MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

Opinie o MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

Kto wymyślił ta durna 14 w sobotę

qsawery

Jak powiedział nasz prmierydent macie (usunięte przez administratora).cieszcie że macie pracę.może jutro jej nie być.Nie podoba się wypad na zachód tam was docenią.pracując więcej masz więcej kasy.odkładaj ,bo jutro skończą się zamówienia i zęby w parapet

Rozsądna
@qsawery

Pewnie byś chciał kolego @Ja, żeby pracując 8 godzin dziennie i koniecznie z wolnymi sobotami stać Cię było na własny domek, nówka auto co 5 lat i wczasy co roku za granicą. Tak to nie ma nawet na zachodzie. Mają tam oczywiście to co wymieniłam wyżej ale wszystko na kredyty i są niewolnikami tych kredytów przez całe życie. Chcesz mieć to samo u Siebie w kraju? Moja propozycja - wymyśl temat, otwórz firmę, zdobądź kasę na rozruch, zatrudnij ludzi (koniecznie tylko na 8 godzin i oczywiście z wolnymi sobotami) daj im, powiedzmy średnią krajową. Co, Nie uradzisz? A pamiętaj jeszcze że biznes sam się nie poprowadzi, ludzie za Ciebie wszystkiego nie zrobią, decyzji nie podejmą, nie zaryzykują. (ewentualnie ponarzekają na Ciebie na forum). Będzie Ci brakowało doby żeby się wyspać, niekiedy także i nerwy nie pozwolą Ci spokojnie zasnąć. Przerabiałam to. Także pracowałam na zachodzie i wiem jak tam nas traktują, zawsze będziemy tam ludźmi drugiej kategorii. Więc proszę Cię nie narzekaj na tę pracę, a jak za mało zarabiasz i Cię nie doceniają a masz jaja to szukaj lepszej roboty. Przestań Ty i inni narzekać na swojego pracodawcę. Tak jest najłatwiej. A dajesz od siebie 100% zaangażowania? Ciekawe czy miałbyś odwagę pisać takie rzeczy jakbyś musiał się podpisać prawdziwym nazwiskiem? A jakbyś się czuł gdyby powstał portal o pracownikach i pisali by tam pracodawcy jakich to mieli albo mają pracowników i ktoś by tam po Tobie pojechał? Pewnie już byś straszył sądem pracodawcę. Pomyślałeś o tym? Na GoWorku każdy pisze co chce bez żadnej odpowiedzialności i to jest chore moim zdaniem.

Rozsądna

qsawery
@Rozsądna

a tak do mnie to chyba nie zrozumiałaś co napisałem.pracowało się w MTI i po 11 godzin i nocami na trzy zmiany.wszystkie soboty były pracujące. i nikt nie narzekał.a teraz wszystko nie pasuje wam.a to zadługo w sobotę.jak pracujesz sobotami masz więcej pieniędzy jutro może nie być zamówień.i co wtedy.napisałem tak żebyś zrozumiała.a na zachodzie też pracowałem i chyba dłużej niż ty,żona dalej pracuje iwiem jak to jest.

Ona

Najlepsze jest to ,że ci co tak wiecznie narzekają ,pracodawcy wchodzą w ..aż (usunięte przez administratora)cieknie .. hipokryzja i wysokie mniemanie to wasz znak rozpoznawczy .

Karol

Macie w nowy rok skrócone godziny pracy?

Tylko ja

Jestem ciekaw ile jeszcze potrwa eksploatacja pracownikow ponad normę? Pytam gdzie jest państwowa inspekcja pracy, która zbada ilość przepracowanych godzin oraz zapewnienie pracownikom czasu na wypoczynek? Ile jeszcze potrwa ukrywanie przed sanepidem faktu ze 1/3 pracownikow ma Covid i cały zakład powinien być na kwarantannie... Gdzie wasze sumienie?

@Tylko ja

Eksploatacja ponad normę ,eksploatacja ta jest za zgodą i na własne życzenie ,kto chce zarobić ten pracuje ,wyrabia nadgodziny ,a wszystko bez przymusu przecież ,kto nie chce robi tylko 8h .nikt do niczego nikogo nie zmusza ,pozdrawiam pracujących oraz dyrekcję .

???

Dokładnie ,Mam wrażenie ,że (usunięte przez administratora) który próbuje robić zamęt ,dawno już u Nas nie pracuje .Gdzieś tam ,coś tam usłyszy i nudząc się w domu ,tworzy w swojej chorej głowie teorie .

Janek
@Tylko ja

Co do godzin nie wcinam się jako były pracownik, bo gdy miałem możliwość też robiłem ponad stan by grosz odłożyć. Jeżeli chodzi o covid to dobra znajoma mojej połówki szczęśliwe wrocila już po chorobie do pracy ale do czego zmierzam. Gdy koleżanki dowiedziały się że ma skierowanie to prosily by ich czasem do sanepidu nie zgłaszać bo premia przypadnie i sobotnie nadgodziny i nie wiadomo jak długo passa dobra potrwa. Inna kwestia czy osoby nieprodukcyjne naprawdę muszą wszystkie soboty święta i nadgodziny pracować. Może warto się przyjrzeć temu czy to nie jest zbyteczny dla firmy koszt? Pozdrawiam wszystkich pracusiow.

jon

nikt moze nie zmusza zostawac po godzinach ale jak kierownik tap mowi ci jak sie nie wyrabiarz to trzeba zostac dluzej to co a gdzie jest dezynfekcja

vvv
@Tylko ja

panie kierowniku j.kto podsuna panu ten idiotyczny pomysl pracowac jeszcze w sobote do 14?nie wystarczy do 13 zawsze dluzsze popoludnie w sobote

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Sanepid

Dzień dobry, jakie zabiegi do dezynfekcji stosuje mti-furninova?jonizacja, oprysk elektrostatyczny, zamgławienie ulv czy macie inny sposób na dbanie o bhp w miejscu pracy dla osób tam pracujących w dobie pandemii? Pomarańcza i banan to chyba mało skuteczne! ale głupi lud kupi i to a tzw. dozór będzie dodawał tylko nadgodzin i liczył na poklepanie po plecach lub po (usunięte przez administratora)Pana Dyrektora!! Janku, pokój Twojej duszy.

Super pomysł z owocami! Gratuluję pomysłodawcy.

K.K.

Jak można uniknąć zarażenia się chorobą ( nie tylko covidem) skoro osoba na stanowisku chodzi i zaraża swoje pracownice. Kicha, kaszle i nawet buzi nie zasloni....a potem pretensje, że szwalnia się nie wyrabia. A jak ma to zrobić skoro wirus krąży niestety i codziennie ktoś odpada. Wszystkim pracownikom zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia życzę.

Ktoś
@K.K.

W tak dużym zakładzie i przy tej ilości osob zarażonych na pewno sa osoby chore na covid19 tylko nikt się tym nie przejmuje

Szeaczka

Witam. Chciała bym wypowiedzieć się w sprawie wyboru lidera ,moim zdaniem (myślę że nie tylko) lidera powinnyśmy wybierać my a nie jakieś osoby z poza firmy. To współpracownicy wiedzą i widzą czy dana osoba zna się na swojej pracy a nie jakieś testy

@Szeaczka

Moim zdaniem stanowisko Lidera nie wpłynie znacząco na funkcjonowanie zakładu .Sztucznie utworzone stanowisko które powoduje że ludziom przewraca się w głowie.Do pomocy majstrom powstały przecież stanowiska "pracowników godzinowych "które świetnie się sprawdzają zresztą .Pozdrawiam

Lola

Przejeżdzalam dzisiaj przez Chrobrego i co widzę, zapalone światła w Mti późnym popołudniem. Brawo. Nawet w niedzielę chłopy pracują.

@Lola

I prawdziwa LOLA, a czy wiesz, że w tak dużym zakładzie zdarzają się awarię?, Na przyszłość jak chcesz ujadać na zakład pracy, to się dwa razy zastanów nim strzelisz sobie w kolano LOLO.

Rtv

Mam pytanie, czy jak ktoś zarazi się w pracy covidem, czy to jest wypadek w pracy?

Koza
@Rtv

Wprzypadku zakażenia się w miejscu pracy wachlarz możliwych roszczeń jest szeroki. – Chodzi np. o uszczerbek na zdrowiu fizycznym, psychicznym i to nie tylko samego pracownika, ale też rodziny zatrudnionego, która też może być dotknięta skutkami zakażenia. Za cierpienia moralne i psychiczne można domagać się zadośćuczynienia. Trzeba też brać pod uwagę skutki długofalowe, np. koszty przyszłego leczenia, ewentualną częściową niezdolność do pracy i powiązaną z nią utratą możliwości wykonywania konkretnego zawodu, wydatki związane z koniecznością przekwalifikowania zawodowego, a nawet rentę wypłacaną przez sprawcę szkody – dodaje dr Chakowski. Oczywiście w takim przypadku problematyczne może być wykazanie, że do zakażenia doszło w miejscu pracy. Prawnicy wskazują, że sądy mogą oceniać prawdopodobieństwo na podstawie doświadczenia życiowego. Jeśli okaże się, że np. pracownik znacząco ograniczał aktywność poza działalnością zawodową, a w zespole, w którym pracował, nagle zachorowało 9 na 10 osób (w tym on), to może to znacząco uprawdopodabniać zakażenie w firmie.

Xyz

Jestem przerażona co dzieje się w autobusach dowożących pracowników gdzie najdalej do pracy mają ci z Kętrzyna. Autobusy są zatłoczone na maxa i nie byłabym zdziwiona że nie daj bóg koronawiros przeniesie się na inne działy. Może dyrekcja coś w końcu z tym zrobi bo naprawdę jest niebezpiecznie

@Xyz

"Najdalej mają ci z Ketrzyna "? Autobusy zatłoczone? Coś chyba z Tobą nie halo .czasami w autobusie jedzie 3 -5 osób. A z Kętrzyna na ul .Zbożową raczej nie ma 15 czy 20 km ...

Loki
@Xyz

Tak dyrekcja zrobi, na przykład przed sanepidem karze ukrywać zarażonym pracownikom kto z kim i gdzie miał kontakt. W (usunięte przez administratora) maja zdrowie i życie swoich ludzi i ich rodzin. Byle produkcja szła do przodu. Ale karma wraca. Dzisiaj wy traktujecie przedmiotowo ludzi jutro oni was.

@Xyz

A ja jestem przerażony Waszą krótkowzrocznością i patrzeniem tylko z perspektywy swojej posady. Ścisk w autobusie Wam przeszkadza, ale np w biedronce już nie. Co mają powiedzieć kasjerki, które są codziennie narażone na tysiące klientów? Macie pretensje do dyrekcji, a Premier nie daje sobie rady. Ludzie, wszyscy jesteśmy w tej samej trudnej sytuacji. Cieszmy się, że firma jeszcze daje radę i mamy tę pracę. Jak sami nie zaczniemy o siebie dbać, to nikt za nas tego nie zrobi. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)

@Xyz

Jak Ci nie pasuje autobus ,to nikt nie karze Ci nim jeździć , zadzwoń po taksówkę tam będziesz miała luz

Koza
@Xyz

Coraz więcej osób na kwarantannach na zwolnieniach brawo, exploatowanie ludzi do granic możliwości wyczerpało ich odporność zaczynaja sie zwolnienia i spowolnienie produkcji, o którym już wcześniej ktoś tu pisał a roboty, które myślały, ze dadzą rade na okrągło pracować za dodatkową kasę beda miały na lekarstwa i prywatne wizyty u lekarzy...kasa napchana można znowu ogłosić locdown i pracować na 80%

@Koza

Nie ma chyba nic gorszego od zaglądania w cudzy portfel....nie twoja sprawa na co wydamy pieniądze za nadgodziny

jaajacek

Co ty piszesz w biedronce przy kasie obowiązuje odpowiednia odległość ,jak nie to pani z kasy zwąca uwagę a w tym autobusie to możesz tylko jechać albo nie.

Ludzik
@Koza

Nie ma co ludziom bronić pracować i denerwować sie takimi "oddanymi" firmie pracownikami.Każdy ma zapewne jakiś cel:1 dla kasy ,2 by podkreślić swoje oddanie 3,by nie być gorszy itd.Niech pracują nawet po 12 godzin bo i takich nie brakuje.Przemęczenie,brak snu powodują spadek odporności a ludzki organizm to nie maszyna,choć jak wiadomo nawet maszyny się psują. Każdy ma swój rozum i sumienie i niech pracuje ile chce...W firmie dużo wolnego miejsca można stworzyć koszary na wzór wojskowych czy taki niby internat by nie tracić czasu na podróż do pracy.Praca,sen,posiłek może to minimum wystarczy co niektórym do życia. Ludzie szanujcie siebie i innych bo zdrowia nie da się kupić

Lekarz
@Ludzik

To w formie teleporady ten post ? ???? , dobrego weekendu, dużo wypoczynku a my do pracy :)

Szwaczka

Dyrektorze, czy doczekamy się w końcu lepszego oświetlenia? Obiecanki cacanki, a my z dnia na dzień czekamy ,pomyłki i związane z tym poprawki w w szyciu zawdzięczamy słabemu oświetleniu. A tak przy okazji -dziękujemy za kanapki w soboty ,Super pomysł, a kanapki pyszne ????

Aneta

Witam,a jest mozliwosc zatrudnienia tylko na 1 zmiane i czy prYjmujecie osobt do przyuczenia,bez dooswiadczenia?

@Aneta

Dzień dobry, Praca w systemie jednozmianowym jest możliwa tylko na niektórych stanowiskach. Chętnie przyuczymy do zawodu po sprawdzeniu predyspozycji manualnych w trakcie rekrutacji.

Zainteresowana
@MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

Dzień dobry Mam pytanie, kto jest kierownikiem działu reklamacji? Jak to wygląda?

Xxx
@Zainteresowana

A kto to wie, kto jest kierownikiem...Chyba trzeba pytać w dziale HR bo zmiany tak szybko następują, że ciężko połapać się kto kim jest :-)

Nobody
@Zainteresowana

W praktyce nikt przez duże N.

@Xxx

Hr to też nie wiadomo, czy to człowiek, czy automat, czy pracownik, czy firma, do kogo ten nr do Hr?

Hr
@Zainteresowana

Moja serdeczna przyjaciolka Kasia jest kierownikiem działu sprzedaży i marketingu, a dział reklamacji podlega pod ten dział

Jop
@Hr

To i w tym dziale nastąpiły zmiany kierownictwa?

@Jop

Niestety nie

Kętrzyniak
@Aneta

No i stało się, już na dniach pracownicy z Ukrainy w MTI, wspaniała polityka firmy pod pozorem pandemii zwolnic około 200 mieszkańców Kętrzyna płacących tu podatki a w ich miejsce zatrudnić tania siłę roboczą ze wschodu, świetny pomysł przerobiony po drugiej stronie ulicy, który doprowadził Signifiy do upadku w Kętrzynie, nie pozdrawiam

JOP

Tu się mylisz, tą firmą steruje zbyt wielu ludzi aby mogło to się jakkolwiek udać. Ojciec, synowie, szwagierka. Każdy ma coś do powiedzenia i sobie przypisuje sukcesy mti. Z tym, że w większości te sukcesy przyszły niemalże same, jak ziarno ślepej kurze. Ale jeżeli zestawimy te osiągnięcia z osiągnięciami konkurencyjnych firm i dodamy do tego 25 lat istnienia przedsiębiorstwa, to okazuje się, że są to sukcesy na miarę powiatu, albo raczej gminy... Swojsko, gnuśnie i z klapkami na oczach. Trzymanie się kurczowo tylko jednego azymutu - Roy Benny Joakim Nilsson, obranego jeszcze przez Eustachiusza, powoli odbija się czkawką.

Pierwszy sekretarz
@JOP

A możesz wskazać sukcesy rządzących? Spadek produkcji z prawie 80 tirów do 25 wykonywanych w bólach i w każdą sobotę ?To chyba nie jest sukces. O ostatnich 6 miesiacach nie wspomnę, bo to już równia pochyła i tylko produkcja wykonywana wolą pracowników produkcji.

JOP
@Pierwszy sekretarz

Mogę. Od 25 lat utrzymują się na powierzchni. Wybudowali też nową halę. Z tym, że to jest połowiczny sukces. Ale o tym nie chcę pisać, bo to zdradziłoby skąd mam informacje. Więcej sukcesów nie pamiętam. Może i jakieś jeszcze były, ale zostały zaprzepaszczone i dzisiaj nikt już o nich nie pamięta.

Janek
@Kętrzyniak

Z tego co mi wiadomo jako byłemu pracownikowi tej firmy to nie jest tak jak piszesz. Może i pospiesznie zwolniono wielu ludzi ( jestem jednym z nich) ale zdecydowana większość z nich wróciła. Jedni sami prosili by przywrócić, kolejnych proszono o powrót. Nie każdy ma możliwość wrócić bo być może ma inną już pracę. To że zatrudniają ludzi ze wschodu to nie jest aż tak złe, będą pierwsi w razie "wu" do zwolnienia. Tapicerzy będą mieli lżej, szwaczki będą miały lżej( bo przecież tam najbardziej teraz produkcja kuleje...). A skoro wspomniałeś ketrzyniaku o kopiowaniu firmy Signify to zgadzam się z Tobą. Szkoda tylko że nie odnosi się to również do zabezpieczeń przeciw covid. Tam na wstępie dostaje się maseczki ( każdorazowo przy wejściu na nową) , ochrona pilnuje by dezynfekowac rece. Są pojemniki na zużyte maseczki i inne środki ochrony....osoby przeziębione mają nakaz zasłanianie ust i nosa by nie rozprzestrzeniac choroby. Wam niestety tego brakuje. Większość ludzi jest zadowolona z pracy nawet nadgodzin i szkoda byłoby gdyby wirus zniszczył to wszystko... Pracownicy produkcji do Was te słowa... Jestescie WIELCY to praca Waszych rąk, ból który po ciężkim dniu daje o sobie znać wpływa na sukces tej firmy. Trzymajcie się ciepło i szanujcie się wzajemnie....

On
@JOP

Kiedy rekrutacją na stanowisko dyrektora?

@Janek

Zgadzam się całkowicie z tym co napisałeś, brawo ..

Szukałem dzisiaj ofert pracy naszej firmy w internecie nic nie znalazłem ,ani na stronie urzędu pracy,ani na faceboku nic nie ma.Trochę słabo się reklamujecie ,a potem trzeba wydawać spore pieniądze na jakieś agencje rekrutacyjne.

Słabo szukasz na olx jest kilka ofert pracy i ciągle są odświeżanie strony

Xxx

Pandemia Pandemia ale chyba obowiązuje 11 godzinny odstęp między pracą bo chyba szef tapicerni dawno o tym zapomnial

Tadek
@Xxx

Jest super, swietnie zarabiamy, w dodatku niema kiedy wydać, bo cały czas w pracy...można przez pandemie zredukować zatrudnienie i podnieść produkcje, brać kasę z tarczy i czepiać się, ze ludzie za dużo zarabiają bo mnóstwo nadgodzin? Pewnie, że można i wszystkiemu winny PIS

Produkcyjny
@Tadek

Ktoś się czepiał że za dużo? Nie słyszałem. Dobrze że jest dużo pracy, można słabsze miesiące odrobić. Niektórym to zawsze źle...

@Produkcyjny

Dokładnie ,niedawno płakaliśmy po redukcji ..oj ludzie ,ludzie jak trudno Was zrozumieć ????

@Ona

A nie chciałbyś dobrze zarabiać bez tylu nadgodzin i sobót? P. S wie ktoś jak się ma kadra po "szkoleniu"?

Boduś
@Ona

Pytanie: ile sobót wytrzyma osoba 50 lat plus w produkcji na akord np. na montażu ? Czy, gdy wreszcie pęknie i poleci jej zdrowie to dla firmy będzie na plus, czy na minus ? Uważasz, że robienie 25 aut w 6 dni zamiast w 5 dni jak jeszcze w kwietniu przed redakcjami to powód do dumy - czy zarządzanie od czapy? Patrzysz przez pryzmat swojej szanownej , a nie dlugodystansowo z szerszej perspektywy.

Joguś
@Boduś

Pogratulować zarządowi, że potrafił przestawić linię produkcyjną na automotiv. Można wiedzieć jakie auta produkujecie?

Avh

Witam czy przyjmują do Mti szwaczki.

@Avh

Dzień dobry, Tak, przyjmujemy pracowników na stanowisko szwacz/szwaczka. OFERUJEMY: • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę; • szkolenia dostosowane do posiadanych umiejętności pozwalające osiągać najlepsze wyniki; • gwarancję zatrudnienia na 6 miesięczny okres wdrożeniowy w nasze wyroby; • na każdym etapie wdrożenia bonusy motywacyjne w miarę przyrostu kompetencji pracownika; • pracę w systemie dwuzmianowym; • premię frekwencyjną • bardzo dobre warunki pracy przy wsparciu technologii (dokumentacja w tabletach przy stanowisku pracy); • atrakcyjny pakiet socjalny (dofinansowanie wypoczynku letniego, prywatna opieka medyczna, wycieczki krajoznawcze, basen, siłownia, paczki świąteczne dla dzieci, wyjazdy do teatru, bilety do kina, imprezy integracyjne, pożyczki na preferencyjnych warunkach, itp.) • dojazdy do pracy z różnych kierunków, możliwość dofinansowania dojazdów jeśli transport firmowy nie obejmuje miejsca zamieszkania; • atrakcyjne warunki finansowe na zakup naszych wyrobów. Zainteresowanych kandydatów zapraszamy do siedziby firmy w Kętrzynie, ul. B. Chrobrego 3 na spotkanie w dni robocze od 9:30 do 15:00

Zatroskany

Czy nie macie wrażenia, że ta firma właśnie cofnęła się o 15 lat? Wszystkie wydane pieniądze w kadrę, poszły za skinieniem magicznej różdżki. Kierowników brak, mistrzów zdegradowali. Harmonijka udaje, że nic się nie dzieje, lata po działach i szuka ludzi do pracy w sobotę. Tylko pani HR odżyła, znów można doić z firmy. Takich doradców trzeba było usunąć póki czas, teraz tylko pozostało pracować do końca istnienia tego glinianej firmy. Z przykrością piszę ten post, łza się kręci. Co oni z tą Polską zrobili.... Ups, poniosło mnie ;)

@Zatroskany

Szkoda tylko ,że powraca dawny bałagan. Od miesiąca prosimy o lepsze oświetlenie na szwalni ,Dyrektorze-prosimy o lepsze światło ,od tego teraz boli głowa i jest nam bardzo ciężko szyć ☹

Czesc, Chciałabym zapytać o zarobki w przypadku pracowników produkcyjnych? Jak to wygląda teraz? Są jakieś premie ? Benefity? Ilu zmianowa praca? Będę wdzięczny za info

Dzień dobry. Praca dwuzmianowa w większości obszarów. System premiowy uzależniony od wydajności, jakości oraz frekwencji. Szeroki zakres benefitów pozapłacowych.

Napewno?
@MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.

Napisaliście to w taki sposób jakbyście sami w to nie wierzyli.

Zorro

Kto bierze tyle zamówień żeby było pracować w święta i prawie wszystkie soboty ludzie tyle nie wytrzymają i to jeszcze w upaly

Skaner

Proszę o usprawnienie wchodzenia i wychodzenia z pracy ze Zbożowej.Toż to masakra stać w kolejce z jedną bramką.Można przecież zamontować drugi skaner chociażby na zewnątrz.Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o. - Kętrzyn

• Jak się pracuje w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 153.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 145, z czego 19 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MTI-Furninova Polska Sp. z .o.o.