Opinie o Odido (Makro Cash And Carry Polska S.A.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Makro Cash And Carry Polska S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Makro Cash And Carry Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Makro Cash And Carry Polska S.A. w Warszawa

kierowca

Warto iść do Makro jako kierowca kat B ? znalazlem oferte pracy z zewnetrznej firmy przeowozowej, zaproponowano mi prace jako dostawca, wynagrodzenie? - 12zł od jednego punktu dostawy + 35gr za kilometr, pracodawca mowi ze miesiecznie wychodzi kolo 4500, natomiast rozmawialem z kierowca z warszawy ktory tez pracuje zewnetrznie,i ma stałą pensje 4800 na kat. B a nie jakies od punktu dostaw i kilometrów

Ola

Hejka mam w sumie coś w stylu po co ?? A więcej sprawa wygląda tak od 2 lata mam swoją działalność i jak wiadomo zaopatruję się w Makro przy tym raz czy 2 razy w miesiącu przychodzi mi gazetka od nich super fajne ale problem jest taki że dość ona jest zapakowana w bezsensu folię plastykową to z każdej strony czy z dwóch są kartki tak zwykłe białek bez sensu kartki . Może ktoś wiem po co ? Na co ? Dla mnie osobiście to bez sensu jest . Czy tylko ja tak uważam ?

Dzień dobry, Bardzo długo się zastanawiałem nad napisaniem tego postu. Nie chcąc nikogo obrażać czy oskarżać a jedynie wyrazić swój pogląd na to co miałem okazję poznać. Od początku, w 2021 roku brałem udział w rekrutacji do tej firmy. Prowadził ją człowiek (nazwijmy go jegomościem) który chyba bardziej był handlowcem niż rekruterem. Opowiadał ciekawe rzeczy o makro oraz to czym się zajmuje (wina i alkohole). Pierwotnie obiecywał mi zatrudnienie na stanowisku pracownika właśnie tego działu. Miałem mieć potem jeszcze jedna rozmowę z inną osobą. Po tygodniu jegomość zadzwonił do mnie aby się dopytać o postępy w 'rekrutacji'. Na informacje ode mnie iż nic się nie zadziało odparł "poruszę ten temat osobiście". Po jakimś niedługim czasie znów się ze mną skontaktował aby oznajmić iż nie zostałem wybrany z powodu takiego iż 'jest opór ludzi z hali'. Pomimo tego zaproponował mi zatrudnienie...... w innej firmie.... Po raz któryś w swoim życiu z takim czymś się spotkałem (warszawo, pamiętasz 2019 rok?). Sumarycznie usłyszałem więcej bajek i obiecanek niż konkretów. (usunięte przez administratora)

Srata-tata
@Kandydat

Wszystko prawdo co powyżej.

@Kandydat

Czyżby była mowa o 'Panie' od pewnego serwera? :)

Widziałem ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. kategorii produktów. Warto aplikować?

Nick02
@Nowy

Nie polecam. Dział handlowy wykonuje wszystkie blachostki w firmie. (usunięte przez administratora) i chamstwo-w szczególności radzę unikać kategorii nabiał. Szybka rotacja pracowników, mało kto z młodych (świerzych pracowników) wytrzymuje naciski. Nadmiar obowiązków, płaca poniżej konkurencji. Wygórowane oczekiwania co do pensji. Premia jest zależna od chumoru szefa. Premia jest roczna w zależności od wyniku budżetu. Budżet jest wyśrubowany. Brak podwyżek. Stanowisko specjalisty jest tak samo płatne jak junior category manager. JCM robi to samo co category menager tylko za pensje specjalisty. Można szybko awansować i szybko wylecieć bo Category Menagerowie są zatrudniani przpadkowo, część po znajomościach co bladego pojęcia nie mają o robocie i zwalają robotę niżej. Kolokwialnie mowiac: (usunięte przez administratora) spada do dołu.

@Nick02

a na jakie widełki płacowe można liczyć? mowa oczywiście o juniorze, powiedzmy z półrocznym doświadczeniem

Nick2
@Monika

Stanowisko juniora to pensja 7800 zł brutto

Małgorzata

To jakie są aktualne dane? Ile da się zarobić na stanowisku juniora? Były jakieś podwyżki?

CAM
@Małgorzata

u nas były nawet obniszki

Damian
@CAM

Serio? To, ile bym u Was zarobił i jaki był powód obniżenia wynagrodzeń? To jakaś chwilowa sytuacja ?

Magazynier

Nawet miło się rozmawiało.

Pytali o doświadczenie i dostępność, co do zmian.

Xyz

Widziałem ogłoszenie na stanowisko kierownika handlowego w Trójmieście. Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na temat obowiązków i warunków pracy na tym stanowisku? Ogłoszenie jest bardzo ogólnikowe.

Tara

Jak ktoś szuka poligonu to może tu śmiało stawiać pierwsze kroki. W miarę upływu czasu szczerze radzę rozglądać się za innymi pracodawcami. Duże ciśnienie, ale na plus auto służbowe. Jak ktoś jest sprytny to za paliwo w ogóle nie płaci mimo limitów i to chyba tyle dobrego.

@Tara

Jakimi autami jeździ się aktualnie w Makro?

kontroler87
@Marcin

reno , nissan, volkswagen

SCM

Witam, Pracuje w dziale SCM i jest super, polecam

Nick2
@SCM

SCM to specyficzny dział - specjalnej ochrony i na specjalnych warunkach. W kręgu pracowników mówi się że Makro nie jest firmą handlową tylko logistyczną bo SCM jest ważniejszy do działu handlowego. Ponadto ludzie pracujący w SCM to jedne z najlepiej zarabiających w Makro. Zero odpowiedzialności, w piątek wychodzą o 13:30 I nie ma siły aby kto i co kolwiek miało ich zatrzymać. Jak jest pilny, palący temat musi czekać do poniedziałku, ponieważ skończyli pracę. Dział handlowy (usunięte przez administratora) często do 17-18 aby zamknąć tematy a tam nigdy się tematy nie palą i mogą czekać.

Emilia
@Nick2

Dużo pracowników aktualnie pracuje w SCM? Te piątki, które pracują do 13.30 to jakoś odrabiają później?

@SCM

Polecam pracę w SCM, super dział

W makro jest jak na (usunięte przez administratora). Z każdej strony (szef, klienci i współpracownicy) ciągle do Ciebie strzelają. Musisz być bardzo ostrożny. Praca dla ludzi o mocnych nerwach. Praca przedstawiciela handlowego

Bogdan

Hej, czy ktoś poinformowany może mi powiedzieć czy w firmie są wolne miejsca pracy przy pracy biurowej? można pracować zdalnie? bo widzę, że firma znajduje się w różnych częściach kraju.

jmar

ponieważ nigdzie nie znalazłem na stronach makro możliwości wyrażenia opinii klienta, robię to tutaj . Ale może i dobrze , będzie to może przestrogą dla kandydatów do pracy. W dniu 21.12.21r a następnie ( monit )w dniu 19.02.22r wysłałem do firmy dwa maile do kierownika hali w łodzi i biura prasowego. : 1.Do Kierownika hali Dzisiaj tj. 21.12.2021 r. otrzymałem telefon od pracownika działu rybnego , że moje zamówienie ( zapisy- dzwonka karpia ) z ustalonym półtora tygodnia temu terminem odbioru, nie zostanie zrealizowane. Informację tą otrzymałem na jeden dzień przed ustalonym terminem realizacji tj. 22.12.2021 . Uważam to za sprawę skandaliczną . Zawarłem z Waszą firmą umowę , której nie tylko nie dotrzymaliście ale przez półtora tygodnia nie raczyliście klienta poinformować o fakcie , że go lekceważycie. Powiadomienie ostatniego dnia przed terminem realizacji uważam za żart rodem z Barei- „nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?.” Ratowałem się w podobnej hurtowni Selgrosie. Inny świat – bez zamówienia , praktycznie bez kolejki ( 6 osób) – (w poprzednim roku u Was horror, mimo zamówień), stoisko doskonale zorganizowane , personel wzmocniony i szybki - całość trwała 20 min. Ale to trzeba umieć i chcieć. Zastanawiam się nad upublicznieniem tego faktu celem ostrzeżenia innych. Przejeżdżając ul. Al. Włókniarzy na wysokości hurtowni zobaczyłem Wasz baner „ poszukujemy pracowników” – nie dziwię się . 2.Witam, czy nie macie Państwo zwyczaju odpowiadać na korespondencję i uwagi kierowane do Was??? Do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, Nawet jednego słowa "przepraszamy" A zatem arogancja, totalne lekceważenie klienta i chaos. Ale nawet więksi przedsiębiorcy tak postępujący klienci zwykle źle kończyli.

Kinia
@jmar

Popieram, taki sam stosunek mają w Zabrzu. Beznadziejne podejście do klienta, skandal przez wielkie S. Możesz sobie zamawiać w dziale dostaw jakiś towar który obiecałeś swojemu klientowi, możesz prosić a oni i tak zrobią tak jak im wygodnie. Zamówienie okroją i zero informacji, że nie dostaniesz towaru. A to, że obiecałeś swojemu klientowi ich totalnie nie interesuje.

Pracownik ZŁD

Praca w Makro jest świetną trampoliną do rozpoczęcia swojej przygody w innej firmie - w zupełności zgadzam się z przekazem menadżera jednej z platform logistycznych tej firmy. Mówi się, że pracownik przychodzi do firmy, a odchodzi od szefa i tak też sprawdziło się w moim przypadku. Plusy pracy w Makro : -możliwość udziału w projektach logistycznych, -wsparcie merytoryczne od innych pracowników, -możliwość zdobywania wiedzy, -miła atmosfera międzydziałowa, -wypłata wynagrodzenia na czas i podstawowe benefity (opieka medyczna, karta sportowa). Minusy pracy w Makro (przede wszystkim największe braki dotyczą tematu zarządzania ludźmi) : - brak rzetelnego i wiarygodnego lidera, - niespójne podejście koordynatora i menadżera do pracownika, - brak jasnej ścieżki awansu - dodawanie zadań i projektów, które mają być argumentacją do otrzymania awansu i podwyżki w kadrach i "tam wyżej", a następnie ładnie brzmiące korpogadki i długie wielomiesięczne wręcz oczekiwanie na decyzję i działanie, - ignorowanie zgłoszeń przez przełożonego, - wpływ na wynik oceny rocznej osób postronnych nie mających bezpośredniego kontaktu i współpracy z pracownikiem, a dodatkowo brak możliwości odniesienia się do wyniku w przypadku niejasnej argumentacji i niezgodnej ze stanem faktycznym. - brak decyzyjności koordynatora, - zbyt duża ingerencja menadżera w zespół, - duży natłok obowiązków i zadań przy brakach kadrowych w zespole, który później ma przełożenie na obniżenie oceny rocznej wg "widzi-mi-się" menadżera, - tworzenie dziwnej i roszczeniowej atmosfery w zespole przez przełożonych poprzez niejasne komunikaty. Przykro, że jest tak słabe podejście w temacie docenienia i szacunku do pracownika. Firma sama w sobie idzie w dobrym kierunku, procesowo jest na wysokim poziomie. Ogromną stratą są jednak ludzie, których Makro traci przez niekompetencję menadżerską lub być może takie podejście narzucone z góry. W mojej ocenie lepiej mieć doświadczonego i lojalnego pracownika niż łatać co chwilę stanowiska i wciąż uczyć kogoś od podstaw, zamiast zająć się rozwijaniem tego co jest.

@Pracownik ZŁD

Cześć, W jakim zespole lancucha dostaw pracowales?

@Pracownik ZŁD

Cześć, pozwolę się odnieść do Twojej wypowiedzi. Pracuje obecnie w dziale logistyki, wcześniej kilka lat Dział dostaw. Do plusów raczej nic nie dodam, dodałeś wszystko co sam, bym napisał, bynajmniej na tą chwilę nic mi nie przychodzi do głowy. Minusy: -Sprzęt który jest naprawiany jak najniższym kosztem lub gdy naprawdę bez niego nie będzie możliwość obsługi klientów -Sprzęt a czasami jego brak, 5 osób na zmianie 3 wózki(skutery) 2 czekają na naprawę kolejny tydzień. -Brak ludzi na zmianie. 2 wózkowych na całą hale trochę porażka -Brak stażowego vel niska płaca 3100 podstawy trochę słabo -Brak jakiejś premii od wyników itp. - Duży nawał pracy przy 1 osobowej obsadzie --brak decyzyjności koordynatora oraz kierownika działu Problem jest w tym ,że zarząd nie widzi problemu. Najważniejszy jest Makro voice!! ;)

Gabriela
@Roman Andrzej Marek

Piszesz że jest za mało wózkowych na jednej zmianie. A orientujesz się czy firma jest chętna żeby kogoś przyjąć.? Czy dla nich to jest wystarczająca liczba?

Gabriela
@Pracownik ZŁD

A możliwość zdobywania wiedzy jest równoznaczna ze szkoleniami? ;)

@Pracownik ZŁD

Napisane przez management. Żyją z krzywych akcji względem pracowników

Kaja
@Pracownik ZŁD

Taki sam stosunek ma kadra menadżerska do swoich odbiorców. Mają ich głęboko (usunięte przez administratora) Lubią tylko ich pieniądze. Zero podejścia do klienta. Obwarowani infolinia, masz problem i prosisz o kontakt z kimś wyższym to zapomnij żeby oddzwonili. Prowadzę sklep Odido i niestety wsparcia ZERO. Dział delivery robi łaskę, że wyśle towar. Przychodzą do pracy odbebnic swoje godziny, bez zaangażowania. Na meile nie odpisują notorycznie. Ale gdy przyjedzie Regionalny to takie kity mu wciskają jakie on chce usłyszeć. Dyrektor Regionalny powinien odwiedzać sklepy żeby dowiedział się prawdy. Może wtedy wyciągnął y prawdziwe wnioski. Firma robi się beznadziejna, nie dba o swoich klientów jak i pracowników. Czas zmienić sieć...

Łucja

Hej, mam pytanie. Na ten staż w dziale zarządzania danymi podstawowymi, na który było ogłoszenie, zatrudniają bezpośrednio przez firmę czy przez urząd pracy? Bardzo proszę o odpowiedź, jeśli ktoś wie. Ciekawa jestem, jak płacą, czy to urzędowe "stażowe" czy jakaś inna kwota.

Kierowca C

Witam. Pracuje jako kierowca kat. C na moszna parcela. Praca 5 dni w tygodniu po 10h choć umowy są na 8. Co druga sobota pracująca również 10h. Niepowiem zdążą się krócej. Ale niby jest regolaminu dostaw a nikt go nieprzestrzega codziennie masz od 1ton do 3ton towaru co drugi klient wymaga wnienienia po schodach nie raz na 1 lub 2 piętro. Teoretycznie niemusisz a praktycznie makro tego wymaga. Za nadgodziny płacą ale tylko wtedy kiedy im pasuje. Przerwy w 10h gdzie kierowca kat c musi robić co 4.5h. Musisz kombinować na rozładunkach bo przerwa jest pracująca najlepiej jak byś niejadl cały dzień lub jak już musisz to w czasie jazdy. A i na rozładunek około 1tony masz 20 min. W sezonie od 10 do 16 pkt. I nieliczny ze skończysz wcześniej. Przeliczając zarabiasz jakieś 20zl/h i ból pleców

pracownik c moszna
@Kierowca C

Witam. Zgadza się jak powyżej, w dodatku nie dają stałej trasy i codziennie człowiek się(usunięte przez administratora) bo nie wiadomo jak wjechać z której strony wejscie, jak się nazywa lokal.. zero informacji o punkcie, co strasznie denerwuje klientów gdy muszą tłumaczyć jak dojechać za każdą dostawą. Zdejmowanie boksów z palety i noszenie ich z progu na zaplecze u klienta po to by zaraz je opróżnić niszczy mój sens istnienia, a w tym samym czasie gość w mundurku Selgros podjeżdża uśmiechnięty i zadowolony z życia wózeczkiem na kółkach i klient sam go rozładowuje... No ryje mi to beret. Makro jak ma klienta robiącego zamówienia powyżej 1500zl oczekuje że będziemy mu ten towar na kolanach zanosić.. To jest nie do pomyślenia że mamy przenosić po 3t towaru dziennie. Zwalniam się

Selgros
@pracownik c moszna

Nie jest do końca jak piszesz, że podjeżdżamy i klienci sami rozładowują wózki. Wszystko zależy od danego klienta. Jak im zależy na szybkim rozładunku to pomagają. Też wnosimy towar. Szef jak dostanie o piernicz to myśli. Ludzi u nas brak na "C" Ekipa większości stała. Po tylu latach pracy szkoda się wkurzać. Trasy raczej stałe. Przyjdź spróbuj u nas zobaczysz co to (usunięte przez administratora) na kółkach. Mnóstwo razy są dziwne akcje, gdzie kierowcy ratują tyłki a i sami kombinują jak ułatwić sobie życie. Te mundurki są jak Sauna jedynie kamizelki się sprawdzają. Jak to mówią wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

Wanda
@Selgros

trzeba tą odziez firmową nosic, skoro piszesz ze niekomfortowa? mozna we wlasnych ciuchach ?

Selgros
@Wanda

Trzeba nosić ale można zrobić do nie których rzeczy wyjątki i przymkną oko. Swoich ciuchów szkoda.

Wanda
@Selgros

wielka szkoda ze te ciuchy od firmy niekomfortowe, nie lubie takich ... one sa źle uszyte czy słaba jakosc materialu ?

Kierowca

Bo tak jest

kierowcamakro

GARY

Witam ! Mam prośbę . Gdzie jako obecny pracownik moge zlozyc zażalenie na innego pracownika ktory ewidentnie stosuje mobbing wobec kolegów i koleżanek z pracy. Osoba ta jest szeregowym pracownikiem ale że w moim Makro pracuje KLIKA od lat ta sama to nie ma do kogo tu na miejscu sie poskarżyc a osoba ta jest pod ochroną kierownictwa.Bardzo proszę o namiar .

@GARY

Najpierw zgłoś kierownikowi hali jeżeli on nic nie zrobi działaj dalej - Mobbing w pracy należy zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Jest to możliwe nie tylko w przypadku nękania przez pracodawcę, lecz również w momencie, kiedy przełożony stanowczo uchyla się od zdyscyplinowania podwładnego, który dopuszcza się nadużyć.

@GARY

Do kierownictwa hali zgłoś. Ale napisał bym jeszcze do regionalnej kadrowej. W zależności od regionu. Nie ma co się patyczkowac bo skończy się na pouczeniu a mobbing i tak wroci

kandydat

Na początku października 2022 miałem rozmowę rekrutacyjną na teamsach, która trwała bardzo długo. Nie powiem, rozmowa była ok. Ok tygodnia później odbyłem rozmowę telefoniczną z przyszłą Panią Kierownik. Do końca tygodnia miała zostać podjęta decyzja. Do dnia dzisiejszego nie ma informacji zwrotnej. Jeśli kandydat dotarł do tego etapu to może warto wysłać do niego chociaż krótką wiadomość, nawet jeśli ma być negatywna. Zważywszy, że kandydaci rezerwują swój czas na telekonferencje i rozmowy.

Beata
@kandydat

Próbowałeś np zadzwonić do tej pani kierownik i poprosić o feedback? Może chociaż powiedzieliby co poszło nie tak?

samson

warszawa jako pracownik IWJO z udt ile moge wyciagnac?

@samson

Podejrzewam ,że z 100-300zł brutto więcej niż najniższa krajowa. Poczekaj na odpowiedź kogoś z Warszawy będzie wiadomo o ile się pomyliłem.

...
@samson

Od 3500 podstawa

Czy w Makro Cash And Carry Polska S.A. zatrudniani są obcokrajowcy?

Roman Andrzej Marek

A dlaczego nie mieli by być zatrudniani? W hali której pracuję są zatrudnieni pracownicy z Ukrainy zarówno na umowę o prace jak i na zlecenie.

samson

w zasadzie to pytanie, warszawa jako pracownik dzialu, na jaka kase moge liczyc, mam udt na wozki i kilka lat doswiadczenia w handlu

Czy Makro Cash And Carry Polska S.A. zapewnia kartę multisportu?

Stary pH

Tak

Beata
@Stary pH

A trzeba coś dopłacać czy jest całkowicie za darmo?

Stary pH
@Beata

Niestety trzeba dopłacić ale jakoś niewiele , też pakiet medyczny jest minimalny ale możesz go rozszerzyć za dodatkową opłatę.

Karol
@Stary pH

Dobra ale jakby ktoś chciał przejść na własną działalność gospodarczą to takie dodatki do wynagrodzenia też są zapewniane?

Turbo
@Karol

Na b2b o ile Ci się w ogóle uda w ten sposób pracować nie masz żadnych benefitów pracowniczych - brak premii, medicovera, karty multisport

Witam, może ktoś coś napisać o stanowisku specjalista ekspansji odido. Jakie zarobki? Jak wygląda praca? Jakie narzędzia?

Zostaw merytoryczną opinię o Makro Cash And Carry Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Makro Cash And Carry Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 3 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Makro Cash And Carry Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Makro Cash And Carry Polska S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Makro Cash And Carry Polska S.A.
1.9/5 Na podstawie 93 ocen.

Makro Cash And Carry Polska S.A.