Opinie o DUON w Pomorskie

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy DUON. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w DUON o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DUON w Pomorskie

as

To nie jest łatwa branża. DUON nie ma najłatwiejszego produktu. Natomiast reprezentuje jakość i transparentność wynagrodzeń (trzeba zrozumieć regulamin zanim zacznie się psy wieszać na firmie). Nie ma tutaj karania handlowców za np. zmniejszone zużycie klienta, czy też przesuniecie wejścia umowy w życie. Odpowiedzialność za bilansowanie jest po stronie firmy. Produkty są świetne i dają prowizję za cały okres kontraktu Z GÓRY. Tak, są firmy które proponują większe prowizje. Są systemy partnerskie, w których będziesz wynagradzany od wolumenu. W DUON zarabiasz na marży - i jeżeli potrafisz SPRZEDAWAĆ, a nie rozsyłać coraz niższe oferty cenowe i liczyć na łut szczęścia, że podobny idiota z konkurencji nie będzie się rżnął na noże o złotówkę na 5 złotowym narzucie; jeżeli potrafisz SPRZEDAWAĆ - to się tutaj odnajdziesz. Forma zatrudnienia ? Dla mnie bez znaczenia. Od początku wszedłem na działalności. Nie, nie ma umowy o pracę. Auto ? Jest. Flota ma max 13 mscy (najstarsze auta). GPS w aucie ? Oczywiście. I nawet egzekwowanie godzin pracy ! Firma jest duża. Ma kasę. Płaci. WYMAGA. To takie dziwne ?

Czarek
@as

Jesteś takim samym bajkopisarzem w życiu prywatnym? Jeżeli tak to jesteś zgubiony

JegoWysokość

pracowałem w różnych branżach i nigdzie nie miałem solidnej podstawy i służbowego samochodu a tutaj robię to co wcześniej w branży telekomunikacyjnej czy finansowej i dodatkowo oprócz prowizji adekwatnej do wyników , dostaje w bonusie samochód i podstawę i to na działalności - do tej pory niespotykane śmieszy Mnie narzekanie niektórych tutaj wypowiadających się , ale tak to już jest i niestety jest to standardem , że jak ktoś sobie nie radzi bo daje z siebie 20 zamiast 100% to potem trzeba napisać jak to było do bani zamiast jaki to jestem kiepski nie pozostaje nic innego jak pogratulować ambicji :))))

Mario74

Cześć wszystkim, wydaje mi się, że te wszystkie komentarze piszą ludzie, którym po prostu w Duonie nie wyszło i jako, że nie wiedzą co zrobić ze swoją frustracją wylewają tu wszystkie swoje żale. Z mojego doświadczenia wynika, że Duon daje Ci szanse jeśli tylko chcesz ją wykorzystać. Ja i moi znajomi z warmińsko-mazurskiego miesiąc w miesiąc zarabiamy spokojnie ponad 10 tys., dbamy o naszych klientów i dostajemy super rekomendacje. Jak ktoś umie sprzedawać to jest to idealna firma, produkt jest dobry. Ale jak ktoś jest leniwy i myśli, że wszystko zrobi się samo a co miesiąc będzie wpływała kasa na konto za nic, to po prostu niech nie rekrutuje się do sprzedaży. Ludzie to jest biznes i tu się pracuje. Jak tego nie rozumiecie i nie macie doświadczenia to może lepiej nie komentować?

tom@
@Mario74

10 tys. miesięcznie? Haha, chyba w rublach

Mario74

Andzia

o właśnie Izula, dobrze napisane warto się samemu przekonać Ja powiem każdemu kto czyta tutaj komentarze, jak szukasz pracy to działaj, a nie kierujesz się komentarzami, które w większości pewnie nie oddają prawdy. Zatem jeśli chcesz coś wiedzieć idź na rozmowę, jak nie pójdziesz to się nie przekonasz. A jak Cię przyjmą to działaj, a nie czekaj co się stanie i jak Cię ktoś będzie traktował? Jak będziesz siedzieć do 11ej w domu i wyjdziesz do sklepu obok bo może się uda coś podpisać, to raczej nie zarobisz :) Nie pracuję jako sprzedawca i doświadczenia niestety nie mam, a same dobre chęci to za mało. Byłam na rozmowie i nie przeszłam, ale narzekać nie będę bo jasno powiedziano mi dlaczego i wiem co zmienić by kiedyś spróbować. Dla mnie szacun, nie byłam jeszcze na takiej rozmowie, gdzie mimo negatywnej decyzji dostałam info zwrotne co poszło nie tak i co mogę zrobić by to zmienić. Panie S, ja wrócę :)

bART

Witam, pracuję w tej firmie od 15 miesięcy, także mam sprawdzone informacje. Jeśli chodzi o kase, zawsze jest w terminie, jest dużo szkoleń, można się bardzo rozwijać o czym sam się przekonałem i do tego fajna atmosfera. Jeżeli chodzi o rynek to prawda, że jest trudny i konkurencyjny, ale to rynek a nie firma. W Duon jest dużo obowiązków to prawda, ale za naprawdę wymierne korzyści finansowe. Jeśli ktoś nie radzi sobie w sprzedaży high level to potem wypisuje różne dziwne rzeczy. Wini wszystkich w okół firmę, managera a powinien zacząć od siebie. Ja dostałem niesamowitą szanse rozwoju i ją wykorzystałem, jeśli ktoś nie potrafi takowej wykorzystać to jest rozgoryczony i z nadmiaru wolnego czasu spowodowanym brakiem obowiązków, wypisuje opinie po forach. Piszę o szansie, bo ta firma nie zrobi za was wyniku, nie zarobi również za was dużej kasy, firma może dać tylko, albo aż, narzędzia, wsparcie, szkolenie i mega kasę za zrealizowany wynik. Więc polecam wam malkontenci ruszyć tyłek i wziąć się do roboty. Podejrzewam, że 70% z was wypisuje to samo na pozostałych swoich pracodawców którzy "nie dopatrzyli się w was perełek sprzedażowych"

Mędrzec

Założę się, że opinia osób które wypowiadają się negatywnie polega głównie na tym, że nie są nauczeni ciężkiej pracy. Myślą że wszystko im z nieba spadnie i będą robić co im się żywnie podoba. Najlepiej jak by mogli co 5 min wychodzić na papieroska i nikt by nic nie powiedział. Niestety ale moim zdaniem wszędzie lepiej póki was tam nie ma. Każdy z liderów i dk kiedyś sam siedział na telefonie i borykał się z takimi samymi sytuacjami jak wy czyli był proszony o odbieranie telefonów itd... Jakoś przeżył a teraz ma coś więcej a większość myśli, że dostanie wszystko za to, że się pojawia. Nauczcie się ludzie ciężkiej pracy może kiedyś się to wam w życiu przyda. POZDRAWIAM WSZYSTKICH NARZEKAJĄCYCH!!! Moim zdaniem praca i atmosfera jest super i ja na pewno nie zrezygnuję z tego miejsca pracy przez długi czas.

Kamila

podstawa 5000 zł + 500 zł na paliwo + średnio 15-18 tys. zł prowizji. to są moje realne zarobki jako Ekspert Energetyczny w DUON. na rozmowie rekrutacyjnej nie do końca byłam przekonana, że tyle uda mi się tu zarobić. dziś jestem w połowie budowy mojego wymarzonego domu :)

pomagacz

Drogi HR z DUONu, widzę że konkurencja wypisuje Wam bzdurne komentarze na tym portalu! Działajcie!

brrrrrr

Kamila widać że nie byłaś tam nigdy handlowcem i piszesz bzdury siedząc w biurze!!! Najwcześniej żeby być tam expertem trzeba pracować min 8miesiecy!!! a nie pół roku! Dopiero wtedy nie musisz płacić połowy podstawy za auto i całe paliwo pod warunkiem że w każdym miesiącu zrobisz coraz większy plan a to mało realne i tylko jednostkom sie to udaje. To wielkie korpo i wyzysk ludzi. Nie polecam nikomu! Kto nie wierzy idzcie i poczujcie na wlasnej dup... jezeli nie macie rozumu i nie sluchacie innych wykorzystanych lub oszukanych.

@brrrrrr

Panie brrr smutne czytać takie bzdury. Pracuje 6 miesięcy i już jestem Ekspertem, bo przez 2 miesiące realizowałam plan x2. Da się? Tak! Ale zdecydowanie nie dla osób widzących problemy, zamiast rozwiązań.

Pancio

Witam wszystkich Wszedłem na te forum z czystej ciekawości (pierwszy raz od 3 lat) i jak widzę te zupełnie skrajne opinie to zastanawiam się czy to są napewno opinie o firmie DUON. Pracuje już w tej formie od prawie 3 lat i mogę śmiało powiedzieć że lekko (usunięte przez administratora) to nie było, dużo ciezkiej pracy, pozyskiwanie nowych klientów z minimalna ilością na każdy miesiąc, Poprostu trzeba było ostro zapierda....c. Ale tak naprawdę to po co człowiek przyjmuje się do pracy tego typu? Żeby siedzieć i pierdziele w stołek i niech jeszcze za to płacą, to nie mojej podejście, tak naprawdę to jak będzie układała się wasza praca w DUON czy jakiej kolwiek firmie to zależy tylko od Was. Ja postawiłem sam sobie wysokie progi i już po nie całym roku zrealizowane je w 90% lecz nie szukałem w tym czasie wymowke, bo coś odcinka za brak czegoś, bo auto za 1000 zł bo (usunięte przez administratora) deszcz pada. Robisz to co potrafisz najlepiej czyli sprzedajesz a nikt nic ci nie będzie ucinał a jeśli się opierdalasz to nie zarobisz i tyle. Ja osobiście polecam pracę w DUON lecz tylko dla osób które są świadome tego ile pracy trzeba włożyć aby uzyskać to co sobie założą jako cel. PS Ktoś kto myśli że dostanie fure skure i komóre nic nie wnosząc od siebie to niechaj nawet się nie fatyguje i nie traci czasu nawet na wysyłanie CV. W tej pracy jest jak z poker em, żeby coś wyciągnąć że stołu to najpierw trzeba na niego włożyć. Pozdrawiam.

Kamila

Pracuje 6msc, jestem bardzo zadowolona, dziś już na stanowisku Eksperta, stałka 5 tys + prowizje na poziomie min. 15 tys. Jeśli będzie(usunięte przez administratora) to zarobisz, jeśli czekasz aż spłynie z niebo - nie ma (usunięte przez administratora)

Mędrzec

Najłatwiej narzekać.. a prawda jest taka ze pieniadze nie spadaja z nieba. jesli ktos wychodzi codziennie w teren i odbywa spotkania, to nie ma takiej mozliwości żeby nie podpisać umowy. A widze ze duzo nowych ludzi, którzy przychodza, oczekuje że pieniadze same sie za nich zarobią. To tak nie działa, widze że nowe pokolenie musi sie jeszcze wiele nauczyc, zwłaszcza pokory.

Widać też oszukiwała.

Mariola

Też myślałam że super firma dlatego poszłam tam pracować. ja przestrzegam żebyście nie popełniali błędu który ja popełniłam poczytajcie moje i innych komentarze piszemy to dla wszystkich którzy zazwyczaj w pośpiechu i bez namysłu szukają pracy oni to wykorzystują i przyjmują właśnie tych zdesperowanych którzy zrobią wszystko żeby zarobić np oszukają klienta i zamiast ceny 250 wpiszą 400. Dopiero po kilku miesiącach zorientujecie się że coś tu śmierdzi ale wtedy będzie za pózno i zazwyczaj połowa kolegów których naciągniecie zamiast cześć napluje wam w twarz na ulicy. Izula i inni ktorzy tak pisza to pracownicy DSP jedyne co się nie zmienia w tej firmie to najwyższe na rynku ceny podstawowe i oszukiwanie klienta na każdym kroku praca dla PH 0 etyki nadal napalonym na Duon polecam pracować daleko od miejsca zamieszkania a 20 lipca wejść w zakładkę raportyproducentów po sprzedaży i nadziwić się dlaczego tylko 20-30 osób z tej "wspaniałej firmy" porobiło plany i dlaczego kolejna 100 nie ma nawet podstawy a dopiero pozniej komentować jaka to wspaniala firma bo za 1000 miesięcznie zł dali mi samochód wartosci 20.000 ceny podstawowe 300+ zamiast 240 no i oczywiście wspaniały EPS opisujący jak wcisnąć klientowi prąd żeby nie pytał nawet o cenę( a cena 400-500 gdzie klient ma 220-300). Po wszystkim dostaniesz skomplikowane rozliczenie gdzie zawsze utną 20-50% jeżeli nie wyłapiesz to sorry, jak wyłapiesz to będą ci wmawiać że nie masz racji a na końcu dostaniesz mistrzowskie 21%(od ceny -306) konkurencja daje z góry 70%(od ceny -230/240) tak więc w tej najwspanialszej firmie zgarniesz 2.000 u konkurencji byś zgarnął 10.000+ za tą samą umowę. polecam Duon jeżeli nie wiesz jak to jest być ....... bez mydła. a wszystkim nowym "pracownikom" ktorzy mysla ze Boga za nogi zlapali polecam się rozejrzeć bo chyba trafili jednak na nogi Diabełka który tylko się chwilowo do nich uśmiecha a za chwile jak już wszystkich kolegów podpisze to z tych nóżek ich kopnie a oni zlecą i to bardzo nisko. jak ktos ma pytanie to zawsze odpisze i ostrzege przed tym amwayem w wykonaniu prądowo gazowym.

PIOTRM

MARIOLA PODAJ PROSZĘ MAILA LUB TEL. MÓJ MAIL PLUSRATY@POCZTA.ONET.PL

Mistrzyni
@Mariola

Witaj Mariola, tak sobie czytam te Twoje wszystkie żale i ostrzeżenia i mam nieodparte wrażenie, że jednak problem tkwi w Tobie... Osobiście to cieszę się że już nie ma Cię w strukturach firmy DUON, ponieważ sama świadomość, że taka osoba jak TY ją reprezentowała a teraz rozpisuje się jak została pokrzywdzona przez los świadczy o Tobie - i nie jest to dobre wrażenie zapewniam. Ciekawe czy wracasz do tych klientów u których byłaś wcześniej jako DUON a teraz jako firma X - i czy jesteś wiarygodna ... ? Nurtuje mnie kilka pytań : - jak długo pracowałaś w firmie, - ile zarobiłaś ? - jakie narzuty dawałaś? Wylewając swoje żale pokazujesz, że poprostu masz słaby warsztat sprzedażowy najprościej jest szukać winy wszędzie tylko nie przypadkiem u siebie. I jeszcze jedno pytanie się nasuwa - sama pożegnałaś się z firmą czy Tobie podziękowano ? Masz na tyle odwagi aby również na te pytania odpowiedzieć ? Ja pracuję ponad 3 lata i tak jak inni tu już zdążyli napisać - nie jest to praca łatwa, ba powiem więcej - mnie też uprzedzano, że nie będzie to łatwe. I nie trzeba było się uzbroić w cierpliwość, uczyć się branży i rozwijać umiejętności sprzedażowe. Ale dla mnie ważne jest to , że ta praca daje komfort w zakresie swobody czasu w terenie, świetne zarobki i narzędzia do pracy. I nie mówię tu tylko o samochodzie i pozostałych narzędziach. Niestety jak w przypadku każdej struktury sprzedaży bezpośredniej ważnym "elementem" jest czynnik ludzki. Wszędzie znajdą się ludzie, którzy chcą szybko zarobić i dają ceny z kosmosu. Niemniej jednak takie sytuacje zdarzają się we wszystkich firmach EE lub gaz. Trudno jest to wyeliminować. Zbyt wiele innych czynników wpływa na zadowolenie klienta niż tylko cena - ale jak widać taki z Ciebie świetny sprzedawca, że tylko ceną potrafisz operować ... A popraw mnie ale wydaje mi się, że koszt rachunku energii elektrycznej lub gazu to nie tylko element MWh ... ? Nie zamierzam zachwalać firmy - ja podejmując wyzwanie też czytałam wcześniej forum, ale te różne opinie utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że dopóki sama nie spróbuję to nie będę wiedziała jak jest naprawdę. Osobiście uważam, że to była bardzo dobra decyzja :o)

xxx

Ale żeś się koleś wypowiedział merytorycznie ....Ręce opadają jak się czyta takich trolli. Jest tutaj w ogóle jakiś admin ?

prawda

Mariola ma racje co piszę bo tam pracowała i wie jak jest naprawdę! Odradzam tą firmę każdemu kto chce spokojnie chodzić poźniej po mieście. Gdyby tam było tak cudownie jak piszą to nie zatrudnialiby ciągle każdego nawet bez doświadczenia hehe. Ogłoszenia daja ciągle we wszystkich mediach i zmieniają tylko nazwy stanowisk a dosłownie chodzi im zawsze że jesteście tylko zwykłymi akwizytorami!!!! Szczerze odradzam tą firmę!!!!!! Same ich umowy są podstępnie napisane i jednostronnie! Teraz zmieniają nazwę bo już klienci ich poznali i wyganiają z firm ich akwizytorów!

prawda

Vector

Mariola z konkurencji , to możne napisz jakim kosztem klienci mają tańszy prąd i kto faktycznie jest oszustem buehehehe :D

@Vector

Rozliczenia rzeczywiste, faktury w przeciwieństwie do Duonu papierowe, pełna obsługa całego procesu TPA, bilansowanie, akcyza, 5 kolorów itd. wszystko jest tak samo, ale faktycznie jest różnica, firma wypłaca z góry 70% masy marży, ty w Duonie masz 21% i obiecane 9% których ponoć nikt nigdy na oczy nie widział. Vector ja pracowałam w Duonie zapewne dłużej niż ty nie broń tego amwayu! Zobacz ile ludzi odchodzi i jaka jest rotacja to nie jest normalne. Ile jest teraz cennik 300? Rok temu był 270, za rok będzie pewnie 350! Dzisiaj byłam w Olsztynie trafiłam na klienta Duonu cena 450!!! zakład produkcyjny zużywający 1000 mwh energii rocznie. Klient załamany, firma pada na ryj bo energia to 70% jego kosztów. Przyjechał do niego doradca tej super firmy obiecał złote góry oszczędności milionowe wziął papiery in blanco i ten Duonowy złoty kwit efekt? 450/mwh.

@Mariola

Klient dał mu papiery in blanco ? I on ma ambicje prowadzić firmę ? Powodzenia.

Obcy
@Mariola

nie ma to jak nauczyć się w Duonie zawodu a potem szastać 233,- psucie rynku wygrywa, aby zarobić 20000 w tej cenie to chyna musi być 4 GwH wolumenu

Mariola

W branży można tyle zarobić ale do tego amwayu nie warto iść pracować ODRADZAM!!!

Mariola

Skończ waść wstydu szczędź... Pracowałam na tym stanowisku kilka miesięcy przez ten czas firma coraz bardziej staczała się w dół. Jeżeli chcesz sprzedawać energię za 400 zł za mwh to w Duonie się odnajdziesz. Ja właśnie sprzedałam wczoraj po 233 zł i 0 oh i zarobiłam 20.000 zł na kilku gospodarstwach u konkurencji. Naprawdę z doświadczenia przestrzegam przed tą firmą, wystarczy zobaczyć ile osób robi swoje plany w tej firmie. W zeszłym miesiącu podobno tylko 20/150 osób zrobiło plany ale co się dziwić jak oni zawyżają ceny podstawowe o 70 złotych!!! nie zrobisz planu to 1/2 podstawy nadal nie zrobisz to 0 podstawy żałosny energetyczny Amway...

Zostaw merytoryczną opinię o DUON - Pomorskie

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DUON?

Kandydaci do pracy w DUON napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DUON