Opinie o Grupa Kęty w Kęty

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Grupa Kęty. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Grupa Kęty o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja sztabek, gąsek, wlewek metali niezależnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Kęty w Kęty

Miałem ochotę gościć w tej firmie. Jednym słowem dno. Zaczynając od samego początku. Szkolenie na każdym stanowisku wygląda tak . Gnębią lubi , wykorzystuja na każdym kroku. Szkoląc się na prasie , po jednym dniu się nie nadajesz. Pracownicy którzy szkola nie mają zielonego pojęcia o życiu tylko siedzą na jednym i tym samym stanowisku po 15 lat , ubliżają wyzywają tekstami ( matole czy (usunięte przez administratora)wyśmiewaniem się z ludzi oraz to co niektórzy mają czyli (zazdrość). Kierownicy i majstrowie nic z tym nie robią można zgłaszać i nic . Pracownicy co już tam nie pracowali byli obgadywaniu ze sie do niczego nie nadają. Z pokolenia na pokolenie gnębienie i ublizanie. Nawet na szatni prowadzac rozmowę z kimś innym wtrącają się i jacy to nie są to mądry , a słoma i bieda z botów wystaje . Nawet niektórzy szkoły skończonej nie mają ale jacy to nie są fachowcy , a na każdej prasie z uzależnieniami ( hazardy i długi i nie wymienię jeszcze czegoś. ) Nie omijając słynnej mistrzowki . Mistrzuniami to są ale jak Ci Panowie daj 2 zł oraz spominajac zacnych brygadzistach którzy tylko Patrzą w kamery i grosza ze jak piec spakowany nie będzie to zobaczycie .. I ich głupie docinki. Chodzenie z hali na hale po 7 , 8 razy . Zwracam się z prośbą do Administratora ze tu nie ma żadnych przekleństw to dlaczego mogę moje komentarze zostają usunięte za prawdę? PS rozbiłem na różnych odziałach na Grupie Kęty ale oddział ZM jest dramat ! Pozdrawiam .

@Tomek

Po części się zgadzam, ale patrząc kogo obecnie się zatrudnia (ludzi którzy z kalkulatorem nie potrafią liczyć). To marnie widzę przyszłość tego zakładu. Wszech wiedza po jednym dniu: albo się nadajesz, łapiesz szybko albo nie kumasz. Jedni nadają się do pakowania, inni na prasę jeszcze inni do wszystkiego i wyjątki którzy przypadkiem się tu znaleźli. Jeśli robiłeś na kilku działach to albo robota ci nie siedziała albo się nie nadawałem. Co do obgadywania to wystarczy mieć wywalone.

Naprawdę nie polecam żadnym osobą chcących się zatrudnić wydziału ZPA! W tym momencie jest to najgorszy z wydziałów pod względem pracy jak i zarządzania. Wiele osób zwalnia się, ponieważ gdy pyta się kierownika o „podwyżkę” można usłyszeć zdanie „nie ma i nie będzie”, „jak ludzie zaczną robić dobrze swoją pracę, przestaną robić braki może wtedy się cos zmieni”. Jeśli chodzi o ludzi i ich pracę nie ma się co dziwić że są braki jeżeli dla „szanownego kierownika” ZPA najważniejsze są TONY i PREMIE kwartalne, ludzie mają robić więcej i więcej, gry zrobi się trochę mniej sztuk to trzeba mieć bardzo dobre wytłumaczenie dlaczego zrobiło się np 2 sztuki mniej niż poprzednia zmiana. Ostatnie przyjęcia pod Grupę Kęty były 01.01.2022, czyli prawie 2 lata temu… więc nie dziwne że ludzie pracujący tutaj dość długo zarabiają po 28zl na godzinę, a od stycznia 2024 roku przyjdzie jakiś młody człowiek, będzie zarabiać 27,70zł, to jest kpina że ludzie z dużą wiedzą np na temat obróbki CNC mają zarabiać 30 groszy więcej od gościa który nie umie nawet trzymać w ręku wkrętarki.

Hunter

Witam, Ostatnio widziałem ogłoszenie na stronie ...Operator maszyn pras i wybiegu.Na czym polega ta praca? Czy to jest samo pakowanie produktów,czy kręcenie w maszynie? Ile trzeba przerzucic takich profili na zmianę liczone to jest na metry/kg ,? Pozdrawiam

Katarzyna

Serio kierownictwo nie wie o tym, jak się mają pracownicy? A to HR nie prowadzi ankiet czy badań wśród pracowników właśnie co do jakości pracy? A jak robią to wyniki nie trafiają do kierownictwa?

Dominika Nowy wpis

Hej. Wytapiacz Metali ma wpisane mile widziane uprawnień ale też jest wzmianka w benefitach o tym, że ogólnie kursy są dodatkowo oferowane. Prócz tych na wózek czy też suwnice jakie jeszcze są organizowane w ramach tego stanowiska?

Nowy Nowy wpis
@Dominika

Jakie zarobki na rękę na tym stanowisku?

Kkk Nowy wpis
@Dominika

W ramach tego stanowiska raczej nie. Tylko suwnica (suwnica obsługiwana z góry) i wózki. Z czego też trzeba mieć suwnice z poziomu zero przydaje się przy ładowaniu Piecy Ebner.

Zaciekawiło mnie to tutaj czyjeś stwierdzenie o tym, że pieniądze się występują tutaj ale tylko dla wybranych, jak to należy rozumieć? Nie wiem na ile martwic się teraz o zarobki podczas pracy jako specjalista ds. zakupów a mam zamiar aplikować na ten właśnie dział. Opowiecie o nim? Teraz jak szukają to ze względu bardziej na rozwój czy jednak jakaś rotacje?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jest tu ktoś kto może coś napisać o dziale finansowym ? Jaka atmosfera w dziale, nadgodziny są codziennością, czy procesy ułożone na tyle dobrze, ze sporadycznie się tylko zdarzają?

Mistrz

Podobno szykują się jakieś związkowe podwyżki. Prawda to?

Chose
@Mistrz

Prędzej wycieczkę załatwią niż podwyżke.zwiazki są miękkie jak parówka berlinka.trzeba się zjednoczyć tak jak rolnicy to może przejrzą na oczy że ludzie za najnizszą pracują i po 3 lata na podwyżki czekają .a tu firma prestiżowe nagrody zbiera ktoś by pomyślał ale tak mają eldorado.i to wszystko zasługa tych małych robaczków które mozolnie zasuwają w wekendy kosztem rodziny na ten prestiż na giełdzie.ludzie najwyższy czas przejrzeć na oczy i dzialać bo na ZZ niema co liczyć oni nam nie pomogą .trzeba wsiąść sprawy w swoje ręce

Odlewniczy
@Chose

Nie ma szans, że ludzie pójdą. Gadają tylko na halach i korytarzach po kątach i nic więcej. Są upupieni i dobrze im w tym bagienku… Taka prestiżowa spółka, a zarobki jak w trzecim świecie! Za co te certyfikaty, nagrody, wyróżnienia?

AluMistrz

Chyba ktoś tutaj ma nieaktualne informacje. Rozmowy już były i nic z nich nie wyniknęło konstruktywnego dla pracowników niestety. Rozmowy płacowe miały się odbyć w 2 kwartale 2023. Zaznaczam, że mamy 2 kw. 2024…

Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Niestety to nie jest praca dla osób które przychodzą do pracy by pracować .W pierwszy dzień od mistrza usłyszałem "Czego chce ?" Już na wstępie zapowiadało się " dobrze" . Trafiłem niestety na dział 3500 gdzie przez trzy miesiące ( chciaż chęci do pracy miałem i zapał też był ) niestety poza pretensji i personalnego obrażania od liderki i jej zastępcy i paru popleczników (tak ich określę) niczego nie udało się otrzymać . Na innych halach nie było żadnego problemu . Praca jak dla mnie zła nie była . Tylko niektórzy ludzie na 3500 .......

Witam czy podstawa specjalisty ds. BHP jest stała i niezależna od mile widzianych z oferty? mam na myśli chociażby do szkolenie na auditora wewnętrznego lub też znajomość angielskiego chociażby. potrzebuje założyć próg maksymalny, który mogą zaoferować

@Tomek

Jak w zakładce z ofertami pracy podają w ofercie dla operatora urządzeń wybiegów pras, że przyjmą 15 osób, to czy to aktualne info? I skąd taka liczba wakatów by była? Piszą przecież, że są kursy i szkolenia, a w godzinach pracy można robić zajęcia językowe. Pozostaje więc może się dowiedzieć, ile oni płacą za tego typu robotę?

Zatrudniony

Skoro nadal to ogłoszenie "wisi" to znaczy że ludzie przychodzą i odchodzą. To robota której nie chcą nawet "promowani" pracownicy z Ukrainy bo tam trzeba (usunięte przez administratora) I na marginesie - jako operator wybiegu pras kurs językowy jest Ci zbędny. Pozdrawiam, jak masz krzepę Pudziana to zrobisz karierę.

Angela
@Zatrudniony

Może i zbędny ale tu przypadkiem nie chodzi o jakiś rozwój osobisty? Pracodawca nie dba o to? Teraz nie wiem jak to intepretować, tylko w biurze jest dostęp do kursów językowych czy jednak każdy jeśli chce to może skorzystać? One są w godzinach pracy?

@Angela

Tak sądzę. Na pewno w biurach korzystają z kursów językowych jak i dofinansowania do studiowania. Jakieś warunki pewnie stawiają. Produkcja ma zasuwać.

@Angela

Na produkcji również są szkolenia ale to dotyczy pracy wykonywanej na stanowisku, np. kurs operatora suwnicy czy wózka widłowego.

@Zatrudniony

I w druga stronę to już nie podziała? :) mam na myśli te kursy operatorów chociażby. gdyby ktoś z biura wyraził chęć zrealizowania go to miałby na to szanse? Czy zdarzało się, że ludzie przechodzili pomiędzy działami?

Oluś

Cześć, orientuje się ktoś w płacach tam? Przeglądałem ogłoszenia i znalazłem do nich na Technologa w Zakładzie Stopów Miękkich, ale nie ma podanych stawek. Może tutaj ktoś był na rozmowie i coś mu już zaproponowali? albo po prostu wie, bo pracował itp? Byłbym wdzięczny za podanie, jak to wygląda.

Magda

Czy macie jakieś przyjęcia dla kobiet ale nie przez agencję tylko odrazu pod Grupę Kęty.I czy warto się tam przyjmować

@Magda

Na firmowej stronie nie brakuje ogłoszeń. W tym i dla Specjalisty ds dystrybucji i rozliczeń mediów energetycznych. Napisano w nim o umowie o pracę, kursach, w tym językowym w trakcie godzin pracy, czy o benefitach i świadczeniach na dzieci. Dlaczego też chciałbym wiedzieć, cz pierwsza umowa o pracę jest już na stałe? No i również o tym, ile mogą płacić pensji zasadniczej? Kto ma tym rozeznanie i pomoże?

Pomocny

Dlaczego nie umówisz się na rozmowę? Kto ma Ci podać wynagrodzenie skoro nie napisałeś jakie masz wykształcenie, doświadczenie i umiejętności. Płaca jest powiązana z umiejętnościami. Dla wszystkich zainteresowanych wysokością pensji jest prosta odpowiedź: płaca minimalna. Dopiero jak pokażesz co faktycznie potrafisz to płaca zostaje urealniona.

To na tych rozmowach bardziej szczegółowo już o nic nie pytają? :D zaciekawiła mnie ta odpowiedź o posiadaniu pojęcia w elektronice i elektromechanice dla elektromechanika właśnie. Na stronie w opisie wymogów oczekują jakby nie patrzeć wyksztalcenia kierunkowego jak również umiejętności. SEPy są mile widziane, wiec pracodawca pomaga w ich wyrobieniu? Innych uprawnień także?

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Grupa Kęty na stanowisko Elektromechanik?

Co to za prezentacja zarządu będzie miała miejsce w zasadzie za tydzień? Po wejściu na stronę firmową macie komunikat, że 19-tegp się odbędzie, można dołączyć do jakiejś transmisji. Zmieni to cos w docelowych warunkach zatrudnienia? ktoś coś słyszał? Opiszecie sytuacje, bo nie wiem czy o prace się pytać? Jak patrzę po wpisach to niektórzy na pytania i tak nie odpowiadają.

czy w tym zarządzie będa wysokiej klasy specjaliści jak MROWIEC,BURZEJ,DOMAGAŁA....

@pracownik

Nie wiem jak tam z tym zarządem, o którym tu piszecie ale faktycznie mnie również zaciekawił kiedyś tamten komunikat, czy ktoś podejmie się szerzej tego tematu? W jednym wątku pisali także, że należy zapomnieć o średniej krajowej ciekawi mnie na ile to uzasadnione? nawet teraz po nowym roku nie będzie co na nią liczyć?

Skąd tak w sumie macie właśnie takie informacje? i co to może dodatkowo wnieść w ich warunki pracy? pytam, bo nie miałem wcześniej z tym styczności. Chciałem tu przyjść na UR do suwnic, myślicie ze w tym zakresie warto?

dlaczego nowi pracownicy są gnębieni?ktoś wytłumaczy dlaczego panuje taki (usunięte przez administratora) ?

Czy na stanowiskach np. ślusarz narzędziowy czy elektromechanik, można się zbliżyć do wynagrodzenia na poziomie średniej krajowej?

MG
@Michał

Zapomnij o średniej krajowej, na ZPA nigdy !!! dr i były brygadzista UR Ci na to nie pozwolą nawet jak będziesz wchodził im w (usunięte przez administratora) Wszystko zamiata pod dywan w za szklanymi drzwiami, a jak pójdziesz do HR to masz u nich (usunięte przez administratora) Nawet dzień dobry nie powiedzą już nie wspomnę o podaniu dłoni na przywitanie.

Anita

Hej czy ktoś przyjmuje się na pakowanie? bo widziałam ofertę ;) Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda tam praca?ciężko czy idzie się przyzwyczaić ? Czy raczej rzucają po nowych stanowiskach?

Znalazłem ogłoszenie na kierowcę transportu wewnętrznego, ale chciałem tu zapytać, bo nigdy nie pracowałem w systemie czterobrygadowym, który tam podają, że jest, jak to w praktyce wygląda i ile tego dodatku za pracę w nim przysługuje? Wspominają o czymś takim, może się opłaca bardziej faktycznie niż zwykły system?

Użytkownik7

Witam, jest ogłoszenie na elektromechanika, czy można zarobić na początek 4500zł netto czy może mniej?

Ja mam dobre
@Użytkownik7

Po 10 latach z systemem i nadgodzinami.

@Ja mam dobre

Poważnie? Czemu dopiero po 10 latach? To potrzebują aż tyle czasu, żeby przekonać się do pracownika i dać mu podwyżkę? Na każdym stanowisku tak jest? A bez nadgodzin to ile wychodzi na rękę?

Zbigniew

Jest ogłoszenie o pracy do działu utrzymania ruchu (mechanik, elektromechanik). Jak tam wygląda praca, atmosfera, może ktoś podpowie ile można zarobić? Spełniam z nawiązką warunki na te stanowiska i zastanawiam się nad zmianą

edigrom
@Zbigniew

Atmosfera ...spoko charakter pracy też spoko zarobki, i tu już nie jest spoko bo kierownikiem utrzymania ruchu jest Ryszard skąpie serce. Facet bladego pojęcia nie ma o utrzymaniu ruchu, ale z jakichś powodów rządzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Kęty - Kęty

• Jak się pracuje w Grupa Kęty?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Kęty tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Kęty?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 14 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Kęty?

Kandydaci do pracy w Grupa Kęty napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Kęty