Zorka Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Zorka Sp. z o.o.

Aktualność
Cieszymy się, że do nas trafiłaś/trafiłeś. Liczymy na merytoryczną dyskusję.
Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami ze współpracy, szanujemy każdą opinię i doceniamy konstruktywną krytykę, aby wyciągnąć wnioski i wykorzystać je w tworzeniu jeszcze lepszego miejsca pracy.
Prosimy jednak pamiętać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza prawa do świadomego kłamstwa, obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą archiwizowane  przez administratora.

Oferty pracy:

• Zachęcamy do zapoznania się z zakładką ,,Poznaj pracodawcę” oraz ofertami pracy dostępnymi na naszym profilu do składania aplikacji na adres rekrutacja@zorka.pl na stanowiskach produkcyjnych.

• Na pozostałe stanowiska prześlij nam swoją aplikację na e-mail : kariera@zorka.pl

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.zorkajg.pl

Poznaj nas bliżej i dołącz do naszego zespołu!

Zapraszamy!

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Zorka Sp. z o.o.

Firma - Zorka Sp. z o.o.

24.07.2023 09:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

ZORKA sp. z o.o. jest dużym przedsiębiorstwem produkcyjnym z branży meblarskiej, zlokalizowanym w Jeleniej Górze. Siedziba naszej Spółki znajduje się przy ul. Dworcowej 19, natomiast produkcja zlokalizowana jest w przemysłowej dzielnicy Jeleniej Góry, przy ul. Meblowej 5. Obecnie zatrudniamy blisko 450 osób.

Jak wyglądały początki firmy?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

Początek naszej działalności miał miejsce w 1946 roku w Cieplicach (obecnie dzielnicy Jeleniej Góry), gdzie powstał prywatny zakład założony przez Wacława Maliszewskiego. W 1950 roku został on przekształcony w Spółdzielnię Przemysłu Ludowego i Artystycznego ZORKA ,produkującą pamiątki regionalne, drobne artykuły drzewne i drewniane zabawki – głównie klocki. Rok 1980 był przełomowy, ponieważ wtedy rozpoczęliśmy współpracę z naszym partnerem biznesowym – firmą IKEA. Współpraca początkowo opierała się na dystrybucji drewnianych klocków. W 2006 roku zaczęliśmy produkować meble lakierowane, co w znaczny sposób przyczyniło się do rozwoju firmy.

Jak firma rozwijała się przez następne lata?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

W 2009 roku zmieniliśmy formę prawną przedsiębiorstwa i rozpoczęliśmy działalność gospodarczą jako ZORKA sp. z o.o. Kluczowe dla Spółki było przeprowadzenie dwuetapowej budowy hali produkcyjnej wraz z magazynami, położonej w przemysłowej dzielnicy Jeleniej Góry. W 2022 roku skoncentrowaliśmy całą produkcję w jednej lokalizacji (przy ul. Meblowej 5).

W jakim zakresie współpracują Państwo z firmą IKEA?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

ZORKA sp. z o.o. jest prekursorem w produkcji elementów toczonych z materiałów drewnopochodnych – klejonego warstwowo HDF-u. Nasza współpraca z firmą IKEA obejmuje całościowy proces tworzenia mebli, począwszy od stworzenia modelu, po ostateczny proces produkcji i pakowania. Do produkcji komponentów meblowych używamy drewna bukowego, klejonki brzozowej oraz wysokiej jakości płyt MDF i HDF. Do produkcji mebli używamy wysokiej jakości certyfikowanych materiałów drzewnych i drewnopochodnych, które dzięki nowoczesnym technologiom otrzymują różnorodne kolory oraz wysoką jakość i odporność powierzchni. Wymagania i oczekiwania naszych klientów oraz partnerów biznesowych są traktowane jako priorytet wszelkich naszych działań, które realizujemy rzetelnie i terminowo.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

Ponad 70 lat tradycji jest gwarancją stabilnego zatrudnienia i możliwości zdobycia doświadczenia od wysoko wykwalifikowanej kadry. Współpraca ze szwedzkim koncernem IKEA daje dostęp do najnowszych technologii, dzięki którym praca w naszej firmie jest ciekawa, rozwijająca oraz pełna wyzwań. Nowe projekty to nowe potrzeby w zakresie zatrudniania pracowników, zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. W związku z tym obecnie prowadzimy rekrutacje na stanowiska związane bezpośrednio z obsługą działów produkcyjnych.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces rekrutacji jest w pełni transparentny. Spotykamy się kandydatami w siedzibie firmy lub online, aby poznać ich osobiście i omówić ewentualne warunki współpracy. Poszukujemy osób, które są zainteresowane: ciekawą i pełną wyzwań pracą w prężnie rozwijającej się firmie, możliwością rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji oraz dobrą atmosferą pracy i wsparciem osób z dużym doświadczeniem. Proces rekrutacji na stanowiska związane z obsługą produkcji prowadzimy nieustannie, ponieważ uważamy, że dla dobrego specjalisty zawsze znajdzie się miejsce w zespole.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

Onboarding zawsze jest dla nas priorytetem. Już przy ustalaniu warunków zatrudnienia omawiamy z pracownikiem to, jak będzie wyglądał pierwszy dzień w pracy. Dbamy o to, żeby nowy pracownik otrzymał wszystkie informacje, które pozwolą mu płynnie wejść w pracę. Opiekę nad nowymi pracownikami powierzamy doświadczonym osobom. Chcemy, aby już od pierwszych dni nasi pracownicy mieli podstawy do satysfakcji z wykonywanej pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

Wspieramy rozwój naszych pracowników, umożliwiając im udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, targach branżowych, czy konferencjach. Zapewniamy możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, m.in. poprzez wsparcie osób z dużym doświadczeniem. Jesteśmy otwarci na każde szkolenie – zarówno prowadzone stacjonarnie, jak i online – które rozwija umiejętności naszych pracowników.

Jakie plany rozwojowe mają Państwo na najbliższy czas?

Zorka Sp. z o.o.ikona wywiad

W 2022 roku sprzedaliśmy naszą produkcję do sieci IKEA w kilkudziesięciu krajach. Obecnie produkujemy szeroką gamę produktów w różnych rodzajach oraz rozmiarach m.in.: toaletki, stoły, stoliki kawowe, stoliki nocne, łóżka, łóżeczka dziecięce oraz biurka. W najbliższym czasie będziemy kontynuować główne działania i plany rozwojowe poprzez: wdrożenie nowych wyrobów, inwestycje w nowy park maszynowy oraz zwiększenie powierzchni magazynowej. Ciągłe doskonalenie naszej organizacji i wychodzenie naprzeciw wymaganiom rynku, a także nieustanne doskonalenie działań mających istotny wpływ na bezpieczeństwo w łańcuchu dostaw, jest wyznacznikiem kierunku rozwoju naszej firmy.

US Nowy wpis

Jak macie teraz z tym całym doświadczeniem? Ludzi wam brakuje lub cokolwiek? chce wybadać teren nim CV złoże. O Operatorze myślę, niby coś jest napisane, że doświadczenie w obsłudze maszyn znajduje się w wymogach, ale nie wiem ile czasowo wynosi. Tak poza tym czy można się tego nauczyć na wdrożeniu?

Karol Nowy wpis
@US

To co robi operator linii produkcyjnej na UV ma lakierni to olewanie obowiązków albo siedzi na tel albo rozmowy z Roda tak samo wózkowi Kamil i Piór taka to praca

Kapibara

Mechanik poleciał za to że na boku leciał z Czarną? Ciekawe co na to technolog....

Superstar
@Kapibara

Za którą czarną? Bo czarnych jest wiele w zakładzie...!!!

Tak. Mamy. Są też ameby.

Napalony

Najlepsza mistrzyni lakierni

Misiu Nowy wpis
@Kapibara

Najlepiej to idź i się go zapytaj, Krzychu, co sądzi na ten temat. Taki stary, a taki plotkarz. Wiocha na maksa.

Alonzo Nowy wpis
@Misiu

Jakie plotki ? Przecież jak nie było jej na lakierni to siedziała u Sebusia. Ale w odpowiednich warunkach potrafi zapomnieć o jednym i o drugim ;)

Fido

Jeśli lubisz być szykanowany, dyskryminowany za wszystko, być (usunięte przez administratora) dla karierowiczów. którzy po trupach dążą do awansu, zapieprzać za nierobów i cwaniaków, którzy jeszcze obszczekają cię u zwierzchników, usłużnie doniosą i świnię podłożą to zorka jest twoim wymarzonym miejscem pracy. Na swoje szczęście użyłem rozumu i uwolniłem się od tego bagna, stracone lata w zakładzie ,który osiągnął moralne dno. Największemu wrogowi nie życzę pracy w tym miejscu. A tym co zostali serdeczne wyrazy współczucia.

Fido

Twój komentarz tylko potwierdza sytuację w tym zakładzie. Jelenia Góra to małe miasto i ile byś nie trollował to zorka już ma wyrobioną negatywną opinię i nic ani nikt tego nie zmieni. Właśnie dzięki takim jak Ty ludzie odchodzą.

Nat

@Pracodawca Czy praca na produkcji obejmuje tylko 3 zmiany? Nie ma możliwości pracy na jedną bądź dwie?

@Nat

Dzień dobry, Decydując się na udział w rekrutacji na stanowiska produkcyjne należy mieć gotowość do pracy w systemie 3-zmianowym.

domcia05
@Nat

Nie ma 1 lub 2 zmian, chyba że pakowanie ,ale wciskają na lakiernie, bo praca ciężka, dziś na tym stanowisku jutro gdzie indziej ,duża rotacja ,beznadziejny kierownik i mistrzowie, przygotuj się tez na odrabianie w soboty, także na 1 i 2 zmianę, powodzenia !

Na lakierni to nawet słowa dzień dobry. nie powie kierownik i mistrz to bardzo kultura

Niko

Z tego co czytałem o zakładzie zorka to nie jest już zakładem pracy tak jak kiedyś cieszył się bardzo dobrą opinią to bardzo przykre te tak się teraz tam ludzi tak traktuje może w końcu się kierownictwo obudzi że to ludzie na produkcji pracują na ich pensje _calego zarządu tej firmy

Smerf
@Niko

Jak ikełła w końcu się znenerwuje to zakład zorka zbankrutuje a całe te kierownictwo wielka szlachta kolesiostwo w tym zakładzie trzeba dupska lizać (usunięte przez administratora) swuj na swego zakład zamknięty szkoda pracowników nie pasuje narciarz zakład dawno temu cała moja rodzina pracowała zarobki na tamte czasy były zacne teraz (usunięte przez administratora) na rachunki

Cudak
@domcia05

Trzeba jeszcze dodać,że na lakierni ciężka praca za najniższą kasę.Taki psikus

HG
@Cudak

Jak to możliwe, że za najniższa? Podbija się jakaś premia pewnie? bo do samego lakierownia to w jakim stopniu jest to ciężka praca? Możesz pokazać? zastanawiam się czy dałoby rade się tego nauczyć

Ziigi
@HG

4000 ma rękę to uczciwa praca i ja tyle mam. Jak ktoś zarabia poniżej poziomu to poprostu olewa robotę i taka jest prawda.

Bombay
@Ziigi

I uważasz że 4 tysiące to cudowna pensja, jak na takie warunki?

Zoolander
@Bombay

Obecna władza tak zwinie gospodarkę, że nie będzie pracy i do takiej Zorki będzie 10 osób na jedno miejsce i ta stawka będzie ekstra.

Kaziu
@Nat

Czy to prawda że maszynownia ma pracować na dwie zmiany

Pracownik Produkcji

Rekrutacja szybka i sprawna rzeczowy opis stanowiska oraz wymagania.

Ile chce Pan zarabiać? Czy pracował Pan kiedyś w zakładzie produkcyjnym? Czy odpowiada Panu praca w systemie 3-zmianowym

Zoolander

Plotka głosi, że 25 osób do zwolnienia. Przyjęć do pracy już nie ma, na OLX czy Jelonce brak ogłoszeń.

Baśka

czy ktoś przy tym jest w stanie jakoś spójnie i logicznie wyjaśnić to, że 25 osób miałoby być do redukcji? Co jest powodem i czemu tak zwlekają?

Luzak

A polem sam w nie wpada,jak mówi stare przysłowie.

Arafatka

Marek wózkowy skończ ciągle gadać ciągle o tej kupci, bo zachowujesz się jakbyś był intelektualnie niedorozwinięty. To samo tyczy się tego drugiego co podczas jazdy wydaje z siebie odgłosy małpy. Nic dziwnego, że ludzie uciekają skoro zachowanie pewnych osób nie jest delikatnie mówiąc normalne.

Dzień dobry, nie polecam tego zakładu. Socjal i zarobki na poziomie słabym. Wymagania bardzo duże, praca w pyle rakotwórczym i przy chemi.

JG

A co się na lakierni dzieje? Podacie aktualna sytuacje? Ktoś pytał czy ludzie tam byli grzeczni i ze sytuacja może grozić odejściami. Doszło do nich? w którym dziale teraz można zauważyć największa rotacje?

OW

a dlaczego? opiszesz co się tam dzieje? Po ofertach widzę, że brygadzista jest poszukiwany, chodzi o to, że ktoś ma zrobić tam jakiś porządek? Nie wiem jeszcze jak to wygląda ale ile by mi za to zapłacili? Znacie stawki brygadzistów?

Wilmont
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Jak tam ranka lakiernia? Byliście dzisiaj grzeczni? Pamiętajcie, że następnym razem może nie skończyć się na premiach, a mogą być wyciągnięte do poszczególnych osób poważniejsze konsekwencje ze zwolnieniem włącznie. Niestety obserwując skandaliczną sytuację w kraju i to jak niszczone jest prawo może to się odbić na każdym pracodawcy i trudno będzie znaleźć jakąkolwiek pracę. Tak więc trzeba dbać o to co się ma.

Aleksandra

O co zostało zadane to pytanie? o charakter czego pytasz? Zatrudnienia? wcześniej ktoś pytał o podwyżki i reakcje, ale nie wiem czy to nawiązanie do tego?

ER

Cześć, myślę czy by się na wózek za jakiś czas nie zgłosić. Pracę lubię mieć poukładaną a w opisie na stronie wskazana jest dbałość o porządek. Mam się wiec spodziewać raczej zorganizowanej pracy? występuje czasem nadmiar obowiązków? są nadgodziny? I ten realny wpływ na funkcjonalnie firmy w jaki sposób mogę rozumieć?

andpiot
@ER

Cześć, Jeżeli chodzi o poukładanie na magazynie, to teraz jest bardzo w porządku, jeżeli będziesz miał być wózkowym na produkcji to już mniej. Jeżeli chodzi o "wpływ na funkcjonowanie" to jest marketingowy bullshit, ale z drugiej strony jak masz jakieś uwagi do funkcjonowania firmy to generalnie zostaniesz wysłuchany.

@ER

Dzień dobry, Zapraszamy do przesłania CV na adres: rekrutacja@zorka.pl Rozmowa rekrutacyjna daje możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.

Szopiszcze

Witam czy orientuje się ktoś jakie warunki dla magazynierów ??

@Szopiszcze

Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana/y aktualnymi ofertami pracy oraz szczegółami pracy na danych stanowiskach pracy proszę o kontakt z Działem Personalnym pod nr tel :756458935 lub 756458937

@Szopiszcze

Małgosia

Cześć, z tymi autami piszesz o jakimś dziale handlowym teraz? ja obecnie widzę tylko dostępne oferty na produkcje, dlatego zaczęło mnie to zastanawiać. A jakimi teraz jeżdżą? Jakie toyoty? Jakie zasady użytkowania?

Jacek

Witam czy jest benefit? Jak w drexie? I czy można się jakoś dogadać co do wypłaty ? Jak się ma komornika?

@Jacek

Dzień dobry O to lista posiadanych benefitów: -pakiety medyczne MEDICOVER -karty sportowe Multisport -kafeteria MyBenefit -ubezpieczenie grupowe UNIQA -świadczenia z ZFŚS W razie dodatkowych pytań istnieje możliwość kontaktu z Działem Personalnym pod nr tel :756458935 lub 756458937

The Proctology

To co moi drodzy? Soboty druga zmiana start. Ciekawe w tym na żądanie będzie faktycznie tej siły wyższej, a ile nie przyjdę i co mi zrobisz? Czas pokaże bo różnie może być, a koniec roku się zbliża i trzeba nadgonić co by spokojne święta mieć.

@The Proctology

Ludziom nie zależy na marnych 300 zł premii. Żaden to pieniądz. Niech zabiorą Wszystko i się zadławią, a kogo ma nie być to i tak nie będzie. Żadne premie nie są ważne. To nędzne grosze.

XYZ
@Andrzej

Ta premia to faktycznie 3 stówki i tyle? jak przeglądam oferty to na CNC wcale o żadnej nawet nie wspominają. Jeden rodzaj na dzień dzisiejszy wam tu przysługuje czy są jakieś jeszcze? To zależne mimo wszystko od stanowiska?

Budujesz, remontujesz, urzą...

Zmiana A znowu ma jakieś problemy, skoczyło się z zegarkiem to teraz bardziej wyszukane afery. Ludzie nie mogą odpocząć bo kilka sobót, a inni niewiedzą jak pracują bo sobót nie ma w grafiku w komputerze i co z tego, że już chyba od miesiąca wisi przy lakierni informacja które działy i które soboty mają jak pracować. A no i według niektórych to soboty powinny być planowane z dużo większym wyprzedzeniem, bo chyba jasnowidz przewidział, że tak będzie i można było zapowiedzieć pół roku wcześniej. Dziwne, że nikt nie poruszył sprawy takiej, że przez soboty nie zdąży świąt ogarnąć. Najlepsi są jednak ci co na lewo i prawo wiecznie narzekają, a na zebraniach cichutko nawet nie mrukną.

The Proctology

Ojej a co to się stało, tak nagle? Siła wyższa tylko w naprawdę nadzwyczajnych przypadkach i trzeba udowodnić bo jak nie to klops. Co teraz z wolnym w sobotę na drugiej zmianie? Niektórzy takie plany mieli, a tak to na zadanie i po premii za grudzień, niektórzy chyba będą musieli się wziąć w garść i pomimo planów z niechęci popracować skoro wcześniej się nie dało wyrobić norm. Szacunek dla tych którym nawet do głowy nie przyszło brać te wolne, a pozostałym może zmiana pracy w ramach postanowień noworocznych???

Przebudzony

Pracowałem kilka lat w tym zakładzie, po tym co tutaj czytam nie wierzę że tam się nic nie zmieniło, w 2014 zarabialiśmy 2800 zł, po zmianach płacowych odeszło wielu pracowników którzy podchodzili profesjonalnie do swoich obowiązków, prawdą jest to że zorka przestała szanować pracowników, generalnie to szkoda zycia na ten zakład, 3 zmiany za grosze, ludzie w kamizelkach którzy nie powinni pracować między ludźmi ,czy ktoś tam jeszcze słyszy przez ten hałas, pyły, opary farb i acetonu, ludzie skracacie sobie tam życie.

EF

Pierwszy lepszy ma więcej? czyli ile w zasadzie jakie są progi minimalne oraz te maksymalne jeśli o operatora chodzi? stawki brygadzisty tez teraz zaciekawiły, żadnego jeszcze nie znam to nie spytam, a ich zakres obowiązków przy tym opiszecie? Chodzi mi o taki rzeczywisty

Masz
@EF

Może nie pierwszy lepszy, ale doświadczony operator pewnie ma większą podstawę niż brygadzista ;) Od Nowego Roku jawne płace - będziesz mógł zapytać. Zakres obowiązków jest zupełnie inny na poszczególnych działach.

Acetonex

Stękacie tu tyle lat a pracujecie znaczy tyracie dalej w tym zakładzie, otaczają was przełożeni którzy nie powinni kierować ludźmi przecież to nawet smieszne nie jest ,jeśli byście byli bardziej ambitni to byście pokazali (usunięte przez administratora)tej firmie ,a tak jesteście tu dalej i dalej stękacie

Zostaw merytoryczną opinię o Zorka Sp. z o.o. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w Zorka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zorka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 246.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zorka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 226, z czego 31 to opinie pozytywne, 90 to opinie negatywne, a 105 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zorka Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zorka Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zorka Sp. z o.o.