Opinie o Fabrity K2 w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fabrity K2. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fabrity K2 o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabrity K2 w Warszawa

Witam czy juniorskie oferty będą dostępne? jak na razie widzę, że na frontend poszukiwany jest mid / senior i niestety nie posiadam wskazanych 3ech lat doświadczenia, niby nie jest napisane, że trzeba byłoby pracować komercyjnie, ale czy możecie opowiedzieć o części technicznej? Czy warto spróbować? Opinii tutaj coś dawno nie było

Nie wiem jak teraz wygląda praca w tym miejscu, ponieważ nie jestem pracownikiem już od dłuższego czasu. Dla początkującego programisty miejsce jest ok, choć są lepsze. Dla bardziej doświadczonych... Ciężko powiedzieć. Po czasie spędzonym w innych firmach, jestem w stanie stwierdzić, że aplikacje są (były) bardzo powtarzalne i jak chcesz się nauczyć klepać CRUDy i do tego być rozliczanym z każdej godziny - jest to dobre miejsce! Nie polecałbym tego miejsca jeżeli chcesz zrobić więcej i więcej się nauczyć. Może i nieliczni mają możliwość rozwoju, ale większość po prostu klepała CRUDy. Co do finansów - na każdym kroku chcą cię okroić z każdej zarobionej złotówki i jak widzą, że nie walczysz o swoje, to później to wykorzystują, dając podwyżkę 500 zł..., albo tłumacząc, że "nie ma kasy". Do tego jak chcesz być na kontrakcie B2B i nie jesteś świadomy zasad i przepisów jakie panują, to też cię okroją z każdej złotówki, np. poprzez wynajmowanie ci powierzchni biurowej, argumentując to, że to w celu, żeby Urząd Skarbowy się nie czepił, bo "przecież musisz mieć gdzie pracować". Nawet jak pracujesz z domu/mieszkania/z plaży i na własnym kompie - i tak spróbują coś takiego przemycić. Nie wiem, może nie wszystkich tak ru**ają, jednakże można zobaczyć jak uczciwa względem pracownika jest to firma. Wielu pracodawców, z którymi rozmawiałem, śmiało się, że firmy posuwają się do takich czynów. Ja niestety teraz śmieję się z siebie, że tak się dałem :)

Honorata
@Andrzej

A ogólnie jakie miałeś tam zarobki? I jak wypadały wówczas na okolicznym rynku, bo ja naprawdę nie mam zbytnio porównania obecnie, jeśli o te rejony chodzi.

Andrzej Nowy wpis
@Honorata

Będzie to już pewien czas temu i z racji, że nie upominałem się o swoje od początku, to po dwóch latach pracy miałem tam… cóż… zapewne mniej niż junior bez doświadczenia. A miałem tam wtedy zrobionych kilka projektów (mniej i bardziej skomplikowanych). Wiem, że firma ma kasę i za dobrych ludzi jest w stanie dać dobre pieniądze. Gdyby chodziło o kasę, to być może mógłbym tam wrócić. Ale mając doświadczenie szukałbym raczej bardziej rozwojowych miejsc pracy. W moim przypadku jest to raczej uraza do pracodawcy i pozostałej drabinki hierarchicznej.

Barbara Nowy wpis
@Andrzej

Wspomniałeś, że tylko nieliczni mają szanse na rozwój w firmie. To od czego to zależy w takim razie? :) Zarobki tez mnie zaciekawiły, napiszesz może kwotę w widełkach? :D

Programmer Nowy wpis

True

Wysyłasz CV, oddzwania miła pani, umawia na rozmowę techniczną, na rozmowie zapewniają Cię, że feedback do dwóch tygodni i tyle. 3 maile wysłane, 2 miesiące bez odpowiedzi. Dramat

Honorata
@Piotr

Niestety to chyba popularne w Polsce ten brak odpowiedzi zwrotnej. A sama rozmowa jak?

piotr
@Honorata

Bardzo łatwa i bardzo spoko prowadzący. to było na staż wakacyjny to i pytania dosyć podstawowe.

Ewelina
@piotr

W sensie jakieś pytania od wykształcenie, umiejętności itp? Czy kazali Ci sprzedawać długopis?

Rekruter :)
@Ewelina

Cześć Ewelina, Daleko Nam od sprzedaży długopisów podczas rekrutacji ;) Skupiamy się na konkretnych umiejętnościach, doświadczeniu zawodowym, znajomości narzędzi czy technologi.

Hanna
@Rekruter :)

A jakie umiejętności są u Was cenione?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Fabrity K2 na stanowisko Tester?

Rekruter :)

Są to pytania stricte o doświadczenie zawodowe w obecnym, poprzednim miejscu pracy, o narzędzia na których pracował kandydat, o projekty. Mogą pojawić się krótkie zadania do rozwiązania, które przedstawiają potencjalne próbkę pracy. Są również pytania o umiejętności miękkie. Całą rozmowę techniczną przeprowadza osoba, która ma spore doświadczenie w danym obszarze. Nie zapominamy również o przyjaznej atmosferze :)

Analityk Biznesowy

Na początku rozmowa telefoniczna potem druga na Teams.

Doświadczenie w poprzedniej pracy, UML, BPMN, znajomość procesów biznesowych, ewentualne scenariusze przy ustalaniu nowych projektów, wybrane pytania o dokumentację techniczną

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Od czego uzależniona jest premia w firmie Fabrity K2? Jakie są progi premiowe? Dodali 11 lipca na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Team Leader.

Wszystko jest zależne od danego stanowiska. Nie na każdym z nich są odgórnie ustalone premie. Uzależniona jest od osiągnięcia założonego planu, czasem od indywidualnych wyników pracy, czasem ot tak, bo pracownik się sprawdził. To nie korpo żeby trzymać się sztywnych reguł.

ByłyKandydat

Opinia dotyczy punktu w Łodzi ! Może punkt w Warszawie jest inny. Szczerze powiem, iż proces rekrutacyjny to farsa, sztuczne wydłużanie procesu, zaproponowanie warunków, a w przypadku akceptacji, dostajesz informację, że pomimo zapewnień, mianowicie, że czas na decyzję pozostaje, otrzymujesz informację, że jesteś niepoważny, ponadto firma w ogłoszeniach o pracę dodaje opcję Umowy o Pracę, by na końcu poinformować, że takiej opcji nie ma, wprowadzanie kandydata w błąd, mam nadzieję, że firma Fabrity lepiej obchodzi się z klientami niż z osobami w rekrutacji, zdecydowanie ODRADZAM, nie mają nic wspólnego z ideami, które mają na stronie internetowej. PS. CEO, który podczas finalnego etapu łączy się z telefonu, który opiera chyba o butelkę , telefon się wywraca, a on co jakiś czas uśmiecha do kogoś, tworząc wrażenie bycia nietraktowanym poważnie najlepiej oddaje stan tej rekrutacji. Jeszcze raz ODRADZAM!

Sławomir
@ByłyKandydat

A orientujesz się może, ile mogę tam zarobić, jako sharepoint dev? Na ich stronie jest ogłoszenie, ale podali tylko, że chcą kogoś z minimum 4-letnim doświadczeniem na B2B.

full stack dev

nie polecam januszy - chca zatrudniac doswiadczonych ludzi za jak najmniejsze stawki (to byla ich wymowka po nieprzyjeciu mnie do firmy, gdzie jakis (usunięte przez administratora) ocenil moje umiejetnosci po niedokladnej odpowiedzi na jedno pytanie). omijac szerokim lukiem

Sprzedaz

Brak szacunku dla pracownikow, dyrekcja czesto nie odpowiada nawet na ''dzien dobry''.

hahaha
@Sprzedaz

chyba nawet wiem o kogo chodzi

już poza fabryką
@Sprzedaz

Oj tak, brak szacunku dla pracowników jest wszechobecny. Pracownik to zasób, nie człowiek. Miło jest po zmianie pracy dostrzec, że są firmy, w których jest pod tym względem o niebo lepiej.

@już poza fabryką

W czym się przejawiał ten brak szacunku? Ktoś cię źle potraktował, czy ogólnie atmosfera była kiepska? Bo czasem wystarczy być bardziej elastycznym żeby się dogadać.

były
@Maciej

Nie da sie dogadac nawet jak masz duzo dobrej woli.

Olga
@były

I dlatego jesteś były? Dla mnie, jeśli stawki się zgadzają, to dyrekcja może odpowiadać "idź do piekła" na moje dzień dobry :3 Tylko ciekawe, jak ze stawkami.

Vava
@Olga

Pojawiają się od nich oferty z widełkami. Są to realne stawki do uzyskania, choć nie wszyscy je mają. Okolice 15k netto B2B nie powinny być problemem dla normalnego deva, a przy 20k już zaczynają mocno kręcić nosem. Te granice pewnie się będą jeszcze przesuwać wraz ze wzrostem inflacji :/ Co do szacunku: raczej jest w pełni neutralnie, a wchodzenie w przyjacielskie stosunki z klientem (na B2B nie jesteście pracownikiem, pamiętajcie!) to ogólnie kiepski pomysł.

@Vava

Wiadomo, że na B2B trzeba mieć swoją działalność, ale wydawało mi się że jest się traktowanym jednak jak pracownik. Na innych umowach nie przyjmują? Czy jest wybór?

Aneta
@Vava

No właśnie, pewnie od stycznia stawki pójdą w górę. Jest możliwe by poza inflacją firma dodała coś extra od siebie? Pytam bo myślę o pracy tutaj.

Vava
@Maciej

@Maciej jest wybór i są wszystkie rodzaje umów, ale każda opcja to inne widełki. W moim doświadczeniu również z innych firm traktowanie jak pracownik (w sensie benefity, urlopy, bezpieczeństwo) występuje do pewnej kwoty (np. do 15k, ale różnie), również tutaj, ale przypominam ostrzegawczo, że taka umowa ma znamiona umowy o prace i wg. US jest nielegalna. Najlepiej unikać wszelkich benefitów, urlopów (możesz po prostu nie świadczyć usług kiedy chcesz) oraz innych tego typu rzeczy i po prostu wziąć za to wszystko odpowiedni hajs, tak, żeby wyjść na plus (np. zamiast 15k + urlopy wziąć 17k bez urlopów, ale we własnym zakresie nie świadczyć usług 1 miesiąc w roku [11*2k = 22k więc wychodzi dużo lepiej niż ciągła praca przy 15k + urlopy] itd.).

stef
@Maciej

Tak, możesz wybrac umowe.

@Vava

Właśnie widzę że wtedy można zarobić więcej ale przecież każdy musi odpocząć i pójść na urlop. Bo praca cały czas też jest tylko dla bardzo wytrzymałych. Ale kasa widzę dobra. zachęciłeś mnie żeby złożyć CV.

@stef

To dobrze, ale praca na B2B jest korzystniejsza. Przynajmniej tak to zrozumiałem z innych wypowiedzi. A ty na jakiej umowie pracujesz?

elektroinformatyk

Prosze o podzielenie się informacjami o zarobkach: - programisty? - testera? dzielmy sie takimi danymi - w firmach zatrudniających ludzi standardem jest podawanie stawek czy widełek pacowych. Dziękuję.

Ld93
@elektroinformatyk

Tester oprogramowania z 4 letnim doświadczeniem, widełki jakie mi zaproponowano na starcie rozmowy to 80-110zl/h na b2b

@Ld93

I co uważasz, w miarę dobra stawka? Zdecydowałeś się na pracę? Zastanawiam się w jakim systemie. Zdalnym czy trzeba jeździć do biura?

Krzychu

Dzień dobry wszystkim. Po ślubie się przeprowadziłem i szukam pracy, więc wpadłem na to forum. Mam nadzieję, że znajdę wiarygodne informacje o firmach z okolic Warszawy. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera w firmie Fabrity K2? Czy dobrze się Wam tam pracuje? Czy są tanie obiady lub jakaś kantyna w której można zjeść? Pozdrawiam Krzychu

Olo

Dla mnie dużo plusów. Polecam.

Kamil

Spoko się pracuje. Jestem zadowolony.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Fabrity K2? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Auto służbowe jest - wspólne - i jak sama nazwa wskazuje - służy do celów służbowych. Jesli pytasz czy dostajesz je na wyłączność i możesz potem pojechać nim na wakacje - to nie :) Natomiast jeśli jest taka sytuacja, że na drugi dzień z samego rana jedziesz w delegację, to oczywiście samochód możesz wziąć dzień wcześniej. Tak samo jak wracasz z delegacji - nie musisz odstawiać do biura od razu. Możesz pojechać do domu i odstawić na następny dzień.

Aga

@lorem i to jest umowa o pracę tak?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Fabrity K2?

lorem

Najczęściej po 3 mcach, na rok, a potem nieokreślony.

Wojtek

Jaki macie socjal? Może ktoś opisać ?

zainteresowana

nie moge nic znalezc o zarobkach, w IT widełki to standard - czy ktoś wie jakie są zarobki w K2?

niskie
@zainteresowana

Niskie!

front

Rekrutacja na front-end deva w zeszłym miesiącu. Rekrutacja zaczęła się obiecująco. Sama rozmowa z HR i techniczna odbyła się online w około 1.5h. Później klasycznie zadanie do wykonania. Tydzień po odesłaniu zadania jeszcze jako taki kontakt z rekruterem był, że wyniki już niedługo. I po tym czasie cisza. Kiedy mailowo zrezygnowałem z rekrutacji dalej żadnej informacji zwrotnej nie otrzymałem do tej pory. Ogólnie szkoda bo na początku zaangażowanie i podejście Pana rekrutera zapowiadało fajną współpracę.

Czy Fabrity K2 zatrudnia studentów?

XDB

Jeśli przejdą normalną rekrutację to tak, jest kilku studentów zazwyczaj na magisterce. Jeśli pytasz o dedykowane rekrutacje konkretnie studentów na praktyki to w tym roku nie widziałem czegoś takiego, ale bodajże 2 lata temu tak, wzięliśmy wtedy 4 osoby.

zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą analityka. Czy możecie coś napisać o atmosferze w zespole, warunkach pracy, możliwościach rozwoju?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabrity K2 - Warszawa

• Jak się pracuje w Fabrity K2?

Zobacz opinie na temat firmy Fabrity K2 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabrity K2?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabrity K2?

Kandydaci do pracy w Fabrity K2 napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabrity K2
2.7/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Domaniewska 44A
    02-672 Warszawa