Opinie o MZK w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie MZK. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w MZK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MZK w Toruń

M

Trasa Obrowo - Torun linia 122. Brak automatu z biletami, kierowca nie posiada biletów na sprzedaż. W dwóch pobliskich sklepach nie prowadza sprzedaży biletów. Na pytanie , jak mam dojechać teraz do Torunia bo mam umówiona wizytę, odpowiada kierowca ,, na moje może Pani jechać bez biletu, albo niech przejdzie się Pani po autobusie, może ktoś będzie miał na sprzedaż" . Nie wiedziałam czy Pan miał taki kiepski żart czy był po prostu taki chamski . Jak można wypuścić na trase kierowce bez biletów jeśli w autobusie nie ma automatu , a liczba miejsc gdzie można kupić teraz bilety jest mocno ograniczna . Nie posiadam aplikacji , bo nie mieszkam w PL , pomogła mi młodzież , która właśnie przez aplikacje kupiła mi bilet . Dziękuje im bardzo. Ale jest też znaczna liczba osób starszych, która np. jak moja mama też nie ma takiej aplikacji. Czy ktoś w MZK pomyślał o takich przypadkach. Jak widać nie , a mamy XXI wiek , takie sytuacje to śmiech na sali , I takie zachowanie kierowcy . Ciekawe czy jeśli byłaby kontrola to jak by podeszli do tej sprawy , bo ewidentnie wina nie leży po stronie pasażera.

B
@M

Droga Pani,od dawna kierowcy nie sprzedaja biletow i nie jego wina jest ze nie ma biletomatu w autobusie...a to ze tak powiedzial, to co mial powiedziec ...nic obrazliwego tam nie bylo,pozwolil Pani jechać bez,to chyba dobrze co?a trzeba miec troche wyobrazni,i zaopatrzyc sie wczesniej w bilety,a nie jeczec i narzekac

Dawid Nowy wpis

Kierowcy zarabiają chyba bardzo mało bo jeżdżą bardzo agresywnie a kultura jazdy nie istnieje....

wiczka Nowy wpis

kierowca 122 o godzinie 15:20 nie zabierał ludzi z przystanków, widział że ktoś stoi ale omijał i jechał dalej ???? niesamowite !

Jaja Nowy wpis
@wiczka

Niesamowite to jest to, że ludzie nie rozumieją działania przystanku na żądanie. Pasażer, który chce wsiąść ma obowiązek zasygnalizować kierującemu poprzez podniesienie ręki, że chce wsiąść. Nikt ręki nie podnosił najwidoczniej, a stać to se mogli więc pojechał dalej, zwłaszcza, że na 122 3/4 trasy ma przystanki na żądanie.

Czym w MZK zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Wiktoria

(usunięte przez administratora) MZK 115 wiecznie się spóźnia dziś przyjechała 5 min wcześniej Albo jest za wcześnie albo się spóźnia

Klient
@Wiktoria

To prawda wczoraj byłem kilka minut przed przyjazdem na przystanku czekałem tak naprawdę do następnego kursu Dzisiaj pisząc wiadomość właśnie jadę 115 - spóźniona jak narazie 10 minut Olbrzymi problem zwłaszcza jeśli ktoś musi być gdzieś o danej godzinie i nie ma innej opcji dojazdu

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie MZK? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Toruń
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Handlowiec - sprzedaż telefoniczna
Speedxceo Sp. z o.o.
Pasażer

Trawaje wiecznie się spóźniają. Nigdy nie zdarza się żeby na przystanku Targowa były punktualnie. Powini policzyć każdemu ile się spóźnia w miesiącu i opciąć im z pensji. Może się czegoś nauczą.

Bez jaj

Dzisiaj 5.12.2023 autobus Linii nr 14 wogóle nie przyjechał,rozumiem może awaria lub coś tym podobnego tylko mam pytanie dlaczego poranne kursy 14 są przeważnie opóźnione skoro są to pierwsze kursy. Czyżby kierowcy się zagadują na zajezdni bo jak można to wytłumaczyć??? Na korki niemożna zgonić tym razem????????????????

Pieprzyszbezsensu

Kogo to obchodzi. To rozkład jazdy do czego jest? Żeby poczytać z nudów przy czekaniu nie wiadomo ile na autobus?

RozkładMZktoBadziew

Wyobraź sobie że jesteś przyjezdnym. Chcesz zobaczyć mapę tras przejazdów autobusów aby przeanalizować który przystanek jest najbliżej Twojego miejsca docelowego. NIE DA SIE. Są tylko tabelki srelki. Z których (usunięte przez administratora) wynika dla kogoś kto nie zna Torunia.

Pasażer

To jest jakaś masakra z aktualna jazdą mzk po Toruniu. Nic nie jeździ punktualnie!!! A przejazd z Podgórza na koniuchy zamiast 25 minut zajmuje godzinę oczywiście z przesiadką, bo jakiś mądry urzędnik zostawił tylko 1 bezpośredni autobus!!!!! Szybciej człowiek dojdzie na pieszo. Brawo mądre głowy!!! Masakra!!!!!

Ile nocnych zmian ma kierowca w ciągu miesiąca?

slomka

Wczoraj wypadł mi telefon z kieszeni i dzwoniłam do dyspozytorni mzk, mega miły pan od razu mi pomógł i w 10 min zadzwonił do kierowcy. Znalazł się, a ja odebralam telefon na przystanku, pan kierowca również mega miły. Bardzo się cieszę, ze w takim dla mnie trudnym momencie akurat byli ludzie, ktorzy mi pomogli. Polecam dzwonić z każda zaginiona rzeczą do dyspozytorni, ja czekałam 10 min na ogarnięcie za co jestem bardzo wdzięczna! I panu kierowcy tez bo musiał się zatrzymywać i szukać tego telefonu ????

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie MZK?

A

Notorycznie tramwaj 2, który powinien odjeżdżać 6:40 z Warneńczyka, odjeżdża sobie wcześniej o około 3 min. Byłam na przystanku 6:38 i nie zdążyłam. :) a jak przychodzę 5 min wcześniej to akurat wtedy się spóźnia. Maszynistą chyba spieszy się na przerwę. Kolejne skargi złoże pisemnie poczta.

M.K

Wszystko super tylko niektórzy mają przesiadki z autobusu do tramwaju a tramwaj odjeżdża bo stanął na 5s żałosne ,plus ktoś biegnie a oni odjeżdżają dosłownie jak kliknie się przycisk, ostatnio miałam nawet sytuacje ze staruszka chciała wysiąść a kierowca zamknął jej drzwi i STARSZA kobieta musiała się cofać o jeden przystanek pieszo ,nie polecam tacy ludzie nie powinni pracować w tym zawodzie skoro im się spieszy to niech idą paczki pakować.

To
@M.K

Skoro im się tak spiesz to wytłumaczysz dlaczego niegdy nie są na czas. Bo jedno wyklucza drugie. Niby się spieszą a są za późno.

P
@M

To że pani nie mieszka w Polsce to nie jest tłumaczenie, pewnie pani nie wiedziala że będzie pani jechać jutro autobusem to tak trudno było się zaopatrzec w bilet dzień wcześniej i tak jak pani też napisała że mamy XXI wiek a panie nie ogarnia tak prostych spraw jak kupno biletu, jak pani za granicą funkcjonuje

B

eM

Ktoś wie czy zatrudniają ludzi na kierowców autobusów? Jak wygląda kwestia zdobycia uprawnień (nie mam kat. D a wiem, że są chyba dwa wozy nauki jazdy) oraz zarobków? Dowiedziałem się pocztą pantoflową o kasie nawet 6k brutto - prawda to czy nie bardzo? Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi

@eM

Tak są na tramwaje i autobusy w październiku odbywa się kurs najlepiej podjechać na Sienkiewicza

Dklmno

Wracając do powyższej wiadomości linia nr 20 i 10 pozdrawiam pana serdecznie który odjechał o godzinie 22:26 oby i panu się zdarzały sytucje w których i pan ma gdzieś swoich pasażerów

Ktos

Ciekawe że jak kierowca poczeka to nikt dziękuję nie umie powiedzieć..

Helena
@Ktos

no ale z tym odjeżdżaniem przed czasem to tak można? tzn no widać, że w praktyce można ale chodzi mi teraz o podejście firmy do tego. Planiści tego nie układają po to, żeby o czasie było czy normalnie wcześniej pozwalają jechać?

@Ktos

Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się , żeby ktoś nie podziękował kierowcy za to , że poczekał, a troche ich było. Sytuacja jedna na 100 , nie każdy posiada kulture ale jednak większość tak, a niejeden kierowca , bezczelnie zamyka drzwi przed nosem i odjeżdża .

Jaja
@M

Byś pojeździł tak całą zmianę 9-10 godzin parę razy w tygodniu to by Ci się optyka zmieniła. O ile starsi jeszcze podziękują tak od dzieciaków i młodzieży można zapomnieć o podziękowaniu tak w 95% przypadków

Yobo
@Jaja

W Warszawie są już po 11-12 h zmiany

Trasa Osiek Toruń,8.30 dziś dzieci nie zmieściły się do autobusu w Grabowcu.Jak mają dotrzeć do szkoły?

To jakiś koszmar. Autobusy ciągle się spóźniają zwłaszcza 115, które jeszcze nigdy nie przytrafiło mi się aby było na czas. Ludzie, albo zmieńcie rozkład jazdy albo zróbcie coś z kierowcami bo niektórzy jadą tak wolno, że rowerem można ich wyprzedzić. Masakra

Ktoś
@Monika

Po pierwsze: Autobusy nie spóźniają się bez powodu. Różne sytuacje są na drodze. Światła, ruch, kolizje, wypadki, wstrzymany ruch np. MPO. Linia 115 jest linią między gminną jeżdżącą po głównych drogach gdzie ruch jest wzmożony. Dotarło? Po drugie: Kto ma co zrobić z kierowcami że jadą bezpiecznie dbając o Twoje życie i zdrowie? Ogarnij się!

Czy w MZK wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Widocznie

Puszki z pieniędzmi były pełne dlatego taka sytuacja. Co do reszty wystarczy napisać maila. Na marginesie nie ma informacji czy autobus będzie wyposażony w biletomat a nie wszystkie mają. Jak przyjechał by bez to co by Pani zrobiła?

Zostaw merytoryczną opinię o MZK - Toruń

• Jak się pracuje w MZK?

Zobacz opinie na temat firmy MZK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MZK