TELUS International Europe

Opinie o TELUS International Europe

sZARA strefa

Telus International ma pewien projekt modowy, na którym są wyzyskiwani pracownicy. Głównie fizycznie, bo pracują ponad siły. Wyobrazacie sobie pracować za minimalną, a mieć obowiązki jakby sie skonczylo jakis doktorat? Mam nadzieje, ze TM czytają te opinie, bo jesli tak to chce wam powiedziec, ze niebawem sami bedziecie tyrać jak woły, bo wszyscy niebawem sie zwolnimy, i zostaniecie z nowymi agentami, którzy g***o umieją. Zresztą, chyba widac ze cos jest nie tak na tym projekcie skoro co chwila są szkolenia prawda?

Byłam na projekcie kawowym jakiś czas temu i ciężko tam o utrzymanie poziomu bo większość agentów jest ok oczywiście kilkoro to chamy ciągle przerzucajace swoje zadania na innych ale jednak większość na plus. TS 50/50 jeden super człowiek i wspaniale się z nim pracowało drugi porażka mimo że pracował już wcześniej dla CCC i nie nauczył się niczego jak traktować ludzi. TM oboje porażka G niewiele umie, nie rozumie specyfiki pracy i wiecznie tylko się czepia bo Excel musi się zgadzać M całkiem miła i stara się ale zupełnie nie nadaje się na to stanowisko ponieważ nie wie jak być prawdziwym szefem projektu. Pracowałam w innych callcenters i tam na stanowiska kierownika dawano ludzi którzy wiedzą co robią a w projekcie T prawie nikt na górze nie wie co robi. Ogólnie nie polecam bo wypłata minimalna a pracy często ponad siły bo wiecznie zwalniają się agenci a mówi przechodzą szkolenie trwające ponad miesiąc i w tym czasie pracuje się w bardzo kiepskim małym składzie.

Kasjusz21

Zgadzam się! Opisane w punkt

Bigboy

Jeśli chodzi o prace to da się przeżyć ale rzeczywiście od czasu gdy pojawił się wspomniany pan jest tragedia

głupoty

A ja się totalnie nie zgodzę. Denerwuje was ze ktos wykonuje swoje obowiązki? Ze zwraca wam uwage jak cos zle zrobicie? To jest praca...

Z4l4nd0
@głupoty

Wykonywać swoje obowiązki to jedno. Gnębić pracowników to drugie.

Każdy chce dostawać kasę nic nie robiąc. Za narzekanie na pewno więcej nie dostaniesz

Biko
@głupoty

Ale co ma wykonywanie obowiązków do takiego traktowania agentów!!!

Ciekawy

W jakim jezyku gloenie w pracy rozmawiasz lub piszesz @/ czatujesz? Na jakim poziome trzeba znac np angielski zeby sie dostac

Berli05

Weszłam z ciekawości, ale czytając to muszę tez opisać swoje doświadczenia. Może komuś się przyda. Pracowałam na projekcie modowym ZL do lata br. I pewnie byłabym nadal, bo team był bardzo fajny. Ale niestety tylko team, czyli agenci. Ogólnie rzecz biorąc to od czasu, gdy stanowisko w firmie objął nowy Pan- ze wschodnim akcentem to życie w firmie zmieniło się w koszmar dla mnie i wielu moich ówczesnych kolegów z pracy. Nie wiem czy nadal tam pracuje, czytając opinie domyślam się, ze tak. Cóż mnie to już nie dotyczy, ale współczuje wszystkim, którzy nadal musza z nim pracować. I jeszcze jedno, jeśli chodzi i zarobki to niestety tez bardzo słabo. Spoko, jeśli chcesz sobie dorobić. Jeśli chcesz żyć z tej pensji to raczej nie radzę zaczynać :/

Qwerty
@Berli05

Tak, pracuje nadal. Z wielkim żalem zawiadamiam :D

Z
@Qwerty

Przecież (usunięte przez administratora) jest nielegalny dlaczego jeszcze go trzymają?

Martyna
@Z

Też się zastanawiam, o innych osobach tyle się nie mówi a tu widać że problem od dawna a jakoś nikt nie reaguje

Z
@Martyna

Zróbcie grupowy donos do centrali ZL na gostka i finał. Jeśli to czyta to tym lepiej niech się trochę boi. Znam podobny przykład jak jeden menager z transcomu poleciał (usunięte przez administratora)

Każdemu dają 5000brutto. Zatrudniają osoby bez kwalifikacji i nie uznają żadnych kwalifikacji. Jedynie swoje błędne widzi mi się uznają. Kłamali na pierwszej rozmowie, że nie robią testów, a dokładniej Szymon kłamał, i powiedziałem po raz kolejny prosto z mostu, że nie robię testów i tylko rozmawiam telefonicznie a na drugi dzień wyskakują z testami i wideorozmową, więc za taką kwotę żegnam go przypominając, co mówiłem poprzedniego dnia i odkładam słuchawkę. Poziom wymagań, płacy i przebieg rekrutacji nieadekwatny do stanowiska. Jak nie uznają dyplomów wydawanych przez rząd federalny Niemiec, to niech napiszą do niego odwołanie, że nie zgadza im się coś z ich widzi mi się.

Czy mógłbym zacząć w listopadzie? Mi tam wisi co będzie w listopadzie. Może wybuchnie wojna w listopadzie. Albo ktoś zje kaczkę pieczoną:) Widać, że komentarze na goworku zgadzają się z tym samym, czego dowiedziałem i ludzie rzucają to, bo dużą jest rotacja i nikt nie chce z firmą pracować. Widać, że rozmowy robią sobie tylko dla towarzystwa, a przecież nikt nie idzie do pracy dla towarzystwa. Towarzystwo ma się poza pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Pan ukrainiec ZL

Noi tak to jest na tym padole : D Przyszedł sobie pan ukrainiec na pewien projekt modowy, objął wyższe stanowisko niż sprzatączka, robol na budowie jak 99% ukraincow w polsce, i mysli ze zlapal boga za nogi. masakra

Rodri95
@Pan ukrainiec ZL

Hahahah lepiej bym tego nie ujął !!!

@Pan ukrainiec ZL

Każdy musi wykonywać dobrze swoje obowiązki. Być może wtedy ten pan nie byłby taki straszny dla tych, kto narzeka.

Traumos
@Pan ukrainiec ZL

To ze złapał Boga za nogi to wiadomo ale to nie powód zeby poniżać innych ehhh przykre wspomnienia

Rodri95

Może dodam coś od siebie, bo pracuje w zl- od niedawna, ale wystarczająco długo, żeby opisać jak jest. Praca to Twój wybór, nikt nie zmusza, ale wiadomo są teraz trochę ciężkie czasy i nie każdy może sobie pozwolić by zmieniać prace jak rękawiczki. Do sedna! Moje odczucia, to to, ze mam w pracy osobę chyba lekko niezrównoważoną. Chodzi właśnie o osobę, która została opisana z ukr. Nie chce tutaj snuć insynuacji, ale widzę jak się zachowuje w biurze lub jak na grupowym czacie rzuci tekstem do pracownika. Chociaż wiadomo, na forum się bardziej kontroluje inaczej jak rozmawiasz w cztery oczy. Jak nikt nie slyszy :/ tak wiec, jedyne co bym zmienił to płace i wspomniana osobę. Poza tym zespół jest Ok ;) stres tez jest, ale ciężko by go nie było, gdy odbierasz kilkadziesiąt telefonów dziennie. (Oczywiście w zależności od miesiąca, bo czasem jest trochę mniej pracy) Ale warto się zastanowić przed podjęciem pracy, bo albo dasz radę z tym stresem albo nie. Różnie ludzie do tego podchodzą. Moja żona tez miała podjąć prace, co prawda w innym języku, ale ostatecznie zrezygnowała, gdy opowiedziałem jak jest. Pewnie, gdyby rzucał tekstami w stronę mojej żony, to już bym nie był tak łagodny do sytuacji.

pewien projekt modowy

Na pewnym projekcie modowym, skąd firma pochodzi z polwyspu iberyjskiego, nie dzieje się ostatnio najlepiej. Dali podwyzki tak aby wyrownac do najnizszej krajowej, obowiązkow coraz wiecej, ludzie się zwalniają bo nie wytrzymują już tej presji. A managerowie myślą że złapali boga za nogi. Zapomniały woły jak cielętami były. Wyzysk jak w jakiejś azji. Jeśli czlowiek odezwie się bo coś mu nie pasuje to już lecą bluzgi. A tak jak pisała kolezanka na dole swego czasu w opiniach, w biurze managerowie rzucali krzesłami

employee

Nie rozumiem ludzi, którzy tak siąpią jadem na prawo i lewo... Firma jest na prawdę porządna, wszystko jest jasne i klarowne, a ludzie w niej są wspaniali. Nigdzie mi się lepiej nie pracowało, czuś tu tą "rodzinną" atmosferę. Jak tak sobie przeglądam komentarze to mam wrażenie, że pracuję w totalnie innym miejscu. Także polecam sobie sprawdzić na własnej skórze a nie słuchać tych co mają ból (usunięte przez administratora) bo nic im nie wychodzi. Kilka przykładów że da się awansować w ostatnim czasie było...

Smieszne

Miałem tutaj swój krótki epizod! Szybko odpuściłem, bo kasa w porównaniu do obowiązków to masakra. Powiem tak- na kasie w sklepie zarobisz dużo lepiej. Chyba zobrazowaniem lekko zarobki? XD

Catlover2000

OMIJAJCIE TO MIEJSCE SZEROKIM ŁUKIEM !!! Przyjdźcie, jeśli obojętne jest wam skończyć z depresja.

Wyłudzanie danych?

Ja bylam w kontakcie z jednym z oddzialow zagranicznych firmy po wyslaniu cv na jedno ze stanowisko i mam wrazenie, ze miala miejsce proba wyludzania danych.

@Wyłudzanie danych?

Czy możesz proszę powiedzieć o jaką lokalizację chodzi?

Rażąca mniejszość pracowników powie, ze dobrze im się pracuje w projekcie modowym. Coraz więcej pracy, co niektórzy TM na tyle bezczelni i aroganccy, że ich zachowanie woła o pomstę do nieba. Skupiają się wyłącznie na linii telefonicznej, pozostawiając inne osoby same na kanałach, walczące z ilością kontaktów - nikogo to nie interesuje. Zastanówcie się proszę (nie kieruje tego do wszystkich, lecz dwie szczególnie nadgorliwe i przemądrzale osoby) czy wy sami dalibyście rade przy takiej ilości kontaktów? Ważne aby premia się zgadzała :) KOSZMAR!

karb5168

Telus po przejęciu firmy Lionbridge zwolnił mnie z projektu pod byle pretekstem. Z tego co widzę w tej chwili szukają intensywnie nowych pracowników jednak za niższa stawkę co wiele tłumaczy. Nie polecam firmy, która we czasach inflacji obniża pensje pracownikom.

Coraz gorzej

Tak jak wspomniała kolezanka/kolega ponizej, niestety chcą abyśmy wrocili do biura na hybrydowe, gdzie mamy obecnie po 4-5 tys dziennie zakazen obecnie, ciekawe jak bedzie dzisiaj, bo pisząc tę opinię jest godzina 9:37, a dane są publikowane o 10:00. Mam czystą nadzieję, że te opinie są czytane przez pracowników firmy, gdyż nie może być tak że firma bedzie narazac moje zdrowie przez swoje widzimisie. Mam nadzieje ze się otrząsną, i zostaniemy w domu jeszcze przez przynajmniej 2 lata. Nie ukrywam ze jest to plus dla nas agentow, jak i dla nich samych gdyz zaoszczedzaja na prądzie oraz innych czynnikach. Sporo osob tez mowilo miedzy sobą, że się zwolnią jesli wrocą do biura przymusowo. Nikt nie bedzie ryzykowal zdrowia ANI ZYCIA dla paru zlotych ;)

tragedia

Ostatnio firma zapewnila nas na jednym z projektow modowych, ze beda podwyzki od nowego roku. Jak wiadomo najnizsza krajowa wynosi obecnie 2800 a my mamy (usunięte przez administratora), a od nowego roku najnizsza ma wyniesc 3010 PLN wiec logiczne ze musza dac podwyzki, bo mniej niz najnizsza nie mogą dac XDDD jedna wielka propaganda firmowa. W dodatku chcą jeszcze aby wracali do biura na hybrydowe, gdzie obecnie jest po 3-4 tys zakazen dziennie, a ma byc nawet jeszcze wiecej, jak widac firma nie dba o pracownikow

Rozczarowana

Przykro mi zwyczajnie z powodu tego co dzieje się w firmie. A szczególnie na pewnym projekcie modowym, ktorego nazwa (usunięte przez administratora). Na tym projekcie pracownicy są poddawani szczególnym represjom tj. niskie zarobki, nie adekwatne do wykonywanej pracy, a także łżenie o przerwę jak pies. Jeśli firma nic z tym nie zrobi, wkrótce sam szef projektu, ktorego nazwisko (usunięte przez administratora) bedzie pracował za 10 :)

@Rozczarowana

a możesz jakoś nie wprost opisać o który projekt chodzi? bo zastanawiam się czy na każdym modowym tak jest czy na tym na którym jestem

W szoku

Niestety po cudownym okresie w jednym projekcie, po transferze do innego moja opinia uległa pogorszeniu. Niestety na stanowiskach wyższych są osoby które zwyczajnie nie umieją odpowiednio zarządzać ludźmi. Są to osoby młode. Chyba aż za. Na stanowisku osoby która powinna wspomóc płynność pracy jest osobą która jawnie mobbinguje pracowników jeśli wydarzy się cokolwiek. Jedynie co super to inni agenci. Wyżej? Dramat. Sama firma w sobie jest super, jednak struktura zarządzania w projekcie (domyślacie się) jest masakryczna. Bardzo przykro gdy siada się do komputera i nie czuje się już tego i zwyczajnie czuje się demotywacje, która pogłębia gnębienie różnych osób w tym też ciebie. Firma na 10/10. Tylko niektóre projekty bardzo mocno nie grają jako przyjazna firma. Jeśli czytają to osoby z HR, to zwróćcie uwagę. Jest to małe piekiełko.

@W szoku

Ciekawe kogo masz na myśli pisząc „osoba która jawnie (usunięte przez administratora)innych pracowników” - ciekawe czy mamy te same odczucia…

zawiedziona

Jak kolega/kolezanka ponizej, niestety również jestem zawiedziona postawą firmy w ostatnim czasie. Jesteśmy zatyrani. Mamy coraz wiecej roboty, a płaca wciąż taka sama, mimo nawet rosnącej inflacji. Wyobrazacie sobie pracowac i utrzymywac sie samemu za (usunięte przez administratora) netto? Niestety jest to niewykonalne. Cieszę się że otrzymuje pomoc od rodziców, i mieszkam z chlopakiem, inaczej musialabym zbierać szczaw i mirabelki. Akcje typu owocowe środy albo darmowa kawa, mają tylko zamydlić oczy, gdy czlowiek patrzy na przelewy od firmy :) Na szczęście ta agonia nie potrwa długo

WX

Niestety również przyszło mi pracować na projekcie modowym w powyższej firmie. Sama atmfosfera oraz warunki pracy są spoko. Jednakze charakter pracy ktory sie wykonuje, zarobki powinny wynosic conajmniej (usunięte przez administratora), a nie tak jak teraz ok (usunięte przez administratora). Jestem uważany za jednego z lepszego agentów w projekcie, jednakże niska płaca zmusza mnie do porzucenia tej firmy w najblizszym czasie : )

Z tymi przerwami to trochę prawda, często TM mają jakby problem z tym, że chcesz zejść na przerwę, która w teorii ci przysługuje. Nie zawsze tak jest, zależy od osoby. Jeśli jakiś TM to czyta, to plis zastanówcie się nad tym tematem, na pewno da się to ogarnąć i ludzie nie byliby tak styrani

Zostaw merytoryczną opinię o TELUS International Europe - Gdańsk

• Jak się pracuje w TELUS International Europe?

Zobacz opinie na temat firmy TELUS International Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELUS International Europe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 31 to opinie pozytywne, 91 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TELUS International Europe?

Kandydaci do pracy w TELUS International Europe napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TELUS International Europe