Opinie o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy XTB Spółka Akcyjna. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie XTB Spółka Akcyjna o rekrutacji.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XTB Spółka Akcyjna w Warszawa

Rozmowa kwalifikacyjna przebiegała bardzo dobrze: trochę o doświadczeniu, rozmowa po angielsku, w dobrej atmosferze i wszystko ładnie pięknie przebiegało aż do momentu mojej odpowiedzi na pytanie osoby rekrutującej "jakie warunki finansowe mogłyby Pana zadowolić?". Odrzekłem lekkomyślnie 4000 zł brutto. Stwierdzili, że się ze mną skontaktują, po minach rekruterów wiedziałem już jednak, że w tej firmie nikt nigdy nie słyszał o tak wysokiej pensji w sektorze finansowym. To 4000 zł brutto to mniej więcej 140 procent płacy minimalnej. Niewyobrażalne dla XTB kwoty. To prawie 900 euro, prawie 800 funtów i równowartość 800 litrów benzyny za taką kwotę można dokonać zakupu 12 tys kajzerek. Do dziś żałuję, że nie uświadomiłem wówczas rekrutujących mnie osób, że na rękę dostałbym od nich dużo mniej, gdyby przystali na moją propozycję. Ta propozycja z mojej strony przeraziła biedny dział rekrutacji XTB do tego stopnia, że nawet nikt nigdy nie napisał mi chociażby maila z informacją, że nie uzyskałem tej wspaniałej pracy. Z tego miejsca pragnę osoby rekrutujące w xtb przeprosić powinienem powiedzieć, że moje wynagrodzenie powinno wynikać ze wzoru płaca minimalna minus 50% i że chcę pracować tylko w nocy, najlepiej za darmo na zasadzie wolontariatu.

Info
@wołga

Xtb placi 6-8 z jez obcymi . I to raczej jest malo

Akademia IT

Proces rekrutacji do programu stażowego to tragedia. Panie odpowiedzialne za rekrutacje nie odpowiadają kandydatom. Stracony czas. Nie polecam. Wygląda to tak jakby losowo wybrali sobie ludzi już na samym początku, a na późniejsze aplikacje już nawet nie patrzyli, mimo że zgłoszenia przyjmowali do połowy lutego.

Antoni
@Kandydat

Od początku wiadomo ile jest miejsc na staż jak piszesz że mało. Bo jak kandydatów dużo a tylko przyjmą dwie trzy osoby to konkurencja duża. Ty się dostałeś? Pytam bo ciekawy jestem czym trzeba się jeszcze wyróżniać żeby CV się przebiło.

Akademia IT 6

Czy ktoś z iOS dostał rozmowę? Dwa i pół tygodnia temu napisalam test techniczny (przeszedł wszystkie testy), nie mam żadnej odpowiedzi.

Edek
@Zgadzam się

Co jest nie tak z kulturą że tak nisko oceniasz? Pracownicy nie są odpowiednio szanowani? W czym się to przejawia? Głównie w relacjach typu szef -pracownik?

Jola Nowy wpis

Zainteresowałam się ofertą pracy z tej firmy dla młodszego specjalisty ds weryfikacji klienta. Zauważyłam, że w ubiegłym roku ktoś tutaj pytał o to stanowisko i zaznaczył, że oferty na to stanowisko pojawiają się co miesiąc. Wie ktoś dlaczego tak często rekrutują? Zastanawiam się czy to kwestia rozwoju czy rotacji :)

Edward Serwatko Nowy wpis

Złodziejez @xtb, nie oddają wpłacanych pieniędzy pod pretekstem wysyłania kolejnych setek dokumentów okradli mnie mimo że jestem 93 letnim człowiek orm w szpitalu po udarze mózgu

Zofia Nowy wpis
@Edward Serwatko

ja żadnych problemów nie mam. Może warto skonsultować z kim co jest przyczyną problemu?

Hanna Nowy wpis

Smutne to jest, że forum składa się z pytań bez odpowiedzi i opinii osób, które się nie dostały. Może czas, żeby jednak ktoś z zatrudnionych rzucił słówko :3 Jest nabór Junior Customer Support Specialist i chciałam zapytać, jaki jest stosunek home office do dni w biurze w wymiarze tygodniowym? Oraz o zarobki, jeśli będziecie tak uprzejmi odpisać?

Pomimo kilkukrotnych zapewnień, o które zawsze ubiegam – brak informacji zwrotnej po rozmowie.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w X-Trade Brokers się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Magda

Kiedy rusza kolejna edycja staży w XTB?

No i jak, wiadomo coś o tych stażach? Bo ja tu tylko widzę ofertę na barmankę z lutego dwa lata temu. A staż też byłby dla mnie okej, o ile jest płatny, mam nadzieję że tak?

Remek

Jest świeża oferta rekrutacyjna na młodszego specjalisty ds. kadr i księgowości. Praca ma się dobywać w systemie hybrydowym. To ile dni w biurze a ile na zdalnym? Można sobie wybrać czy to jest narzucone odgórnie?

Anetilla

Hejka, może mi ktoś powiedzieć jakie są zarobki na stanowisku Spanish Speaking Customer Support Specialist.

Jacek

Na jaką wypłatę może liczyć młodszy spcecjalista ds. Sprzedaży? Jak długo aktualnie czeka się na feedback?

Roma

Znalazłam ofertę stażu na stanowisko analityk rynków finansowych z pythonem . Czytam, że jest to praca hybrydowa . W takim razie , ile dni można pracować z domu ? Jeśli chodzi o atrakcyjne wynagrodzenie , to ile ono tak mniej więcej wynosi ? No i ile trwa ten staż ? :D

Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć na stanowisku Junior AML Specialist ? Ktoś może coś wie ?

Akademia IT 6

@Akademia IT 6

I co? Nadal się nie odezwali? Powiesz jaki stopień trudności miały te testy? Robiło się je zdalnie z domu czy w biurze? Sam próbowałeś się kontaktować żeby złapać jakiś feedback?

Żarty

Ta firma to jeden wielki żart. Mój kod przeszedł wszystkie testy na podstawie których oceniali. Na koniec września dostałam dostałam automatycznie wygenerowanego maila że miałam zbyt niski wynik. W między czasie próbowałam skontaktować się z HR na LinkedIn. Wysłałam wiadomości do dwóch Pań. Od prawie miesiąca zero odpowiedzi. Nie wiem na jakiej podstawie przyjmują ludzi.

@Żarty

Hej, a jak wyglądają te testy dokładnie? Są bardzo czasochłonne? Zastanawiam się czy w ogóle dałabym radę je przejść. Jakie pytania przykładowo tam padały? I czy przed testem kontaktuje się osoba z HR czy z automatu po wysłaniu CV dostaje się taki test?

a

Wiadomości są automatyczne, zero kontaktu z ludźmi. Najpierw jest test potem pisanie kodu. Na całość ma się godzinę, żeby zrobić część praktyczna dosłownie cały czas trzeba pisać, brak czasu na zastanawianie się i testowanie, z tego co pamiętam było 7 zadań. Następne zadanie opiera się na poprzednim, więc jeśli pierwsze zadanie które polegało o odszyfrowaniu zrobiło się źle, reszta już była nieważna . Ogólnie cały test uważam za tragiczny pomysł. Nie mam pojęcia co on ma sprawdzać, żaden programista nie pisze kodu na czas. W lutym również aplikowałam na ten staż, zadanie było dokładnie te same. Wtedy nie zrobiłam dużej części więc nie dziwię się, że mnie nie przyjęli, ale teraz? Dzień wcześniej zrobiłam sobie ten test na wszelki wypadek więc kod miałam przetestowany i poprawny. Na prawdę nie wiem czym na firma się kieruje podczas rekrutacji.

@a

No to teraz i mi dałaś zagwozdkę. Mam na myśli to czym faktycznie się kierują podczas tych wspomnianych rekrutacji. jest tu ktoś kto bezproblemowo przeszedł ten proces i podrzuciłby jakieś porady? Ja jeszcze nie aplikuje ale będę miał zamiar

Zgadzam się
@Żarty

Firma najniższych lotów, moga konkurować z kulturą z barami mlecznymi PRL. Wysokie mniemanie o sobie a brak szacunku na porządku dziennym. Nie widzicie że tynk leci od zadartych nosków? DNO nie polecam

Edek
@Zgadzam się

Ekorla

Jak wygląda rekrutacja na Senior Java Developer? Jakie są widełki na UOP i B2B? Czy jak jest nowy CTO z allegro to jest jakaś zmiana na plus?

cześć, rozważałem w przyszłości aplikować do ich firmy, gdy tylko pojawią się ogłoszenia o pracę, ale teraz już nie wiem czytając wasze opinie o tych testach, których nikt nie przechodzi. Może ktoś z pracowników obecnych wypowiedziałby się na temat tego jak można przejść te testy i na co szczególnie zwracają uwagę?

Czy wiecie może dlaczego w ciągu kilku miesięcy, praktycznie co miesiąc pojawia się ogłoszenie na Młodszego Specjalistę ds. Weryfikacji Klienta (KYC) ? Jest aż tak ciężko, że ludzie szybko odchodzą ?

Ruda

Zachodzę w głowę, ile teraz zarabia Młodszy Specjalista ds. Weryfikacji Klienta (KYC). Ktoś tu dwa lata temu zostawił humorystyczny wpisek o tym, że suma 4.000,- brutto jest nie do dostania, chyba w dziale finansów. Napiszcie proszę, że jest już lepiej pod względem PLN :D

null

Cześć wszystkim! Czy ktoś z Was dostał już finalną odpowiedź po rozmowie HR w sprawie stażu?

Analityk biznesowy- staż

Czy jest tu osoba która dostała zaproszenie na rozmowę po teście na Analityka biznesowego?

K

A ile dni po teście się kontaktowali z tobą? Było to jakoś niedawno?

Analityk biznesowy - staż
@K

Właśnie nie mam jeszcze odpowiedzi.

Staż

@Pracodawca Kiedy można spodziewać się odpowiedzi na aplikacje na staż (VI edycja)?

@Staż

Ja już ponad 2 tygodnie jestem bez odpowiedzi. Ktokolwiek dostał cokolwiek?

B

Tak, wysłali test po tygodniu i kilka dni po teście zadzwonili żeby zapytać kiedy mam czas na rozmowę.

kadydatka
@B

Z technologi był ten test?

C
@kadydatka

W zależność od wybranego stanowisko na które aplikowałeś dostałeś test jedno/wielokrotnego wyboru. Niby dają dwa tygodnie na kontakt z wybranymi po wykonaniu testu ale skoro osoby wyżej już dostały telefon to chyba wiem co to oznacza w moim przypadku :D

Baśka
@C

Czy ten test jest trudny? Może nakierujesz na tematykę pytań? Dużo czasu trzeba poświęcić, aby go uzupełnić?

C
@Baśka

Mogę Ci powiedzieć swoją oraz kolegi opinie odnośnie testu z javy i analityka biznesowego. Jeśli dobrze pamiętam to masz 27 minut na rozwiązanie testu w okresie 5 dni (jak już zaczniesz to musisz skończyć). Generalnie pytania są podchwytliwie jeśli nie masz wykształcenia technicznego lub doświadczenia w zawodzie to raczej ciężko będzie Ci wykręcić dobry wynik dodatkowo wielokrotny test wyboru tego nie ułatwia. Pojawiają się też tzw pytania z czapy, które są tak głupio sformułowane, że zastanawiasz się o co chodziło osobie która to pisała. Na analityka biznesowego było dużo pytań związanych z modelowaniem procesów, UML, BPMN, diagramy rodzaje oraz ich zastosowania, jakieś pytanie z Agile/Scrum, o formatach plików, narzędziach do procesów, o strategii biznesu, testach jednostkowych, zbieraniu wymagań biznesowych. Odnosnie javy to kolega mówił, że poziom trudności średni w porównaniu do innych firm.

N
@C

A kolega od javy dostał już odpowiedź po teście?

Ile $ mogę dostać jako Młodszy Specjalista ds. Weryfikacji Klienta (KYC) ?

Mike
@Rozmowa kwalifikacyjna

U mnie dokładnie taka sama sytuacja była. Mimo zapewnień, że niezależnie od wyniku będzie odpowiedź z decyzją, żadnej odpowiedzi nie było. Po co w takim razie podczas rekrutacji mówią, że wrócą z feedbackiem? Nie wiadomo. Brak profesjonalizmu drogie panie.

wołga
@Rozmowa kwalifikacyjna

jesteś pewien ? może uznali ze zbyt slabo się cenisz ? Inne firmy z tego sektora placa 8000-12000 w customer service

Info
@wołga

Xtb placi 6-8 z jez obcymi . I to raczej jest malo

Zostaw merytoryczną opinię o XTB Spółka Akcyjna - Warszawa

• Jak się pracuje w XTB Spółka Akcyjna?

Zobacz opinie na temat firmy XTB Spółka Akcyjna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XTB Spółka Akcyjna?

XTB Spółka Akcyjna
3.3/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Ogrodowa 58
    00-876 Warszawa