Opinie o DIVE Polska w Warszawa

Specjalizujemy się w badaniach mystery shopping i satysfakcji klienta oraz wykorzystywaniu ich wyników w praktyce zarządzania. Proponowane przez nas rozwiązania opierają się na założeniu, że same badania obsługi klienta (czyli zbieranie danych poprzez mystery shopping oraz badania satysfakcji klientów) nie są wystarczającym środkiem do osiągnięcia celu jakim jest poprawa jakości obsługi. Niezbędne jest odpowiednie zinterpretowanie danych i przekształcenie ich w wiedzę przydatną w funkcjonowaniu firmy oraz zastosowanie tej wiedzy w praktyce zarządzania. Jesteśmy z Państwem na wszystkich etapach tego procesu. Nasza misja zawiera się w 6 punktach: - Świadczyć tylko profesjonalne usługi. - Oferować Klientom rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju i wzrostu dochodowości ich przedsiębiorstw. - Zawsze odpowiadać na realne potrzeby Klientów. - Budować trwałe relacje z Naszymi Klientami przez ciągłe wspieranie procesu rozwoju obsługi klienta. - Przyczynić się do wzrostu świadomości znaczenia dobrej obsługi klienta dla rozwoju biznesu. - Wpłynąć na podniesienie jakości obsługi klienta w naszej części Europy.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DIVE Polska w Warszawa

Jcycu

Czy ds się tu zarobic miesięcznie powyżej 2000?

Rafał
@Jula

Badanie może być niezaliczone z różnych powodów - błędnie zrealizowany scenariusz, brak nagrania albo złej jakości, ucięte nagranie, obniżone wynagrodzenie albo ocena może być z powodu literówek w ankiecie albo sprzecznych komentarzy typu w jednym pytaniu zaznaczam, że zaproponowano coś, a w opisie kilka pytań dalej, że nie zaproponowano itp. W zależności od ilości badań, karencji można średnio wyciągnąć między 100 a 200zł, ale może się trafić miesiąc gdzie będzie np. 500-600zł. Nie można tego traktować jako stały dochód, bardziej dorywczo.

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez DIVE Polska dla pracy jako Tajemniczy Klient są dla was satysfakcjonujące?

onaaa

Słabizna. Bardzo niskie stawki, bardzo czesto podwazane ankiety.

Agata Nowy wpis

Hej. Możecie napisać jak wyglada praktyczne zadanie na jednym z etapów rekrutacji o którym piszą na stronie firmy? Jest mowa o testowej wizycie. Proszę napiszcie coś więcej na ten temat. Bo nie bardzo wiem czego się spodziewać :P

Nowaa Nowy wpis

Czy w Dive jest umowa zlecenie za pracę jako tajemniczy klient?

Audytor Nowy wpis
@Nowaa

Tak, dają umowę zlecenie za byciem tajemniczym klientem - audytorem. Odprowadzają od niej składki do ZUS.

Audytor_Kraków. Nowy wpis

Na plus: płacą. Na minus: źle płacą.

Mona

Pracowałam dla Dive jako tajemniczy klient jeszcze do niedawna, ale podziękowałam za współpracę, bo jest to najgorzej płacąca audytorom firma tego typu. Płacą mniej niż 50% stawki, jaką dostaje się za inne, identyczne badania w innych firmach. Do tego skąpią na dojazdach. Powinnam miesięcznie dostawać za dojazdy z 300-400 dodatkowo, ale koordynator mówi, że może mi doliczyć tylko sto kilkadziesiąt, bo góra mu skąpi na dojazdy i on naprawdę nie ma. To nie jego wina, że nie ma środków, budżetu na to, ale to wstyd i hańba dla firmy, że stawki za badania ma najniższe, a do tego nie płaci ludziom za dojazdy tyle, ile powinni dostać, i ludzie dokładają do tego interesu, przynajmniej tymczasowo, bo koordynator po prostu w innym miesiącu, jak mu zostaje coś z dojazdów, płaci mi zaległe z poprzednich miesięcy, ale przyznaje, że aby to zrobić, nie płaci za dojazdy innym ludziom w danym miesiącu, i dostaję pieniądze za nie dlatego, że nie dostaje ich kto inny. Tak się nie powinno robić. Koordynatorzy w Dive bardzo krytykują swojego pracodawcę za niskie stawki. Próbowali ponoć rozmawiać z górą, bo ludzie nie chcą im robić badań i rezygnują, albo robią badania tylko w mieście, nie chcąc wyjeżdżać poza swoje miejscowości, bo kto będzie jeździł za darmo? Jako audytorka wiem, że część audytorów próbuje się zgadać, że przestanie robić Dive badania w kluczowych dla nich lokalizacjach — po prostu pewnego miesiąca odmówią wszyscy i forma nie zrealizuje badań i będą musieli płacić kary klientom za to, że nie rozdali audytów. Robiłam im dużo badań i zrezygnowałam, więc jak teraz będzie niedługo masowy strajk innych audytorów, którzy po prostu nie przyjmą badań do realizacji, bo przecież nie mają takiego obowiązku, to zobaczymy, jak firma zareaguje. Jest masa firm tego typu na rynku i płacą całkiem dobrze, i naprawdę się zarabia, podczas gdy w Dive się do interesu dokłada, ku uciesze właścicieli... Zobaczymy już niedługo, jak się audytorzy skończą zgadywać i nagle im kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt osób odmówi do przyjęcia badań, a będą to też osoby jeżdżące w trasy, często za darmo robiąc firmie grzecznościowo badania praktycznie na wsiach... Góra będzie zmuszona dopłacić, by mieć to zrobione. Będę obserwować z zaciekawieniem sytuację, czy w ogóle coś to da.

Duży
@Mona

Stawki już od dawna były beznadziejne, a powyższa opinia tylko utwierdza mnie że odejście było słuszną decyzją.

Mona
@Duży

No ja zrezygnowałam, bo robię badania dla kilku innych firm, które naprawdę godnie płacą, a już pieniądze na dojazdy są zawsze, bo koordynatorzy nie mają limitów. Koordynator z innej firmy mi powiedział, że nie mają u nich limitów be budżecie na dojazdy, nie jest zmuszony części ludzi w danym miesiącu nie płacić za dojazdy, by zapłacić innym, a w Dive to norma. Do tego za dojazdy Dive stawki ma najniższe, bo już niejedna firma mi daje 60-75 groszy za kilometr, a u nich to niby 45 groszy było, jak robiłam ostatnie badania, co jest kpiną. Od jednej firmy ostatnio nawet dostałam wyjątkowo 1 złotych za kilometr, 100 złotych za dojazd do miejscowości oddalonej o 50 kilometrów ode mnie, do tego stawka za badanie 200%, bo im zależało, a Dive nigdy nie daje nic więcej, nawet jak szuka na ostatnią chwilę... Dziwne, że dla tej firmy jeszcze ktokolwiek coś robi.

Txt.202
@Mona

A jakie firmy polecasz? Zadzwonili do mnie właśnie z divy czy chce zrobić kilka badań

Klara

Można znaleźć gdzieś ogłoszenie o pracę, skoro piszesz, że szukają teraz pracownika? Dajcie znać jak bardzo obniżone są te stawki i jakie wymagania trzeba realizować dodatkowo.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie DIVE Polska. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Praca dodatkowa - audytor - Zamość?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Duży M

Zero satysfakcji finansowej, i dodatkowe testy z pytaniami nie związanymi z audytem. Generalnie szkoda czasu i pieniędzy bo stawki na żenująco niskim poziomie.

@Duży M

To jakie zarobki można wyciągnąć na tym stanowisku skoro mówisz o braku satysfakcji finansowej? Chociaż więcej coś niż najniższa krajowa? O jakich testach mówisz, często są, rozumiem że pracownicy są jakoś z tego rozliczani?

miki
@Duży M

Zdecydowanie się podspisuje pod tym żenujące stawki a jeszcze i tak się czepjają wszystkiego żeby nie zapłacić

@miki

A można konkretniej? Żenujące, tzn. jakie dokładnie? Na równi z minimalną czy jednak te kilka stów więcej? Mógłbyś podać jakiś przykład sytuacji, gdzie faktycznie się czepiali? Obcinają za to wynagrodzenie czy jak?

Tajemniczy
@Jan

Generalnie nie rozumiem pytania o minimalną krajową itp. - badania TK są wszędzie traktowane jako dodatkowa praca, nie jest to praca by się utrzymać. Jeśli chcesz dorobić parę stówek, mieszkasz w mieście gdzie realizuje się dużo badań, robisz to skrupulatnie zgodnie ze scenariuszem badania, to zarabiasz to na co się umówisz. Każdemu może zdarzyć się pomyłka, ale jeśli to jest przypadkowa pomyłka to okej, jesli robisz coś niezgodnie z wytycznymi to wtedy chyba nikt nie może się dziwić, że nie dostaniesz kasy :)

Diana
@Tajemniczy

No mi właśnie o taką pracę dodatkową by chodziło? Myślisz, że tak tysiaka miesięcznie byłabym w stanie wyciągnąć, no i przy jakim nakładzie czasowym, mam na myśli ile czasu musiałabym dziennie spędzić by coś sobie dorobić? A dają jakieś premie do tego lub co jakiś czas podwyższają stawki za badania?

Yorker

Bardzo niskie stawki a wymagania bardzo wysokie, wykorzystywanie ludzi,

@Yorker

No to co przykładowo wymagają i za jakie konkretnie kwoty? Napisz, bo bardzo mnie to ciekawi. Czym niby przejawia się to wykorzystywanie?

onaaa

Słabizna. Bardzo niskie stawki, bardzo czesto podwazane ankiety.

Zachęcam do nie robienia badań w (usunięte przez administratora). Stawki "głodowe". Drodzy audytorzy audyt jest po to, żeby uciąć pracownikom sieci premie. Nie wartego tego robić, trzeba robić z siebie donosiciela za jakieś "psie pieniążki". Zachęcam do rozmowy.

Aleksander

To audyt powoduje ucięcie premii? Chyba jak wyjdą jakieś nieścisłości bo jak wszystko jest prawidłowo to przecież nie zabierają nikomu kasy, nie? Te psie pieniądze to ile według ciebie? Padło już takie pytanie ale nikt nie napisał. A przydałaby się konkretna informacja co od stawki żeby było przejrzyście.

@Aleksander

stawki coś około do 40 zł

Za jedno zlecenie dla tajemniczego klienta, czy chodzi ci, ze na godzinę tyle płaca?

Za jedno badanie, jako TK nie pracujesz na stawce godzinowej. Tylko, ta kwota to jest jest miej więcej, oczywiście.

Elizka

A ile czasu trzeba poświęcić, aby takie jedno badanie zrealizować? Chciałabym wziąć w tym udział pierwszy raz i nie mam pojęcia, jak to wygląda, więc wolę dopytać...

Jcycu

Czy ds się tu zarobic miesięcznie powyżej 2000?

Ona
@Jcycu

Żartujesz może zero odejmij

Ryszard
@Ona

To ile dokładnie można zarobić pracując w firmie DIVE Polska? Jesteś w stanie mi to napisać tak dokładnie? Strasznie interesuje mnie ta kwestia, więc może to napiszesz? Z góry dziękuję.

mozetak
@Ryszard

Ale pracując w załodze Dive jako np koordynator czy jako Tajemniczy? Jako tajemniczy to różnie, ale z pewnością nie 2000 zł. Realnie to między 500-1000 zł w zależności od zaangażowania w ilość badań i przede wszystkim zależnie od dostępności badań.

@Ryszard

ankieta platna od 10 zła chyba najwiecej 110zł, Ile zrobisz tyle zarobisz. Ale poprawek mnóstwo.

Joanna
@ona

Czyli to raczej taka dodatkowa praca i nie da się miesięcznie zarobić tyle, żeby z tego wyżyć? :) Macie tam jakiś klucz wg którego macie działać żeby może uniknąć dużej liczby poprawek? A no i byłabym wdzięczna jakbyś dała znać czy trudno jest się tam załapać do pracy i ew. czy sama rekrutacja jest jakaś skomplikowana :)

@Joanna

raczej nie ma opcji żeby dostać tyle zadań żeby sie utrzymywać z tego nie zwracałem uwagi na inne miasta ale w trójmieście ilość badań jest znikoma i to ciągle te same których nikt nie chce brać zostają a stawki jak juz wspomniane wyżej było są takie że nawet jak złapiesz 4-5 badań ,które też nie jest powiedziane że zostaną ci przydzielone, to zarobisz może góra 100-150zł przy dobrych wiatrach. a mogą ci też odrzucic badanie.

Jula
@Jan

To co trzeba zrobić, aby takie badanie nie zostało odrzucone, są jakieś kryteria? Powiesz ile mniej więcej czasu poświęca się na jedno badanie? chcę sobie obliczyć, czy czasowo mi się to opłaca.

Rafał
@Jula

Niestety ucinają wynagrodzenia bez możliwości merytorycznego odwołania. Nie polecam. Już kilka razy tak ze mną postąpili. Szkoda nerw...

Kamil

To nie dostajesz stawki na którą się umówiłeś? Czemu nie można tego wyjaśnić? Część wynagrodzenia to premia i dlatego stawka jest ruchoma?

Czy poziom wynagrodzeń w DIVE Polska uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Bydgoszczak.pl 26 września.

Ak

Bardzo niskie stawki. Poleciłam firmę, ale widzę , że praca u nich nie ma sensu. Więcej wydajesz, jak zarabiasz. Badania głównie zakupowe, na które musisz wydawać swoją kasę, by potem co ją oddali .

@Ak

Na badaniach TK nic się nie wydaje. Zawsze zwracają wydane pieniądze, ale przecież nikt nie zmusza do wybierania audytów z zakupem, bo większość jest informacyjna. Czego się spodziewałaś? Że najpierw dostaniesz kasę, a potem może wydasz na badanie, a może nie? :) Przecież nawet w pracy na etat płacenie ze swoich i przyjście po zwrot jest całkiem normalne. W delegacjach jest wręcz jedyną możliwością - bo najpierw fv, a potem pieniądze.

Duży M
@Ak

Dokładnie, stawki tak już śmieszne, że lepiej siedzieć w domu. Odeszliśmy w kilka osób i nie mamy zamiaru wracać. Niech sobie (usunięte przez administratora) szukają gdzie indziej . Tyle w temacie

Grażyna

Widzę, że audytorzy sobie dyskutują :) Czy ktoś z (usunięte przez administratora) zechce dać znać, jakie są widoki na pracę koordynatora projektu Mystery Shopping w tym roku, najlepiej w ciągu kilku miesięcy? Ilu lat/miesięcy doświadczenia wymagacie, jakie zarobki?

Ula

Witam a ja wróciłam po kilkuletniej absencji w firmie Dive i jestem bardzo zadowolona. Ok, stawki nie za wysokie i czasami trzeba za co a zapłacić- później oddają ale warunki są bardzo przejrzyste, logując się do systemu widać na jakim etapie są audyty, bardzo dobry kontakt z koordynatorem jak dla mnie jest Super i polecam.

Jan

Miejmy nadzieje że firma mocno ucierpi na kryzysie. Co do plusów koordynatorzy. Co do minusow Cala reszta. Czyli upierdliwi sprawdzajacy. Absolutne (usunięte przez administratora)

nieważne
@Jan

o tak, sprawdzający są upierdliwi i czasem wręcz wydaje się, że coś upierdzielą po złośliwości

@nieważne

A jakie są zarobki w DIVE? Jesteś zadowolony ze swojej pensji? Czy są tu jakieś dodatki i benefity pozapłacowe? Czekam na szczegóły :D

@nieważne

O tak. Chyba mają jakiś procent z tego.

Zosia

Lubię DIVE ponieważ mają jasne warunki zatrudnienia i dobry kontakt z załogą. Często robię dla nich badania i nigdy nie spotkałam się z problemami. Pracuję też dla innych firm i DIVE jest jedną z moich ulubionych.

Agata
@Zosia

Jasne warunki zatrudnienia czyli w sumie jakie? Możesz je tutaj opisać? Co możesz napisać o zarobkach w tym miejscu?

@Agata

Bardzo niskie zarobki.

Niedoszły audytor

Byłem zarejestrowywany w bazie, nie robiłem audytów u nich. Mam spore doświadczenie w pracy jako audytor (~ 30 banków, 20 salonów samochodowych na całym pomorzu). Szukali audytora ażeby "zrobił" salon samochodowy z umówieniem wizyty i jazdą próbną, przysłali mi maila z ofertą. Zgodziłem się. Chciałem się zapoznać z ankietą - musiałem przebrnąć przez test (bardziej porąbanego dziwactwa w życiu nie widziałem). Postanowiłem zrezygnować, po rozmowie o rezygnacji, koordynator obiecał usunąć test. Wiem że mieli nuż na gardle TERMIN koordynator usuną test. Po wykonaniu audytu, zabrałem się za wprowadzanie wszystkich dany. Napiszę grzecznie - mnóstwo pytań nie związanych z audytem, jakoś przez to przebrnąłem. Trzepnęli że komentarze były za mało opisowe, prosili o poprawę, poprawiłem dodając "bzdety" z niczym nie związane. Następne pretensje to że dołączyłem fotografii każdej ze stron 30 kartkowej oferty dedykowanej na moje potrzeby. Dołączyłem fotki stron tytułowych. Nie wytrzymałem - krótka rozmowa z koordynatorem ... za 80zeta mam robić (usunięte przez administratora)zdjęć i je przesyłać do formularza ??? Zajęło by mi to cały dzień. Ostra wymiana zdań ... muszą szukać innego "naiwniaka" Do czego zmierzam: Wynagrodzenie za audyt wynosił 80zł trzeba było się zapoznać z instrukcją ~ 40 stron A4 "pokonać" test (bardziej zawiłego tekstu w życiu nie widziałem) (usunięte przez administratora) Podsumuję to takim zdaniem - w tej firmie jest za wiele "(usunięte przez administratora) w garsonkach i garniturach"

Arahiel
@Niedoszły audytor

Dzięki za wyczerpującą opinię. Aktualnie rekrutują i chciałem zaaplikować, jako dodatkowe źródło dochodu, ale po przeczytaniu opini na ich temat dałem sobie spokój. Przy obecnych cenach paliwa 80 zł do salonu i z powrotem ,to Bolt kosztuje ;) nie mówiąc o poświęconym czasie. Dno i wodorosty

Imper
@Niedoszły audytor

Mnie przeraża najbardziej ten "nóż" co do zarobków nie wiem raczej nie będę aplikować. Ale serio niektórzy wymagają milionów, a po polsku ledwo piszą...

Sebastian

Do tej pory nie otrzymałem wynagrodzenia za badanie z GRUDNIA

Krystyna
@Sebastian

I co, masz już to wynagrodzenie? Firma się jakoś wytłumaczyła z tak długiego czekania na pieniądze?

@Sebastian

I co w tym dziwnego? Jeśli partia kończyła się w styczniu, to wynagrodzenie dostajesz w kolejnym miesiącu 25. Nie czytało się umowy, co?

Karo

Xd napisal to w lutym a ty piszesz ze w styczniu 25 daja

@Karo

Na pewno? A nie chodziło, że w kolejnym miesiącu tj., 25 luty przypadkiem? Bo pisał, że jeśli kończy się w styczniu. To tak właściwie jak to aktualnie wygląda z tymi warunkami wypłacania?

Zosia
@Aneta

Dzień dobry, Dokładnie tak to wygląda. Jeżeli badania zrobię w styczniu to wynagrodzenie dostanę w marcu. Dość długo trwa przetworzenie badań ale nigdy nie spotkałam się z niewypłaceniem wynagrodzenia.

@Zosia

Nigdy o czymś takim nie słyszałam ale to dobrze, że wszystko jest wyrównane. Ale w tym marcu wpadają wszystkie transze czy to jakoś rozłożone w czasie na kolejne miesiące będzie?

Kreska
@Aneta

Za styczeń wypłata jest w marcu, za luty w kwietniu, za marzec w maju... Tak jest w wielu ośrodkach badawczych, z tego co pracuję od 10 lat. Ten pierwszy czas oczekiwania na kasę jest faktycznie dłuższy, ale potem, jak robisz regularnie audyty to środki są co miesiąc.

@Kreska

Ok, łapię. Czyli na rozmowie to mówią i nikt niespodzianki nie ma? Coś jeszcze warto wiedzieć?

Lil

TK to praca na zlecenie, więc o premiach nie ma mowy. Czasem, jak kończy się termin i zadanie trzeba wykonać "na już", to coś dorzucą.

@Lil

Szkoda. A godzin jest dużo? W sensie będzie tak mniej więcej cały etat? Czy to typowo dorywcza praca?

@Stefan

Typowo dorywcza. W dużych miastach możesz wyrabiać kilkaset złotych, ale w mniejszych na pewno nie. Badania obejmują sieciówki, gdzie tk przychodzi raz na miesiąc/kwartał/pół roku. Do tego są okresy karencji w danym miejscu - np. pół roku nie możesz zrobić kolejnego badania, żeby Cię nie rozpoznano.

Agnieszka
@Lil

Jak wygląda rozliczanie z takiego badania? Oddają wam kasę za to, co np musicie kupić? Dużo jest w ogóle marek do których chodzi się na badania?

Max

Na ktoś info długo się czeka na wynagrodzenie po wykonaniu badania? wypłacają na czas? za kilometrówki płacą?

Co wchodzi w socjal DIVE Polska?

Lil

To jest zlecenie. Nie ma socjalów.

@Lil

Nie ma opcji przejścia na UoP po jakimś czasie?

Emilia

Trochę te stawki o których piszecie mnie przeraziły. Nie ma tu osoby która jest zadowolona z pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o DIVE Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w DIVE Polska?

Zobacz opinie na temat firmy DIVE Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DIVE Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DIVE Polska
2.2/5 Na podstawie 56 ocen.
  • Topiel 23
    00-342 Warszawa