Opinie o Lotos Petrobaltic w Lublewo Gdańskie

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Lotos Petrobaltic. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Petrobaltic na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Petrobaltic w Lublewo Gdańskie

Na jakie wsparcie w Lotos Petrobaltic mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Nowy Nowy wpis

Czy jeśli niema żadnego doświadczenia w pracy na morzu jest szansa żeby się tam przez stronę lotosu " baza kandydatów " ?

Czy Lotos Petrobaltic ma ściśle ustalone godziny pracy?

Pracowni Nowy wpis

To zależy gdzie pracujesz. Część biurowa ma płynny czas rozpoczęcia pracy, natomiast na platformie to wiadomo. Dokładnie rozpisane zmiany.

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie wymagania są na petrobaltic, jakie systemy pracy i +-na jakie mogę liczyć zarobki.

Hmmm
@Kandydat

Zadałeś tak ogólne pytanie, że trudno udzielić Ci odpowiedzi. Przecież istotne jest na jakim stanowisku chciałbyś być zatrudniony oraz co równie ważne, jakie masz kwalifikacje. Generalnie systrm pracy to 2 tygodnie na platformie / 2 tygodnie w domu. O szczegóły zapytaj w kadrach

@Hmmm

Stanowisko jakie mnie interesuje to wiertacz lub pomocnik na pokładzie. Pracuje teraz przy przewiertach sterowanych, ale czegoś mi jeszcze brakuje. Chciałbym spróbować na petrobaltic. Jak to jest z tymi zarobkami, faktycznie jest tak kiepsko jak piszą, że więcej idzie zarobić na lądzie? No i jak z angielskim tam?

DA
@Kandydat

Jak jeszcze 2 lata temu proponowali 5800zł było w miarę. Jednak nie oszukujmy się, by się tam dostać musisz mieć plecy. Za OS ponoć wypłacali coś w okolicach 7000/8000zł [dane 2 lata temu z rozmów z pracownikami]. Jeżeli chodzi o kursy to o dziwo tylko STCW. Ponoć nawet ostatnio kogoś wysyłali na BOSIET/HUET ale to był chyba wyjątek, gdyż większość osób które lecą na platformę nie ma tych kursów. Co do angielskiego to się nie wypowiadam, bo nie wiem. Polecam jednak przejrzeć inne firmy, gdyż tam masz stawki po minimum 2600Euro na rękę jako deck hand i oczywiście MARLINS na poziomie 75% [choć sam nie wiem jaki poziom dotyczy ten próg, ja mimo tego że pracowałem na pokładzie to firma zdecydowała, że mam zrobić na poziomie zarządzania z powodu posiadania prze zemnie OOW]. Obecnie Petrobaltic szuka tylko na zastępstwo co jest olbrzymim błędem, przez to możemy zauważyć brak płynności w kadrach oraz to że pracownicy odchodzą. Ponoć jedną z gorszych pozycji mają automatycy, którzy regularnie rezygnują z uwagi na warunki zatrudnienia [w tym zarobki]. Jeżeli chciałbyś czegoś spróbować to polecam zatokę meksykańską pracy jest pełno, płacą normalnie w okolicach 3/4 tyś dolarów. Musisz mieć BOSIET + 4in1+ OGUC+TWIC

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Lotos Petrobaltic spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Lektor - Nauczyciel języka angielskiego
Lublewo Gdańskie
Early Stage
logo firmy pracownik ochrony-Lublewo Gdańskie
Lublewo Gdańskie
Seris Konsalnet Holding S.A.
Śledziu

Już na emeryturze. Morze oglądam na spacerze z bulwaru gdyńskiego. Pozdrawiam załogi platform. Spokojnych nadchodzących Świąt Wielkanocnych - SMACZNEGO JAJKA!

Arczi

Ile na platformie zarabia automatyk/elektryk z doświadczeniem?

Goguś
@Arczi

Za mało

Lolek

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu widzę głoszeniana automatyków i elektryków. Czym spowodowane jest to zapotrzebowanie i czy w ogóle warto aplikować?

Celebryta
@Lolek

Jeśli lubisz być wykorzystany to zapraszą Cię chętnie

@Celebryta

Kolego rozwiń swoją myśl :)

@Lolek

Oddasz im swoją wiedzę i umiejętności a w zamian dostaniesz marne grosze. Nie dziwi Cię, że mają braki? Ci którzy się cenią , poodchodzili

@C

Nie dziwi... zawsze chodzi o pieniądze :( Jest aż tak źle? O jakich stawkach rozmawiamy?

@Lolek

Wypowie się ktoś konkretnie na temat stawek i dodatków? Skoro jest źle to chyba warto o tym powiedzieć :)

@Lolek

O stawki ro w kadrach pytaj Tam ci powiedzą

@C

Czyli jest tak jak wszędzie... każdy narzeka że jest źle że go wykorzystują ale pracuje tam nadal :p Stawki to wielka tajemnica bo jeszcze wyjdzie że zarabia więcej jak kolega hahaha Mam wrażenie że sami się Panowie nakręcacie z tym wykorzystywaniem. Jeśli jest aż tak źle to czemu jeszcze tam pracujecie?

@Lolek

Stawka zależna jest od Twojego wykształcenia, papierów, staż pracy też ma znaczenie. Jeżeli tego nie jesteś w stanie pojąć to trudno . Z pewnością nie są takie jak np w Maersk Drilling czy u Norwega . A w czym problem dla Ciebie by zadzwonić do kadr i tam wypytać? Wszak tu na forum, nikt nie wie jakie masz papiery, jakie wykształcenie, jakie doświadczenie - więc trudno powiedzieć ile akurat Tobie zaproponuja ? Na forum znajdziesz opinie ale nie stawki. Reasumując: weź telefon , mail i zadzwoń lub napisz do źródeł a nie tu , gdzie tych akurat rzeczy Ci nie podadzą

Mr B.
@Lolek

Podpinam się pod pytanie. Wie ktoś czemu szukają ludzi ?

Rozczarowany

Żałosna parodia firmy offshorowej. Po półtora roku pracy, jedyne słowo jakie przychodzi mi do głowy jako podsumowanie tego okresu w życiu to "rozczarowanie". Zaczęło się interesująco, przeczytałem, że firma kupiła nową platformę "Giant". Wysłałem CV, pojechałem do Gdańska na rozmowę kwalifikacyjną, po tygodniu telefon - chcą mnie! Co prawda zaproponowane zarobki są jakie są (szału nie ma), ale jest umowa o pracę w systemie 2/2 tygodnie, co sprawiło że oferta wydała mi się atrakcyjna. Na rozmowie dyrektor pyta mnie "czy chcę się związać z firmą na dłużej?", mówi, że "nie szukają pracowników na chwilę". Decyduję się na podjęcie pracy w Petrobalticu i składam wypowiedzenie w dotychczasowej, w sumie dobrze płatnej pracy. Później wyjazd na platformę, spotykam super ludzi z którymi praca to przyjemność. Tak mija rok czasu i co? I za przeproszeniem(usunięte przez administratora)! Platforma zrobiła kilka rekonstrukcji na Złożu B3 i praktycznie cała załoga została zwolniona (lub jak to powiedział v-ce dyr. S-ki "My nikogo nie zwalniamy! Nie przedłużamy umów..."). Kupili platformę za grube miliony i po niecałym roku nie mają pomysłu co z nią zrobić... Ale jak ma być w tej firmie lepiej, skoro dyrektorem ds. wydobycia i wierceń jest ex operator pomp płuczkowych? Facet ma zerową wiedzę w temacie wydobycia, za to jego hobby to mącenie w sprawach kadrowych i podejmowanie decyzji w sprawie np. zamówień na szczotki do kibli na platformy. Pomijam już kwestię nepotyzmu i obsadzania na stanowiskach rodziny i znajomków. Podsumowując, stanowczo odradzam. Chyba, że lubicie niepewną sytuację i możliwość zostania bez pracy w każdej chwili, bo firma już wielokrotnie udowodniła, że jest niepoważna (co widać po poniższych opiniach).

Expracownik
@Rozczarowany

Podpisuję się pod tą opinią obiema rękami! To jak zachowali się wobec pracowników, to czyste (usunięte przez administratora)Dodam jeszcze od siebie, że na porządku dziennym w tej firmie jest okradanie pracowników platform z nadgodzin. Chyba tylko sam prezes wie w jaki sposób są one rozliczane...

Pracownik PeGieru
@Rozczarowany

W punkt ! Pozdrawiam autora .

Pamiętliwy
@Rozczarowany

Mówisz o kolesiostwie i nepotyzmie, najlepszym tego przykładem jest jak Hans ze swoją drużyną pierścienia pocięli kilometrowy kabel po rekonstrukcji. A jedyna kara jaka ich spotkała to brak premii których i tak nie było. W normalnej firmie zostali by zwolnieni i oskarżeni o kradzież lub niszczenie mienia firmowego. Kolejny przykład to to synek Łysego, niby na urlopie bezpłatnym a pomaga w wierceniu na Sylurze za 400$ dniówki. Zapomniał bym całkiem o małej Pandzie, jeden z nielicznych który przedłużyli umowę, tylko ze względu na ojca.

Prawda jest jedna
@Pamiętliwy

Dziwią mnie te nie uśmiechnięte buźki... przecież to sama prawda. Widac ze kogoś serce zabolało, a to prawda boli. Pozdrawiam komentujacych. Powodzenia w nowych pracach ;)

@Expracownik

Jak kończyła mi się umowa, to udało się ogarną temat jak liczą nadgodziny i okazuje się, że tak (usunięte przez administratora) ludzi...

@Rozczarowany

Dyrek, zajmuje się rzeczami niepotrzebnymi, a umowy dostają tylko ci z rodziny najwyżej postawionych... Umiejętności nie mają znaczenia, wiedzą większości osób na niski poziom, tak na serio to może kilka osób ma pojęcie co się dzieje na puszkach, ale cała reszta nie!

Zzz
@Rozczarowany

A teraz, do wszystkich, którzy skończyli w zeszłym roku pracę w tej foremce. Jak prawie co roku ma być wypłacana nagroda z zysku. W tym roku będzie to inna nagroda, o innym charakterze tak aby nie wypłacać pieniędzy ludziom, którzy zap... Oszczędności dla firmy podobno 1 mln, co cieszy, że znowu orzneli tych na dole. Gratuluję postawy związków, Solidarność co od początku była przychylna, Ruchu Ciągłego a raczej Geologów oraz z wielkiego Lotosu. Wiadomo po co płacić składki, za opiekę swoich. Co za bajoro

Chora firma
@Rozczarowany

Chora firma, chore uklady, zaleznosci. Wiedza, kompetencje, nie maja znaczenia, wrecz przeciwnie Zarzad, dyrektorstwo tepi jak ktos madrzejszy od nich, a o to nie trudno. Zatrudnia sie swoich, rodzine, rodzine rodziny, sasiadow, znajomych, przydupasow. Jestes spoza? Nie licz na nic Nawet Vice prezes "połówka" odchodzac jak mu podziekowali potrafil jeszcze synusiowi posade wymascic I to za jaką kase??? za taka co specjalismi w firmie faktycznie pchajacy ten wózek nie maja co liczyc przez cala kariere Zenada, wstyd, obluda. Kodeks Etyki Lotos to zwykla (usunięte przez administratora)

bosman

bo tak się dzieje

Mimi

Czytam wasze komentarze i az wlos sie jezy. Czy warto startowac na spawacza na platforme?Jakie zarobki?

ktoś
@Mimi

jeśli masz tam rodzinę, to proszę bardzo

Do ktoś-Mimi
@ktoś

Nie mam tam rodziny, czyli szanse nikłe na prace tam?

Dawid

Ile można zarobić na platformie ?

Czy w Lotos Petrobaltic zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Odpowiedź

Jest tylko gorzej...

ORLEN I BAJTTEK IDA PO WAS

powiem tak dla mnie zawsze lotos pozostawal wielkim wyzwaniem zwlaszcza jak byl olechnowicz widzialem w nim wilekiego kreatora wizjonera i to mnie nakracalo ale tak miedzy dniem a snem czesto budzilem sie nagle i nigdy nie wiedzialem czy to jest platforma cyfrowa czy wciaz paliwowa

Derrickman

Coraz częściej mam ochotę iść do sądu pracyzgłosić jak nas lotos wydymał może ktoś chętny się przyłączyć ? Mamy tak się poddać zrobiliśmy kursy za nie małe pieniądze a oni nas mają (usunięte przez administratora) , mało tego zrobili nową rekrutacje a ci co byli w tamtym roku to już się nie liczą ..... to jest powazna firma to jest (usunięte przez administratora) nie firma. ......

Nikt
@Derrickman

Człowieku w tej firmie jest tak że albo jesteś ch....em Liżesz (usunięte przez administratora) podier......asz innych albo jesteś nikim ! Nie ważne ile tu pracujesz ile umiesz i ile jesteś wart ! Jeśli nie trzymasz kierownika za (usunięte przez administratora) jesteś zerem Nie polecam.nikomu tej firmy

Yyy
@Nikt

Masz kolego rację. Kumoterstwo, nepotyzm, alkoholizm i (usunięte przez administratora) - pure 100%. Byłem tam i widziałem nie raz. A co do reszty fachowości, co można powiedzieć o firmie stojącej i trzymajacej risery, zamiast szukać. Równia pochyła.

Młody
@Nikt

To fakt i święta prawda

@Derrickman

Idź , tylko weź prawnika. Nie będziesz jedynym , który wytacza im sprawę

Burak

13tka w lotosie Główny lotos 15% bez proszenia się Pod spółki 10% bez proszenia się Petrobaltic na samym końcu pracownicy są zwodzeni widmem jakiejś 13 negocjacje związkowe nty raz bez skutku , bez porozumienia PETROBALTICu nie stać na pracowników Nieefektywne zarządzanie spółka przez zarząd przypłacając pracownicy

Mlody
@Burak

Najlepiej (usunięte przez administratora), tych co zwolnili ;) dymali ja spółkę cały rok teraz nie dostaną grosza ! Bo wymyślili wypłatę jako nagrodę cis tam za coś tam nie jako 13-ka czyli premia z zysku !

newton

pracuje w dziale utrzymania ruchu w Holandii i zarabiam 3500e. Zastanawiałem się czy nie przekwalifikować się do pracy na platformie wiertniczej żeby zarobić więcej ale po waszych komentarzach to już chyba nie chce.

Prawda jest jedna
@newton

Generalnie kierunek rozwoju spoko, tylko nie staraj sie pracowac w tej firmie, szkoda Twojego czasu a stawka bedzie podobna ale w zl ;)

Maja

@Expracownik a to co zrobili względem pracowników?

Expracownik
@Maja

Rekrutując nowych pracowników przedstawiali wizję bezterminowej współpracy i pewnego zatrudnienia. Tak jak napisał kolega wyżej, na rozmowach o pracę było mówione, że "nie interesuje ich pracownik na chwilę". Praktycznie każdy z byłej już załogi Gianta przed przyjściem do Petro miał stałą pracę, z której zrezygnował mając przed sobą wizję i zapewnienia bezterminowej współpracy z Petro.

Xxx

Na platformie zarobki niższe niż na lądzie

Nyk
@Xxx

A morskie? A dodatku? A darmowe wyżywienie?

Xxx
@Nyk

Ile godzin przebywasz w miesiącu na platformie? Około 334 godziny. Na lądzie za tą ilość godzin zarobić można 2x więcej. Zaraz ktoś powie że w nocy się śpi, pewnie tylko nie w domu a w pracy za co powinien być dodatek bo pracownik w razie alarmu lub awari jest na miejscu gotowy do działania.

Antek
@Nyk

Zapomniałeś o papierze toaletowym chociaż raz próbowali wcisnąć ten szary najtańszy no (usunięte przez administratora)

@Xxx

Z uwagi iż pracują tam głównie pociotki i rodzina, to nikomu nie przeszkadza fakt bycia 2 tyg w gotowości, a kadra zarządzając w biurze nie rozumie specyfiki pracy na morzu... Pieniądze bardzo małe, brak premii kwartalnych, premia roczna 50%, barbórka 50%... Ogólnie można by dużo pisać!

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Lotos Petrobaltic?

Oskar

Całe wynagrodzenie wpływa na konto.

Edyta
@Oskar

Chciałabym wiedzieć, czy oprócz podstawowego wynagrodzenia, Lotos Petrobaltic zapewnia Wam prowizje od uzyskanych wyników? Jestem ciekawa, jakie warunki trzeba spełnić, aby je otrzymać. Liczę na to, że dasz nam znać.

@Edyta

Nie... Zabrane premie lub obcięte dodatki...

Starszy marynarz

Zarobki są do bani.5300 zł na rękę dla A/B to lepiej jezdzić na śmieciarce. Żeby było 7300zł to bym śię zastanawiał. U Duńczyka na pogłębiarce mam 9000 zł na rękę co miesiąc.Praca trzy tygodnie na trzy.

RN dunczyk
@Starszy marynarz

Widzę, że kolega też był u dunczyk w niebieskich barwach, ale w petro dramat...

kajo

W żadnej innej firmie nie ma takiego kumoterstwa i kolesiostwa. Tutaj kompletnie nie liczą się umiejętności-liczy się kto trzymał kogo do chrztu, kto do kogo mówi "wujek" itp. Chociaż tutaj kiedy krzykniesz na korytarzu "wujku" to odwróci się połowa firmy. Do tego FATALNE zarządzanie osób odpowiedzialnych za platformy, nie mówię o traktowaniu ludzi przedmiotowo. Jeśli ktoś myśli o rozpoczęciu tutaj pracy radzę się DOBRZE zastanowić, szczególnie że zarobki nie są wysokie.

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Petrobaltic - Lublewo Gdańskie

• Jak się pracuje w Lotos Petrobaltic?

Zobacz opinie na temat firmy Lotos Petrobaltic tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lotos Petrobaltic?

Lotos Petrobaltic