Express Rent a Car

Kraków

Opinie o Express Rent a Car

wujek dobra rada 2013-11-13 19:34:17
Po pierwsze wypożyczalnia nazywa się Express Sp. z o.o. Sp. k. a nie Express Rent a Car. Firma ma oddziały zlokalizowane w kilku miastach w PL, wypowiem się temat Krakowa, gdzie mieszczą się dwa oddziały wynajmu krótkoterminowego oraz centrala spółki.

Express to korporacja i panują tu procedury i standardy stricte korporacyjne. Ja akurat traktuję to jako ogromny plus. Każdy ma wyznaczone konkretne zadania, każdy musi trzymać się pewnych panujących, jasno określonych, korporacyjnych reguł. Firmę muszę pochwalić za bardzo rzetelne i solidne podejście do pracownika. Co prawda, dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla jest się tylko małym szczurkiem w wielkiej machinie, ale od pierwszego dnia pracy wiesz co Cię tu czeka i czego możesz się spodziewać. Nikt Cię tu nie zwyzywa, nie zmiesza z błotem, nie nakrzyczy na Ciebie, jak popełnisz gafę możesz spodziewać się konstruktywnej krytyki, a nie rozmowy, której następstwem będzie Prozak i terapia u psychologa. Nie ma tu żadnej lewizny, cięcia pensji o byłe co, czy kasy pod stołem. Wynagrodzenie dostajesz takie, jakie widnieje na Twojej umowie o pracę. Zawsze jest na czas. Jeśli chodzi o kasę... Mogłoby być lepiej o jakieś 10-15% i nie miałbym uwag. Natomiast jestem w stanie powiedzieć, że trzyma przyzwoity i akceptowalny poziom. Firma daje dofinansowanie na naukę języków obcych, na zakup okularów (ze względu na pracę przy kompie), 2-3 razy w roku urządzana jest impreza integracyjna, 2 razy lokalnie, raz ogólnopolska trwająca cały weekend. Standardowo w dobrej cenie można zaopatrzyć się Multisporta. Firma organizuje też coroczne konkursy dla pracowników. W jednym do wygrania jest niezła kasa, w drugim wycieczka zagraniczna na mega-ultra-wypasie:) I nie chodzi mi tu o coś w stylu wczasy pod gruszą w Międzyzdrojach, Cichocinku lub Busku Zdrój;) Naprawdę na tym nie oszczędzają. W mojej ocenie jest to dużo lepsze rozwiązanie niż premia finansowa. Ceny na wynajem samochodów dla pracowników też są bardzo preferency
wujek dobra rada 2013-11-13 19:38:00
Ejjjj ucięło mi część opinii. Chyba za dużo napisałem. CD poniżej..

Ceny na wynajem samochodów dla pracowników też są bardzo preferencyjne. Atmosfera w Krakowie jest super. Zarówno wśród kadry menadżerskiej niższego szczebla, jak i pracowników niższego poziomu zarządzania. Ludzie są ze sobą per Ty, kumplują się w pracy i po pracy. Może się to wydać mało ważne, ale do roboty, w której współpracujesz z kimś takim, zupełnie inaczej chce się chodzić:) Jednym słowem sielnaka, leżenie do góry brzuchem i ekipa, z którą można konie kraść po pracy:) Tylko dobrego pasera brakuje, koko dżambo i do przodu!;)) Nie do końca;) To nie jest miejsce dla leniów i kombinatorów. Pracy i obowiązków jest dużo, w sezonie trzeba naprawdę się ogarnąć i brać się do roboty. Jest się z tego rozliczanym podczas oceny rocznej. Z minusów wymieniłbym też brak jasno określonej ścieżki kariery. Ciężko awansować, człowiek dochodzi też do takiego momentu, że wie, że na danym stanowisku bardziej się już nie rozwinie, a firma nie może mu zaproponować niczego nowego. Nie zrozumcie mnie źle. Nie chodzi o to, że ktoś obsadza lepsze stanowiska swoimi kolesiami czy nepotyzm. Po prostu nie ma jasno określonej ścieżki awansu. Stanowiska niższego szczebla nie stwarzają też możliwości do przebicia się wyżej w korporacyjnej hierarchii:) Z drugiej strony jeśli raz na ruski rok pojawi się jakieś wyższe stanowisko do obsadzenia, firma proponuje je w pierwszej kolejności swoim pracownikom, zanim wrzuci ofertę do neta. Jest to zdecydowanie zagranie fair:) Warto dodać, że firma jest bardzo silna i prężnie się rozwija. Jeśli nie fikasz, nie kombinujesz, praca jest bardzo stabilna, co jest dosyć ważne w kiepskim, krakowskim, przereklamowanym, zasmogowanym rynku pracy. Podsumowując. Pracę w Expresie w Krakowie polecam z czystym sumieniem. Zwłaszcza osobom interesującym się motoryzacją.
Wlodek 2015-12-07 07:33:55
To dziwne, bo jak dzisiaj dostarczali mi auto, to chłopak musiał autobusem wracać. Także tego...
Kamil 2015-12-15 20:28:26
Również jak ty @wujek dobra rada uważam, że firma jest stabilna i ciągle się rozwija. Pracując u nich można zdobyć doświadczenie. Super, że najpierw oferują wyższe stanowisko swoim pracownikom :) to na plus
Konrad 2016-02-24 13:00:39
Włodek, hahaa, a czym mial wracac? :P na dwa auta biedny nie przyjedzie :D ewentualnie mogles go odwiezc ;)
dzwonek 2016-04-23 18:02:22
nie wiem do końca o czym jest ten komentarz, ale ja może odniosę się do samej firmy, że naprawdę mają spoko warunki do 'to rent a car' hah :) ja ich polecam
Zostaw swoją opinię o Express Rent a Car - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Express Rent a Car