smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Opinie o smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Danuta

Nie istnieje nic takiego w Niemczech jak zatrudnienie polskiej pielęgniarki na stanowisku pielęgniarki w Niemczech ,Niemcy nie uznają dokumentów i szkoły polskiej na tym etacie więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd,tego ogłoszenia w ogóle nie powinno być

Małgorzata
@Danuta

Danusiu, naprawdę? Całe życie byłam pewna, że dyplom można nostryfikować i pracować za granicą. Jesteś pewna, że nie załatwiają pracy w naszym zawodzie w Niemczech?

Michał z Kutna

To chyba jedna z najlepszych agencji w jakich do tej pory pracowałem Kulturalne podejście do pracownika , pieniądze zawsze na czas na koncie , panie w biurze bardzo kompetentne i miłe . Zawsze można kulturalnie porozmawiać a do tego oferują długoterminową pracę w jednym miejscu , nie skaczesz z tygodnia na tydzień w jednego na drugie miejsce tak jak to bywa w innych agencjach. Osobiście jestem miło zaskoczony . Warunki finansowe bardzo zadawalające no i praca w fajnej firmie . Jeżeli jesteś sumienny i zdolny to możesz bez obaw aplikować do tej agencji. GORĄCO POLECAM

JarKo
@Michał z Kutna

Michał , mogę tylko podzielić Twoją opinie Pracuje w tej agencji od 2016 roku, wczeniej pracowałem w dwóch innych agencjach i warunku w smartjobsie są bardzo przyjazne pracownikowi. Pani księgowa pomaga w załatwieniu wszystkich spraw z klasami podatkowymi , w wcześniejszej agencji pracowałem cały czas na 6 klasie , w smartjobsie pracuje na 3 klasie . Pozdrowienia dla całej ekipy od Jarosława K.

Wiesiek
@Michał z Kutna

Czy ktos moze napisac szczerze jakie sa srednie zarobki jako malarz.Po odraceniu za paliwo itd.Ile na reke i jak wyglada zakwaterowanie.Ile osob w pokoju?

Przemysław
@Wiesiek

Firma aktualnie szuka osób na stanowisko malarza i proponuje stawkę od 13,30 Euro plus niemiecką umowę o pracę. Pracodawca proponuje pakiet socjalny, opieką medyczną i polskojęzyczną opieką koordynatorów, dodatek za nadgodziny i zakwaterowanie w dobrym standardzie. To chyba dobre warunki, jak myślisz? Daj znać jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie.

Maurycy
@Przemysław

Zakwaterowanie jest naprawdę super, czesto wyjeżdzam ale tam są bardzo dobre warunki

Przemysław
@Maurycy

Według Ciebie standard zakwaterowania jest wysoki. A inne aspekty zatrudnienia takie jak pomoc koordynatora projektu lub odległość do miejsca pracy. Wszytko także jest na plus? Dodaj więcej szczegółów. Forum odwiedza wiele osób, które chcą podjąć taką pracę i z zainteresowaniem przeczytają Twoją opinię.

Lukasz
@Przemysław

Witam. Czy posiada ktoś informacje na temat pracy Malarz w Bremehaven? Proszę o odpowiedź na email (usunięte przez administratora). Dziękuję

Maria
@Lukasz

NIestety nie wiem za wiele o pracy jako malarz w Bremehaven, niemniej jednak w tej sytuacji warto skontaktować się z Smartjobs Personaldienstleistungen GmbH bezpośrednio by móc podpytać o pewne szczegóły a w najlepszym wypadku odbyć rozmowę rekrutacyjną. Jeśli zdecydujesz się na kontakt z firmą polecam tą stronę z danymi kontaktowymi: https://www.gowork.pl/smartjobs-personaldienstleistungen-gmbh,892150/kontakt

@Wiesiek

To jest opinia pisana przez pracownika co tam siedzi i to pisze. (usunięte przez administratora) prawda. pieniądze są na czas ale miesiąc później. Jak pracujesz w czerwcu to dostaniesz w lipcu. tak to tylko zaliczki. Obiecują 12€ a na rękę jest 9€ max. Dojazdy są na własny koszt. i noclegi na własny koszt powyżej 20€ za noc. Jak ci obiecują ze będzie ktoś znał niemiecki to. (usunięte przez administratora) prawda. Telefon odbierają do 17 i koniec. i ubranie robocze to tez (usunięte przez administratora) prawda. trzeba mieć własne. o ich trudno się doprosić. kolega miał to mu odliczyli jak skończył kontrakt po pół roku. i umowa jest tylko po niemiecku. a co ja szwab? No i dojazd do niemiec na mój koszt. a i dojazd do pracy na moj koszt. jak auta nie ma to tez moja sprawa. człowiek sam sobie. A te wszystkie baby tam to kłamczuchy. no i te pokoje 2-4 osoby. i ja za to musiałem płacić sam. powyżej 20€ za noc!!! skandal!!! no i najlepsze CO TYDZIEŃ ALBO MAX 2 TRZEBA NA WŁASNY KOSZT JECHAĆ W INNE MIEJSCE PRACY NIERAZ 500km. to ile się zarobi miesięcznie po odliczeniu tego wszystkiego? (usunięte przez administratora)

Maja
@Marek

Czyli rozumiem, że trzeba mieć własny samochód i znać język niemiecki. Do tego pokrywasz koszty dojazdu do pracy, noclegu, ubrań, dojazdu do Niemiec. A czy Smartjobs informuje o tym na rozmowie o pracę?

@Marek

Szanowny Panie Marku, bardzo dziekujemy za Pana opinie i czas poswiecony na podzielenie sie z nami Pana zdaniem.Jest nam niezmiernie przykro czytac, ze jest Pan niezadowolony ze wspolpracy z nami. Tylko dzieki konstruktywnej krytyce i feedbackowi jestesmy w stanie zoptymalizowac nasze procesy i wplynac na ulepszenie dzialania firmy, dlatego Pana zdanie jest dla nas niezwykle cenne. Jesli zatem chcialby Pan podzielic sie z nami i szerzej opisac zaistniala sytuacje, uprzejmie prosimy o kontakt bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy Panu wszystkiego dobrego w dalszej karierze zawodowej.

@Michał z Kutna

Szanowny Panie Michale, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Jest nam niezmiernie milo czytac, ze ma Pan dobre doswiadczenie ze wspolpracy z nasza firma. Staramy sie caly czas rozwijac i optymalizowac nasze dzialania, poniewaz wiemy, ze tylko dzieki temu jestesmy w stanie byc dla naszych Wspolpracownikow rzetelnym partnerem. Jesli ma Pan pomysly w jaki sposob mozemy jeszcze bardziej usprawnic i polepszyc nasze dzialania, zachecamy do kontaktu bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiamy.

@Maurycy

Szanowny Panie Maurycy, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Cieszymy sie, ze zakwaterowanie podczas zlecen spelnia Pana oczekiwania. Wiemy, jak wazne sa komfortowe warunki mieszkaniowe dla naszych Pracownikow dlatego staramy sie zawsze je uprzednio dokladnie zweryfikowac przed ich przyjazdem. Jesli w trakcie pobytu pojawilyby sie jakies niedogodnosci z tym zwiazane, nasi polskojezyczni Koordynatorzy sa dostepni pod telefonem (nawet podczas weekendu). Jesli chcialby Pan podzielic sie z nami dodatkowymi pomyslami na ulepszenie mozliwosci zakwaterowania, to prosimy uprzejmie o kontakt bezposrednioz naszym Kirownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Zyczymy wszystkiego dobrego w dalszym zyciu zawodowym.

@JarKo

Szanowny Panie Jaroslawie, serdecznie dziekujemy za Pana opinie. Jest nam bardzo milo czytac, ze warunki pracy dla pracownika w naszej Firmie ocenia Pan jako przyjazne. Doskonale rozumiemy jak wazna jest atmosfera pracy i poczucie bezpieczenstwa, tym bardziej zagranica, dlatego staramy sie aby nasz polskojezyczny Dzial Ksiegowosci byl dla Pracownikow pomocny i rozwiewal ich wszelkie watpliwosci, zarowno w kwestii klas podatkowych, ubezpieczenia zdrowotnego czy wynagrodzen. Panie Jaroslawie, jesli chcialby Pan szerzej skomentowac wspolprace z nami, zachecamy do kontaktu bezposrednio z naszym Kierownikiem ds. Rozwoju na adres martyna.kolodziejczyk@smartjobs.de. Dzieki opiniom naszych Pracownikow jestesmy w stanie jeszcze bardziej ulepszac nasza prace i rozwijac sie zgodnie z oczekiwaniami naszych Pracownikow i Partnerow. Wszystkiego dobrego i serdeczne pozdrowienia z Erftstadt.

@JarKo

No ciekawe jak? Jak maxymalnie zatrydniają na 18 miesięcy potem zwolnienie na ponad 3 i nowa umowa? Jak tam możesz tle pracowa?

@Maja

Nie. Nie informuje.

Alwer
@Michał z Kutna

Co tydzień drugi koniec niemiec. Co ty piszesz to ściema

Paweł Beelin

Witam serdecznie! Pracowałem w firmie Smartjobs prawie 3 lata. Generalnie oceniam bardzo pozytywnie, kasa ma czas czasem potrzebowałem wcześniej zaliczki czy wypłaty też nie było problemu. Kadra zaangażowana, w przypadku sytuacji awaryjnych jak auto nawaliło i nie mogę dojechać numer alarmowy zawsze oddzwonił i zdążył zareagować. Gorąco polecam szczególnie dla początkujących z językiem Niemieckim, zawsze pomogą, zalatwia jak potrzeba. Bardzo miło wspominam współpracę i polecam!!!.

Alwer
@Paweł Beelin

I azreagowali i co powiedzieli? Nic! W niczym nie pomagają ani nic ci nie załatwią. Nocleg jest po 25 Euro a jak znasz niemiecki to za te sama kase co ten drugi musisz tłumaczyć komuś robotę i ani centa dodatku za to

NICK

Pracowałem przez kilka lat w tej firmie i nieprawdą jest że: Wypłacają extra premię 200 Euro, za to że podpisałeś Umowę o pracę i że jesteś ich pracownikiem to bzdura. Nie ma również premii za polecenie pracownika, ponieważ osobiście poleciłem 4 osoby i również wyjeżdżałem z nimi do pracy w Niemczech a firma doskonale o tym wiedziała że to ja ich poleciłem i wziąłem do pracy w Niemczech i nie otrzymałem złamanego grosza za polecenie pracowników a nie jak piszą że płacą 300 Euro za polecenie pracownika, to jest totalna bzdura co piszą w ogłoszeniach. Wypłacane wynagrodzenie - jest do 20 dnia kalendarzowego danego miesiąca a nie do 15 dnia jak piszą w ogłoszeniach. Nie ma żadnych podwyżek - Pisałem kilkakrotnie Podania o podwyżkę i nie było żadnego odzewu a na telefon odpowiedziano mi żeby jeszcze trochę poczekać a gdy byłem już dla nich natrętem to dali mi wypowiedzenie pracy. Nie załatwiają jednoosobowych pokoi z Internetem, ale dwu osobowe pokoje a Internet, jeżeli jest to bardzo wolny lub w ogóle go nie ma. Obiecują że praca na budowie będzie długoterminowa a po przyjeździe na budowę okazuje się, że praca jest tylko na kilka dni a bywało także, że praca była zaledwie na parę godzin nawet nie było 8 godzin a okazało się że mieliśmy tylko wnieść ciężkie grzejniki na piętra, bo przecież Niemcy nie będą dźwigać i się szarpać z ciężkimi grzejnikami m.in: na 3 m długości. Firma tego nam nie powiedziała, bo nikt by nie pojechał na parę godzin szarpać się z ciężkimi grzejnikami i szukają głupków do dźwigania. a za to biorą niezłą kasę. Następnie Firma wysłała nas 600 km dalej. Coś takiego zdarzyło nam się kilka razy. Jeżeli zwolnisz się z Firmy lub Firma cię zwolni to już nic nie załatwisz żadnych dokumentów i nic ci nie pomogą ani w Urzędzie Skarbowym ani w Niemieckim ZUS-ie musisz sobie sam załatwiać sprawy itp: itd. NIE POLECAM tej Firmy smartjobs. (usunięte przez administratora)

@NICK

To czemu tam siedziałeś kilka lat ? Trzeba było (usunięte przez administratora)... wcześniej.

@NICK

Szanowny Panie, premia ''Na dzień dobry'' oraz premia ''Za polecenie pracownika'' to nasza nowa oferta, która obowiązuje dopiero od sierpnia tego roku. Wypłacanie wynagrodzenia do 15 dnia kalendarzowego (a nie jak wcześniej do 15 dnia roboczego/ bankowego) również jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, wprowadzonym na prośbę naszych Pracowników. Każdy pracownik może wnioskować o podwyżkę w formie pisemnego podania, które jest zawsze rozpatrywane w przeciągu 2 tygodni. To, czy podwyżka zostanie przyznana w danym momencie, zależy od wielu czynników, a sam fakt wysłania podania nie jest równoznaczny z pozytywnym jego rozpatrzeniem. Zawsze staramy się znaleźć jak najlepsze kwatery w korzystnej cenie dla naszych pracowników. W pierwszej kolejności zawsze szukamy pokoi jednoosobowych i zawsze pytamy o dostęp do internetu. Jeśli w danej miejscowości takie kwatery nie są w danje chwili dostępne, wówczas musimy zarezerwować coś innego, ale zawsze staramy się spełnić oczekiwania naszych pracowników. Poza tym nie każdy jest mobilny, co również ma często wpływ na to, jaką kwaterę możemy zarezerwować. Wszystkie nasze zlecenia są długoterminowe. Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu zlecenie kończy się szybciej, zawsze staramy się zapewnić naszym pracownikom ciągłość pracy i szukamy dla nich nowego zlecenia, zgodnego z ich kompetencjami. Zarówno nasz dział rekrutacji, jak i księgowości zawsze chętnie pomaga naszym pracownikom w załatwianiu różnych formalności, również po zakończeniu współpracy. Bardzo nam przykro, że nie był Pan zadowolony z naszej współpracy. Cały czas dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych pracowników, tak, aby nasza współpraca była owocna i długofalowa. Pozdrawiamy, Zespół smartjobs

sprawdzam
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Wprowadziliscie 15 dzien kalendarzowy jako dzien wyplaty na PROSBE waszych pracownikow?Serio? A ja myslalem, ze od dawna macie obowiazek wyplacac zgodnie z IGZ -Tarif wyplate do 15 dnia kalendarzowego.. a poza tym wszystkie osoby zatrudnione w Pflege maja wszystko co maja na umowie dostac na ostatni dzien miesiaca w ktorym pracuja..tak wiec dajcie spokoj z tym mydleniem oczu, serio. Jesli ktos pracuje w Zeitarbeit i dostaje inaczej wyplate, to powinien od razu to zglosic do odpowiednich urzedow, bo to zadny uklon z waszej strony i zadne wprowadzanie NA PROSBE pracownikow tylko wasz zakichany obowiazek

@sprawdzam

Szanowny Panie/ Pani, zgodnie z IGZ -Tarif istnieje obowiązek wypłacania wynagrodzenia pracownikom do 15 dnia bankowego. Kiedy w danym miesiącu pojawiały się dni ustawowo wolne, termin wyplat przesuwał się na drugą połowę miesiąca, co nie zawsze odpowiadało naszym pracownikom, stąd przesunięcie wypłat na 15 dzień kalendarzowy. Pflge jest branżą, która podlega odgórnie pod inne zasady. W ostatnim dniu miesiąca należy wyplacić branżową płacę minimalną, a nie jak Pan/Pani pisze ''wszystko, co jest na umowie'' i bardzo proszę nie wprowadzać w błąd, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji. Pozdrawiamy, Zespół smartjobs

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w smartjobs personaldienstleistungen GmbH. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Monter/Serwisant Instalacji Klimatyzacyjnych i Wentylacyjnych?

Aktualność
Najlepsza oferta pracy w Niemczech- tylko w smartjobs!

• Atrakcyjne zarobki- stawka od 17€/h netto (stawka zależna od kwalifikacji i znajomości języka niemieckiego)

• Premia ''Na dzień dobry'' 200€

• Premia za polecenie pracownika 300€

• Długotrwałą pracę w stabilnej firmie

• Niemiecka umowa o pracę na czas nieokreślony

• Możliwość pracowania w godzinach nadliczbowych (zależne od firmy i zlecenia)- płacone ekstra + 25% do godziny

• Cykliczne podwyżki

• Regularne zaliczki (co tydzień)

• Terminowo wypłacane wynagrodzenie- do 15 dnia kalendarzowego danego miesiąca

• Bezpłatne ubranie robocze- do 200€

• Zakwaterowanie zorganizowane przez pracodawcę w pobliżu miejsca pracy (pokoje jednoosobowe z dostępem do internetu)

• Pomoc w organizacji wyjazdu oraz w załatwianiu wszystkich formalności

Serdecznie zapraszamy do aplikacji!

Zapraszym również do odwiedzenia naszej strony internetowej: http://www.smartjobs.de

Ściema totalna od Księgowej słyszałem że do 15 dnia roboczego banku to popierwsze oklamia i oszukają na wypłacie potem bujaj się tysięcy telefonów bo odsyłają jedna do drugiej (usunięte przez administratora) żadnych premii nie dają

Ciekawy

Jak mozecie w niemczech pisac stawke netto ,wiedzac ze sa rozne klasy podatkowe?Czyli na 5 lub 6 klasie zarobie minimum 17 € netto na godzine,tak?A diete to wliczyliscie juz w ta stawke godzinowa?Jesli tak,to pewnie wyjdzie max 10€ na godzine..stawka glodowa..

Jagna

pracowałam przez rok jako Pflegehelferin. Gdyby nie to ze zjechałam na stałe do Polski to dalej pracowałabym w smartjobs. Zawsze mogłam liczyć na swoją szefowa Pania Joanne.

Jola

Jestem zatrudniona przez Smartjobs od trzech lat. Dobre warunki umowy ze wszystkimi świadczeniami. Wynagrodzenie wpływa na czas. Polecam.

Cześć, pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i jest wszystko ok. Kasa na czas, można prosić też o zaliczki tygodniowe. Pracuje się w małych grupach co mi bardzo odpowiada. Polecam.

Adam63

Czy ktoś mi powie ile się zarabia w sortowni Erftstadt ,ile na godzinę i ile godzin się pracuje,ile kosztuje mieszkanie itd.Proszę o odpowiedź.

Adam 57

,ile kosztuje mieszkanie i gdzie są kwatery jak daleko od zakładu ,ile można zarobić na rękę na sortowni w Erftstadt ile jest za godzinę czy są nadgodziny ile się pracuje w tygodniu godzin .Proszę o odpowiedź

Oko

Jak wyglada praca i mieszkania w Erftstadt w smartjobs

2021

Pracuję drugi raz przez tą agencję, i drugi raz mam dobrą pracę (wentylacje, klimatyzacje). Panie pracujące w biurze naprawdę miłe, i zawsze pomocne, do tego gdy akurat nie odbiorą, to napewno oddzwonią. Gdy był problem z zaliczką, podjechałem do biura (akurat mam blisko), i została wypłacona gotówka bez żadnego problemu. Co do cen pokoju, to normalna cena za dzień to 20-25€ w KAŻDEJ agencji, a pracowałem wcześniej dla kilku. Ktoś napisał, że po odliczeniu mieszkania, i jedzenia zostaje 4000zł, co jest totalną bzdurą, bo mi przy 12.50 brutto+diety zostaje spokojnie 8-9k. Ze swojej strony polecam.

@2021

Jakiego biura? Bronią się rekami i nogami i boją się przyjmować. Wiem bo chciałem podjechać i dogadać się o co chodzi z moją wypłatą. To mina zrzedła. Na dodatek odliczyli mi za nocleg bez mojej zgody i wrednej babie zapłacili z moich pieniędzy. A sam się miałem z nią rozliczać i to mi od wypłaty zabrali bez mojej zgody. Jestem z tym już u prawnika. Bo to samowolka jakaś i kradzież moich pieniędzy. Przyznaj się ile dostaleś za komentarz! Bzdura co piszesz i tyle.

@Miłosz

Szanowny Panie Miłoszu, zawsze chętnie przyjmujemy naszych pracowników w biurze w godzinach naszej pracy od 8:00 do 17:00, niestety ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią oraz towarzyszące temu obostrzenia, możliwość ta jest niestety na tą chwilę bardzo ograniczona. Istnieje taka możliwość, żebyśmy opłacili kwaterę pracownikowi, jeśli z różnych względów na daną chwilę nie ma on takiej możliwości, jednak odbywa się to tylko i wyłącznie na prośbę pracownika, która musi dodatkowo zostać potwierdzona przez niego pisemnie. Nie jest możliwe, żeby kwatera została opłacona z Pana pieniędzy bez Pana zgody.

@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Jako pracownik trzeba milion papierów wypełnić żebyście zapłacili a jak zadzwoni właściciel mieszkania beż milionów papierków i bez powiadamiania ściągacie w wypłaty kłamstwa macie we krwi !!!!

Arkadiusz

Aktualne

NICK
@Arkadiusz

NIE POLECAM TEJ FIRMY - smartjobs GmbH.

majster e

Pracowałem w tej agencji najemczej pracowników jakiś czas temu pragnę się podzielić opinia 1. Umowa podpisywania zdalnie na emaila i odsyłacz podpisaną 2. Po przyjeżdzie na miejsce do pensjonaty z góry musisz zapłacić za pobyt minimum 1 tydzień czyli 7 dni 3. Zaczynasz pracę jako wynajęty pracownik robisz co Ci każą pracujesz po 10 11godzin ale wypłacana za 35 godzin tygodniowo reszta idzie na konto godzin dieta i zaliczka wypłacana po 2 tygodniach pracy 4. Pracujesz co chwilę zmieniasz miejsca pracy i zamieszkania a co się to wiąże z dużymi opłatami za pokój wynajęty z lokatora podstawową pensja na 1 klasie podatkowej jak większość zaliczają 1300euro plus dieta razem ok 1800euro z tego trzeba odliczyć pokój 600 do 700euro wyżywienie ok.200euro paliwo 100 do 200euro w zależności jak często zmieniasz miejsca pracy czyli podstawowe koszty 700 + 200 + 100 + 200 daje 1200euro czyli od 1800 -1200 pozostaje 600 euro na czysto czy warto za takie pieniądze płakać się na obczyźnie moim zdaniem nie w Polsce spokojnie fachowiec zarobi 800 do 1000euro

@majster e

Taka prawda kasę trzecie Polski właściciel smarta wkoncu pracownik to nic nie kosztuje wszystkie koszty ponosi sam pracownik koszty mieszkania dojazdu do pracy zmiany miejsc zleceń ubranie robocze narzędzia własne nic nie jest po strony pracodawcy taka lajn firma dostaje średni 40 do 45euro za godzinę pracy A tobie nie zostaje nawet połowa tej stawki no i nie musi pracodawca w nic inwestować jego koszty to biuro wszystko zdalnie załatwia

OEL
@majster e

Ludzie, zmieńcie Agencję: z polskiej na niemiecką!! Dostaniecie: umowę o pracę na czas nieokreślony (pierwsze 6 miesięcy to okres próbny), odzież roboczą, zakwaterowanie BEZPŁATNE, dieta za każdy przepracowany dzień 20 e, po okresie próbnym dodatek urlopowy i bożonarodzeniowy. Samochód nie jest wymagany. Ludzie, poszperajcie trochę w internecie !!! Powodzenia

@OEL

Zgoda ............warto popracować na d sobą i przyszłą pracą samemu. A język ? Teraz już jest w każdej komórce ( nie mylic z komputerem, bo to nie jest to samo ) .w aplikacji GOOGLE . Trzeba się tylko znowu nauczyć ............działać na tej aplikacji. Powodzenia .............stary " turysta " na eksporcie tylko własnym

@MAR

Zgoda..........tylko trzeba chcieć i się nauczyć . Przy dzisiejszej technice , można już nie uczyć sę przy starszym peselu - tylko korzystać z możliwości technicznych , jak ja i Ty

Praca praca praca

Ludzie, którzy pracują w agencji są różni. Ogólnie firma jest bardzo agresywna jeśli chodzi o zysk. Najgorsze jest to, że kosztem człowieka, który z nimi pracuje. Ludzie pracujący przy telefonach potrafią ściemniać, znają się na swojej robocie. Jeśli chodzi o zysk dla firmy, obiecają wszystko co jest realne aby człowiek wartościowy pracował u nich. Jednak z wypełnianiem obietnic jest inaczej. Pozytywy: Zawsze jest komunikacja z kimś z firmy, w dni wolne także. Jeśli pilnuje się papierów, terminów firma nigdy nie staje okoniem. Niema problemu z zaliczkami, mowa o wypłacaniu diet i paru euro więcej co tydzień. Tak aby można było opłacić kwaterę, kupić podstawowe produkty, dojechać do miejsca pracy. Negatywy: Najpoważniejszym negatywem są stawki diet. W innych agencjach 5-8 lat wstecz były wyższe diety niż u nich. Kwestia wyższej stawki a niż w układzie zbiorowym, lub jak kto woli minimalna dla zawodu. Powiedzmy Twoja stawka minimalna to 11 euro, ale firma zaoferowała Ci 12,50 - brzmi nieźle? A no nie do końca. W ciągu tygodnia wypracujesz 45 godzin, zostanie Ci zapłacone za 35 godzin. 10 godzin idzie do zeitkonta. Za te 35 godzin otrzymasz 385 + dodatek 52,5. Razem Razem 437,5. Po pewnym czasie jedziesz na urlop, masz 4 dni urlopu i 80 godzin na zeitkoncie. Nie będzie Cie w pracy 10 dni roboczych. Wykorzystujesz 4 dni i 6 dni po 35 godzin z zeitkonta. I tutaj jest robiony myk przez firmę. Wykorzystując te godziny (nadliczbowe) otrzymasz zapłatę po 11 euro, bez dodatku. 1,5 euro zniknie. Na początku myślałem, że to jakiś błąd, jednak powtarza się to cały czas. Gdyby diety były na NIEMIECKIM poziomie można by było przecierpieć obcinanie 1,5 euro lub zwyczajnie pracować tyle ile się wymaga w danym landzie. Jednak dieta dzienna 35 - 40 euro to jakaś kpina. Jeśli ktoś pracuje 8 godzin i otrzyma 40 euro diety to godzinna dieta wynosi 5 euro. Jeśli jednak przepracuje 10 godzin to ta dieta jest niższa. Diety w firmie są płacone za DZIEŃ PRACY, nie za GODZINĘ. Ponadto 40 euro diety w firmie to mrzonka. 190-200 euro za tydzień - tyle otrzymasz diety. I nie ważne czy przepracujesz 38, 40 czy 60 godzin. Narzędzia, ubrania robocze. Ubrania: wchodzisz na stronę straussa i wybierasz co Ci potrzebne. Do 200 euro na 6 miesięcy. Narzędzia: tutaj jest inaczej. Ludzie za biurkami czasem nie mają ZIELONEGO POJĘCIA o tym co robisz w miejscu pracy. Nie mają pojęcia czym się różni silikon od kleju, czym się różni malowanie od lakierowania, kombinerki od cęgów... . Jednak oni potrafią więcej niż Ty. Nadają się na polityków, manipulantów, spekulantów. Wszystko Ci tak wyjaśnią, tak złożą zdania, że zrozumiesz przekaz właściwie.

@Praca praca praca

Szanowny Panie, fakty i wyliczenia, które przedstawił Pan w powyższym komentarzu niestety nie są zgodne z prawdą i wprowadzają w błąd. Odnieśmy się do Pana wyliczeń i czasu pracy wynoszącego, jak Pan podał, 45h tygodniowo. Dodatek, o którym Pan pisze (1,50€ przy stawce 12,5€ brutto – 11€ podstawa + 1,50€ dodatek) jest wypłacany zawsze z pensją za przepracowany miesiąc, czyli za wszystkie 45 godzin podane w Pana przykładzie, niezależnie od ilości godzin zgromadzonych na Zeitkoncie. Na Zeitkonto przechodzi wówczas 10h (45h – 35h = 10h), a kwota liczona jest tylko od podstawy stawki, czyli 11€. Na Zeitkonto przechodzi więc w tym przypadku 10h x 11€ = 110€. W związku z tym, że na Zeitkoncie może być maksymalnie 150h, wszystkie godziny po jego napełnieniu są wypłacane od razu z pensją za przepracowany miesiąc. Istnienie Zeitkona nie jest niestety zależne od nas. W Niemczech praktycznie do wszystkich umów, które zawierane są przez agencje pracy tymczasowej ma zostosowanie jeden z dwóch układów zbiorowych. W naszym przypadku jest to DGB – iGZ. W układach zbiorowych pracy uregulowane są ogólne warunki pracy oraz płacy dla wszystkich pracowników tymczasowych, jak również istnienie Zeitkonta. Są to informacje powszechnie dostępne. Jeśli chodzi o urlop z Zeitkonta, tak jak przedstawiono wyżej, dodatek 1,50€ nigdzie nie znika, ponieważ jest wypłacany z pensją za wszystkie przepracowane godziny w miesiącu. Odnosząc sie do diet pisze Pan, że: ''Jeśli ktoś pracuje 8 godzin i otrzyma 40 euro diety to godzinna dieta wynosi 5 euro. Jeśli jednak przepracuje 10 godzin to ta dieta jest niższa. '' Działa to natomiast w dwie strony. Jeśli są dni, gdzie czas pracy jest krótszy niż 8 godzin (w Niemczech ma to miejsce często np. w piątki), to wówczas dieta jest wyższa np. przy 5-cio godzinnym dniu pracy będzie wynosić 8€/h. Ponadto diety wolne od podatku sa ściśle regulowane przez ustawe Einkommensteuergesetz (EStG). Każdy pracownik tymczasowy ma możliwość rozpisania wszelkich kosztów, które ponosi w związku z pracą poza stałym miejscem sowjego zamieszkania, w swoim rocznym rozliczeniu podtkowym z niemieckim urzędem finansowym i ubiegania się o zwrot. Wszystkie powyższe informacje są zawrte w miesięcznym rozliczeniu pensji. Również pracownicy biura (zarówno opiekunowie pracowników, jak i pani księgowa) są zawsze do dyspozycji, jeśli pojawiają sie jakieś niejasności i chętnie odpowiadają na wszelkie pytania.

wodorek

może by koś tak był łaskaw napisać jakie to zarobki firma smartjop proponuje ,bo np. ;malarzom to 13.30.brutto na godzinę plus 15euro diety dziennej ,gdzie cena noclegu jak firma proponuje to 20-25e.za dobę ,plus własny samochód , to jest szczerze powiedziawszy żenada po odliczeniu tych wszystkich kosztów zostaje 700-800euro na czysto miesięcznie ,to jak na Niemcy to dziadostwo dla mnie żeby za takie pieniądze się szlajać po Niemcach.

Remik
@wodorek

wodorek, w innych agencjach malarzą płacą 11euro plus dieta , obliczając masz w miesiącu 2160 euro plus 300 euro diety. W miesiącu 2460 euro brutto więc Twoje obliczenia trochę wzssane z palca. Wyższastawka godzinowa a więc otrzymujesz więcej za urlop itd. Pracuje na tych warunkach w tej firmie i nie mam z tym problemu , na czysto po odliczeniu podatku mam około 1700 euro . Musisz popracować nad matematyką Wprowadzasz ludzi w błąd

Peepee

Co ty za głupoty wypisujesz , grupa podatkowa przyznawana jest przez urząd Finanyamt a nie przez pracodawcę !! Szkoda że tacy ludzie wypisują takie rzeczy , zapoznaj się trochę w tym kierunku i dopiero pisz coś na forach . Swoją niewiedzą wprowadzasz zamęt

Niezadowolony
@Peepee

Glupoty to ty wypisujesz czlowieku jezeli od 16 lat mam grupe podatkowa 1 I w wszystkich firmach podawalem ze mam taka grupe to zostawalem na takiej podstawie rozliczany a zeby zmienic grupe podatkowa trzeba wystapic do Finanzamtu z dokumentem wypelnionym przez ciebie i twoim podpisem o zmiane klasy podatkowej.Firma ta robi to bez twojej wiedzy i zgody,nie wies nie pisz

@Niezadowolony

Niezadowolony , wpisz sobie w wyszukiwarkę "jak zmienic grupy podatkowe w niemczech" i poczytaj w sieci. Grupę podatkową przyznaje tylko i wyłącznie urząd Finanzamt a pracodawca otrzymuje informacje od urzędu o Twojej grupie podatkowej i na tej zasadzie jesteś rozliczany . Najlepiej jak sobie porozmawiasz w biurze które rozlicza polaków w Niemczech . Nie wypowiadaj się skoro nie masz zielonego pojęcia .

Niezadowolony
@Peepee

Nie wiesz oco chodzi z klasą podatkową w moim przypadku więc się nie wypowiadaj chyba że jesteś z Smartjobs to zmienia postać żeczy

@Niezadowolony

hmmm, odniosłem się tylko do tego co napisałeś , musisz sobie przemyśleć co tz wogule wypisujesz. Nie jestem pracownikiem firmy smartjobs ale znam sie troche na klasach podatkowych i regułach . Polecam przeanalizować z doradcą podatkowym

Niezadoaolony
@Peepee

Nie czytasz ze zrozumieniem i tu jest twój problem

matematyk
@Remik

sam piszesz ze brutto więc 2460 brutto po odliczeniu daje 1700 netto ale nie odjąłeś jeszcze kosztów za nocleg, benzynę i auto bo każdy nocleg to 20-20e więc miesiecznie 30x20/25 to - 600-750euro do tego paliwo i jedzenie czyli własne utrzymanie i juz masz wspomniane wcześniej 700-800 euro na czysto - czy aby nie jest tak? Co z Twoja matematyką? A może w porządku z liczeniem tylko zapomniałeś po prostu o faktach...

@matematyk

Szanowny Panie, odniósł się Pan do wpisu sprzed 1,5 roku. Obecne stawki dla Pracowników, zgodnie z obowiązującym niemieckim Prawem Pracy uległy podwyższeniu. Chcielibyśmy odnieść się jednak do Pańskiego wpisu i przykładu, który Pan podał. Przy zarobku 2460 € brutto Pracownik posiadający 3 klasę podatkową otrzyma 1913,38€ netto, co przy obecnym kursie Euro daję kwotę 8379,22 złotych "na rękę". Dodatkowo, jak słusznie Pan zauważył, każdy z Pacowników otrzymuje dietę za każdy przepracowany dzień w stawce netto, którą można wykorzystać np. na opłatę zakwaterowania, które organizują Nasi Specjaliści ds. Zatrudnienia. Jeśli chciałby Pan więcej dowiedzieć się o obecnych warunkach współpracy z nami, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Życzymy Panu wszystkiego dobrego.

Zawiedziony
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Tak smartjobs ma rację takie wychodzą stawki netto tylko jeżeli 15e diety za przepracowany dzień nie jest źle to już 20e za dzień za nocleg to jest przegięcie ponieważ przeważnie są pokoje dwu osobowe to jak łatwo policzyć 30×20 daje 600e za osobę miesięcznie czyli jak łatwo sobie policzyć cztery osoby na dwóch pokojach to 2400e to już lekka przesada ,więc nie piszcie że tak u was jest dobrze,a też napiszcie ile wychodzi na 1 klasie podatkowej więc i tak to po odliczeniu wszelkich kosztów jak tutaj poddajecie wyjdzie mam 1000e a to jeszcze bez wyżywienia,to licząc skromnie 200e na wyżywienie zostaje niestety i tak 800e i taka jest prawda,dziękuję za uwagę bo jeżeli chcecie zarabiać na ludziach dajcie im też coś zarobić

isma
@wodorek

w odpowiedzi sprawa wygląda następująco po przepracowaniu 168 godz. wychodzi razem z dietą 1899 € netto i masz rację jak odliczysz nocleg to jest albo 600 albo 750 € to zostaje mało co i faktycznie nie ma szału . Co do klasy podatkowej sprawa wygląda następująco -musisz mieć zameldowanie na terenie Niemiec to otrzymasz III klasę podatkową ale stracisz prawo do diety. Wiem bo byłem w urzędzie i złożyłem dokumenty i tak to wygląda a jest różnica w zależności od wysokości zarobku ok 250€ więcej . Chciałem założyć związki zawodowe ale nie mogę tego reklamować tego faktu na tych stronach . Według minie dużo jest do zmian , Wszystkie koszty spadają na pracownika : dojazdu , pobytu , ubrań roboczych i u nie których są wymagane narzędzia . Urlop liczy się nam jak uczniowi nie ma ciągłości urlopu z względu na staż . Firma pobiera nam pieniądze na zeitkonto z których opłaca np. brak pracy dla nas . W między czasie zarabia na lokacie . Przejazdy między budowami są na nasz koszt . A jak się postawisz to cię zwolnią . Mieszkania też są coraz droższe ale to nie ma nic spólnego z jakością . Tylko powołanie związku i doprowadzenie do zapisanych standardów zarobków i zamieszkania może poprawić naszą sytuację . Ogólnie jesteśmy wykorzystywani na każdym kroku i jeszcze jedno nie ważne jakie masz papiery i tak robisz to czego nie chce robić pan Niemiec . W pracy też nie ma co zostawiać serca bo Oni traktują nas przedmiotowo , już parę razy było tak ,że starałem się jak najlepiej (szef był zadowolony } z nadzieją ,że praca będzie na dłużej ale okazało się ni stąd ni zowąd jesteś nie potrzebny i jedziesz do domu albo na drugi koniec Niemiec . Tak jak w kraju tak i tu my polacy jako jedyna narodowość nie tworzymy jedności .

@Zawiedziony

Szanowny Zawiedziony, dziękujemy, że zechciał się Pan podzielić swoją opinią. Klasa podatkowa jest nadawana przez niemiecki Urząd Finansowy (Finanzamt) i jest w głównej mierze zależna od stanu cywilnego i rozkładu dochodów osiąganych przez małżonków czy partnerów. 1 klasę podatkową otrzymują osoby które są stanu wolnego. Odnosząc się do Pana przykładu, kwota netto jaką otrzyma pracownik, będący na 1 klasie wynosiłaby 1685,53€, co przy obecnym kursie euro daję kwotę 7497,91 złotych "na rękę", plus oczywiście wspomniana dieta w kwocie netto. Chcielibyśmy poruszyć też, wspomniana przez Pana - kwestię zakwaterowania. W związku z tym, że wielu z naszych Pracowników potrzebuje wsparcia językowego, odpowiadamy na ich potrzeby i organizujemy im zakwaterowanie na terenie całych Niemiec. Zawsze staramy się, aby kwota ta była jak najbardziej atrakcyjna, dlatego każdorazowo negocjujemy warunki z właścicielami kwater, gdyż nie są one Naszą własnością. Ale, jak słusznie Pan zauważył i wyliczył - posiadanie w Niemczech kwater pod wynajem jest intratnym biznesem. Chcielibyśmy jednak wyraźnie zaznaczyć, że jeżeli jest takie życzenie Pracownika, może zakwaterowanie zorganizować sobie oczywiście we własnym zakresie i być może znaleźć atrakcyjniejszą ofertę. Życzymy Panu wszystkiego dobrego.

Zawiedziony
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Tak zgadzam się z tym co pani pisze ale jeżeli po ty wszystkim odliczyć zakwaterowanie i wyżywienie i tak dalej zostaje max 900 euro,licząc ze na wyżywienie wydamy jak najmniej, czyli jak to pani podaje w złotówkach to będzie 4012,66,no a niestety jeżeli miałbym swoja kwaterę nie szukał bym pracy przez agencje,dlatego proszę nie wypisywać ze netto zostaje 1700 e bo proszę jeszcze odliczyć koszt kwater i podać ile pracownikowi zostanie tak naprawdę pozdrawiam.

matematyk
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Proszę o podanie ile zł po obecnym kursie kosztuje nocleg?

@matematyk

Szanowny Matematyku, cena jest przede wszystkim uzależniona od miejscowości (zapewne zna Pan ten sam problem w Polsce - zupełnie inne ceny za nocleg będą w Warszawie a inne np. w Zawierciu..) i od naszych indywidualnych negocjacji z Właścicielami pensjonatów. Przyjmując jednak pewne uśrednienie możemy założyć, że biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs €, wyniesie to około 50-70 zł. Życzymy Panu wszystkiego dobrego!

Lambert
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Pracujemy w DE wydajemy w Euro więc na litość skończcie z tym przeliczaniem na PLNy bo to słabe jest.

@Lambert

Szanowny Lambert, zdecydowana większość naszych Pracowników prowadzi gospodarstwo domowe w Polsce, stąd dla usprawnienia komunikacji wprowadziliśmy przelicznik euro na złotówki. Pozdrawiamy serdecznie!

Ryszard
@Remik

15.10.2020 kochani , powiem wprost , (usunięte przez administratora) was , dzisiaj dieta wg prawa niemieckiego wynosi max 75 Euro Netto za godzinę jako fachowiec winno się otrzymać minimum 15 Euro brutto. a tak realnie to zobaczcie ile agencja na was zarabia , to lepiej jak już tam jesteście poszukajcie agencji na miejscu , napewno dostaniecie dużo więcej niż wam oferują ! zobaczcie kwatera to dzisiaj wydatek około 50 Euro + śniadanie + obiad + kolacja to około 20 - 25 euro , wiadomo każdy dzisiaj winien spać sam w pokoju z łazienką i z dostępem do kuchni, pralki , to jest podstawą , co będziesz szukał pralni na mieście , to koszt około 6 -7 euro za wyprawie i suszenie ze swoim proszkiem . Wiadomo diety nie dostajesz za sobotę i niedzielę . a za kwaterę musisz płacić ! Ale za dietę około 67 euro teź się utrzymasz , stawki negocjuj. Powodzenia - Ryszard

bbb

1700 ... no to zaszalałeś

Kantor
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

Myślicie że jak pomnożycie euro na złotówki to kogoś wprowadzicie w euforię. A do reszty marudzących,którzy nie potrafią w Polsce odłożyć nawet 200zł miesięcznie życzę powodzenia,jeśli nie pasuje jak w Niemczech zostaje wam nawet te głupie 800 euro

Prostownik
@smartjobs personaldienstleistungen GmbH

W porządku. Niechaj na I klasie podatkowej otrzymamy 1600 euro. Dieta niechaj pokryje dojazdy i kwaterę. I tak trzeba dokładać (pojazd potrzebuje trochę więcej, a niż paliwa). Utrzymanie się. Gdyby wszyscy jechali na parówkach i zupkach chińskich, to połowa z nich po jakimś czasie byłaby na zwolnieniach. Ponadto jesteśmy przedewszystkim ludźmi. I pracujemy po to aby żyć, nie żyjemy po to aby pracować. Należy się nam życie prywatne, a w dobie konsumpcjonizmu nie da się inaczej. Pomijam tutaj fakt, że wielu rodaków za granicą zapomina o wszystkim i przechodzi diskopolowo - alkoholową metamorfozę. Jednak po doliczeniu POBYTU po przepracowanym roku pozostaje maksymalnie 6k euro. Proszę nie przeliczać tego na złotówki, będąc w Niemczech nie płacimy złotówkami. Ogólnie sprawa wygląda następująco: nie ważne jaka agencja pracy (mowa o Niemieckich, Polskie nie wchodzą w grę) i tak sumarycznie różnica w miesięcznych dochodach wyniesie +-100 euro. Teraz ważne jest jaką pracę my wybierzemy. Czy będzie to RFN, czy DDR. Czy będzie to praca lekka, czy ciężka. Czy ta praca będzie w ciężkich warunkach, czy nie. Co byśmy nie wybrali, i tak zarobimy TYLE SAMO. Znam to doskonale. Sam pracuję przez "wypożyczalnię" i wiem co piszę. Pracownicy agencji często obiecują wszystko, co potencjalny pracownik chce usłyszeć. Później wychodzi inaczej. Nie, nie o Was to było. Akurat smartjobs nie obiecuje gruszek na wierzbie. To od nas, potencjalnych pracowników i pracowników agencji zależy jak będziemy zarabiać. Gdyby wszyscy świadomie zgadzali się na wybraną pracę, to ta "gorsza" była by lepiej płatna. Jednak z Polakami jest pewien problem: Jeśli Polak, Polakowi za granicą nic nie zrobił, to już pomógł. A takie agencje mają tego świadomość i zarabiają na tym fakcie. Kapitalizm, który sami wybraliśmy. Więc niema co psioczyć, tylko trzeba być świadomym. Trzeba być pewnym swoich możliwiości i oczekiwań. A nie później wypisywać:"bo mnie w trąbę zrobili". Sam się zrobiłeś w trombę. Czytaj. Rozumiem, że kolega wyrwał Cię z pod sklepu z jabolami i zawiózł do Bremy na budowę. A ty jako znany fachowiec od wszystkiego u siebie zostałeś (usunięte przez administratora) Połowa właśnie jest taka. Reasumując: chcesz za rok zarobić 6k euro? to nie chlaj, nie łaż na (usunięte przez administratora) tylko bądź wierny żonie, która na Ciebie czeka w domu i zarobisz.

@Kantor

Szanowny Panie, dziękujemy za Pana opinię. Zdecydowana większość naszych Pracowników prowadzi gospodarstwo domowe w Polsce, stąd dla ułatwienia komunikacji podajemy również kwotę zarobków w przeliczeniu z waluty € na kurs PLN. Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia!

mik
@Remik

możesz i 5000 E zarobić tylko doba jest za krótka poz.

Zgoda w 101 %-tach

Dzidek
@matematyk

No narobiło się naganaiaczy chodź z walizka i bmw jeżdżą i robią w ciula ludzi jakie oferty jaka kasa oni mają kasę a buraki 10 euro na godzinę żeby tylko kwatery szkoda opowiadać pocitki niby tych firm całe rodzinki trzeba utrzymać przerabialem to wypłaty 3 miesiące nie było a ZUS grupowy w Polsce jak znasz język to prace znajdziesz bez tych tak zwanych agencji spawacz w Niemczech 45 e godzina plus dieta a oni płacą diety a wypłaty na ich konta

@Dzidek

Zgoda

elektriker

Zastanawia mnie dlaczego pasujecie komentarze boicie się prawdy Pracowałem kiedyś w smart i powiem szczeże kokosowa to przez tego typu firmy wynajmujace pracowników nie należy się spodziewać wszystko pięknie ładnie wygląda zarobki 1900euro netto z dietami więcej nie ma szans zarobić nawet gdy byś pracował po 11 godzin dziennie z uwagi iż tygodniowo liczą po 35 godzin reszta na nadgodzin na konto godzin ale czy to u tego pośrednika czy innego tak samo to wygląda teraz należy pamiętać 1900euro to nie jest twój czysty pieniądz pracodawcy nie obchodzi to że musisz zapłacić na nocleg do 700 euro miesięcznie oraz koszty paliwa dojazdu z zakwaterowania do pracy ok 200euro w zależności jak często będą cie wysyłać do różnych lokalizacji do tego należy doliczyć koszty wyżywienia czyli policzmy 1900 - 700 - 200 -200 daje 800euro jak oczywiście nie pojedziesz do Polski jak masz rodzinę wypadało by raz w miesiącu jechać czyli kolejne 200euro ile zostaje 600euro no i ubrania robocze i narzędzia też są po twojej stronie zastanówcie się czy warto z dala od domu za 600euro na czysto tułać się po Niemczech A jak zachowujesz to tak jak poprzednicy pisali zwalniają bez mrugnięcia okiem z uwagi iż w Niemczech pracodawca na L4 może cie zwolnić nie tak jak w Polsce decyzja należy do was ale ja już się nie zdecyduje na pracę na takich warunkach obecnie mam dobra pracę w Polsce i jak jest się fachowcem spokojnie na czysto zostaje 800euro trzeba tylko pokazać co się potrafi

elektriker

Jakie narzędzia pracy zapewnia smartjobs personaldienstleistungen GmbH? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

elektro

Chłopie jakie narzędzia pracy co Ci się marzy nudzisz mieć swoje narzędzia i ubranie robocze itp. Ty masz tylko teżspać kasę pośrednikówi

Tomasz

Dzień dobry Jeżeli to nie tajemnica to jakie obecnie proponujecie Państwo warunki dla elektryków z kilkuletnim doświadczeniem w budowlance i przemysłówce na terenie Niemiec ? Stawka, dieta, mieszkanie ?

Zostaw merytoryczną opinię o smartjobs personaldienstleistungen GmbH - Erftstadt

• Jak się pracuje w smartjobs personaldienstleistungen GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy smartjobs personaldienstleistungen GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w smartjobs personaldienstleistungen GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 14 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

smartjobs personaldienstleistungen GmbH