Opinie o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mabion S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mabion S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabion S.A. w Konstantynów Łódzki

Ksiegowa

Cześć! Czy ktoś orientuje się na jakie wynagrodzenie może liczyć młodsza ksiegowa? Mam fajne doświadczenie, firma wydaje się przyjazna i zastanawiam się nad złożeniem CV :) Czy 4tys. brutto jest osiągalne?

Maria
@Ksiegowa

Nie jest osiągalne a atmosfera nie jest przyjazna. Ale polecam złożyć CV i się przekonać.

Pewniak
@Ksiegowa

Na poczatek nie.Około 3500 brutto max.

Pomocna

@Marcin

W punkt :)

Karol
@Amelia

Nie jest to prawda. W tej firmie nigdy nie zarobisz tyle na ile naprawdę zasługujesz. A dowiesz się tego jak pójdziesz do innej i robiąc mniej- zarobisz 3 razy więcej. Przestańcie mydlić ludziom oczy.

pewniak
@Karol

jako księgowy samodzielny więcej

Konrad
@pewniak

Jako pracownik na kasie w tesco też więcej. A na pewno stresu mniej.

karol
@Konrad

ludzie uciekajcie z tej firmy. szkoda zdrowia, czasu, młodości.

Zuzanna

@Asia daj znać jak będzie po rozmowie. Zastanawia mnie czy rekrutacja przebiegnie bez większych problemów. Wielu użytkowników się zastanawia, jakie są warunki pracy, czy może jakieś dodatkowe benefity pozapłacowe również gwarantują?

xxxx
@Zuzanna

Byłam i zrezygnowałam z zaproponowanej mi oferty pracy. System pracy zadaniowy, śmieszne zarobki i ewentualne nadgodziny.

student
@xxxx

Jezeli mozna spytac - jakie masz wyksztalcenie (inzynier, licencjat, mgr, dr), ile lat doswiadczenia po studiach, na jakie stanowisko aplikowalas i jaka pensje ci zaoferowali?

absolwent

Jakie wynagrodzenie na start dla nowego ? :)

joł
@absolwent

2000 zł netto

Zuzanna

@Marcin a może wiesz jak wygląda sprawa z rekrutacją na ten moment? Czy ktokolwiek z użytkowników forum Gowork.pl posiada informacje na temat bieżących rekrutacji w firmie Mabion? Każda merytorczyna opinia na ich temat przyda nam się. Pamiętajcie aby wasze wpisy były zgodne z regulaminem forum Gowork.pl.

Biochemik

1. Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia odbioru CV ani informacji o przebiegu rekrutacji. Telefon z "zaproszeniem" na rozmowę otrzymałem na trzy dni przed a jej data i godzina były z góry ustalone. 2. Na miejscu okazało się, że rekrutacja jest prowadzona na cztery stanowiska jednocześnie i na każde z nich jest ok. 20-30 kandydatów zaproszonych tego samego dnia, o tej samej godzinie. 3. Po przywitaniu rozsadzono nas według stanowisk i wręczono pisemne testy - czy raczej żenujące kolokwium. (Pomieszanie pytań pamięciowych, wymagających odtwarzania co do joty wiedzy książkowej z pytaniami otwartymi, na które dało się odpowiedzieć na dziesiątki różnych sposobów.) 4. Po ok. 2 godzinach czekania na sprawdzenie odrzucono ok. 2/3~3/4 kandydatów a reszcie dalej polecono czekać. (Bo część kandydatów miała jakieś dodatkowe testy praktyczne.) 5. Po kolejnych ok. 2 godzinach przychodził czas na całe 15 minut rozmowy na kandydata. Rozpoczynała się ona informacją o wyniku testu i wytykaniem błędów. [Przykładowo - ja dowiedziałem się, że "nie znam się na modyfikacjach potranslacyjnych białek" - przy czym pytanie w teście dotyczyło modyfikacji która... nie występuje w przeciwciałach monoklonalnych! W moim CV wyraźnie było napisane, że zajmowałem się innymi modyfikacjami, takimi które w przeciwciałach występują.] Poza tym sama rozmowa nie była specjalnie trudna ani stresująca. Trochę pytań o doświadczenie, o techniki, o podejście do pracy etc. Zapytano mnie, czy nie mam problemu z pracą po godzinach, aby tylko osiągnąć zamierzony cel. Były delikatne próby podważania kwalifikacji i "urabiania" psychologicznego (np. tekstami klasy "w Polsce nie ma odpowiednio dobrych fachowców"). Zapytano mnie o oczekiwania finansowe, ale sami nie udzielili mi żadnej informacji zwrotnej. 6. Tydzień później zostałem ponownie "zaproszony" na rozmowę - ponownie na trzy dni przed i z góry ustalona data i godzina. Tym razem było to spotkanie z kimś wyżej w hierarchii firmowej. Obyło się bez godzin czekania. Sama rozmowa była jeszcze bardziej luźna ale jednocześnie mniej konkretna i nie pamiętam z niej nic istotnego. 7. Tydzień czy dwa później dostałem telefonicznie (i tylko telefonicznie) ofertę pracy. Oferowana mi stawka była dość niska w stosunku do ich wymagań i moich kwalifikacji. Nie podam kwoty, ale było to chyba mniej niż średnia pensja dla województwa łódzkiego, nawet nie dla samej Łodzi. (Gwoli ścisłości - przyjął bym tą ofertę, gdyby nie to, że otrzymałem lepszą ofertę pracy w podobnej firmie za granicą.)

Nie pamiętam już dokładnie, ale były to typowe pytania których można było oczekiwać patrząc na ogłoszenie - bufory, oczyszczanie białek, chromatografia, modyfikacje potranslacyjne, planowanie eksperymentów, jakieś proste obliczenia chemiczne etc. Nieco dziwniejsze pytania były na samej rozmowie np. czy wolę wezwać serwis do urządzenia czy naprawić sam, czy zgodzę się pracować po godzinach aby tylko osiągnąć cel (oczywiście zapewniali, że nadgodziny są płatne...).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Asia

Hej, czy ktoś z Was już dostał telefon z zaproszeniem na rozmowę w obecnie trwającej rekrutacji?

Cezary

Czy firma w ogóle prowadzi jakieś rekrutacje?

delta
@Cezary

Liste aktualnie prowadzonych rekrutacji znajdziesz na stronie Mabionu - "Kariera w Mabion SA", potem "Aktualne oferty pracy".

Zuzanna

@Maria Rozumiem, że nie masz najlepszych wspomnień z firmą Mabion . Niemniej jednak użytkownicy tego forum chcieliby poznać szczegóły warunków pracy oraz atmosfery jaka u nich panuje. Rozwiń swoją myśl w bardziej autentyczny i przekonywujący sposób.

Zuzanna

@Patryk czy udało Ci się uzyskać informacje w tej sprawie? Czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat bieżącej polityki rekrutacyjnej w tej firmie? Może są tu osoby, które podzielą się swoimi odczuciami odnośnie Mabion, co pomoże zainteresowanym w podjęciu decyzji o pracy w tej firmie.

Zuzanna

@student Pozwól że spytam, bo widzę że prowadzisz żywą dyskusję z użytkownikami. Czy finalnie złożyłeś CV do firmy Mabion? Jeśli tak to jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna i czy zadałeś te pytania, które chciałeś zadać? Daj proszę również znać jak zakończyła się rozmowa, oraz czy udało Ci się zdobyć pracę.

OctaDecylSilane

Witam! Widzę, że Mabion prowadzi aktualnie rekrutacje na stanowisko "młodszego specjalisty biochemika" - niestety nie widzę w ogłoszeniu widełek zarobków. Czy stronę tą czytuje ktoś pracujący w HR w Mabionie i będzie tak miły i udzieli nam tu tej informacji? Ewentualnie czy może tej informacji udzielić ktoś z aktualnych lub byłych pracowników? (Definicja "widełek zarobków" - od "minimalnych zarobków oferowanych kandydatowi spełniającemu minimalne wymagania" do "maksymalnych zarobków oferowanych kandydatowi spełniającemu wszystkie wymagania lub nawet je przewyższającemu".) Please and thank you! :) Pozdrawiam, "OctaDecylSilane", PhD :)

2300-2800 netto
@OctaDecylSilane

@2300-2800 netto

Dziekuje za odpowiedz! Moge zapytac skad ta informacja? Jestes aktualnym lub bylym pracownikiem? To jest aktualna informacja, stawki sprzed jakiegos czasu, czy twoja prywatna ocena? Srednie zarobki w wojewodztwie lodzkim to ok. 3 tys netto (lub nawet prawie 3,4 tys netto biorac pod uwage tylko przemysl) wiec 2,3-2,8 tys netto nie robi tu specjalnego wrazenia. (Na mnie jeszcze mniejsze, bo podobne pieniadze moge zarabiac pracujac jako adiunkt na uczelni.) Pozdrawiam, "OctaDecylSilane", PhD :)

DannyBoy
@OctaDecylSilane

dane aktualne, potwierdzam

@DannyBoy

Dziekuje za potwierdzenie! Widze takze, ze ogloszenie pojawilo sie po raz kolejny. Firma sie rozrasta czy nie znalezli wlasciwej osoby? Niestety, ciagle bez oficjalnego zakresu zarobkow. Czyli nikt z Mabionowego HR-u nie czyta tych komentarzy - albo czytaja je ale maja je w... "glebokim powazaniu"... ;) Pozdrawiam, "OctaDecylSilane", PhD :)

Elena

dobra praca na 1-2 lata by zdobyc pierwsze doswiadczenie. Ale po jakims czasie zauwazasz, ze zaczynasz sie cofac bo miejsca na rozwoj tu nie ma. Troche mobbingują ale da sie żyć jak ktos potrafi sie zdystansowac.

taki tam pracownik

Ta firma ma dużo do zaoferowania, ale jeszcze więcej niedociągniec. Zaczynajac od poczatku: Minusy: 1. Sami nie wiedza co robic, bez przerwy zmieniaja plany, a wszystko jest na wczoraj, a nie daj Boze sie odezwij, od razu obniza ci ocene. 2. Nie widza jak wiele serca wkladasz w to, co robisz. Nie doceniaja za sukcesy, za to latwo im przychodzi karanie za niepowodzenia. 3. Dyrektor oczekuje pełnego zaangazowania, ktorego nie jest w stanie zweryfikowac, bo sam pracuje "od 8 - do 16" (w trakcie oceny uslyszysz jednak, ze tacy pracownicy nie maja szans na wyroznienie). Wspolczuje kierownikom dzialow (szczególnie szefowej wytwarzania - zarobiona na smierc, a wiadomo, ze jedna osoba niczego nie zmieni). Plusy: 1. Dobre zarobki, moze nie od poczatku, ale po jakims czasie nie mozna narzekac. 2. Atmosfera - dla mnie ewenement wsrod firm - fantastyczna. 3. Wiedza i umiejetnosci - w bardzo krotkim czasie mozna zobaczyc i sprobowac wielu rzeczy (firma nie boi sie dopuszcac nowych do wykonywania analiz, czy wykonywania latwiejszych czynnosci zwiazanych z produkcja, choc zaczyna sie od sprzatania i autoklawowania). Ogolnie - nie polecam i nie odradzam (nie jest to firma dla kazdego).

xxx
@taki tam pracownik

hahah a to dobre ze firma dopuszcza do czegos wiecej na produkcji niz sprztanie. "Nowi" mogą tak kwitnąć ze dwa lata az sie zyc odechce

student
@taki tam pracownik

Piszesz, ze obniżają ocenę za odezwanie się oraz nie doceniają zaangażowania i nie nagradzają sukcesów - a potem, ze jednak atmosfera jest "fantastyczna"? Możesz sprecyzować? Zarobki - możesz napisać jakie są na początek (w zależności od stanowiska i doświadczenia lub wykształcenia) oraz jak rosną po jakimś czasie?

aktualny pracownik

Tej firmie jeszcze daleko do jakiejkolwiek kultury organizacyjnej i tyle. Kiedyś może się to zmieni, trzymam kciuki.

Progres
@aktualny pracownik

rozmawiajcie otwarcie z zarządem, uwierzcie, docenią to i docenią Was o ile będziecie to robić w kulturalny i konstruktywny sposób....

@aktualny pracownik

Zarząd nie zniża się do rozmów z podrzędnymi pracownikami. Znam takie sytuacje i słyszałem takie odpowiedzi. A za kuluralny, konstruktywny komunikat czy nawet wołanie o pomoc, na moich oczach poleciało kilka bardzo dobrych pracowników. Nie jest to pracodawca któremu można zaufać - pracować można przez jakiś czas dopóki nie znajdzie się czegoś innego.

Strefowiczka

Co do kierowniczki/koordynatorki czystości na strefie to pracowałam z nią długi czas i nie dam powiedzieć o niej złego słowa! Jest sumienna, wkłada serce w to co robi, a jeśli ktoś nie potrafi wziąć na klatę krytyki i zrozumieć, że jej obowiązkiem jest zwracanie uwagi, żeby Strefa wyglądała jak należy, to chyba powinien wrócić do przedszkola ;) Praca na Strefie jest ciężka i wymaga takiego sprzątania (sufity, ściany, itp.). Jeśli się komuś nie podoba to nie musi tam pracować, ale tym bardziej nie ma prawa obrażać osób, których obowiązkiem jest dbanie o to, żeby był tam porządek. Tyle w temacie.

Strefowicz
@Strefowiczka

Droga strefowiczko-rowięź acuje na strefie wytwarzania i tak jak pięknie wystawilas sobie opinię (szp.koordynator hahaha) tak pięknie oszukujesz z praca.Nie dość ze teraz mamy zapieprz pracy bo idą 2 szarźe to jeszcze całe sprzestanie całej strefy.Jak to całej strefy?a no tak też bym chciał przyjść do pracy i przez 3/4 mojej pracy siedzieć na magazynie ze swoim mężem i oglądać meila lub w pokoju mistrza tylko .a potem tylko mówić że no to i to zostało do pracy .bo się niewyrobiliście. Hm.... bardzo sprawiedliwy podział obowiązków. Ty masz czas żeby się wykąpać i włoski sobie umyc.my musimy zostawać po godzinach bo jest to dobrze widziane ze się angażujemy. Żenada. Zdobyć doświadczenie i uciekac

Kolega
@Strefowicz

Jak można być takim hipokrytą!? Jak Ci nie pasuje to spadaj stamtąd i nie zabieraj innym pracy! Sam jesteś żenadą!

Aktualny pracownik

Witam jestem obecnym pracownikiem .Firma jako firma ciekawa,ale co się tam dzieje to może nakreslę- pracownicy prosto po liceum.... yyyy... z czego połowa okresu próbnego na zwolnieniu lekarskim mimo tego dostała ta Pani umowę odrazu na czas nieokreślony,lecimy dalej firama jest pełna tak zwanych pociaotkow kogoś. ... brat brata albo siostra jednego z prezesów spółki. Hahahahah.na rozmowie kwalifikacyjnej szybki teścik .... banalny ale każdy udaje że super mu poszło. .. okazuje się inaczej. .. wróćmy dalej... firma ta zatrudnia kazdego prawie bo kto bedize robił NaOH bo do tego się sprowadzają główne prace,albo na waszki do tego roztworu haha.mikrobiołowiane pobierana jest nawet z pomieszczenia bezpośrednio przy dworzu gdzie latają robaki i leżą śmieci. A potem tylko meile ze przekroczenia ze bakterie i te biedne dziewczyny sprzataja tam 2-3 razy w tyg gdy planowo jest 1.zastępczych mikrobiolgi tez niezrowno wazonach babka zwalnia wszystkie ktorży jej się się spodobają lub nie są potulni przykład ostatnio zwolnili z tamtąd chłopaka który ośmielił się sprzeciwić sprzątaniu wiecznego na strefie.a co do sprzataczek to rządzi nimi dwulicowa Pani która ma nierówno pod wlosami.na strefie tylko krzyży na ludzi np.nowy pracownik wiec idzie zrobić mu awanturke żeby wiedział na przyszloscenie czego nie robić. Na dziewczynach się wyrzywa za swoje niepowodzenia osobiste.na

A może tak po polsku?

James Błont
@Aktualny pracownik

To chyba dobrze, że kłada tak duży nacisk na czystość, to firma produkująca przeciwciała, które będa ożylnie podawane osobom z rakiem, normy musza być wyśrubowane. Inna sprawa o styl, w jakim ten nacisk się kładzie, może tu potencjał tez do poprawy, nie wiem, nie jestem pracownikiem.

Miałem dosłownie tak samo (też to było moje marzenie i też traktowano mnie jak "parcha" pomimo znacznej wiedzy). Ludzie jak nie chcecie stracić roku jak jak wyjeżdżajcie za granicę do firm biotechnologicznych gdzie szanuje się pracownika! Ja niestety nie wierzyłem w opinie w internecie, ale to niestety wszystko co ludzie tutaj piszą to jest prawda :(

Aktualny pracownik

Pani szefowa sprzataczek wyrzywa się na dziewczynach gdy nikt nieslyszy ale jak wychodzi do ludzi już poza streda uśmiech od ucha do ucha.to ze je głębi i wprozważa mobbing nikogo nieinteresuje począwszy od liderow po sama szefowa całego DW. Co do Dw grafik cudowna sprawa- żadnej wolnej niedzieli Nie wspomnę o całym weeekndzie w ciągu mc.i przychodzi czlowiek i snumer się po strefie.bo niemamy nic do pracy. To idzie się odplukuje zlewki. Naklejania naklejki i miliard niepotrzecich rzeczy ważne ze potem w meilu z przekazaniu zmiały coś się napisze.nie polecam.ją w trakcie szukania pracy

@Aktualny pracownik

A.... "niby" obecny pracownik :) Niech tak pozostanie.... tylko jedna osoba w tej firmie, aż tak narzekała na sprzątanie i używała takich sformułowań:)

@Aktualny pracownik

A.... "niby" aktualny pracownik :) Niech tak pozostanie...dobrze wiemy kto najbardziej narzekał na sprzątanie, weekendy pracujące, brak awansu...będąc jeszcze w firmie.

Byli znajomi

O proszę :) Kolejna urażona duma. Czyży brak awansu, aż tak wstrząsną Twoją osobą. No niestety. W życiu nie chodzi jedynie o to, aby dostawać, ale również ot aby dawać. W której firmie farmaceutycznej dział produkcji ma coś wspólnego z labem? Jaki był sens Twojego aplikowania do DW skoro nie miałaś bladego pojęcia na czym polega ta praca? Technicznie - bardzo słabo. Nawet z tym wspomnianym przez Ciebie wcześniej przygotowaniem buforu 3000l miałaś problem, nie wspominając o mniejszych ilościach! Na laborkach też podobno szału nie było, także czego mogliśmy się spodziewać :/ Ale w tym i kilku "innych"przypadkach zmiana wyszła nam na dobre. Więcej szkód wnieślibyście do firmy niż pożytku. Jak dobrze, że są jeszcze osoby, które nie uważają się za pępek tego świata i z pokorą podchodzą do pracy :) Pozdrawiam te osoby :)

Zuzanna

Mabion S.A. poszukuje również pracowników do działu administracji. Poszukiwany jest między innymi pracownik administracyjny oraz analityk biznesowy. Ktoś z Was pracuje na którymś z tych stanowisk? Możecie powiedzieć jak wygląda praca właśnie w tym dziale firmy?

Sygin

Hej! Czy ktoś może mi powiedzieć czemu w ogłoszeniach na stronie MABION są podane dwie daty rozmów rektutacyjnych? Konkretnie chodzi mi o stanowisko biotechnolog - składanie dokumentów trwa do 1.06, a pierwszy termin rozmowy jest (JUŻ) 5.06, natomiast drugi 22.06...

xxxx
@Sygin

Pierwszy termin test a drugi rozmowa.

Magdalena

witam, czy mogłabym prosić o kontakt mailowy osobę która pracowała na stanowisku biotechnologia w firmie Mabion i zechciałaby odpowiedzieć na kilka pytań? Bardzo zależy mi na podjęciu w w/w firmie stażu. Mój email: jarzabek2692@wp.pl. Pozdrawiam :)

Zostaw merytoryczną opinię o Mabion S.A. - Konstantynów Łódzki

• Jak się pracuje w Mabion S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabion S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabion S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabion S.A.?

Kandydaci do pracy w Mabion S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabion S.A.
3.2/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Gen. Mariana Langiewicza 60
    95-050 Konstantynów Łódzki