Opinie o Euroclear Bank w Olkusz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Euroclear Bank. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Euroclear Bank o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Euroclear Bank w Olkusz

Ania Nowy wpis

Może ktoś się wypowie odnośnie stanowiska Banking Operations Specialist- czy znajomość angielskiego na poziomie B2 wystarczy? Czy praca na tym stanowisku jest trudna do ogarnięcia?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Euroclear Bank? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Marcin Nowy wpis

Można zarówno odebrać jak i otrzymać należność w wynagrodzeniu.

Alex Nowy wpis

Bardzo wysoko oceniam Euroclear jako pracodawcę. Doskonałe możliwości rozwoju (szeroka oferta szkoleniowa), przyjemna atmosfera oraz fakt, że firma dba o tzw. work / life balance to tylko niektóre atuty, które przychodzą mi do głowy. Fajne jest to, że można zaangażować się w dużo projektów mających na celu poprawę procesów lub po prostu wprowadzenie zmian w sposobie pracy.

Syl

Witam Czy ktoś może wie jak wygląda rozmową na stanowisko Corporate Actions Client Service Specialist w Euroclear Bank.

Ile jest zmian w Euroclear Bank?

Jeśli są to tylko na gorsze. Firma totalnie niekonkurencyjna, niskie zarobki, bardzo słaba atmosfera i jak ktoś już wcześniej wspomniał kadra zarządzająca to jakieś dno i chodzi tu o polaków, zarowno managerow jak i dyrektorów. Niedługo chyba zaczną zatrudniać przypadkowe osoby z ulicy, bo nikt nie chce tu się przyjąć. A jeżeli już ktoś przychodzi to najczęściej studenci. Wymagają siedzenia po godzinach za jakieś śmieszne pieniądze, można zapomnieć o dopłacie do kursów językowych czy nawet okularów! Pracownicy to także dno pod każdym względem, donoszenie, wykłócanie się o jakieś bzdury. Ogólnie jedyne co firma chyba oferuje to owoce za darmo i multisport. Nie polecam.

A co do zmian godzinowych to różnie to bywa, zależy od zespołu, ale bardzo często pracuje się od 11, 12 do 7-8.

Herman

W większości zespołów standardowe godziny pracy to 9:00-17:15 (często z marginesem rozpoczęcia np. między 8 a 9:30). Niektóre zespoły pracują mają tzw. "late shifty" - najczęściej 11-19, rzadziej nieco późniejsze.

@Marta

Według innych podobnie luźnej i przyjemnej atmosfery w innej tego typie firmie w Krakowie ciężko szukać. Rzecz zależna od tego jak sami dogadujemy się z ludźmi. Grupa kilkuset ludzi w danej firmie jest na pewno dość różnorodna i raczej trudno o specjalną odmienność w tym zakresie względem jakiejkolwiek innej firmy. Wynagrodzenie również zależne od naszego wkładu w rozwój zespołu - potrafi szybko rosnąć i być dość konkurencyjne. Dopłaty na kursy językowe i okulary jak najbardziej są.

@Marcin

Tak, rośnie w tempie iście zastraszającym, że po kilku latach dopiero mowa o jakichkolwiek szansach na sensowną podwyżkę i to nie zależenie od umiejętności - czy się obijasz czy pracujesz za dwóch, nikogo to nie obchodzi. Firma w tym roku także przesunęła bonusy, informując pracowników tuż przed, a bonusy to żadna nagroda - rekompensują fatalne wynagrodzenie. Ogólnie po przejściu do innej firmy tak naprawdę zobaczyłem jakie to było przedszkole i cieszę się, że mnie tam od dawna nie ma.

@Paweł

Pracowałem tam ponad 5 lat i zarówno na wzrost wynagrodzenia jak i na tempo tego wzrostu nie narzekałem. Co rok dość istotny skok i po trzech latach na pasku praktycznie dwa razy więcej niż na starcie (zaczynając zaraz po studiach). Trzeba być po prostu dobrym w tym, co się robi, wykazywać inicjatywę i zaangażowanie - no i mierzyć siły na zamiary jeśli chodzi o swoje wymagania wobec firmy, żeby unikać nieracjonalnych rozczarowań. Jeśli chodzi to, że rzekomo nikogo nie obchodzi jak pracujesz, to albo jednak coś Ci nie szło czy to w swojej pracy czy w relacjach ze swoim TL albo pechowo trafiłeś na TL - a tych jest tam pewnie koło trzydziestu i to też ludzie, nie maszyny z zero-jedynkowo zaprogramowanym sposobem oceny pracy innych. Co do bonusów, jeśli rekompensują, Twoim zdaniem, fatalne wynagrodzenie, to jednak, jak sam zauważyłeś - rekompensują... Więc w czym rzecz? :) Wysokość bonusu bardzo mocno zależy od Twojego wkładu w pracę i rozwój zespołu, więc jak można mówić, że to "żadna nagroda"? Ogółem, nie zgadzam się z Twoją opinią, ale mogliśmy trafić na inne działy, zespoły i ludzi i mogliśmy mieć zupełnie inne podejście do pracy. Ja bardzo miło wspominam Euroclear.

zawodnik

Na plus: - atmosfera: bardzo luźna jak na jedną z ważniejszych instytucji finansowych na świecie - ludzie: energiczni, przeciętnie młodsi niż w innych korporacjach (co pośrednio wynika z tego, że doświadczeni pracownicy uciekają do lepiej płacących firm...) - charakter wykonywanych zadań: ambitny, wymagający w przypadku niektórych zespołów długiego szkolenia i często wynagradzający, zero klepania bezsensownych exceli z których później nikt nie korzysta - organizacja firmy: pracownicy belgijscy i polscy wykonują generalnie te same zadania, w przeciwieństwie do wielu innych korporacji, w których do Polski wysyłane są prostsze procesy - możliwości rozwoju: zaangażowani pracownicy mają szanse na względnie szybki (~2 lata) awans, nagrody za osiągnięcia czy opłacany przez firmę wyjazd do Brukseli Minusy: - pieniądze: Euroclear płaci przeciętnie mniej niż UBS czy HSBC, przez co czasami ściąga słabszych pracowników; na plus to, że od poprzedniego roku się to poprawia (jeśli chodzi o "przeciętne" wynagrodzenia, to dla zaczynających karierę jest to około 3k netto, po 2-3 latach doświadczenia 4-5k netto, do tego dodatki językowe 600-800 zł brutto za każdy język) - morale: wynika z pierwszego - prawo pracy: w Belgii jest dużo luźniejsze i korzystniejsze dla pracownika niż w Polsce, przez co często ma się wrażenie, że część belgijskich pracowników podchodzi do swoich obowiązków bardzo luźno

Mirek
@zawodnik

Pracowałem tu 5 lat i niemal w pełni zgodzę się z powyższą, dobrze wyłożoną, opinią - z jednym wyjątkiem - nie powiedziałbym, że firma ściąga, choćby "czasami", słabszych pracowników przez nieco niższe stawki niż w UBS czy HSBC...Stawka nie ma tu żadnego znaczenia, a jedynie proces rekrutacyjny, który w każdej firmie jest bardzo podobny i w każdej firmie znajdą się "słabsi". Wielu spośród takich właśnie "słabszych" pracowników w Euroclear, przeszło na przykład do UBS. W większości odeszli z racji poczucia braku możliwości szybkich podwyżek, bo właśnie byli przeciętni, a wybrali np. UBS, bo podczas krótkiej rozmowy niewielu rekruterów pozna się na tym, że trafili na osobę nie wykazującą zbyt dużego zaangażowania, wiedzy czy kreatywności, a dostaną odrobinę wyższe wynagrodzenie... Oczywiście nie wszyscy, którzy przechodzą z Euroclear do UBS, HSBC czy State Street wpisują się w powyższe, ale jest sporo przykładów na podważenie Twojej teorii o ściąganiu słabszych pracowników przez niższe stawki, do której się odwołałem.

Kristobaldo

Belgijska kadra zarzadzajaca tym bankiem to inna liga - bardzo pozytywni ludzie bez dystansu bufonady można zawsze pogadać wszystko uzgodnić - to duży plus i niestety jedyny ! Zarobki słabe , atmosfera w wiekszości teamów słaba , nie rozumiem jak ktos kto wziął ta prace za 2000 netto ma pretensje do kogosc kto dobrze ponegocjowal i ma powiedzmy 4000 netto , do kogo masz pretensje !!?? Team liderzy to wiekszości polskie wsiowe głupki dla ktorych darmowy lot do Belgii to juz zlapanie pana boga za nogi - wiocha ... Ogólnie lizusostwo , donoszenie na siebie ( sorry feedback) , oszołomstwo i dziecinada wśród świeżych absolwentów gównologii z UJ , Nie polecam !

Owoc
@Kristobaldo

Sam sposób Twojej wypowiedzi i użyte zwroty nie dodają Ci zbytnio wiarygodności...

Nicola

Są darmowe owoce na zmianie ?

Owoc
@Nicola

W czwartki :)

Czy rozmowa rekrutacyjna w Euroclear Bank odbywa się również w języku angielskim?

Tak. Przede wszystkim w języku angielskim.

PAwel

Hej! Jestem po pierwszej rozmowie telefonicznej i czekam na wyznaczenie terminu rozmowy. Podobno będę miał spotkanie z kimś z zespołu oraz po tym spotkanie z managerami. Czy ktoś podpowie mi jak te spotkania wyglądają? Na jakie pytania sie nastawić? Managerowie są w porządku czy raczej straszą? Czy jeśli w zespole bedą sami Polacy to czy sit-in bedzie nadal po angielsku? Po jakim czasie jest ewentualna odpowiedz? Z góry dzięki za odpowiedz

@PAwel

Termin spotkania w biurze*

Przyjmują tylko z tytułem licencjata albo inżyniera ? Bez mgr ?

Helena

Szukałam informacji, która Cię interesuje, ale niestety - nigdzie jej nie znalazłam. Chyba wobec tego najlepiej byłoby, jakbyś napisał bezpośrednio do Euroclear Bank i zapytał o tę kwestię. Podaję Ci kontakt: https://www.euroclear.com/contacts/en.html A jakim stanowiskiem byłbyś konkretnie zainteresowany? Widziałam, że poszukują Client Service Specialist in Banking, Senior Banking Operations Specialist oraz Finance and Banking Operations Specialist - ogłoszenia znajdziesz na znanej stronie z ofertami pracy.

Queen

Przyjmują. Jeśli jesteś ogarnięty, to wykształcenie jest kwestią drugorzędną.

Helena
@Queen

Widzę, że jesteś dość dobrze zorientowana w temacie wnoszę więc, że pracujesz (bądź też pracowałeś) w Euroclear Bank. A może mogłabyś napisać jeszcze, jak wygląda kwestia szkoleń u tego pracodawcy? Ciekawi mnie, czy inwestuje w rozwijanie kompetencji swoich pracowników.

Nicck

Dramat.zero szacunku do ludzi, liczą sie statystki i ilości, zero szans na podwyżkę. Rotację jak mało w której firmie. Praca ciężka i wymagająca kilku miesięcy szkoleń a atmosfera nie do zniesienia. Zero życia. Nawet nie na czasu się bliżej poznać. Wyjść do toalety czy napić sie kawy. Szczerze nie polecam. Sprawią że poczujesz sie jak nikt.

.. Tyk
@Nicck

Bzdury

Bogdan
@.. Tyk

Nie zgadzasz się z obrazem firmy Euroclear Bank, który został przedstawiony przez tego użytkownika? Jeżeli masz inne zdanie na temat tego, jak wygląda praca w tym miejscu, to zachęcam Cię, abyś wyraził swoją opinię, ponieważ tylko dzięki merytorycznej i uzasadnionej opinii będziemy mogli porównać ją z tym, co zostało przedstawione przez tę osobę. Zapraszam do aktywności związanej z pracą w tej instytucji finansowej.

Cześć, Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak wyglądają godziny pracy w Euroclear ? Słyszałam, że w prawie każdym zespolo pracuje się na 2 albo 3 zmiany.

Xyzal

Cześć "Client Service Specialist in Banking" Czy to zwykły Customer Service bez możliwości rozwoju czy stanowisko rozwojowe, jak finansowo wyceniają stanowisko oraz czy wg was warto jak lubię słuchawę oraz kontakt z klijentem

@Xyzal

Zdecydowanie stanowisko rozwojowe ;) W Euroclear Bank pracujemy wyłącznie z klientami biznesowymi, co oznacza głównie kontakt z przedstawicielami innych banków. Z pewnością wpływa to na jakość rozmów :) Pozdrawiam, Julia Sobieraj Sourcing Specialist M: +48 697 801 021 E-mail: julia.sobieraj@randstadsourceright.pl www.randstadsourceright.com

Xyzal
@Julia.Sobieraj

Przyznam się, że bardzo lakoniczna odpowiedz, jaki jest zakres obowiązków?

megi
@Xyzal

jakie sa zarobki na tym stanowisku?

Dzięki

Mógłby ktoś opisać stanowisko Collateral Management Specialist? Zarobki, obowiązki, atmosfera

proszę
@Dzięki

Hej, Moja kolezanka brała udział w rekrutacji na to stanowisko, została zaproszona do biura i mogła popracować z zespołem. Ogólnie młodzi ludzie, dynamiczny zespół, dużo sie dzieje, luźna atmosfera. Podała oczekiwania fin. 5000 brutto i przeszła do kolejnego etapu.

Dzięki
@proszę

A coś na temat samej rekrutacji? Jak wygląda itp?

potencjalnie zainteresowana

Hej, jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na stanowisku General Accounting Specialist?

J.Z
@potencjalnie zainteresowana

To zależy od doświadczenia, poziomu ang, testów itd., ale w granicach 8-10-12 k brutto

potencjalnie zainteresowana
@J.Z

Tak dużo? Po ogłoszeniu odniosłam wrażenie, że nie jest to stanowisko na takim poziomie, z opinii tutaj też widzę, że firma chyba nie płaci takich kwot za stanowisko specjalisty (bardziej to brzmi jak kasa dla menagera...). Jak mogę zapytać, po czym wnosisz, że o taka pensje można sie ubiegać?

Ola

Cześć, Orientuje się ktoś może na jaką mniej więcej stawkę mogę liczyć przy rocznym doświadczeniu w branży ? Jest szansa na jakieś 3500 netto ? Może ktoś z Was podzielić się opinią na temat pracy na stanowisku Corporate Actions Operations Specialist ?

Hanna

@Xyzal, zaaplikowałeś już na stanowisko, o którym wspominasz w swoim wpisie? Jeżeli już to zrobiłeś i zostaniesz następnie poproszony do uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym w Euroclear Bank, to proszę Cię o napisanie z jakich etapów się składał i jakie warunki zatrudnienia proponuje ta firma kandydatom ubiegającym się o współpracę z nią.

@Hanna

Pani Hanno, Pierwszym etapem rekrutacji jest rozmowa telefoniczna z rekruterem, następnie przesyłamy testy do wypełnienia online, kiedy otrzymamy ich wyniki zapraszamy na rozmowę F2F u nas w biurze :) Pozdrawiam, Julia Sobieraj Sourcing Specialist Randstad Sourceright M: +48 697 801 021 E-mail: julia.sobieraj@randstadsourceright.pl www.randstadsourceright.com

Zainteresowana

Czy bank prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

@Zainteresowana

Tak, nawet spoko ;) Obecnie wspieram procesy rekrutacyjne do Euroclear Bank. Zapraszam do kontaktu mailowego, z przyjemnością przedstawię szczegóły oferty. Pozdrawiam, Julia Sobieraj julia.sobieraj@randstadsourceright.pl

Hanna

@zainteresowana w sieci nie widać ogłoszeń o pracę, ale zastanawiam się, czy nie warto udać się do Euroclear Bank osobiście? Próbował ktoś tej drogi zgłoszenia własnej chęci wzięcia udziału w rekrutacji? W niektórych posadach dobre, pierwsze wrażenie to często połowa sukcesu. Czy firma podczas rekrutacji przeprowadza testy z wiedzy i umiejętności?

gggggggggg
@Hanna

Nie trać czasu na osobistą wizytę, nic to nie da, ponieważ dalej niż na recepcję i tak nie wejdziesz :) Wszystkie dostępne oferty są w internecie.

@Hanna

Pani Hanno, Nazywam się Julia Sobieraj i obecnie wspieram procesy rekrutacyjne dla Euroclear Bank. Jeśli jest Pani zainteresowana wzięciem udziału w procesie rekrutacji, zapraszam do kontaktu mailowego na adres: julia.sobieraj@randstadsourceright.pl, z przyjemnością przedstawię Pani szczegóły naszej oferty :) Pozdrawiam, JS

Zostaw merytoryczną opinię o Euroclear Bank - Olkusz

• Jak się pracuje w Euroclear Bank?

Zobacz opinie na temat firmy Euroclear Bank tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Euroclear Bank?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Euroclear Bank?

Kandydaci do pracy w Euroclear Bank napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Euroclear Bank