Opinie o Pearson Central Europe Sp. z o.o. w Poznań Jana Henryka Dąbrowskiego 77A

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Pearson Central Europe Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Pearson Central Europe Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pearson Central Europe Sp. z o.o. w Poznań Jana Henryka Dąbrowskiego 77A

Ostatni komentarz, który się tu pojawił ponad pół roku temu mówi o procesie rekrutacji i o teście. Możecie w takim razie coś napisać na temat tego testu? Na czym on polega? Z czym związane są pytania? Trzeba je wpisywać, czy są do wyboru? Można mieć jakąś granicę błędu? Rozjaśnijcie to, bo myślę nad aplikacją

Izi Nowy wpis

Proces rekrutacji trwa bardzo długo. Dostałam test do wykonania, który został dokładnie przeanalizowany, ale ostatecznie nie doczekałam się otrzymania wyniku mailowo, mimo zapewnień, że miałam "top result". Po rozmowie na zoomie, też nie doczekałam się żadnego feedbacku. Mam mieszane odczucia, bo firma na początku zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, a jednak dwukrotnie zostałam olana. Jak Cię potrzebują- to są spoko, a jeśli nie, to nawet nie dadzą ci znać, że zdecydowali się zatrudnić innego kandydata. Raczej nie polecam tu aplikować.

Czy firma Pearson IOKI Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

a chapelle Nowy wpis

Tam dalej napierdala?

BabciaJ

Tak

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko (Sr/Mid) AI Scientist with psychometrics w firmie Pearson Central Europe Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

Firma robi dobre wrażenie z zewnątrz. W rzeczywistości co kilka miesięcy przeprowadzane są zmiany strukturalne, projekty zostają zamknięte z dnia na dzień, a coraz więcej pracowników odczuwa widmo nadchodzącego zamknięcia placówki. Codzienna praca nie przynosi efektów, a organizacja pracy pozostawia wiele do życzenia.

Gosc

Czy to prawda, że Pearson IOKI zamyka się w Poznaniu aka firma dąży do samozamknięcia przez niezatrudnianie nowych pracowników i pogarszanie warunków tym, którzy nadal pracują, by zastąpić ich tanimi hindusami?

Ziuta

Pracowałam w Product Management. Plusy: - fajna, przyjazna ekipa poznańska - można się dużo nauczyć od kolegów/bezpośredniego przełożonego (pytanie jak się trafi, ale ja miałam to szczęście) - nie ma problemu z pracą zdalną, elastyczny czas pracy, "ma być zrobione", a nie od 8 do 16 Minusy: - coraz mniej Poznania w Pearsonie (odchodziły i z tego co wiem, wciąż odchodzą kolejne osoby, także z Londynu, z którym sie fajnie współpracowało) - high management daleko od Poznania, nie rozumie problemów, nie wspiera - coraz większe wpływy IT (Indie), brak zrozumienia dla zarządzania, praca ad hoc, częste zmiany założeń, zespołów, łatanie dziur, managerowie spoza Poznania podejmują własne dezycje, nie licząc sie z resztą Pearsona, przez co biuro poznańskie jest coraz mniejsze, bo developerzy mają dość i spokojnie znajdują inną pracę. - każdy developer, który zwolni się z biura poznańskiego jest zastępowany developerem z Indii - wnioski wyciągnijcie sami. Z tego co wiem, kiedys Poznań miał 3 piętra, ja pracowałam jak były 2, teraz myślą o 1... (częściowo ze względu na Covid, ale... no nie ma co liczyć, że personel sie tu zwiększy) - nie było miesiąca, czasami nawet tygodnia, żeby nie było jakiś nowych, "świetnych" zmian strukturalno organizacyjnych - ciągła niepewność dla pracowników, brak stabilizacji - w ślad za takimi zmianami rosła niepewność, więc uznałam, że trzeba szukać czegoś innego. Rozmawiałam z ludźmi, którzy tu pracowali od lat - mam wrażenie, że jest trochę żal za czasami sprzed kilku lat, kiedy Poznań "rządził", trzymał jakość, prowadził ważne, globalne projekty bez przenikania "nową Hinduską jakością". Więc mimo że w Poznaniu ludzie naprawdę mili i fajni, mnie to nie pasowało. Natomiast jeżeli ktoś lubi pracę zdalną, z "wielokulturowymi" zespołami, czemu nie...

qwerty

Firma na pozór bardzo fajna ale jak się trochę popracuje to czar pryska. Tak jak ktoś tu już pisał, firma bardzo dba o swój medialny wizerunek na fb umieszczając piekne zdjęcia przeszczesliwych pracowników zjadajacyh ciastka.. ale wszystko jest niestety na pokaz. Technologicznie jest słabo...projekty są stare i ogromne przez co mają dużą 'bezwładność' i cieżko o ciekawe zadania z nowymi technologiami.. trzeba się babrać w starociach. O pozycji pracwnika decyduje tzw zasiedzenie, a nie wiedza i umiejętnosci. I wbrew pozorom atmosfera nie jest tak fajna jak na zdjęciach z fb.. spotkałem się z bardzo dziwnymi sytuacjami i chamstwem. Atmosfera wcale nie jest tak rodzinna i sympatyczna - pracowałem w roznych firmach i wiem co to swobodna i naturalna atmosfera, w IOKI natomiast wisi coś "sztucznego". Przypomina to trochę atmosferę w rodzinie ale raczej mafijnej :) Wiele osób pracuje tam od chyba od poczatku firmy (wspomniane zasiedzenie) i widac wyrazny podział na osoby nowe i tych zasiedziałych, którzy są tymi lepszymi. Jest to raczej firma dla ludzi zaraz po studiach, żeby troche popracowac i iść dalej.

Hazadous
@qwerty

Jesli firma nie jest software housem to na 100% beda legacy projekty. W calej swojej karierze korpo tylko raz zaczynalem projekt od zera i tez myslalem jaki to fajny bede. Co do zasiedzenia czy sztucznosci...jest to twoja osobista opinia, z ktora poczesci moge sie zgodzic.

leser
@qwerty

zgadzam się ze wszystkim i widzę, że w innych lokalizacjach Pearsona w Polsce jest tak samo. Atmosfera niby super,ale tak na prawde pracownicy boją się ze sobą zwyczajnie porozmawiać np, na temat metod menagera. Firma ma straszne parcie na wyniki i obniżenie kosztów, od lat wspiera budowę zaplecza w Azji i stopniowo, jakby po kryjomu przenosi tam kolejne segmenty udając, że my tutaj jesteśmy częścią jednego pearsona..., z którego coraz więcej osób ucieka do pewniejszego zatrudnia i zdrowszej, nieudawanej atmosfery.

@leser

@leser, czemu atmosfera jest taka, a nie inna w firmie? Szkoda, że tak to wygląda, bo jest to naprawdę istotna kwestia w pracy. W czym przejawia się to "obniżanie kosztów" w firmie, o których wspominasz?

@leser

Potwierdzam opinię @leser. W zewnątrz wszystko wygląda ładnie, ale w środku nie jest już tak słodko.

@Anonim

Dzięki za opinię o Pearson IOKI. A wyjaśnisz, co Twoim zdaniem jest konkretnie nie w porządku? Bo wspomniałeś jedynie o tym, że pozornie praca zapowiada się dobrze, ale rzeczywistość jest inna - doprecyzuj, jeśli możesz.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Pearson IOKI Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Tak, jest dniem wolnym.

Stefan

Czy dużo obostrzeń zostało wprowadzonych po ogłoszeniu pandemii?

Majster
@Stefan

Pracujemy zdalnie.

Majster

Pracuję w tej firmie już kilka dobrych lat. W tym czasie byłem w kilku projektach. Z plusów: fajni ludzie, od których dużo się nauczyłem, i z którymi świetnie się pracowało. Do tego z nadal utrzymujemy kontakt mimo, że wiele z tych osób już w Pearsonie nie pracuje. Ponad to z około 95% ludzi, z którymi miałem styczność w firmie dogadywałem się bez problemu. Co do mojego przełożonego (nie wiem jak inni przełożeni): bezkonfliktowy, nie wtrąca się w pracę kiedy nie trzeba (pozostawia wolną rękę w sprawie większości wyborów wewnątrz projektu). Do tego całkiem celnie prowadzi moją ścieżkę rozwoju widząc co powinienem podciągnąć a gdzie idzie mi dobrze. Krótko mówiąc: daje konstruktywny feedback. A do tego staje zawsze za 'swoim' pracownikiem w kontakcie z wyższym managmentem. Zarobki: konkurencyjne, biorąc pod uwagę rynek poznański. Z minusów: ta firma, jak każde duże korpo wykazywać będzie opóźnienie w działaniach. Każda istotna decyzja musi przejść przez długi łańcuch decyzyjny co odbije się na szybkości wprowadzenia zmian i dostosowania się do rynku. Jednym z rozwiązań na to jest przewidywanie zmian na rynku bądź ich kształtowanie. Do tego poznańskie biuro zajmuje się niewielkim (co nie znaczy, że małym) wycinkiem portfolio Pearsona, więc część decyzji globalnych, które mają wpływ na nasz biuro, może wydawać się bezsensownych. Natomiast taka ocena może wynikać właśnie z braku informacji o 'pełnym obrazie'. Więc może przepływ informacji dotyczący szerszego kontekstu mógłby być trochę lepszy. Ale z drugiej strony, czy jest to potrzebne np developerowi info? Podsumowując: poleciłbym pracę w Pearson IOKI. Zwłaszcza osobie, która zaczyna zbierać doświadczenie. Oczywiście osoby z dużym doświadczeniem też znajdą tu coś dla siebie. Jeśli miałbym wystawić ogólną ocenę to dałbym 7/10.

Pytacz

Czy wiadomo ile osób ostatnio odeszło z Pearson ioki?

@Pytacz

A dlaczego interesuje Cię konkretna liczba? Pracowałeś, czy też chciałbyś dopiero podjąć pracę w Pearson IOKI? Jeśli piszesz z pozycji byłego pracownika firmy, to napisz proszę, jak się ona przedstawia w Twoich oczach - czy coś Twoim zdaniem powinno ulec zmianie?

@Pytacz

7 osób zostało zwolnionych ze względu na przejście jednego z projektów w fazę utrzymania. Jest to kontynuacja restrukturyzacji organizacji, która trwa od dłuższego czasu. Równocześnie pojedyncze osoby zadeklarowały odejście.

Moje hobby to rozmowy kwalifik

Byłam na rozmowie do działu edytorksiego. Jeszcze nie zdarzyłam przeczytać poleceń, a już tłumaczono mi treść zadań innymi słowami i dodatkową kartką z przykładami i podpowiedziami. Jak na firmę profesjonalnie tworząca treści zadań to dość ciekawe podejście... "Rozmowa" trwa 20 minut, potem zostawiają człowieka samego w sali na godzinę z zadaniami o niejasnej treści. 1 zadanie polega na poprawieniu skandalicznie błędnej strony podręcznika, jakby normalne było to, że ludzie tworzący jej treść znali język angielski na poziomie A.1 i ciągle mylili imiona bohaterów zadań. Drugie zadanie to test z języka angielskiego, przekształcanie zdań, no i dobieranie 1 słowa pasującego w 3, kompletnie inne zdania. Jak zostałam sama, do sali co 10 minut wchodził jakiś pracownik firmy i pytał się jak długo będę ją zajmować, a co 20 minut zaglądały Panie prowadzącego rozmowe kwalifikacyjną. Raz powiedziały, że godziny im się pomyliły i mam jednak więcej czasu. A myślałam, że po tym jak spozniły się na spotkanie ze mną już mnie nic nie rozbawi. Po opiniach w internecie wnioskuję, że szukają ludzi za 2,5k, gotowych do pracy od zaraz, z 3letnim doświadczeniem w nauczaniu, za to po LinkedIn widzę, że ludzie pracują tam latami. Na rozmowie powiedziane mi, że możliwa jest tylko umowa o pracę.

Iwona
@Moje hobby to rozmowy kwalifik

Wygląda na to, że miałaś na rozmowie kwalifikacyjnej do wykonania kilka zadań. Czy dawno miała ona miejsce? Jestem ciekawa, czy dostałaś już wiadomość zwrotną. Czy interesowała Cię jakaś inna forma zatrudnienia w Pearson IOKI? Wydaje mi się, że większości osób zależy na umowie o pracę.

Iwona

@El_Magnifico, dlaczego tak mówisz? Bardzo lakoniczna ta Twoja wypowiedź, mógłbyś ją nieco rozwinąć o jakieś konkrety? @ja_tu_tylko_reperuję, dziękuję za wyjaśnienie, mam nadzieję, że zaczną się wypowiadać na forum również osoby z innych działów firmy Pearson IOKI! A Ty w jakim pracujesz?

ja_tu_tylko_reperuję

Wszystkie opinie tu przytoczone pochodzą z działu IT, ale Pearson IOKI to w tym momencie kilka odrębnych działów, które mają zupełnie różny management (coś na kształt konglomeratu małych firm, które jedyne dzielą wspólną przestrzeń). W skali globalnej Pearson to wydawnictwo, a nie software house. Oprócz IT jest też Customer Support, Content i ostatnio mocno rozwijające się Data Analytics. Management tych działów mieści się głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, i generalnie cieszy się dobrą opinią wśród pracowników. Mimo, że jest to korporacja, można swobodnie pogadać ze swoim przełożonym (niezależnie od jego geograficznej lokalizacji). Co do hierarchiczności, to też jej zupełnie nie czuć, przynajmniej w moim otoczeniu, nie chcę się wypowiadać za IT. Problemy, jak w każdej firmie, są, ale wynikają raczej z bycia częścią większej organizacji - pewnej biurokracji po prostu ciężko uniknąć (np. ocena roczna). Ogromną zaletą są ludzie i atmosfera pracy. Pracuję tu już jakiś czas i to właśnie ludzie rekompensują wszelkie większe lub mniejsze korpo frustracje.

Iwona

@runforyourlife, czy zmiany, o których wspominasz w swojej wypowiedzi, miały lub mają istotny wpływ na pracę i warunki oferowane pracownikom Pearson IOKI? Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? To mogą być istotne informacje dla osób chcących podjąć w niej pracę.

El_Magnifico
@Iwona

Nie bedzie osob, które tam rozpoczna prace.

runforyourlife

Firma miała swoje wzloty i upadki. Od paru lat trwają nieustające, przypominające ruchy Browna zmiany. Firma boryka się z problemami finansowymi, o czym można sobie poczytać w sieci. Teraz to już jest paranoja. Bez ładu i składu zwalniają świetnych ludzi, kolejna fala ludzi sama odchodzi. O awansach zwykle decydują układy, a nie kompetencje. Bywa, że na umowę lub zmianę czeka się strasznie długo. Firma potrafi nie dotrzymać uzgodnionych ustnie warunków, więc bez podpisanego papieru ustalenia nie mają większego znaczenia. Za to nacisk na PR jest ogromny. Główny benefit biura to nieustające awarie w budynku (stare windy naprawiane miesiącami, woda lecąca z sufitu, słona woda w kranach, psujące się i hałasujące klimy itp. itd.). W oddziale pracuje wielu wspaniałych ludzi. Zagranicznych decydentów nic to jednak nie obchodzi. Czas się stąd zwijać.

Iwona

@Pracownik z ogromnym stażem, po Twoim nicku wnoszę, że pracujesz w Pearson IOKI. Czy mógłbyś podzielić się na forum swoją opinią na temat tego pracodawcy? Jaki rodzaj umowy oferuje, jak oceniasz oferowane przez niego warunki? Widziałam, że firma oferuje płatne praktyki dla studentów. Czy ktoś z Was korzystał z takiej formy zatrudnienia? Łatwo jest później zostać w Pearson IOKI na dłużej?

Patryk

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje? Warto starać się o pracę?

@Patryk

Iwona

@Pracownik z ogromnym stażem, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz aktualnie w Pearson IOKI. Jaki rodzaj umowy oferuje ten pracodawca? @Hazadous, rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze coś dodać na temat pracy w Pearson IOKI? Dobrze Ci się pracuje w tej firmie?

Hazadous
@Iwona

Nie jestem pracownikiem - after hours beer meetings ze znajomymi. Iwona tyle pytasz a wystarczy pojsc sprawdzic a potem na formum zaprezentowac.

@Hazadous

Firma oferuje typowe formy zatrudnienia w zależności od charakteru wykonywanej pracy (UoP, B2B, zlecenie/dzieło)

Zostaw merytoryczną opinię o Pearson Central Europe Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Pearson Central Europe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pearson Central Europe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pearson Central Europe Sp. z o.o.?

Pearson Central Europe Sp. z o.o.