logo Microsoft Sp. z o.o.

Microsoft Sp. z o.o.

Opinie o Microsoft Sp. z o.o.

Mistrz 2015-04-22 21:29:38
Nie pracowałem u nich i nie żałuje. Steve, podobnie jak Bill zatrudniają dzieci indygo i zabierają im magiczne moce. Zrobili mi do spółki z innymi firmami (jak infovide i gazeta wybiórcza(gejzeta) blokade. Świnie
Tak tak tak to ja tik tak, ten zegar to mój znak
dupa 2015-05-27 20:59:03
Microdupki
Hmmm 2015-06-25 00:30:34
Pracowałem w MS kilka lat.
Plusy: nienajgorsza pensja, terminowo, opieka medyczna, sport, szkolenia, itp
Bardzo międzynarodowa atmosfera, można poznać ludzi z całego świata i sporo polatać po świecie - to akurat zależy mocno od stanowiska. Duże możliwości rozwoju.
Minusy: typowa korporacja - w pewnych obszarach bardzo skostniała, Excel managemnt - jak jakiś dział (niekoniecznie w Polsce) ma problemy, ciecie stanowisk - bez znaczenia że lokalny dział akurat dobrze performuje. W "polskim" MSie zrobiło się straszne kolesiostwo - jak jesteś spoza układu (ekipy z Cisco) to nieznacznie dnia, ani godziny. Dlatego lepiej pracować w strukturach regionalnych, jako tzw. RGE - pracownik mający biuro w Polsce, ale szefostwo poza nią. Można wtedy dla "polskiego" teamu być prawie niewidzialnym. HRy niestety często tuszują sprawy niewygodne.

Podsumowując polecam, bo dla mnie była to ogromna przygoda i jeszcze większa kopalnia doświadczenia. No i fajnie wygląda potem w CV.
kliczko 2015-08-17 12:02:25
czy mając zwykłego technika Informatyka można liczyć na stanowisko u nich? Bardziej nakładałbym na MS Poznań. Wie ktoś coś na ten temat?
oszusci! 2015-08-24 20:46:27
TA FIRMA TO MASAKRA! szpicle!
nieprawda 2015-08-25 08:55:53
Microsoft jest OK
nick 2016-04-27 16:21:45
Ogólna ocena to dostateczny, ale zbierzmy plus i minusy:

PLUS:
- jesli jesteś tzw FTE zatrudnionym przez MS PL to przysługują Ci wszystkie prawa pracownika w tym normalne pensje, opcje na akcje, bonusy itd
- dobry social, szkolenia itp ale wszystko i tak zależy od szefa
- systematyka pracy i procedury, wszystko przejrzyste
- posiadanie MS w CV to i plus i minus. Plus bo to corpo w czystej postaci, a minus..... poniżej o tym
- system 360. Szef ocenia pracownika, pracownicy oceniają szefa

MINUSY
- w ludziach którzy tam pracują na wyższych stanowiskach, wcześniej czy później pojawiają się zachowania na przetrwanie i po trupach p ocelu. Przyjaciele liczą się tam w ułamkach typu 0.5%
- jest jesteś vendorem to traktowany jesteś jak obywatel kategorii F. Oznacza to tyle że vendor po np 10 latach pracy zostaje zwolniony w godzinę bez odpraw itd
- firma zaczęła zwalniać doświadczonych pracowników i w to miejsce zatrudniać studentów na kontrakty dwu letnie. Jak powyżej - dziś jesteś jutro Cię nie ma, a dokładniej po 2 latach
- osoby o innej orientacji seksualnej sa po rozpoznaniu przez współpracowników stłamszeni a następnie wydaleni z firmy (homofobia pod przykrywką jej braku - typowe polskie piekiełko)
- duże kolesiostwo. Generalnie dzieli się tutaj ludzi a dwie grupy:
a) ciężko pracujesz, niewiele z tego masz po za zadowoleniem z osiągnięć
b) pniesz się na ciężkiej pracy innych nie patrząc po jakich trupach wchodzisz na szczyty, brylujesz na salonach niewiele robiąć
- wielu kolejnych pracodawców myśli że pracując w MS PL zarabiało się kokosy i od razu nie chce z tobą rozmawiać ze względu na prawdopodobnie duże wymagania finansowe
- ocena roczna pracowników i ciągle zmieniany system. Brak stabilności. Co roku coś nowego i niepokojącego
hgf 2016-05-05 17:39:31
taki staz fajna sprawa mozna zdobyc spore doswiadczenie :)
mowiejakjest 2016-10-26 01:24:05
bez tytułu magistra nie podchodź

studia techniczne minimum 5 lat żeby magistra dostać + nadwyraz uzdolniony

po techniku informatyka to możesz co najwyżej aktualizować cenniki w sklepach internetowych
Zostaw swoją opinię o Microsoft Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Microsoft Sp. z o.o.