Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomasz Łapiński

Pracownik firmy - Service Delivery Menager

22.02.2024 10:02

W jaki sposób rozpoczęła się Pana przygoda z obecną pracą?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

O ofercie pracy na obecne stanowisko dowiedziałem się „drogą pantoflową”, od znajomego, który trafił na ogłoszenie. Wysłałem swoją aplikację i po jakimś czasie otrzymałem zaproszenie na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Rekrutacja podzielona była na dwa etapy. To była moja pierwsza rekrutacja od 10 lat, więc towarzyszyło mi sporo emocji. Jak się jednak okazało niepotrzebnie, bo zakończyła się ona dla mnie pozytywnie — zaoferowano mi posadę.

TRUE

Pocztą pantoflową, dwuetapowo, było bardzo, bardzo ciężko ale się udało. Nie ma to jak po znajomości !!! Nie piszcie tych bredni!!

Od jak dawna pracuje Pan w Konica Minolta?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

W Konica Minolta pracuję prawie 7 lat.

Czy przez ten czas zmienił się Pana zakres obowiązków?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Od początku pracuję w Dziale Serwisu. Zaczynałem na stanowisku specjalisty, a od 2020 roku jestem Service Delivery Menagerem. Zmiana wiązała się przede wszystkim z przejęciem odpowiedzialności za zespół osób, z którymi współpracowałem. Obecnie oprócz dotychczasowych obowiązków odpowiadam również za Dział Wsparcia Technicznego oraz Dział Monitoringu Urządzeń.

Jakie emocje towarzyszyły Panu w trakcie tych zmian?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Oczywiście, kiedy obejmowałem nowe obowiązki, towarzyszyły mi mniejsze, lub większe obawy. Czułem, że jest to dla mnie nowe wyzwanie i warto, abym się z nim zmierzył. Chciałem poszerzyć swoje kompetencje i zdobyć nowe umiejętności. Zmiany traktowałem jako szanse na rozwój, zarówno osobisty, jak i zawodowy.

Na czym obecnie polegają Pana obowiązki w pracy?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Jestem odpowiedzialny za współpracę z największymi i najważniejszymi klientami Konica Minolta w obszarze obsługi posprzedażowej. Dotyczy to zarówno należytego wykonywania naszych obowiązków wynikających z podpisanych umów, jak również budowania relacji biznesowych opartych na rzetelności, zaufaniu i partnerskiej współpracy. Niemniej ważne — jak nie najważniejsze — jest współdziałanie wewnątrz firmy z koleżankami i kolegami z innych działów, aby to, co robimy, przekładało się na podnoszenie jakości usług oferowanych przez Konica Minolta. Kolejnym obszarem, którym się zajmuję jest zarządzanie usługą techniki on-site u klienta. Koordynuję pracę dedykowanych osób, wykonujących obowiązki na rzecz klienta, w jego siedzibie. Dodatkowo z racji pełnionego stanowiska w zakresie moich obowiązków mieści się również wsparcie i współpraca z klientami globalnymi naszej firmy. Jestem więc w kontakcie z osobami na podobnych stanowiskach w innych krajach oraz na poziomie naszej centrali w Niemczech.

Czy jest jeszcze coś, co należy do Pana obowiązków?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Jak wspomniałem wcześniej, od niedawna rozszerzył się zakres mojej odpowiedzialności. Wobec tego nastąpiła konieczność przeorganizowania pracy zespołu. Część swoich obowiązków operacyjnych oddałem lub jestem w trakcie przekazywania mojej nieocenionej „prawej ręce” Joannie Wójcik. To pozwoli mi wygospodarować nieco więcej czasu na nowe projekty, przeanalizować procesy, zbadać nowe dla mnie obszary i przede wszystkim pracować ze swoim zespołem w taki sposób, aby codziennie mieć poczucie dobrze wykonanej „roboty”.

Jakie umiejętności są kluczowe na Pana stanowisku?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Z pewnością nie ma jednej umiejętności, która byłaby najważniejsza. Jest to kompilacja wielu cech, bez których wykonywanie moich obowiązków byłoby trudniejsze. Należy tu wymienić: komunikatywność, chęć rozwiązywania problemów oraz współdziałania z innymi, elastyczność w podejmowaniu decyzji, szybkość działania, wyciąganie odpowiednich wniosków ze zdarzeń, które już miały miejsce. Z pewnością nie zaszkodzą również zdolności analityczne, które pozwalają na widzenie pewnych pojedynczych zdarzeń w kontekście większej całości. Ważna jest także ciągła chęć uczenia się czegoś nowego, która pozwala się rozwijać. Istotną cechą jest również odporność na stres. Podstawą w takiej pracy jest oczywiście znajomość narzędzi MS Office. Pomocna jest także podstawowa wiedza informatyczna oraz ogólna znajomość przepisów prawa w zakresie finansów i umów. Z racji ścisłej współpracy z osobami odpowiedzialnymi za obszar wdrożeń rozwiązań u klientów, przydaje się także doświadczenie związane z prowadzeniem projektów.

Czego można nauczyć się na Pana stanowisku?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Praca na moim stanowisku daje olbrzymie możliwości do tego, aby nauczyć się nowych rzeczy oraz udoskonalić posiadane kompetencje. Najważniejsze z nich to: zarządzanie projektami, doskonalenie komunikacji interpersonalnej (zarówno z zespołem wewnętrznym, jak i z klientami zewnętrznymi), zarządzanie zespołem oraz rozumienie technologii, które oferujemy jako firma. Nie trzeba od razu być ekspertem w danej dziedzinie, ale wiedza ogólna pozwala na lepsze zarządzanie projektami i adresowanie pojawiających się wyzwań do odpowiednich osób. Należy również wymienić, choćby zarządzanie ryzykiem, by móc je minimalizować w trakcie dostarczania usług. To stanowisko daje również możliwość rozwijania zdolności negocjacyjnych. Wymaga także poszerzania swoich zdolności w obszarze identyfikowania i rozumienia potrzeb klienta. No i przede wszystkim pozwala na rozwijanie umiejętności w budowaniu pozytywnych relacji zarówno z klientem, jak i zespołem.

Jak wygląda Pana dzień pracy?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Żaden dzień nie jest taki sam. Nuda czy rutyna nie są słowami, które pojawiają się w mojej głowie, gdy opisuję swój dzień pracy. Jeżeli chodzi o stałe punkty w mojej pracy, to rozpatruje je raczej w cyklach miesięcznych, niż dziennych. Dotyczy to raportowania, czy analizy kosztów. Są to zadania, które muszą być wykonane w określonym czasie. Cała reszta czynności i działań wynika z bieżącej sytuacji – telefonu, maila, zdarzenia, które pojawia się jako pilne do „zaopiekowania”. Kluczowymi elementami mojej pracy są: rozwiązywanie problemów, zarządzanie poziomem usługi realizowanej u klienta, poszukiwanie obszarów do poprawy w jakości pracy inżynierów. Oczywiście powstaje swego rodzaju harmonogram pracy, ale jest on, jednak uwarunkowany: kalendarzem, spotkaniami, ewentualnie delegacjami, które są również wpisane w specyfikę mojego stanowiska. Być może nie dla każdego ten tryb pracy byłby odpowiedni, jednak ja odnajduję się w nim doskonale.

Co najbardziej ceni sobie Pan w swojej obecnej pracy?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Przy okazji odpowiedzi na poprzednie pytania wskazywałem na możliwości, które daje praca na moim stanowisku, na szeroko pojęte rozwijanie kompetencji w wielu obszarach. To, że pracuję jako część zespołu Serwisu nie oznacza, że moje zadania ograniczają się jedynie do tego wycinka Organizacji. Jednym z największych plusów na moim stanowisku jest stały kontakt z klientem — to pozwala mi patrzeć na sposób realizacji naszych usług z innej perspektywy, a to z kolei powoduje, że jako firma jesteśmy jeszcze lepsi. Niezwykle istotna jest również samodzielność w podejmowaniu decyzji — oczywiście w ramach zadań i obowiązków oraz zgodnie z ich zakresem. Jest to niewątpliwie wyzwanie, ale również wielka odpowiedzialność.

Z jakimi wyzwaniami mierzy się Pan, pracując na obecnym stanowisku?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Największym wyzwaniem zawsze jest czas, a właściwie jego ograniczona dostępność. Często spotykam się z kumulacją zdarzeń, w trakcie których niezbędne są działania typu „tu i teraz”. To powoduje, że trzeba działać szybko i zdecydowanie oraz podejmować decyzje w kwestii odpowiedniego delegowania zadań, czy też zmiany priorytetów na bieżąco.

Czy w trudnych sytuacjach może Pan liczyć na wsparcie innych osób?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

I tu właśnie docieramy do sedna — działamy jako zespół. Mam to szczęście, że pracuję z ludźmi, na których pomoc mogę liczyć i którzy mogą liczyć na moją pomoc. Mam na myśli mój bezpośredni zespół oraz pozostałych współpracowników. Nieoceniona jest także pomoc przełożonych. To oni działają według strategii i wyznaczają kierunki, tak aby osiągnąć wyznaczone cele. Zawsze jednak jest pole do dyskusji, przedstawienia własnych propozycji i pomysłów. Gdy konieczne jest wsparcie z ich strony, możemy na to liczyć. Wiem… brzmi to może nieco cukierkowo, ale mówię te słowa z pełnym przekonaniem, z perspektywy moich doświadczeń i wyzwań zawodowych.

Co najbardziej ceni sobie Pan w pracy w Konica Minolta?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Powtórzę to, o czym powiedziałem chwilę wcześniej: ludzi! Nie ma znaczenia, czy pracują oni na miejscu w Centrali, czy są częścią zespołów regionalnych. Mam szczęście współpracować ze wspaniałymi specjalistami w swoich dziedzinach i uczyć się od nich każdego dnia. Nikt z nas nie jest w stanie osiągnąć czegoś w pojedynkę, a przynajmniej nie tyle, ile możemy zdziałać wspólnie. Świadczy o tym pozycja Konica Minolta na rynku. Pracujemy na to jako zespół od wielu lat i, jak widać, przynosi to efekty.

Jaką radę dałby Pan osobom, które chciałyby rozpocząć pracę w Konica Minolta na przykład na podobnym stanowisku?

Tomasz Łapińskiikona wywiad

Zanim zacznie się pracę w tej firmie, warto wziąć pod uwagę pewne aspekty. Przede wszystkim to, że jest to praca dla osób, które nie boją się wyzwań, które nie lubią rutyny i nudy w działaniu. Z pewnością pożądane są cechy, takie jak: zaangażowanie, entuzjazm oraz zdolności interpersonalne. W zamian za to taka osoba dostanie możliwość: rozwoju w wielu obszarach, poznawania specyfiki działania różnych klientów, budowania relacji biznesowych, samodoskonalenia się oraz satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Jacek Placek

Ja polecam pracę w Konica Minolta super narzędzia pracy samochody klasy premium BMW jak (usunięte przez administratora) to i kasa się zgadza na koncie. Od czasu do czasu sa konkursy motywujace: fajne wycieczki a i jakis telefon mozna wygrać. Napewno jeżeli ktoś nastawia się ze nie będzie pracował to szybko managerowie to zweryfikują. To firma dla osób które chcą pracować i zarabiać. Polecam !

BO

No właśnie, dla kogo? Bo konkurs brzmi jakby faktycznie można było sobie zasłużyć na taki bonus. To na jakich zasadach się to odbywa i co w sumie jest przedmiotem takich konkursów? Jakieś inne bonusy też się trafiają w ciągu roku?

Pracownik dinozaur

Pracujesz, zarabiasz. A w Konica Minolta jest to możliwe. Pracuje tutaj naście lat. Połowa negatywnych komentarzy z okresu fali zwolnień covidowych. Kryzys był globalny to dopadł też globalne organizacje. Po dwóch latach liczba pracowników jak sprzed covid. Nadal dobrze zarabiam i pracuję! Firma pomaga spółce siostrze na Ukrainie na ogromną skalę! Piękna inicjatywa dyr gen. Chcę się pracować w takim miejscu! Nie sugerujcie się komentarzami, piszą je głównie osoby które wyleciały.

L4 Nowy wpis

Morale pracowników jest naprawdę niskie, ale nikt się tym nie przejmuje. Zarówno HR jak kierownicy i dyrektory uważają, że tak ma być. Wieloletni pracownicy zmieniają prace na inną. Nowi przychodzą i już po kilku tygodniach wiedzą, że nie podpiszą nowej umowy. "Nic się pracownikom od firmy nie należy a jeśli się komuś nie podoba to do widzenia"

Krakowiak Nowy wpis
@L4

Niestety, to prawda. Nie wiem jak w delegaturach, ale w Warszawie wielu z nas zastanawia się co dalej, czy warto poświęcać się firmie, która tylko wciąż wymaga, a dla pracownika nic nie daje. Każda zmiana w regulaminach powoduje, że miej zarabiamy a pracy jest coraz więcej. Teraz podobno hadlowcy odczują zmiany, tylko jak sami twierdzą nie będą to zmiany na lepsze Cytat wyżej pochodzi z ust ważnego dyrektora, który te slowa skierował do wszystkich pracowników firmy. Kiedyś to był naprawdę przyzwoity człowiek, teraz pan i władca poniżający ludzi.

RQ Nowy wpis
@L4

Z czego wynika to niskie morale pracowników? Piszesz, że nowym się nic nie należy, ale nie wiem co masz na myśli. Widziałem przed chwilą ofertę dla technika serwisu i tam obiecywali stabilne zatrudnienie i wręcz przyjazną atmosferę. To mówicie, że tak nie jest? A może zależy to od lokalizacji, bo ta oferta, o której piszę jest do Lublina. Sam już nie wiem czy próbować..

Jeżeli myślisz że idąc do KMBS możesz liczyć na podwyżki inflacyjne to usłyszysz że nie jestes emerytem i Ciebie one tu nie będą dotyczyć. Taką informację dostali pracownicy podczas webinaru. Przykre bo pensje są naprawdę rożne nawet na tych samych stanowiskach.

IP

A firma zatrudnia emerytów i wtedy tacy ludzie mogą liczyć na podwyżki inflacyjne? Jeśli pracują tu ludzie na emeryturze to jakie mają stawki? Skąd bierze się różnica w tych pensjach, można jakoś sobie zasłużyć na wyższą kwotę?

@IP

Emerytów chyba nie ma - ja żadnego nie widzialam przez ostatnie 2 lata chyba ze są ukrywani. Tu chodzi o to by nie dawac nikomu i mieć dla siebie jak najwiecej. ( dyrektorzy sa przeszkoleni w tym )

Maryśka

Kurcze, to macie info, od czego zależy pensja, skoro na tych samych stanowiskach ludzie zarabiają różnie? Czy jest to jakoś spisane e np. w regulaminie pracy, że wynagrodzenie zależne jest od stażu w firmie, może od posiadanego wykształcenia??

Dron Nowy wpis
@IP

Jestem w trakcie aplikacji do pracy w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. Po tym co czytam to będę musiał w HR zapytać jak wyglądają coroczne podwyżki. W obecnej firmie, w pierwszym kwartale, zawsze były podwyżki. Dyskusje dotyczące jej wielkości per osoba zawsze były, ale każdy coś dostał. Moja żona w zeszłym roku dostała podwyżkę wynagridzenia zasadniczego dwukrotne. Na marginesie, do kolegi piszącego o emerytach. Zacznij czytać gazety, oglądać telewizję, porozmawiaj ze znajomym (jeśli takich masz, bo lekko w to wątpię) a okaże się tzw podwyżki inflacyjne występują w większej ilości firm niż się spodziewasz, a tam gdzie nie występują skala rotacji pracowników jest duża.

Czy w Konica Minolta Business Solutions były podwyżki tzw inflacyjne? Pytam o wynagrodzenia nie o stawki dla klientów.

@Nowy

Były

@Nowy

Nie we wszystkich działach i raczej nie prędko będą gdyz firma nie chętna jest do dawania jakichkolwiek pieniedzy ( tym samym podwyżki są bardzo żadkie ) .

Jacek Placek

@Jacek Placek

Tylko powiedz dla kogo wycieczkj dla kogo samochody dla kogo takie przywileje chyba tylko dla ulubieńcow , podlizusow KMBS bo nie dla normalnych majacych kręgosłup moralny ludzi

BO

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klientów i Kontraktów oferowane przez firmę Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Konika przeszła samą siebie w tym roku. Poraz pierwszy nie było wynagrodzenia grudniowego przed Świetami tylko ma być ostatniego dnia miesiaca 29.12.2023. Jeszcze jedno nawet nie było żadnej informacji przed Świetami że tak bedzie więc prawdziwi pracownicy ( tania siła robocza miala problem by przetrwać ,bo spłukała się tuż przed Świetami ).

EI

Oooo, a jak to jest w umowach? Formalnie, do którego dnia miesiąca powinna być wypłacona kasa na konto? I wgl już teraz wiadomo, dlaczego jest takie opóźnienie z wynagrodzeniem? Rok temu była kasa przed świętami tak? Ale przed 10., czy raczej bliżej wigilii?

@EI

W umowie jest do końca miesiaca ,ale zawsze było przed Świetami czyli w tym roku powinniśmy dostać 22.12.2023 ( nie pamietam takiego roku zeby nie było pieniedzy przed Świetami ).

Niemirek

Jest to, faktycznie, poważne wykroczenie. Jeśli to największy problem w firmie, to należy ostrzec Dział HR, żeby powiększył pojemność skrzynki odbiorczej, bo przy rekrutacji obecna może się okazać niewystarczająca. Abstra[.....]ąc, są firmy, gdzie terminowa wypłata wynagrodzenia jest formą nagrody. Więc głowa do góry i braku zawodowego doświadczenia, jak takie, o którym wspomniałem wyżej (Na marginesie - pracodawca jest naszym klientem). ????

RU

To wiadomo skąd w tym roku takie opóźnienie? Czy na dzień dzisiejszy wpłynęły Wam wypłaty? Jakieś odsetki naliczono za zwłokę? Czy jakąś ewentualną premię bożonarodzeniową dostajecie z grudniową wypłatą?

@RU

Jakie odsetki skoro ktoś wyżej napisal że wypłacono zgodnie z umową?

@RU

J.w. (@RU), a premię bożonarodzeniową otrzymaliśmy z wypłatą listopadową.

DM
@Niemirek

Można jakoś zasłużyć sobie na taką nagrodę? Możecie anonimowo zgłaszać skargi do działu HR czy trzeba się podpisywać?

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.? Na Pracuj.pl jest 30 sierpnia kilka ogłoszeń.

@fanfary

Niestety Konica się skończyła. Dają podwyżki po czym ucinają premię, a potem odbierasz wypłatę, która jest bez zmian. Z czego wiem to kilku techników szuka nowej pracy i żeby nie było tak, ze w jednym z województw braknie ludzi naprawiających maszyny. Ale to już nie będzie moja sprawa. Zgadzam się z @Momo nowa polityka firmy odnośnie samochodów tylko przekona tych niezdecydowanych do odejścia. W tym mnie. Po tylu latach czas odejść.

Eryk
@@fanfary

Możesz rozwinąć wypowiedź. W czym ta praca jest taka zła? Widziałem że rekrutowali w Katowicach

Patka

Czy warunki są zależne od miasta? Chce się upewnić, bo specjalisty ds. digital marketingu szukają. Tyle ze do Warszawy. W sumie dopiero teraz wrzucili ofertę, wiec wiecie może czy to jakaś rotacja? Wcześniej ich nie śledziłam. Mam doświadczenie i może bym spróbowała

Bezkompromisowy

Jeśli chcesz tu pracować to wyłącznie jeśli dadzą Ci 40%więcej niż płaci rynek. Inaczej szkoda czasu, który jest bezcenny na przebywanie z ludźmi, którzy myślą że mogą wszytko. Kompletny brak kultury osobistej.

Zofia
@Bezkompromisowy

A faktycznie ile proponują, rynkowe są stawki? Bo piszesz, jakby było inaczej jednak, dlatego dopytuję trochę. Co do kultury, to jak te interakcje między pracownikami wyglądają na co dzień, są plotki?

Edek
@Bezkompromisowy

Zgadzam się z Tobą w 100% A teraz w centrali kierownictwo w dziale obsługi klienta przejęła wieloltnia wazelina więc dziewczyny będą miały przechlapane. Nowa kierownik bez wiedzy, bez kreatywności, bez charakteru, stosująca spychologię, fałszywa i szczująca na innych. Ta dziewczyna to dramat ale ma to gdzieś bo jej kasa się zgadza. Słyszałem, że ostatnio przez nią dwie położyły papier i kolejne rozważają ten krok. Niemniej jednak dla góry jest super pionkiem, bo wiedzą że zrobi wszystko żeby posadę zachować.

@Edek

Ale masz już jakieś podstawy, żeby tak myśleć? Osobiście staram się tak szybko nie oceniać, ale nie pracowałam tam jeszcze,więc nie wiem. A z zewnątrz przyjmą na takie stanowisko?

Ben10
@Bezkompromisowy

A kto w Konica Minolta ma 40% więcej niż płaci rynek? W ciągu 10 lat była tylko jedna podwyżka, mimo wysokiej inflacji nikt z zarządu nie wpadł aby pracownikom w jakimkolwiek stopniu pomóc w i przynajmniej podwyższyć uposażenia o wartość inflacji. Co do kultury, a raczej jej braku, zgadzam się tak jak wszyscy pracownicy.

Grażyna
@Ben10

Jedna podwyżka, ale konkretna? Pamiętasz jaka to była kwota? Najniższą Wam pewnie podwyższali jak ktoś tyle zarabia? A oprócz samej podstawy coś jeszcze dają?

Ktoś pracował jako Analityk w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.? Warto starać się o zatrudnienie tutaj?

Selbeoj

Czy byłbyś w stanie rozwinąć, o co chodzi z nową polityką? Rozważam aplikację do tej firmy na stanowisko technika.

Pola

Skąd w ogóle na nowy pomysł użytkowania aut służbowych? Zarząd pozostał ten sam? Jak było wcześniej przed zmianami, można było korzystać z tych aut nawet po godzinach pracy?

Irena

Polecacie pracę w dziale HR? Jaka jest atmosfera i czy jest możliwość pracy hybrydowej? Widziałam na stronie firmy ogłoszenie na Młodszego Specjalistę ds. Kadr ale w sumie nie wiem czy aktualne i czy warto się zgłaszać. Zarobki zadowalające tak poza tym?

Jula
@Irena

Straszna. Cały HR zmieniony ze 4 razy w ciągu ostatnich kilku lat. Ten dział nie jest tam dla pracowników i w żaden sposób dla nich nie działa.

Graźka
@Jula

Skąd ta rotacja, czym jest tak naprawdę spowodowana? Wynagrodzenie? Atmosfera? Możesz przedstawić jakieś konkrety?

Ktoś
@Irena

Dział HR i dział kadr i płac to dwa różne działy w Konice.

Zgrabne dziąsło

Kasa - 10/10 Ludzie w oddziale - 10/10 Pomiatanie pracownikami Ludzie z centrali są nie do tkniecia przez co nawet nie ukrwajatego ze masz za nich wykonywać ich pracę . Logistyka nie istnieje, podpisanie umowy z klientem to żenada. Braki, braki i jeszcze raz braki. Brak szkoleń. Sprzęt nie działa, codziennie coś nowego. Pieniądze lepsze niż w każdej innej pracy jednak człowiek czuje się traktowany jak...

Ilona
@Zgrabne dziąsło

A możesz powiedzieć jak wygląda to traktowanie pracowników - co dokładnie się dzieje? Jakie obowiązki trzeba wykonywać za ludzi z centrali? Jak firma sobie radzi z tymi sprzętami, o których mówisz? Czy awarie są od razu usuwane?

@Zgrabne dziąsło

Logistyka pod jakim względem nie istnieje?

Pytanie o stanowisko

Idę na rozmowę o prace na stanowisko specjalista ds zarządzania danymi, czy ktoś ma jakieś opinie o tym stanowisku, zespole itp? Jaka jest stawka? Czy jest możliwość pracy zdanej?

Agata
@Pytanie o stanowisko

mineło troche czasu od twojego pytania, czy ostatecznie byles na rozmowie, jak wygladala, czy dostales ta prace? skoro wczesniej nikt ci nie odpisal moze sam teraz podzielisz sie ze mna informacjami ?

Eks

Z perspektywy czasu widzę, że to raczej tradycyjna firma trochę pozująca na korpo. Jeśli nie lubicie typowych korporacji, gdzie na wszystko jest procedura, ticket, sharepoint - to KM to miejsce dla Was. Firma nie ma używa żadnych narzędzi typowych dla dużych, międzynarodowych firm albo właśnie punktów shared economy typu business solutions. Słaba infrastruktura jeśli chodzi o zarządzanie projektem, trackowanie postępu prac, zbieranie pomysłów etc. Na początku wydaje się to fajne, bo człowiek ma dużą kontrolę, nie jest przytłoczony, sam sobie organizuje pracę. Po czasie robi się to męczące, gdy przychodzi jakiś większy projekt, albo - nie daj boże - coś do zrobienia "cross-functionowo", czyli pomiędzy działami. Jeden taki projekt i zwiejecie. Ludzie fajni, atmosfera bardzo przyjazna, ale przez ten nieogar człowiek się nie rozwija. Pieniądze - pewnie dużo zależy od działu, u mnie było ok. Obowiązki HRu (dział ten liczył w czasach swojej świetności dwie osoby) zaczynają się i kończą na rekrutacji - nie liczcie na benefity, szkolenia, jakąś ścieżkę kariery. Nie jest to pewnie wina pracowników działu, tylko jakaś - znowu, dość staroświecka - decyzja "tych z góry". Podsumowując, jak ktoś lepiej się czuje w mentalnych latach 90. firma dla niego. Ludzie szukający doświadczenia w stylu "inclusivity, wellbeing, agile, wegańskie sałatki, pogadatki o zdrowiu psychicznym" i inne korporacyjne trendy - tego tutaj nie znajdziecie.

Wiecie, czy Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

i drukarkę, jak potrzebna????????

Irena

No to fajnie! A dużo osób pracuje w trybie zdalnym? Ustala się to jakoś indywidualnie z szefostwem?

Eks

Tak, dostajesz telefon i laptopa.

@Eks

Jak praca zdalna to pewnie i rozmowa w trybie online jakbym chciał aplikować? Czy normalnie umawiają się w biurze i pierwsze miesiące trzeba pracować stacjonarnie?

były
@Mieczysław

Można zdalnie.

Danuta
@były

A zdradzisz w widełkach stawkę? :) Ktoś wspmniał o 3,5 k, ale to chyba bylo pytanie bardziej niz stwierdzenie

MariuszK

Czy to prawda, że po maturze można mieć w Konika 3500zł czy dawają mniej? Właśnie szukam jakieś pracy w stolicy. Pozdrawiam

@MariuszK

No co ty? Aż tyle płacą bez wykształcenia? Też bym się zaczepił jak jest taka stawka. Jakbyś dowiedział się coś więcej to pisz śmiało.

Waluś
@MariuszK

jak ty maturę zdałeś, jak nie potrafisz po polsku pisać - co oznacza "dawają" ?

@Waluś

Już nie czepiaj się słownictwa. Lepiej powiedz czy tyle naprawdę dają? Bo mnie by pasowała taka kasa i próbowałbym się przyjąć.

Pracownik dinozaur

Card

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Specjalista ds. telesprzedaży. Jaka atmosfera panuje w dziale? czy warto aplikować do Konica Minolta? Czy targety są realne do realizacji? Czy przełożony jest OK?

żenada

Kompletny brak informacji zwrotnej od HRBP po spotkaniu. Pani zniknęła :D Co za żenada.

Walduś
@żenada

Po co leziesz do gnijącej branży? Daj sobie spokój, szkoda twojego zdrowia

Wiktoria
@żenada

a czy pani obiecała Ci, że wyśle informację zwrotną? wiem, że w dobrym tonie to jest bez obiecywania i powinno to być coś normalnego, ale z tego co widzę niestety u wielu firm ten temat baaardzo kuleje

Wypowidzenie

Miarka się przebrała. Po kilku miesiącach mydlenia oczu czas opuścić tą firmę. Obecna strategia firmy to niekontrolowany lot w przepaść a za sterami obaj panowie R. Zastanawiam się jak w ciągu 2 lat można było doprowadzić firmę do takiego stanu, nie wiem czy to nie jest temat dla służb. Morale pracowników jest na samym dnie. Napiszę więcej po odejściu bo wpis dzisiaj byłby bardziej emocjonalny niż merytoryczny.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.?

Zazwyczaj jako 3 cia umowa. Pierwsza podpisywana jest na 3 miesiące (okres próbny) druga na 6 albo 12 i trzecia na czas nieokreślony. Tyle w teorii bo jak popracujesz tam już te 3 miesiące to sam weźmiesz nogi za pas. Wystarczy poznać menadżerkę i się odechciewa wszystkiego. ludzie stamtąd uciekają jak mogą. Ostatnie przykłady (pracowników pracujących po kilka lub kilkanaście lat) to pokazują.

Co to za dama?

Zostaw merytoryczną opinię o Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.