Opinie o STr Sp. z o. o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie STr Sp. z o. o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w STr Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STr Sp. z o. o. w Szczecin

Ja.

Szanowni robotnicy z produkcji... Po co ta dyskusja? Najeliście się za psa to szczekajcie... Kim Wy jesteście? Jakie macie kwalifikacje? Za co firma ma Wam płacić? Za przychodzenie do pracy? Chcesz zarabiać więcej? Nie ma problemu. Zatrudnij się w innym dziale. Chcesz zarobić tyle co wspominany tu ZC? Wejdź w jego buty i zacznij zarządzać co najmniej tak efektywnie jak On... A jeśli nie potrafisz, to uszanuj to co masz, bo zawsze możesz iść na Orlena myć kible, albo na budowę lać beton z równymi sobie.

@zenek

Byli i tacy co usłyszeli kwotę podwyżki 50,00 zł brutto...

Czy w STr Sp. z o. o. zatrudniani są obcokrajowcy?

@xxl

Czyli jak na początek polecasz firmę żeby nabrać doświadczenia? Tu tylko przez pracę czy wysyłają na dodatkowe szkolenia i je finansują? Serio pensja jest niższa przez te wszystkie benefity które oferują? Powinny być płacone z funduszu socjalnego a nie że wypłaty są okrojone.

Joasia Nowy wpis

Są wpisy studentów na stronie firmowej, gdzie chwalą oni sobie praktyki i ktoś wspomina, że został w firmie na stałe. Niestety, nie znam warunków ;/ Mowa jest też o praktykach uczniowskich, ale ponoć wszystko w ramach indywidualnych rozmów. Ktoś może był tam na stażu (nie takim z PUP) i napisze, czy są płatne, ile trwają, oraz inne szczegóły?

xxl Nowy wpis
@Joasia

Joasiu, zejdź na ziemię. ZC prowadzi jakieś wykłady na Polibudzie. Stąd ma studentów na praktyki i przychylne opinie.

Ja.

@Ja.

A kim Ty (usunięte przez administratora) a jesteś, żeby pracowników, którzy często mają wykształcenie wyższe od Twojego, porównywać do psów. Wszyscy wiedzą, że w STrze tylko mała grupka poplecznikow ZC zarabia prawdziwe pieniądze a reszta na nich zapierdala. Trzeba mieć jaja i poszukać możliwości rozwoju zawodowego poza strukturami STr.

As
@Ja.

Chłopie do kogo to piszesz? Regularnie co dwa, trzy lata 80% szanownych robotników się zwalnia. Wszystkie komentarze poniżej które czytasz to zapis wspomnień byłych pracowników a nie dyskusja. Pamiętaj że robotnik może być fachowcem i specjalistą którego nie jest łatwo zastąpić i nie musi być psem żeby zarabiać.

Ja2
@Ja.

A przepraszam bardzo czy lanie betonu to jakaś ujma??? Czy mycie toalety na Orlenie to również wstyd??? Gdyby nie Ci od lania betonu i mycia toalet to byś nie miał/a np. domu a potrzeby fizjologiczne załatwiał/a w brudnym usyfionym WC. Niby wymaga się od kogoś szacunku do osoby czy pracy jaką wykonuje a tu jednak samemu się tego szacunku nie okazuje.

Nobady

Racja

zenek
@Ja.

zc zaprononował mi kiedyś 100 PLN podwyżki. trzeba coś dodawać?

Dodaj, że brutto!

Ucho
@zenek

To chyba jakies chody masz u Zbyszka

Szymon
@zenek

100 zł brutto podwyżki, szaleństwo! Ile tam pracujesz już że takimi ogromnymi kwotami cię rozpieszczają? ;D

Ja Nowy wpis
@zenek

Byli i tacy co usłyszeli kwotę podwyżki 50,00 zł brutto...

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w STr Sp. z o. o.?

Jak w tym roku wyglądają zarobki dla operatora, bo w 2023 pisaliście o 4000 zł. Mam doświadczenie dość spore, więc liczyłbym jednak na więcej.. z firmą da się negocjować to wynagrodzenie, czy raczej ich propozycja to już ściana? Mają teraz wakat w obsłudze centrów tokarskich, nie wiem czy aplikowac czy nie - proszę o waszą radę, czy polecacie.

Operator Cnc

Obecnie byłem na rozmowie - bardzo pozytywnie, firma oferuje szkolenia, możliwość przyuczenia - jako nowy operator przydzielono mi na 3msc Mastera - czego nie spotykałem w innych firmach, jak i sam przebieg rozmowy był inny niż zwykle, była bardzo luźna i w miłej atmosferze, bez narracji i okazywania wyższości typu: "ej to ja jestem tu bossem, i ciesz się że mam czas z tobą gadać" Stawka na wejście jest przyzwoita jak na początek (na wstępie zaznaczono że to stawka na pierwsze 3 msc). Nie rozumiem skąd ludzie biorą te stawki jak 2600(różni się znacznie to co otrzymałem na prawdę), i argumenty o braku przyłożenia - ponieważ nadgodziny są płatne. Odniosłem wrażenie że mają nastawienie - jeżeli chcesz się serio rozwijać, to oni ci pomogą. Jak i również usłyszałem że istnieje możliwość dopłacenia do czesnego na studia zaoczne - wow.

Pierwsze, czy OPERATOR CNC może się wypowiedzieć? Drugie, ludzie którzy piszą te zarzuty - na jakich stanowiskach pracujecie? Trzecie, czy są osoby które również usłyszały podobne benefity i może je potwierdzić?

Ona

Dostałam od SMARKETER GROUP maila z propozycją pracy. Czy warto pracować w SMARKETER GROUP? Jakie są zarobki dla tych z niemieckim i coś o google ads też pisali? Ta praca hybrydowa istnieje naprawdę czy codziennie trzeba do biura a tylko mydła i kłamią jak to wszystkie firmy koloryzująca byx zachęcić a potem co do czego po podpisaniu umowy okazuje się że nic nie jest prawda. Jak to jest w smarketer Group? Proszę o jakąś radę bo nie wiem czy ryzykować czy pozostać w obecnej?

Widzę w oferciena operatora cnc ze maja szkolenia i kursy. Dofinansowują je w jakimś procencie czy w całości? Mogę sam zaoferować konkretny kurs i uzyskam dofinansowanie czy z tym już gorzej? Jakie kursy w ogóle oferują?

Czy w STr Sp. z o. o. zatrudniani są obcokrajowcy?

xxl

Tak, zwłaszcza z UK (UKrainy). Są tańsi niż Polacy i pracują po 10-12 godzin. Czysty zysk a przecież o to chodzi - ludzie się nie liczą.

Ewelina
@xxl

To Polak, na jakie wynagrodzenie może liczyć? Czemu piszesz, że ludzie się nie liczą? Podasz przykład konkretnych sytuacji? Nie oferują nic dodatkowego dla pracownika? Premii, jakichś benefitów? UoP jest normalnie? Mój mąż chce zapytać o prace tutaj, i brzydko mając, nie chce, żeby się wkopał :(

@Ewelina

Ewelina, dlaczego STr? Są inne firmy zatrudniające operatorów CNC. Jeśli Twój mąż jest dobry to na pewno coś znajdzie. Zna niemiecki? Może niech pójdzie ta drogą? Do granicy jest niedaleko. Natomiast, jeśli chce się podszkolić to faktycznie STr jest dobry. Z zarobkami jest różnie. Zależą od stażu pracy, stanowiska, doświadczenia, wazeliny itd. Jeśli chodzi o dodatkowe benefity to faktycznie, tu jest nieźle. Dodatkowe ubezpieczenie, karta Multisport, "wczasy pod gruszą" Ale nie oszukujemy się Nihil gratis - za wszystko trzeba zapłacić. Firma pokazuje kontrahentom jakim jest zaje....stym pracodawcą a pracownicy zamiast zarabiać 5000 dostają 4000 Nie zniechęcam Twojego męża - sam przepracowałem w STr 10 lat, ale niech wybierze mądrze.

@xxl

Z STr poleciałem, bo byłem zbyt ambitny. Trochę się potułałem po różnych firmach, ale teraz już wiem, że poza STR i Dynpapami są w Szczecinie inne firmy. W niektórych warto się zaczepić.(usunięte przez administratora). Wymagają, ale z głową. Polecam zmianę pracy na lepszą ;-) Nie będę sugerował, ale podpowiem - Niedźwiedzia Ostola też omijajcie ;-)

Ucho

Co trzeba zrobić, żeby zostac zwolnionym z str? Haha

@Ucho

Nic nie trzeba robić. Możesz dostać wypowiedzenie nawet po 10 latach.

Kamila
@Ucho

Też bym to chciała wiedzieć. Ja zostałam zwolniona po 11 latach pracy w "firmie rodzinnej" z czego 10 lat byłam na stanowisku Asystentki Zarządu. Po urlopie macierzyńskim, gdy wróciłam do pracy moje stanowisko było zajęte, więc wylądowałam w księgowości, a gdy tylko skończył się tzw. "okres ochronny" dostałam wypowiedzenie. Kto ma wiedzieć ten wie za jakie rzeczy ludzie nie byli zwalniani natomiast dla mnie nawet nie znalazło się miejsce w innym dziale. Nie usłyszałam ani do widzenia, ani dziękujemy za tak długą współpracę.. zero, nic.. wszystko załatwione po cichutku. Nagle dla wszystkich stałam się niewidzialna. Przykre i to bardzo.

Teresa
@Kamila

Jeśli to faktycznie prawda "przykre" to raczej mało powiedziane, no bo 11 lat pracy...? Z czego ta sytuacja wyniknęła, faktycznie obawiali się mieć młodą mamę u siebie czy były jakieś inne zmiany w zarządzie czy coś przed tym wszystkim?

@Teresa

STr tak traktuje każdego kto stał się "niewygodny". "Niewygodnym" można zostać w każdej chwili i z byle powodu. Wystarczy, że potrzebny będzie Twój etat, żeby obsadzić jakiegoś pociotka, kolegę albo... (można wymieniać w nieskończoność). Twoje zasługi i to, że przepracowałeś (-aś) np. 10 lat,

Członek Zarządu
@Kamila

STr jest bardzo dynamicznie rozwijającą się organizacją, dbającą jednocześnie o dobro swoich pracowników. Jako firma rodzinna kładziemy duży nacisk na rozwój naszych współpracowników wraz z ich rodzinami. Wiek, płeć czy narodowość nigdy nie były naszym kryterium wyboru w procesie zatrudniania pracownika. Z pełną świadomością zatrudniamy młode kobiety, które z natury rzeczy mogą mieć przerwę w karierze. We wszystkich takich przypadkach staramy się zachować takie miejsce pracy dla przyszłej mamy, żeby odpowiadało to wcześniej posiadanym kompetencjom. I bez kierowania wprost, po imieniu, do Ciebie, czy jesteś w stanie udowodnić, że zaproponowane Ci stanowisko nie odpowiadało w możliwie najlepszy sposób Twoim kompetencjom – wiedziałaś jak obsługiwać w swoim zakresie system księgowy, bez specjalnego przeszkolenia mogłaś kontynuować pracę. Powtórzę jak na początku w naszej firmie dochodzi do ciągłych zmian (tego obecnie wymaga świat) i wszyscy musimy być na nie przygotowani, musimy dostosowywać się do otaczającego nas środowiska. Nieprawdą jest, że zostałaś zwolniona „gdy tylko skończył się tzw. "okres ochronny". Ponadto zostatałaś zwolniona bez konieczności świadczenia pracy, abyś w czasie wypowiedzenia mogła znaleźć sobie nowe zajęcie. Przyczyną Twojego zwolnienia było niezadowolenie osób bezpośrednio z Tobą współpracujących, które wyżej ceniły efektywną pracę niż „gadulstwo”. Pozdrawiam Członek Zarządu.

Kamila
@Członek Zarządu

Nikt ze mną nie rozmawiał na temat mojej pracy i tego czy wykonuje ją dobrze, czy źle, czy powinnam coś poprawić, zmienić nad czymś popracować dopiero tutaj czytam informację odnośnie niezadowolenia osób (wszyscy wiemy, że chodzi o jedną osobę) współpracujących ze mną. Czyli moja 11-sto letnia praca nie była efektywna? „Gadulstwo”? Od razu wiadomo kto dodał tę opinię. Każde zadanie jakie zostało mi powierzone było wykonane, nikt nie zgłaszał żadnych uwag. O jakim zaproponowanym stanowisku jest mowa? Po powrocie do pracy w ten sam dzień zostałam poinformowana, że „ktoś” źle sporządził umowę i „moja zastępczyni” nie ma umowy na zastępstwo i muszę zabrać swoje rzeczy i zejść do działu KKA, w którym nawet nie było miejsca na kolejne stanowisko i dopiero było zamawiane biurko, organizowany komputer itp.. Brak słów na to co właśnie przeczytałam..

Sylwia
@Członek Zarządu

Nie rozumiem jednego widząc po opiniach z poprzednich lat w sumie takich prawie samych jak wypowiedz pani Kamili państwo dalej upieracie się przy tym iż z Wami jest wszystko ok ??? Ze nie macie sobie nic do zarzucenia ? Bo ja rozumiem wszystko ale zwolnienie ,, za gadulstwo ,, to chyba nie w porządnej firmie a raczej w szkole gdzie Nauczyciel karci ucznia daje mu wtedy karę ???? a jak to nie pomaga wydala ze szkoły . Jednak przed jest rozmowa .Przez te lata nie można było jakoś pomoc rozwiązać ta sytuacje poprzez rozmowy z pracownikami ? Bo w szanujących sie firmach tak to sie odbywa ! Czy efektywnej pracy nie było przez te 11 lat od pani Kamili ? I jeszcze ten wpis ,,zostałaś zwolniona bez konieczności świadczenia pracy,, no łaska wielka .Wstyd i żenada . Ja myśle p. Kamilo ze Str zrobiło pani przysługę zwalniając pania . Życzę znalezienia lepszego pracodawcy który szanuje i dba o pracownika. Cieszę sie ze tu trafiłam i przeczytałam opinie dzięki temu nie popelnilam błędu zatrudniając sie

zenek

o tak, w szczególności na hali gdzie stoją obrabiarki :D

Szymon
@zenek

Tu raczej chodziło o biuro :P Wiesz coś o tym?

Hm

A no pracuje się...

Hm

Jaki awans???

Stefan

@anonim Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale najlepiej było w STr i dlatego wraca się na forum?

Ester
@Stefan

Ja wracam, żeby powspominać jak ujowa była ta firma i czy wIeczni narzekacze nadal w niej pracują i dalej narzekają.

Sedina

Czy warto pracować w tej firmie?

Dawny robol

Co tam sie nawyrabiało?

Bedzie_jazda

Więc tak drogi dyrektorze ZC. jedziemy po bandzie? ,,, ok Po pierwsze idę do PIP za to, że Pan zataił i nas okłamał. Po drugie odpowiesz za zebrania w moim wolnym czasie. Po trzecie.. tu na spokojnie.. poinformuję wszystkich klientów o praktykach stosowanych w firmie. tak znam angielski i niemiecki, so know you can kiss my ass.

@Bedzie_jazda

I jak tam sytuacja? Cos sie dzieje, zmienia? Czy jak zwykle umarlo smiercia naturalna?

nick
@Bedzie_jazda

widzę, że ładne g...wno się wylało. Pewna firma na Mierzynie czeka na operatorów :D pozdrawiamy :D

Czy STr Sp. z o. o. organizuje staże dla studentów?

cnc

zadzwoń do kadr i się zapytaj.

cnc

Uwielbiam zmiany na portalu Niestety w firmietl bez zmian. ZC dalej się nie wytłumaczył z zeszłorocznych no premia. I powiem tak, zrob jeszcze jedno zebranie w czasie moim wolnym,. to masz wyrok. tyle

Tomasz
@cnc

O jakim zebraniu piszesz? Przypuszczam, że pracujesz aktualnie w tej firmie, dlatego, proszę Cię o bardziej zrozumiały komentarz. Na chwilę obecną mogę tylko domyślać się, co chciałeś przekazać.

@Tomasz

o tych wszystkich zebraniach, ktore były robione w czasie prywatnym pracownikow...

Kostek

Firma prowadzi może rekrutację? Przestaliście korzystać z forum, dlaczego?

Maja

@jeszcze pracownik str-u, z Twojej opinii wynika, że Twoim zdaniem w firmie STr nie do końca docenia się zaangażowanie i pracowitość pracownika - w tym przypadku magazyniera. Jest jednak jeszcze wiele innych posad, które jakie domniemam można objąć w tej firmie. Jak jest z nimi? Czy warto angażować się do tej firmy na inne stanowiska?

człowiek zbycha
@Maja

jeżeli nie jesteś z rodziny lub innym pochodnym pomiotem - nie warto tam pracować.wycisną Cię jak cytrynę i wykopią. niech sami szukają ludzi do pracy. powodzenia im życzę.

były pracownik tej firemki
@Maja

Nie warto się angażować z całą stanowczością! Wszyscy zaangażowani, z wiedzą i doświadczeniem już tu nie pracują. Poza brakiem szacunku, bardziej przykrym był fakt braku docenienia w pensji podstawowej i pal sześć ochłapy w tzw. premii. Nie obcym było poróżnienie czy manipulowanie ludźmi wewnątrz jakiejś brygady. Podwyżka czy awans to rarytas zarezerwowany dla rodzinnej kółka wzajemnej adoracji lub przylizanych znajomych (czyt.donosicieli). Dyrektor MUSI zarobić 20 tysi, pracownik ewentualnie MOŻE zarobić 2 tysiące. Firma prywatna, więc nikt im nie zabroni, ale dzięki takiej polityce pozbyli się doświadczonej kadry i sięgnęli po posiłki z Ukrainy. Bariera językowa i średnia ich chęć do pracy powodują kolejny strzał w kolano, ale taki Kalkulator (czyt.ZC) naprzód myśli o sobie, swoim kredycie na wypaśną willę, a potem o firmie, pierwszy lizus u prezesa, a sam innych tłamsi. Kiedyś mam nadzieję, że to się na nim zemści. A ja? Już nie jestem "jeszcze pracownik STR-u", lecz były i jestem z tego faktu szczęśliwy. W innej firmie na dzień dobry dostałem 2500zł, a po 3mies. już 2800 podstawy, do tego premia i ew. nadgodziny bez nocek, podczas, gdy w str-ze rekordem było 2300, a zwykle 1800-2100. Szał! Nie warto tam wkładać serca w pracę, bo nawet nie podziękują. W nowej firmie i szacunek i prawdziwa premia i uśmiech i możliwość rozwoju, czego brakuje w str-ze. Pozostali koledzy, którzy już nie pracują tam, rozpierzchli się po innych szczecińskich firmach i również są zadowoleni, zarabiając 3000-5000zł i więcej i nawet w kadrze zarządzającej. STR - potencjał, niezły park maszyn, spora powierzchnia, ale zarządzanie fatalne. Jeszcze istnieją, bo Niemcy u nich kupują, ale to się w końcu skończy. Ps. Maja, Twoje nastawienie proSTR jest subiektywne, ponieważ nie masz istotnej wiedzy na temat tej firmy, ale rozumiem, że w ten sposób sumiennie wykonujesz swoje obowiązki, powodzenia.

Robert
@były pracownik tej firemki

Widziałem, że firma poszukuje obecnie pracowników magazynowych. Oferta pracy wydaje się interesująca, dlatego chciałem zweryfikować, czy warunki płacowe w tej firmie uległy może zmianie? Ostatni wpis, który informował o zarobkach, był napisany jeszcze w 2018 roku, dlatego chciałbym wiedzieć, czy coś się poprawiło. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która mogłaby pomóc.

były pracownik tej firemki

Trochę nisko był zamieszczony mój post, więc wywinduję go naprzód, by był bardziej widoczny... były pracownik tej firemki 20.11.2018 16:49 @Maja 10.07.2018 08:19 Nie warto się angażować z całą stanowczością! Wszyscy zaangażowani, z wiedzą i doświadczeniem już tu nie pracują. Poza brakiem szacunku, bardziej przykrym był fakt braku docenienia w pensji podstawowej i pal sześć ochłapy w tzw. premii. Nie obcym było poróżnienie czy manipulowanie ludźmi wewnątrz jakiejś brygady. Podwyżka czy awans to rarytas zarezerwowany dla rodzinnej kółka wzajemnej adoracji lub przylizanych znajomych (czyt.donosicieli). Dyrektor MUSI zarobić 20 tysi, pracownik ewentualnie MOŻE zarobić 2 tysiące. Firma prywatna, więc nikt im nie zabroni, ale dzięki takiej polityce pozbyli się doświadczonej kadry i sięgnęli po posiłki z Ukrainy. Bariera językowa i średnia ich chęć do pracy powodują kolejny strzał w kolano, ale taki Kalkulator (czyt.ZC) naprzód myśli o sobie, swoim kredycie za wypaśną willę, a potem o firmie, pierwszy lizus u prezesa, a sam innych tłamsi. Kiedyś mam nadzieję, że to się na nim zemści. A ja? Już nie jestem "jeszcze pracownik STR-u", lecz były i jestem z tego faktu szczęśliwy. W innej firmie na dzień dobry dostałem 2500zł, a po 3mies. już 2800 podstawy, do tego premia i ew. nadgodziny bez nocek, podczas, gdy w str-ze rekordem było 2300, a zwykle 1800-2100. Szał! Nie warto tam wkładać serca w pracę, bo nawet nie podziękują. W nowej firmie i szacunek i prawdziwa premia i uśmiech i możliwość rozwoju, czego brakuje w str-ze. Pozostali koledzy, którzy już nie pracują tam, rozpierzchli się po innych szczecińskich firmach i również są zadowoleni, zarabiając 3000-5000zł i więcej i nawet w kadrze zarządzającej. STR - potencjał, niezły park maszyn, spora powierzchnia, ale zarządzanie fatalne. Jeszcze istnieją, bo Niemcy u nich kupują, ale to się w końcu skończy. Ps. Maja, Twoje nastawienie proSTR jest subiektywne, ponieważ nie masz istotnej wiedzy na temat tej firmy, ale rozumiem, że w ten sposób sumiennie wykonujesz swoje obowiązki, powodzenia.

kolega

firma rodzinna, wiekszosc po ukladach, kto dobrze lize tylki tym wyzej to ma dobrze i mocno trzyma sie stolkow, pare osob zna sie na robocie, reszta mizernie , wiekszosc nowych, studentow, ukraincow, ciagla rotacja ludzi,przyjmuja ludzi z ulicy, obiecuja szkolenia, dobra kase, a jest jak zawsze...

Maja
@kolega

Użyłeś tu dosyć kolokwialnego stwierdzenia, w którym zasugerowałeś, że Ci pracownicy, którzy podlizują się pracodawcom firmy STr mają lepiej. Co według Ciebie znaczy to owo podlizywanie się? Czy nie jest to jedynie rzetelne wypełnianie obowiązków jakie do nich należą?

Zostaw merytoryczną opinię o STr Sp. z o. o. - Szczecin

• Jak się pracuje w STr Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy STr Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STr Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w STr Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STr Sp. z o. o.