Orno-Polska S.C. Wiesław Owczarek Rafał Owczarek

Żory

Opinie o Orno-Polska S.C. Wiesław Owczarek Rafał Owczarek

admin 2015-08-14 11:01:25
Miałeś doświadczenie w pracy w firmie Orno-Polska S.C. Wiesław Owczarek Rafał Owczarek? Pomóż innym znaleźć pracę i podziel się swoją opinią.
aplikantka 2015-10-14 14:16:05
Zadziwiające, że brak jest w ogóle opinii na temat tej firmy. Będę w takim razie pierwsza. Swego czasu brałam udział w rekrutacji na pewne stanowisko związane z pracą specjalisty. Rekrutacja była przeprowadzana przez szczebel dyrektorski (jest to chyba firma rodzinna), gdzie zostały mi wręczone zadania do rozwiązania. Nie były one może bardzo skomplikowane, jednak można było się wyłożyć. Problem w tym, że owy szczebel dyrektorski nawet nie poinformował mnie, czy moje wyniki i tok myślenia był dobry - był to pan nie przejawiający jakichkolwiek emocji, ciężko z takim ludźmi polemizować. Suma sumarum zostałam oceniona wg własnego "widzimisię". Po rozmowie kwalifikacyjnej odpowiedzi brak - zero szacunku dla człowieka, którego zaprasza się na rozmowę do siedziby firmy. Druga sprawa to grupa asortymentowa, jaką handluje firma Orno, asortyment dość tani, a z zadań które przedłożono mi do rozwiązania, jasno wynikało, że w tej firmie należy szacować co do grosza, bo przecież w efekcie skali każdy drobny błąd w rachunkach daje zapewne ogromne różnice - wg mojej subiektywnej oceny firma ciułająca każdy grosz. Mogę się mylić, jestem pierwsza w swojej opinii :)
Maciej 2016-03-01 16:22:16
Przykro pisać takie rzeczy, ale po tym jak zostałem potraktowany jak twierdzi właściciel zgodnie z obowiązującym prawem pozwalam sobie na spisanie kilku zdań. Ta praca nie była dla mnie a ja przyznaję nie mogłem się odnaleźć w obowiązujących zasadach. Otóż okazuje się że dla Pana Rafała nie jest istotne jakim jesteś handlowcem, co umiesz przekazać, jak zaoferować aby przełożyło się to na konkretne wyniki i obroty firmy. Dla Pana Rafała najistotniejszą rzeczą pozostają raporty... O której wsiadłeś do auta, o której prze kluczyłeś stacyjkę itd.. Może właśnie z tego względu na rejonie północnym byłem czwartym lub piątym kierownikiem w ciągu dwóch lat. To powinno dawać do myślenia zarówno właścicielom firmy Orno jak i chcącym się tutaj zatrudnić. Sposób w jaki firma postanowiła się rozstać wprawia w osłupienie, otóż Pan dyrektor został wysłany ze śląska do wielkopolski aby zatrzymać mnie w Kościanie i odebrać samochód, laptopa itd. Tłumaczą to tym że wcześniej byli oszukani przez innych pracowników, którzy nie odstawiali auta do firmy przy zwolnieniu itd. ale drodzy Państwo z firmy ORNO, nie każdy jest taki, nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Przypominam że dla wszystkich nadrzędną zasadą powinno być hasło - etyka w biznesie. Życzę wszystkiego co najlepsze wszystkim pracownikom tej firmy.
kamil 2016-03-01 16:30:46
no ładnie a 5 min wcześniej wysłałem tam cv .... :/
Janek 2016-03-07 14:57:23
Byłem pracownikiem tej firmy przez wiele 6 lat i jedno co na pewno mogę powiedzieć to to, że firma w 100% wywiązuje się ze swoich obietnic ale też w 100% oczekuje tego samego od drugiej strony. Lekko nie było bo miałem duży teren ale uczciwie płacili i nie oszczędzali na ludziach ( wysoka pensja, dobre nowe auto, przyzwoite hotele, diety). W związku z założeniem rodziny musiałem się przekwalifikować i poszukać pracy stacjonarnej. Na minus , zaliczam zbyt mało szkoleń produktowych i czasami nie mieliśmy dostatecznej wiedzy o produktach i człowiek musiał trochę się na gimnastykować przy Kliencie. Jeśli ktoś liczy na ciepłą posadkę gdzie można po lawirować to nie polecam bo są faktycznie bezlitośni dla wszelkiego rodzaju krętactw - ze zwolnieniem dyscyplinarnym włącznie. Też słyszałem o spektakularnych zatrzymaniach w środku Polski i zabieraniu samochodów...:)
Maciej 2016-03-08 15:23:59
nie chodzi Szanowny Panie o ciepłą posadkę. Kierownik regionu w firmie handlowej powinien być rozliczany ze sprzedaży a nie z tego o której włączył lub wyłączył samochód. O firmie ORNO świadczą ekspozytory poustawiane po hurtowniach, które to zamiast być wypełnione po brzegi produktami tylko firmy Orno jako właściciela tejże wystawki, wypełnione są produktami konkurencji. To powinno dać do myślenia kadrze zarządzającej. A skoro Pan pracował 6 lat i tak zachwala Pan firmę, powinien Pan dawno zasugerować co powinno się zmienić aby firma nie traciła pozycji na rynku, tylko ją wciąż umacniała. Dodatkowo jeśli akceptuje Pan, postępowanie z zabieraniem samochodu w środku Polski i pozostawianie człowieka nie kupując mu nawet biletu na pociąg :) świadczy o Pańskim podejściu i tyle. Ja tego nie akceptuję i takie moje prawo. Tak samo jak moim prawem napisać jest co sądzę o takim załatwianiu spraw. Jeśli komuś odpowiada praca w takim systemie - proszę uprzejmie. Pozdrawiam Maciej
Janusz 2016-03-14 22:28:27
Kurde zastanawiam się czy wysłać CV bo jest ogłoszenie ale po tym co tu poczytałem to jakoś odczucia mam mieszane... :/
ciekawy 2016-03-21 18:12:45
Czy wynagrodzenie kierownika regionu w tej firmie przekraczało 1000euro ? System prowizyjny na uczciwej podstawie, czy najniższa krajowa?
handlowiec 2016-09-26 10:46:57
Pracowałem jako kierownik regionu. To fakt, bardzo dużą uwagę zwracają na to, o której pracę się zaczyna i o której kończy, a także na gablotki, które mają poustawiane po różnych hurtowniach i którym przynajmniej kilka razy w roku trzeba robić zdjęcia (dostaje się nawet w tym celu od ORNO aparat cyfrowy :)). O tym wszystkim jednak informują na rozmowie kwalifikacyjnej i jeśli komuś to nie odpowiada, może nie decydować się na pracę.
Za każdy nocleg "służbowy" dostaje się dietę, a system premiowy jest trzystopniowy. Przy założeniu, że wyjeżdża się z domu w poniedziałek rano, a wraca w piątek ok 16-tej (chociaż różnie to bywa, w zależności od regionu) i dodając do tego premię, można zarobić od 3700 do 4500 zł. netto.
Samochód, skoda fabia, przynajmniej tak było kilka lat temu.
Czasem trudno się porozumieć z dyrektorem handlowym, ale jeśli robi się swoje, nikt się o nic nie czepia.
Worker 2016-10-31 23:47:27
Ogólnie strata czasu brak perspektyw, nie warto się w to angażować, władza czyli rodzina uważaj na Panią Ole, asortyment to tanizna z chin, wymagamy dużo nie dajemy od siebie nic, no i koperta pod stołem, nie warto.
Zostaw swoją opinię o Orno-Polska S.C. Wiesław Owczarek Rafał Owczarek - Żory
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orno-Polska S.C. Wiesław Owczarek Rafał Owczarek