Opinie o De Gruyter Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie De Gruyter Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie De Gruyter Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o De Gruyter Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Xxx Nowy wpis

To prawda, te 200 lat tradycji dotyczy De Gruytera, a polska spółka istnieje lat pewnie ze 20 lat. Jest to tylko marketing, a rzeczywiście Berlin przymyka oko na wszystkie nadużycia w tej firmie. Po prostu im to się opłaca. Polska spółka to jest władza absolutna jednej osoby. Jeżeli ktoś dostanie etat to musi dzielić koszty zatrudnienia, oprócz swoich, płaci połowę kosztów pracodawcy. Chyba, że odmówi to pracuje na umowie o dzieło.

Marek Nowy wpis
@Xxx

Dokładnie. A dlaczego tak robią? Bo mogą. Niemców nie mogą traktować jak Polaków, bo nasi zachodni sąsiedzi mają szczelniejsze prawo i lepszą ochronę pracownika.

Katarzyna

Praca przyjemna, zdalna. Zarobki powiedzmy że ok, choć o umowie o pracę można pomarzyć. Miła atmosfera, do której dokładają się regularne spotkania integracyjne. Premie i bonusy rzadkie. Nie ma dużego przemiału ludzi, zdarzają się osoby rozstające się z firmą po kilku miesiącach, ale raczej zostaje się tam na grube lata.

BK
@Katarzyna

Spotkaniem integracyjnym i "przyjemną" praca spłacisz kredyt mieszkaniowy? Zarobki na rynku wyglądają inaczej, a bez umowy o pracę jesteś nikim.

@BK

No niby racja ale to, że ludzie są tu na grube lata to też chyba o czymś świadczy?

Wiesia
@Julia

Te grube" lata to są raptem 3 osoby które chyba zapuścily już korzenie na stałe. Julia, ewidentnie jesteś pracownikiem tej firmy. Może lepiej odpowiadać oficjalnie jako firma, a nie zadawać niemądre i mało inteligentne pytania?

@Wiesia

Dzięki za przytyk ale właśnie chyba dowodem na to, że jednak firmy to jeszcze nie znam jest fakt, że nie miałam pojęcia, że to tylko 3 osoby? ;) Więc dzięki za info. Czyli duże rotacje są?

Krystyna Nowy wpis
@Katarzyna

To nikt nie ma tutaj umowy o pracę? :/ Czy może są jakieś minimalne szansę, aby otrzymać taką umowę? Pytam, bo szukam pracy i chciałabym mieć już UoP, a nie tylko zlecenie...

Julia

Odrealniona jeśli chodzi o prawa pracownicze? :/ Słabo, rozwiniesz to w sumie?

BK

Niestety to prawda. Możnaby wiele napisać o tej firmie, ale lepiej omijać szerokim łukiem.

@BK

Czyli twierdzisz, że tego wszystkiego jest o wiele więcej? Co np?

Julia

A jakie w niej warunki są? Takie jak tu w wątku?

kajko

Dla zainteresowanych mogę przesłać kopię mojej umowy o dzieło. To zobaczycie jaki to jest(usunięte przez administratora). Pisać na karimpo@o2.pl.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w De Gruyter Poland Sp. z o.o. na stanowisko Journal Coordinator? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
Malwina

Miał ktoś z tą firmą styczność niedawno? Jak tam się pracuje?

Edward
@Malwina

Ponad 2 lata temu pytałaś jak pracuje się w firmie De Gruyter Poland. Udało Ci się może coś ustalić? Na forum niestety nikt nie odpowiedział, więc może z jakichś innych źródeł udało Ci się coś ustalić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Justyna

Czy tylko taki rodzaj umowy jest możliwy? Czy może po czasie jest szansa na przejście na np. umowę o pracę? Jaka stawka jest oferowana? W sumie określenie jej jako 'marna' nie mówi za wiele :p

Sławomir

Masz rację, że umowa o dzieło to nie jest najlepsza forma kontraktu. Co to za zapisy, o których mówisz. Jakieś lojalnościowe, albo kary? Napisz, bo lepiej wiedzieć.

Julia

Kiepskie w sensie ile Ci powiedzieli? Jest tyle samo co ktoś tu pisał kiedyś czy może więcej jednak?

MGK
@Julia

Trochę wyżej niż tu ktoś napisał, ale przy dzisiejszej inflacji to już praca za darmo:-). Też zero szkoleń i benefitów.

Maciej

Cześć, widziałem w komentarzach, że w De Gruyter można odbyć praktyki, mógłby ktoś dokładniej opisać jak to wygląda? Pisaliście, że są bezpłatne, może coś się zmieniło? Jest szansa na późniejsze przyjęcie do pracy?

Kylo
@Maciej

Praktyki są tylko za darmo, odpowiedziałem na to ogłoszenie (usunięte przez administratora) Czy jest szansa na przyjęcie do pracy to raczej wątpię, ale tu ludzie piszą, że tylko na umowę o dzieło.

Zofia
@Kylo

O, a dostałeś się na rozmowę rekrutacyjną? Jak to wyglądało - biorą wszystkich chętnych na te bezpłatne praktyki czy mają jakieś wymagania od kandydatów?

Edyta

@jadwigab dziękuję za odpowiedź. Takie informacje na pewno będą przydatne podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. A czy ktoś z Was wie coś więcej o aktualnej sytuacji w firmie? Co w ciągu ostatniego roku uległo zmianie?

Edyta

Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Assistant Editor. Ktoś z Was bierze w niej udział? Chętnie dowiemy się więcej o tym, jak wygląda proces rekrutacji do De Gruyter Open oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

jadwigab
@Edyta

Aplikowałam na takie stanowisko z rok temu. Rozmowa chyba dość zwykła, większa część po polsku. Pytali z tego co pamiętam co wiem o wydawnictwie, o open access, jakieś tam rzeczy z cv, jedno pytanie było po angielsku, ile chcę zarabiać. Nic nadzwyczajnego. Rozmowa w takim jakby "domku jednorodzinnym", gdzie chyba jest siedziba firmy. Było sympatycznie ale pracować tam nie chcę. Wtedy była to praca chyba na umowę o dzieło (a może zlecenie, nie pamiętam). Częściowo w dowolnych godzinach, częściowo w ustalonych. Istniał jakiś wewnętrzny regulamin dotyczący urlopów czy zwolnień lekarskich (szczegóły się zapewne poznawało po podpisaniu umowy). Nie zgodzili się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, czy jak to nazwać przy umowie cywilnoprawnej, przy której się bardzo upierałam i mam odczucie, że z tego powodu mnie nie przyjęli, bo wg słów pań rekrutujących moje doświadczenie im bardzo pasowało. Ile płacą - nie wiem. Wg mnie ta praca ma znamiona umowy o pracę i taki układ nie jest do końca legalny, więc ponownie nie będę na pewno aplikować.

notalone

No i dobrze, niech szukają, myślę, że z pewnością kogoś niedługo znajdą, bo wakacje się szykują, a wtedy studenci mają więcej czasu na takie rzeczy @iza :) Fajnie, że jest możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz list referencyjny w języku polskim i angielskim.

peter

A czy ktoś został po tych praktykach przyjęty do pracy?

olos

W samych ofertach piszą,że praktyka jest nieodpłatna

sfd

Praktyki u nich są bezpłatne

Ed Mund

Właśnie w celu sprawdzenia stopnia znajomości tego języka :)

karolina

Miałam 2 lata temu praktyki w tej firmie. Wyglądało to w ten sposób, że w poniedziałki rano dostawałam maila z listą zadań (plik w exelu do uzupełnienia różnych wydawców ich czasopism, wszystkie informacje do znalezienia w internecie) które miałam odesłać w piątek. Czasowo wyrabiałam się w 6h dziennie ciągłego siedzenia przy komputerze. Popołudniami miałam drugą pracę, więc musiałam się wyrobić. Praca bardzo monotonna, nudna, dla osób bardzo dokładnych, lubiących pracę przy wypełnianiu danych. Ogólnie - nie nauczyłam się zbyt wiele, ale fajnie wygląda w CV.

Zostaw merytoryczną opinię o De Gruyter Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w De Gruyter Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy De Gruyter Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w De Gruyter Poland Sp. z o.o.?

De Gruyter Poland Sp. z o.o.