Do-Rada Radosław Mazak

Bieruń

Opinie o Do-Rada Radosław Mazak

Ja 2015-06-22 16:25:13
I brawo! W końcu wzięli się porządnie za tych, którzy go kryli! Mam tylko nadzieję, ze sprawiedliwość bedzię górą
naiwny 2015-06-23 23:56:40
Ta kanalia siedzi już od jesieni i każdorazowo doprowadzany jest w kajdankach z aresztu na rozprawy sądowe w Pszczynie. Rozprawy odbywają się co parę dni już od 20 maja br. w sali nr 118 (każdorazowo od godz. 9:30 i przewidziane są w przyszłości w następujących terminach:
30.06, 1.07, 5.08, 11.08, 12.08, 18.08, 19.08, 2.09, 8.09, 23.09, 7.10
Mam nadzieję, że wreszcie dosięgnie go sprawiedliwość
xxxx 2015-07-10 12:36:43
radzio właśnie mdleje w opolu na rozprawie apelacyjnej - w pierwszej instancji dwa lata...
xxxx 2015-07-10 13:27:17
radzio w szpitaliku bidoczek - lekarz musi orzec, czy jest w stanie uczestniczyć w rozprawie... strasznie schódł, kajdanki prawie przeciekają przez ręce...
Oszukana 2015-07-22 20:50:05
Można z nim wygrać? W sierpniu mam sprawę o ulotki.
ziomal 2015-08-18 08:05:24
Wczoraj w Gazecie Wyborczej super artykuł o biznesmenie z Pszczyny

Biznesmen z Pszczyny to rekordzista. W sądach toczyły się 1102 sprawy z jego udziałem

Kiedy oskarżony o oszustwa biznesmen złożył wniosek o wyłączenie z prowadzenia jego sprawy sądu w Siemianowicach Śląskich, większość pracujących tam sędziów ochoczo przyznała mu rację. Problem w tym, że proces toczy się od pięciu lat i zmarło już siedmiu pokrzywdzonych.
ziomek 2015-08-18 12:55:19
To świadczy o naszym wymiarze sprawiedliwości taki wrzód z Pszczyny daje front pracy niby nie zawisłym sądom i chronią takich kryminalistów jakim jest R.M tu
w tym chorym kraju skorumpowanym nie osiągniemy sprawiedliwości trzeba wyjść z tym za granicę niech się wszyscy dowiedzą jaka sprawiedliwość w tym niby unijnym państwie po prostu wstyd!!!!!!
ziomek 2015-09-15 13:13:50
Jaka aplikacja w jakiej złodziejskiej firmie właściciel nie prawnik tylko rolnik
przebywający obecnie w wiezieniu za przekręty.
Nemesis 2015-10-28 13:55:10
Dzień dobry.

Czy ktoś dysponuje informacjami dotyczącymi aktualnego statusu przestępcy?

Pozdrawiam
kola 2015-10-30 11:06:54
Czy właściciel dalej siedzi w więzieniu?
Gościu 2015-11-12 10:42:36
Niestety od paru dni nie. Ale chyba (mam nadzieję) niedługo znów go usadzą.
ziomal 2015-11-22 11:34:31
Jastrzędiu - Zdróju zapadł wyrok I Instancji nasz pseudo mecenas dostał 3 lata
sd 2015-12-16 13:07:45
W areszczie przez rok internetu nie było? Obudziełeś się kryminalisto? Pakuj się do więzienia.
poszkodowany 2016-01-14 11:36:29
Dzien dobry Forumowiczom tego postu ,czy pan Radosław znowu jest w więzieniu proszę o info :)
cv 2016-01-15 20:10:46
Disiaj zapadł prawomocny wyrok w Opolu - 18 miesięcy pozbawienia wolności. W toku inne sprawy.
hg 2016-01-16 13:32:41
Wszystko z głową w porządku Mazaczku? Jak firma jednoosobowa ma wprowadzić większe zwolnienia? Sam siebie zwolniłeś? Od poczytalności?
Ziomal 2016-01-22 22:55:28
Radosław M. miał oszukać kilkaset osób. Ludzie wierzyli, że mają do czynienia z prawnikiem Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem, ale przez lata "stwarzał wrażenie", że jest prawnikiem. Chętnych na jego porady nie brakowało. Miał m.in. "pisać pisma wszelakie do wielu instytucji" i oferować "tłumaczenia we wszystkich językach". W ten sposób miał oszukać kilkaset osób z całego kraju. Obecnie Radosław M. przebywa na wolności. W sądach w całym kraju toczy się przeciwko niemu ponad tysiąc postępowań. "Darmowe porady" - na takie ogłoszenia odpowiadały osoby potrzebujące pomocy. Później umawiały się na wizytę z Radosławem M., biznesmenem z Pszczyny. Do spotkań najczęściej dochodziło w wynajętych hotelowych pokojach. - Wprowadzał ludzi w błąd, stwarzając wrażenie, że jest prawnikiem, a w rzeczywistości ma wykształcenie rolnicze - mówią dziś śledczy. "Trzeba pisać pisma" Fałszowała recepty na nazwisko kardynała, bo "nikt nie odważy się ich kwestionować" Lekarka, która... czytaj dalej » M. za każdym razem miał być dobrej myśli. Jak pisze opolska "Gazeta Wyborcza" miał twierdzić, że sprawa jest do wygrania, ale "trzeba pisać pisma". Ludzie, więc za pisanie płacili. Dziennik podaje przykład mieszkanki Opola, która najpierw miała zapłacić 500 złotych, a potem dostała smsowe wezwanie do zapłaty kolejnych 1300 złotych. Pisma od doradcy miały dołączony paragon fiskalny. Wystawiony za usługę "maszynopisania". Kobieta nie zapłaciła, więc M. zaczął jej grozić, że sprawa trafi do sądu. Podobnie było z Anną J., która chciała się rozwieść. Jednak pisma przygotowane przez M. były źle przygotowane. 2 tys. złotych przepadło, a M. był urażony uwagami swojej klientki. Jej też groził sądem. Podobnych spraw jest ponad tysiąc. Usługi? M.in. "pisanie wszelakich pism do wielu instytucji" M. tłumaczył się tym, że swoich porad nie reklamował jako prawnych. Jak mówił o M. reporter magazynu "Blisko Ludzi" w materiale z 2014 roku "pseudobiznesmen reklamuje się jako wszechstronny prawnik, filantrop i tłumacz języków wszelakich". Na tablicy wypisano usługi jakie świadczył mężczyzna: wykup wierzytelności, pisanie wszelakich pism do wielu instytucji, tłumaczenia we wszystkich językach i darmowe porady w różnych sprawach prywatnych. Według niego miały to być porady dotyczące różnych życiowych wyborów, od tych dotyczących koloru farby do włosów, po odpowiedź na pytanie, czy iść na randkę, czy może jednak nie. Twierdził też, że nigdy nie mówił, iż jest prawnikiem. Dlatego, jak wyjaśniał, nie miał też czego prostować. - Nigdy nie wyprowadzałem ludzi z błędu co do mojego wykształcenia, bo nie wiedziałem, że są w błędzie - przytacza zeznania M. "Gazeta Wyborcza". "Prawnik" z wyrokami Milionowe granty wyłudzone przez naukowców? Jest akt oskarżenia Prokuratura... czytaj dalej » Mężczyzna ma na swoim koncie kilka wyroków skazujących za oszustwa. Odsiadywał też wyrok półotwartym zakładzie karnym. Tam miał nawet kontynuować swój "biznes". W sumie miał oszukać kilkaset osób. - Procesy ciągną się latami. M. doskonale potrafi przedłużać rozpoznanie spraw, składając różne wnioski, które trzeba rozpoznać. Jest bardzo sprytny - przyznają śledczy. M. przed opolskim sądem odwoławczym odpowiada z wolnej stopy. Utrzymuje, że jest niewinny. W jednej ze spraw wyrok został utrzymany. Finału drugiej na razie nie ma. Została odroczona. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w sądach w całym kraju toczy się przeciw Radosławowi M. ponad tysiąc postępowań karnych. Składa on wnioski o wyłączenie składów sędziowskich lub skarży się, że stan zdrowia nie pozwala mu spędzać całego dnia na sali rozpraw. Wielu sędziów, według "Wyborczej", poprosiło o wyłączenie z orzekania, bo M. wielokrotnie domagał się ich ścigania. Nękać ma też pozwami policjantów czy prokuratorów. Materiał "Blisko Ludzi" z września 2014 roku o innej z działalności biznesmena z Pszczyny: Szemrane interesy w białych rękawiczkach (http://www.tvn24.pl)
ziomal 2016-02-12 22:48:16
Dobra wiadomośc dla poszkodowanych przez biznesmena z Pszczyny.Dziś został zatrzymany i aresztowany, dośc wolności. Trzeba wyroki odsiedzieć.
do ziomala 2016-02-13 19:15:13
Jak wiesz coś więcej to napisz wezwanie na sprawę w Myslowicach dostarczono z opóźnieniem.Nie mamy się czego obawiać o my jesteśmy poszkodowani koniec z oszustami i przekrętami pseudomecenasa ,tylko dla czego ma siedzieć za publiczne pieniadze
nm 2016-02-14 13:12:48
W Opolu dostał 15 miesięcy, druga sprawa w odwoławczym czeka na rozpatrzenie, też na 15 albo 18 miesięcy.
ziomal 2016-02-16 20:16:22
Sprawa została odroczona ,pseudomecenas był chory, a na drugi dzień go aresztowali.
Ziomal 2016-03-22 23:31:56
Witam chciałem przekazać dobrą wiadomość dla osób poszkodowanych przez pseudo prawnika że dziś to 22 marca 2016r został zatrzymany na 15mc wyrok z Opola, a wyroki prawomocny trzeba odsiadywać.
Piotruś 2016-06-03 18:54:16
Nie wiecie czy są przyjęcia do pracy u p.M słyszałem,że można tam niezle zarobić.
do Piotrusia 2016-06-04 09:04:59
Tak sa przyjęcia do p.M i można dobrze zarobić od 15 miesięcy do 10 lat wlasnie teraz odbywa wczasy w Cieszynie
ONA 2016-06-19 19:29:07
Witam, szukam ludzi majacych wyrok, kara 5 tys. zl za ulotki od Mazaka. Jak sie ich sprawa potoczyla, jak to wygladalo? Jest tu ktos taki? Pozdr.
beata.epecka 2016-06-20 08:47:53
Witam
Moja sprawa nadal się toczy.Wyroku jeszcze nie ma kolejna rozprawa 22.06.2016 godz.13:00 sala nr.19 w Katowicach ul.Francuska 70A
Pan Mazak również chce 5000PLN za prace na ulotkach
xxx 2016-06-24 18:37:54
Prosze o informacje czy 22. 06 2016 r. oszust był dowieziony na rozprawe w Katowicach
Nick 2016-08-13 18:36:13
z jakiej sprawy dostał 9 lat?
vvv 2016-09-09 22:41:07
Kasacja od wyroku 14 miesięcy z Opola odrzucona przez sąd jako "oczywiście niezasadna".
Siedzisz + 14 miesięcy kanalio.
lola 2016-09-20 20:02:11
Witam. Czy to sprawa cywilna? Jeżeli tak, to dlaczego z racji spraw karnych nie jest wstrzymana?
Beata 2016-09-21 07:20:34
Ponieważ jest to wysłuchanie strony w sprawie o zapłatę weksel
ccc 2016-10-20 23:30:28
Gdzie się tacy naiwni rodzą....
kris 2016-10-30 14:10:55
witam czy wie ktos gdzie aktualnie przebywa ten mazak.wytoczylem mu sprawe i sad domaga sie jego terazniejszego pobytu.jakby co to pisac na adres dawidzio2007@wp.pl
... 2016-11-06 02:54:30
Witam. 21 listopada mam rozprawę w Siemianowicach Śląskich. Ktos cos wie na ten temat ???
Beata 2016-11-06 09:15:15
Radzę stawić się na rozprawie ponieważ mąż nie poszedł na ostatnią i zaocznie zasądzili mu 5000 zł wraz z odsetkami
... 2016-11-08 07:15:58
O kurczę to teraz sama spanikowałam. Wiec będę musiała sie wstawić. I tak w tym nie widzę sensu... Bo to co powiem on będzie wypierał. Bez adwokata dużo nie zdziałam ale sie wstawię bo kara jest wysoka. Pocieszam sie tylko tym ze on również nie otrzymal adwokata z urzędu wiec bedzie bronił sie sam... Dziwie sie ze on nadal jest na wolności po tylu oszustwach...
Beata Łepecka 2016-11-08 15:54:39
Radzę złożyć oświadczenie majątkowe i wniosek o przyznanie adwokata z urzędu druki do pobrania w sądzie My właśnie złożyliśmy Sprzeciw od wyroku zaocznego wraz z wnioskiem o przyznanie adwokata z urzędu Jeśli ma Pani jakiekolwiek raporty z kolportażu wysyłane do Mazaka proszę je przedstawić we wnioskach dowodowych Jeśli wysyłała je Pani drogą elektroniczną można prosić sąd o wydostanie bilingów z treściami emaili oraz sms-ów od operatora Jeśli Mazak nie wypłacił wynagrodzenia a ma Pani dowody na wykonanie umowy można też złożyć wniosek o zapłatę wynagrodzenia jeśli Sąd odrzuci Pozew Mazaka Temu draniowi trzeba się postawić
... 2016-11-09 12:26:47
Wniosek złożony czekam na decyzję w sprawie adwokata. Bede walczyć mimo tego ze nie mam żadnych dowodów na tego oszust ani sms którymi mnie nękał ani dowodów ze wykonywalam swoja prace zgodnie z umowa. Ale nie poddam sie bede walczyc
Beata Łepecka 2016-11-09 14:08:38
Ten oszust nie ma dowodów że umowa nie została wykonana
... 2016-11-11 20:04:01
Hmm... Chyba jednak nie skoro założył mi sprawę
gościu 2016-11-12 20:12:43
Jest gdzie jego miejsce, siedzi na pewno, na rozprawy jeździ konwojem w kajdankach :).
Pokrzywdzona 2016-11-14 09:46:32
Ja mam rozprawę 28 listopada w Mikołowie. Ponad 2 lata temu ukradł mi auto warte 15 tys.zł. Teraz to ja się denerwuję, czy czasami nie wyprowadzi mnie z równowagi na rozprawie i nie zbluzgam go... nie poddam się na pewno! mam tylko nadzieję że sprawiedliwości stanie się zadość!
Beata Łepecka 2016-11-14 14:33:28
Powodzenia Proszę nie dać się temu oszustowi
... 2016-11-14 16:15:19
Ehh... To jest jakiś koszmar naprawde koszmar zeby taki człowiek jeszcze byl na tym świecie... Dostałam pismo ze odmówili mu adwokata x urzędu wiec będzie bronił sie sam. Maly plus jest. Jestem wsciekla sama na siebie ze wplątałam sie w takie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
kris 2016-11-18 11:50:59
witam czy wie ktoś gdzie aktualnie przebywa ten mazak.wytoczyłem mu sprawę i sad domaga się jego teraźniejszego pobytu.jakby co to pisać na adres dawidzio2007@wp.pl
Pokrzywdzona 2016-11-21 16:01:56
Niestety chyba nie wiadomo gdzie siedzi... ja mam 28 listopada rozprawę w Mikołowie.... zobaczymy co z tego wyniknie i czy się zjawi... bo ostatnio odwołali moją rozprawę, bo się okazało, że w tym samym czasie miał rozprawę gdzie indziej...
... 2016-11-23 10:39:23
Moja sprawa jak narazie zawieszona. Przyznano mi adwokata z urzędu wiec jest sukces. Bede walczyć z Mazakiem. Powodzenia dla wszystkich!!!
Pokrzywdzona 2016-11-24 09:33:25
A sprawa czego dotyczy? I dlaczego zawiesili? Ja ma rozprawę 28 listopada w Mikołowie i troche sie obawiam... mineły ponad 2 lata odkąd ten człowiek nas oszukał i nie wiem jak to będzie wyglądało na tej rozprawie... tak naprawdę to nawet nie pamiętam dobrze jakie złożyłam zeznania w prokuraturze bo mój mózg przez te lata samoczynnie wypierał tą traumę z głowy... czy na rozprawie przesłuchują- czyli każą na nowo opowiadać całą sytuację czy sami odczytują zeznania i pytają czy potwierdzam? Proszę o jakieś rady jak mam się zachowywać na takiej rozprawie i co mówić- a raczej jak odpowiadać? Pomóżcie...
... 2016-11-24 23:00:41
Zawieszona ponieważ przyznano mi adwokata z urzędu i adwokat musi zapoznać sie z sprawą. Moja rozprawa wogole sie nie odbyła. Tzn nawet tam nie bylam. Radze również wystąpić o adwokata z urzędu bo tak samo jak Pani również mam pustkę z tego co zeznawałam na policji... Wiec postanowiłam prosić o pomoc adwokata. Wiem również zE Mazak wystąpi z takim wnioskiem ale mu odmówiono adwokata. Sama nie mam pojecia jak taka rozprawa wygląda. Wydaje mi sir ze bedzie Pani musiała powiedzieć wszystko od samego poczatku jak to bylo z Mazakiem. Moja sprawa dotyczy pracy tzn roznoszenia ulotek. Mazak chce ode mnie 2000 zl za zerwanie umowy.
kris 2016-11-28 11:27:08
U mnie też chodzi o roznoszenie ulotek na 2000 zł .Jego rozprawa wedle mojej osoby została zawieszona gdyż siedzi, a ja mu wytoczyłem sprawę o niezapłacenie zleconej i wykonanej usługi.Sąd jednak potrzebuje jego adresu zameldowania lub pobytu, aby sie z nim komunikować listownie.Jakby ktoś wiedział coś na ten temat to proszę pisać na dawidzio2007@wp.pl .Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Do-Rada Radosław Mazak - Bieruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Do-Rada Radosław Mazak