brak logo

Labart Sp. z o.o.

Gdańsk

Opinie o Labart Sp. z o.o.

pracownik 2012-01-18 13:40:31
Firma Labart została wchłonięta przez VWR, więc jeśli ktoś wie jak wygląda praca w korporacji to tak mniej więcej zaczyna być w Labart, chociaż mogliby się jeszcze uczyć od firm korporacyjnych działających na terenie PL (np. wdrożyć pakiety socjalne typu karty Multisportu, bilety do kina, wyjścia sponsorowane, family/team day, opieka zdrowotna - tego nie ma). Stabilna firma, wypłacająca w terminie, zarobki ok (według wyników), kładząca nacisk na szkolenia produktowe, w chwili obecnej na jakiś wielki awans bym nie liczył (zostaje się na tym stanowisku na jakim się zostało zatrudnionym). Jeśli chcesz naprawdę pracować i dać coś z siebie, to polecam. Ja nie żałuję swojego wyboru.
ps 2012-06-20 15:31:32
Chciałam zapytać się jak się pracuje na stanowisku handlowca? Na jakim poziomie są zarobki i jacy są klienci targetowi? pracuje w firmie farmaceutycznej ale znajoma poleciła mi ku wadze stanowisko przedstawiciela handlowego w Labart. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
pseudonim 2012-08-07 14:08:59
do ps: poniżej średniej krajowej ale o wiele więcej niż najniższa krajowa + premia liczona od marży (aczkolwiek progi targetów wysokie!). Dla przedstawiciela narzędzia do pracy - samochód (dobra flota), laptop, telefon i w trasę przez 4dni. Powodzenia!
vialka 2013-02-19 13:07:48
Niestety ja osobiście nie mogę powiedzieć za wiele dobrego o firmie.Może poprzednia osoba która wyrażała swoją opnię jest dyrektorem lub kierownikiem :). Oczekiwania po przejęciu przez VWR były o wiele wieksze, za równo pod kątem poprawienia się zarobków jak i poprawienia funkcjonowania firmy. Co z tego że został wprowadzony nowy system i poczynione inwestycje, jak ludzie nie czują wielkiej poprawy (utworzonych zostało więcej stanowisk dyrektorskich i kierowniczych, a ktoś na darmozjadów bez wykształcenia i przygotowania do biznesu musi pracować żeby wypracować zysk). Ponadto proces decyzyjny nie poprawił się, pozostało kolesiostwo które pociąga za sznurki, osoby z wieloletnim stażem nie czuja się doceniani, co z tego że z są podpisywane kontrkaty z dużymi firmami, skoro dotychczasowi wieloletni klienci odwracają się od firmy. Pracownicy biurowi pracują na podstawach pensji, a premia roczna jako 13tka jest praktycznie nieosiągalna. Dlatego jak chcesz pracować w tej firmie w biurze i masz doświadczenie, to od razu negocjuj wysokie stawki, bo premii w ciągu roku na stanowisku biurowym nie zobaczysz, a z bonusem rocznym moze być ciężko. Inaczej jest u handlowców bo sa premie wypłacane co miesiąc, z tym że nie są to wysokie kwoty (w zależności od sprzedaży-realnie są to kwoty od 300 do 600 zł brutto), co przy nie wysokich podstawach handlowców nie jest czymś rewelacyjnym, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilości pracy jaką sie wykonuje - Wizyty od rana a po powrocie trzeba ogarnąć bieżace sprawy, uzupełniać raporty, pilnować większych projektów, wypełniać tabelki, zbierać negatywne opinie od klientów i borykać się z wpadkami przy realizacjach zamowień, więc nad kompem często siedzi się do godziny 22-23 wieczorem. Pracownicy firmy ze stażem ponad 5 letnim zarabiaja mniej niz nowoprzyjęte osoby do biur (z branży), zwłaszcza widać różnice między nowoprzyjętymi do biur i obecnymi handlowcami (różnica w zarobkach może sięgać 30-40% na korzyść osób w biurach), gdzie nie uważam że ha
5
anonim 2013-12-15 16:09:19
A coś o serwisie napiszecie?
2
jasia 2015-09-02 18:43:44
ogólnie @anonim to firma działa w daleko pojętej technologii, robia i produkty biofarmaceutyczne i stosuja nowe rozwiązania. Na pewno działają tam tylko specjaliści, więc w sumie pewnie dlatego nie wrzucają od tak ogłoszeń tylko mają do tego headhunterów. Ogólnie to biologia, nowe metody i technologie.
anonim 2015-09-19 20:04:25
Po 1 firma ogłasza się nie mal non stop
Po 2 w firmie wywalają i zmieniają ok 10 20% pracowników. Z dnia na dzień.
Na widzimisię głównego właściciela.
Po 3 zarobki są według tabel i są tragiczne.

Jedyny plus tej firmy że rok temu dodano pakiet medyczny.
1
liper 2015-10-03 16:37:50
na pewno kwestia zarobkow jest w firmie bardzo istotna. zastanawiam sie rowniez czy ludziom nie przeszkadza panujaca atmosfera, czy by nie woleli zacisnienia relacji miedzy soba. chociaz ciezko tego oczekiwac, gdy inne sprawy sa niepoukladane. jakie sugerowalibyscie rozwiazanie, ktore mogloby usprawnic dzialalnosc?
stranger 2015-12-12 10:49:59
Temat jest błędny.
Labart nie istnieje.
Labart to brzmienie trzech tenorów, a w obecnej formie firma VWR to jodłowanie jednego solisty. Z kiepskim aranżem.
Firma to ludzie, w VWR nie ma ludzi, są maszyny, a raczej jej trybiki które łatwo wymienić.
1
Banan 2015-12-12 14:00:57
Hmmm słyszę że została tu poruszona kwestia plotki o niskich zarobkach i słyszałem niestety podobne informacje, podobno z umową o pracę jest równie słabo ;/
grum 2016-04-10 10:47:12
cześć Wam. Jeśli chodzi o umowy o pracę to nie słyszałem aby były jakieś wielkie problemy, potwierdzicie?
olek 2016-05-12 18:00:14
@grum z tego, co wiem, to faktycznie nie ma z tym jakiegoś dramatu. Ewentualnie na okres próbny nie dostajesz umowy o pracę, ale to w zasadzie jest całkiem normalna praktyka, więc nie ma co się dziwić.
Zostaw swoją opinię o Labart Sp. z o.o. - Gdańsk
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Labart Sp. z o.o.