawać po godzinach ale tyrać i przewalać takie tony żelastwa za tak małe pieniądze to odradzam.Warunki szkodliwe na dzień dobry czarne chmury siwy dym .Ludzie boją się odezwać i walczyć o swoje jak odezwałem się o większą pensje to byli kierownicy niezadowoleni.

Pracownik Wiertarek
@Grzegorz

Ta firma to (usunięte przez administratora).. W Rawie odkąd obsadzili Danielka na kierownika to pracownik nic nie może wywalczyc. Kiedyś jak był Orzech to było ok, jedyny kierownik z góry który potrafił zrozumieć pracownika. Obsadzaja swoich funfelkow na lepsze stanowiska. Typowy pracownik musi przerzucić tony zelastwa za grosze.. Bardzo słaba jakość powietrza na hali, dawno już powinna inspekcja się tym zajac, w tej kwestii nic sie zmienia. Ludzie się truja tym syfem a góra na to nic...Nie polecam firmy jeżeli chodzi o start kariery.. Co prawda ludzie którzy pracują produckyjnie sa ok to trafia się też rodzynki i ananaski

nick
@Pracownik Wiertarek

każdy ma swoich zwolenników jak i przeciwników. jak ci tęskno za orzechem to ruszaj za nim nie chcę cię obrażać ale zrozumiecie się

Zostaw merytoryczną opinię o Mgl Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka

• Jak się pracuje w Mgl Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mgl Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mgl Sp. z o.o.?

Mgl Sp. z o.o.