Centrum Kształcenia Językowego THE POINT

Buenos días,
Guten Morgen,
Доброе утро!

Szanowni Użytkownicy serwisu GoWork,

Dziękujemy za wszelkie komentarze dotyczące współpracy z naszą szkołą.
Jesteśmy przekonani, że każda pozytywna, ale także i negatywna opinia przyczyni się do rozwoju naszej placówki. Mamy na uwadze fakt, że “Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach”, stąd postanowiliśmy, aby wszelkie kwestie poruszane na forum GoWork.pl nie pozostawały bez naszego komentarza.

Wszelkie pozytywne komentarze, uwagi, a także konstruktywną krytykę przyjmujemy i codziennie wprowadzamy szeregu działań, aby usprawnić komunikację z naszymi potencjalnymi pracownikami, ale także naszymi słuchaczami.

Chcemy na bieżąco reagować na Państwa pytania, wątpliwości i wnioski, dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem e-mailowym: centrum@thepoint.pl

Jako szkoła językowa istniejąca od 30 lat w branży edukacyjnej kładziemy ogromny nacisk na jakość kształcenia naszych słuchaczy, jakość pracy Konsultantów Oświatowych, ale także wyjątkową atmosferę podczas wykonywanych obowiązków, dlatego bardzo zależy nam na Państwa opiniach, abyśmy dzięki nim, mogli wspólnie osiągać zamierzone cele i realizować wzajemnie oczekiwania.

Całemu zespołowi naszych pracowników za Wasze zaangażowanie i lojalność dziękujemy, a przyszłym pracownikom i słuchaczom możemy powiedzieć jedno - Start from The Point! :)

Alicja

Polecam, szczególnie konsultacje z native speakerami, pozwalają rozwinąć zakres słownictwa i swobodę wypowiedzi.

opiniodawca

Praca z uczniami i rodzicami. Fajnie prowadzone kursy dostosowane do ucznia. Spotkania bezstresowe bo prowadzone juz z uczniami ktorzy wstepnie sie zglosili, zespol super zgrany. Spotkania z rodzicami wieczorami a wizyty w szkolach o poranku. Fajna atmosfera i przelozeni tez w porzadku. Trzeba sie mobilizowac do pracy i mozna zdobyc super doswiadczenie. Pozytywnie ;)

Do Aleksandra
@Aleksandra

Forma umowy dla osób w terenie to działalność gospodarcza i nie jest to kwestia indywidualna. A umowa zlecenie jest mniej korzystna,bo więcej trzeba oddać podatku.

Współpracownik The Point

cz.3 moich komentarzy :))) MOJA ULUBIONA OPINIA, do której chętnie się odniosę :)) "Opinia dotyczy stanowiska konsultanta oświatowego lub jak ktoś woli prościej przedstawiciela handlowego. Zacznijmy od tego jakie są realne wymogi na to stanowisko: -własny samochód i prawo jazdy kat. B -doświadczenie w jeździe autem (minimum 100-200km dziennie w trakcie pracy, ale nawet i 1000+)" - duża przesada. Raz na jakiś czas są dalekie trasy ale nie jest to reguła "-autonomiczność (mimo elementu pracy w grupie, w 98% pracujesz samodzielnie)" - TAK "-bardzo wysoka komunikatywność -umiejętność negocjacji i sprzedaży -umiejętności manipulacyjne (tak naprawdę bez tego nie ma sensu zaczynać)" - nie zgadzam się. Jak wyżej napisałam, doświadczenie w sprzedaży może przeszkadzać bo często wykorzystując "chwyty" nie wzbudzamy zaufania :) "- wysoka wewnętrzna potrzeba posiadania wysokich zarobków (przy tak ciężkich warunkach pracy będzie Ci potrzebna)" - ciężkie warunki pracy? kompletna bzdura. Uzasadnij. " -odporność na wysoki stres i duże zmęczenie -mobilność i gotowość do delegacji (nawet 20-25 dni w miesiącu bez przerwy)" - również bzdura. Jak kogoś stresują spotkania z uczniami i rodzicami to faktycznie, bez sensu chyba się męczyć. Delegacje nie przekraczają 10 dni a często w ogóle jej nie ma. Albo jest krótsza: 7,5 dni... " -własny telefon z dostępem do Internetu (dobrze mieć też nielimitowane połączenia, bo koszty pokrywasz z własnej kieszeni) -umiejętność przemówień publicznych (najlepiej ukończone jakieś studia pedagogiczne, aby wiedzieć jak mówić do młodzieży)" - myślę, że nie zaszkodziły by studia ale wg mnie wystarczy inteligencja emocjonalna. Przemówienia publiczne? :) może Dyrektor Regionu lub Dyrektor Programowy. "Twoja praca zaczyna się od wstępnego szkolenia, które trwa 1-2 tyg. W tym okresie już jeździsz na spotkania sprzedażowe, samodzielnie umawiasz sobie spotkania oraz musisz się na nie dostać we własnym zakresie i na własny koszt. Twoje szkolenie praktycznie kończy się gdy zaczynasz samodzielnie odbywać spotkania, a jeżeli popełniasz błędy to możesz liczyć na podpowiedzi i próbować dalej metodą prób i błędów. Od tego momentu również wszystkie koszty tj paliwo, amortyzacja samochodu (płyny, oleje, naprawy, utrata wartości auta wraz z rosnącym przebiegiem), noclegi, wyżywienie na delegacji itp. Są Twoją sprawą." - nie wspomniałeś (chyba wiem, kto pisał tą opinię:)) o tym, że wszelkie koszty do własnego zapisu pierwszego pokrywa pracodawca :) nic nie inwestujesz poza czasem. Prowizje nam wynagradzają konieczność pokrywania tych kosztów :) o szkoleniach podnoszących jakość też nie napisałeś, ale jeszcze wtedy ich nie było. Myślę, że dużo rzeczy funkcjonuje teraz zupełnie inaczej niż wspominasz... "Po 1 miesiącu musisz również założyć działalność gospodarczą aby rozliczać się z firmą" - bzdura, sporo osób to robi, ale konieczności nie ma nigdy - każdy robi to wtedy kiedy chce bo widzi ile na tym zyska. "Grupa południowa (bo jest też północna) to tylko nazwa, ponieważ wyjazdy są nawet za Poznań/Warszawę w zależności od tego jak szybko zostały odwiedzone bliższe tereny. Wymaga to więc sporych nakładów finansowych przez 1-2 miesiąc zanim otrzymasz jakiekolwiek pieniądze. " - przez pierwszy miesiąc pracy w ogóle się nie wyjeżdża, połowa konsultantów pracuje wyłącznie w promieniu 150km od miejsca zamieszkania, zależy gdzie mieszkasz i ilu jest konsultantów na danym terenie. "The Point daje jednak szansę na ponadprzeciętne zarobki ze względu na spore prowizje i dla osoby, która ma doświadczenie w tego typu pracy z klientem może osiągnąć niemały sukces. Jest to jednak tylko możliwe dla osób bardzo pracowitych, przedsiębiorczych i pewnych siebie oraz mobilnych- najlepiej singli." - są wśród konsultantów matki i ojcowie kilku dzieci, osoby awansujące i na najwyższych stanowiskach, pracujące najwięcej :) "Praca w tej firmie może dać dużo satysfakcji ze względu na zwiedzanie dużych terenów Polski (w niektórych miejscach krajobraz jest cudowny), zwiększenie umiejętności komunikacyjnych, wzrost pewności siebie, wzrost umiejętności kierowania pojazdem. Praca jest głownie popołudniami i zaczyna się najczęściej od 14-15, dowolnie na weekendach (również w niedzielę). PLUSY: -możliwość osiągnięcia wysokich zarobków -zwiększenie własnych umiejętności (komunikacja, jazda autem, pewność siebie) -zwiedzenie wielu ciekawych miejsc Polski -elastyczny czas pracy ) -motywacyjna impreza firmowa" - tu się zgadzam + wiele więcej :) ale o tym pisałam już wcześniej... c.d.n.

Współpracownik The Point

Współpracuję z The Point od kwietnia 2015 i z chęcią odniosę się do wszystkich aspektów, które są niejasne a treść zawarta w opiniach kompletnie niezgodna z rzeczywistością. Odnosząc się do poszczególnych fragmentów: "Otrzymanie informacji dot. obowiązków, formy sprzedaży produktu jak j formy współpracy i zatrudnienia to tabu. Po 3 dniach ktoś oddzwonił i niechętnie opowiedział o firmie zatrudnienia." - znajomy mi system rekrutacji odbiega od tego, który Pan przedstawia. Liderzy - których jest 8 na ten moment w 46-cio osobowym zespole konsultantów kontaktują się z osobami, których w pierwszej kolejności CV jest atrakcyjne, najważniejsza jednak jest dla nas Ankieta Kwalifikacyjna - którą prosimy aby uzupełnił potencjalny kandydat. Wtedy spotykamy się z zainteresowanym albo w siedzibie The Point albo (jeżeli osoba aplikująca nie ma możliwości dojechania do Krakowa) nasi konsultanci są w całej Polsce więc często przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne możliwie najbliżej osoby, którą docelowo mamy wdrażać do pracy lub przez Skype. Podczas indywidualnych rozmów tłumaczymy wszystkie etapy pracy oraz składowe wynagrodzenia najczęściej używając do tego przykładowego pliku prowizyjnego gdzie dokładnie wyszczególnione są zarówno prowizje jak i premie. Staramy się aby każdy, kto rozważa podjęcie pracy u nas nie wyszedł z takiego spotkania lub nie zakończył rozmowy nie do końca wiedząc na co się pisze. Bardzo dokładnie mówimy o korzyściach wynikających ze współpracy jak i obciążeniach z nią związanych. "Jeśli chodzi o formę zatrudnienia to 100% B2B z własnym paliwem, autem, noclegami, gdyż 10 dni spędzamy na wyjazdach pow. 150km. Za spisanie umowy 150zl brutto? I to wpisowe jest naszym wynagrodzeniem na poczet wydatków. Czyli tyle realną prowizja od klienta. Trochę mało gdy mamy zapłacić ratę leasingowa za auto, paliwo jak i noclegi." i tu kompletnie nie tak. Jestem zaskoczona faktem, jak bardzo Państwo się nie zrozumieliście podczas rozmowy, przykro mi z tego powodu. Każda osoba, która rozpoczyna u nas pracę ma możliwość pracowania na zasadzie umowy zlecenie, na początku - natomiast docelowo najbardziej korzystną opcją współpracy (dla obu stron) jest umowa o współpracę oraz wystawianie faktur dzięki swojej (w przypadku już prawie wszystkich konsultantów The Point) jednoosobowej działalności gospodarczej. Wtedy - rzecz jasna, możemy wrzucać w koszty wszystko co związane z pracą - paliwo, noclegi, leasing itd. kwota o której Pan pisze to regulaminowa zaliczka na poczet wyrównania - co najmniej kilkukrotnie niższa od minimalnej prowizji. "Nikt mnie nie poinformował o prowizji. Jaka jest 5,20,15 czy może 20% no i jeśli jestem płatnikiem VAT to zgarnięcie 150zl na miejscu kalkuluje jako 150zl brutto. Biorąc do ręki 150zl w jaki sposób wystawiam fakturę VAT? Co do kontaktu to zajęło wam to dokładnie 3 dni z wymówieniem, ze się dzwonilo wcześniej dwa razy ????" - nie rozumiem czemu mielibyśmy Pana nie poinformować o prowizji, przecież nie zależy nam na tym, żeby Pana zniechęcić do pracy w naszym zespole :) może osoba, która rozmawiała z Panem próbowała wytłumaczyć, że abyśmy mieli pewność że warto rozmawiać o ewentualnej współpracy dobrze by było aby wypełnił Pan w pierwszej kolejności ankietę kwalifikacyjną? zapewniam, że w momencie zainteresowania Pana kandydaturą wszystkie szczegóły współpracy rzetelnie omawiamy. Usługi edukacyjne są zwolnione z vat więc fakturę wystawia Pan ze stawką zw. Trzy dni zajęło nam oddzwonienie, proszę wybaczyć - liderzy mają sporo zgłoszeń i sami bardzo intensywnie pracują więc pewnie w pierwszej kolejności podejmowali rozmowy z osobami, którzy już byli gotowi do szkolenia. To jedyna odpowiedź jaką znajduję. Znając Pana opinie będziemy bardziej się starać aby oddzwaniać/odpisywać jak najszybciej. "Doświadczyłem ostatnio bardzo podobnej sytuacji. W ogłoszeniu o pracę zawarta jest informacja o wynagrodzeniu 4500zł/mies. przez pierwsze 3 miesiące. Na rozmowie okazuje się jednak, że jest to nieprawda. Mowa już wtedy o zaliczkach 150zł brutto i pierwszej wypłacie po 2 miesiącach." Znowu ewidentne nieporozumienie. Każda osoba rozpoczynająca współpracę z The Point ma prawo do uzyskiwania po każdym tygodniu pracy (przez pierwsze 3 miesące) zaliczki na poczet wyrównania w wysokości 1000zł, w sumie daje nam to ponad 4 tysiące miesięcznie. Zaliczki 150 zł oraz wypłata (wyrównanie i plik prowizyjny) to co innego :) w The Point można zarabiać dużo więcej niż 4,5 tysiąca. cdn.

Realny komentator

O Tpracy w The Point mozna powiedziec jedno - NIESAMOWICIE ROZWIJAJĄCA! To praca dla ludzi, ktorzy chcą coś w zyciu osiagnac i dodatkowo nie boją się nowych wyzwań. Akceptacja pracy na etacie i stałych zarobków mimo braku zaangażowania - o nie nie takie podejście na pewno się tu nie sprawdzi. Zauroczenie pracodawcą w moim odczuciu jest słuszne bo poziom menadżera (kobiety) jest niespotykany - świetne podejście do pracowników, szacunek, chęc pomocy - na prawde ogromny szacun za świetną robote. Baza potencjalnych klientów poddana pod nos, świetny produkt jakim są kursy na najwyższym poziomie (realizowane na terenie całej Polski przy współpracy ze szkołami publicznymi). Minusami dla niektórych jest posiadanie własnego auta i koszty z tym związane - no cóż, trzeba coś z siebie dać, żeby jeszcze więcej otrzmać. Ogólnie oceniam na duży plus.

Kornel

Można się tu dostać do pracy jako lektor językowy? Ktoś wie czy współpracują na B2B? Mam własną działalność i szukam zatrudnienia w elastycznych godzinach. Chętnie się dowiem czy grafik można dogadać żeby połączyć to też z innym zatrudnieniem.

Nowy wpis

@Kornel

Dzień dobry, w The Point współpracujemy z Lektorami języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Oferowane są różne formy zatrudnienia, w tym m.in. B2B. Zakres godzinowy pracy ustalany jest indywidualnie z każdym Lektorem już na początku rekrutacji, aby jak najlepiej dopasować zapotrzebowanie naszych Słuchaczy do możliwości i preferencji Lektorów. Wyjątkową cechą współpracy z The Point jest możliwość posiadania elastycznego grafiku, rozłożenie uzgodnionego zakresu godzin lektorskich ustalane jest z dwutygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o przesłanie CV oraz jednominutowego nagrania w nauczanym przez siebie języku na adres centrum@thepoint.pl, a my Pana aplikację skierujemy do Koordynatora odpowiedniego działu. Serdecznie pozdrawiamy Zespół The Point

@Centrum Kształcenia Językowego THE POINT

A czy są jakieś ramy czasowe, w których trzeba się zmieścić, jeśli chodzi o pracę? O której najwcześniej i o której najpóźniej można przeprowadzać zajęcia wraz ze słuchaczami? Rozjaśnij.

laura Nowy wpis

Z całego serca polecam platformę THE POINT. Zdecydowałam się na kurs, aby kształcić swój język angielski i przy komunikacji czuć się z nim lepiej. Dzięki lekcjom nauczyłam się mówić po angielsku i nie stresować się tym. Lekcje są przyjemne i bardzo komfortowe. Nauczyciele są bardzo mili i pomocni. Na początku wzięłam jeden poziom aby zobaczyć czy odpowiada mi taka forma nauki. Po ukończeniu tego kursu jestem pewna nauki na tej platformie i zdecydowałam się na dwa kolejne poziomy. Znajdują się tam super zadania, które przygotowują do matury. Lekcje dostosowujemy do naszych potrzeb i ustalamy je na dany dzień i godzinę jaka nam odpowiada. Polecam tą platformę wszystkim, którzy chcą kształcić język angielski i czuć się z nim lepiej. Ja osobiście chciałabym swoją przyszłość wiązać z tym językiem, ale na ten moment celem moim jest zdać maturę rozszerzoną z łatwością. Jestem w drugiej klasie liceum i wierzę, że z THE POINT napiszę ją z wysokim wynikiem.

Czy Centrum Kształcenia Językowego THE POINT oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Klaudia

Zdecydowanie polecam szkołę the pointy dzięki niej już nie boję się rozmawiać po angielsku z innymi osobami. Dzięki konsultacją z lektorami, oraz dużo się nauczyłam.

Anonek

Bardzo fajny kurs z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Hello

Ukończyłam kurs na poziomie A2.Polecam kurs tym, którzy chcą przestać się bać mówić w innym języku.Epizody były momentami łatwe a momentami trudne.Większość lektorów była miła.

Kinga

Miesiąc temu skończyłam swój kurs z poziomu B2. Jestem bardzo zadowolona i polecam każdemu, kto chce przełamać barierę językową;))

Lidia

Kurs bardzo rozwinął moją umiejetność komunikacji w języku angielskim. Ćwiczenia były przyjemne, dzięki nim poznałam wiele przydatnych zwrotów czy słówek. Polecam :)

Julia

Serdecznie polecam podjęcie kursu w szkole The Point. Zadania zostały starannie przemyślane oraz pozwalają na pogłębienie swojego zasobu słownictwa.Lektorzy są sympatyczni a problemy techniczne natychmiastowo rozwiązywane.

Julia

Bardzo dobra szkoła.Uważam, że dzięki lekcjom można lepiej poznać język. Dużym plusem są konsultacje z lektorami.

Dominika

Kurs jest bardzo fajny, na konsultacjach jest bardzo przyjazna atmosfera, serdecznie polecam????

Mateusz Nowak

Ukończyłem kurs angielskiego na poziomie B2. Niektórzy lektorzy prowadzili zajęcia bardzo tendencyjnie (czytali z kartki i nie reagowali na moje odpowiedzi). Byli też tacy , z którymi można było normalnie porozmawiać na różne tematy i widać było ich zaangażowanie. Nie wszystkie tematy lekcji były dostosowane do mojego wieku (np.: strajki nauczycieli lub podział ról w gospodarstwie domowym). Najlepszym elementem kursu była wolność zarządzania swoim czasem - nie trzeba było trzymać się sie ustalonych godzin czy dni. Ogólnie moje wrażenia są pozytywne i mogę polecić każdemu zainteresowanemu nauką języka lub podszlifowaniem umiejętności.

Klaudia

Świetne lekcje w super atmosferze. Idealna opcja do nauki angielskiego! Polecam

Kurs był w porządku. Dzięki sympatycznym lektorom i dużej ilości mówienia przełamałam w jakiś sposób lęk przed mówieniem.

Amelia

Przyjemny brzebieg nauki, lektorzy pomocni oraz z indywidualnym podejściem. Polecam z czystym sumieniem.

ola.witkowska58

Współpracę ze szkołą The Point oceniam bardzo pozytywnie. Szkoła daje szanse na ogromny rozwój umiejętności językowych zarówno w kwestii mówienia jak i pisania. Lektorzy przemili, zawsze można liczyć na pomoc z ich strony. Szczerze polecam.

weronikaa

wszystko było w porządku, po kursie progres jak najbardziej widoczny więc polecam serdecznie ????

Sebastian

Serdecznie polecam kurs The Point każdemu kto chce się dowiedzieć nowego języka lub go rozwijać. Samodzielna praca i rozmowy z lektorami to bardzo dobry pomysł na cały program.

Betoniarz

Po roku współpracy ze szkołą oceniam naukę bardzo dobrze. Metoda nauczania była dla mnie skuteczniejsza niż dotychczas spotykana w szkołach i na innych kursach. Szczególnie dzięki możliwości wypełniania lekcji w wyznaczonym przeze mnie czasie. Nauczyciele wykazali się miłym nastawieniem i skutecznym i kompetentnym wykonywaniem swojej pracy. Polecam wszystkim zainteresowanym nauką angielskiego ale też innych dostępnych języków.

magda00

Świetne lekcje w super atmosferze. Idealna opcja do nauki angielskiego!

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Kształcenia Językowego THE POINT - Kraków

• Jak się pracuje w Centrum Kształcenia Językowego THE POINT?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Kształcenia Językowego THE POINT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Kształcenia Językowego THE POINT?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 5 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Kształcenia Językowego THE POINT?

Kandydaci do pracy w Centrum Kształcenia Językowego THE POINT napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum Kształcenia Językowego THE POINT