ZUE S.A.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marcin Wiśniewski

Pracownik firmy - Wiceprezes firmy

18.07.2023 12:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Grupa ZUE jest jednym z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej i miejskiej infrastruktury szynowej oraz energetycznej. W swoim portfolio firma skupia spółki o potencjale projektowym, handlowo-produkcyjnym i wykonawczym. Głównym przedmiotem działalności spółek Grupy ZUE jest realizacja w formule generalnego wykonawstwa kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych, oraz kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. roboty ziemne i budowa podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje).

Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

ZUE S.A. jest jednym z liderów w świadczeniu usług w zakresie budowy i modernizacji systemów zasilania infrastruktury tramwajowej oraz budowy i modernizacji tramwajowej i kolejowej sieci trakcyjnej. Przedmiot działalności spółki obejmuje także świadczenie usług bieżącego utrzymania systemów infrastruktury miejskiej, tj.: torowisk i sieci trakcyjnych, systemów zasilania, sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz oświetlenia. Spółka prowadzi kontrakty infrastrukturalne na terenie całego kraju, oraz za granicą i zatrudnia ponad 850 pracowników

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Struktura organizacyjna firmy wynika z branży, w której spółka prowadzi swoją działalność. Struktura składa się stricte z jednostek wykonawczych, które działają w zakresie budownictwa miejskiego, kolejowego oraz trakcyjnego, a także jednostek wykonawczych działających w zakresie utrzymania infrastruktury tramwajowej i ulicznej.

Jakie działy funkcjonują w Państwa firmie?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Poza jednostkami wykonawczymi, ZUE posiada w swoich strukturach Bazę Transportu i Sprzętu Specjalnego, która zapewnia sprzęt do specjalistycznych robót oraz modernizacji i naprawy infrastruktury kolejowej i tramwajowej. Ponadto w strukturze firmy znajduje się specjalistyczna jednostka świadcząca usługi spawalnicze, takie jak na przykład: napawanie i szlifowanie szyn, wykonywanie spoin termitowych czy zgrzewanie szyn. W swojej strukturze posiadamy również Dział Wdrożeń i Innowacji, którego zadaniem jest produkcja urządzeń elektronicznych i ich serwisowanie oraz wdrażanie nowych technologii w zakresie realizowanych przez spółkę inwestycji. Jednostką wspierającą produkcję jest Dział Zakupów Centralnych, którego głównym zadaniem jest planowanie i organizacja procesu dostaw w celu zapewnienia niezbędnych materiałów. O pozyskiwanie zadań dla spółki dba Biuro Ofertowania, natomiast pozostałe jednostki organizacyjne spółki zapewniają obsługę administracyjną, prawną, personalną i finansową realizowanych kontraktów budowlanych.

Kto odpowiada za rekrutację w Państwa firmie?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Zatrudnienie nowego pracownika wymaga przeprowadzenia skutecznej rekrutacji, która jest procesem rozpoczynającym się od ustalenia potrzeb rekrutacyjnych na dane stanowisko. W pierwszej kolejności nasz zespół rekrutacyjny, w porozumieniu z kadrą zarządzającą, tworzy opis stanowiska pracy, na które poszukiwany jest odpowiedni kandydat.

Gdzie kandydaci mogą znaleźć ogłoszenia związane z pracą w Państwa firmie?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Firma, poszukując kandydatów, korzysta z różnych dostępnych narzędzi. Ogłoszenia pojawiają się zarówno na naszej stronie, w zakładce kariera grupazue.pl/kariera, jak i na różnych portalach internetowych. Współpracujemy z agencjami zatrudnienia oraz wykorzystujemy media społecznościowe do publikacji ogłoszeń o pracę.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Poprzez zakładkę "kariera" oraz ogłoszenia zamieszczone na innych portalach związanych z ofertami pracy, kandydaci mają możliwość bezpośredniego aplikowania na wybrane stanowisko. Po zebraniu ofert, rekruter podejmuje pierwszy kontakt z wybranymi kandydatami, by zaprosić ich na rozmowę rekrutacyjną, która zwykle odbywa się w formie spotkania online. W przypadku dwuetapowej rekrutacji, na drugi etap kandydaci zapraszani są do siedziby spółki. W spotkaniach rekrutacyjnych bierze udział pracownik zespołu HR oraz potencjalny przełożony kandydata. Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego, kandydaci, którzy brali udział w spotkaniach, otrzymują informację zwrotną o wyniku rekrutacji, a wybrany kandydat uzgadnia ostateczne warunki współpracy i podpisuje umowę.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Proces wdrożenia nowego pracownika (tzw. onboarding) obejmuje okres od zatrudnienia nowej osoby do jej aklimatyzacji w firmie. Dla nowo zatrudnionego pracownika zostaje przygotowany indywidualny formularz wdrożenia do pracy, w którym zaplanowany jest harmonogram szkoleń realizowanych przez różne jednostki organizacyjne. Zawsze jest on dostosowany do wymogów stanowiska. Każdorazowo, z ramienia Biura HR, zostaje wyznaczony opiekun, który ma pierwszy kontakt z nowo zatrudnioną osobą oraz dba o jej pierwszy dzień w firmie. W związku z planowanym zatrudnieniem, przygotowywane jest stanowisko pracy oraz niezbędne narzędzia do pracy. Jest to okres, w którym pracownik otrzymuje informację dotyczącą potwierdzenia zatrudnienia wraz z dokumentami dotyczącymi zatrudnienia oraz informacją na temat godziny rozpoczęcia pracy i skierowaniem na badania wstępne.

Jak wygląda pierwszy dzień pracy?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

W pierwszym dniu pracy zostaje zawarta umowa o pracę, a pracownik zapoznaje się z Regulaminem Pracy, Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy oraz zakresem obowiązków, zawierającym opis stanowiska, a także podpisuje inne niezbędne dokumenty i formularze. Następnie nowo zatrudniony pracownik bierze udział w szkoleniach wewnętrznych - zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wdrożenia.

Jaka jest rola opiekuna HR i przełożonego we wdrożeniu nowego pracownika?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

W ramach wdrożenia opiekun HR udziela pracownikowi szczegółowych informacji na temat: warunków zatrudnienia oraz przysługujących świadczeń i benefitów. Przekazuje także ogólne informacje dotyczące: struktury organizacyjnej firmy, regulaminu organizacyjnego oraz procedur organizacyjnych obowiązujących w firmie, a także informuje, gdzie można takie dokumenty znaleźć. Odpowiada również na wszystkie pytania i wątpliwości nowo zatrudnionego. Opiekun HR przekazuje opiekę nad nowo zatrudnionym bezpośredniemu przełożonemu, który odpowiada za wdrożenie pracownika od strony merytorycznej i zapoznaje go z miejscem pracy oraz jego zakresem obowiązków. Nowo zatrudniony pracownik ma wsparcie swojego przełożonego, który wdraża go w nowe obowiązki oraz uczy zasad funkcjonowania w firmie.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Firma ZUE umożliwia swoim pracownikom pracę przy ciekawych projektach, w dynamicznie rozwijającej się Grupie. Oferuje stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego oraz niezbędne narzędzia do pracy. Dla osób zatrudnionych poza swoim miejscem zamieszkania firma zapewnia zakwaterowanie na kontrakcie. Ponadto spółka oferuje: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe, kartę Multisport, dofinansowanie wczasów i wycieczek oraz inne benefity pracownicze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że szkolenie pracowników to inwestycja, która przynosi zwrot w postaci zwiększenia konkurencyjności firmy, lepszych kompetencji, a także dostosowania się do wymogów rynku. Zapewniamy więc naszym pracownikom również szkolenia zawodowe.

W jaki sposób firma decyduje o dostępności szkoleń dla pracowników?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Na podstawie zdiagnozowanych potrzeb szkoleniowych, spółka opracowuje plan szkoleń, który jest realizowany w danym roku. Nasi pracownicy, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, poszerzają swoją wiedzę merytoryczną, nabywają nowe umiejętności i kwalifikacje. Dzięki zrealizowanym szkoleniom, część pracowników nabywa nowe uprawnienia zawodowe oraz certyfikaty. Pracownik wyposażony w nowe umiejętności i wiedzę pracuje efektywniej, a to przekłada się na jakość pracy całego zespołu. Ponadto, dajemy możliwość skorzystania z dofinansowania studiów podyplomowych, zgodnych z zadaniami określonymi w zakresie obowiązków.

Jaka jest rola przełożonego w kontekście rozwoju pracownika?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Pracownik ma możliwość rozwoju zawodowego poprzez korzystanie z wiedzy przełożonego, a także doświadczonych współpracowników. Przełożony powierza konkretne zadania, angażuje pracownika w projekty, które stanowią dla niego nowe wyzwania, pobudza go do szukania rozwiązań, a tym samym dba o jego rozwój zawodowy i wspiera na co dzień, co stanowi dla pracownika szansę zdobycia nowych kompetencji i doświadczenia zawodowego. Przełożony dokonuje bieżącej oceny pracy wykonywanej przez pracownika i weryfikuje poprawność realizowanych zadań, udzielając mu również pomocnych wskazówek. Ocena pracy dokonywana przez przełożonego jest ściśle związana z systemami motywacyjnymi.

W jaki sposób szkolenia i pomoc przełożonego mogą pomóc pracownikowi w rozwoju kariery?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

Przykładem rozwoju zawodowego w firmie jest stanowisko inżyniera budowy, który zdobywając doświadczenie na budowie, pod opieką przełożonego, jednocześnie otrzymuje wsparcie merytoryczne, aby zdobyć uprawnienia budowlane w przyszłości. Następnie, zgodnie z wytyczoną ścieżką kariery, ma możliwość awansu na stanowisko kierownika robót, później - budowy - a nawet - kontraktu. Wspieranie rozwoju pracownika jest ważnym elementem budowania zaangażowania pracowników w naszej firmie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Marcin Wiśniewskiikona wywiad

W związku z ciągłym rozwojem związanym z pozyskiwaniem nowych kontraktów infrastrukturalnych w kraju i za granicą spółka aktywnie poszukuje kandydatów do pracy na stanowiskach technicznych, związanych z realizacją prowadzonych robót. Obecnie prowadzimy procesy rekrutacyjne na stanowiska: inżynierów budów, kierowników robót, kierowników budów, kierowników kontraktów w branży drogowej/torowej, kolejowej, energetycznej, telekomunikacyjnej oraz srk. Ponadto ZUE S.A. poszukuje kandydatów na stanowiska specjalistyczne robotnicze w szczególności: spawaczy, elektromonterów, operatorów specjalistycznego sprzętu budowlanego. W celu zapoznania się z prowadzonymi procesami rekrutacyjnymi zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie są zamieszczone aktualne ogłoszenia o pracę wraz z opisem i wymaganiami dotyczącymi poszczególnych stanowisk https://www.grupazue.pl/kariera

Administrator Nowy wpis

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów na stanowisko Kierownik Robót do (usunięte przez administratora) w Warszawa. Co jako obecni pracownicy przedsiębiorstwa ZUE S.A. możecie podpowiedzieć zainteresowanym tą ofertą (usunięte przez administratora)

IO Nowy wpis

Ktoś z pracujących wypowie się, czy korzystał z pożyczki na cele mieszkaniowe i jak się na tym wychodzi. Nieoprocentowana jest? Jak ze myślę składać papier na stanowisko bitumiarz, to też mnie ciekawi jakie kwatery macie jeżdżąc, czy to coś pod solidnym dachem jest, czy w kontenerach może.

Zainteresowana Nowy wpis

w internecie pojawiła się oferta pracy na stanowisko księgowej. w jakich godzinach się tutaj pracuje? można liczyć na informację? jeśli chodzi o prywatną opiekę medyczną, to w jakiej części jest ona opłacona?

Mloda Nowy wpis
@Zainteresowana

Godziny 7-15, podstawowy pakiet opieki zdrowotnej jest opłacany w całości przez pracodawcę

szukający
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

czy ktoś podzieli się opinią o pracy w księgowości w Krakowie? znów pojawiło się ogłoszenie, czy rotacja jest taka duża czy to kwestia rozwoju firmy? jak atmosfera, warunki pracy i płacy?

Firma ZUE S.A. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Maszynista PS-00, prowadzący pojazdy specjalne, kierowca kat. C. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
PS

W sieci, a dokładniej na stronie firmy, widnieje oferta pracy na stanowisko kontrolera technicznego - diagnostę. Orientujecie się, czy jest to praca zmianowa? W jakich godzinach się pracuje? Weekend wolny? Na jakie wynagrodzenie tak mniej więcej można liczyć? Firma oferuje Multisport. Czy opłaca go w 100%? I jak jest z opieką medyczną w tym miejscu? :) Dajcie znać, bo chcę tu zaaplikować.

Szczeciniak

Witam. Interesuje mnie praca w tej firmie na stanowisku pracownik budowlany Szczecin.Tylko mam małe wątpliwości po zebraniu wielu opiniach. Czy to prawda ze (usunięte przez administratora) alkohol oraz nakaz pracy w Niedzielę to normalność? Niedziela która jest pracujaca (albo przyjdzisz albo wypad) a nie wypłacana 100% tylko zatajana przez Kierownika w listach pod pretekstem wczesniejszego skonczenia pracy na koniec tygodnia? Jeśli to prawda proszę o odpowiedź nie chce trafić do (usunięte przez administratora)...

Dzień dobry. Zastanawiam się nad wysłaniem cv do działu kosztorysów, czy polecacie ten dział? Jaka atmosfera wśród pracowników?

Tio
@Monika

Atmosfera jest jak najbardziej w porządku. Szefowa jest wymagająca, ma czasami swoje humory, ale też nie jest typem bossa tylko raczej lidera. Plusem jest możliwość częściowej pracy zdalnej, to jest bardzo przydatne przy dziecku. Minusem pracy w dziale ofertowania jest deadline, trzeba zrobić pracę na czas i nie ma marginesu na błędy. No i zarobki nie są tak wysokie jak na kontraktach, bo są na poziomie inżyniera budowy.

@Tio

Dziekuje za odpowiedz. A ilu jest pracownikow w dziale? Czy nie ma tam tzw. wyscigu szczurow? Moze teraz kogos szukaja, zwalnia sie wakat?

GS
@Tio

Ooo, to jeżeli częściowo można pracować zdalnie, to ile razy w tygodniu? Czy pracownik może zdecydować, które to dni będą? Jeśli chodzi o ten deadline, to tak średnio ile on trwa? I ile tak mniej więcej można zarobić? Podasz widełki? ;)

Magda

Prośba do przełożonego, aby zwrócił uwagę jednemu niskiemu panu z działu IT o zapoznanie się z regulaminem higieny.

Ziom

Czy firma szuka teraz pracowników fizycznych??? Jaka stawka???

Danka

Tu kandydatom biurowym nikt nie odpowiada, a co dopiero pewnie robotnikom? Mąż wyczytał te ogłoszenie "pracownik torowy, kierowca", praca w delegacji, Warszawa, Szczecin. On ma uprawnienia C+E, nie tylko B, więc powinien się spodobać. Ale ile zarobiłby? Ktoś to pisał o 7 tysiącach, ale co z tego jak nie wiadomo, za jakie stanowisko to było...

Jagna

Hej, dział administracji powiększał się jakiś czas temu, kontrakt w Będzinie. Szczerze to ze strony mało co się dowiedziałam, jakiego wynagrodzenia na stanowisku specjalisty ds. administracji można oczekiwać? Rotacja też tu tak duża jak pisano wcześniej o innych działach? Atrakcyjne warunki zatrudnienia tzn. umowa o pracę i co jeszcze? ;)

@Jagna

A czy cos wiesz jak pracuje sie w dziale kosztorysow, czy atmosfera wporzadku?

Janeczek

Firma ok niedawno zatrudniłem się z dwoma kolegami , przechodząc z innej firmy do robót i 7,5 tys na dzień dobry. Może to nie są kokosy ale doświadczenia zbyt dużego nie posiadamy. Pracodawca obiecuje podwyżkę w przyszłym roku. Zobaczymy jak to będzie. Na razie na plus Pozdrawiam kolegów:)

Iwona
@Janeczek

Nie jest zbyt dużo? to na ile wy liczycie po podwyżce, ile wam zadeklarowali? pytam, bo ja tu widziałam jak ludzie rzucali stawki po 3 tys, skąd takie rozbieżności?

@Iwona

Potwierdzam tyle płacą,ale w Niemczech 2 razy więcej, dlatego zrezygnowałem, to wciąż mało.. Kasy mają jak lodu, całą linię E20 budują, a zarobki tego rzędu wyplacają...

Ciekawy
@Iwona

A co ty taka oburzona? Gdybyś się dowiedziała ile inżynierowie zarabiają to pewnie też byś powiedziała że za dużo. A to marne 12 tys z reguły. Przy tak dużej odpowiedzialności. W miarę to kierownicy robót z uprawnieniami zarabiają i dyrektorzy w tej firmie bo 2 z przodu co niektórzy to na pewno mają.

Były
@Janeczek

Mnie ta firma wkurzała najbardziej za te ciche premie. Do tego stopnia że odszedlem.

Katol
@Janeczek

Jako łopatkowy dostawałem 8 tys. w tej firmie. Czy to dużo? Teraz na działanosci i z własną koparką 15 na miesiąc wyciagam

Były
@Były

Cicha premia, która raz jest, raz nie ma. Nie mają pieniędzy na wypłatę, premię traktują jako kartę przetargową, a nagle „to przecież premia uznaniowa” Uważajcie co podpisujecie, w ZUE nic na słowo.

Ciekawy
@Były

Co to w ogóle znaczy cicha premia? Pierwszy raz się z tym spotykam. Jest uznaniowa i nie zawsze się należy? Jak nie mają pieniędzy na wypłatę to mają na premie? Bo nie bardzo rozumiem. Powiesz jak jest?

Halina

Cześć, a co powiedziecie na temat stanowiska Specjalisty ds. kosztorysowania (sieć trakcyjna)? Szukają kogoś na to miejsce. Lista obowiązków bardzo długa, a niestety nie są podane żadne widełki :) Piszą o radzeniu sobie w pracy pod presją czasu i o wyjazdach służbowych. Ta presja czasu często się zdarza, jest czasem nerwowo? :P No i jak z tymi wyjazdami, często się zdarzają?

Xyz

Nie polecam!!! Szkoda czasu i zdrowia psychicznego.

Iwona
@Xyz

Ciekawa jestem na bazie doświadczenia, z którego stanowiska jest ta Twoja opinia? Co Ci się tu działo? :(

Ktos

Jedna wielka porażka

@Ktos

Zdecydowanie nie polecam - zwłaszcza 3 piętra i stanowiska specjalista ds. formalno prawnych. Zwolnienia dyscyplinarne, rotacja pracowników albo odejścia pracowników, którzy nie zamierzają być (usunięte przez administratora)

Małgorzata

do zwolnienia dyscyplinarnego musi być jakaś podstawa ze pracownik cos przeskrobał, wiec to chyba nie jest tak łatwo kogoś kto dobre pracuje zwolnic. Tutaj wg ciebie jest inaczej?

Gabriela

To szkoda, a w ogóle warto było aplikować? Była w ogłoszeniu jakaś informacja o zarobkach moze?

Karzeł

Omijać szerokim łukiem z miesiąca na miesiąc co raz gorsze zarobki . Jak składa się podanie o podwyżkę kończy się w koszu na śmieci. Prezes nie przejmuje się pracownikami ważniejsza nowa flota samochodów i imprezy dla biura . Dodatki na święta są zabrane mimo że każdy pracownik ma swoje pieniądze z funduszu ale firma ma na co innego . Na umowie miałem 3800 brutto a na rękę brałem 3100 za nocki dniowki i pracę w święta taka sytuacja na pogotowiu torowym, (usunięte przez administratora) w gratisie . Chora atmosfera między ludzmi alkoholizm na każdym kroku i wpuszczanie w maliny, na koniec pani dyrektor tuszuje wszystko . Praca przy torowisku na pogotowiu nie jest warta tych pieniędzy co ludzie tam oferują

Elektromonter

Czy warto się zatrudnić na pociąg sieciowy?

Leszek

@Duszek aż takie przestarzałe mają metody pracy?

Duszek

ZUE - firma z cyklu 'komuno wróć'...

Zostaw merytoryczną opinię o ZUE S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w ZUE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ZUE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZUE S.A.?

ZUE S.A.