De Gruyter Open Sp. z o.o.

Opinie o De Gruyter Open Sp. z o.o.

karolina 2015-08-19 16:24
Miałam 2 lata temu praktyki w tej firmie. Wyglądało to w ten sposób, że w poniedziałki rano dostawałam maila z listą zadań (plik w exelu do uzupełnienia
różnych wydawców ich czasopism, wszystkie informacje do znalezienia w internecie) które miałam odesłać w piątek. Czasowo wyrabiałam się w 6h dziennie ciągłego siedzenia przy komputerze. Popołudniami miałam drugą pracę, więc musiałam się wyrobić. Praca bardzo monotonna, nudna, dla osób bardzo dokładnych, lubiących pracę przy wypełnianiu danych.
Ogólnie - nie nauczyłam się zbyt wiele, ale fajnie wygląda w CV.
Ed Mund 2016-02-10 22:20
Właśnie w celu sprawdzenia stopnia znajomości tego języka :)
sfd 2016-03-17 21:40
Praktyki u nich są bezpłatne
olos 2016-04-04 12:18
W samych ofertach piszą,że praktyka jest nieodpłatna
peter 2016-04-14 18:58
A czy ktoś został po tych praktykach przyjęty do pracy?
notalone 2016-05-05 22:27
No i dobrze, niech szukają, myślę, że z pewnością kogoś niedługo znajdą, bo wakacje się szykują, a wtedy studenci mają więcej czasu na takie rzeczy @iza :) Fajnie, że jest możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz list referencyjny w języku polskim i angielskim.
Edyta 2017-07-26 09:05
Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Assistant Editor. Ktoś z Was bierze w niej udział? Chętnie dowiemy się więcej o tym, jak wygląda proces rekrutacji do De Gruyter Open oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
jadwigab 2017-07-27 14:44
Aplikowałam na takie stanowisko z rok temu. Rozmowa chyba dość zwykła, większa część po polsku. Pytali z tego co pamiętam co wiem o wydawnictwie, o open access, jakieś tam rzeczy z cv, jedno pytanie było po angielsku, ile chcę zarabiać. Nic nadzwyczajnego. Rozmowa w takim jakby "domku jednorodzinnym", gdzie chyba jest siedziba firmy. Było sympatycznie ale pracować tam nie chcę. Wtedy była to praca chyba na umowę o dzieło (a może zlecenie, nie pamiętam). Częściowo w dowolnych godzinach, częściowo w ustalonych. Istniał jakiś wewnętrzny regulamin dotyczący urlopów czy zwolnień lekarskich (szczegóły się zapewne poznawało po podpisaniu umowy). Nie zgodzili się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, czy jak to nazwać przy umowie cywilnoprawnej, przy której się bardzo upierałam i mam odczucie, że z tego powodu mnie nie przyjęli, bo wg słów pań rekrutujących moje doświadczenie im bardzo pasowało. Ile płacą - nie wiem. Wg mnie ta praca ma znamiona umowy o pracę i taki układ nie jest do końca legalny, więc ponownie nie będę na pewno aplikować.
Edyta 2017-08-22 08:36
@jadwigab dziękuję za odpowiedź. Takie informacje na pewno będą przydatne podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. A czy ktoś z Was wie coś więcej o aktualnej sytuacji w firmie? Co w ciągu ostatniego roku uległo zmianie?
Zostaw swoją opinię o De Gruyter Open Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie De Gruyter Open Sp. z o.o.