CWT eCenter

Opinie o CWT eCenter

Ciekawa Nowy wpis

W komentarzach wspomniano, że można liczyć tutaj na szeroki pakiet benefitów socjalnych. Możecie rozjaśnić, co to za benefity konkretnie? :) Ktoś jest w stanie je przywołać? Szukam pracy, myślę nad zatrudnieniem akurat w to miejsce, więc każda informacja będzie dla mnie przydatna...

Nowy wpis

@Ciekawa

Dzień dobry. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem Talent Acquisition, w celu uzyskania informacji odnośnie benefitów socjalnych- TalentAcquisitionEMEA@mycwt.com

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Oksana

19.03.2024 12:03

Oksana ikona wywiad

Byłam bardzo źle traktowana w tej pracy, ze strony niektórych przełożonych dopuszczano się wielu niewłaściwych zachowań. W ciągu miesiąca dwukrotnie otrzymałam ocenę najlepszego pracownika, a kiedy dostałam ją drugi raz, tego samego dnia zostałam wyrzucona jak przedmiot... Byłam w szoku...

Oksana ikona wywiad

Customer service. Robiłam to samo, co wszyscy na tych stanowiskach.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Oksana ikona wywiad

Pracowałam przed wybuchem pandemii, kiedy nie było możliwości pracy zdalnej na wielu stanowiskach.

Oksana ikona wywiad

Tak, jak wspomniałam na początku, zostałam zwolniona mimo doskonałych opinii o mojej pracy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Zarabiałam 2600 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

6 miesięcy.

Oksana ikona wywiad

Nie ma żadnych pozytywów. Po tym, jak zostałam potraktowana, nie mogę wskazać żadnych plusów tej pracy.

Oksana ikona wywiad

Ogromnymi negatywami były niewłaściwe zachowania ze strony przełożonych, poniżanie, krzyki, stres...

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Oksana ikona wywiad

Atmosfera była taka sobie, każdy patrzył tylko na siebie.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Oksana ikona wywiad

Oceniam ją negatywnie ze względu na niewłaściwe zachowania i stres generowany przez niektórych przełożonych.

Oksana ikona wywiad

To, co już opisałam, czyli krzyki, zachowanie niektórych z przełożonych, stres.

Agata

A bylas z tym w dziale HR? Ta firma zawsze reaguje na wszelkie zgloszenia niewlasciwego traktowania

Oksana ikona wywiad

Chcę tylko powiedzieć, że wszystkim, którzy traktowali mnie źle, życzę, aby los ich sprawiedliwie doświadczył.

Dzień dobry. Każda opinia jest dla nas ważna, w związku z czym, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem Talent Acquisition - TalentAcquisitionEMEA@mycwt.com

Co jaki czas w Carlson Wagonlit Travel można ubiegać się o podwyżkę?

Anka

Będziesz miał dobre statystyki to po 2 latach pierwszy awans.

@Anka

A ciężko zrobić dobre statystyki? Od czego one zależą? Poza tym jakaś premia jest?

Morris
@Marta

Statystyki niestety ciężko. Zwłaszcza będziesz musiał pilnować się z „przeklikiwaniem” na przerwę, obiad, po telefonie ze statusami. Co czasami nie jest łatwe bo menedżerowie jednocześnie oczekują że dokończysz pracę po callu i będziesz miał idealny „schedule adherence” co czasem się wyklucza, zwłaszcza jak jest „busy” i są kolejne calle do odebrania. Generalnie ludzie którzy chcą awans pilnują się maksymalnie przez te około 2 lata żeby mieć statystyki. Dodam od siebie ze kiedyś wpadły mi w ręce pliczki statystykowe z Irlandzkiego oddziału CWT (podczas przenosin części operacji w regionie EMEA), no i… Nie ma się co (usunięte przez administratora) byliśmy poganiani zbyt bardzo ^^ przynajmniej o 30 % wyższe średnie tempo pracy. Hmm, nie pracuje już jakiś czas w CWT ale czasem zaglądam co się dzieje i pytam jeszcze zatrudnionych znajomych. Było trochę zmian ostatnio, krótsze treningi, skupienie na callach zamiast maili w niektórych działach (Indie przejmują coraz więcej). Nie wiem jak z tępem pracy i statsami. Mój obecny pracodawca umożliwia przerwy bez żadnej kontroli elektronicznej, polecam. Przychodzę ze spokojnym sercem do pracy Może to być jeden z powodów że firma ma oceny 4/5 a nie niżej. (chociaż powodów jest więcej, nie tylko przerwy). Pozdrawiam.

Marta Nowy wpis
@Morris

Napisz proszę jaką to firma.

Dzwoni do ciebie (usunięte przez administratora) dla picu. Nie przedstawia oferty. Twierdzi, że chce cv jeszcze raz, chociaż je dostała i oferta nadal jest aktualna. Nic nie wie o ofercie. Płacą jej tylko za dzwonienie i gadanie. Przypominam, że podawania fałszywych treści do opinii publicznej w celu wyciągnięcia danych osobowych jest karalne. To nr (usunięte przez administratora). https://www.pracuj.pl/praca/konsultant-infolinii-warszawa-domaniewska-41,oferta,1002276611?aid=273686451&sendid=61ba5c95-40ff-45f2-8da7-07dbf886312f&send_date=2023-01-04&utm_source=rekomendacje&utm_medium=email&utm_campaign=Prog_Application_verify .

Dzień Dobry, najmocniej przepraszamy za taki przebieg rozmowy. W związku z tym, że traktujemy wszystkie opinie bardzo poważnie i nieustannie pracujemy nad usprawnieniem naszych procesów rekrutacyjnych, chcielibyśmy poznać więcej szczegółów dotyczących przebiegu tej rozmowy. Czy możemy prosić o kontakt pod adresem email: TalentAcquisitionEMEA@mycwt.com w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji?

Była pracowniczka

Moja kariera w CWT zaczęła się tak szybko jak się skończyła, ale widzę brak nowych opinii, więc chyba warto zaktualizować informacje na temat zatrudnienia w tej firmie. Warunki pod względem formalnym i finansowym moim skromnym zdaniem są przyzwoite - (usunięte przez administratora) podstawy, umowa o pracę na rok i dodatkowo płatne godziny nocne, dostępne benefity pozapłacowe. Firma próbuje szybko zapełnić braki kadrowe wśród travel counselorów powstałe po masowych zwolnieniach podczas pandemii, przez co okres szkolenia został skrócony do 5 tygodni, a niezdanie testów z wiedzy szkoleniowej nie ma konsekwencji w postaci rozwiązania umowy (co podobno miało miejsce wcześniej). Braki kadrowe widać również w innych obszarach, takich jak IT, czy też wśród szkoleniowców. Z tego powodu do tych skróconych szkoleń w przyspieszonym trybie wybrano spośród pracowników nowego trenera, a organizacja ewidentnie kuleje. Wspominam o tym, bo może to, o czym napiszę nie jest standardową praktyką w tej firmie. Pragnę również na wstępie zaznaczyć, że nie mam zamiaru kwestionować zasadności swojego zwolnienia - wszakże zostało mi subtelnie zaproponowane rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i zrzeczenie się wszelkich roszczeń, z komentarzem, że nie chcę mieć zwolnienia z pierwszej pracy w papierach. Nie zadawałam również dodatkowych pytań na ten temat i nie zamierzam tego robić. Oczywiście bardzo miło ze strony dyrektorki, że tak się przejmuje moją przyszłością i opinią potencjalnych pracodawców, ja również dziękuję za współpracę. Pragnę jednak podzielić się swoimi wnioskami i pomóc podjąć decyzję o potencjalnej rekrutacji do CWT osobom szukającym informacji o pracy w tej firmie. Wracając do szkolenia - trzeba przyznać, że jest prowadzone z zaangażowaniem, wprowadzając od podstaw nowych pracowników. Widać jednak powszechną dezorganizację i braki kadrowe w firmie - problemy techniczne i chaos to tam codzienność. Szkolenie, jak i praca odbywają się w całości w języku angielskim, co sprawia, że zatrudnienie tam chętnie znajdują osoby, które nie znają w ogóle polskiego. Szkolenie prowadzone jest przez Polaków, którzy bardzo chętnie z tego faktu korzystają i głośno obgadują jego uczestników. Teksty pokroju "czemu on nie mówi, że nie wie? chyba rodzice go bili", czy "zobacz, jednak nie jest totalnym (usunięte przez administratora)" rzucane na temat osób siedzących obok to jest norma tak, jak i również naśmiewanie się z nieobecnych. Przez to, że słyszałam, w jaki sposób mówią oni o innych, nie chcę nawet myśleć o tym, jakie słowa musiały paść również i za moimi plecami. Nie żeby traktowanie mnie bezpośrednio było szczególnie profesjonalne, w szczególności to poprzedzające nasze rozwiązanie umowy. Po złym sformułowaniu odpowiedzi na pytanie (którą swoją drogą znałam) przerwano mi wpół słowa głośno, zirytowanym tonem i po angielsku (żeby to, w przeciwieństwie do chamskich komentarzy wobec obcokrajowców zostało zrozumiane) stwierdzeniem, że lekceważę całą grupę i prowadzącego i teraz będę traktowana "tak, jak ja traktuję innych", czyli w rozumieniu prowadzącego - ignorowana. Od tego czasu regularnie płakałam w łazience, trzęsły mi się ręce i balam się uczestniczyć w szkoleniu. Dzień przed zakończeniem współpracy jeszcze zaliczyłam test sprawdzający wiedzę ze szkolenia, a i w ten dzień przez dwie godziny robiłam zadania z obsługi programu do pracy. Nie wiem, po co to było, ale na pewno wiedzą to wszyscy pozostali na szkoleniu, jak i każdy inny z kim prowadzący postanowili obrobić mi (usunięte przez administratora) (chyba że akurat w moim przypadku wyjątkowo postanowili być przyzwoici i o mnie nie mówić). Reasumując - osobiście nie polecam, chociaż jak ktoś umie się odnaleźć ww sytuacjach to warunki, jak wspomniałam, przyzwoite.

@Była pracowniczka

Jako firma jesteśmy otwarci na informacje zwrotne ze strony naszych pracowników. Tym bardziej jest nam przykro, że nie podzieliła się Pani swoimi obserwacjami z osobami zarządzający czy też działem HR. W swoim komentarzu poruszyła Pani kwestię szkoleń oraz zachowania trenera. Owszem w ostatnim czasie zdecydowaliśmy się zmienić formułę szkoleń i na bieżąco monitujemy jego efekty. Tak jak Pani wspomniała przeprowadzamy testy wiedzy i na podstawie ich wyników podejmujemy decyzje odnośnie możliwości dalszej współpracy. Zapewniamy, że zweryfikujemy Pani uwagi dotyczące zachowania trenera wobec Pani oraz innych uczestników szkolenia.

była pracowniczka

@była pracowniczka

Witam, jestem przed ostatnim etapem rozmowy kwalifikacyjnej, wcześniej wypełniałem ankietę i odezwali się do mnie ze będę miał rozmowę video...pytanie isnosnie poziomu języka...ze średniozaawansowanym angielskim porddzr sobie na początku??

@Nowy

Witam. Myślę, że jak najbardziej. Język jest obecnie oceniany na wielu etapach procesu rekrutacyjnego, jeżeli po rozmowie video będzie oferta to oznaka że jak najbardziej sobie poradzisz.

@CWT eCenter

Całość rozmowy jest po angielsku??

@Nowy

Raczej całe rozmowy odbywają się w języku angielskim. Cała praca jest wykonywana w języku angielskim.

@CWT eCenter

Udało mi się;) dostałem ofertę pracy :)

@Nowy

taki szybki feedback, po dwóch dniach? a wiadomo ile osób kandydowało? a kiedy zaczynasz, dasz znać na świeżo jak wdrażają do pracy?

@Maja

Wdrażają na świeżo i to w skróconym tempie, bo chcą szybko zapełnić braki kadrowe pozwolnieniu dziesiątek ludzi w pandemii. Mogę opowiedzieć więcej na ten temat :)

Czy firma CWT eCenter udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Dzień Dobry, w CWT mamy bardzo szeroki pakiet benefitów socjalnych. Po zatrudnieniu wszelakie informacje odnośnie wszystkich benefitów są dostępne w naszym regulaminie w raz z zasadami wypłacania świadczeń.

aaa

Co tak cicho? Tym bardziej że są zwolnienia grupowe..

@aaa

A co ma być... ? Ludzie narazie są w konsternacji, nie wiadomo co dalej. Rzeszów imprezuje bo tam większość utrzymana a Warszawa do likwidacji. Żegnamy CWT. A szkoda bo co jak co ale lubiłem tą pracę. Trzymajcie się!

Menago
@Pan A

Mia tam nic nie grozi do zwolnienia jak nic nie mówienie i zachowanie !!! Jaja se robicie ?

@Menago

Że co?

Liquidation
@aaa

Wydaje mi się że mimo wszystko w Warszawie lepiej... Wiemy chociaż na czym stoimy. A sposób zwolnienia i fakt, że tej informacji musieliśmy szukać w załączniku, do którego wchodziło się przez linka, który był dołączony do maila o tytule REDUKCJE pominmy proszę milczeniem ;) wszystkim wszystkiego dobrego życzę, ludzie to był jeden z niewielu pozytywów tej firmy.

@Menago

Jeśli faktycznie jesteś menadżerem to współczuję każdemu kto musiał z Tobą pracować w zespole.

@Liquidation

Z ciekawości zapytam o sposób zwolnienia. Faktycznie dostaliście informację mailem? Wiadomo, że nie możecie podawać treści tego maila, natomiast wydaje mi się dziwne, że nie było żadnego zebrania. Linkedin milczy odnośnie zamykania oddziału w Polsce. Wszystko to wydaje mi się bardzo dziwne...

Pan A

Tak to był mail w Piątek południe że rozpoczyna się Redukcja w Polsce. A z "regulaminu" można było przeczytać że TX w WAW idzie do likwidacji. No i jeszcze na Buzz był FAQ + Regulamin. To wszystko. W poniedziałek wiele teamów miało rozmowy z line managerami ale oni też nic więcej nie wiedzieli tylko że TX w WAW zamyka

@Pan A

TX z tego co kojarzę powstało już po moim odejściu ta struktura kiedyś wyglądała inaczej. Do likwidacji idzie frontline i zespoły działające na OBT też? To się chyba nazywało "online"

Liquidation

Było dokładnie tak jak opisane wyżej. Mail w piątek o 15:00 i nic nie wnoszące spotkania z managerami w poniedziałek... Ja osobiście poczułam się jak śmieć. Likwidują wszystkie zespoły Frontline w Warszawie, reszta zespołów plus Frontline w Rzeszowie ulegną redukcji. O ile sam fakt zwolnień jest zrozumiały, to sposób ich przeprowadzenia niestety typowy dla cwt - bez szacunku dla człowieka i zrobiony na odwal się.

@Liquidation

Mam nadzieję, że chociaż odprawy sensowne.

obecny

Odprawy zgodnie z tym co przewiduje ustawa. Nic ponad to, a są osoby z dużym stażem, oddział warszawski istnieje od 18 lat... a co do ciszy, to faktycznie jest dosyć irytująca

elo

to widocznie zależało od zespołu, bo moja managerka zadzwoniła do nas z płaczem, że musi nas zwolnić

@elo

Czyli są tu bardziej współczujący i ci nieco mniej? Ta Pani wciąż tu pracuje? Dobrze byłoby trafić na odpowiedni dział

@Maja

Hejka , czyli juz jesteś zatrudniona?? Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna?? Tez online miałaś?? I kiedy się dowiedziałaś że jesteś przyjęta?

Anka

OK firma na start. Pieniążki niestety, ale bardzo kiepskie w porównaniu do innych korpo. Możesz nadrobić dodatkami za weekendy, nocki, praca w nadgodzinach. Pytanie czy warto… Jeśli ktoś się wybiera przybimbac 8 godzin w robocie to niech zapomni. Telefony się wręcz urywają. Owszem idzie awansować, ale to są lata pracy i świetnych statystyk + nienagannych opini.

Antykorpo

Generalnie od początku miałem złe przeczucie do tej pracy, ale ze względu, że lubię język angielski chciałem spróbować. Jak dla mnie to miejsce mogloby nie istnieć. Trening był mocno średni, a menadżerowie.. no cóż. Atmosfera w pracy jest bardzo ważna a tam była najgorsza jaka kiedykolwiek zastałem. Większość tych ludzi, która tam pracowała to typowe korpo zombie bez jakichkolwiek chęci do nawiązania kontaktów z drugim człowiekiem. Menadżerka była tak bardzo "profesjonalna", że potrafiła odgadywać osobę 5 sekund jak od niej odeszła. Nowi ludzie, którzy dopiero zaczynają mają większą pensje od niektórych co pracują kilka lat (a nie oszukujmy się, ale więcej zarobisz w byle jakiej pracy chociażby w dobrym sklepie odzieżowym). Nie polecam, chyba, że jesteś studentem z WSiZu i znasz tylko język angielski.

@Antykorpo

To prawda. Jeszcze pamiętam tą pracę jak(usunięte przez administratora).. przez menedżerów

@Oksana

Serio? A w Twoim przypadku było dokładnie tak samo? Kiedy w sumie u pracowałaś?

@Maja

Nie, nie było tak samo, było jeszcze gorzej... Pracowałam w 2018. I z wielkim smutkiem wspominam niektórych menedżerów. Jeżeli Pani jest tak ciekawie to mogę napisać kto dokładnie. Bo jeszcze bardzo dobrze pamiętam tych okropnych ludzie

@Oksana

Ale to oni wszyscy wciąż tu są?

JobRating

Pracowałam 4 lata w rzeszowskim oddziale i mogę powiedzieć, że pracowników tej czeka na pewno: - fatalna atmosfera, - bardzo słabo wyszkolona kadra zarządzającą, - firma, która nie daje pracownikowi zbyt wielu możliwości rozwoju, nie przyczynia się do wzrostu wartości pracownika na rynku pracy. Krótko mówiac, praca w CWT jest dla ludzi, którzy żyją od pierwszego do pierwszego i niczego więcej nie chcą od życia. Nikt Was z CWT nie porwie i nie podkupi, bo takie umiejętności jakie nabedziecie tutaj są w dzisiejszych czasach nikomu niepotrzebne :), - bardzo stare sprzęty (brak laptopa na home office), praca na Windows explorer, nieaktualizowane i niewspierane technologicznie oprogramowania, żenująco stare monitory, - fatalne wsparcie IT, - praca w biurze na fatalnych krzesłach, brak jakiejkolwiek ergonomii miejsca pracy, - słabe zarobki i brak perspektyw na dobre wypłaty (chyba nikt w CWT nie zarabia więcej niż 6k netto, nawet TL zarabiają żenujące pieniądze w stosunku do nakładu pracy), - miejsce dla taniej siły roboczej, ludzi bez perspektyw i planu na siebie, branża kompletnie stagnacyjna. Jeśli znacie angielski, uciekajcie do AI/cybersecurity/IT :) Szkoda Waszego czasu i zaangażowania na CWT. Nie polecam! :)

Najgorsze ludzie pracują tam

Mela
@Oksana

Ale, ze sila tam trzymaja??? ;-)

@JobRating

Prawda, te same w Warszawie było że mną

Mirosław
@Oksana

Powiesz jakie były zarobki, bo widziałem że ktoś napisał że słabe ale nie dodał ile. Zależy mi na info bo chciałem składać papiery a w ciemno nie chce tego robić.

...

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Carlson Wagonlit Travel?

Krasnal

Umowa o pracę

@Krasnal

Czy studenci mogą liczyć na umowę zlecenie?

Spędziłam kilka lat w tej firmie. Niestety nie polecam, cieszę się że przygoda się zakończyła. Brak profesjonalizmu ( manager kompletnie nieogarnięty życiowo z minimalna wiedzą ) głodowa pensja i brak możliwości rozwoju. Dopiero po zmianie pracy człowiek odżył :) nie polecam!

o co chodzi z tym brakiem możliwości rozwoju? Nie było nowych wyzwań?

TaDeusz

spędziłem w tej firmie 10 lat, zaczynałem jako student zaoczny, więc pracę traktowałem czystko zarobkowo, by móc przeżyć, co nie było łatwe, bo pensje niskie. Po jakimś czasie praca stała się ciekawa i dała mi duże możliwości rozwoju, ale to głównie z powodu managera, który widział we mnie potencjał, energię i charyzmę. Po 2016, gdy nadeszły wielkie zmiany w firmie, które miały pomóc, okazało się, że miały katastrofalne konsekwencje. Jedynymi osobami, które były w stanie zachować swoje pozycje to osoby bez kręgosłupa moralnego i etycznego, pracujace po 16 godzin dziennie i odpisujace na maile o 4 rano, m.in. słynna dyrektor Izabella, która dostała nagrodę za swoje poświęcenie dla firmy. Niestety nie szanowała wszystkich ludzi, okazywała pogardę i umniejszała pozycję innych. Bardzo nieprzyjemna osoba, która lobbowała nie talent i doświadczenie, ale wręcz faszystowskie podejście do higieny pracy. Sa oczywiście osoby, które jej zawdzięczaja swoja pozycję, ale nie sa to osoby, które potrafia ja konfrontować z podejściem do pracy. Pani Izabela jest niestabilna emocjonalnie, posłusznie wykonujaca rozkazy z góry, które nie sa korzystne dla pracowników. Dział CIS stał się miejscem nie nadajacym się do pracy dla człowieka przy zdrowych zmysłach i innych potrzebach poza praca. sporo dobrego, ale większość niestety przeważyła na negatywna opinię.

Thy
@TaDeusz

Prawda

Wiecie, czy Carlson Wagonlit Travel udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

alphabravo

pracuje sie na wlasnym sprzecie

Carlos Wagon Lee

Gdyby to komuś było nadal potrzebne — dają sprzęt, owszem. Dwa monitory kineskopowe oraz komputer stacjonarny (z całym oporządzeniem). Jak to przetransportować do domu... a to już twój problem.

TRX code
@Carlos Wagon Lee

Dajo sprzenty dajo. Teraz cwt będzie przechodziło na "system małopowierzchniowy" więc z klamotami żeby z byjura zabrać nie będzie problemu a kolega jak nadal zaprzęgiem konnym jeździ bądź z Częstochowy na kolanach chadza no to problem z transportem wystąpi.

Mdmz

Mija już dobrych parę lat, a CWT pozostaje największą patolą, jaką pamiętam. Ze szczególnym pozdrowieniem dla działu UN, gdzie jednych wyrzucało się za rzekomy rasizm, ale akceptowało się otwarcie rasistowskie i homofobiczne teksty przełożonych. Mnie osobiście poniżano mówiąc, jaka to jestem niewykształcona (miałam przerwę w studiach, teraz robię doktorat, przełożeni chyba mieli kompleksy). W dziale panowało kolesiostwo, osoby zupełnie niekompletne były promowane, umiejętności się nie liczyły. Na koniec pracowało tam sporo osób ledwo mówiących po angielsku, nie mówiąc o minimum polotu. Umiejętności menadżerskich zero, pracownicy zmieniali się co kilka miesięcy, tak dużo osób odchodziło z tego grajdołka. Dział w końcu upadł przez koronawirusa. Nawet mi nie żal.

at all
@Mdmz

Niestety tak - macie racje fatalne zarzadzanie i do tego zmanipulowani pracownicy. Niektórzy nawet byli tak manipulowani ze wygryzali dobrych leaderow - wiec nic juz w tej firmie nie bedzie lepiej stare komuchy ktore tylko o sobie mysla i wykorzystuja biednych pracownikow.

Carlos Wagon Lee
@Mdmz

Nie powiedziałbym, że "świeżaki" aż tak źle mówiły po angielsku. Mi było szkoda UNu, kiedy miał upadać (w końcu zespół funkcjonuje, o tyle o ile mi wiadomo), bo agenci naprawdę ciężko się starali. Nieraz stawali na rzęsach, żeby klient był zadowolony, co nie było łatwe biorąc pod uwagę skalę obowiązków oraz roszczeniową postawę osób, które same nie znały polityki własnej organizacji. Kłótnie z klientem o to, że trzymamy się polityki UNu (a nie jego roszczeń) były na porządku dziennym. Po tym wszystkim ludzie nie zasługiwali, żeby dostać kopa w (usunięte przez administratora) — chociaż można by polemizować, czy ewentualna zmiana pracy nie wyszłaby im na dobre. Przykro mi słyszeć o Twoich doświadczeniach, znam tylko sprawę z wywalonymi osobami (o której wspominasz) oraz fakt, że przynajmniej jedna osoba z TLów miała bardzo konserwatywne poglądy. Jeśli ktoś jeszcze chciałby próbować, raczej nie polecam teraz iść do CWT. Od wewnętrznego źródła (spoza UN teamu) słyszałem, że pozycja firmy na polskim rynku nadal nie jest pewna. Poza tym starają się zatrudniać jak najmniej ludzi, więc może być spore ciśnienie, jak świeżo po treningu musisz obsługiwać klienta (liczy się czas). Nie wspominając już o absurdach w rodzaju komputerów stacjonarnych przyznawanych pracownikom do pracy zdalnej.

Dominik

zdecydowanie nie polecam

Jakie godziny pracy obowiązują w Carlson Wagonlit Travel?

Hej

24/7

Ala
@Hej

Ci. ktorzy chca 24/7. Ci, ktorzy nie chca - poniedzialek-piatek zmiany dzienne(z reguly miedzy 08:00 a 19:00_

Uciekaj

Tutaj nie jesteś człowiekiem tylko jednym z narzędzi,których liczba musi się zgadzać na konkretnej zmianie. Ani pieniędzy ani czasu

Nie polecam

Jeśli chodzi o plusy, to można przede wszystkim wymienić wcześniej wspomnianą atmosferę i ludzi, chociaż raczej w czasie przeszłym jeśli chodzi o oddział warszawski, który został ostatnio prawie całkowicie zlikwidowany. Reszta zalet wynikała w zasadzie ze współpracy, lub pracy w dziale z tymi ludźmi, jeśli ktoś akurat miał szczęście do takiego działu trafić. Jak to często bywa, management firmy nie ma zielonego pojęcia jak wygląda praca podległych im działów i ludzi, nie mówiąc o znajomości ich kompetencji, stąd tak fantastyczne decyzje jak właśnie likwidacja całego biura warszawskiego, bez jakiejkolwiek głębszej analizy co, kto, jak i gdzie. Idealnym przykładem jest przełożona działu szkoleniowego, która kompletnie nie nadaje się do zarządzania ludźmi. Oczekując bezrefleksyjnej służalczości, konfliktuje się z każdym kto jej po prostu ślepo nie przytakuje. Inicjatywa, samodzielność czy jakikolwiek pomysł spotyka się z negatywną reakcją, a pracownik momentalnie gaszony. Nierzadko zdarzają się też uwagi personalne, będące kompletnie nie na miejscu. Oczywiście takie osoby zdarzają się wszędzie, ale fakt, że mimo licznych skarg nadal zachowują swoje stanowiska, kosztem kompetentnych pracowników, którzy uciekają z ich działu gdzie pieprz rośnie, jest charakterystyczne dla cwt.

@Nie polecam

Umówmy się, że cała struktura CWT opierała się na wyzysku oraz zatrudnianiu ludzi którzy dopiero zaczynali pracę (studenci i ludzie po szkole średniej bez żadnych planów na przyszłość). To oni stanowili 80% mocy przerobowej tej firmy. Pensje pracowników jak z lat 2005, a prawda jest taka, że kasjer w Lidlu zarabia więcej niż Section Manager. Gdyby nie COVID to tak czy siak firmę by rozwaliła inflacja oraz niedawno wprowadzona podwyżka uzależniona od zmiany stanowiska.Ludzie sami by odeszli. Generalnie dobra przygoda na start ale tylko ze względu na ludzi, niczego konkretnego ani przydatnego się tutaj nie nauczyłam.

Zostaw merytoryczną opinię o CWT eCenter - Warszawa

• Jak się pracuje w CWT eCenter?

Zobacz opinie na temat firmy CWT eCenter tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CWT eCenter?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CWT eCenter?

Kandydaci do pracy w CWT eCenter napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CWT eCenter