Opinie o Odyssey Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Odyssey Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Odyssey Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odyssey Sp. z o.o. w Warszawa

Biniu

Zostałem zatrudniony bez żadnego doświadczenia w branży, pracowałem ponad 7 lat. Pracownicy bardzo życzliwi i z każdym się dogadywałem, nawet z Panią z HR, co do której pojawiają negatywne komentarze. Były okresy słabsze i lepsze, jak w handlu, ale atmosfera zawsze była dobra. Osoby na stanowiskach były kompetentne, pomocne i życzliwe. Z wypłatą nigdy nie było problemów. Firma dużo mnie nauczyła i nadal w swojej karierze najmilej wspominam okres pracy w tej firmie.

Biniu

To forum nie służy osobistym wycieczkom więc daruj sobie takie uwagi bo zachowujesz się jak (usunięte przez administratora). Decyzja o odejściu wyszła ode mnie bo zmieniła się moja sytuacja osobista i musiałem zmienić nie tyle miejsce pracy co miejsce zamieszkania i wyprowadzić się w inny rejon kraju. Gdyby nie to pewnie pracowałbym tam dalej. Ciekawi mnie tylko czy skoro masz takie zdanie o tym pracodawcy to czy kiedykolwiek u kogoś przepracowałeś przynajmniej połowę tego czasu co ja spędziłem w Warszawie...? Bo jeśli nie, to wiem z jakim typem mam do czynienia

Chciałbym się przyjąć do pracy za Doradcę Serwisowego. Nie chce wysyłać cv w ciemno, pomożecie mi i podpowiecie ile teraz na rękę można zarobić na stanowisku czy jak tam rotacja wygląda wśród serwisantów. Opinie trochę są mieszane, wiec ciężko mi sobie wyrobić zdanie o firmie niestety...

J12 Nowy wpis

Obecnie nie ma rekrutacji . Stała grupa od doradców od paru lat . Brak rotacji

Sylwia
@Biniu

7 lat to rzeczywiscie spory okres czasy by poznac firme. Czy byles jakos przeszkolony do pracy przez pracownikow gdy cie zatrudnio bez doswiadczenia czy od razu zostales rzucony na gleboką wode w pracy i musiales dochodic do wszystkiego sam ?

Wera

To co napisał tu @Biniu nie jest prawdą? Właśnie zaintrygowało to mocno że nagle taka pozytywna opinia spośród większości negatywnych :) Ty coś może wiesz więcej na temat pracy w tej firmie? Czy płaca dalej jest niska, jak mówili wcześniej? Czy były jakieś podwyżki?

@Sylwia

Pracowałem tyle co napisałem, wiem co piszę. Pracownicy mili i życzliwi. Zaczynałem od zera, miałem kolegę, który wszystko mi pokazywał, podpowiadał, tłumaczył, po pewnym czasie zostałem rzucony na głębszą wodę do samodzielnej obsługi klienta ale zawsze mogłem konsultować się z innymi łącznie z przełożonymi jeśli czegoś nie wiedziałem lub nie miałem pojęcia co zrobić w różnych losowo przytrafiających się sytuacjach. Wsparcie miałem zawsze. W późniejszych latach sam wdrażałem 3 innych kolegów, dwóch bez doświadczenia (tak jak ja kiedyś) jeden był już z branży więc poszło szybko. Nie znam dzisiejszych zarobków, więc się nie wypowiadam odnośnie dzisiejszej sytuacji, ale system płac zawsze był przedstawiany transparentnie i co miesiąc szczegółowo było wyliczone i omówione wynagrodzenie - płatne za każdym razem terminowo, nie zdarzyło mi się żeby był choćby 1-dniowy poślizg w wypłacie. Podwyżek jako takich nie było, ale na obowiązujących wówczas systemach wynagrodzenia (a było ich kilka) zawsze udawało się zrealizować plany a wypłata była satysfakcjonująca. Podkreślam: z każdym działem (ubezpieczenia, serwis, magazyn, kadry) dogadywałem się bez najmniejszego problemu. Właściciel też był bardzo w porządku. Czytając negatywne komentarze musiałem zareagować, ponieważ znałem załogę, również tą która obecnie jest na wyższych stanowiskach niż za moich czasów i nie zgadzam się z nimi (negatywnymi komentarzami). Firma ta nauczyła mnie zawodu, rozwinąłem się w niej, przepracowałem ponad 7 lat i nie żałuję czasu tam spędzonego.

@Biniu

Zawsze możesz wrócić jak tak miło sobie wspominasz. Poza tym skoro było ci tak super dobrze to po co odszedłeś? Dziwne. W tej firmie co innego mówią, a co innego robią. Oferują ci niewiadomo co, a później się tego wypierają i dostajesz figę z makiem.

Biniu Nowy wpis

Żaba

Prezes firmy to po prostu buc. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie miałam tak nadętego przełożonego. Co do pracy na recepcji to firma pozwala sobie na zbyt dużo. Dziewczyny mają tam obowiązek noszenia spodnic gdzie spodnie są zabronione, zwraca im się uwagę czy nie doprasują koszuli, czy nie nałożą rajstop. Palenie jest zabronione zwłaszcza dla recepcjonistki. Z urlopem podpisuje się że firma robi problemy. Cieszę się że stamtąd uciekłam

@Żaba

Od początku był nałożony taki dresscode dla recepcjonistek? A firma dawała chociaz jakieś dodatki za to, że trzeba było tego tak przestrzegać? Albo może sama podstawa pensji była ok?

Żaba

Cześć. Dresscode sam w sobie nie jest w branży niczym złym. Ale zabranianie kobietom nosić spodni czy zwracanie pracownikowi uwagi że nałożył nie eleganckie buty czy kazanie prasowania koszuli w pomieszczeniu socjalnym to jest tresura i raczej wykraczające poza kompetencje pracodawcy. Czepianie się że nie elegancko stoją czy podpierają się recepcjonistki gdzie jest jedno miejsce siedzące na 3 recepcjonistki które stoją po kilka godzin to jest żenujące po.prostu. Jestem teraz recepcjonistką w innej firmie i nikt się mnie o takie (usunięte przez administratora) nie czepia. Chciałabym tylko przypomnieć że recepcjonistka nie zależnie czy jest niżej stanowiskiem niż reszta pracowników to nie jest podczłowiek i ma równe prawa jak reszta. Nie pozdrawiam

@Żaba

no to ciężko mają recepcjonistki, chociaż z jednej strony jest to osoba witająca osoby z zewnątrz i pełni trochę taką funkcję reprezentatywną, pytanie tylko czy płacą chociaż dobrze na tym stanowisku, jesteś w stanie powiedzieć ile u nich zarabia recepcjonistka oraz ile na zmianie jest recepcjonistek?

Dla mnie osobiście oferta na stanowisko Asystent Działu Marketingu wygląda kusząco, może tylko zastanawia, że oferują dostęp do narzędzi pracy, jakby to był benefit :D Ale.poza.tym okej, tylko chciałabym zapytać tutaj obecnych, jakie mogą być widełki na tym stanowisku pracy? Nauka nauką, a żyć i płacić za wynajem trzeba ;/

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Odyssey Sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
a

Poszukujecie pracowników do Lublina a nawet CV nie chce się Wam otworzyć.. Wstyd. Jak tak sprzedajecie auta jak olewacie potencjalnych pracowników to powodzenia w dalszym prowadzeniu biznesu.

Kiki
@a

W sensie, że się nie skontaktowali z Tobą po wysłaniu przez Ciebie CV?

Meggi

Faktycznie co tu piszą to prawda, pracowałam w tej firmie - rodzinnej firmie, przeciętnego pracownika traktują jak popychadło, nawet nie są w stanie zapamiętać imion swoich pracowników, chociaż może to tez wynikać z bardzo dużej rotacji. Generalnie nie wspominam pracy tam dobrze, przez panująca atmosferę, gdzie wszystko musi być na pokaz, a zwykłych pracowników traktują jak sługusów.

@Meggi

A oprócz atmosfery jak było? Gdyby nie to, to dobrze by ci się pracowało? Byłas zadowolona z umowy, zarobków?

Meggi
@Hanna

Płaca bardzo niska, nie wiem jak teraz to wyglada, ale kiedyś płacili grosze. Z plusów to, ze wypłata była na czas.

@Meggi

Grosze, czyli co, oferowali minimalną od zawsze? :/ A miałaś, chociaż możliwość dostania umowy o pracę? Atmosferę gdzie byś zaliczyła, do plusów czy minusów?

Somi

Pracowałem w firmie Osyssey kilka lat, dużo by pisać ale nie polecam dla wszystkich nowo aplikujacych. Nepotyzm, popieranie rodzinki i znajomych królika R oraz ta dziwna atmosfera rodziny na pokaz, to żenada.

Izabela
@Somi

Dziwna atmosfera rodziny na pokaz? Co masz na myśli? Czy to ma jakiekolwiek odbicie jeżeli chodzi o pracę?

@Izabela

Jest prezes i jego syn oraz drugi prezes i jego syn. Oczywiście wszyscy na „wyższych” stanowiskach…resztę możesz sobie dopowiedzieć sama.

Maja

Jak wyglada rozmowa rekrutacyjna na stanowisko recepcjonistki? Czy coś się zmieniło warto? Jakie sa godziny pracy ?

@Maja

A czytałaś może poprzednie opinie, które tutaj właśnie co do recepcji się odnoszą? Są chyba dość niedawne, więc może warto zerknąć?

JJ

Nie wspomnę o żałosnych zarobkach w tej fimie i o niekompetenej kierownicze załogi recepcji... Praca w tej firmie to totalne dno. Radzę zmienić osobę zarządzającą w tej fimie, może wtedy coś się zmieni...choć wątpię xd Nie pozdrawiam pana radzia- z małej litetry oraz madzi p.

@JJ

Może w końcu ją ktoś nagra i pozwie za to co robi, zresztą nie tylko ją. No chyba, że znowu będą kogoś szantażować. Rotacja jest ogromna i to w prawie każdym dziale. Już nie mówiąc o tym, że to co się ogólnie dzieje w tej firmie z samochodami jest bardzo dziwne. No ale nikt nikogo jeszcze za rękę nie złapał. Życzę im żeby dostali to na co zasługują.

Natalia

No tak... Zastanawiam się tylko czy takie nagranie byłoby legalne? w sensie można byłoby to wykorzystać jako jakikolwiek dowód?

Zamierzam aplikować na mechanika do ww. firmy. Czy warto? Jak wygląda wynagrodzenie i atmosfera w pracy?

@Kandydat

Zobacz sobie poprzednie odpowiedz i się zastanów czy na serio chcesz tu pracować. W każdym dziale jest podobnie, bo ostatnie słowo i tak ma Zorro.

Jest to firma rodzinna ((usunięte przez administratora) hr nigdy nie ma czasu, ani przygotować umowy, ani przygotować pasków wypłaty. Ale za to ma czas chodzić po korytarzu i plotkować, a także czepiać się recepcjonistek o wszystko. No i oczywiście wyciąga od wszystkich informacje i jak tylko łaskawie (usunięte przez administratora)przyjdzie do pracy, to ta biegnie, żeby zdać mu relacje, oczywiście odpowiednio ubarwioną. (usunięte przez administratora)nic nie robią, prócz picia kawy, czepiania się o wszystko i wiecznie udające zapracowane(usunięte przez administratora) Jest tak dużo bab w firmie, ze trzeba się liczyć z płotami, ich dobrym lub złym dniem, No i czy łaskawie przyjdą w danym dniu do pracy. Recepcjonistki są bardzo złe traktowane, zwraca się im uwagę jak powinny się malowac, jak powinny wyglądać i wieczne komentarze, ze któraś ma pryszcze i powinna to przed ludźmi ukryć, ze musza się cały czas uśmiechać, ze któras jest za niska itp. Rotacja jest ogromna, bo osoba, która „opiekuje” się recepcjonistkami nigdy nie powinna pracować z ludźmi. Większość pracowników jest super(usunięte przez administratora) Oczywiście nigdy niczego nie dostaniecie na piśmie, żeby później mogli zaprzeczyć, ze coś miło miejsce. (usunięte przez administratora) A jak ktoś się przyczepi, ze każdy może odejść jak mu zle, to powiem tylko tyle, ze ciesze się, ze nie macie małych dzieci, żon siedzących z nimi w domu i kredytu, którego raty ciagle idą w górę. A jak ktoś zapyta dlaczego w takim razie jest tak mało ofert od tej firmy, to powiem tylko tyle, ze ci którzy zostali przejmują prace tych, którzy odeszli. Każdy pracownik robi wszystko za kilka osób. Ponadto polecam dokładnie przeczytać umowę o pracę bo warunki, które firma oferuje są po prostu śmieszne, często niemożliwe do zrealizowania, wiec tak naprawdę nigdy nie wiecie ile pieniędzy dostaniecie. Oczywiście brak szkoleń to standard. Na recepcji szkola inne dziewczyny, a w większości działów trzeba się salami nauczyc wszystkiego. Urlop? Marzenie… zapytajcie ile osób ma zaległe urlopy… a jak ci się uda pójść na urlop to nie ma szans, ze wyrobisz plany, które firma narzuca. (usunięte przez administratora)Nie wierzcie w ani jedno słowo, które usłyszycie w tej firmie (nie mówię o zwykłych szarych pracownikach)(usunięte przez administratora) Dopóki nic nie będzie na piśmie, albo w mailu, albo tego nie nagracie to nie wierzcie im, bo później się wszystkiego mogą wyprzeć. (usunięte przez administratora) Pracujesz na recepcji i zaplanowalas urlop? Pamiętaj, ze przez widzimisie (usunięte przez administratora) hr twoje plany mogą się nie udać, bo okaże się, ze za mało jej wchodzisz wiadomo gdzie i ona cię już nie lubi. Chodzisz na studia w weekendy? W soboty się pracuje, wiec jak pracujesz na recepcji to nie możesz sobie na to pozwolić, chyba ze chcesz ciagle opuszczać jakieś zajęcia. Jesteś chora? Trudno! Nie ma kto przyjść za ciebie do pracy i musisz przyjść. Masz zwolnienie lekarskie? Ok, ale nie licz na dobre traktowanie jak wrocisz. Być może będziesz traktowana jak powietrze. (usunięte przez administratora)Z dnia na dzień będziecie mieli dokładane kolejne obowiązki, żeby „góra” mogła jeszcze bardziej nic nie robić. Nie polecam! Zastanówcie się 100 razy zanim wdepnięcie w to… miejsce.

Hanna

Mega konkretne informacje, na pewno przyszli pracownicy są ci wdzięczni... ciekawi mnie jednak czy serio sa same negatywny w tej firmie? Nic z plusów? :P

@Hanna

Z plusów to tylko to, ze pieniądze są na czas.

Cały na biało

Odnośnie Pani z HR, wszystko jest prawdą. Dwulicowy korytarzowy szpieg co to tylko węszy co lepsze kąski do podania dalej. Co do reszty, wszystko zależy od działu. Jedni chwalą inni się żalą. Ogólnie fajni ludzie, super atmosfera. Nie skreślałbym tej firmy z uwagi na jedną lub kilka Pań z piętra. Choć ostatnim czasem sporo ludzi odeszło i robią się problemy kadrowe, które zaraz zaczną uderzać bezpośrednio w kondycję firmy, bo jak ludzi mało a pracy dużo to coś musi zacząć się sypać

@Cały na biało

Ale ci ludzie nie odchodzą chyba ze względu na te panie, prawda? :/ Szkoda, że tak skrajnie jest, że z jednej strony spoko a z drugiej nie, równowagi to tu się nie da rady wprowadzić?

@Natalia

Zastanawiam się czemu piszesz pod każdym komentarzem? Ktoś ci za to płaci? A może to Karolinka, która wtrąca się we wszystko hm… Daruj sobie. Ludzie odchodzą z powodu atmosfery, kiepskich pieniędzy i tego, że są traktowani jak (usunięte przez administratora) Zawsze możesz złożyć cv i sama się przekonać, bo nie wiem co twoje komentarze maja na celu.

Agata
@Cały na biało

Ale co to jej daje takie szpiegowanie i podawanie dalej? To chyba tylko zraża ludzi, ma jakies profity od szefa za donoszenie czy jak?

@Agata

To jest bardzo dobre pytanie. Wydaje mi się, ze ona próbuje pokazać, ze jest bardzo potrzebna w tej firmie. Próbuje wszystkiego, żeby dotrwać w tej firmie do emerytury. Myśle, ze byłaby gotowa na wszystko????????????. Patrząc na jej przeszłość to wcale się nie dziwie, bo raczej po tym wszystkim co się działo to mało kto by ja zatrudnił ????????.

@Natalia

Zależy od działu, na szczęście w mój zakres nie ma wstępu i całe szczęście. Ale wątek tego co się dzieje w dziale gdzie w/w Pani ma głos jest dramatyczny.

@Agata

Nie wiem, kompletnie nawet nie mam zamiaru się mad tym zastanawiać. Może jak się nie ma czym błysnąć na płaszczyźnie zawodowej to stara się nadrobić czymś innym.

@Cały na biało

Aha czyli to tak zorganizowane jest, myślałam, że każdy może mieć z nią styczność. Czyli Ty podobnie jak ja tylko po komentarzach raczej znasz sytuację? I na jakim dziale w sumie jesteś, tam wszystko ok? ;)

@Natalia

Generalnie każdy musi mieć z nią styczność z uwagi iż w/w osoba jest kadrową. Jednak nie ma wpływu na sytuację związaną z zarządzaniem innymi działami. Jak już pisałem wcześniej - zależy od działu. Jednak biorąc pod uwagę moje doświadczenie zawodowe to w poprzedniej firmie kadrowa była podobnego kalibru - to chyba jest taki sposób działania przypisany dla tego zakresu obowiązków

@Natalia

Serio? Skoro tu nie pracowałaś i nie masz zamiaru pracować to po co się w ogóle udzielasz i próbujesz wyciągnąć informacje? Podpisz się po prostu swoim imieniem Karolina, bo wiadomo, że to ty. Pierwsza do plotkowania, a później rozpowiadania ich po całej firmie.

Wiktoria

A gdzie ona napisała niby że nie ma zamiaru tu pracować? I skąd wiesz na sto procent że to ona? Masz na to jakieś dowody?

Natalia

W sensie to pracownica czy jak? Faktycznie zgubiłam ten wątek ale wyjaśnisz mi o co z tym chodziło?

JJ

Całkowicie popieram tą wypowiedź! Od dawna radziłam odgórną zmianę kierownictwa na recepcji...niestety jak widzę nie zostały wysłuchane moje sugestie czym się kończy taką właśnie sporą rotacją na stanowisko recepcjonistek. Dla kandydatów: odradzam pracy na tym stanowisku... żałosna pensja, brak zycia osobistego. Czy masz urlop czy nie nie?! I tak musisz być w pracy! Niee polecam!

A

Na drugim etapie rekrutacji dowiedziałam się że jestem jednak za młoda i to nie jest na plus, przecież za parę lat będę chciała założyć rodzinę, wziąć ślub, urodzić dziecko, a firma na coś takiego nie może sobie pozwolić... Szkoda że podczas weryfikacji CV nikt nie zwrócił uwagę na mój wiek. Brak szacunku dla młodych kobiet. Brak szacunku dla poświęconego im czasu.

@A

Faktycznie chamsko, że firma wpycha nos w życie prywatne pracowników i układanie ich życia już tak naprawdę do przodu... A nie próbowałaś jakoś im wyjaśnić, że najpierw stawiasz na karierę, żeby móc w pierwszej kolejności się ustabilizować? Może to by coś podziałało...

Firma nie szanuje pracownika! Na umowie mniejsze wynagrodzenie niż wcześniej było ustalane, na umowę też trzeba sobie poczekać i czasem nawet miesiąc bez umowy się pracuje. Kadrowa żyje w swoim świecie i stosuje (usunięte przez administratora) wobec pracowników, wybiera sobie ulubieńców i ofiary. Obgaduje i wymyśla na innych pracowników przez co traci się ochotę do pracy. Nie polecam miejsca pracy. Uciekać jak najdalej od nich.

Natalia

Szkoda, że zaryzykowałeś podjęcie się pracy bez podpisanej wcześniej umowy... Kadrowa - masakra... Po jakim czasie się zwolniłeś?

Jaś Fasola

Do 1.04.2019 roku była to najlepsza firma w której przyszło mi pracować. Poczucie sprawczości, uczciwe wynagrodzenie, przejrzysty sposób zarządzania i poczucie satysfakcji z pracy jakich nie ma nigdzie indziej . Pracodawca z szacunkiem podchodził do załogi, dało się to wyraźnie odczuć. Jednak od pewnego momentu, po zatrudnieniu menedżera od konkurencji duch zespołu i dobra atmosfera w pracy zostały zastąpione faworyzowaniem nielicznych i nielogicznymi decyzjami komunikowanymi w formie rozkazu. Życzę firmie Odyssey więcej szczęścia w doborze kadry kierowniczej, wówczas sukcesy przyjdą same.

Warto z firma podpisać umowę ?

Patryk

Czy można liczyć na awans w firmie? Poszukuje firmy gdzie będę mógł się rozwijać.

Kolego
@Patryk

To nie tu

Eldorado

Pracowałem w Odyssey kilka lat. Firma zarządzana w sposób nieudolny, pracownik jest traktowany bardzo słabo a szanse na awans ma tylko osoba, która podkopuje pod innymi i jest lizusem "góry". Niestety bardzo wiele razy zarząd stawiał przed pracownikami pismo, w którym zmienia wynagrodzenie i to z datą wstecz. Jest to rzecz nie do pomyślenia w obecnych czasach, ale jak widać zdarza się. Nie dziwi, że dużo osób odchodzi stamtąd, bo ma już dość tego bałaganu. Nowi pracownicy szybko się orientują jak jest i nie chcą przedłużania umowy.

admin

Wiesz jakie warunki są w firmie Odyssey Sp. z o.o., znasz pracę od podszewki? Napisz zalety i pracy w firmie, czekamy na Twoją opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o Odyssey Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Odyssey Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Odyssey Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odyssey Sp. z o.o.?

Odyssey Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Górczewska 32
    01-147 Warszawa