TELUS International Europe

Opinie o TELUS International Europe

Starszy Agent

Firma na atmosferę stawia duży nacisk, nade wszystko zależy im na przyjemnej atmosferze między pracownikami i bardzo o to dbają

Agentka

Więc napisałam ogromny referat który właśnie zniknął jak odświeżyłam strone przez przypadek ???? W skrócie: - Każda firma ma plusy i minusy- dla mnie plusy przeważają. - Były RTM byl spoko, kto w biurze nie siedział i z nim nie współpracował ten mógł może go inaczej przez wiadomości pisemne zrozumieć. Bardzo dobry czlowiek, który trzymał porzadek, miał zasady i nie dawał sobie na głowę wchodzić. Za aktualną RTM trzymam kciuki. Póki co jest ok. - W firmie mam wrażenie panuje zasada, że jak ty wywiązujesz sie ze swoich obowiązków jak należy to też nie masz problemów z załatwieniem czegokolwiek (a jak tego nie robisz i siedzisz na L4 to sam sobie pod górkę robisz. Proste) - przez 4 lata pracy zawsze wyplata byla z wyprzedzeniem. Przez nasz polski ład dziewczyny mialy nie lada wyzwanie, więc dobrze że liczyły wyplaty x2 bo ja osobiście niższej wyplaty niż powinnam dostać bym nie chciała. - jeśli zwalnia sie pracownikow to pytanie brzmi: dlaczego? Ewentualnie czy dane osoby zostaly poinformowane w ogłoszeniu że to praca tymczasowa? - Mi zawsze ktoś pomagał gdy coś sie dzialo. Gdy jeden projekt sie skonczyl zostalam przeniesiona na inny. I tak nie każdy projekt jest taki sam i taki super. Mój modowy jednak póki co uważam za najlepszy z aktualnych. - Atmosfere tworzą ludzie więc ja ciesze sie że pracuje i pracowalam ze świetnymi ludźmi. Z każdym da się dogadać jeśli się chce i nie stawia rządań a raczej się współpracuje. - Wszystkich niezadowolonych z pracy spytam: czy próbowaliście wyjaśnić sytuacje z przełożonym? Jeśli tak wam sie nie podoba to czemu jęczycie i siedzicie dalej w tej pracy? - Ja mam same dobre doświadczenia z tą firmą i mogę ją od siebie polecić :) Dajcie jej szansę. Jak wam sie nie spodoba to przecież nikt was na siłę trzymać nie będzie. Pozdrawiam :)

Kseniya U.

I have been part of Telus Family for almost six month and I'm in love with it so far. My position as Marketing Expert gives me opportunity to contribute to my team and receive appreciation for it, empowers my personal and professional growth, allows me to use my talent and have a good balance between my work life and personal life. A great working environment with friendly co-workers and lovely atmosphere of mutual respect and understanding also motivates me. And of course I can't help but let you know about awesome performance and challenge bonuses system, plus various benefits such as medical insurance and discounts for gym membership.

Queen J.

Pracuję w firmie od kilku lat. Może ta opinia się komuś przyda. Przez cały ten okres zdarzało mi się zmieniać projekty. Do niektórych po prostu mnie zaproszono. Zgadzam się, każdy projekt rządzi się trochę innymi prawami, a kwestie finansowe są zróżnicowane. Jest jednak coś, co te wszystkie projekty łączy — fantastyczni ludzie. Od pewnego czasu pracuję w projekcie Social Media. Koledzy z pracy, liderzy, HR-y - wszyscy razem i każdy z osobna sprawiają, że po prostu chce mi się pracować. Wypłata przy projekcie wygląda naprawdę konkretnie i zdecydowanie odbiega od najniższej krajowej. Sama praca po odpowiednim wdrożeniu i szkoleniu, które jest zapewnione (!!!), jest całkiem przyjemna. Wiadomo, że zdarzają się sytuacje stresowe, ale tak naprawdę zastanówcie się, w jakiej pracy, na jakim stanowisku ich nie ma? Uważam, że warto podjąć pracę w tej firmie. Kiedy parę lat temu zostałam przyjęta do swojego pierwszego projektu, nie sądziłam, że tak szybko uda mi się rozwinąć skrzydła.

Jedna wielka tragedia

Bardzo odradzam pracę w Telus International w Gdańsku. Od roku obiecywana była podwyżka, rok 2023 dobiega końca, pracownicy nie dostali ani grosza więcej, a co miesiąc było tylko mówione "miejcie cierpliowość, wciąż trwają rozmowy". Do tego dochodzą niekompetente kadrowe, które potwierdzają mailowo zmianę adresu zamieszkania w ich systemie, świadectwo pracy wysyłają na stary adres korespondecyjny, który od miesięcy nie jest aktualny, nie reagują na maile i prośby uzyskania odpowiedzi. Pracowałam na projekcie (usunięte przez administratora), którego bardzo kaźdemu odradzam. Ciężki projekt, ogromny nacisk na wyniki, (usunięte przez administratora) Będąc dobrym pracownikiem wciskają Cię na (usunięte przez administratora) mimo że nie chce się tego robić. (usunięte przez administratora) aby samemu mieć z tego jak największą korzyść. (usunięte przez administratora)

@Jedna wielka tragedia

A ja jestem w tym projekcie od półtorej roku i rzeczywiście praca wyczerpująca, ale przy możliwości "sprzedaży umów" zarobki ok. 7-8,5 k na rękę. Z wyzwiskami od klientów jeszcze się nie spotkałam.

Emma

Przy jakim nakładzie pracy może wyjść nawet 8,500 zł na rękę? Piszesz, że to wyczerpujące ale wciąż się zatrudniasz, wiec uważasz te kwotę za adekwatna? Jakie najgorsze elementy w trakcie pracy zauważasz? I czy są przy tym jakieś porady dla kandydatów?

Pracownik Nowy wpis

Też bylam na tym projekcie. Obszerny i trudny, ale ciekawszy niż sprzedaz ciuchów. Na rozmowie kwalifik.powiedziano że to praca z telefonem i mailem. Niestety po 3 mies próbnych w zasadzie były to tylko telefony . Mail jeden, góra dwa w ciągu całego dnia. Telefon dzwoni non stop. Jeden za drugim. Przy założeniu, że przerwa między klientami może wynosić maksymalnie 2,5 minuty, po 4 h człowiek ma dość gadania, dlatego to praca ok dla dorabiających, na część etatu, a nie jako główny etat. Bo idzie się wykończyć. (usunięte przez administratora) System premiowy(usunięte przez administratora) Plusy za możliwośc pracy zdalnej, za dodatek za prąd przy pracy zdalnej, rozszerzone ubezpieczenie i program sport.

Człowiek Nowy wpis

Teraz nie wiem jednego… ten system premiowy został docelowo pozytywnie oceniony czy wręcz przeciwnie? Ile tego dodatku tak na marginesie dają i co ze sprzętem?

Elka Nowy wpis
@Emma

Przy pracy na pełen etat. 8-16.15 I uważam, że płaca jest adekwatna zwłaszcza, że 100% Home Office.

@Elka

Dobrze widzę ze kończysz o 16:15, tak? czyli robisz sobie jeszcze jakaś dodatkową przerwę i ona będzie bezpłatna jednak? Że home office to fajnie, widziałam właśnie te opcje w ofercie na obsługę. A jak masz jakiś problem to do kogo się zwracasz wtedy? W biurze zawsze można do kogoś na szybko podejść

Czy w TELUS International Europe możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Konsultant Telefoniczny?

Hm

(usunięte przez administratora) W obsłudze mail chat liczy sie każda kropka i przecinek i dadzą Cie dopiero po kilku miesiacach jak sie wprawisz na callu. Poza tym system oblicza Ci liczbe czynności wykonanych na godzine, czyli musisz robić szybko(usunięte przez administratora)Czyli odbierasz tel, maile, zaległe sprawy, dzwonisz do klientow, do sklepow i w miedzyczasie dzwoni do cb TM. Wszystko masz zrobić w "międzyczasie".(usunięte przez administratora)

Rysiu

To jak tu jest z ta praca zdalna? Widzę chociażby ofertę dla team managera ds. sprzedaży i tutaj również piszą o tym trybie, gdzie w innych dorzucono jeszcze hybrydę. W tym przypadku jest to akurat 100%? I czym taki TM się zajmuje już w praktyce? Opiszecie te pracę i zarobki z niej?

Nie polecam tej firmy. (usunięte przez administratora) pierwsza i ostatnia podwyżka brutto po pandemi wynosiła nie wiecej niż cena przeciętnych addidasów na rynku, brak innych benefitów i możliwości pracy 100% zdalnie, do pracy na infolinii otrzymujesz komputer stacjonarny i tanie słuchawki, które mniej więcej co pół roku się psują,(usunięte przez administratora) otrzymanie bonusu graniczy z cudem, a pensja netto bez niego jest śmiesznie niska w porównaniu z firmami konkurencyjnymi.. (usunięte przez administratora)

A

Z ta pracą w swieta to nie na wszystkich projektach. Projekt modowy wszystkie ustawowo wolne ma normalnie wolne.

@A

Czyli w razie czego sugerujesz, by na ten modowy próbować się załapać? Na ile teraz jest to wykonalne? I opiszesz szerzej ten cały projekt? Jestem tu od niedawna i dopiero się rozeznaję. Czemu w tym modowym jest inaczej niż w innych opisywanych?

Mańka

Czyli coś za coś? Piszesz o sporej ilości Managerów, a czemu oni tak pilnują tego całego projektu? Czemu jest on tak istotny? Ciekawa jestem zarobków jakie można na nim osiągać, ta najniższa o której piszesz to na początku? Później jest potencjał na więcej?

Były agent
@Mańka

Nie, najniższą jest cały czas "bo dostajesz premie" która w najwyższej kwocie wynosi 5 stówek brutto

praca_zdalna

Napisałeś, że nie można pracować zdalnie. Czegoś tu nie rozumiem bo w momencie pisania tej wypowiedzi widnieje świeżutkie ogłoszenie na Linkedzie gdzie jak byk jest napisane "Praca zdalna" na stanowisko "System Network Administrator". Pomyłka, czy jednak jest praca zdalna? Możesz się odnieść do tego?

Czytanie ze zrozumieniem
@praca_zdalna

Napisał "brak możliwości pracy 100% zdalnie"

@Czytanie ze zrozumieniem

Okej, mimo wszystko czemu tam piszą, że można zdalnie jak niby nie można w takich 100%? I ogólnie to co myślicie o tej „świeżutkiej” ofercie? Warto spróbować? wstępne wymagania spełniam ale nie chce zmarnować swojego czasu. Ciężko się dostać?

google prawdę ci powie
@Mańka

Zarobki na początku to podobno od 7tys z samym językiem polskim i od 9tys z językiem obcym + bonus powitalny, który obecnie wynosi 2000 euro. Nie wiem za co aż tyle im płacą. I jak widać najniższa to zdecydowanie nie jest.

Hm

Tak masz rację, powinni pisać, że praca hybrydowa.

Każdemu dają 5000brutto. Zatrudniają osoby bez kwalifikacji i nie uznają żadnych kwalifikacji. Jedynie swoje błędne widzi mi się uznają. Kłamali na pierwszej rozmowie, że nie robią testów, a dokładniej Szymon kłamał, i powiedziałem po raz kolejny prosto z mostu, że nie robię testów i tylko rozmawiam telefonicznie a na drugi dzień wyskakują z testami i wideorozmową, więc za taką kwotę żegnam go przypominając, co mówiłem poprzedniego dnia i odkładam słuchawkę. Poziom wymagań, płacy i przebieg rekrutacji nieadekwatny do stanowiska. Jak nie uznają dyplomów wydawanych przez rząd federalny Niemiec, to niech napiszą do niego odwołanie, że nie zgadza im się coś z ich widzi mi się.

Czy mógłbym zacząć w listopadzie? Mi tam wisi co będzie w listopadzie. Może wybuchnie wojna w listopadzie. Albo ktoś zje kaczkę pieczoną:) Widać, że komentarze na goworku zgadzają się z tym samym, czego dowiedziałem i ludzie rzucają to, bo dużą jest rotacja i nikt nie chce z firmą pracować. Widać, że rozmowy robią sobie tylko dla towarzystwa, a przecież nikt nie idzie do pracy dla towarzystwa. Towarzystwo ma się poza pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Tester prac

Firma na samym etapie rekrutacji pokazuje czysty brak kompetencji i logiki. Aplikujesz obojetnie na jaka pozycje, dostajesz 2-4 wiadomosci na email, w tym jedna z linkiem ktory nie dziala. W wiadomosci napisane jest, ze Dopiero rozpatrza Twoja kandydature jesli wypelnisz ankiete z linku KTORY NIE DZIALA. Wczoraj napisalem do nich zapytanie o tym, ale do tej pory brak odzewu. Jesli juz na starcie rzeczy sa w takim stanie, to co sie w firmie dzieje musi byc jeszcze bardziej komiczne.

@maniekmisiek
@Tester prac

Też się dziwię, że ta firma jeszcze w ogóle istnieje. A co do linka, to najprawdopodobniej trzeba się po prostu zalogować, żeby on zadziałał. IMHO na początkowym etapie rekrutacji lepiej chyba żeby korzystali np z (usunięte przez administratora)bo takie coś jest dostępne bez konieczności logowania.

@@maniekmisiek

No ja jeszcze procesu nie przechodziłem. Wiadomo jak to się dalej potoczyło? Po tygodniu temat ogarnięty? Wynika z tego także to ze tylko ci którym serio zależy na bank się dostana o ile spełniają warunki? dacie mi znać czy według was na dzień dzisiejszy warto?

Jedna wielka tragedia

Bardzo odradzam pracę w Telus International w Gdańsku. Od roku obiecywana była podwyżka, rok 2023 dobiega końca, pracownicy nie dostali ani grosza więcej, a co miesiąc było tylko mówione "miejcie cierpliowość, wciąż trwają rozmowy". Do tego dochodzą niekompetente kadrowe, które potwierdzają mailowo zmianę adresu zamieszkania w ich systemie, świadectwo pracy wysyłają na stary adres korespondecyjny, który od miesięcy nie jest aktualny, nie reagują na maile i prośby uzyskania odpowiedzi(usunięte przez administratora)

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w TELUS International Europe?

Agata
@Starszy Agent

No to bardzo ważne by atmosfera była w porządku. A mówisz o atmosferze w kontekście relacji pracownik - pracownik czy pracownik -szef?

@Agata

W każdym kontekście. Nawet relacje z samą górą lokalizacji można mieć świetne, pośmiać się itp. Każdy z każdym może pogadać na luzie :)

pershing

atmosfera jest ogólnie naprawdę dobra, chociaż zdarzają się czasem(usunięte przez administratora)

Kamil
@pershing

Rozumiem cię. W każdej firmie pracują ludzie z którymi nie można się dogadać. Ale najważniejsze że z większością jest punkt porozumienia. Mnie właśnie zależy na takiej spokojnej robocie w życzliwym otoczeniu. A jak z umowami? Dostanę na początek na czas określony.

agent
@Kamil

Zależy od projektu :) Przeważnie 3 miesiące, potem 3 lata :)

Hanna
@Starszy Agent

A przy zatrudnieniu na co zwracają największą uwagę?:)

@Hanna

Na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy będziesz sumiennym pracownikiem, czy dogadasz się z innymi, czy szybko się uczysz, empatia i inne tego typu

@kandydat

Rozwiniesz? Na jakim stanowisku pracowałeś? Jakie stawki oferowali? Jaki zakres obowiązków?

@Starszy Agent

Pisząc ten komentarz miałam na myśli, że doczepią się do każdego drobiazgu, który według nich oznacza że jest się niemiłym (nawet do prywatnych rozmów pracowników). (usunięte przez administratora)

@Starszy Agent

@Starszy Agent A znam to, znam. Nawet nie można powiedzieć klientowi że Panu wytłumaczę bo to jaśnie kreaturę klienta obrazi. (usunięte przez administratora)Jak popełnisz jakiś błąd to jaśnie troje menadżerów będzie do ciebie dzwonić jeden po drugim z(usunięte przez administratora)

@Starszy Agent

Ten duży nacisk na atmosferę oznacza tyle, że traktują pracowników jak dzieciaki w przedszkolu, nie mówią jak jest, ogólnikowo odpowiadają na pytania, (usunięte przez administratora) Nie polecam - nie ma żadnego argumentu, które stawiałoby ta firmę jako lepszą od wszelkich innych korpo - ta jest nawet gorsza bo nie bawią się w ciekawe benefity

@maria
@@Starszy Agent

Zgadzam się, nie ma żadnych benefitow, premia jest ucinana za wyniki bardzo, aby mieć premie trzebaiec wyniki między 100-150 % a czas opracowywania spraw jest bardzo wyśrubowany. Pracuje bardzo szybko i mam problem. Rzekomo inni pracownicy mają lepsze wyniki według TM ale mnie to zastanawia w takim razie jak inni pracują bo ja widzę że połowę spraw jest źle opracowywanych. To moja druga korporacja ale ta tutaj to jakiś kosmos. Jakby ktoś pytał co tu jeszcze robię, też się pytam ale planuje to zmienić. Zastanawianie jeszcze kwestia tego, bo słyszałam że jak pracownik ma kilka razy niskie wyniki to mogę go zwolnić. Czy to prawda?

Niedoszły pracownik

Jak firma chce żeby przyszły pracownik szanował ich jak sami nie dają odpowiedzi co do etapu/zakończenia rekrutacji po rozmowie kwalifikacyjnej. Nie ładnie, przynajmniej wiec na czym stoję.

Hmm
@Niedoszły pracownik

A na jaki projekt startowałeś?

świeczki kupuję w biedronce

@KK

Czy ktoś pracuje na stanowisku Online Data Analys (AI Data Solutions) - praca zdalna i mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Chciałabym aplikować jako dodatkowa praca do swojego etatu, jaka jest forma zatrudnienia i czy to nie jakieś (usunięte przez administratora) Jak z wynagrodzeniem?

@@KK

Hej, gdzie widzisz te ofertę? chyba mi się przeoczyła a interesują mnie warunki, skoro chcesz ja wziąć jako dodatek do etatu. Ona nie jest na cały? To jakieś zlecenie? Trzeba robić ósemki czy to jakiś system zadaniowy?

Jago
@@KK

Polecam w momencie rejestracji na ich stronie zapoznać się dokładnie z treścią "Contributor Services Agreements". Generalnie wrażenie podpisywania cyrografu gdzie spółka może wszystko, Ty nie możesz nic. Mało zachęcające natomiast nie ma się czemu dziwić amerykańskie podejście do pracownika żeby nie powiedzieć (usunięte przez administratora)

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Starszy agent

20.10.2023 01:10

Starszy agentikona wywiad

Pracowałam na stanowisku Starszego Agenta. Do moich głównych zadań należało odbieranie telefonów od klientów i obsługa maili. W rzeczywistości wspierałam też współpracowników na czacie, ponieważ nie każdy z nich został do tego odpowiednio przeszkolony, niektórzy też nie mieli na to czasu.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Starszy agentikona wywiad

Na początku miałam możliwość pracy zdalnej w 100%. Po nowelizacji ustawy z 07.04.2023 kazano nam przyjeżdżać do biura raz w tygodniu, w dzień wybrany przez przełożonych.

Starszy agentikona wywiad

Zrezygnowałam ze współpracy. Brak możliwości rozwoju – przez cztery lata, mimo ambicji – nie miałam szans na inne stanowisko niż Starszy Agent. Niska pensja – otrzymywałam minimalne krajowe wynagrodzenie. Firma przewidywała też mini bonus finansowy, jednak wystarczyła przykładowo jednodniowa nieobecność w pracy, by go nie otrzymać. Miałam też obiecaną podwyżkę po roku pracy, otrzymałam ją w późniejszym terminie i w mniejszej kwocie. Ostatecznie sytuacja wyglądała tak, że pracownicy z dwuletnim stażem zarabiali tyle, co nowe osoby. W momencie wzrostu najniższej krajowej, nasze wynagrodzenia po prostu zostały zrównane z obowiązującą stawką. Nagły nakaz pracy w dni ustawowo wolne, w tym święta. Dezinformacja ze strony przełożonych. Polegało to na tym, że każdy miał inne zdanie w kwestii obsługi klienta czy organizacji pracy. W konsekwencji łatwo można było stracić bonus finansowy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Starszy agentikona wywiad

Pensja na tym stanowisku wynosi 2700 zł netto, z bonusem około 3100 zł netto.

x

Jak za samo odbieranie telefonów to taka pensja jest ok. Jeśli jednak trzeba robić coś więcej lub umieć coś więcej, to ta kwota jest faktycznie stanowczo zbyt niska. (usunięte przez administratora)

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Starszy agentikona wywiad

Pracowałam w firmie cztery lata.

Starszy agentikona wywiad

Firma nie wyróżniała się żadnymi pozytywnymi aspektami na tle konkurencji.

Starszy agentikona wywiad

Niskie wynagrodzenie, brak dobrej organizacji pracy i klarownych instrukcji, co do standardów obsługi klienta, obowiązek pracy w dni ustawowo wolne.

Starszy agentikona wywiad

Nie było żadnych możliwości rozwoju. Po dwóch latach był awans na Starszego Agenta, jednak nie wiązało się to z nowymi zadaniami, podwyżką czy jakąkolwiek zmianą. Jedynie pojawiło się na umowie dodatkowe słowo.

Starszy agentikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń. Wychodzono z założenia, że mamy uczyć się samodzielnie.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Starszy agentikona wywiad

Atmosfera między pracownikami tego samego szczebla była w porządku.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Starszy agentikona wywiad

Przełożeni sztucznie wprowadzali rodzinną atmosferę w firmie, jednak nie byli otwarci na feedback pracowników niższego szczebla i nie odpowiadali na ich potrzeby. Nie wolno też było otwarcie wyrażać swojego niezadowolenia z powodu zarabiania najniższej krajowej stawki. Jeśli już zgłaszaliśmy, że nasza pensja jest zbyt niska na obecne realia ekonomiczne, byliśmy zbywani przez przełożonych.

Starszy agentikona wywiad

Na negatywną atmosferę w pracy wpływała dezinformacja ze strony przełożonych i ich brak otwartości na potrzeby pracowników. Przykładowo podczas L4 dopytywano mnie o powody pójścia na zwolnienie chorobowe. Ponadto z dnia na dzień otrzymaliśmy informację o nakazie pracy w święta – bez prawnego uzasadnienia tej zmiany. Próbowaliśmy konfrontować tę decyzję, powołując się na odpowiednie przepisy Kodeksu Pracy i dopytywaliśmy się o prawne uzasadnienie nowej organizacji czasu pracy. Przełożeni z początku nas zbywali i dopiero po około dwóch tygodniach wyjaśniono nam, że podstawą prawną jest wyjątek w Kodeksie Pracy o pracy zmianowej. Sytuacji tego typu było więcej.

Starszy agentikona wywiad

Nie otrzymałam takiej kwoty podwyżki, jaką mi obiecano. Po mojej rezygnacji ze współpracy napotkałam drobne problemy typu nieprzygotowanie Świadectwa Pracy na czas.

Starszy agentikona wywiad

Zacznijcie szanować swoich pracowników oraz płacić im godne pensje. Poprawcie organizację w firmie. Zorganizujcie kadrze wyższego szczebla szkolenia z zarządzania i komunikacji.

(usunięte przez administratora) To jest zwykła praca na słuchawce w której wciskasz ludziom coś czego absolutnie nie potrzebują a robisz to tylko po to żeby kierownictwo mogło tworzyć kolorowe tabelki. Nikt w zasadzie nie wie tam co robi, po co to robi i jaki jest efekt działania. To jest istny (usunięte przez administratora)na kółkach. Zmiana kierunku działania następuje średnio co dwa dni, przy czym kierownictwo usilnie próbuje wynaleźć koło na nowo. Ta praca byłaby banalnie prosta gdyby nie komplikowanie jej przez ciagle zmiany, które do niczego nie prowadzą a po tygodniu wszystko wraca do punktu wyjścia.(usunięte przez administratora)

Czy w TELUS International Europe są szkolenia zewnętrzne?

Odpowiedź

Nie. Szkolenia są wyłącznie wewnętrzne.

Przestrzegam

PJ

Czy ktoś pracuje na stanowisku Online Data Analys (AI Data Solutions) - praca zdalna i mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Chciałabym aplikować jako dodatkowa praca do swojego etatu, jaka jest forma zatrudnienia i czy to nie jakieś bagno? Jak z wynagrodzeniem?

Kasja

Hej. Czy pracuje ktoś na projekcie modowym z językiem Polskim? To jest Inditex? Czy jest możliwość pracy zdalnej? Szkolenie jest w pełni płatne?

@Kandydat

Lol

Adrian123

To jest jakiś żart. Firma 8 dni przed podpisaniem umowy informuje, że drastycznie zmniejszyło się zapotrzebowanie na projekcie i niestety szkolenie zostaje odwołane. Brak informacji o możliwości podjęcia pracy na innym projekcie, ponieważ na inne projekty wymagana znajomość niemieckiego/czeskiego. Nie polecam współpracy, po bardzo długiej rekrutacji, złożeniu wypowiedzenia w firmie tydzień przed jest informacja o braku zapotrzebowania na projekt

@Adrian123

Ta firma taka niestety jest, decyzję są podejmowane z dnia na dzień a pracownicy postawieni przed faktem dokonanym.

Kandydat1233737

Firma tydzień przed podpisaniem umowy dzwoni i informuje, że zapotrzebowanie na projekt drastycznie spadło i nici z umowy. To jest jakiś żart, brak wyjaśnienia, jakiejś rekompensaty ( nawet za przesłanie świadectwa o niekaralności), pomimo tego, że wypowiedzenie w obecnie firmie już dawno złożone. Nie polecam rozpoczynać współpracy

Kandydat Kandydatowski

Siema! Dostałem ofertę pracy przy Search Query Evaluation. Brzmi wybitnie nudno nie będę ukrywał XD ale dostałem od rekruterów w mailu informację, że płacą 9$/h, co dla mnie jest trochę wałem, nie będę ukrywał. Nawet zakładając chory wręcz poziom podatku 50% (nw gdzie oni się rozliczają skoro stawka w USD) zarabiałbym więcej niż teraz netto. W bardzo podobnej firmie (tez zajmujacej sie AI) też się reklamowali w podobny sposób a okazało się, że reklamowane przez nich zarobki są osiągalne jeśli zadanie które robisz w 8 godzin zrobisz w 3 godziny XD No i mam taki dylemat, bo znajoma pracująca tam mówi, że jest spoko ale jej kolezanka pracująca na Search Query Evaluation trochę narzeka (no ale bruh za 44 PLN brutto na godzine to prawie gonisz najstarszy zawod swiata z zarobkami, jestem w stanie sie troche przemeczyc) Macie może informację o zarobkach na tym projekcie?

Damian
@Kandydat Kandydatowski

Witam, Jaka forma zatrudnienia?

Gosia
@Kandydat Kandydatowski

Hej, jesteś na Goworku TELUS International Europe, a projekt, o który pytasz jest w TELUS International AI. To dwie różne firmy mające tę samą "firmę matkę". :) Tutaj niestety nikt nie będzie znał odpowiedzi.

@Kandydat Kandydatowski

Z mojego doświadczenia wynika, ze realna stawka to około 5-6USD za godzinę. Stawka nie jest godzinowa tylko płacą od zrobionych tasków. Poza tym raz są taski do zrobienia, a raz ich nie ma więc nie polecam jako podstawowe źródło utrzymania bo może się okazać, że chociaż masz czas i ochote popracować to akurat nie ma tasków do robienia.

@Akka

I to jest tak pól na pół, że raz nie ma a raz są czy częściej jednak będą występowały? To akurat ważna informacja by była

@Danuta

Zależy do ilu rodzajów tasków jesteś zakwalifikowana. Jeśli jestś uprawniona do robienia 4-5 rodzajów tasków to raczej przestoje się nie zdarzają. Przy uprawnieniach do 2-3 rodzajów zdarzają się dni, że zarobisz 3 dolary przez cały dzień czyli totalna porażka

Alicja
@Akka

A od czego zależy to zakwalifikowanie do liczby tasków? :) Pracownicy sami moga sobie wybrac, czy ktoś to ustala z góry?

@Akka

serio 3? ciekawe czy często się tak ludziom działo... a max jaki konkretnie mógłby być? pytam, bo może motywuje?

@Alicja

Kwalifikacja do tasków odbywa się na podstawie Twoich wyników. Im lepsza jakość Twojej pracy tym więcej rodzajów tasków będziesz mogła wykonywac

@Danuta

Zależy - czasami jest masa pracy, że cały miesiąc można robić taski, a czasami przez 3 tygodnie jest posucha

Łukasz
@Kandydat Kandydatowski

pracowałem przy dokładnie przy tym i tak - płacili 9 dolarów na godzinę, praca stosunkowo lekka ale mega nudna. Warto jednak uderzać

@Akka

no właśnie ten drugi wariant jest zastanawiający. nikt nie wymyślił niczego alternatywnego w razie czego do porobienia podczas przestojów? wyżej była wzmianka o wynikach i jakości, jakieś porady są co do tego aby je na dobrym poziomie utrzymywać?

Księgowa
@Akka

Ludzie, zapominacie dodać, że jest to wynagrodzenie BRUTTO! Musicie prowadzić działalność gospodarczą. Od którego musicie sami odprowadzić składki, podatki i jeszcze wyliczać różnice kursowe $-PLN dwa razy ;).

Zostaw merytoryczną opinię o TELUS International Europe - Gdańsk

• Jak się pracuje w TELUS International Europe?

Zobacz opinie na temat firmy TELUS International Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELUS International Europe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 31 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TELUS International Europe?

Kandydaci do pracy w TELUS International Europe napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TELUS International Europe