Opinie o Appen (Appen Butler Hill) w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Appen (Appen Butler Hill). Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Appen (Appen Butler Hill) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Appen (Appen Butler Hill) w Warszawa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Ile jest zmian w Appen (Appen Butler Hill)?

An Nowy wpis

Jak usunąć swoje konto i cofnąć wszystkie zgody które tam wyraziłam? Pogubiłam się w tym ich systemie i chce kompletnie zrezygnować

aquark

Appen (Appen Butler Hill). Praca jest zdalna. Pracujesz w Polsce a firma jest w USA. Płacą dobrze jak na Polskę (przy ich ogłoszeniach zwykle jest info 11USD/godzinę). Rozliczenia wypłaty - zero problemów, płacą na czas, kwoty jak należy. Pracowałem dla nich ponad rok (3 projekty + crowdsourcing) Rekrutacja: - trzeba znać perfekt angielski - testy jak w korporacjach + testy specyficzne dla projektów - następnie samokształcenie + egzaminy (jak ktoś zda to nawet płacą za przejście tych egzaminów) Egzaminy są do przejścia jak już zrozumiesz sposób działania tej firmy i programów . Nie wystarczy logika i wiedza - gdyby tak było tą robotę robiłyby komputery. Ważna jest interpretacja kogoś stojącego wyżej a nie Twoja. (zrozumiesz jak zobaczysz egzaminy :) ) Ty nie masz racji. Jak już zrozumiesz egzaminy są łatwe :) Pierwszy program w jakim dla nich pracowałem był super. Spokojna praca, bezstresowa, marzenie. Niestety program się skończył po 3 miesiącach. Ostatni program był koszmarem więc skończyłem z nimi współpracę. Na początku (trening )dostarczali 100% feedbacku. Już przy programie to się skończyło i feedback był statystycz nieieistotny. Byłoby ok gdyby mieli do pracownika zaufanie, można by spokojnie robić i ewentualnie obgadać co poprawić. Ale nie - totalna kontrola i cały czas coś im nie pasowało. Sami nie wiedzieli co, bo widzą tylko wskaźniki od klienta, a nie mają dostępu do danych na podstawie których te wskaźniki powstają (przynajmniej takie mam wrażenie). Skutek - wylatuje się z programu nie wiadomo za co. Takie "nikt nic nie wie ale już tu nie pracujesz". Jak już chwilę porobisz dla nich zorientujesz się że system jest do "zhakowania" (społecznie nie informatycznie) i da się dla nich z korzyścią dla siebie pracować nawet jak Ci się noga parę razy na programach powinie. Tyle, że z taką wiedzą i umiejętnościami znajdziesz ciekawszą i lepiej płatną pracę gdzieś za granicą. Niektórzy robią dla nich po parę lat i myślę, że nie narzekają. Ale szansę na taki rozwój wydarzeń ma promil aplikantów. Wszystko zależy od programu, szczęścia i statystyki :) Ja w każdym razie już im podziękowałem. Ale polecam zajrzenie choć na chwilę do tej firmy żeby zobaczyć jak działają korporacje i systemy ich klienta. Super doświadczenie zwłaszcza że za to płacą. To było o programach "Web search evaluator" itp. Mają jeszcze crowdsourcing. W crowdsourcingu raczej się dużej kasy nie spodziewaj. Można na piwo zarobić - jak nie masz nic innego do roboty i akurat jakieś zadanie pojawi się na Twoim koncie. Acha. Pomoc techniczną mają na amerykańskim poziomie call center. Tzn. jak jesteś zaawansowanym użytkownikiem i masz naprawdę problem z ich softem, to Ci nie pomogą, najwyżej prześlą Ci parę razy te same standardowe odpowiedzi. Wkurzające jest że za tą samą pracę Szwajcarom czy Norwegom płacą 3x więcej, no ale co zrobić. Generalnie firma na plus.

@aquark

Pisałeś może jakieś podobne projekty w liście motywacyjnym w ktorych brałeś udział? Co warto napisać w LM, żeby przyjęli mnie tam do pracy? Z góry dziękuję za odpowiedź

@aquark

Pracuje juz dla nich od pol roku i zastanowilam sie wlasnie, jak sie z tego rozliczyc w zeznaniach podatkowych?

Dori
@Marta

Marta, czy nadal tam pracujesz? Ile płacą? Jaki rodzaj umowy? Dziękuję za odpowiedzi

Paula
@Marta

Doszła może Pani do tego, jak się z tego rozliczyć :)?

M
@aquark

Ludzie na zagranicznych forach roznie pisza niektorzy mowia ze nie trzeba inni za trzeba. Doszedł ktos do tego jak to rozliczyc jesli trzeba?

Aldi
@aquark

Sory, ze powielam poprzednie pytania ale ciagle to jest dla mnie niejasne. Jak sie rozliczales z tych pieniedzy?

sh!T hAPPENs
@Aldi

stawka godzinowa zmalala do 6$. moj hinduski project manager zarabia prawdopodobnie jeszcze mniej. plus od tego zarobku odejmij prowizję dla serwisu Payoneer. jeszcze nie przeksiegowali mi wyplaty do mojego banku, rozlicze się jak z dzieła, 19% stawka podatku. obiecywali 20h/tyg pracy, jest max 10 przy dobrych wiatrach do konca sierpnia w moim projekcie. moge polecic jako dodatkową bo kokosow nie zarobisz.

Klaudia
@aquark

A jak wygląda kwestia rozliczenia wynagrodzenia za pracę? Musisz mieć działalność? Czy jakiś Pit przychodzi czy coś w tym stylu?

ingliszman Nowy wpis
@aquark

"Znać perfekt angielski"? No żart. Polscy leadzi dysponują trzecio- lub czwartorzędnymi umiejętnościami w zakresie języka angielskiego :) Do czwartej klasy podstawówki nie udałoby się dostać :)

Weronika Nowy wpis
@ingliszman

a tak w sumie to w którym momencie podczas pracy udało Ci się to zweryfikować? kiedy konkretnie z niego korzystają

ogarniator

Dziwna ta ich polityka. Konkurencja płaci 9 dolarów, a Appen 5.. Nie dziwne że rotację mają jak we młynie.

Mirosław
@ogarniator

Czyli jak płaca mniej niż u konkurencji to faktycznie ludzie wybiorą tam gdzie więcej zarobią. Tu są jakieś premie albo benefity, które podniosą tą wypłatę na plus?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Appen (Appen Butler Hill).
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Katarzyna

Hej, mogę prosić o kontakt telefoniczny do firmy?

Czarek
@Katarzyna

przyłączam się do prośby

Barbara
@Czarek

A to nie ma nigdzie na stronie albo w google?

g8
@Katarzyna

Oni nawet swoim pracownikom e-maili nie podają, tylko noreply@, a jak podają to i tak nic się nie da dogadać.

Czarek
@g8

czyli nie mozna sie z nimi w zaden sposob skontaktowac? Pomozcie ;)

Edith

Czy pracując w firmie trzeba założyć działalność gospodarczą do rozliczenia się?

Kacha

Zdecydowanie nie polecam. Z transkryptorami ustala się, że ich skuteczność musi wynosić 93%. Nieistotne, że przez cały miesiąc twoje accuracy wynosi 98% - jeżeli z uwagi na niską jakość dostarczonego materiału podwinie ci się noga i twoje accuracy jednego dnia spadnie np. do 92.80% dostajesz maila z pogróżkami, że musisz się ogarnąć, albo z dnia na dzień wisi nad tobą widmo nagłej utraty pracy ^^ O cięciu stawek w czasie trwania projektu lepiej nie wspominać. Dzisiaj przychodzi mail, że od jutra pracujesz za 40% mniej, czy ci się to podoba czy nie.

Barbara
@Kacha

Masakra. Opłaca się to w ogóle przy takich wahaniach?

datov

Te 5 dolarów na godzinę, które oferują, to w praktyce wychodzi najwyżej około $4/h. Jak się weźmie pod uwagę czas na egzaminy, zapisywanie się do programów czy sprawdzanie czy jest jakakolwiek praca, a najczęściej nie ma. Na wykładaniu towaru w markecie wychodzi się dwa razy lepiej.

dcd

Mam to samo co poprzednicy. Zaproszenia do projektów za jakieś stawki z trzeciego świata. Kiedyś nawet próbowałem ale zwykle kończy się to tym że trzeba przestudiować sporo materiałów przed kwalifikacją do programu, a jak się zakwalifikujesz to albo nie ma roboty albo jest przez chwilę. Lepiej zbierać butelki i puszki to lepiej się na tym wyjdzie, finansowo i zdrowotnie.

@dcd

Jak ja widzę w zaproszeniu przekierowanie do rejestracji na jakąś tam stronę, jakiejś tam firmy, to nigdy nie odpowiadam; zwykle jest wymóg egzaminu, co piszący potwierdzają, a potem "wpiszemy do bazy", jak robota będzie to damy znać. A jak już jest, to (usunięte przez administratora) po ogromnych nakładach pracy ze strony wykonawcy, jak zwykle bywa przy transkrypcjach. Szkoda czasu, a egzaminów nie muszę zdawać, by tłumaczyć - zdawałem z powodzeniem egzaminy międzynarodowe, kwalifikujące do zawodu tłumacza, nie potrzebuję kolejnego potwierdzenia umiejętności od jakiejś tam firmy, która masowo rozsyła zaproszenia, a to oznacza, że ma niski wskaźnik właściwej ceny do dostarczanej jakości, i traci wykonawców. Niech im maszyny tłumaczą, będą mieć za darmo ;)

Gutek

Współpracowałem z tą firmą przez dobre pół roku w projekcie polegającym na transkrypcji mowy na tekst. Początkowo jak mod, po osiągnięciu dobrych wyników przeniesiony zostałem do Quality Assessment. Wszystko było jasne i spoko do czasu, gdy z uśmiechem na ustach PO PÓŁ ROKU PROJEKTU ogłoszono pracownikom, że stawka za roboczogodzinę została zmniejszona o ponad 30% i że mogą zapomnieć o premiach za ilość i jakość pracy :) Rozumiem kontrakt międzynarodowy, niemożność osobistego dochodzenia roszczeń, ale niestety chińskie metody traktowania pracowników na rynku europejskim średnio mi się podobają. Więcej nie skorzystam.

Na jakie wsparcie w Appen (Appen Butler Hill) mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Jakiego kodeksu pracy?

Toż to zajecie dla freelancerów, nawet macierzynskiego nie da sie wypracować.

Kandydatka

Dziękuję za możliwość zapoznania się ze wszytkimi merytorycznymi opiniami. Nie zdecyduję się na współpracę z nimi.

metoo

Właśnie dostałem wiadomość z Appen że wyrzucili mnie z jednego programu bo stwierdzili że moja w nim praca nie spełnia standardów. Jak zwykle bez żadnych szczegółów, co niby nie tak zrobiłem. Sęk w tym że ja przy tym programie w ogóle nie pracowałem :-) Z tej firmy zrobiło się (usunięte przez administratora)

Mirosław
@metoo

Dostałeś wypowiedzenie z firmy w której nie pracowałeś? To bardzo dziwne. Może powinieneś się z nimi skontaktować bo to znaczy że ktoś inny nie dostał wypowiedzenia jak nastąpiła pomyłka. Ciekawe skąd mieli twoje dane że do ciebie napisali?

set

Uwaga na firmę Payoneer. Appen wypłaca wynagrodzenia tylko do niej. Dwa czy trzy lata temu wszystko działało ok ale teraz chcą od użytkownika danych typu skan dowodu osobistego czy dokumenty z banku. I to przy małych kwotach typu sto parę dolarów. To dość niebezpieczne z uwagi na to, że takie dane mogą wyciec i posłużyć do kradzieży tożsamości. Więc, rzecz jasna, takich danych im nie prześlę. Więc 2-3 lata temu nie było problemy wypłat z Appen przez Payoneera, ale obecnie nie mogę odzyskać pieniędzy od trzech miesięcy. Nie chcą wypłacać nawet bezpośrednio w swoim biurze.

@set

Jakieś brednie piszesz. Żadnych skanów dokumentów nie trzeba załączać.

Czy pracownicy w Appen (Appen Butler Hill) dogadują się między sobą?

zabawne pytanie

drogi moderatorze, to nie jest żadna praca zespołowa, nie ma okazji poznać innych osób - chyba że gdzieś na forach dyskusyjnych albo portalach typu GL, LI. komunikacja z leaderem w miare ok, ale trzeba bardzo dlugo czekac na odpowiedz.

Momika

Niestety nie ma jak się skontaktować z innymi osobami

Podejrzana sprawa. Ostatnio jestem zalewany propozycjami udziału w projektach. Choć do niedawna dostawałem może jedną propozycję na pół roku. Pewnie nikt już nie chce pracować za te stawki jak dla Afryki.

piotr

Witam. Miałem propozycję tłumaczenia napisów do filmów. Przeszedłem przez sito i dostałem propozycję – 25 USD za godzinę gotowego wideo :) 8-12 godzin roboty do uzyskania dobrej jakości dla profesjonalnego tłumacza :) Lepiej na ławce w parku posiedzieć i się poopalać. W chwili obecnej zrobiłem kolejne podejście do transkrypcji. Zarobek 5-7 USD za godzinę. Tragedia. Odbieram zaproszenia do kolejnych "projektów" od ponad roku. Nic nie zarobiłem bo warunki finansowe ze Bangladesh… Kilkanaście lat pracy tłumacza i przydała by mi się taka "zapchajdziurna" robótka między zleceniami. Nie da się :) Ostatnio wziąłem udział w projekcie Aragorn. Transkrypcja. Konieczność zainstalowania chińskiego oprogramowania dbającego o poufność danych klienta :) Odinstalowanie to pełny wipe systemu operacyjnego :) Ludzie na zachodzie piszą potem o zalewie spamu z podejrzanych serwisów. Lepiej omijać.

hc

Nie polecam. Nie traktują ludzi poważnie. Nie można odzyskać pieniędzy, które się niby zarobiło.

rater

Żenująca firma. Teoretycznie 5 dolarów na godzinę, tyle że tych godzin jest kilka w miesiącu. Jakby nawet była to regularna praca, to jakby płacić sobie ubezpieczenia, to to jest poniżej płacy minimalnej w Polsce. Za to ciągle jakieś egzaminy, testowanie, wyrzucanie z projektu za nie wiadomo za co. Nie da się zarobić i szkoda nerwów.

Mariuko5
@rater

Heh, to w porównaniu z tym, to QN-Europe to śmietanka :D

zuz

czy ktoś pracował przy transkrypcjach? jak się rozlicza z tej pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Appen (Appen Butler Hill) - Warszawa

• Jak się pracuje w Appen (Appen Butler Hill)?

Zobacz opinie na temat firmy Appen (Appen Butler Hill) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Appen (Appen Butler Hill)?

Appen (Appen Butler Hill)