Opinie o Cbre Sp. z o.o. w Warszawa Rondo Ignacego Daszyńskiego 1

"Pewne rzeczy, niektórzy robią szybko, jest też część osób, która postara się bardziej, podejdzie do tematu w bardziej szczegółowy oraz innowacyjny sposób. To są takie detale, ale właśnie te detale wpływają później na decyzję kogo zatrudniamy."

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cbre Sp. z o.o. w Warszawa Rondo Ignacego Daszyńskiego 1

@anonim112233

Jeśli firma oferuje staż, to powinni napisać w ogłoszeniu, że jest BEZPŁATNY. Wymogi zupełnie nieadekwatne jak do pracy, którą należałoby wykonywać przez 3 miesiące nieodpłatnie... np. język angielski na poziomie B2...To zwykły (usunięte przez administratora) i strata czasu dla osób które aplikują.

excbre
@Misiek

tutaj najlepiej mają osoby u władzy albo ich przyjaciele. tacy ludzie nie muszą nic robić, na nich się pracuje i ich należy się bać.

Zniesmaczony Nowy wpis

Potraktowanie kandydata na stanowisko kierownicze godne pożałowania. Dziękuję za zero odpowiedzi, mimo prób z mojej strony jej uzyskania czy dostałem pracę do dzisiaj nie wiem, a rozmowa o pracę miała miejsce miesiąc temu. Jeszcze podczas rozmowy usłyszałem od menadżerki, że to nie jest licytacja, pozostawię to bez komentarza. Reasumując firmą nieetyczna i niemoralna z cienkim HRem, która nie dość, że przeprowadza rozmowy z kandydatem to w jej trakcie ponownie wystawia ofertę pracy na kolejny miesiąc na stanowisko gdzie już odbywają się rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Także nie warto pracować w niekompetentnej Polskiej filii tej firmy i na pewno zgłoszę ta sytuację do globala bo z takim potraktowaniem się nie godzę i żaden kandydat o pracę nie powinien być w ten sposób traktowany.

curi Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy to prawda że CBRE zwalnia w księgowości?

tonia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

myślałam żeby aplikować, czy na RTR regular 10 tys jest realne ?

wolna Majka

Brak kadry kierowniczej z kwalifikacjami , wszyscy ludzie to jedna klita bez żadnego doświadczenia. Dziś jedziesz na (usunięte przez administratora)jako student a jutro możesz być menagerem FM . Wystarczy że masz kogoś w cbre i ściemniłeś w Cv. W firmie jest stosowany (usunięte przez administratora) ,dyskryminacja. Jeśli nie jesteś od kogoś i ktoś nie wziął za twoje zatrudnienie nagrody. to zostaniesz zwolniony tylko po to by ktoś ją wziął a na twoje miejsce zatrudnili następnego pobieracza wypłaty od siebie .Dział people to fikcja największa w tej firmie. Kierujcie sprawy do global niech wiedzą co się dzieje tutaj. Zastraszają zwolnieniami i podkładają umowy nie zgodne z prawem .Nie bójcie się iść do sądu !!! polityka firmy nie jest respektowana w Polsce , każdemu menagerowi wydaje się że to jego działalność gospodarcza i może robić co chce .Przekręty z firmami pod wykonawczymi czy zwalniać bo mu nie odpalasz doli. Nie polecam nikomu nawet na start !!! Zgłaszajcie ofjcialnie każdy przypadek (usunięte przez administratora) email nie słownie tylko i zabezpieczajcie !!!! najpierw email a potem rozmowa.

wolny człowiek Nowy wpis
@wolna Majka

Całkowita prawda. Polecam współpracować z prawnikami, gdyż HR są jedną wielką fikcją w tej firmy, a jedynie co potrafią zrobić to zajęcia jogi. Padło już tutaj kilka komentarzy, że należy wszystko kierować do Globala i zgadzam się z tym całkowicie. Managerowie są to ludzie Zarządu. W firmie jest bardzo klasyczny (usunięte przez administratora) i zarządzanie przez zastraszanie.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w CBRE Sp z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Specjalista IT

Czy w CBRE Sp z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Niestety HR na niskim poziomie, po spotkaniu rekrutacyjnym żadnego feedbacku, nawet maila automatycznego. Ponadto, na spotkaniu z managerem zatrudniającym była też obecna pani z HR, powiedziała, że o ,,benefitach” nie będzie rozmawiać, bo można sobie o nich poczytać na stronie. Serdecznie dziękuję za brak profesjonalizmu.

@anonim112233

pra
@@anonim112233

do młodych adeptów rynku nieruchomościowego. strzeżcie się jak najdalej od tej firmy. Hasła reklamowe, że super zgrane zespoły czy największa firma to niestety, ale są totalnym zakłamaniem. Słowa Zarządzającego Guru w stylu "Najlepsze miejsce do pracy w tym sektorze" czy "solidna i bezpieczna organizacja" są po to aby ściągnąć naiwne osoby na wyzysk.

A...
@pra

Absolutna racja. Firma chce mienić się na świetnego pracodawcę gdzie każdego czeka świetlana przyszłość i rozwój. W praktyce starsi pracownicy orientują się, że ich przełożeni pilnują aby nikt nie zbliżył się nich finansowo i zawodowo i celowo hamują ich rozwój. Jeśli chcesz zarabiać przeciętnie jak na rynek i łudzić się, że ktoś Cię kiedyś awansuje i da Ci sensownie zarobić to jesteś w błędzie. Zarabia określone grono ludzi i niekoniecznie przez kompetencje. Oczywiście są tzw fikcyjne awanse są bo w sumie w większości działów co drugi to dyrektor ale za tym nie idą ani wzrosty pensji ani możliwości realnej możliwości zarządzania w jakimkolwiek obszarze. A więc myślenie jest takie: dajmy mu dyrektora to nie odejdzie. Zanim się zorientuje, że to fikcyjne stanowisko bez żadnego wpływu na cokolwiek to trochę minie. I tak się dzieje przez lata. Ludzie przychodzą, mądrzejsi jak się zorientują to odchodzą i tak lata lecą... A potem są doroczne badania zaangażowania wśród pracowników i jest wielkie zdziwienie, że znów wypadło słabo i nie pasuje do historyjki sprzedawanej wszystkim...

xxx
@A...

bardzo mądra słowa. co więcej najlepiej mają co są "blisko" Zarządu. prawda, że mądrzejsi odchodzą i to bardzo szybko gdy widzą, że chcą sie rozwijać, ale nie mają jak bo awanse są zaprogramowane dla ludzi z nadania

@Były Pracownik
@xxx

Oj prawda. Niejasny system premiowy po to ażeby nikt się niczego nie doliczył i najłatwiej było dla dzielącego. Kadra wyższego szczebla przyklejona do swoich krzeseł pilnuje by nikt na nich nigdy nie usiadł. To miejsce być może dobre dla początkujących adeptów ale potem orientują się że nikt ich do niczego do dopuści bo od stanowisk i zarabiania są tylko i wyłącznie swoi….

caryca
@@Były Pracownik

premie są dla "dedykowanych ludzi", czasem lepiej ma support działu jak jest z nadania niż człowiek pracujący, przynoszący do firmy pieniądze

@Kasia
@@Były Pracownik

Pracowałam tam jakiś czas temu. Stanowiska dyrektorskie rozdawane na lewo i prawo. W każdym dziale prawie sami dyrektorzy bo a to dyrektor a to zastępca a to senior dyrektor. Najczęściej nic z tego nie wynika bo pieniądze żadne. Ludzie się orientują, że odchodząc na zwyczajnego leasing managera gdzieś indziej można podobnie lub lepiej zarobić. System bonusowy wygląda tak, że najczęściej czeka się w nieskończoność, bo bonus za 2020 rok dostałam na koniec 2021 roku a więc zdążyłam już zapomnieć za co dostałam. Miejsce pracy dobre na schronienie przy poszukiwaniu kolejnej pracy bo od nich przynajmniej dobrze widać rynek.

Misiek
@@anonim112233

Myślałem, że jak odszedł ten Szalony Donald to skończyła się praca za free, bezpłatne staże i minalna na Umowe Zlecenie za 6 zł a godzinę a jednak nadal to trwa

excbre
@Misiek

Jakie są warunki zatrudnienia w CBRE Sp z o.o.?

xxx

W firmie panuje zarządzanie przez zastraszanie.

Jak w CBRE Sp z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

kasia

brak, jest tylko dla ludzi przyjaciół. zwykły człowiek nie dostaje awansów

@A…

W praktyce to np. w jednym z działów liczne awanse są tylko dla (usunięte przez administratora)…A potem cała firma hucznie przechodzi setne szkolenie z compliance aby sobie utrwalić…

Jak wygląda praca w księgowości? Czy są nadgodziny? Czy jest porządek w księgach? Czy trzeba przychodzić do biura? Jaka jest główna księgowa?

A....

Pracowałam w tej firmie wiele lat....Niestety moje spostrzeżenia są bardzo negatywne. Wieczne szkolenia z compliance, ale jak już do czegoś dojdzie to wszystko ale to wszystko zostaje schowane "pod dywan". Senior Management nie był i nie jest zainteresowany wyjaśnianiem niczego. Każdego z nich interesuje pilnowanie własnego ciepłego dobrze opłaconego stołka i nie zamierzają się w nic mieszać co mogłoby im zagrozić. To samo dotyczy rozwoju pracowników, bo na ogół szefowie z bardzo długim stażem w firmie pilnują ażeby nikt im nigdy nie zagroził i zbliżył się do zbyt blisko do ich pozycji. W przypadkach compliance sugeruję zgłaszanie spraw do Global Compliance, bo stratą czasu jest przekazanie tego tutaj lokalnie, bo każdy temat zostanie schowany pod dywan.

Na jakie wsparcie w CBRE Sp z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Była kobieta w ciąży

Są przestrzegane prawa, jak najbardziej. Mogłam wyjść do lekarza kiedy chciałam, dojazd przyjazd w to wliczony, manager przychylny. Normalnie wszystko.

Halina
@Była kobieta w ciąży

Wow super. Fajna sprawa z tym. Ja też widziałam fajny benefit, czyli pracy 38 godzin w tygodniu. Wiecie, czy to jest oferowane każdemu pracownikowi? Czy tylko jakaś grupa wybrana z tego korzysta?

Była kobieta w ciąży
@Halina

Nie wiem jak z tym 38 godzin. Ale jak np w poniedziałek przepracujesz 2 godziny dłużej to np w piątek możesz 2 godziny krócej. To chyba też zależy od managera, jak się dogadasz. Ale teraz z nowymi przepisami, jak masz dziecko do 8 lat to muszą się zgodzić na flexible ????

@Była kobieta w ciąży

Korzystanie z 38h pracy w tygodniu polega w CBRE Sp. z o.o. na tym, że ustalasz z managerem którego dnia w danym tygodniu będziesz pracować krócej. To może być dowolnego dnia, odjęte rano, na koniec dnia lub w środku. Większość pracowników, którzy z tego korzystają kończą wcześniej w piątki, ale to nie reguła. To zasady działające od połowy 2022, więc jeszcze na pewno nie każdy zespół działa z tym na 100% i dużo zależy od ustaleń z managerem. Warto dopytać na rozmowie rekrutacyjnej. Co do elastyczności pracy to w większości zespołów działa b. dobrze jeśli chodzi o zaczynanie między 7-10, praca z domu w wymiarze 2 dni w tygodniu to standard dla wszystkich pracowników. Jak ktoś potrzebuje więcej, np. ze względu na opiekę nad dzieckiem i może efektywnie pracować z domu to można się dogadać.

mewa

tak

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w CBRE Sp z o.o.?

mewa

tak

Dorota

czyli system premiowy tutaj działa tak, że pracownicy robią na premię przełożonych? a co z pozostałymi warunkami czy swoją pracą tak mocno wpływa się także na inne stanowiska? tutaj niczego indywidualnie się nie osiągnie?

Nie dać się namówić na żadne umowy na zastępstwo lub inne twory. Ze względu na mobing i niestabilność emocjonalną różnych osób nie polecam.

Lisek

A dlaczego "tworów"? Ja od umowy na zastępstwo zaczęłam, później dostałam normalną, aż po czas nieokreślony. Nie rozumiem też oskarżeń - które są poważne - o mobbing. Pracuję tu trochę i poznałam trochę ludzi, a mobbingu nie ma. Mobbing trzeba zgłaszać na policję droga Pani i ja go w życiu w poprzedniej firmie doświadczyłam, wiem co to znaczy i wiem jak wiele osób rzuca tak głupimi słowami. Ludzie są z porcelany teraz.

Pax
@Lisek

Mogę potwierdzić, u mnie kariera rozwijała się identycznie. I nie mogę narzekać.

Zadowolona
@Pax

Ja zaczynałam od umowy na zastępstwo. Teraz jestem na umowie na czas nieokreślony. Pracuję szósty rok i jestem zadowolona. Planuję dotrwać do emerytury.

misiek

dokładnie, zastępstwa to jest zabawa, umowa na kilka miesięcy oznacza, umożliwienie Menadżerowi Premii na obecnym poziomie, i tylko po to jest

Grzegorz

Z tego co wnioskuję z Waszych wpisów tutaj średnia wieku osób pracujących to 30-40 lat, a parę osób jest starszych. Czy jest sens aplikowania, skoro jestem osobą po studiach? Nie jestem za młody do tej pracy?

Wesoły

Cześć, orientuje się ktoś jakich stawek można się spodziewać w dziale wycen na stanowisku rzeczoznawcy lub na jakimś podobnym stanowisku?

Odbyłam godzinna rozmowę o prace w grudniu na stanowisko w dziale finansowym- Panie przeprowadzające rekrutacje poinformowały, że na pewno dostanę informacje zwrotna przed Świetami. Żadnej informacji nie otrzymałam po dzień dzisiejszy. Uważam, że to brak szacunku.

bogdbi
@Kandydat

Ma rację

Zofia
@Kandydat

Przykro mi, że nikt Ci nie dał znać... niezbyt miło. Możesz jednak powiedzieć na czym polegała ta rozmowa o pracę? O co Cię pytali, skoro trwała aż godzinę?

Lack

Z perspektywy byłego pracownika, który w pewnym momencie powiedział dość. Firma jest sumie ok: wypłata na czas, koleżeńska atmosfera, są bonusy albo i nie ( bo są uznaniowe) i teroretycznie wszystko fajnie. Jednak jeśli spojrzysz dokładniej: musisz na każdym kroku kłamać i udzielac odpowiedzi zgodnie z aktualnymi oczekiwaniami pracodawcy, nie wypowiadasz własnego zdania, o ile nie jest zgodne z polityką firmy. Zawsze podkreślasz, że zielone barwy to miłośc twojego życia, a CBRE to najlepsza i najfajniejsza firma pod słońcem, a szefostwo to już w ogóle mistrzowstwo świata i to oczywiście w 'anonimowej' ankciecie trzeba kilka razy do roku wpisać obowiązkowo , bo jeśli za mało osób udzieli takich odpowiedzi, to znaczy że osobom tym nie chce sie pracować, są leniwe i niezaangażowane i ankieta do poprawki, aż 99 procent nie napisze , że jest super. Jak sobie dasz wyprać mózg i łatwo ulegasz technikom robiącym z ciebie powoli chomika zapieprzajacego bez końca w karuzeli zachęcanego okazjonalną chrupiącą marchewką do jeszcze większego wysiłku, to serdecznie polecam prace w CBRE. Korposzczurki z tendencją do lizusostwa będą na pewno zachwycone, że pracują w takiej superfajnej i nowoczesnej organizacji. (usunięte przez administratora)

Czy w CBRE Sp z o.o. panuje luźna atmosfera?

misiek

tak, jest w miarę luźno, dopóki nie zapytasz o urlop, o premiach nie słyszałem

Zadowolona
@misiek

Nie zgodzę się. Nie ma problemu z urlopami, chyba, że masz problem z organizacją czasu pracy. Premie są, bez fajerwerków ale są - bonus świąteczny i roczna premia.

Zostaw merytoryczną opinię o Cbre Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Cbre Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cbre Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

Cbre Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 14 ocen.

Cbre Sp. z o.o.