Opinie o PROTEGO SECURITY w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie PROTEGO SECURITY. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w PROTEGO SECURITY o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie
Firmy ochroniarskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PROTEGO SECURITY w Warszawa

J.M.

Zlecenia wyplaty w tym miesiącu prawie tydzień przed czasem to na plus. W zwiazku z koronawirusem mamy tez od poczatku paniki dostarczone plyny na odkazanie i rekawiczki gmowe i maseczki. Kononowirus wiec mniej kontaktu mamy z ludzmi ala trzeba to przezyc. pracujemy cały czas jak dawniej.

@mario

Nie u każdego. Ja i moi koledzy z obiektu już wiele razy otrzymaliśmy pensje z opóźnieniem. Aktualnie jest to 11 dni po terminie i pensji wciąż nie ma.

Jakie są mocne strony pracodawcy PROTEGO SECURITY?

Doris
@Tomekrif

Jakie środki czystości można mieć przy tym teraz na myśli? Podobnie interesują mnie konkrety względem narzędzi pracy. proszę o ich opis. Opinie tutaj są różne, chce być na bieżąco

marek

Ja mogę przyznać z ręką na sercu, że praca w firmie Protego Security pokazała mi naprawdę wiele pozytywnych aspektów związanych z pracą w branży ochroniarskiej. Zacznę od począku, zwalniając się ze swojej obecnje pracy na stanowisku handlowca, za śmieszne pieniadzę niestety, uznałem że spróbuje swoich sił w innej branży, niestety ale branża w której pracowałem nie była mocno usytuowana, może stąd też moje zarobki, w dodatku ta cała pandemia bardzo utrudniła sprawę, tak że w firmie diametralnie spadły obroty. Ofertę pracy od Protego znalazłem na jakimś tam portalu, nawet nie pamietam juz nazwy do konca. No to zadzwonilem, wszystkie wymagania spelnialem, na dodatek waze 102 kg wiec myślę że nawet gabarytowo byłem dośc w porządku. Zadzwoniłem do pana rekrutującego i umówiłem się na spotkanie za 3 dni. Osoba która rozmawiała ze mną odnośnie stanowiska pracy, powiedziała mi o wszystkich za i przeciw, co oni oferują mi jako nowemu pracownikowi, oraz co zapewniają na start. Przemyslalem sprawe ale patrząc na oferty pracy w tamtym okresie czasu, po prostu przyjąłem tę ofertę i mogę szczerze napisać ten pozytywny komentarz, że nie było dnia w którym jakkolwiek był żałował że w ogóle tutaj zawitałem w tej firmie. Ekipa bardzo ciepło przywitała mnie jako nowicjusza, to nie prawda że nowych źle traktują, czepiają się o wszystko i wytykają palcami, nie mówiąc już o obelgach. W przypadku tej firmy ja mogłem liczyć na pomoc nie tylko pracowników ale i kierownika, który zawsze powtarzał że jeśli czegoś będe potrzebować, to mam do niego od razu z tym pójść. Chłopaki również pomogli mi się wdrożyć we wszystko , dali mi cenne wskazówki na przykład przy ochronie obiektów lub nawet jakichś imprez okolicznościowych, gdzie należało spełniać pewne wymagania jak kultura osobista itd. Dzięki pomocy ze strony firmy, dostałem umowę na rok czasu, pracuję tutaj już 9 i pół miesiąca i liczę że będę pracował jak najdłużej, kwestia wypłat jest tutaj bardzo przestrzegana, księgowość zawsze na czas wypłaca nam należyte pieniądze a firma zapewnia pełen ubior oraz w razie pory roku odpowiednie wyposażenie. Marek

@marek

W pełni się zgadzam z panem Markiem firma Protego jest bardzo porządną firmą jeśli chodzi o firmy ochroniarskie. Płacą na czas , dbają o pracowników .Umowy są konkretne jak należy bez żadnego ściemniania. Polecam gorąco prace w tej firmie oraz zleceniodawcą korzystanie z usług tej firmy.

Tati Nowy wpis

O tej terminowości wypłat faktycznie różne komentarze można było tu zobaczyć, nie dziwie się, że ktoś dopytuje teraz. a jeśli są dostępne dwie formy umowy to do teraz tak jest, że nie ma problemu w tym, którą weźmiesz? I jakie są terminy co do dnia miesiąca?

Pracownik Nowy wpis

Jak w firmie wygląda terminowość wypłat wynagrodzenia.Czy wynagrodzenie zarówno z umowy o pracę jak i zlecenia jest na czas?? Czy ktoś pracuje w Protego w biurze bo dodzwonić się nie można,nikt tam nie odbiera.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w PROTEGO SECURITY? Chętnie zatrudniają?

marek

Krzysiu
@marek

Dzięki za konstruktywny komentarz. Merytoryczny i treściwy

@marek

W końcu można przeczytać opinie która widać ze jest napisana z tego świata;) a nie od jakiegoś odklejenca heh

seeedres
@marek

Siema marek, dzięki za konkret koma:D z pewnością pomoże w wyborze firmy. Co prawda protego nie wrzuciło chyba żadnych ogłoszęń odnosnie ofert,ale chyba warto zapytac mailowo lub telefonicznie

Leopold 2838
@marek

Luksus opinia panie ! Dużo daje do myślenia, wie kros może czy Protego robi teraz jakis okres rekrutacyjny czy coś? W sumie sezon sie zbliża ..

Damian P.
@Leopold 2838

Mam pytanie odnośnie pracy w Protego security, a raczej awansów. Czy oni zatrudniają może kogoś na stanowisko kierownika od razu ? Czy raczej zatrudniają zwykłych pracowników, i ten który wyróżni ske najbardziej, zostaje awansowany?

totobiasz
@Damian P.

dobre pytanie damian.p, też zastanawiałem się nie raz, jak to jest z tymi awansami, czy oni od razu zatrudniają kogos na to miejsce, czy zwykły pracownik też może liczyć

amadi amadii
@totobiasz

Posłuchaj Tobiaszu, mało kiedy jest dziś tak jak to się opisuje w książkach i filmach, że ktoś ciężką pracą i zaangażowaniem, awansuje ze szczebla na szczebel, a za 2 lata jest na stanowisku prezesa:) do stanowisk kierowniczych, zazwyczaj zatrudnia się kierowników od razu. To kierownicy mają największe możliwości

League
@marek

wylewny komentarz, nie dało się tego jakos skrócić? tego nie da się czytać "D

Wiolciaaa
@marek

Pobieram firma i kadra na medal... też tam pracowałam i bardzo ich cenie

Tomek Nowy wpis
@marek

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie PROTEGO SECURITY? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator nieruchomości mieszkaniowej
GGKO - Zarządzanie Nieruchomościami sp. z o.o.

Jakie są mocne strony pracodawcy PROTEGO SECURITY?

Nie ma żadnych mocnych stron. Pracownicy bez orzeczeń mają umowy zlecenia mimo, iż ich praca spełnia wszelkie wymogi umowy o pracę. Na umowę o pracę przyjmują ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności minimum 2 stopnia ponieważ mają za nich profity. Ja mam orzeczenie. Wypełniając formularze potrzebne do przyjęcia do pracy musiałem również wypełnić formularz dotyczący rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, gdzie musiałem się podpisać i tylko rubryka na datę miała pozostać pusta. Odniosłem wrażenie, że jakkolwiek przestanę im odpowiadać to tylko wpiszą sobie datę i ja z dnia na dzień stracę pracę. I jak się potem gdziekolwiek odwołam skoro wszędzie mi powiedzą, że przecież jest mój podpis. Dziwna praktyka, w żadnym innym zakładzie pracy nie spotkałem się z praktyką abym cokolwiek musiał podpisać in blanco. Pencje zarówno z umowy o pracę jak i ze zlecenia są najniższe możliwe dopuszczalne przez polskie prawo. Słabo, zwłaszcza, że otrzymują dofinansowanie do mnie z tytułu orzeczenia. Jakichkolwiek premii nie ma. Teraz na święta, gdy większość firm daje swoim pracownikom czy to bony pieniężne, czy paczki, choćby dla dzieci pracowników - tu nie ma nic. Zdarzały się wypłaty, zarówno z tytułu umowy o pracę jak i ze zlecenia, gdzie wpływały na konto bankowe z kilkudniowym opóźnieniem. Nie zgłosiłem tego do PiP, dałem sobie spokój. Kontakt z koordynatorem też w zasadzie ograniczony, tylko tyle, że można zadzwonić. Nawet po kolejne umowy o pracę musiałem jeździć do siedziby firmy gdyż koordynator stwierdził, że nie ma czasu wozić tego ludziom na obiekty, podczas gdy w poprzedniej firmie ochroniarskiej to właśnie koordynator przywoził nam dokumenty do podpisu do nas na obiekt i nikt nie musiał marnować czasu prywatnego na jeżdżenie do siedziby w sprawach służbowych. I na koniec jeszcze jedna taka uwaga, zerknij nawet sam, że gdziekolwiek w opiniach ktoś da im jedną gwiazdkę bądź napisze, że ich nie poleca jako pracodawcy - straszą sądem, zabezpieczaniem screenów u notariusza. Cyrk na kółkach. Ja jestem związany ze swoim obiektem, nie z firmą. Czekam zatem cierpliwie aż może kiedyś wejdzie kolejna firma na obiekt, powrócą umowy o pracę dla wszystkich bez względu czy ma orzeczenie o pracę czy nie, że będą wyższe pensje niż najniższa krajowa, że będą dodatki do pensji zasadniczej w postaci premii... Podsumowuję - z całego serca nie polecam tego pracodawcy.

Masz racje. To jakbyś podpisał wypowiedzenie inbanco. Trudno w takiej sytuacji o stabilność i spokój. Wszyscy zatrudnieni na umowę o pracę mają podtykany taki dokument do popisania? Bo to chyba nie jest zgodne z prawem pracy, nie?

@Marek

Nie wiem czy wszyscy. Ja miałem. Oczywiście, że nie jest to zgodne z prawem bo zasięgnąłem opini. Ale co zrobić. Albo się godzisz, albo nie masz pracy. Za to zauważ, że wszędzie gdzie mają niepochlebne opinie, straszą sądem.

Ty nieudaczniku

Jak ci tak źle a wszędzie tak dobrze to dlaczego tu siedzisz i pracujesz i wypisujesz głupoty. W jakiej ochronie masz pensje powyżej minimalnej ? Żadnej. W jakiej agencji ochrony masz paczki na święta ? Żadnej. Puknij się w głowę. Jak masz problem do podaj ich do PIP. Nie polecasz pracy a pracujesz tam coś nie tak z tobą. Wyplaty nie placi ci obiekt tylko firma glabie. Nie pracuje tu ale w ochronie w warszawie siedze ponad 10 lat i wiem o czym pisze.

@Ty nieudaczniku

Ludzie muszą gdzieś pracować raczej, to chyba oczywiste. I niby ile tutaj masz powyżej tej minimalnej? Więcej jak paręset złotych chociaż?

@Karolina

Na stanowisku pracownika ochrony, niekwalifikowanego, w firmie Protego jest pensja najniższa z możliwych, czyli w wysokości minimalnej krajowej. Nie ma żadnych premii, przynajmniej wśród pracowników których znam. Koledzy, wieloletni pracownicy, którzy nie mają orzeczenia o niepełnosprawności, pracują w ramach umowy zlecenia mimo, iż wypracowują min. 240 h miesięcznie i ich praca nosi wszelkie znamiona pracy w ramach umowy o pracę. Są latami zleceniobiorcami zamiast pracownikami. Pozbawieni prawa do płatnego urlopu i wszystkich praw wynikających z Kodeksu Pracy.

Lidia

Teraz chyba muszą wam podwyższyć wynagrodzenie, skoro rośnie pensja minimalna? Ciekawi mnie jak stoją sprawy z rotacją? Dużo pracowników zgadza się na pracę jako zleceniobiorcy i oddają wszystkie prawa pracownika? Czy raczej rotacja spora, i często kogoś szukają?

Bez przesady. Jeśli jesteś dobrym pracownikiem i nie ma na Ciebie skarg, to nikt Ci niczego nie podsunie ani nie wyrzuci. Wręcz przeciwnie. Gdy tracą obiekt "upychają" pracowników gdzie się da, bo nie chcą ich zwalniać. To dobra firma. Pracowałam prawie dwa lata i z czystym sumieniem polecam.

Iwona

Czy ta rozbieżność w opiniach nie wynika przypadkiem z tematu orzeczenia? co do tego upychania to właśnie takich nie chcą żegnać? Osoby bez niego to po ile tutaj pracują?

@Iwona

Z tego, co wiem, to dbają o wszystkich pracowników. Najdłużej ludzie pracujący to ci, którzy pracują już po siedem- dziesięć lat.

Iwona

10? czyli od rozpoczęcia działalności firmy? Z tego, co widziałam zarejestrowali się w 2013, tak? wiadomo jak konkretnie warunki pracy mogły się tutaj zmieniać przez ten cały okres?

Z

Pensje po terminie płacą. Nie zawsze aczkolwiek często. I z umowy o pracę i ze zlecenia.

TOM
@Z

Pracuje od ponad dwóch lat i raz zdarzyło się żeby dzień opóźnienia był. Przed światami zapłacili 3 dni przed czasem i to jest dobre.

@TOM

Tylko Tobie się tak spóźnili czy to każdemu tak? A jakie było wyjaśnienie odnośnie tamtego spóźnienia? Jaki powód? Odnośnie świąt to dostałeś o parę dni wcześniej kasę z tego tytułu czy coś jeszcze wpadło?

@Iwona

Ostatnie wynagrodzenie 10.03 z tytułu umowy o pracę wpłynęło mi po terminie. Również 2 kolegom z pracy. Jeden był w stresie bo nie miał za co zrobić zakupów na weekend dla rodziny i musiał pożyczyć pieniądze. Mnie osobiście firma już kilka razy w ciągu jednego roku wypłacili po terminie. Dzwoniłem to wyjaśniać, kadrowa się tłumaczyła, że przelewy wysłała. Tyle, że jeśli wysyła przelewy późno, to nie dochodzą ludziom na czas na konta. Jeśli firma nie wysyła przelewów odpowiednio wcześniej, to powinni w takim razie zrobić przelewy natychmiastowe, które dochodzą w sekundę. Tym samym łamią przepisy. Ja też miałem raz sytuację, że pensję powinienem otrzymać w piątek i nie otrzymałem. Zostałem bez pieniędzy na weekend a musiałem zrobić zakupy i nie miałem za co. Też przy tak niehumanitarnie niskich zarobkach nie mam oszczędności, żyję od pensji do pensji, to wegetacja.

W

Nie ma mocnych stron. Pensja minimalna, pracownicy bez orzeczeń mają umowy śmieciowe czyli zlecenia, pensje często wpływają na konta z opóźnieniem. Nie znam pracowników którzy by dostali premię.

Tomekrif

Wypłata na czas ,dbanie o pracowników czyli zaopatrzenie w ubrania środki czystości i wszystko inne co jest potrzebne do pracy ????

Tomekrif

Wypłata na czas. Dbanie o pracownika czyli wyposażenie w ubrania do pracy. Zaopatrzenie środki czystości . Elastyczny wymiar pracy.

Doris
@Tomekrif

Wiolciaaa

Polecam firmę z czystym sumieniem, sprawy związane z biurem na 6+ pani Mireczka i pozostałe panie przesympatyczne kobietki robione wszystko od ręki... koordynatorzy super panowie pomocni jak się czegoś trzeba było dowiedzieć, pracowałam w tej firmie i jestem mega zadowolona , jest będzie taka możliwość to wróciłabym z zamkniętymi oczami, kasa też zawsze przed czasem . Poprostu firma jakich w tej Polsce brakuje , szefostwo też super. Osobiście pozdrawiam swojego koordynatora pana Łukasza.

YYYYY
@Wiolciaaa

A ile osób w ogóle pracuje w biurze? Tylko same panie? To stała kadra czy czasem pojawia się ktoś nowy w biurze?

Jeśli już debatujemy na temat płci to faktycznie koordynatorami są sami panowie? Jeśli tak to dlaczego? przypadek czy jakaś inna tendencja? Gdyby jakaś pani kandydowała to by miała szansę na prace?

@Wiolciaaa

Spełni się z panią zgadzam. Firma bardzo solidna i elastyczna dla pracowników i panie w biurze bardzo ogarnięte. Koordynator wszystko robi jak należy ????

Pisze

Dziwny jest rynek ochrony. Pracowałem wcześniej w ochronie więc mam doświadczenie. W takim razie dzwonie do tej firmy z zapytaniem o pracę ale niestety jestem odrzucony a czemu bo po 1) bo mam więcej niż 26 lat, 2) nie jestem emerytem, 3) nie mam orzeczenia o niepełnosprawności. W takimi razie kogo w dzisiejszych czasach firmy zatrudniają ? Śpiących emerytów których kontrolni złapią na spaniu i kasa wróci do firmy , pracowników z orzeczeniem by dostawać kasę z PFRON . Rozumiem że pracownik który jest zdrowy i sprawny fizycznie nie jest w cenie ?

@Pisze

Nie mam pojęcia czy nie jest w cenie ale w zasadzie gdy nie spełniasz żadnego z przytoczonych wariantów to jakiej stawki byś oczekiwał? Zastanawiam się czy możliwe, że o kwestie wynagrodzenia także może w tym przypadku chodzić? Pracownicy wołają tu o więcej czy coś?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w PROTEGO SECURITY?

Zapytanie do PROTEGO

Szanowni Państwo z biura PROTEGO, od długiego już czasu nie można się dodzwonić do kadr. Panie nie odbierają telefonu a dzwonię i ja, i koledzy z obiektu o różnych porach w przedziale 9-16. Niczego się nie da załatwić. Koledzy 11 dni temu powinni dostać pensje i do dziś nie mają. Dzwonią do kadr żeby to wyjaśnić i nikt nie odbiera telefonów. Prosimy o informację o co chodzi, co z zaległymi pensjami i czemu od tylu dni nikt nie odbiera w kadrach telefonów?

Sławek
@Zapytanie do PROTEGO

Proszę napisać czy był taki miesiąc żeby nie dostać wcale pieniędzy. Bo też pracujęw tej firmie i dwa razy miałem opóźnioną ale nigdy się nie zdarzyło żebym wcale nie dostał. Pracowałem w innych firmach tam to płacą kiedy chcą i komu chcą. Proszę nie przesadzać trochę opużnienia i szok .Zawsze można iść gdzieś indziej

Krzysztof
@Sławek

Ostatnia wypłata mi i koledze wpłynęła 2 tygodnie po terminie. To nie jest trochę opóźnienia. Są rachunki do opłacenia, trzeba się utrzymać, w biurze w kadrach niczego się nie mogliśmy dowiedzieć bo nikt nie odbierał telefonu. Nie pisz głupot, że jak nie pasuje to pracę można zmienić bo obowiązkiem zleceniodawcy i pracodawcy jest przestrzeganie terminowości wypłat.

Janek
@Krzysztof

No niestety. Pensji z umowy o pracę nie ma. Jeszcze mi się nie zdazyło takie opóźnienie. Z racji tego zastanawiam się czy jutro jechać do pracy. Może jak Łukasz nie będzie miał pracowników na obiekcie to się ogarnie. Kurde nigdy nie miałem takich problemów

@Janek

Tyle, że za nieobecność nieusprawiedliwioną można otrzymać zwolnienie dyscyplinarne.

Kodi
@J.M.

Nie bój, nie bój zobaczymy co powiesz 25 kwietnia ?

@Kodi

Etaty wypłacili 3 dni przed czasem. Dobrze bo swieta za pasem. :)

K.
@J.M.

U nas tez wszysteko dowozom z magazynu jak sie pokonczy i nie ma problemu z wyposazeniem. Dzisiaj robiom gale w Dzierzoniowie. Bedzie w telewizji wieczorem- kierownik mi mowil. Warto odladac.

Były
@J.M.

Ja pracowalem prawie rok w protego w Sosnowcu. Nie bylo żle.Kasa na czas i mielismy wszystko co trzeba.OK.Niestety obiekt sie skonczyl i musze roboty szukac a nie jest teraz latwo.

@J.M.

Potwierdzam !! U nas wypłata także była z wyprzedzeniem;)

@Marcin

Cześc, mam pytanie- czy jest szansa na pracę w protego, jeśli mam ukończoną tylko szkołę srednią ? Jak to wygląda ?:/

Bodzio

Zapytaj kogo trzeba :)) Zadzwoń, umów się ewentualnie na wizytę jeśli będą zainteresowani

mario
@J.M.

Potwierdzam że wypłaty w Protego były od początku roku terminowo !

Maria

Jest szansa ,tylko musisz mieć stopień niepełnosprawności, najlepiej zadzwonić do firmy i zapytać

Majki
@J.M.

Super, oby więcej takich pracodawców jak ten:)

@mario

Pensje po terminie.

10.03.23 powinienen otrzymać pensję z umowy o pracę. Nie wpłynęła na konto. Jest to już któraś taka sytuacja. Zarówno z umowy o pracę gdzie wypłata powinna być na moim koncie do 10-go jak i z umowy zlecenia z terminem do 25-go już kilka razy otrzymałem pensję kilka dni po terminie. I żadnego przepraszam ze strony firmy. Koledzy z obiektu też miewali wypłaty z opóźnieniem.

U mnie jest
@Pensje po terminie.

Jaki masz bank ? U mnie w PKO wypłata była na kącie o 17:30 w piątek 10 marca. więc na czas i nie narzekam.

Zxy
@Pensje po terminie.

Prawda jest taka że wg prawa pracodawca ma czas wysłać umowę nawet 10 danego miesiąca jednak nie później niż do 00:00 tak więc warto znać prawdę i prawo a nie siać propagandy

Nie ma Pan racji.
@Zxy

Nie, proszę pana/pani. Zgodnie z przepisami KP, jeżeli w umowie u pracę jest podany termin wypłaty do 10-go następnego miesiąca po miesiącu przepracowanym, to pensja ma być NA KONCIE pracownika do 10-go, nie później. Natomiast firma Protego oraz osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, z którą podpisywane są umowy o pracę, dość często, choć nie zawsze, nie przestrzega przepisów prawa i pracownicy otrzymują wynagrodzenia po terminie. Zarówno ja, jak i kolega z pracy otrzymaliśmy pensję 3 dni po terminie. I nie jest to pierwszy raz.

U mnie jest OK
@Nie ma Pan racji.

Ja miałek kase w piatek a ty jak masz jakis dziwny bank to moze dostales moze dzien po terminie czyli w poniedzialek bo w soboty i niedziele banki nie pracuja. Czasami kasa jest przed terminem ale o tym pan nie pisze bo po co jak mozna tylko sie uzalac. Jak tak ci zle to idz i gdzie indziej roboty szukaj zamiast wylewac zale na anonimowych internetach.

Pensje po terminie.
@U mnie jest OK

Jest to portal do wyrażania opinii. Wyraziłem opinię zgodną ze stanem faktycznym. Po co wchodzi Pan ze mną w dyskusję? Pensja po terminie jest nie przestrzeganiem przepisów Kodeksu Pracy i o tym napisałem w swoim wpisie. Do tego jest ten portal.

Stefan Z.
@Pensje po terminie.

Ja dostałem zlecenie na konto w millenium 23 Marca rano a inny pracownik z obiektu dostał wyplate na konto w alior 22 marca popoludniu czyli 3 dni przed terminem wyplat. a jak reszta ? Nigdy nie mialem tu opoznien z kasa.

ZYX
@Pensje po terminie.

Pracodawca ma czas wysłać pieniądze do 10 kazdego miesiąca do godziny 23:59 jeżeli nie znasz prawa i jesteś nieświadomy co odpisałeś oraz nie rozumiesz polecam przeczytac ze zrozumieniem K.P. nie siać niepotrzebnie propagandy i fałszywie informować ludzi poprzez swoją głupotę

Robert
@ZYX

Ty siejesz ferment. Zgodnie z dyspozycją art. 85 § 1 i 2 K.p., wypłaty wynagrodzenia dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie, nie później niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. Przyjęta w cytowanych przepisach nomenklatura oznacza, że dziesiąty dzień miesiąca jest dniem wymagalności (ostatni dzień, w którym dłużnik może spełnić świadczenie w sposób zgodny z treścią zobowiązania, a w konsekwencji, że w tym dniu wynagrodzenie musi zostać postawione do dyspozycji pracownika). Aby prawidłowo wypełnić swoje zobowiązanie, pracodawca powinien wysłać przelew z takim wyprzedzeniem, aby najpóźniej 10. dnia miesiąca środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym pracownika. Musi zatem uwzględnić dni wolne od pracy oraz fakt, iż terminy wykonywania transakcji wychodzących i przychodzących w różnych bankach nie są ze sobą zsynchronizowane (wychodzą i przychodzą o różnych porach dnia).

człowiek z orzeczeniem 02-P

Jestem osobą z 02-P i nie ukrywam, że bardzo mało w życiu pracowałem. Z tego powodu nie orientuję się w tych wszystkich niuansach prawa pracy. Zgłosiłem się do pracy w Protego Security. Przeszedłem rozmowę rekrutacyjną i otrzymałem informację, że zostałem przyjęty. Podpisałem dokumenty, z których według mojego rozeznania jasno wynikało, że są to m.in.: umowa o pracę z jakąś firmą MEGA Security (chyba współpracującą z Protego), umowa zlecenie z firmą Protego Security, a także m.in. chyba już na przyszłość skonstruowne rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Pani sekretarka powiedziała mi, że wszystko, co wypracuję ponad wymiar godzinowy umowy o pracę z firmą MEGA, pójdzie na konto umowy zlecenie z firmo Protego. Szkopuł w tym, że wszystkie te umowy nie miały dat - poproszono mnie, żebym do żadnego z wielu wypełnionych i podpisanych przeze mnie dokumentów nie wpisywał dat. Niestety nie otrzymałem kopii tych umów - szkoda, że sam się o to nie upomniałem. Dziś, po sześciu dniach od, jak mi się wydawało, podpisania umowy, zadzwoniłem do Pana Koordynatora, bo chciałem się dowiedzieć, kiedy i gdzie mógłbym zacząć pracę. Tymczasem Pan Koordynator mnie zaskoczył, bo powiedział mi, że ja żadnej umowy o pracę nie podpisałem, tylko jakieś formularze (a było tego naprawdę bardzo dużo, łącznie z oświadczeniami dotyczącymi Pracowniczych Planów Kapitałowych). Ponieważ to wszystko zaczęło być dla mnie coraz bardziej niejasne, poinformowałem pisemnie (bo nie udało mi się już tam później dodzwonić), że rezygnuję z pracy w firmie Protego, również dlatego, że mam przeczucie, że Kierownictwo Firmy nie chce mnie zatrudnić. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Znajomi twierdzą, że firma prawdopodobnie stosuje tzw. rekrutację wsteczną (nie wiem czy tak jest, tak tylko twierdzą moi znajomi) i po namyśle po prostu stwierdzili, że jednak nie chcą mnie zatrudnić. Nie wiem, co o tym myśleć, ale daję "neutrala" ze względu na interesujące doświadczenie życiowe. Na pewno przyda mi się, kiedy w przyszłości będę ubiegał się o inną pracę.

Patick Brudz

Nie pozdrawiam ludzi którzy mają problem z tym, że nie dostali się tutaj do pracy bo nie spełniali danych kryteriów. Z pierwszej ręki mam informacje,że wymagania jakie Protego Security miało, były już na samym starcie jasno sprecyzowane i klarowne. Kto się zgłosiłdo nich i do działu rekrutacji, spełniający wymagania i jednocześnie nadający się do tej pracy, tą pracę otrzymywał. Nie rozumiem tylko dlaczego 30 letni alkoholik który ma dziury w głowie, chce tutaj pracować.. Po co? Źeby chlać w pracy? Żeby firma Protego Security traciła przez takiego idiote zlecenia i pracę? Cała brygada cierpi później dlatego, że jakis sfrustrowany Marin, 30 letni pijak, chciał dostał się tutaj do pracy, mimo że szybko go wywalili, to zdążył narobić bajzlu wśród kolegów. Idiotów i żuli tutaj nie chcemy ! To jest dobra firma, a my tworzymy dobrą zgraną brygadę, która zaawsze może na siebie liczyć. Nie pozdrawiam też kretynów, którzy chcą jakieś zadośćuczynienie i odszkodowanie, BO IM SIĘ NALEŻY, BO PROTEGO ICH NIE ZATRUDNIŁO. Ha tfu ;)

Mateusz Borek
@Patick Brudz

JA również nie polecam, forsowałem przez rok po 3 firmach różnego rodzaju, od pracy jako doradca klienta, sprzedawca w sklepie meblowym, aż po moją aktualną fuchę. Powiem szczerze że ludzka głupota czasami jest na tyle niemożliwa, że trzeba przecierać ze zdumienia oczy, żeby uwierzyć xd ale no co zrobic :D

Lolo

Spoko, kto pytał ?

Totomekkk
@Patick Brudz

Patryk- komentarz bardzo konstruktywny i nie owijajacy w bawełnę. Niestety na dzień dzisiejszy tak to wszystko wyglada, z pracownikami jak i pracodawcami. Pracownik który skończył szkole elektryczna i nie ma doświadczeni w sprzedaży płytek, chciałby być kierownikiem na stanowisku glazury w leroy:) a dlaczeego ? Bo ,, mu sie należy ”

@Totomekkk

zgadzam się z tobą liroy w 200% bo sprawa wymaga ta wymaga komentarza

darol ew au

coś nie coś potrafisz, mówisz? :D A tak całkiem na poważnie, poczekajcie jeszcze z tydzień aż będzie napływ tych ukraińcó:) u mnie w mieście już robią burde, zaczepiają ludzi na ulicy, kobiety, pytają czy mają 10 zł ,a jak odpowiadają że nie, to chcą bić ludzi:) nawet zwierzęta zachowują się lepiej:)

wlodek
@darol ew au

Już jest :) stety niestety, i już są pierwsze odpały, bezprawie hehe

@wlodek

Odpały? W sensie, że jakie? Czyli faktycznie będą z tego jednak nieprzyjemności?

XANSR
@darol ew au

to fakt.. porobiło się niestety ostatnimi czasy, ale może nie zaprzątajmy tym tematem bogu ducha winną firmę :)

@Patick Brudz

To nie wina alkoholika, tylko kierowników, którzy go przyjęli. Nikt z góry nie ma napisane, że jest alkoholikiem podczas rekrutacji, to okazuje się później jak już ktoś taki zacznie pracować. Niestety problem alkoholizmu i (usunięte przez administratora)w ochronie coraz bardziej się pogłębia, a zdesperowani koordynatorzy, którzy robią wszystko, żeby na szybko kogoś znaleźć przyjmą każdego, nawet wtedy jak czują od niego alkohol. Przez takich durnych kierowników cierpi zawód ochrona, nie opinie, bo przesz takich ludzi nasza profesja jest później źle opiniowana w społeczeństwie.

@XYZ

A oni sami właśnie nie będą mieć później z tego tytułu kłopotów? Skoro koordynuje to chyba bierze jakąś odpowiedzialność na siebie czy nie do końca rozumiem to stanowisko? Opowiesz o nim coś więcej?

XYZ

Jeżeli do tej firmy chcą się zatrudniać ludzie, którzy chcą zostać niewolnikami pracy, to zapraszam do tej firmy. Potem proszę nie płakać.

XYZ

Marny plus tej firmy jest taki, że w ostatni dzień wypłacają pieniądze, z nadgodzinami jest różnie, bo w różnych terminach przywożą ale są wypłacalni.

XYZ

Duża rotacja pracowników, zamiast pracowników pracują ala koordynatorzy, którzy nie potrafią zatrudnić ludzi do pracy, zwłaszcza na budowach w Katowicach. Okropna ruda kierowniczka, nie polecam pracy w tej firmie, teraz przyjmą każdego, kto ma grupę, bo nie mają ludzi do pracy. Żałosne, nie wiem, kto tą Panią wybrał na kierownika, więcej ludzi odchodzi niż pracuje. Nie mają ludzi do pracy, to potrafią ściągać do pracy ludzi z l4 i wydzwaniać jak pomyleni. Jak można do kogoś dzwonić 50 razy? jak ktoś nie odbiera to znaczy, że nie może rozmawiać, najlepiej dzwonić jak (usunięte przez administratora) po iks razy. Tragedia. Niestety tacy kierownicy istnieją w ochronie i pomyśleć, że ktoś był na tyle głupi, żeby ich wybrać na kierowników. Można by wiele napisać, szkoda słów i nerwów, bo zaraz będą durne komentarze (usunięte przez administratora).Żałosne.

Sławomir Zawistowski

Mario przez duże M ja nie porównuję nikogo i niczego do psa a tobie chyba przydałaby się wizyta u psychologa bo ja w odróżnieniu do ciebie szanuję swojego pracodawcę i nie kasam ręki dzięki której mam pracę i ????

@Sławomir Zawistowski

Tu nikt nikogo" nie kąsa "tylko stwierdza fakt ,przeczytaj opinie ,z psychologiem witaj się sam -jak masz potrzebę, bo wnioskuję że prawda u ciebie nie jest mile widziana tylko kłamstwo i robienie rodziny z szefów ,tragedia .Żyjemy w wolnym kraju więc jak sam jesteś zorientowany ,nie ma zakazu wolności słowa,pozdrawiam.

@Maria

Co do mojej kwestii prawdy to zawsze mówię prawdę a to że z szefów robię rodzinę to tylko i wyłącznie moja sprawa a tragedią jest to że nie umiesz okazać szacunku drugiej osobie a co do tego zamiast prawdy i że u mnie jest tylko kłamstwo to zastanów się co piszesz i do kogo bo może to sprawić komuś przykrość ale to już twój problem z którym sobie widocznie nie radzisz albo masz zaniżony poziom samooceny

@Sławomir Zawistowski

Zanizony poziom samooceny ...hm....tu bardzo się mylisz ,szanuje każdego człowieka, czy to VIP czy pracownik ,nigdy przenigdy nie stwierdziłabym że moją rodziną są szefowie ,śmiech na całego-to mnie wręcz rozbawiło, zrobiłam ci przykrość-raczej to ty sobie tą przykrość zrobiłeś wypowiadając się iż traktujesz ich jak rodzinę, kończę zbędną dyskusje ,miłej pracy .

@Maria

Może i zrobiłem ale odkąd pracuje w Protego są dla mnie w porządku więc to jak ich traktuję to tylko i wyłącznie moja sprawa a nikomu nic do tego co myślę i mówię o nich.Pracowalem w nie jednej agencji ochrony i tamte szefostwo to totalna porażka i pomyłka w odróżnieniu od Szefostwa Protego Wiec Pozdrawiam serdecznie droga koleżanko Mario i co zlego to nie ja

@Sławomir Zawistowski

Potwierdzam. Protego, jako jedna z nielicznych firm ochroniarskich, szanuje swoich pracowników, jeśli oczywiście nie ma z nimi problemów (alkohol, itp). Bardzo miło wspominam czas, w którym pracowałam w tej firmie. Poznałam fantastycznych ludzi, z niektórymi mam kontakt do tej pory. "Góra" też ok. Takich szefów życzę każdemu.

Doświadczony ciećmen

Mam pytanie, czy w Agencji ochrony Protego zatrudniają tylko z orzeczeniem o niepełnosprawności? Mam 40 lat i przepracowałem w ochronie 12 lat. A nie jestem ani rencistą, ani nie mam orzeczenia o niepełnosprawności i chciałbym się dowiedzieć czy mogę liczyć na zatrudnienie w Protego.

@Doświadczony ciećmen

Najlepiej zadzwonić i zapytać. Jeśli jest zapotrzebowanie, to zatrudniają i z orzeczeniem i bez.

Czy Protego Security ma podpisaną umowę w Warszawie z medycyną pracy tak żeby nie płacić w ramach NFZ albo prywatnie ?

@Adam

Tak ,mają podpisaną umowę z lekarzem medycyny pracy

Szymon
@Maria

A powiesz może czy pracownik może tu liczyć na umowę o pracę od razu? Widzę, że jesteś w temacie, więc liczę na odpowiedź.

@Szymon

Jak masz grupę niepełnosprawności, i oczywiście jest okres próbny, wydaje mi się że nigdzie nie ma od razu umowy o pracę bez okresu próbnego.

Zostaw merytoryczną opinię o PROTEGO SECURITY - Warszawa

• Jak się pracuje w PROTEGO SECURITY?

Zobacz opinie na temat firmy PROTEGO SECURITY tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PROTEGO SECURITY?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 19 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PROTEGO SECURITY
4.3/5 Na podstawie 60 ocen.
  • Jana Kazimierza 64 lok. 74
    01-248 Warszawa