logo TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

Katowice

Opinie o TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

jk 2011-08-11 07:18
Czesć ,a kim ty takm jesteś , bo ja byłem kilka dni temu na rozmowie- kierownik regionu ?, i niewiem co mnie czeka - moze cos wiecej napiszez( kasa ,warunki, atmosfera itd). Bede wdzieczny - narka.
Katarzyna 2011-11-15 06:03
Moja koleżanka pracuje w centrali w Katowicach i bardzo chwali sobie tę pracę z głównym naciskiem na atmosferę i warunki, na płace tez nie narzeka :) Nie słyszałam od niej złego słowa w tej kwestii więc firma raczej ok
Inspektor TUV 2017-09-04 11:33
Firma, w której pracowników się nie szanuje i traktuje się jak bezwartościowe maszynki do zarabiania pieniędzy. Do tego dochodzi fatalne zarządzanie, szczególnie w dziale technicznym. Jak na ironię, konsekwencje takiego zarządzania ponoszą nie osoby odpowiedzialne za zarządzanie ale niczemu niewinni pracownicy. Polityka firmy doprowadziła do sytuacji, że ceny usług są wysokie, przez co klientów chcących współpracować z TUV NORD jest coraz mniej. Mniejsza ilość klientów, przekłada się na mniejszą ilość zleceń, a to z kolei wpływa na obniżenie premii lub coraz częściej jej brak, a ostatnimi czasy nawet na grupowe zwolnienia pracowników!
Do tego dochodzi bierność kadry zarządzającej i handlowej w pozyskiwaniu nowych zleceń i kontraktów, która ten obowiązek przenosi na inspektorów wymagając od nich działań handlowych! Inspektorzy pracujący w dziale technicznym, których praca wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością rozliczani są z produktywności zamiast z jakości wykonywanej pracy. Nie jest ważne, czy swoją pracę wykonujesz rzetelnie, ważne jest tylko ile pieniędzy przynosisz do firmy.
Ponadto w dziale technicznym niema podziału zleceń pomiędzy pracownikami, przez co sytuacja jest taka, że są pracownicy przeładowani pracą i Ci, którzy jej prawie w ogóle nie mają. Dyrektor działu technicznego uważa, że ani on, ani kierownictwo, czy koordynacja nie ma obowiązku równomiernego podziału zleceń cytuję „ to nie przedszkole i inspektorzy powinni dzielić się sami zleceniami”. Nikt się jednak nie podzieli swoimi zleceniami, gdyż ilość zleceń wpływa na produktywność, a to z kolei wpływa na premie i poczucie stabilizacji. Cała ta sytuacja wywołuje niezdrową atmosferę, gdyż pracownicy, którzy mają zlecenia obawiają się, że ktoś im je „podbierze”, a Ci pracownicy co nie mają zleceń czują się gorsi od innych, nie mają płaconych premii przez co zarabiają dużo mniej i obawiają się zwolnień!
Kolejnym argumentem przemawiającym przeciw tej firmie jest brak możliwości otrzymania samochodu służbowego, przez co pracownicy muszą jeździć do klienta swoimi samochodami, przeważnie dopłacając do tego z własnej kieszeni, gdyż wyjazdów jest mało i samochód „nie zarabia na siebie”, a zwrot za dojazdy do klientów jest liczony wg ustawowej stawki z 2007 roku (!) , która nie odzwierciedla obecnych kosztów eksploatacji samochodu.
Zarobki w firmie TUV NORD Polska natomiast są jednymi z najniższych (jak nie najniższe) w stosunku do zarobków w firmach konkurencyjnych. Biorąc pod uwagę fakt, że praca inspektora nie jest łatwa, wiąże się z częstymi wyjazdami, stresem, olbrzymią odpowiedzialnością i wymaganiami co do kompetencji, to wynagrodzenia są żenująco niskie.
Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie wiele osób, które zostały zatrudnione w dziele technicznym w TUV NORD Polska w przeciągu ostatnich 6 lat podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę z Dyrektorem Technicznym otrzymało zapewnienia o dobrej kondycji firmy, w tym o dużej ilości zleceń, przez co nie jest wymagane, aby inspektor musiał pozyskiwać zlecenia na własną rękę. Do tego doszły zapewnienia o szkoleniach, częstych podwyżkach, dodatkach w formie ryczałtu samochodowego, czy też wysokiej premii, która praktycznie zawsze jest, no i oczywiście stabilnej pracy na wiele lat, a najlepiej do emerytury. Niestety niewiele z tych zapewnień okazało się prawdą i ostatecznie wyszło, że pracy (ilość zleceń) dla nowych pracowników było i jest mało przez co wisi nad nimi wieczne zagrożenie zwolnieniem, szkoleń praktycznie w ogóle, podwyżki bardzo symboliczne (200-300 zł brutto) i przeważnie tylko jedna w ciągu 5-6 lat (!), natomiast premia jest ale tylko dla nielicznych, którzy mają dużo zleceń (do tego coraz niższa), a stabilna praca to już kompletna abstrakcja. Niestety wile osób, dało się namówić na przejście z firm, w których pracowali do TUV NORD Polska i później tego mocno żałowali.
Wszystko co opisałem powyżej zrobiłem nie dla siebie, czy aby wylać swoje żale, ale po to aby ostrzec wszystkie osoby, które myślą o pracy w TUV NORD Polska szczególnie w dziale technicznym. Poważnie się zastanówcie.
Zostaw swoją opinię o TÜV NORD Polska Sp. z o.o. - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TÜV NORD Polska Sp. z o.o.