Mobilex Sp. z o.o.

Starowa Góra

Opinie o Mobilex Sp. z o.o.

e.margo 2015-02-05 07:33
Praca w Mobilexie była jedną z tych o której chce się jak najszybciej zapomnieć. Rekompensatą tych spędzonych dni tam, byli na pewno współpracownicy, którzy są cudowni, bardzo fajna paczka... Jedynie SZEFOWA...uuu...na pierwszy rzut milutka, rozsądna i logiczna. Lecz po pierwszym miesiącu braku wyników (a ciężko jest w pierwszym miesiącu zrobić cokolwiek) - zmienia oblicze. Ponadto...GPSy w autach, są OK, ale zakres kontroli jaką będziecie mieli w Mobilexie jest mega przesadzony. Każdy dzień rozbijany jest na minuty. ŻENADA! Pensja...hahaha - podstawa składa się na najniższą krajową i premię uznaniową, którą szefowa zabiera lub daje kiedy ma ochotę. Premia sprzedażowa, dopiero w 4tym miesiącu pracy. Więc tak na prawdę, w pierwszych miesiącah jeździcie za najniższą krajową, a jak złapiecie mandacik to od razu nie robi się miło. PS: nie wierzcie na rozmowie w tekst: jest dużo pracy w biurze a dalsze wyjazdy to może raz na tydzień lub rzadziej...realnie wymagania są takie: wyjedź we wtorek, nocuj i zjedź w piątek :D życzę powodzenia wszystkim, którzy mają rodziny!
łuuuukash 2015-10-25 22:49
ps: zauważcie na stronie firmy w zakładce kontakty, jak często zmieniają się przedstawiciele. :) przypadek? :)
e.margo 2016-01-26 22:39
heh. "cały czas szukają odpowiedniej osoby, widocznie jeszcze nie znaleźli" :) hahahah. Przepraszam za ten uśmiech...ale to najlepszy MÓJ komentarz jaki mi przyszedł do głowy. Jeśli praca pod totalną inwigilacją, jest dla Was ciekawa i nie zastanawiacie się ile razy podczas delegacji możecie stanąć na siku bo "wielki brat" wam wszystko co do minuty wyliczy. To zgłaszajcie się do MOBILEXU :)
POZDRAWIAM wszystkich byłych pracowników :)
e.margo 2016-01-26 22:39
POZDRAWIAM wszystkich byłych pracowników :)
Masażysta 2016-06-03 15:31
Ja tam nie narzekam. Firma wiarygodna, płaci na czas, zatrudnia legalnie, bez kombinowania, płaci naprawdę dobrą prowizję jak za wyniki, a pensja podstawowa wcale nie jest taka niska, przynajmniej dla mnie jest ok. Szefowa faktycznie bywa wymagająca, ale jak się starasz to jest ok. Jest sporo jeżdżenia po Polsce, to fakt, ale było mówione uczciwie, że trzeba się nastawić na 2-3 noce w tygodniu po za domem. Nie zamierzam szukać czegoś innego w najbliższym czasie
Masażysta 2016-06-03 15:32
Angrybird 2016-06-12 21:06
To prawda; firma jak mało która przestrzega zasad kodeksu pracy - i co najważniejsze nigdy nie było opóźnień w wypłacie wynagrodzenia. Składki są odprowadzane od rzeczywistego wynagrodzenia a nie od najniższej krajowej a reszta pod stołem (jak to jest praktykowane w większości firm handlowych). Jak ktoś robi to co do niego należy nie ma problemów z kierownictwem. Najbardziej narzekają ci, którzy chcieliby się nieprzemęczać, posiedzieć w necie i pojeździć służbowym autem.
Arek 2016-08-24 17:00
Jaki w tym wielki plus, że firma wciąż szuka, niemal co kwartał ? Jak zaczynają wypłacać premie po kwartale to wiadomo dlaczego często szukają.
Za minimalną pensję to można liście grabić i siedzieć na portierni i dłubać w nosie , a nie ganiać w upał garniaku i mieć odpowiedzialność za sprzęt, sprzedaż, auto i biuro !
ert 2016-09-05 22:56
Hej, aktualnie poszukuję pracy, wiecie czy da radę znaleźć tutaj teraz zatrudnienie? @Do xyz, super, że praca jest w porządku bo to się wiąże z odpowiednimi zarobkami adekwatnymi do posiadanych kwalifikacji.
Chris 2017-04-12 12:24
Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy w charakterze przedstawiciela handlowego i potwierdzam wszystko co wcześniej napisał tutaj e.margo.Miałem nadzieję,że jednak zmienili politykę rekrutacji,ale się pomyliłem.Szukają następnego PH,który będzie sprzedawał na terenie całej Polski obuwie znanej marki,które nie jest tanie 250-300 zł. za nieodpowiednie do tego wynagrodzenie.To,że zmieniają się w tej firmie PH jest faktem,ale okłamywanie potencjalnych kandydatów w sprawie wynagrodzenia jest już nie do przyjęcia.Rekruterka,która na stronie Mobilexu nazwała się Panią Dyrektor nie miała pojęcia ile PH ma w końcu zarabiać,pomimo,że firma zamieściła na stronie pracuj.pl ogłoszenie z konkretnym wynagrodzeniem na tym stanowisku 4000-6000 brutto.Dopiero po moim zapytaniu czy się wszystko zgadza weszły w ruch kalkulatory w telefonach ile to w końcu jest netto to 4000 brutto i okazało się,że tyle to firma Mobilex jednak PH na początku nie zapłaci.Okłamują potencjalnych kandydatów ,aby przyciągnąć jak najwięcej na rozmowę,a później a nóż widelec się uda kogoś zatrudnić za dużo mniej.Kiedy zapytałem dlaczego zamieszczone było min.4000 brutto nie umiała na to pytanie odpowiedzieć.Nie umiały Panie również sprecyzować jaki jest system motywacyjny w firmie Mobilex jaki procent od sprzedaży nie taniego obuwia można zarobić co jest dla PH bardzo ważne odpowiedź brzmiała ...w naszej firmie można zarobić nawet 8000 netto ...co w końcu wprowadziło mnie w śmiech ,więc w takim razie dlaczego szukają tak często nowych PH skoro zarobki okazuje się są najwyższe w całej Polsce i co ludzie rezygnują bo za mało zarabiają?Takie ściemnianie potencjalnego kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej nigdy mi się nie zdarzyło.Kiedy zapytałem ile czasu przepracował ostatni PH w firmie Mobilex usłyszałem na raz niespójne ze sobą wypowiedzi dwóch Pań,które nie mogły w końcu sprecyzować ile czasu to było.Ogólnie dla chętnych do tej pracy mogę powiedzieć,że nic się na tej rozmowie nie zgadzało odnośnie płacy zasadniczej,premii od sprzedaży,która może być po 3 miesięcznym okresie próbnym,ale nie wiadomo ile bo nie ma się do czego odnieść ,nawet samochód służbowy się nie zgadzał bo nie wiedziały czym ten PH ma w końcu jeździć.Ogólnie jestem zdegustowany poziomem profesjonalizmu ,który powinna mieć osoba przeprowadzająca takie rozmowy,a tym bardzie będąca na takim stanowisku jak dyrektor zarządzający w takiej firmie.Współczuję temu ,którego wybrali bo raczej dłużej niż 3 m-ce tam nie popracuje zważywszy na nonszalanckie podejście dyrekcji do pracowników.
ja 2017-05-16 09:16
Okazuje się,że Mobilex znów poszukuje PH na Polskę za 4-6 tys.nie dajcie się zwieść bo to wielka ściema.Byłem na rozmowie przy ostatniej rekrutacji i żałuję,że na nią przyjechałem bo to co piszą jest nieprawdą.Jeśli jesteście zainteresowani tą pracą wymagajcie od razu potwierdzenia przez telefon zarobków inaczej zrobicie sobie niepotrzebną wycieczkę do Łodzi.Potwierdzam wszystko co napisał wyżej Chris,a od ostatniej rekrutacji minął zaledwie miesiąc i już szukają następcy za taką kasę?więc wszystko się potwierdza,a na stronie pracuj.pl wygląda to tak:

Znany Dystrybutor obuwia zatrudni:

dyspozycyjność i zaangażowanie
umiejętność samodzielnej organizacji pracy
prawo jazdy, obsługa komputera

Firma gwarantuje:

umowę o pracę oraz wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników
pracę w młodym, zgranym zespole
szkolenie produktowe
samochód służbowy, komputer oraz telefon
Zostaw swoją opinię o Mobilex Sp. z o.o. - Starowa Góra
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mobilex Sp. z o.o.