MMPJ Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Piotr Rejszel

Pracownik firmy - Dyrektor Operacyjny

25.05.2023 03:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Piotr Rejszelikona wywiad

Najprościej mówiąc, MMPJ dba o sprawne przemieszczanie się towarów. W dobie handlu rozproszonego po całym świecie, gdzie w różnych zakątkach globu ulokowane są komponenty do produkcji, fabryki a także finalni odbiorcy, przepływ produktów staje się najważniejszym aspektem, ponieważ umożliwia handel i dynamiczny rozwój gospodarki.

Czym w praktyce jest przepływ produktów?

Piotr Rejszelikona wywiad

Przepływ produktów to nie tylko przetransportowanie surowca środkiem transportu. Jest to jeden z elementów tzw. łańcucha dostaw, który obejmuje rozliczenia finansowe stron umowy, spełnianie wymagań prawnych państw, przez które odbywa się transport, a także zapewnienie bezpieczeństwa osób i towaru.

Ilu pracowników Państwo zatrudniacie?

Piotr Rejszelikona wywiad

MMPJ to blisko 100 pracowników posiadających odpowiednią wiedzę, bezcenne doświadczenie i codziennie dbających o to, by towar znalazł się na właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Gdzie znajdują się Państwa biura?

Piotr Rejszelikona wywiad

Nasze biura znajdują się w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie, jednakże obszarem działalności pozostaje cały świat.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Piotr Rejszelikona wywiad

Firmę zakładał nasz obecny prezes i właściciel, kupując pierwsze auto ciężarowe i siadając przy tym za jego kierownicę. To nie była przypadkowa decyzja, gdyż prezes znał już branżę logistyczną. Pracował wcześniej jako agent celny, więc dostrzegł potencjał biznesowy tego obszaru i nie bał się z niego skorzystać.

Jak od tego czasu rozwinęła się Państwa firma?

Piotr Rejszelikona wywiad

MMPJ, w obecnej postaci, to już w pełni rozwinięte usługi transportowe ze specjalizacjami: usługi agencji celnej, magazynowania i spedycji wszystkimi gałęziami transportu. Zdecydowana większość naszego zespołu to ludzie z pasją organizacyjną, lubiący przejmować inicjatywę oraz stawiający na rozwój stabilnej polskiej marki.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Piotr Rejszelikona wywiad

Specyfika branży transportowej, wpływa na to, że świat znacznie kurczy się, jest właściwie na wyciągnięcie ręki. Kontakty z całym światem - od Korei czy Chin, przez Bliski Wschód, Afrykę, aż po Stany Zjednoczone czy Brazylię - to nasza codzienność. Wysyłając auto do innego kraju sprawdzamy mapy, informacje i zawsze dowiadujemy się czegoś więcej o lokalizacji, kulturze i ludziach. To bardzo przyjemny proces, gdy działając w środowisku wielokulturowym, po każdej ze stron, szukamy najskuteczniejszej, wspólnej drogi do celu. Przekłada się to również na relacje z konkurencją w branży – częściej dostrzegamy możliwości współpracy, stawiając na komplementarność usług. Najważniejsze aspekty, charakteryzujące środowisko transportowe to: presja czasu, płynna komunikacja i świetna organizacja.

xyz

Kontakty i podróże zagraniczne dla pracowników kończą się na jeżdżeniu palcem po google maps, bo jak dotąd żaden pracownik nie miał okazji wybrać się w taką podróż w celu nawiązania kontaktów...

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Piotr Rejszelikona wywiad

MMPJ jest zbudowane na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich to usługi transportowe własną flotą pojazdów i magazynowania. Drugi - usługi spedycji drogowej, morskiej, lotniczej i kolejowej. Trzecim filarem są usługi agencji celnej. Całość wspierana jest przez dział administracyjny, który dba o należyty obieg dokumentacji, fakturowanie, sprawy kadrowe i księgowe. Bydgoszcz, nasz największy oddział, to baza transportowa, magazyny i główny dział agencji celnej W Olsztynie jest oddział zajmujący się spedycją drogową. Natomiast siedziba w Gdańsku to: spedycja drogowa, morska, lotnicza, kolejowa, agencja celna i administracja. W ramach każdego z tych działów mamy stanowiska asystentów, specjalistów oraz liderów, których koordynują kierownicy. W MMPJ staramy się utrzymywać bezpośrednie kontakty między pracownikami i dbamy o świadomość, że praca każdej z osób jest tak samo ważna i konieczna do wspólnego zrównoważonego rozwoju całości organizacji.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Piotr Rejszelikona wywiad

Czas rekrutacji to niezwykle krótki okres, w którym próbujemy poznać się z kandydatem i ocenić potencjał do współpracy. Skupiamy się głównie na spotkaniach i bezpośrednich rozmowach, szukając cech pożądanych na danym stanowisku. Takie spotkania rekrutacyjne prowadzone są bezpośrednio przez liderów danych obszarów w celu umożliwienia tworzenia liderom własnych zespołów. Ważną dla nas kwestią jest omówienie z kandydatem aspektów związanych z kulturą, środowiskiem pracy w MMPJ, preferencjami i oczekiwaniami kandydata, tak abyśmy wspólnie zadecydowali, czy mamy wspólne cele rozwoju współpracy, a wszystko z korzyścią dla obydwu stron.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Piotr Rejszelikona wywiad

Pierwsze dni nowego pracownika są czasem oswojenia się z nowym środowiskiem. Ważne, aby nowy pracownik jak najszybciej i jak najwięcej przebywał z zespołem, z którym będzie współpracował oraz z bezpośrednim przełożonym. Dlatego w MMPJ osobą odpowiedzialną za wdrożenie nowego pracownika jest najbliższy przełożony wraz z doświadczonymi członkami zespołu. Dodatkowo, w pierwszych dniach, zaznajamiamy pracownika z całościową działalnością MMPJ, historią i strukturą firmy. W zależności od działu, prowadzimy dedykowane szkolenia. Przykładowo, w dziale spedycji, pracownicy bez doświadczenia, przechodzą profesjonalne tygodniowe szkolenie z branży transportowej, a osoby z doświadczeniem mogą dobrowolnie z niego skorzystać. Czas poświęcony na początkowe, dokładne wdrożenie i przeszkolenie pracownika, owocuje rzetelnym wykonywaniem czynności służbowych.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Piotr Rejszelikona wywiad

Zawsze jest to sprawa indywidualna, omawiana z każdym pracownikiem, gdyż rozwój dla każdego z nas oznacza co innego. Rozwojem może być tworzenie swoich zespołów, jak i praca indywidualna oraz odpowiedzialność za pewien obszar działania firmy np. jakości. Kadra liderów i kierowników MMPJ to osoby, które rozpoczynały pracę od stanowisk asystenckich. Są także osoby rozwijające się w swojej specjalizacji, czyli w jednej tematyce. W każdym z przypadków, indywidualnie szukamy możliwości i rozwiązań, które przyniosą korzyści obydwu stronom.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Piotr Rejszelikona wywiad

Głównym planem i celem działalności wszystkich operacyjnych działów MMPJ jest zrównoważony rozwój biznesowy w ujęciu liczby realizowanych zleceń, wielkości firmy, ilości oddziałów oraz nowych specjalizacji, które możemy zaoferować naszym klientom. Ostatnie lata pokazały, jak wiele nieprzewidzianych czynników może wystąpić. Dla nas ważne jest, aby każdy nowy krok do przodu był stabilny, tak abyśmy nie musieli się cofać w przypadku zawirowań gospodarczych. Czyli odwieczna prawda realizacji celów małymi krokami.

ktoś2
@A.

Według mnie pracownicy z większym stażem zawsze byli pomocni w sytuacjach, kiedy ktoś tego potrzebował. Wystarczy okazywać swoje zaangażowanie i chęci do pracy oraz samej współpracy z tymi osobami w okresie próbnym czy poza nim - taka rada na przyszłość.

Antek

Firma pod wieloma względami bardzo dobra , wystarczy chcieć pracować!

Witam, jeśli chodzi o pracę w MMPJ jest ona bardzo w porządku. Pracuję od dłuższego czasu w tej firmie i jeszcze nie zdarzyło mi się tak bym wróciła do domu zdenerwowana przez pracę. Atmosfera w pracy jest wręcz (usunięte przez administratora) Świetny team. Młoda kadra i wyrozumiałe Szefostwo. Rozwijamy się coraz bardziej, zwiększamy swoje zasięgi. Także serdecznie polecam tą firmę. To jest moja najlepsza praca dotychczas, a uwierzcie mi wcześniej często zmieniałam pracę, bo atmosfera była drętwa.

Piotrek

Cześć! Pracuję w MMPJ od 3 lat jako kierownik regionu. Fakt - jakiś czas temu kilka elementów nie grało, jak powinno, ale w tym czasie dokonaliśmy sporo zmian i jest fajna zgrana ekipa, a zasady jasne. Czemu piszę, że "dokonaliśmy"? Bo każdy z pracowników się w to zaangażował, bo wszyscy zrozumieli, że każdy jest odpowiedzialny za swoje miejsce pracy, żeby była spoko atmosfera i wszyscy robili co do nich należy. Jeżeli oczekujecie pracy, gdzie nie trzeba się angażować, tylko powiedzą Wam - robić tylko pkt1, pkt2 i pkt3 i więcej myśleć nie trzeba - to nie tu! W MMPJ razem się zastanawiamy co jeszcze możemy zrobić by działać lepiej. Szanowni, piszecie, że pojawiają się kolejne ogłoszenia - tak! Sam je dodaję, ale na pewno nie, że mi się nudzi, że robię sztuczne przeglądy itd. Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć o atmosferę, warunki pracy itp - czemu pytacie forumowiczów gdzie z założenia ludzie są anonimowi i jest 90% negatywów? Jeżeli chcecie się czegoś dowiedzieć - skontaktujcie się ze mną, zapraszam na kawę i rozmowę o tym z kim chcielibyśmy współpracować, bo szukamy osób do długotrwałej współpracy.

Administrator Nowy wpis

Na stronie internetowej GoWork.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Kierowca c. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie MMPJ Sp. z o.o.?

Nowy wpis

Pytania zadawane na rozmowie rekrutacyjnej zależą od specyfiki stanowiska. Jednak istnieją pewne ogólne kategorie pytań, które mogą być zadane na większości rozmów rekrutacyjnych. Należą do nich pytania dotyczące: doświadczenia zawodowego, umiejętności technicznych, umiejętności interpersonalnych, wiedzy o firmie, podejścia do pracy i zarządzania czasem oraz planów zawodowych i motywacji.

A.

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Nieustanna roszada pracowników to tylko pierwsza czerwona flaga. W firmie kreowana jest cukierkowa, lukrowana atmosfera za pomocą ciasteczek i słodyczy na święta/inne okazje, ale to tyle. Stawka minimalna, a pomiatanie pracownikami jeszcze gorsze. Kierownictwo i szefostwo wydają się nosić maski uśmiechniętych, doceniających starania wkładane w pracę, ale zdecydowanie tak nie jest. (usunięte przez administratora)

@A.

Mnie tu zaciekawił wątek o tym okresie próbnym. Ile taki okres trwał? I jak on wyglądał konkretnie? To była normalna praca, wykonywanie obowiązków, czy też może były elementy nauki, jakieś szkolenia itd.?

Ktos
@Karolina

O szkoleniach w tej firmie można zapomniec. Jedyna forma szkolen to przekazanie wiedzy przez starszych stażem pracowników, o ile zechca Ci to wiedze przekazac

ktoś2

@A.

Dziękujemy za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Jak już wcześniej podkreślaliśmy w innych odpowiedziach, roszady pracowników są związane ze specyfiką niektórych stanowisk, a wielu naszych pracowników ma długotrwałą historię związania z naszą firmą. Staramy się utrzymać stabilność zespołu, a rotacje są wynikiem dostosowywania się do zmieniających się potrzeb organizacyjnych. Naszym celem jest tworzenie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy, a okolicznościowe słodkości są dla nas sposobem na miłe urozmaicenie dnia pracowników. Kierownictwo stara się być autentyczne w relacjach z pracownikami, dlatego w naszej opinii nie nosi "masek", a ich życzliwość oraz pozytywne nastawienie wynikają ze szczerych intencji.

Tak samo jak przedmówcy, nie polecam pracy w firmie MMPJ Logistyka w Gdańsku. Zatrudnianie pracowników na najniższych stawkach z obietnicą zarabiania grubej kasy z premii- nie dajcie się zwieść. Firma nie inwestuje w rozwój/szkolenie pracowników. Nowi spedytorzy są zdani na łaskę pracowników z dłuższym stażem, ponieważ kierownictwo zanim udzieli pomocy to w pierwszej kolejności się nawzdycha, obrazi i odpowie, że takie rzeczy powinieneś już wiedzieć. W gdańskim oddziale tej firmy pracują naprawdę fajni, pomocni, oddani i zaangażowani ludzie. Niestety całą atmosferę psuje kierownictwo, któremu Właściciele niestety ślepo zaufali. Firma, która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kameralnej, z ,,rodzinną atmosferą’’ i szansą rozwoju niestety w praktyce taka nie jest, za sprawą w/w osób. To w zasadzie temat rzeka, aktualny zespół dobrze wie o czym (usunięte przez administratora) mowa, ale dla potencjalnych osób zainteresowanych podjęciem pracy w tej firmie niech to będzie wskazówka, żeby omijać to miejsce szerokim łukiem. (usunięte przez administratora) Podsumowując, nie polecam pracy w tym miejscu. Jeżeli chcesz zacząć przygodę w TSL sugeruję dobrze rozeznać się w rynku, ofertach i opiniach w internecie i wybrać inną firmę. O osobach z większym doświadczeniem nie będę wspominał, bo zarobki na pewno nie spełnią oczekiwań.

Zofia

Czy próbowałeś rozmawiać z szefostwem o tej atmosferze która psuje kierownictwo? Chciałabym też zapytać czy chętnie przyjmują tutaj spedytorów bez doświadczenia?

@Zofia

Tak, próbowałem- nic się nie zmieniło w tej kwestii do dzisiaj. Psy szczekają, karawana jedzie dalej :) Tylko bez doświadczenia, żeby przypadkiem za bardzo ,,nie przepłacać'' za kogoś z doświadczeniem.

Joanna

A to jak płacą, jak juniorom w branży? W sumie jakbyś przybliżył dokładne stawki wynagrodzenia, to bym była mega wdzięczna. Od razu byłoby wiadomo, o czym mówimy. A da radę coś wynegocjować?

@Joanna

Ale po co mam przybliżać dokładne stawki? Żeby później kierownictwo zatuszowało moją wypowiedź na gowork jak powyżej ?

Statek

@BD Tak najniższa krajowa i marne premię jeśli w ogóle wyrobisz narzucony próg

Nowy wpis

Drogi Użytkowniku, Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są atrakcyjne warunki płacowe. Staramy się utrzymać konkurencyjne stawki płacowe i premiowe, jednocześnie oferując jasne informacje na temat wynagrodzenia przed zatrudnieniem. Doceniamy Twoje podkreślenie roli kierownictwa w procesie integracji nowych pracowników. Nasze kierownictwo stara się być pomocne, zwłaszcza w pierwszych etapach zatrudnienia, dbając o odpowiednie przeszkolenie i przekazywanie niezbędnych informacji. Cieszymy się, że doświadczenia związane z gdańskim oddziałem były pozytywne. Dziękujemy za konstruktywną krytykę, którą traktujemy jako cenną informację zwrotną. Jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia naszych warunków pracy, a opinie pracowników są dla nas niezwykle ważne.

Księgowa

Przebieg rozmowy bardzo sympatyczny. Prezes bardzo mily pan jak i pani Malgorzata , niestety ludzie pracujący w tej firmie to tragedia, Podkladaja swinstwa i nie da się z nimi pracowac

Płacą słabo. Cześć podstawowa niska, wynikowa również. Tam się pracuje za dobre słowo i przyslowiowe klepnięcie po plecach ,,Good job" mawia szef i tyle. Nie rozumiem tych którzy tam nadal pracują... Ludzie trochę szacunku do samych siebie.

Iwona

Ile wynosi ta cześć podstawowa? Na ile można liczyć w przypadku tej części wynikowej?

V
@Iwona

Cześć podstawowa to najniższa krajowa. A cześć wynikowa to zależy ile zarobisz na zleceniach. A premia jest od nadwyżki a nie od całości, czyli mało

Szanowny Użytkowniku, Rozumiemy, że wynagrodzenie jest istotnym elementem motywacji pracowników. Staramy się utrzymywać konkurencyjne stawki płacowe, ale jesteśmy także otwarci na rozmowy i negocjacje w zakresie wynagrodzenia indywidualnego. Rozwijamy strategie motywacyjne, które idą poza pozytywnymi słowami, aby pracownicy czuli, że ich wysiłek przekłada się także na korzyści finansowe. Jesteśmy gotowi do otwartej i konstruktywnej rozmowy na temat wynagrodzenia. Staramy się elastycznie reagować na indywidualne potrzeby i oczekiwania pracowników.

ktoooś

Nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Brak rozwoju, dialogu, ogromna rotacja pracowników, zatrudnianie ludzi za najniższą krajową bez doświadczenia byleby zapełnić braki kadrowe na chwilę. Awans można zdobyć chyba tylko poprzez wazelinę. Zespołem kierują ludzie bez empatii i umiejętności motywacji. Nie wspominając już o braku kompetencji i problemach z podstawami gramatyki czy ortografii… żenada. Szefostwo ignoruje skargi pracowników, zamiatając problemy pod dywan i udając, że ich nie ma. Pracownikom na początku obiecuje się gruszki na wierzbie i premie, a jak przychodzi co do czego, to udaje się, że o niczym takim nie było mowy. Z kolei prośba czy pytanie o podwyżkę za zaangażowanie i wyniki są traktowane jakby pracownik chciał dosłownie ograbić firmę. Problemem potrafi być nawet dostosowanie odpowiedniego sprzętu do stanowiska, bo pracownicy muszą czasami współdzielić laptopy w przypadku home office… Osoby z doświadczeniem zawodowym i wykształceniem raczej podziękują po pierwszej propozycji wynagrodzenia, ale przestrzegam też ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją ścieżkę zawodową – są lepsze miejsca, które oferują pracownikom znacznie większe możliwości nawet na samym początku.

Zuzanna
@ktoooś

Wszyscy tutaj zarabiają najniższa krajowa? Premia nie istnieje to macie tylko gola pensje? Zaciekawiło mnie to dzielenie laptopów na home office, jak to się odbywa? Pracujecie jakoś na zmiany i podrzucacie je sobie? A na miejscu każdy ma swoje stanowisko pracy?

@ktoooś

Szanowny Użytkowniku, Dziękujemy za podzielenie się swoimi obserwacjami na temat pracy w naszej firmie. Oto kilka kwestii, które chcielibyśmy poruszyć w odpowiedzi na Twoje uwagi: Zdajemy sobie sprawę, że rotacja pracowników może budzić niepokój. Warto jednak zaznaczyć, że rotacje na niektórych stanowiskach wynikają z charakterystyki pracy. Pragniemy podkreślić, że większość naszych pracowników współpracuje z nami przez długi okres, co świadczy o stabilności naszego zespołu. Warunki pracy oraz wynagrodzenie są uzgadniane indywidualnie przed rozpoczęciem stosunku pracy, dając pracownikom możliwość wyrażenia swoich oczekiwań i akceptacji warunków zatrudnienia. Zależy nam na zapewnieniu możliwości awansu dla każdego pracownika. Kierownictwo aktywnie dąży do stworzenia sprzyjającego środowiska do rozwoju zawodowego. Awans jest możliwy przy spełnieniu odpowiednich wymagań dotyczących doświadczenia i kompetencji. Rozwój pracownika przekłada się na korzyści zarówno dla niego, jak i dla firmy. Uważamy, że otwarta komunikacja i dialog są kluczowe dla sukcesu firmy. Staramy się tworzyć atmosferę, w której każdy pracownik może czuć się komfortowo wyrażając swoje opinie i obawy. Odnosząc się do Twojej uwagi odnośnie warunków home office, pragniemy podkreślić, że staramy się dostarczać odpowiedni sprzęt zgodnie z potrzebami pracowników, a każda prośba w tej kwestii jest dla nas priorytetem. Jeżeli pracownik zgłosi konkretną potrzebę dotyczącą sprzętu, podejmujemy wszelkie możliwe kroki, aby dostarczyć odpowiednie narzędzia pracy.

Beti

Wiecie, że obecnie firma prowadzi rekrutacje na Spedytora międzynarodowego. Ale ciekawi mnie tylko to, że tam chcą od kandydatów bardzo dobrej znajomości branży jak i rynku przewoźników. No ale czy to jest wgl testowane?? No bo można zadeklarować znajomość, tylko czy to sprawdzają czy wierzą na słowo?

@Beti

Dziękujemy za zainteresowanie naszym procesem rekrutacyjnym na stanowisko Spedytora Międzynarodowego. Zależy nam na zapewnieniu jak najwyższej jakości obsługi naszych klientów, dlatego nasz zespół rekrutacyjny podejmuje wszelkie kroki, aby ocenić deklarowane umiejętności i doświadczenie kandydatów. Podczas procesu rekrutacyjnego skupiamy się nie tylko na deklaracjach kandydatów, ale także na sprawdzaniu ich umiejętności poprzez rozmowy kwalifikacyjne oraz weryfikację referencji. Dążymy do zbudowania zgranego zespołu profesjonalistów, dlatego istotne jest dla nas upewnienie się, że nasi pracownicy posiadają niezbędne kwalifikacje i wiedzę.

Jest straszny przemiał ludzi - o czymś to świadczy. Ciężko z uzyskaniem pomocy od innych pracowników, ciągle wywracanie oczami.

@.

Dziękujemy za udzielenie nam informacji na temat Twoich obserwacji. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że nie zgadzamy się z opinią o "strasznym przemiale ludzi". W naszej firmie większość pracowników utrzymuje się u nas przez długie lata, co świadczy o stabilności środowiska pracy. Zmiany kadrowe zdarzają się głównie na stanowiskach, gdzie specyfika pracy powiązana jest z rotacjami. Jest to naturalny proces, który wspiera rozwój zarówno firmy, jak i jej pracowników. Co do wspomnianego problemu z brakiem pomocy wśród pracowników, chcielibyśmy zaznaczyć, że nie rozumiemy, skąd wzięła się taka opinia. Codziennie obserwujemy nasze środowisko pracy i nie dostrzegamy zachowań, które wskazywałyby na brak wzajemnego wsparcia. Jednakże, zależy nam na tym, aby wszyscy pracownicy czuli się komfortowo i mogli efektywnie współpracować. Jeśli masz konkretną sytuację na myśli lub sugestie dotyczące poprawy komunikacji, prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Czy praca zdalna jest w tej firmie praktykowana? Wcześniej ktoś wspomniał, że tak sobie - podobno ludzie musieli współdzielić laptopy na home office. Czy od czasu tamtego wpisu coś się zmieniło? Firma dokupiła jakiś sprzęt, czy raczej ograniczyła pracę z domu?

Statek

Trzeba uważać co i do kogo się mówi bo niestety ściany mają uszy. Jeden wielki cyrk, brak szacunku i możliwości jakiejkolwiek sensownej rozmowy z kierownictwem. Chyba że kogoś śmieszą denne żarty to na pewno się tu świetnie dogada.

Mary
@Statek

Serio? Ale takie pogłoski usłyszane gdzieś przez ściane, to służą do czego? To jakaś podstawa do zwolnienia? Do odebrania premii? A i czy kierownictwo nie chce rozmawiać i np. nigdy nie ma czasu, czy raczej jest rozmowa, ale trudna i bez konkluzji?

To do gadanie, jak do ściany, jak to opisałeś, jakich spraw może dotyczyć? Uzyskania podwyżki? Zdarzają się one w ogóle i ile skłonni są tu płacić?

Xyz

Efekt tych rozmów będzie taki sam niezależnie od sprawy - po rozmowie nadal wiesz tyle, co przed, a przy niewygodnych tematach wpuszczają wszystko jednym uchem, wypuszczają drugim. Jeśli przypomnisz się w danej sprawie, będzie udawanie, że poprzednich rozmow w tym temacie wcale nie było... co do podwyżek i wypłat, niżej są opinie.

Czy w MMPJ pracuje się na open space?

mówisz? to ile takich osób teoretycznie tu jest? Ile w sumie pracuje na dzień dzisiejszy?

Czy rozmowa rekrutacyjna w MMPJ odbywa się również w języku angielskim?

Pat

Po polsku możesz mieć problem się porozumieć tam :

Hanna
@Pat

Czyli jest rozmowa rekrutacyjna w języku angielskim? Czy o co chodzi z tym, że po polsku można mieć problem się porozumieć tam?

Nie polecam nikomu tej pracy. Wynagrodzenie jest śmieszne. Brak możliwości rozwoju. Nie ma możliwości negocjowanie warunków umowy bo kierownik przychodzi już z ustalonymi warunkami(podwyżkami, które są śmieszne). W każdej innej firmie znajdziecie lepsze wynagrodzenia i warunki niż tu. Ludzie przychodzą i się zwalniają. Jest bardzo duża rotacja pracowników. O czymś to świadczy. Omijać szerokim łukiem wszystkie oddziały.

To o jakim stanowisku piszesz i na czym ta praca polega, że piszesz o braku jakiegokolwiek rozwoju? Jeśli chodzi o te całe negocjacje to mówili na starcie już, że nie będzie o nich mowy czy to z czasem tak wyszło?

@Anna

Spedytor, jeżeli chodzi o negocjacje warunków(podwyzek), budżetów. To wszystko jest w trakcie. Nie ma takiego czegoś tutaj jak ustalenie wspólne tylko narzucenie. Pracować za najniższa krajowa w spedycji? Śmiech na sali.

Nawet bym się nie spodziewała, że to o to stanowisko mogło chodzić... Tylko co do tego rozwoju a raczej jego braku, który podkreślasz to jak praca w takim razie wygląda, że go stwierdzasz? Niczego się człowiek nie nauczy? :/

Jan Kowalski

Generalnie atmosfera była ok, ale do podpisania umowy nie doszło. Zbyt późno określiliśmy szczegóły umowy, to jest: formę opodatkowania, i sposób rozliczania premii. Pracownik o mniejszym doświadczeniu, kwalifikacjach i mniejszych oczekiwaniach finansowych prawdopodobnie powinien być zadowolony ze współpracy na takich warunkach jakie otrzymałem. Na minus fakt, że pracodawca nie był skory do najmniejszych nawet ustępstw w trakcie negocjowania umowy. Arbitralnie narzucone normy (nieokreślone w umowie), wysokość prowizji, wysokość podstawy i sposób opodatkowania. W konsekwencji, przez pierwszych 3 do 6 miesięcy, warunki znacznie poniżej przedstawionych przez mnie na rozmowie kwalifikacyjnej minimalnych oczekiwań. W konsekwencji braku porozumienia strata czasu i koszty po obu stronach, a warto dodać, że zaproponowany przeze mnie kompromis rozbijał się zaledwie o około 400,00 PLN całkowitego kosztu po stronie kontrahenta, i był i tak o około 500,00 PLN tańszy niż całkowity koszt przy UoP. Polecam pracodawcę studentom i świeżym absolwentom, na pewno będą mieli lepiej niż w call-center. ; >

Edyta
@Jan Kowalski

Mówisz że lepiej niz w call center to co to było w ogóle za stanowisko?

Ktoś

Niestety, nie ma opcji awansu. Na wyższych stanowiskach siedzą ci sami ludzie od lat...taka klika. Nie ma szans. Nawet jak Ci na rozmowie powiedzą, że tak, to jest to nieprawda.

Czy w MMPJ możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

M

Wypłata i a druga cześć premia

Czy MMPJ zapewnia kartę multisportu?

Luntek

Nie

Piotrek
@Luntek

Pomyliłeś firmy, albo bzdury piszesz - mamy karty, gdyż sam za nie odpowiadam. Kolejny przykład, jak wiarygodne informacje można tu znaleźć!

M

Jak wyglądają zarobki spedytora?

Leszek

Nie polecam współpracy. Płacą po terminie ! Lepiej uważajcie na tą firmę!

Wiktoria

@sony a ilu macie kierowników ?

Zostaw merytoryczną opinię o MMPJ Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w MMPJ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MMPJ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MMPJ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MMPJ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MMPJ Sp. z o.o.