IQ METAL

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o IQ METAL

08.09.2023 IQ  Metal Sp. z o.o. integrowało się  na  Pikniku Motoryzacyjnym

Jak zwykle była wspaniała zabawa, konkursy, rywalizacja, dobre jedzenie, atrakcje takie jak:

·        Symulator dachowania
·        Symulator zderzenia
·        Symulator jazdy rajdowej 5D (VR)
·        Turniej piłkarzyków, siatkówki i badmintona
·        Fotobudka 360

Patrycja

Operator frezarki CNC. Miałam przyjemność przepracować w tym miejscu 2lata i 8 miesięcy. Stwierdzam, że to naprawdę był dobry czas. Jako jedyne miejsce w Szczecinie dało mi szansę na rozpoczęcie nauki w praktyce jako operator frezarki. Więc jeśli ktoś chce zacząć przygodę w tym zawodzie, to tutaj ma szansę na przyjęcie. Trafiłam na jeden z chyba z lepszych działów w firmie. Lider mojego działu, jak i również kierownik, byli takimi osobami, jakich życzę tylko spotkać podczas swojej ścieżki zawodowej i to tak zupełnie szczerze bez wazeliny. Miałam już możliwość pracować w innych miejscach, i często gęsto kierownictwo wołało o pomstę do nieba i natychmiastowe zwolnienie (nawet by się przydało szkolenie czym jest mobbiing, ale to już inna sprawa). Więc na dziale na którym pracowałam, kierownictwo było na poziomie takim, że człowiek chciał iść do pracy. Co do samego stanowiska to sytuacja wygląda tak, że nie ma ustawiacza czy programisty. Pracownik jest programistą, ustawiaczem i guzikowym. Pielęgnacja maszyny również wchodzi w kompetencje pracownika, jednak sprawy serwisowe, zgłaszamy do utrzymania ruchu. Nowa osoba jest uczona przez obecnego operatora. Jednak brakowało może osoby, która by miała stanowisko typowego instruktora. Wtedy zapewne taka praca by szła płynniej. Mimo to z perspektywy czasu, preferuję taką samodzielną pracę od 0, gdyż takie stanowiska jak guzikowy to dla mnie nieporozumienie. Wychodząc z tej firmy wyciągnęłam sporą dawkę wiedzy, która zdecydowanie można wykorzystać na wielu obszarach ścieżki zawodowej. Minusy oczywiście są. Strasznie dla mnie niezrozumiałe zachowanie to to, że nie zatrudniano nigdy osób które miały doświadczenie za adekwatną kwotę, tylko osoby z którymi można było w miarę komunikować się w języku angielskim i trzeba je było łamanym językiem szkolić od 0. Im więcej osób z umiejętnościami, a przede wszystkim z możliwą płynną komunikacją werbalną, tym produkcja szybciej idzie. Atmosferę z samej firmy wspominam bardzo dobrze. Na święta wielkanocne jest socjal gdzieś koło 300, na Boże narodzenie 450. Ogólnie szczerze polecam to miejsce do pracy.

NC Nowy wpis

Hejka, są tu może pracujące Panie? Wypatrzyłam ofertę sprzed paru dni na spawanie laserowe i montaż. Podkreślają w tytule ze to praca dla kobiet. Dodatkowo jest napisane, że to w związku z rozwojem, więc tym bardziej możecie mi napisać jak się pracuje? to praca nie dla każdej kobiety?

Nowy wpis

@NC

Dzień dobry, aktualnie pracują u nas panie na różnych działach w obszarze produkcji. Aktualnie poszukujemy osób do zespołu, który będzie specjalizował się w spawaniu laserowym i montażu. Głównym wymogiem wobec kandydatów są zdolności manualne oraz wysoki poziom precyzji.

HY Nowy wpis

Tu benefity dość często się aktualizują, że ktoś teraz o nie spytał? Chce się upewnić, ponieważ gdy zerkam na ofertę dla inżyniera kosztorysanta-technologa to widzę w ofercie sporo pozycji wskazanych. Są darmowe szkolenia i kursy w tym językowe, karta sportowa, jakaś karta na przekąski i tym podobne. czy na każdym stanowisku przysługują dokładnie te same? Zależne są od czegokolwiek? Na przykład stażu pracy?

Na jakie benefity można liczyć w IQ METAL?

IQ

Jeśli chodzi o zachowanie brygadzisty w IQ METAL POLAND w Elgiszewie to, tak czasami jest nerwowo. Jednak łatwiej jest oceniać niż postawić się na miejscu danej osoby. W tym momencie jest tylko jedna zmiana i jesteśmy po przerwie świątecznej. Zleceń jest zatrzęsienie. Ponad to on sam ma pod sobą około 20-30 osób, które trzeba pilnować. Jako brygadzista ma mnóstwo nerwów na głowie. Jako obecny pracownik też często dość szorstko z nim rozmawiam jednak rozumiem fakt tego ,że ilość obowiązków która na niego spadła jest ogromna i sam nie wiem jak bym się zachowywał w takiej sytuacji. Wiem jednak, że koniec końców jest w stanie postawić się za pracownikami, jeśli tylko w pracownikach widać jakikolwiek potencjał. Koniec końców gdy pracownik się stara to brygadzista zupełnie inaczej odbiera to co się dzieje.

Inżynier Procesu

Po ok tygodniu, od złożenia CV, zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy poznałam mojego potencjalnego Przełożonego oraz Lidera działu, w którym ubiegałam się o zatrudnienie. Przeanalizowaliśmy jeszcze raz moje doświadczenie względem wymaganych kompetencji na danym stanowisku. Po rozmowie udaliśmy się na spacer po hali produkcyjnej, który miał na celu przybliżenie specyfiki pracy w IQ Metal. Po pewnym czasie od spotkania, otrzymałam telefon od Managera Projektu z informacją, że rekrutacja przebiegła pomyślnie i firma jest zainteresowana podjęciem współpracy ze mną. Podczas tej rozmowy umówiliśmy kolejne spotkanie, na którym mieliśmy doprecyzować szczegóły zatrudnienia.

Pytania techniczne związane z potencjalnymi obowiązkami na stanowisku Inżyniera procesu.

PS

Może warto to zgłosić do kogoś bezpośrednio w firmie? Macie taką możliwość? Myślę, że byłaby szybsza reakcja niż po wpisie tutaj na forum. Jak w ogóle zachowanie brygadzisty wpływa na atmosferę w pracy?

Pracownik1

A to brygadzistą ma głaskać po głowie. Bardzo dobrze zarządza ludźmi i pracą a skoro zostałeś zwolniony bo źle pracowałeś to problem jest w Tobie a nie w nim. I nie oczerniaj kogoś żeby się zemścić bo to podlega karze. A skoro Tobie było tak źle to czemu ty mu nie założyłeś sprawy tylko piszesz anonimowo strach nie pozwala ????????????

Obecny pracownik

Muszę bo się uduszę jestem pracownikiem z dłuższym stażem i akurat nie dam złego słowa powiedzieć na brygadzistę Macieja odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Człowiek mający duża wiedzę zawsze pomocny i służący rada. Odbiera telefony o każdej porze w razie konieczności przyjeżdża do pracy po godzinach. Wiadomo że jako brygadzista jest wymagający ale to on za wszystko odpowiada swoją głową. A ty po prostu albo jemu zazdrościsz albo masz problem sam ze sobą. Panie Macieju my jesteśmy murem za Panem a takimi opiniami anonimowymi nie martw się. Dowiemy się kto jest takim kozakiem w internecie

Jolanta

Hej, to o jakich pieniądzach mowa?? Jakie to są tu warunki finansowe?? Chodzi mi szczególnie o pensję dla nowej osoby bez doświadczenia??

Jackob
@Jolanta

Firma oferuje jedne z najniższych wynagrodzeń na rynku. Fajne aby się nauczyć, ale stawka głodowa.

GI
@Jackob

Fajne aby się nauczyć? O których stanowiskach piszecie? Technolog może? cos było napisane w ofercie z kiedyś o dofinansowaniu do kursów oraz szkoleń. Tylko ze tam proponowali wtedy do 13 tys, to mało jak na rynek? A jak na firmę na CV patrzą późniejsi pracodawcy skoro o tym doświadczeniu już piszecie? Odgrywa jakieś znaczenie?

QS

Witajcie. W ostatnim komentarzu wyczytałem informację o tym, że nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorskich. Czy po tych kilku miesiącach możecie mi opowiedzieć o sytuacji na tartaku? Jaka teraz występuje? Chciałbym do was chyba dołączyć po nowym roku. jakieś konkretne zmiany na ten okres macie przewidziane?

08.09.2023 IQ  Metal Sp. z o.o. integrowało się  na  Pikniku Motoryzacyjnym

·        Symulator dachowania
·        Symulator zderzenia
·        Symulator jazdy rajdowej 5D (VR)
·        Turniej piłkarzyków, siatkówki i badmintona
·        Fotobudka 360

Pracownik hali tartaku

Dzień dobry wszystkim Jak wiemy, do firmy przyszedł nowy dyrektor Na razie się wdraża Natomiast pytanie; czy wiadomo, jakie główne zadania będzie miał postawione? Ma doświadczenie z branży części do motoryzacji. Jak to się ma do naszej branży stalowej? Pozdrawiam

Aktualność
Widzimy się w sobotę 17 czerwca 2023 na Jasnych Błoniach, na NCDC Business  Race Bieg Sztafet Firmowych?

Nasze drużyny: Szybsi od inflacji: Gracjan, Kamil, Radek, Tomek
                         Jest moc: Yevhen, Krzysztof, Wiktoria, Artem

Bedzie biegane  #IQMetal do boju
Teresa

Szukam informacji, której nie znalazłam w ogłoszeniu. Po jakim czasie księgowa ma umowę na czas nieokreślony, o ile w ogóle jest szansa na takie dłuższe zatrudnienie? Bo tylko napisane jest o rodzaju umowy.

@Teresa

Szanowna Pani, w większości przypadków na początku zawieramy umowę na 3 miesięczny okres próbny, następnie na czas określony na 1 rok oraz kolejną umowę na czas nieokreślony.

Teresa

Cześć, piszę w sprawie ogłoszenia na pozycję HR koordynator. Można prosić o bardziej dokładne informacje odnośnie warunków finansowych? Czy premia za „dobre pomysły” to jedyny dodatek?

@Teresa

Pani Tereso, proszę wysłać zapytanie w sprawie dokładnych warunków finansowych pod adres: rekrutacja@iqmetal.com. Premia za "dobre pomysły" nie jest składnikiem wynagrodzenia comiesięcznego. Jest nim wynagrodzenie zasadnicze i premia uznaniowa. Bonusy poza wynagrodzeniem to : świadczenia na święta , dofinansowanie wypoczynku, nauka języka obcego, szkolenia, kursy, owocowe czwartki, elastyczny czas pracy, dopłata do okularów, dofinansowanie karty Multisport, ubezpieczenie grupowe.

Patrycja

Gosc

Rozmowa kwalifikacyjna to jakaś parodia drodzy Państwo. Ja akurat trafiłam na Pana, który spokojnie miał mniej lat niż ja. Od razu zaczal walić na ty. Pytania o pracodawcę obecnego kompletnie bezsensowne z resztą. Jak doszło do wynagrodzenia to już poszło szybko. Nie wiem jakie są stawki ale ja dostałam odp smsem godzinę po rozmowie, że dziękujemy i zero podania przyczyny. Polecam od początku pytać żeby nie tracić czasu i pieniędzy na dojazd do tej firmy. Pozdrawiam

@Gosc

Tobie chociaż napisali ja czekam miesiąc i nawet (usunięte przez administratora) nie ma

@Jan

Niezbyt to profesjonalne. Na jakie stanowisko chciałeś się dostać i czy przedstawili Ci propozycję stawki? Jak pisała przedmówczyni wolę wiedzieć jakie pieniądze są na stole, by nie tracić czasu i kasy na dojazd.

@Jan

Na jakie bym nie chciał dla mnie to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Mikołajki na słodko

06.12.2022
Pracownik zusim

Jakie zarobki dla doświadczonego piaskarza z dwudziestoletnim stażem ?

@Pracownik zusim

O to należy zapytać kierownika piaskarni, ale nie na forum, tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a wcześniej należy przesłać swój życiorys.Z doświadczenia wiem, że kandydaci, którzy w pierwszym zdaniu pytają o wynagrodzenie, nie zagrzewają długo miejsca w firmie.

piesio
@IQ METAL

Wyjdź z lat 90tych człeku, teraz pierwszą kwestią w rozmowie o pracę jest kwestia wysokości zarobków

iq 0 proc
@piesio

ta firma to jakiś wyzysk chyba , jeżeli dla nich pytanie o wypłatę jest dziwny, dla mnie to zawsze 1 pytanie na czym polega praca a 2 pytanie ile płacą , a widzę , że podejście firmy w stylu (usunięte przez administratora) z wypłatą ważne ze robota jest xd

@iq 0 proc

Szanowni Państwo, na rozmowie o pracę pierwszą kwestią może być pytanie o zarobki. Na Go Work nie prowadzi się rozmów o pracę, tylko pisze posty. Zapraszamy do rozmów face to face w siedzibie naszej firmy. To wymaga trochę więcej wysiłku, niż napisanie negatywnej opinii firmie, której się nie poznało.

Inka

Widziałam ofertę pracy na stanowisko kontroler jakości ktoś pracował na tym stanowisku i może się wypowiedzieć. Jakie warunki i zarobki?

asdf
@Inka

kilka lat temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Wymagali wiele, jednak wtedy proponowali marne pieniądze

KASIA

Jakie są przewidziane widełki wynagrodzenia na oferowanym przez Państwa stanowisku Księgowa?

@KASIA

Odpowiemy na rozmowie kwalifikacyjnej, zapraszamy do kontaktu, proszę przesłać swoje cv na adres: rekrutacja@iqmetal.com Pozdrawiamy serdecznie

KASIA
@IQ METAL

Uważam że nie podawanie widełek wynagrodzenia jest bardzo nieprofesjonalnym podejściem. Jak również marnowaniem czasu potencjalnych kandydatów. Wygląda to tak jakby zależało firmie na tym aby zatrudnić osobę która zaproponuje wynagrodzenie mniejsze niż mają Państwo przewidziane w budżecie.

@KASIA

Każdy ma prawo do swoich poglądów. Pracodawca również marnuje czas na skoczków, którzy podejmują pracę na przeczekanie, wertując przy tym inne oferty, porównując widełki i pozostawiając pracę dla oferty z wyższych widełek. Nam zależy na osobie z doświadczeniem 1-3letnim, która chce rozwijać swoją karierę u nas i związać się z firmą na dłużej.Jeśli ktoś pyta tylko o widełki, nie chcąc nawet umówić się na rozmowę, łatwo odczytać jego intencje.

@KASIA

Zgadzam się z Kasią. Do każdej rozmowy trzeba się przygotować. Skompletować dokumenty. Wziąć wolne w aktualnej pracy i odbyć rozmowę. Jaki jest sens robić tajemnicę z widełek jakich można oczekiwać na danym stanowisku. Oszczędza to czas obu stronom. Jeśli aktualnie kadydat zarabia powiedzmy 7000zł brutto i chce zmienić pracę aby zwiększyć swoje zarobki, to nie ma sensu, żeby przechodził całą ścieżkę rekrutacji, gdy firma szuka pracownika za 4000-7000zł (w zależności od doświadczenia, umiejętności itp.). Pracodawca ponosi o wiele "niższe koszty" związanie z przeprowadzeniem rekrutacji niż potencjalny kandydat.

@Marcin

Proszę przeczytać uważnie ogłoszenie rekrutacyjne i zwrócić uwagę na to co jest istotne z punktu widzenia pracodawcy. Podajemy warunek doświadczenie w księgowości przynajmniej 1 rok do 3 lat, co określa do jakiej grupy odbiorców ogłoszenie jest skierowane. "Koszty rekrutacji" ponoszą obie strony kandydat i pracodawca. To jest subiektywna ocena, że pracodawca ponosi "niższe koszty". Zaliczamy do nich nie tylko koszt publikacji ogłoszeń rekrutacyjnych, ale również czas pracy rekrutera/-ów, działu HR w całym procesie, czyli na kilku etapach. Obie strony podejmują działania. Nie ma obowiązku podawania widełek płacowych. Jeśli są one najważniejsze dla kandydata, to nie musi on brać udziału w rekrutacji, ani podejmować dyskusji, może uszanować swój czas i pracodawcy. Może natomiast skierować swoje kroki do dużych firm, korporacji, które być może zaoferują jemu pożądany poziom widełek płacowych.

Zainteresowany/Zainteresowana

Dzień dobry, pozwolę sobie zamieścić na Państwa stronie opinię dot. oferty pracy na stanowisko: Młodszy specjalista ds. kadr i płac. Jako pierwszy warunek konieczny podają Państwo znajomość języka ukraińskiego/rosyjskiego. Mam w związku z tym pytanie czy to my Polacy mamy się uczyć rosyjskiego czy ukraińskiego aby obsługiwać pracowników, czy to pracownicy ze wschodu powinni się postarać i nauczyć języka polskiego. Moja opinia to nie krytyka narodowościowa a zwrócenie uwagi na sytuację. Piszę ją w odniesieniu do moich doświadczeń. Pracowałam w Anglii w czasach kiedy sporo Polaków było na Wyspach i było na nich zapotrzebowanie. Ale żadnemu z tych pracodawców nie przyszło do głowy uczyć się polskiego żebyśmy mogli pracować. To w naszej gestii było jak najszybsze opanowanie języka. Komu ma bardziej zależeć? Nawet spore zapotrzebowanie na pracowników z Polski nie spowodowało reakcji Anglików w postaci nauki polskiego. To rodzi postawę roszczeniową.

Krystyna
@Zainteresowany/Zainteresowana

A jakie są jeszcze wymagania oprócz języka?

@Zainteresowany/Zainteresowana

Cześć, bardzo dobry wpis, zgadzam się z nim jak najbardziej. Sam pracowałem w angli oraz niemczech i to ja szybko nadrabiałem zaległości językowe by dopasować się do danego kraju. Po powrocie do Polski niedowiary co widze w Szczecińskich firmach, możesz być lepszy od ukrainca, a jesteś gorzej traktowany. Pewno mają z nas beke bo głupa palić to oni potrafią, całe szczęscie jest dużo ofert mam nadzieje że trafimy na firme gdzie wszyscy są równo traktowani za rzetelną pracę. Pozdrawiam

hazardzistka

Bardzo cenna uwaga !!!

@Zainteresowany/Zainteresowana

Proszę Państwa, pracodawca może formułować wymagania zgodnie z jego potrzebami, a taka jest potrzeba: znajomość języka rosyjskiego lub ukraińskiego. Nie ma to związku z tym czy cudzoziemcy chcą i muszą uczyć się języka polskiego, bo zazwyczaj chcą i uczą się.

Witam Chodzą słuchy po mieście, że Polacy w tej firmie są gorzej traktowani od ukrainców? Nie chce tracić czasu na kolejną taką firme gdzie dobrze pracujący Polak który robi więcej za lesera ukrainca jest gorzej traktowany. Zależy mi na równym traktowaniu. Na jakie zarobki może liczyć doświadczony sztaplarz/suwnicowy z udt. Poproszę o szczere opinie pracowników fizycznych pracujących (bądź byłych) z tej firmy na stanowisku sztaplarza suwnicowego czy operatora cnc.

Zostaw merytoryczną opinię o IQ METAL - Szczecin

• Jak się pracuje w IQ METAL?

Zobacz opinie na temat firmy IQ METAL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IQ METAL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IQ METAL?

Kandydaci do pracy w IQ METAL napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IQ METAL