Balex Metal

Bolszewo

Opinie o Balex Metal

hitakiii 2017-04-06 14:47
Mogli by wkoncu wywalic Tych dyrektorków, kierowników z ceramiki i zatrudnic normalnych którzy by postawili ta firmę na nogi..Bo jezeli dalej tak bedzie skonczy jak były formoplan....
pracownik 99999 2017-04-06 15:30
Ja współczuje tylko mistrzom którzy za to wszystko odpowiadają a to nie jest ich wina ze tak sie dzieje...A i M maja wyjebane na wszystko czy 15 czy 8 osób na linii i tak pojedzie nie ważne jak byle jechało....A pracownicy doswiadczeni zapier..... za dwóch badz trzech....Moja propozycja jest taka by solidarnie zatrzymac linie i poczekac na podwyżkę albo szukac innej pracy....:)Kto jest za niech wyrazi swoja opinie....
Gość 2017-04-06 19:50
Nie ma zgrania załogi. Nikt Ci linij nie zatrzyma, wszyscy są mocni w gębie a jak przychodzi co do czego każdy się boi odezwać. Jak sam się odezwiesz to stajesz się niewygodny i "buntujesz załogę". Puki pracują same młode łepki od razu po szkole lepiej nie będzie. To bardzo pasuje dyrektorowi i prezesowi, bo jak coś się młodemu każe to to zrobi i koniec. Sam słyszałem od niektórych że jak każą przyjść do pracy w sobotę, niedziele i rąbać po 10h na tygodniu, to będą przychodzić więc wszystko jest jasne. Za te marne grosze "mieszkać" w robocie to słabo. Kto ma olej w głowie ucieka z tej firmy. Nic się już w tym temacie chyba nie zmieni. Zabrali pieniądze za mety i cisza, dołożyli obowiązków też cisza. Produkcja idzie po taniości, większy zysk dla prezesa a czarny lud nie zapierdziela jak jest głupi.
TM 2017-04-06 21:59
Prezesie doceń i uszanuj swoich doświadczonych pracowników. Firmę tworzą przede wszystkim ludzie nie maszyny. Kto jak nie doświadczona, zgrana i zadowolona z warunków pracy załoga zadba o maksymalne zyski firmy przy najniższym złomie?? Na pewno nie małolaty z łapanki!! Maszyny choćby najnowocześniejsze nie zapewnią dobrego produktu bez doświadczonych operatorów. Cierpliwość niektórych osób się kończy.
bickuu 2017-04-07 05:33
A może w tej firmie kariere zrobia murzyni???Makumba ściagnie tu swoich kolegów i bedą robic za te smiechu warte pieniądze.:)
Agnieszka 2017-04-07 09:33
Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy Balex Metal?
555 2017-04-07 10:30
W firmie jest dostępny Multisport i Lux Med.
Agnieszka 2017-04-07 10:49
@555, a czy pracownicy w firmie mają otwartą ścieżkę kariery?
haidi 2017-04-07 16:12
Tak pracownicy maja otwarta ścieżkę do kariery czym dłużej pracujesz tym mniej zarabiasz....Wiec jak popracujesz tutaj kilkanascie lat bedziesz zarabiał 0zł :)
kojot 2017-04-07 19:05
I znowu sie zaczyna praca 16 godzin na dobę....Zarzad sam niewie czego chce,wszystkiego dowiadujesz na ostatnia chwile jak bedziesz pracował kolejnego dnia....Jestes w pracy do 14 przychodzisz do odmu i zaraz masz telefon od mistrza czy zgodzisz sie przyjsc w piatek na 6-14 i 22-6 rano....Wiekszosc osób sie zgadza,Ci którzy sie niezgodzili na poczatku zostaja namowieni przez mistrza....Na każdym stanowisku brakuje jednej osoby ale czy to ważne ma byc produkcjia i jest....Tylko jak jest rozmowa o podwyżkę to to wtedy temat sie ucina....
dominoo 2017-04-07 19:11
Najlepszy jest kierownik produkcji w Tomaszowie pan Tomasz,który niema o niczym zielonego pojęci.Jak widzi tylko jakis problem chowa się w kontenerze i wysyła mistrzów by rozwiazali problem...Od jakiegos czasu chodzi jakis wystraszony,niewyspany w poniedziałki nawet dobrze skacowany...Chyba praca w Balex Metal go przerasta może czas pomyslec nad zmianą miejsca pracy....
Gość 2017-04-09 13:33
Czysta hipokryzja! Dyrekcja i kierownicy zmuszają do pracy w soboty, niedziele, nocki ale w tym czasie sami siedzą w ciepłym domku. Wychodzą sobie w trakcie pracy na papierosa, bawią się telefonami po kontach, ale jak by przyłapali na tym zwykłego pracownika to chcą zabierać pieniądze albo zwalniać. Wymagają przestrzegania bhp ale produkcja ma cały czas jechać mimo że maszyny są niesprawne i naprawione w biegu.
Agnieszka 2017-04-10 10:11
@Gość, czy praca w weekendy, o której wspominasz jest obowiązkowa?
Pracownik znający swoje prawa 2017-04-10 10:51
Praca w weekendy wg dyrekcji jest obowiązkowa, jeśli ktoś nie chce robić nadgodzin czy to w tygodniu czy w weekendy, wtedy jest straszony zwolnieniem i podczas rozmowy z dyrektorem dowiaduje się że w tej firmie nie ma miejsca dla ludzi którzy nie chcą pracować w weekendy. Najlepiej dla nich jeśli pracownicy chodziliby do domu się tylko wyspać 8 godzin i zaraz wracali produkować dalej.
BM 2017-04-14 16:59
Droga Pani Agnieszko z Działu personalnego, "benefity" to w Języku polskim świadczenia, które pracownicy otrzymywali również w czasach PRL, środki finansowe pochodzą z budżetu ZFŚS, mówiąc wprost żadna łaska tylko Prawo Pracownika :)
bargiii 2017-04-19 20:23
Serdeczne podziękowania dla pana od gołąbków, który tak bardzo chce pracowac za te grosze i pracuje do 24....Pewnie wszyscy wiedza o kogo chodzi:)I to jest solidarnosc w tej firmie.
Gregory 2017-04-20 18:59
Takich ludzi potrzeba,to że ktoś chce pracować w nadgodzinach nie powinno komuś innemu przeszkadzać. Nie znasz sytuacji innych ludzi to nie wtracaj nosa gdzie nie trzeba.
Olaf 2017-04-20 19:31
Gregory....nie znasz firmy nie opiniuj. Jeden taki wystarcza, zeby chciwy prezes każdemu zaczął kazać chodzić. Tam musi być solidarność bo ludzie pracują za grosze jak Chinole a traktowani są jak scierwa do pracy a nie ludzie. Nie znasz prezesa nie wypowiadaj się. Balex to Korea Pl.
helioss 2017-04-21 12:51
Tak sie chwala że taka bogata firma a niestac ich żeby dac jakiekolwiek podwyżki.Tylko jak by mogli to by zabrali co by sie tylko dało i kazali najlepiej pracowac za darmo...Gregory gów....o wiesz a sie wypowiadasz...Takich pacjentów jak ''Pan od gołąbków''Powinno sie likwidować jak najszybciej bo nic sie niewywalczy...
kubek 2017-04-22 20:44
Zostalismy zaproszeni na zebranie z okazji 25lecia bogatej firmy jaką jest Balex Metal .Na spotkaniu było bzdurne przemówienie prezesa,opowiesć dyrektora.Po czym nastapił poczestunek kawa i cistko.Kazdy z niecierpliwoscia czekał na zakonczeni ponieważ miała nastąpic najważniejsza rzecz rozdanie upominków...Kazdy z pracowników liczył ze bedzie to jakas drobna kasa,może jakies bony a tu dostalismy najbardziej cenna rzecz Kubek termiczny...Jest to wręcz śmieszne i poniżające ta firmę....Każdy kto dostał ten kubek powinien sie w niego nasr.....ć i wspólnie złozyc pod brama balexsu...Firma robi sobie żarty z pracowników...
Diler 2017-04-26 09:59
Szkoda czasu w dniu dzisiejszym zlikwidowano 7 oddziałów w Polsce. Pruszyński w Rzgowie chyba pije szampana...
Ciekawy 2017-04-26 22:37
A jak jest w innych zakładach w Bolszewie?
nowy 2017-04-28 22:33
Witam.
Jak się nazywa wasz dyrektor. Czy nie przyszedł on z innej firmy z podkarpacia?
lolo 2017-05-02 08:37
Drodzy koledzy z bylej pracy zrozumcie wkoncu jedna podstawowa rzecz o prowadzeniu firmy. Tak dlugo jak bedziecie sie godzic pracowac za 1.5-2 tys tak dlugo balex wlasnie tak bedzie placil. Po co ma dac wiecej skoro minimum produkcyjne jest zachowane ? Malo tego, dla nich to sa oszczednosci. Ktos zbiera za to pochwaly od prezesa za takie prowadzenie jego firmy. Porobcie uprawnienia i kursy, i idzcie w swiat przeciez nikt was tam nie trzyma. A nie zasiedli sie i tylko narzekaja. To wlasnie przez was sa takie zarobki w firmie bo jeden z drugim narzeka ale robi wiec po co maja ci podniesc wynagtodzenie ? Zebys byl zadowolony ? W polsce nie ma czegos takiego, liczy sie tylko zysk. Ludzie ogarnijcie sie, bo przepracujecie cale zycie za 2 tysiace i nic nieosiagniecie.
Zenon 2017-05-07 20:38
Czy z pewnością nie można napisać coś pozytywnego o firmie? Balex Metal to duża firma, i myślę, że nie zasługuje na taka krytykę. Wiem również jak,bardzo roszczeniowi są w dzisiejszych czasach ludzie.
Mistrz 2017-05-09 17:55
Czyli uważasz że skoro duża firma to nie może być w niej źle? Na prawdę namyśliłem się nad jakimiś pozytywami i jedyne co mi przyszło do głowy, że ekipa na linii jest całkiem w porządku, można się pośmiać i pożartować.
Tak to na hali śmierdzi odchodami z pobliskiej oczyszczalni. W szatni nie da się przejść bo nawciskali szafek mimo że połowa ze znajdujących się tam szafek jest nieużywana i do wywalenia. Na stołówce nie ma nawet krzeseł więc jesz na stojąco. Parking wygląda jak mokradła, strach czasem wjeżdżać bo nie wiadomo czy się wyjedzie. Co do samego zarządzania już wszystko było chyba tu napisane.
Ala 2017-05-09 19:54
@Zenon ja pracowałam w biurze i znam sporo osób z biura jak i produkcji....nie o tej firmie nie można powiedzieć nic pozytywnego . zrozumcie to ludzie w końcu !!!!! Wszystko co zostało tu napisane to nie oszczerstwa tylko prawda ! Ta firma to dramat a prezes to moralne dno.
Agnieszka 2017-05-10 08:09
@Mistrz co w takim razie zmieniłbyś w firmie Balex Metal? Jakie zmiany byś wprowadził?
Pracownik od niedawna 2017-05-10 12:19
Pracuje w firmie od niedawna i naprawdę chciałem sam się przekonać czy to co tu piszą to prawda. Ku memu wielkiemu zdziwieniu okazało się ze TAK ludzie omijajcie to miejsce jak największym łukiem poza kilkonastoma osobami które naprawdę ciągną tą firmę na produkcji biorąc pod uwagę za jakie pieniądze oni to robią nic wartościowego napisać nie można szkoda tylko ich zaangażowania chłopaki mówię tu o mistrzach i poszczególnych operatorach na stanowiskach czyli bardzo wartościowych mogłoby się okazać dla firmy ludziach tu się marnujecie każda poważna firma weźmie was z otwartymi rękami i za lepsze pieniądze . Może to banalne ale naprawdę bez doświadczenia to można zamiatac choć i w tych czasach konkurencji nie brakuje daleko nie szukając miałem nieprzyjemności pracowania na wielkiej hali termano na której od wejścia czuć nieprzyjazną atmosferę i której mistrz nadaje się do programu perfekcyjna pani domu jeszcze nie pracowałem z tak zakompleksionym typem człowieka i bardzo żałuję. Na koniec tylko dodam mam nadzieję że już niebawem zmienię pracę i apeluje naprawdę chłopaki walczcie bez was to nie będzie jechać!
NORTH 2017-05-10 19:09
Ludzie którzy teraz przychodzą tutaj do pracy to desperaci. Nie można tego inaczej nazwać, no chyba że nie mają internetu i nie zaczerpnęli informacji o pracodawcy. Żeby zarobić 2tyś na rękę trzeba dymać nadgodziny w soboty i na tygodniu, w przeciwnym wypadku czeka cie 1700zł. Bądź teraz mądry i utrzymaj za to rodzinę. Rotacja pracowników jest tak duża, że nawet nie staram się zapamiętać imion, jest to bez celowy trud. Nad dyrekcją nie będę się rozpisywać (wszystko zostało napisane wcześniej), bo oni i tak nic nie mogą nam polepszyć, bo na wszystkim trzyma łapę pan B. Lepienie zmian ludźmi z łapanki jest bez sensu! Jednego zdążysz czegoś nauczyć to się zwalnia i na jego miejsce dają ci nowego żółtodzioba do nauki albo od razu po szkole albo "leśnego dziadka" i tak się toczy życie w BM.

Jak nie ma dużo przymusowych nadgodzin, nie śmierdzi z oczyszczalni, maszyny się nie psują, nie robimy pir'ów, zegar na bramie działa dobrze a krawaciarze nie brzęczą ciągle nad uchem to praca jest całkiem fajna..... no ale jeszcze się tak nie zdarzyło więc sory!!
B. 2017-05-11 10:06
A ja jestem nowa w balexie i mi się nawet podoba. Pozdrawiam
Nick 2017-05-13 15:27
To fajnie, to, że nie podoba się 90% ludzi, nie znaczy, że musi dotyczyć wszystkich. Może Tobie ta praca da satysfakcję i ogólne zadowolenie,
Agnieszka 2017-05-15 15:04
@B. to bardzo dobrze, że jesteś zadowolona. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniona? Warunki pracy, atmosfera różnią się w zależności od obejmowanego stanowiska. Co więcej możesz powiedzieć o pracy w Balex Metal? Co przede wszystkim cenisz sobie w pracy?
pracooooooo 2017-05-17 19:04
Teraz soboty sa niepracujące w balexsie ale można sobie dorobić wtedy na termano sprzątając u Perfekcyjnej Pani Domu....Mistrz S z chęcią przyjmie pracowników na stanowisko szczotkowego....Ciekaw jestem co pan S robi ze na każde zawołanie dostaje pracowników ze ściany i dachu jak tutaj też ich brakuje...Może sam wezmie sie za szczotkę....:)
Nowy 2017-05-19 08:54
Balex Metal to producent materiałów ze stali . Ma wysoką pozycję w branży. Oferuje kompletne rozwiązania i systemy dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i rolniczego w kraju i za granicą. Jak niektóre wpisy mają się do pozycji firmy?
25groszy 2017-05-25 18:35
Firma ma wysoka pozycję.... Jest firmą znaną z - blachodachówki która nie zawsze się składała, nie zawsze powłoka trzyma się rdzenia itp. Firma oferuje ogólnie dobry towar z wyjątkami (nie zawsze z ich winy). Ogolnie dużo robi atmosfera panująca podczas pracy na jakość produktu - zadowolony pracownik pójdzie i sprawdzi czy wszystko wygląda jak powinno. Jest jeszcze w Bolszewie kilku/kilkunastu operatorów którzy tak robią. Jednak większość stwierdza, że przyjdą odwalą 8h i spokój - dlatego kliencie indywidualni powinni sprawdzać czy towar jest 1gatunku. A na zadowolenie pracowników wpływają szczególnie pieniądze, chociażby może jakieś premię kwartalne która pracownicy odczują. 25 groszy....
Nowy 2017-05-25 20:01
Jak ktoś chce to zawsze znajdzie powód żeby firmę obwiniać nawet za całe zło tego świata. A może warto szanować firmę?
Balex to syf 2017-05-26 17:18
Jak można szanować firmę która nie dość że nie szanuje swoich pracowników to jeszcze bezczelnie pluje im w twarz i mówi że to normalne? W normalnej firmie operator z taką odpowiedzialnością powinien ponad te 2k na ręke miec bez nadgodzin i zadnych premii, a tutaj trzeba przepracowac 200 h w miesiacu zeby miec ledwo te 2k. Ludzie powoli uciekaja z balexu i nic dziwnego. Ktoś powinien zdrowo dobrać się do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ludziom zarządzającym w balexie bo to co tutaj wyprawia dyrektor jest nie do pomyślenia. Zmusza się pracowników do nadgodzin pod groźbą zwolnienia. Jeden z niewielu przykladów gdy łamany jest kodeks pracy. Dodatkowo w tej firmie sami nie wiedzą czego chcą, z dnia na dzień zmieniają ustalenia i plany. Poprzyjmowano pracowników na jedną linie, a nagle przerzuca się ich na inną z dnia na dzień mimo że już zostali przeszkoleni na danym stanowisku. Ogólnie podsumowujac zero szacunku dla pracownika, dlatego też firma nie może liczyć na zaden szacunek z ich strony. Niestety kultura pracy w polskich firmach jest tragiczna i do tej pory nie udało się im zrozumieć że sukces firmy to zadowolona i zgrana ekipa.
Norek 2017-06-01 11:05
@Balex to syf Generalnie jesteś nastawiony negatywnie na firmę a to błąd!.
beatka:P 2017-06-03 12:13
Okres próbny tylko spędziłam w tej firmie i bardzo się zawiodłam....praca w biurze...duża firma...fajne perspektywy...super godziny...cieszylam się...potraktowano mnie niesprawiedliwie...na żadnym etapie mojej nauki, szkolenia nie powiadomiono mnie czy spełniam ich oczekiwania, co mogę poprawić ani nie dano okazji się wykazać. Współpracownicy którzy mieli nadmiar obowiązków szkolili mnie niechętnie i w nerwowej atmosferze. 2 dni przed końcem umowy dowiedziałam sie, że nie chcą ze mną współpracować, sama zainicjowałam to spotkanie...chyba chcieli mi powiedzieć w ostatnim dniu bo bylam im potrzebna do ogarnięcia bałaganu w papierach, bo to robiłam w ostatnich tygodniach pracy.... Przykro mi...
DE 2017-06-03 19:33
Wypisz, wymaluj moja sytuacja... U mnie bylo o tyle zabawnie ze przelozony - Pan Piotr M.nie mial jaj i powiadomil mnie telefonicznie z Bolszewa :D Bo pracowalem w Tomaszowie. Ludzie warto sie wysilic i poszukac szerzej, ofert pracy jest teraz mnostwo, naprawde mozna cos fajnego znalezc. Ja od listopada jestem zadowolony i z pracy i z kasy.
Potencjalny pracownik 2017-06-05 18:42
Mam pytanie i prośbę o informację na temat stanowiska w biurze (jest kilka ofert, zastanawiam się nad wysłaniem na analityka lub SPECJALISTA DS. OBSŁUGI KLIENTA) wasze opinie są różne- jedni narzekają a inni są zadowoleni, ja mam duzo do stracenia bo obecnie mam pracę, tyle, że daleko muszę dojeżdzac -dlatego chcę zmienić a Balex to duża firma. Jak kształtują sie zarobki w biurze? czy ktoś wie i może zdradzić? czy zarobię tam przynajmniej te 3 tys na rękę?
Czy warto zainwestować swój czas i zaryzykować?
Nowy 2017-06-06 22:35
@beatka:P Myślę, że czasami najlepszym coś się nie uda. Może nie do końca miałaś rację, może sądzili że jeszcze coś poprawisz? Dlatego tak wyszło głupio.
beatka:P 2017-06-07 10:00
Ja dużo zaryzykowałam...w tydzień znalazłam przedszkole dla dziecka....wykręciłam swoje życie z nadzieją że MI się uda mimo tym wszystkim nieciekawym opiniom o tej firmie. Już na rozmowie kwalifikacyjnej P dyr mnie skreślił i cały okres próbny tak mnie traktował.... Na okresie próbnym 2500 brutto a o podwyżkę ścieżki wydeptane mieli niejedni ale na co można pózniej liczyć?...3000 to chyba z nadgodzinami... Dział Obsługi Klienta wg mnie najważniejszy dział firmy zepchnięty na niziny. Wiele osób nie mających zielonego pojęcia o standardach obsługi klienta, nawzajem nakręcają nerwową atmosferę.... Masz duże doświadczenie? stalowe nerwy? i nie zależy Tobie na fajnych relacjach z współpracownikami ? to ryzykuj....
beatka:P 2017-06-07 10:45
Głupio...??? poprawisz??? a gdzie miałam to zrobić w "segregatorach" ??? ufff cieszę się, że mnie tam nie ma... BOK z P Dyr na czele to nie miejsce dla mnie. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia i ludzi.... z tego miejsca byłoby trudno wrócić do domu i dzieci z uśmiechem na buzi....
Pracownik na na na 2017-06-07 16:26
Dział obsługi klienta najważniejszym działem firmy? Nie no jasne, bo produkcja to tylko tak dodatkowo do wspaniałej obsługi klienta. Chłopaki zapieprzają na produkcji z mnóstwem nadgodzin, ciężko harują ale Ty uważasz że to dział obsługi klienta jest najważniejszy no nieźle. Przykro mi ale jest mnóstwo działów ważniejszych od tego i nic tego nie zmieni.
beatka:P 2017-06-07 17:31
Nie chciałam urazić...już znikam;)
Potencjalny pracownik 2017-06-07 19:46
dziękuję za odpowiedź. Raczej bym nie chciala zarabiac 2500 brutto- to nie do przyjęcia! w ogole są takie stawki jeszcze? Moze życie mnie rozpiesciło i przyzwyczaiłam się do dużo wyższych zarobków, ale to 2500 i to brutto to mnie przeraziło, ja nawet na rekę dostaję dużo więcej. To może warto dojezdzać do Gdanska z Wejherowa jesli w Wejherowie zarabia sie tak mało. To raczej nie zaryzykuje.
Przykro mi, że Ci się nie udało mimo starań. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami (zawsze się takie znajdą) z Twoich wpisów widać, że masz pozytywne nastawienie, piszesz o swoich odczuciach i doświadczeniach bez żadnej agresji czy wyzywania kogoś- masz prawo do wyrazenia swojej opinii. Czasami tak jest, że nie wpadnie się komuś w oko i choćby nie wiem co nie da Ci szansy. Mam nadzieję, że znalazłaś dużo lepszą pracę. Cóż, ja będę szukać nadal-szkoda tylko, że tak mało możliwości jest w Wejherowie i okolicach do podjęcia dobrze płatnej pracy. Pozdrawiam.
beatka:P 2017-06-08 07:51
Dziękuję za miłe słowo, powodzenia dla nas wytrwałych ;)
Norbi 2017-06-12 10:26
Balex Metal to fajna firma, pracuję tu już długo i nie narzekam.
Zostaw swoją opinię o Balex Metal - Bolszewo
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Balex Metal