Opinie o Centrum Edukacji Copernicus w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Centrum Edukacji Copernicus. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Centrum Edukacji Copernicus o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Edukacji Copernicus w Katowice

Administrator Nowy wpis

Gliwice to dobre miejsce dla osób szukających pracy jako Asystent/-ka? Co powiecie o pracy w firmie Centrum Edukacji Copernicus?

Powiecie mi czy centrum w Katowicach czynnie działa? Ja to z innej miejscowości jestem, pokazała mi się oferta do sekretariatu tyle, że na Wrocław i przypadkiem tu trafiłam. Zauważyłam przy tym, że ostatnie opinie pochodzą sprzed pięciu lat. dlaczego? czy obecnie ktoś pracuje na Maja i opisze warunki? jaka występuje atmosfera i czy większość pracuje stale? Były rotacje?

LOLO Nowy wpis

WITAM JAK ROBISZ TO CO SZEFOWIE RZADAJA JESTES BEZCZELNY W STOSUNKU DO WŁASCICIELA BUDYNKU GDZIE WYNAJMUJA TO BEDZIESZ PRACOWAC

Była

Pracowałam na Śląsku w sekretariacie Copernicus. 1) Rekrutacja: podczas pierwszego etapu rozmawiałam z kimś działu organizacyjnego. Potem dowiedziałam się kim ona jest. Złego słowa nie mogę powiedzieć jeżeli o tą Panią chodzi. Standardowe pytania, nic zaskakującego jak ktoś jest szczery w swoim CV i potrafi np. opowiedzieć o sobie. Drugi etap to rozmowa z dyrektorem, prezesem i rekruterka z pierwszego etapu. Bardziej wymagająca rozmowa, ale nic mnie w niej nie zaskoczyło. Dodatkowo należy wykonać dwa proste zadania w Wordzie i Excelu. Wystarczą podstawy i nie ma czym stresować się:) Następnie dostaje się pracę. Przez ponad dwa lata miałam umowę o pracę. Płaca...nie pozwala, odrobinę więcej niż minimalną krajową. Ok. 1900 zł to nie majątek. Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 9 do 18 oraz w sobotę od 9 do 13. Praca zmianowa i praca w sobotę na zmianę. W tej kwestii nie mam zastrzeżeń . Nieformalna atmosfera, dziewczyny pracujące w innych oddziałach na Śląsku bardzo pomocne i sympatyczne:) Słuchacze różni...w tej pracy zdarzają się ciężkie dni i bardzo trudni ludzie, ale na szczęście większość jest normalna i zapisy przebiegają bezproblemowo. Obowiązków dużo, ale przy odpowiedniej organizacji pracy można wszystko ogarnąć. Problem pojawia się wtedy, kiedy trzeba nadrabiać zaległości za poprzednie pracowniczki. Praca biurowa typowa, o wielu rzeczach należy pamiętać i potrzeba czasu, żeby nauczyć się wszystkiego i wypracować model pracy (rutynę). Szkolenia chaotyczne, ale nie można odmówić wszystkich przypadków jak jest dużo słuchaczy. Polecam tą pracę każdemu kto lubi pracę biurową i kontakt z ludźmi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka faktów: a) Wynagrodzenie niskie. Praca w soboty, obciążenie obowiązkami nieadekwatne z wynagrodzeniem. Trudni słuchacze, którzy są agresywni lub wulgarni. Chaos w dokumentacji. Odczucie lekceważenia ze strony szefostwa (wrażenie, że osoby pracujące w sekretariacie są mało inteligentne, nie mówię tutaj o mibingu:)). Szefostwo wyraźnie tworzy barierę na linii przełożony - pracownik, a przecież nie zatrudniają osób ograniczonych pod względem intelektualnym czy bez doświadczenia. Wprost przeciwnie, w sekretariatach pracują miłe, inteligentne dziewczyny, które zasługują na lepsze wynagrodzenie. Praca na całe życie? Nie:) Pracować można i należy pracować w tym miejscu tak długo aż praca nie będzie wzbudzała u was flustracji. Dużym minusem jest to, że w zakres obowiązków w godzinach również sprzątanie sekretariatu to jest dziwne. Nikt w czasie procesu rekrutacyjnego nie wspomina o tym, że spadnie na kandydatkę obowiązek sprzątania. Rozumiem, że po spotkaniu należy ogarnąć porządek i sprzątać po sobie, ale Pani sprzątająca powinna raz na kilka tygodni w celu zrobienia gruntówki, bo nie zawsze pracowniczki sekretariatu mają na to czas. Nie wiem skąd biorą się tak negatywne opinie, ale nie mnie to oceniać. Ja mam mieszane odczucia pracy w Centrum Edukacji Copernicus, ale z czystym sumieniem muszę przyznać, że Copernicus nie jest złym pracodawcą. Milionów tam nie zbijecie, ale praca dynamiczna i można się wiele nauczyć:)

Tola
@Była

Cześć, czy mogłabyś się podzielić informacja czy do Twoich zdań należało również pozyskiwanie nowych uczniów, jeśli tak to w jaki sposób i czy jest w tym zakresie jakas norma, która należy "wyrobić"?

Edyta
@Tola

Jesteś zainteresowana pracą w Centrum Edukacji Copernicus? Tak wnoszę z Twojej wypowiedzi. Może warto zapytać o to przy rekrutacji? Oczywiście trzymam też kciuki za to, abyś dostała satysfakcjonujące odpowiedzi od osób, które pracowały lub pracują w Centrum Edukacji Copernicus.

Była
@Tola

Pozyskiwanie nowych słuchaczy to bardzo ważny element tej pracy. Nie ma zapisów, nie ma grup, nie ma szkoły. Jeżeli chodzi o normę jako obowiązkowy target to nie ma czegoś takiego. Kontaktujesz się z osobami, które same wyślą formularz rekrutacyjny. Po za tym pozyskujesz słuchaczy, którzy sami zadzwonią lub przyjdą do sekretariatu. Praca w Centrum Edukacji Copernicus to nie całkiem center z celami do wyrobienia.

Pracownica1 Nowy wpis
@Była

@Była Czy można się skontaktować z Tobą poprzez e-mail? Mam pare pytań odnoście rozmowy. Pozdrwiam

Pracownik Biurowy

Rozmowa była nieprofesjonalna, Pani z którą rozmawiałam nie wiedziała o co ma pytać, wyglądała na nieobecną, zadawała pytania nie związane z aplikacją na to stanowisko.

Pytania były proste, chaotyczne.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pracownik działu handlowego elektroniki
Wrocław
ELTRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.
Kara

5) Sprzątanie cdn. Nie ma nic złego w tym, że pracownik powinien zadbać o porządek na swoim biurku i wokół swojego biurka. To już kwestia kultury osobistej, żeby umyć kubek po herbacie, talerz po kanapce, ale...czy to normalne, żeby pracownik sekretariatu miał jeszcze czyścić toaletę, myć kafelki, wymieniać zużyte lampy i jechać z mopem za stawkę, którą oferuje Centrum Edukacji Copernicus? A tak w tej firmie właśnie jest. Lokal wymaga odświeżenia, meble sypią się...wszystko z pozoru wygląda na ładne i czyste a tak naprawdę w każdym oddziale pracowniczki najlepiej, żeby wcieliły się jeszcze w rolę złotej rączki. Nie chciałabym, żeby moja wypowiedź została odebrana w negatywny sposób. Piszę o tym co widziałam. Uważam, że pracownikowi nie spadnie korona z głowy jak zadba o porządek w swoim stanowisku pracy. Jednak jak pracownik sekretariatu musi w pierwszej kolejności skupić się na profesjonalnej obsłudze słuchacza, na naborze, na bieżących obowiązkach, na rzeczach, które trzeba wykonać do konkretnego terminu bo tego wymaga dany Urząd a dodatkowo jeszcze z tyłu głowy wie ile zaległych rzeczy czeka a pracownik nie ma czasu posprzątać swojego miejsca pracy to powoduje to stres. Praca w perspektywie, że siedzi się w brudnym pomieszczeniu, bo kierownictwo nawet w tej kwestii nie zamierza odciążyć swoich pracowników i zaległości w papierowej pracy też robi swoje. Nie twierdzę, że ta praca jest trudna i nie możliwa do wykonania. Jest. Jednak nie w czasie przewidzianym w umowie. Podsumowując praca w tej firmie to nie jest najgorsze zło. Człowiek sam poradzić sobie z nową czynnością. Problem nie tkwi w trudności zadania, ale w braku odpowiedniego wyszkolenia pracownika. Odesłanie pracownika do zakładki to nie jest wyszkolenie. I czynność, która po odpowiednim przeszkoleniu zostałaby wykonana poprawnie i sprawie zajmuje dwa razy więcej czasu, ponieważ pracownik sam musi szukać jak daną czynność wykonywały poprzednie pracowniczki. Plusem jest to, że zawsze można zwrócić się o pomoc do dziewczyn z innego oddziału i to jest naprawdę dobre koło ratunkowe:) Kierownictwo też pomoże, ale im dłużej pracujesz tym mniej, bo wychodzi z założenia czy pracownik powinien to umieć. Zbyt mała liczba pracowników na niższym i wyższym szczeblu, wygórowane oczekiwania zarządu, które jest odrealnione i kompletnie nie widzi problemów z którymi borykają się pracowniczki. Rozumiem, że praca to nie przedszkole w którym miła Pani głaszcze po głowie. Rozumiem, że jak pracownik nie zrobi czegoś co było ważne i należało zrobić to należy zwrócić takiemu pracownikowi uwagę a normalny człowiek po prostu naprawia niedopatrzenie. Jednak jeżeli kierownictwo wychodzi z założenia, że jeden pracownik ogarnie pracę, którą z trudem ogarniają dwie osoby w innych oddziałach to już pojawia się problem. Do pracy przychodzi się pracować, ale zastanówcie się czy warto w ramach marnej wypłaty być pracownikiem biurowym, sprzedawcą usług edukacyjnych, prowadzić małą księgowość, panią sprzątającą, zaopatrzeniowcem, złotą rączką od mebli itp? Warto poświęcać się dla firmy, która kantuje jak może i narzuca na swoich pracowników bardzo dużo obowiązków za minimalną krajową? Warto tracić czas i zdrowie na to, żeby po godzinach wykonywać pracę za którą wam nie zapłacą? Możecie się na to wszystko godzić, starać się a to i tak nie będzie miało znaczenia, ponieważ jeżeli Zarząd uzna, że nie wpisujecie się w politykę firmy to zwolnią was bez ostrzeżenia. Moja ocena jest subiektywna, dzielę się na tym forum swoimi przypuszczeniami, żeby naświetlić wam na co decyduje się zatrudniając się w tej firmie.

@Kara

Przypuszczenia - opinią, obserwacją*

Kara

Witam Szczerze odradzam pracę w tej firmie. Plusy pracy w tej firmie: 1) Bardzo kompetentne i chętne do pomocy pracowniczki zatrudnione w innych oddziałach. 2) Bardzo dobra lokalizacja miejsca zatrudnienia. Brak jakiegokolwiek problemu z dojazdem. Po za deficytem miejsc parkingowych, ale z tym problemem boryka się każde miasto. 3) Nieformalna atmosfera w pracy. 4) Dynamiczna praca i różnorodność zadań. 5) Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Minusy pracy w tej firmie: 1) Godziny pracy (praca na dwie zmiany). Pierwsza zmiana trwa od 09:00 do 16:00. Druga zmiana trwa od 11:00 do 18:00. Dodatkowo pracuje się w soboty od 09:00 do 13:00. Problemem jest sytuacja, kiedy koleżanka z oddziału z jakiegoś powodu rezygnuje z pracy, zachoruje lub postanowi iść na przysługujący każdemu z nas urlop. W oddziale w tym okresie zostaje jedna osoba i musi poradzić sobie z wszystkimi obowiązkami. O ile są okresy w których nieobecność koleżanki nie prowadzi do sytuacji, że jedna osoba jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom to są również okresy w których jedna osoba nie da rady. W tym czasie wsparcie kierownictwa znikome. Dodatkowo kierownictwo zakłada, że z wszystkim dany pracownik poradzi sobie i zaskoczenie, kiedy wychodzi na to, że jedna osoba nie jest w stanie pracować za dwie. Brak zrozumienia kierownictwa w tej kwestii. W czasie kiedy ktoś zostaje sam to pracuje po 9 godzin dziennie i kierownictwo nie możliwości odciążenia od obowiązków to również pracuje we wszystkie soboty. 2) Umowa o pracę, która daje poczucie bezpieczeństwa? Nie. Pracownik może starać, angażować w swoją pracę a nawet zostawać dłużej w pracy, ponieważ na kilka minut przed do sekretariatu przyjdzie słuchacza i to wszystko nie ma znaczenia. Kompletnie nie docenia się tego co pracownik robi dobrze a kierownictwo w niekulturalny sposób zwraca uwagę na to jak jedna na dziesięć rzeczy nie zostanie zrobiona, bez jakiejkolwiek dozy zrozumienia, że pracownik nie miał czasu fizycznie wykonać wszystkich zadań. Z dnia na dzień mogą was zwolnić, ponieważ Zarząd stwierdzi, że nie wpisujecie się w politykę firmy. Sprawa kluczowa nie podadzą wam co zawiera taka polityka firmy, ponieważ nigdy wcześniej o czymś takim nikt nie wspominał, polityka firmy nie jest nigdzie spisana tylko obowiązuje z formie ustnej. Słowem, może zostać zwolnienie bez jakiekolwiek uzasadnienia i fakt, że podpisało się umowę o pracę na czas próbny, na rok czy na 2 lata nie ma tu znaczenia. 3) Brak odpowiedniego wyszkolenia w chwili rozpoczęcia pracy. Po zatrudnieniu rozpoczyna się szkolenie i wdrożenie przez kierownictwo w obowiązki. Niestety szkolenie nie jest kompleksowe. W zależności od tego jak ktoś podchodzi do szkolenia może w tej fazie, kiedy jest szkolny przez doświadczonego pracownika wiele nauczyć się, ale nie wszystkiego, ponieważ po miesiącu, czasem po 2 tygodniach zostają dwie nowe osoby w sekretariacie. W trakcie szkolenia kierownictwo zajmuje się swoimi obowiązkami i nie trwa ono przez dwa tygodnie od rana do wieczora. W chwili kiedy pracownik zostaje sam lub dwie osoby w oddziale to same muszą się wszystkiego dowiadywać od koleżanek z innego oddziału, od kierownictwa. Z założenia masz wszystkiego się uczyć sama, ponieważ odpowiedniego szkolenia nie ma. Niekompleksowe szkole z procesów, które powinno się znać prowadzi to negatywnego odbierania pracownika w odczuciu słuchaczy, ale kierownictwa kompletnie to nie interesuje. Zostawia się oddział w rękach dwóch osób, które muszą na podstawie prób i błędów wszystkiego się uczyć same i odtwarzać dany proces na podstawie tego znajdzie w sekretariacie. Do zrobienia, ale kierownictwo, które powinno dobrze wdrożyć pracownika w obowiązki nie robi tego. 4) Zamiast pracy bieżącej to nowo zatrudniony pracownik "sprząta" po poprzedniczce. Zatrudniając się w tej firmie w pierwszej chwili jak już wpadnie się w rutynę i wie, kiedy kiedy jakie czynności w miesiącu należy zrobić odkrywa się, że w dokumentacji panuje bałagan i wiele dokumentów leży w regale a nie powinno. Zamiast skupiać się na bieżących zadaniach do wykonania poświęca się bardzo dużo czasu na sprawy zaległe, które muszą zostać zrobione a to prowadzi to powstania bieżących zaległość. Z uwagi na to, że praca jest bardzo dynamiczna i nie zawsze można zrealizować swoje zadania w narzuconym przez nas czasie to odchodzi się od zaległej sprawy na rzecz nowej. I tak każdy nowy pracownik widzi bałagan w papierach, ale po jakimś czasie orientuje się z czego to wynika. Można wyjść z pewnymi rzeczami na prostą, ale należy pamiętać o tym, że do spraw zaległych dochodzą sprawy bieżące.... 5) Obowiązek sprzątania sekretariatu. W sekretariatach panuje bałagan. Z czego wynika? Z braku czasu na porządne wysprzątanie swojego miejsca pracy. Centrum Edukacji Copernicus nie zapłaci pani sprzątającej za jedna gruntówkę na miesiąc. Nie. Sprzątać swoje miejsce pracy mają pracowniczki sekretariatu....cdn.

xyz

Rozmowa kwalifikacyjna, to jakies nieporozumienie - 3 etapy, bo dyrektorom cos wypadlo i nie mogli przyjechac. Jak juz dotarli to rozmowa z nimi to dla mnie byla tylko strata czasu. Na poczatku oferta pracy wydawala sie okej, pozniej w ostatnim etapie po rozmowie z dyrektorami, ktorzy byli delikatnie mowiac - aroganccy, stwierdzam ze to nie mialo sensu. To moja opinia.

Stefan

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkachsocjalnych?

Mądrala

Jakiś powód tej ciszy na forum istnieje?

Rekrutowana Katowice

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie zadania w excelu? Kojarzycie co dokładnie trzeba zrobić ?

Edyta

@Tequila czyli osobom, które zastanawiają się nad swoją pierwszą poważną pracą poleciłabyś sekretariat w Centrum Edukacji Copernicus? To, że musiałaś sama ogarnąć wiele rzeczy uważasz za rozwijające? Tą pracą mogą w tym okresie zainteresować się maturzyści i studenci, dlatego potrzeba jest jak największej ilości informacji.

Tequila

Praca w sekretariacie jest dobra dla osób początkujących, dla których to pierwsza praca. Prawdą jest, że nie trzeba mieć wykształcenia, by tam pracowac, wystarczy średnie. Obowiązki pozwalają rozwinąć umiejetności i zdobyć pierwsze biurowe doświadczenie. Pierwsza umowa to umowa na dwa lata, z najniższą krajową. Są premie dwa razy do roku po naborach. Pracownik musi wiele rzeczy sam ogarnąć, są duże wymagania

Mini

Dziewczyny, jakie zadanie musiałyście zrobić w exelu?

Mari

Hahha jak czytam komentarz " dobrze że tu poczytalam i jutro nie pojde na rozmowe" to mnie skręca! Nie wolisz przekonac sie sama? Moze specjalnie ktos pisze takie komentarze żeby reszta sie wykruszyla i ona bedzie miec wieksze szanse...

Marian

Jak zwykle Polskie narzekanie młodzi ludzi coraz częściej mają wymagania wygórowane. Najpierw pokaż a potem narzekaj

Katarzyna

Witam Was dziewczyny! Dziwi mnie fakt, że ktoś jest zaskoczony że na rozmowie oprócz niej jest jeszcze kilkanaście innych osób... nie tylko wy szukacie pracy! Po drugie pierwszy etap rozmowy to faktycznie 5 min. Z mojego doświadczenia wynika, że w ciągu tych 5 minut już widać czy ktoś ma jakis potencjał czy nie ( na pytanie "opowiedz coś o sobie" niektórzy nie wiedzą co powiedzieć i jest jedno wielkie "yyyyyy." a to najłatwiejsze pytanie świata!!!!!) Etap drugi - wykonanie zadania na komputerze, napisanie pisma urzędowego i etap trzeci: spotkanie z prezesami. Pożegnanie i czekasz na telefon. Umowa na dwa lata, 2000zł brutto. Prawdą jest to, że obowiązków jest wiele - Ci którzy myślą, że będą cały dzień siedzieć, pić kawkę i przeglądać fb grubo się mylą! Oczywiście, każdy chciałby robić jak najmniej i zarabiać jak najwięcej. Uważam, że to dobra firma aby nabyć doświadczenia i czegoś się nauczyć!

cythfdgh

Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat pracy jako spec. do spraw sluchaczy w ZABRZU badz KNUROWIE? Jaka atmosfera itp... Widze, ze jest ogloszenie. Chcialem zaaplikowac, ale po przeczytaniu opinii mi sie odechcialo

Oszukana

Serdecznie odradzam aplikowania na stanowisko specjalista ds. słuchaczy. To jakaś pomyłka. Rekrutacja odbywa się rzekomo w dwóch etapach. Na pierwszym etapie przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna z p. dyrektor. Na drugim etapie kandydat wykonuje zadanie w excelu, następnie pisze odręcznie pismo do urzędu miasta z prośbą o wydanie zezwolenia na umieszczenie baneru reklamowego na dowolnej elewacji budynku w centrum miasta. Trzecie zadanie na drugim etapie to scenka sprzedażowa. Jeśli pozytywnie przejdziecie ten etap i otrzymacie telefon z propozycją pracy ... nie cieszcie się! Bo to jeszcze nie koniec. W słuchawce miły głos p. dyrektor obiecuje, iż firma proponuje nawiązanie współpracy i chce podpisać umowę na kolejnym spotkaniu. Jeśli masz pracę to lepiej nie składaj wypowiedzenia. Kilka osób, które tak zrobiły dzisiaj zasiliło grono bezrobotnych. Kolejne trzecie spotkanie to jedna wielka niespodzianka. Przychodzisz i dowiadujesz się, że co prawda była mowa o umowie na dwa lata ale to jeszcze nie teraz, ponieważ najpierw podpisują z Tobą umowę zlecenie na czas przyuczenia. Zaznaczam, iż wcześniej nie było o tym mowy. Stawka 50zł za cały dzień. Chodzisz, uczysz się, wykonujesz obowiązki po czym czekasz na kolejny etap z prezesami firmy. Rozmowa z prezesami nie należy do przyjemnych. Prowadzona jest w fatalnej atmosferze. Po zakończonym spotkaniu proszą aby zaczekać na telefon z informacją o zakończeniu rekrutacji. Po kilku dniach otrzymujesz telefon, iż jednak tej rekrutacji nie przeszedłeś pozytywnie. Wszystkim serdecznie odradzam. Stawka 2000 brutto. Rekrutacja prowadzona jak na sekretarkę prezesa wielkiej firmy. ŻENADA!

Ona

To że dają umowę na 2 lata to prawda, ale co z tego? Zwalniają z dnia na dzień, nawet po 2 miesiącach. Żenada.

wielka niewiadoma

Bytom .... Ja byłam na drugim etapie. Zadanie w excelu, Napisanie prośby do urzędu a trzecie zadanie to scenka. Zobaczymy

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Edukacji Copernicus - Katowice

• Jak się pracuje w Centrum Edukacji Copernicus?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Edukacji Copernicus tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Edukacji Copernicus?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Edukacji Copernicus?

Kandydaci do pracy w Centrum Edukacji Copernicus napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042