Zorka Sp. z o.o.

Opinie o Zorka Sp. z o.o.

The Proctology

To co moi drodzy? Soboty druga zmiana start. Ciekawe w tym na żądanie będzie faktycznie tej siły wyższej, a ile nie przyjdę i co mi zrobisz? Czas pokaże bo różnie może być, a koniec roku się zbliża i trzeba nadgonić co by spokojne święta mieć.

@The Proctology

Ludziom nie zależy na marnych 300 zł premii. Żaden to pieniądz. Niech zabiorą Wszystko i się zadławią, a kogo ma nie być to i tak nie będzie. Żadne premie nie są ważne. To nędzne grosze.

XYZ
@Andrzej

Ta premia to faktycznie 3 stówki i tyle? jak przeglądam oferty to na CNC wcale o żadnej nawet nie wspominają. Jeden rodzaj na dzień dzisiejszy wam tu przysługuje czy są jakieś jeszcze? To zależne mimo wszystko od stanowiska?

Budujesz, remontujesz, urzą...

Zmiana A znowu ma jakieś problemy, skoczyło się z zegarkiem to teraz bardziej wyszukane afery. Ludzie nie mogą odpocząć bo kilka sobót, a inni niewiedzą jak pracują bo sobót nie ma w grafiku w komputerze i co z tego, że już chyba od miesiąca wisi przy lakierni informacja które działy i które soboty mają jak pracować. A no i według niektórych to soboty powinny być planowane z dużo większym wyprzedzeniem, bo chyba jasnowidz przewidział, że tak będzie i można było zapowiedzieć pół roku wcześniej. Dziwne, że nikt nie poruszył sprawy takiej, że przez soboty nie zdąży świąt ogarnąć. Najlepsi są jednak ci co na lewo i prawo wiecznie narzekają, a na zebraniach cichutko nawet nie mrukną.

The Proctology

Ojej a co to się stało, tak nagle? Siła wyższa tylko w naprawdę nadzwyczajnych przypadkach i trzeba udowodnić bo jak nie to klops. Co teraz z wolnym w sobotę na drugiej zmianie? Niektórzy takie plany mieli, a tak to na zadanie i po premii za grudzień, niektórzy chyba będą musieli się wziąć w garść i pomimo planów z niechęci popracować skoro wcześniej się nie dało wyrobić norm. Szacunek dla tych którym nawet do głowy nie przyszło brać te wolne, a pozostałym może zmiana pracy w ramach postanowień noworocznych???

Przebudzony

Pracowałem kilka lat w tym zakładzie, po tym co tutaj czytam nie wierzę że tam się nic nie zmieniło, w 2014 zarabialiśmy 2800 zł, po zmianach płacowych odeszło wielu pracowników którzy podchodzili profesjonalnie do swoich obowiązków, prawdą jest to że zorka przestała szanować pracowników, generalnie to szkoda zycia na ten zakład, 3 zmiany za grosze, ludzie w kamizelkach którzy nie powinni pracować między ludźmi ,czy ktoś tam jeszcze słyszy przez ten hałas, pyły, opary farb i acetonu, ludzie skracacie sobie tam życie.

Pracownik Produkcji

Rekrutacja szybka i sprawna rzeczowy opis stanowiska oraz wymagania.

Ile chce Pan zarabiać? Czy pracował Pan kiedyś w zakładzie produkcyjnym? Czy odpowiada Panu praca w systemie 3-zmianowym

Pierwszy lepszy ma więcej? czyli ile w zasadzie jakie są progi minimalne oraz te maksymalne jeśli o operatora chodzi? stawki brygadzisty tez teraz zaciekawiły, żadnego jeszcze nie znam to nie spytam, a ich zakres obowiązków przy tym opiszecie? Chodzi mi o taki rzeczywisty

Masz

Może nie pierwszy lepszy, ale doświadczony operator pewnie ma większą podstawę niż brygadzista ;) Od Nowego Roku jawne płace - będziesz mógł zapytać. Zakres obowiązków jest zupełnie inny na poszczególnych działach.

Acetonex

Stękacie tu tyle lat a pracujecie znaczy tyracie dalej w tym zakładzie, otaczają was przełożeni którzy nie powinni kierować ludźmi przecież to nawet smieszne nie jest ,jeśli byście byli bardziej ambitni to byście pokazali (usunięte przez administratora)tej firmie ,a tak jesteście tu dalej i dalej stękacie

Czy pracodawca Zorka Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Nie motywuje. Potrafią nas tylko zastraszać, nakładac kary, (usunięte przez administratora), szpiegowac, dokładać obowiązków i traktować jak (usunięte przez administratora) O totalnej dyskryminacji kobiet to już nawet nie wspomnę. W żadnym zakładzie chyba nie ma tak niekompetentnych osób na stanowiskach kierowniczych. Pozakładali kamizelki i nagle ich odmóżdżyło. A powinni wywalić na zbity pysk minimum połowę tych zbędnych ludzi. Więcej biurokratów od niczego niż roboli. Ale najlepiej jest brać forsę i to niemałą za nic.

Ameba

Najważniejsze że docenia finansowo kolorowe kamizelki. W końcu one tak ciężko pracują że bez nich zakład by nie istniał. Szkoda ze zapomina się o zwykłych szarych pracownikach. A nie. Sorry. My jesteśmy doceniani notatkami zastraszaniem i karami.

Mlotek
@Ameba

Fajnie nie? Oni dostają premie za to że nic nie robią a my w nagrodę jesteśmy zastraszani notatkami. Cudowny zakład.

@Mlotek

a tak obiektywnie patrząc, bo przytoczony został ten brak istnienia zakładu bez nich, to pracownicy sami daliby rade jakoś się zorganizować? co do tych notatek to nikt nie próbował pytać o jakiś alternatywny sposób motywowania? jaki pozafinansowy według osób zatrudnionych może być uznany za skuteczny?

Chrupuś
@Karolina

Za starych, dobrych czasow operatorzy mieli dodatki brygadzistowskie. Mistrz dawal papier i sie robilo po kolei co potrzeba. Operatorzy dogadywali sie z innymi dzialami co kiedy i w jakiej kolejnosci robic zeby zapewnic ciaglosc produkcji ale najwyrazniej komus to przeszkadzalo i trzeba bylo narobic zbednych stanowisk zeby bylo wiecej zamieszania. Teraz

Też pracownik.

W jaki sposób kobiety są dyskryminowe? Pytam z ciekawości.

Kluska śląska
@Też pracownik.

1. Kobiety mają mniejsze szanse na rozwój i awans. 2. Mają niższe stawki i pensje niż panowie. 3. Mężczyźni mogą do woli urządzać sobie pogaduchy na widoku, kobiety są karane za zamienienie ze sobą kilku zdań. 4. Kobiety nie dostają dodatkowej premii, którą przyznaje kierownik. Chyba uznaje, że nie jesteśmy tak godne tego zaszczytu jak panowie. 5. Mężczyźni mogą używać elektrycznych podnośników i nikt nie pyta czy mają uprawnienia. Kobiety nie mogą ich wziąć do rąk BO NIE MAJĄ UPRAWNIEŃ. I tak zwyczajnie, po ludzku, bardzo mocno odczuwamy niechęć Pana kierownika do kobiet. To tylko kilka przykładów.

Też pracownik.
@Kluska śląska

Ale którego kierownika? Też tutaj pracuję i aż takiej dyskryminacji nie odczuwam. Który to dział?

@Kluska śląska

I te wszystkie punkty, które zostały wypisane są widoczne dosłownie dla każdego? czemu niczego się z tym nie robi? jak proporce się obecnie rozkładają względem płci na poszczególnych działach?

Zoolander

Logiczne, że jak ktoś się obija to mu premię zabiorą czy baczniej mu się przyglądają. To nie są czasy przed 2015 z bezrobociem 14% ( Kraj ), a gdzieniegdzie o wiele wyższym gdzie ludzie mogli robić co im się podobało bo niebyło komu pracować. Co do niekompetencji to widzę drogi pracowników, że ty je masz i takich ludzi jak ty wykształconych, znających jeżyki i lubianych zakład potrzebuje. Nie czekaj tylko awansuj.

@Kluska śląska

1. Mają takie same, a jest ich zdecydowanie mnie bo praca nie jest lekka to chyba logicznym jest, że mniej awansuje. 2. To żart czy prowokacja? 3. Jakoś kobiety pracują ze sobą i normalnie rozmawiają i raczej nie o pracy. 4. To samo co w punkcie 2. 5. W zakładzie obowiązują maksymalne możliwe przepisy BHP i nikt kto nie ma uprawnień nie może używać tych wózków, tak samo jak ktoś nie ma spodni roboczych czy butów ochronnych niezostanie dopuszczony do pracy. Jaka niechęć do kobiet? Czy ty się słyszysz? Gdyby tak było to żadna by nie pracowała, a pracuje ich wiele.

Krupa

Tak. Pracodawca nas bardzo motywuje. Najbardziej do opuszczenia tej firmy. Za te psie pieniądze, które zarabiamy, to robotę znajdziemy wszędzie. Wstyd i hańba, żeby w systemie 3 zmianowym stawku były tak nędzne. Ale wstyd to słowo, którego w tej firmie GÓRA nie zna.

Norman
@Kluska śląska

Brak rozwoju ? Są mistrzynie i brygadzistki .Jak kogoś potrzebują to nie zabraniają kobietom składać aplikacji .Nie słyszałem żeby kobieta za tą samą pracę nie doatała premii uznaniowej .Więc to co piszesz to są bzdety .

Norman

Czemu nie poszedłeś na brygadzistę hak szukali?

The Proctology

Sporo sobót się zapowiada i se człowiek konkretnie dorobi. Póki co nie słychać żeby ktoś nie był zadowolony tym bardziej , że zbliżają się święta i karpiki się zbliżają, mniam mniam mniam,

Tylko ze co to ma do warunków zatrudnienia? sugerujecie zwiększające się dysproporcje w tym zakresie? Jeżeli tak to jaki może mieć to dalszy efekt? Widzę oferty dla operatorów i chyba będę prace niedługo reflektować. Czy do końca tego roku warto czy lepiej poczekać?

Popek

W ogóle nie warto. W tym zakładzie nie ma najmniejszego szacunku do ludzi. Pensje żałosne jak na kołchoz trzyzmianowy. Idź na kasę do Biedry a lepiej na tym wyjdziesz.

Zoolander

Bierz póki jest, teraz liberałowie dojdą do władzy i prawdopodobnie znacznie się kryzys w gospodarce i ludzie będą brać wszystko jak leci.

Demokrata

Co wy tu za głupoty wypisujecie? Łysy coś osiągnął, bycie mistrzem czy brygadzistą to prestiż? Wy się ludzie dobrze czujecie? Szkoda że nie skupicie się na niskich zarobkach talk bardzo jak na tych dennych kamizelkach. Nie przeszkadza wam praca na 3 zmiany w tragicznych warunkach za takie śmieszne pieniądze? Prezes się zastanawia czemu ludzie uciekają. Proszę mu przekazać, że ludzie chcą zarobić a za 3500 niech sam sobie tu pracuje

Praca

Łysy to nie umie sobie nawet brygadzisty wyszkolić. Chociaż patrząc na to kto nim jest to co się dziwić...brak mózgu swoje robi. Tylko za co w takim razie ten łysy bierze pensje skoro nic nie umie?

xlx

A to nie do mnie to pytanie. Jest wiele osób, które biorą gruby hajs w tej firmie (zarząd, HR), a efektów ich pracy brak. Poza tym padło wiele propozycji w ich stronę jak polepszyć warunki pracy, no ale przecież wszyscy muszą się zastanowić, spotkać 100 razy i może za parę (paręnaście?) lat coś być może się zmieni... Póki co w firmie jest jeden przekaz: nie podoba się, idź gdzie indziej. Wstyd. Zresztą widać brak profesjonalizmu w podejściu do pracownika, nawet po tym forum i wypowiedziach ludzi Twojego pokroju.

Austin
@xlx

Najlepsze są teksty, kiedy masz problem z ohydnym materiałem, że przecież nie ma akordu, więc możemy robić paletę cały Boże dzień. Po czym przychodzi tydzień, kiedy planistów rozbujało i potrzeba wszystkiego na raz i mistrz biega jak z obstrukcji, że chce materiał na wczoraj. No ale przecież nie ma akordu, więc po co ten pośpiech? Hipokryza - drugie imię zorki.

@Austin

Akordy\u nie ma, ale co z normami? Czy odnośnie tego co piszesz równie dobrze można byłoby kompletnie nic nie robić i praca z UoP’a by wpływała od godziny? Co do problemów z materiałem to nie próbujecie jakoś o tym dyskutować? Z kim z góry rozmawia się o jakichś wątpliwościach?

Zoolander

Raczej ty i ten od pomówień. Przy obecnej polityce firmy nie ma możliwości by coś takiego miało miejsce.

Alex
@Zoolander

Nie wiem jeszcze co tam miało mieć miejsce, bo wpisu już nie widać, ale nawiązujesz do polityki firmowej. Opiszesz ja tak dla jasności? Czy jest ona przedstawiana już na samej rozmowie? I czy bywa zmienna w czasie?

Nmmm
@Alex

Zapamiętaj jedno. W tej firmie, polityka i zasady obowiązują wybiórczo - tylko wtedy kiedy są na rękę pracodawcy. Największemu wrogowi nigdy nie polecę pracy w tym zakładzie. 3 zmiany za te nędzne pieniądze to kpina i śmiech na sali.

Alvaro

Dlaczego Sylwia chodzi po zakładzie I obgaduje pracowników do innych pracowników? To tak się teraz zachowują przełożenie w firmach?

Edziu

To jest tak, brygadzista i mistrz Są kimś...w dodatku to ludzie kumaci i odpowiedzialni. Niestety te stanowiska narażone są na ataki ze strony tych którzy chcieli też być kimś w tym zakładzie, lecz im nie poszło. I teraz z frustracji i zazdrości wypisują tutaj (usunięte przez administratora) Prawda jest taka że jak by nie osoby nadzorujące to 60 % zakładu na zmianie siedziało by na palarni ...z kawką i telefonem. Musi być bat bo inaczej było by po zakładzie. Niestety zwykły robol nierób ,w główce ma wizję że kamizelki nic nie robią i są niepotrzebni,za darmo dostają kasę. Tak jest w każdym zakładzie ???? raja natura robola nieroba ,na coś trzeba zwalać swoją niezaradność.

@Edziu

Ludziom przeszkadza i to nie tylko w tym zakładzie, że brygadziści czy mistrzowie/kierownicy chodzą i nadzorują produkcję. Produkcja musi mieć ciągłość i iść swoim tempem bo gdyby nikt nie doglądał produkcji w żadnym zakładzie i nie wymagał to pracownicy w miarę upływu czasu robiliby mniej. Jak nie wymagają to po co się ścierać? Takie są fakty.

Zoolander

Zazdrościsz zarobków, prestiżu i tego, że się mniej napracuje. Rozumiemy cię, staraj się to też awansujesz.

@Edziu

Ty tak serio piszesz taki bzdety czy kolejna kamizelka chce się wybielić na forum?Nie zliczę ile razy mistrz na nockach zamykał się z mistrzówce i spał!!Ze o znajomości elementów już nie wspomnę.Ile razy trafiały na pakowanie elementy złe lakierowane lub lakierowane z jednej strony.

Zwolnić wszystkich ludzi albo zweryfikować ich zarobki którzy dostali awans albo dziwnie wysokie stawki od Pana Marcina Z.bylego kierownika ponieważ wszyscy oni to znajomi od flaszki i imprez każdy kto zaliczył imprezę z nim zawsze miał awans albo podwyżkę przykład : Pan Kozaczek z lwp.co chwali się ile zarabia i ile wódki musiał wypić z Panem kierownikiem żeby mieć ponad 4tys.na rękę a teraz nic nie robi i się śmieje wszystkim w twarz

Zoolander

Nikogo nie interesują koneksje towarzyskie, kto z kim i ile pije. Każdy brygadzista czy mistrz pod kogoś podlega i jak nie ogarnia to albo zostaje zdegradowany albo go zwalniają i nie ma zmiłuj.

Miś
@Zoolander

Ogryzek i Haras ogarniali i zostali zwolnieni . W tej firmie nie szanuje się pracowników.

TusiekForma

Czas się w końcu wziąść za robote! Na lakierni nic nie robia tylko (usunięte przez administratora) obrabiaja.Kurnik jest najgorszym miejscem tego zakładu, taka ciezka praca a elementu jak krowie z tylka3 wyciągnięte. Chłopy nie lepsze, Na maszynowanou same (usunięte przez administratora) i inne takie, trzeba patrzeć co się wysyła dalej bo przez was stoi produkcja!!!!!! Kamizele od groma a nikt nic nie robi, żeby było lepiej. Ludzie skupcie się na robocie!!!!!!!!!!(

@TusiekForma

Jakbyś nie wiedział to najtrudniej jest element pomalować i nie ma możliwości żeby wszystko było zrobione zawsze na 100%, jeśli ty potrafisz to zapraszamy na Lakiernię i pokaż jak się powinno pracować.

Bruner

Czy Edyta ma jakieś specjalne względy w tym zakładzie? Modelka, leginsy, seledynowa bluzeczka na ramiączkach z biustem na wierzchu. I tak któraś noc z rzędu. Są chyba jakieś granice. Co ona nie ma ubrania roboczego? Czemu mistrz na to pozwala? Może wszyscy przyjdźmy w garniturach i sukniach balowych

@Bruner

Takie zdarzenie niemiało i nie mogło mieć miejsca. W Zorce obowiązkowe są spodnie robocze i obuwie ochronne w innym przypadku niemożliwe jest dopuszczenie pracownia do pracy.

Tajniak

Myślicie ze kiedyś będą w zorce porządne podwyżki czy jednak porą opuścić ten tonący okręt?

powolniak
@Tajniak

Dyrektor produkcji o nas dba i da.

@powolniak

to jest zadeklarowane przez samą dyrekcję czy to wasze domysły? skoro dba to w jaki inny sposób? i odnośnie samych podwyżek to czego konkretnie mona się spodziewać?

Spodziewaj się braku powyżej

@194

Podwyżek

Robot
@194

Jakie podwyżki!!!! Prezes twierdzi że do końca 2023r. roboty będą wykonywać całą produkcję zwolnionych może być nawet 97% załogi zostanie tylko biuro a na produkcji ogryzek CZŁOWIEK O SUPER INTELIGENCJI TECHNOLOGICZNY GENIUSZ podobno nie dawno opanował tabliczkę mnożenia do 5 a kurs na taczki zdał za 20razem

@Robot

Roboty? I firma na 100% ma na nie finanse? W sumie o jakiej konkretnie technologii tu mowa i czy serio ludzie mają się czym przejmować? Trzeba szukać pracy gdzieś indziej?

Denis
@Karolina

Firma ma na wszystko finanse. Tylko nie na godne pensje dla swoich pracowników.

@Robot

Jest ponad 7 miesięcy później i cały czas są przyjęcia. Robotów ni widu, ni słychu. W tej bajce oprócz smoków i prezesa to ktoś jeszcze był?

Zostaw merytoryczną opinię o Zorka Sp. z o.o. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w Zorka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zorka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 249.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zorka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 229, z czego 32 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 106 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zorka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zorka Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zorka Sp. z o.o.