Marmorin sp. z o.o.

Opinie o Marmorin sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomasz Cholewa

Pracownik firmy - Członek Zarządu/ CFO

12.10.2023 03:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Nasza firma, z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży sanitarnej, zajmuje się produkcją wyrobów o międzynarodowym zasięgu. Od końca roku 2021, staliśmy się częścią Grupy Schock. Nasze fabryki wytwarzają rocznie ponad osiemdziesiąt tysięcy sztuk produktów, a nad ich produkcją czuwa 180 specjalistów. Imponujące jest, że ponad 90% naszej produkcji trafia na eksport.

Gdzie znajdują się Państwa zakłady produkcyjne?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Obecnie nasze zakłady produkcyjne, w których powstają umywalki, wanny, brodziki i zlewozmywaki kuchenne, mieszczą się w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich to Wschowa, położona w województwie Lubuskim, a druga to Starkowo, zlokalizowana w województwie Wielkopolskim.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Początki Marmorinu to wytwarzanie dolomitowych stołów i blatów. Po nich nadszedł czas produkcji umywalek na eksport. Z upływem lat nasza oferta rozszerzyła się o brodziki i zlewozmywaki kuchenne, a od kilkunastu lat również o wanny. Nasze wyroby dostępne są zarówno na rodzimym rynku, jak i w wielu krajach za granicą. Klienci doceniają je za unikalne wzornictwo, nowoczesne materiały oraz doskonałe parametry jakościowe i higieniczne, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Od końca 2021 roku Marmorin stał się częścią światowego lidera w produkcji zlewozmywaków, niemieckiej firmy SCHOCK GmbH.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Firma Marmorin na tle innych firm wyróżnia się unikatowym wzornictwem, solidnością i wysoką jakością wytwarzanych produktów. Niewątpliwym atutem jest doświadczony zespół oraz odpowiednia kultura pracy. Firma posiada bardzo dobry wizerunek wśród kontrahentów i zdobywa coraz większe uznanie w branży, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w plebiscytach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Staramy się zapewnić wysoki poziom obsługi i długoterminową efektywną współpracę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Spółka działa w segmencie OEM, oferując kontrahentom gotowe wzory ze swojego portfolio. Działamy również w segmencie ODM, produkując wyroby według projektów i specyfikacji otrzymanych od klientów. Nasze produkty dostarczamy na europejskie oraz bardzo odległe światowe rynki. To, co nas charakteryzuje to design, innowacja, zrównoważony rozwój, jakość oraz przystępność cenowa. Kierujemy się proekologiczną postawą w całym procesie produkcyjnym, zaczynając od surowców, opakowań, aż po same produkty.

Jakie są cechy charakterystyczne dla Państwa klientów?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Dla wszystkich naszych klientów istotne są innowacyjne rozwiązania w dziedzinie designu i technologii, łączących się z funkcjonalnością produktów. Elastyczność w szybkim wdrażaniu nowych produktów pozwala dostosować się do dynamicznie zmieniających się gustów i preferencji klientów. Wśród głównych nabywców produktów znajdują się dystrybutorzy, producenci mebli, inwestorzy, hurtownicy i salony łazienkowe. Firma, przy wyborze partnerów handlowych, kieruje się oferowanym poziomem obsługi klientów, jakością, oraz potencjałem partnerów. Klienci firmy to światowe marki i przedsiębiorstwa z praktycznie wszystkich kontynentów.

Jakie wydarzenia przyczyniają się do zdobywania nowych klientów i utrzymywania relacji z obecnymi kontrahentami?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Udział w kluczowych branżowych targach nie tylko umożliwia podtrzymywanie relacji i rozwój współpracy z obecnymi klientami, ale także stanowi znakomitą okazję do nawiązywania nowych powiązań biznesowych. Dodatkowo, regularnie organizujemy szkolenia dla naszych partnerów handlowych i projektantów, np. dotyczące dystrybucji marki Marmorin w Polsce.

Czy branża sanitarna charakteryzuje się dużą konkurencyjnością?

Tomasz Cholewaikona wywiad

W Europie liczba producentów działających w tej samej technologii nie jest zbyt duża. Istnieje jedynie kilku istotnych graczy, a oprócz nich obecne są niewielkie lokalne firmy, które produkują i sprzedają swoje wyroby głównie na rodzimych lub sąsiednich rynkach. Mniejsze spółki mogą napotykać trudności w oferowaniu produktów o wyższych technologicznie parametrach czy większych ilościach hurtowych. Warto również zauważyć znaczący import produktów sanitarnych niższej jakości z Dalekiego Wschodu.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Ze względu na charakter naszej działalności, znaczną część naszego zespołu stanowią pracownicy zajmujący się produkcją. Są oni zatrudnieni w dwóch zakładach: w Starkowie, gdzie powstają zlewozmywaki kuchenne, oraz we Wschowie, gdzie produkowane są umywalki, wanny i brodziki łazienkowe. Aktualnie naszą firmę tworzy łącznie ponad 180 osób, w tym wysoko wykwalifikowani specjaliści. Obecnie skupiamy się na zwiększaniu wydajności poprzez rozwój parku maszynowego, a kolejnym krokiem będzie wzrost zatrudnienia. Informacje dotyczące zapotrzebowania na konkretne stanowiska będą regularnie aktualizowane.

Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie? Kto odpowiada za przeprowadzanie rekrutacji?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Cały proces rekrutacyjny jest koordynowany przez nasz wewnętrzny dział HR. Dodatkowo, w przypadku poszukiwania specjalistów, korzystamy z usług profesjonalnych firm doradczych. Forma rekrutacji, czy to stacjonarna czy zdalna, oraz liczba etapów, zależą od indywidualnych potrzeb i wymagań danego stanowiska. W przypadku pracowników produkcji, kluczową rolę odgrywają umiejętności manualne, zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań oraz gotowość do pracy w systemie 3 zmianowym. Dla kandydatów na stanowiska administracyjne, kluczowe kompetencje są dostosowane do funkcji, jaką dana osoba będzie pełnić w firmie. Z uwagi na międzynarodowe środowisko pracy, doceniamy szczególnie dobre umiejętności językowe przyszłych kandydatów.

Jak przebiega proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Tomasz Cholewaikona wywiad

W pierwszym tygodniu nowy pracownik produkcji przechodzi kompleksowe szkolenia, w tym te związane z jego stanowiskiem oraz obowiązkowe (BHP). Ponadto, przedstawiany jest mu dział bądź linia produkcyjna, na której będzie pracować. Początkowo taka osoba pracuje pod nadzorem doświadczonego szkoleniowca. Jej praca jest regularnie oceniana przez kierownika zmianowego i brygadzistę po każdym dniu pracy. Ostateczna weryfikacja umiejętności nowego pracownika odbywa się po trzymiesięcznym okresie próbnym. Proces wdrożenia pracownika na stanowisko administracyjne ma podobny przebieg. Rozpoczyna się od obligatoryjnych szkoleń, zapoznania z pracownikami z różnych działów oraz przedstawienia zakładu. Następnie odbywa się specjalistyczne wdrożenie pod nadzorem wyznaczonego opiekuna, obejmujące przekazanie niezbędnych narzędzi do wykonywania pracy, takich jak obsługa systemu, korzystanie z oprogramowania do pracy grupowej/zdalnej oraz wewnętrznych zasobów informatycznych. Pracownicy Działu Sprzedaży dodatkowo przechodzą specjalne szkolenie produktowe pod nadzorem Kierownika Produktu, obejmujące zagadnienia dotyczące używanych materiałów w procesie produkcyjnym.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Sprawy pracownicze są jednym z naszych głównych priorytetów. Zdajemy sobie sprawę, że żadna firma nie odniosłaby sukcesu bez zaangażowanych pracowników. Tworzymy środowisko przyjazne i szanujące indywidualne potrzeby naszych pracowników, zapewniając im okazję do rozwoju. Bezpieczeństwo w miejscu pracy to dla nas absolutny priorytet. Nowo zatrudnieni pracownicy otrzymują wsparcie i fachową wiedzę od swoich przełożonych oraz doświadczonych kolegów i koleżanek. Dodatkowo zapewniamy naszym pracownikom prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie zajęć sportowych, a także świąteczne i okazjonalne benefity. Każda osoba ma również możliwość zakupu produktów firmy po okazyjnych cenach. Zapewniamy także możliwość rozwoju zawodowego, często umożliwiając awanse wewnętrzne. Nasz system szkoleń obejmuje zarówno szkolenia zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Od początku roku 2022 zorganizowaliśmy blisko 60 szkoleń, w których wzięło udział liczne grono naszych pracowników, zdobywając profesjonalne certyfikaty.

Jakie są Państwa plany rozwojowe?

Tomasz Cholewaikona wywiad

Nasza firma nieustannie inwestuje w swój rozwój. W zeszłym roku nakłady inwestycyjne sięgnęły ponad 13 mln zł, a w obecnym planujemy inwestycje na poziomie 11 mln zł. W poprzednim roku skoncentrowaliśmy się głównie na poprawie warunków i bezpieczeństwa pracy, zwiększeniu mocy produkcyjnych poprzez wzrost efektywności pracy, modernizację parku maszynowego oraz przebudowę istniejących hal produkcyjnych. W bieżącym roku kontynuujemy inwestycje w infrastrukturę oraz nowoczesne rozwiązania IT, w tym nowy system ERP. W perspektywie najbliższych lat planujemy znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych poprzez rozbudowę zakładu. Plany te zostały zabezpieczone poprzez zakup 4,51 ha gruntów przylegających do fabryki. Rozbudowa pozwoli nam wdrożyć nowoczesne rozwiązania technologiczne, dostosować proces produkcyjny do standardów światowych i zdywersyfikować produkcję. Kontynuacja modernizacji parku maszynowego, zakup maszyny do przeprowadzania testów produkcyjnych, rozbudowa zakładowego laboratorium czy inwestycje w odnawialne źródła energii to kolejne kroki w naszym planie rozwojowym. Chcemy ograniczać nasz wpływ na środowisko i dążyć do zrównoważonego rozwoju. Nasze zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu obejmuje również udział w interesujących inicjatywach i projektach społecznie użytecznych. Nasze zakłady produkcyjne będą nie tylko nowoczesne, ale także bezpieczne, spełniające surowe normy bezpieczeństwa pracy. Jako firma pragniemy być postrzegani jako atrakcyjne miejsce zarówno wizualnie, jak i społecznie. Stawiamy na nieustanny rozwój, pragnąc być ważnym i przyjaznym punktem na lokalnej mapie.

Szanowni Państwo, Z radością informujemy o wprowadzeniu dla wszystkich naszych pracowników nowych benefitów, obecnie są to m.in.: - prywatna opieka medyczna, - karty sportowe, - rabaty na produkty z naszej oferty, - możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. Serdecznie zapraszamy do rekrutacji.

Czy Marmorin sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Mareczek

Spoko firma spoko robótka

Dziękujemy za zainteresowanie. Prosimy o przesłanie swojego CV na adres: praca@marmorin.pl lub zgłoszenie się do sekretariatu w naszym biurze.

Mary Nowy wpis

Jakieś widoki na pracę dla absolwenta wzornictwa? Widzę na stronie, że specjaliści mają zarabiać do 10 tys. zł, ale bez określenia konkretnych stanowisk. Czy projektantów-designerów też dotyczy ta wzmianka?

Nowy wpis

@Mary

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Stawki wynagrodzeń zawsze odzwierciedlają kwalifikacje kandydatów i są zgodne z poziomem rynkowym. Mimo, iż obecnie nie prowadzimy rekrutacji do działu wzornictwa, zachęcamy do przesłania CV na adres: praca@marmorin.pl, gdzie zostanie ono przekazane do działu HR w celu dalszego rozpatrzenia. Pozdrawiam serdecznie. Aleksandra Nawoj-Wiśniewska Kadry Marmorin

Bobo

Ludzie walą drzwiami i oknami?Czy nie ma z kim zrobić zamiany produkcyjnej?

Tylkoty
@Bobo

Ludzie są leniwi dlatego nie chcą pracować spoko firma nieźle zarobki luzik atmosfera

Cv

Spoko firma

Ha
@Bobo

W twojej firmie pewnie tak i to pewnie Jedność

Świniak
@Bobo

Ten Mózg planowy produkcji dalej planuje robote ?

Zapraszam na forum Jedności

Nasz kolega Grzegorz z pracy nigdy nie pracował w Marmorinie. Nigdy nie był karany. Za to Marek tak. Zwolnili go z Jedności. Zresztą w wielu firmach już nie ma wstępu. Więc trzyma się swojej ostatniej szansy w Marmorinie. Wyrok parę lat temu za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Od kwietnia ub. roku kolejna karta niebieska. Sprawa za stalking mojej znajomej z Apteki. Sprawa za zniszczenia lusterek samochodów. Mam nadzieję, że kierownictwo to czyta. Wschowa jest mała. Znają go.

Dramat
@Bobo

Zarobki stoją w miejscu firma idzie w dół tylko czekać aż zamkną to dziadostwo

@Dramat

Szanowny Autorze, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią na temat naszej firmy. Chcielibyśmy jednak sprostować nieścisłości w zawartych informacjach. Podwyżki wynagrodzeń wprowadziliśmy – dla pracowników produkcyjnych we wrześniu 2023 roku oraz dla pozostałych od stycznia 2024 roku. Cała załoga jest świadoma tego faktu. Jesteśmy zobowiązani do uczciwego informowania naszych interesariuszy o wszelkich zmianach w firmie. Jeśli masz dodatkowe pytania lub obawy i jesteś naszym pracownikiem/pracownicą, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przełożonym/działem HR lub zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości na specjalną, anonimową skrzynkę kontaktową, abyśmy mogli zrozumieć sytuację lepiej.

Dramat
@Marmorin sp. z o.o.

Szanowny panie byłem pracownikiem tej firmy w tamtym roku nie dostałem podwyżki więc nie wszyscy dostali a po drugie jest 15procent premi nigdy nie było jej w całości chociaż ISO wyszło super było 7'8 procent więc proszę nie robić z tej firmy ideału ponieważ daleko wam jeszcze do tego nikt nie chce tam iść na dłużej a ja ktoś się trafi nowy tylko tam przezimować chce i najszybciej się tam dostaniesz nawet nie posiadając jakichkolwiek umiejętności nigdy więcej tam nie wrócę choćbym miał paść z głodu takim firmom mówię nie żegnam

Xyz
@Zapraszam na forum Jedności

Pan Marek już nie pracuje został zwolniony i bardzo wiele osób jest z tego powodu zadowolone.

@Marmorin sp. z o.o.

A ja mam pytanie bo piszecie na stronie że zapewniacie wzrost wynagrodzenia wraz ze wzrostem kwalifikacji, czyli szkolenia są od początku zapewniane? Myślę tutaj o lakierniku

Podwyżki dla pracowników produkcyjnych są uzależnione między innymi od kwalifikacji pracownika. Oprócz szkoleń organizowanych przez pracodawcę w ramach potrzeb firmy, pracownik zawsze może podnieść swoje kwalifikacje samodzielnie, co również ma znaczenie przy corocznych weryfikacjach wynagrodzeń. Pozdrawiam serdecznie Aleksandra Nawoj-Wiśniewska Kadry Marmorin

Pomimo
@Marmorin sp. z o.o.

Zapewnień o braku zwolnień ze strony firmy nadal są wszyscy chodzą na jedną zmianę w stresie czy nie przyjdzie teraz na nich kolej brak większych zamówień tylko minimalne zamówienia nerwowa atmosfera wszędzie szukanie oszczędności na wszystkim piękny początek końca firmy

Ktoś
@Pomimo

No co ty, a na ich stronie jest informacja, że potrzebują pracowników produkcyjnych :/ To jakieś nieaktualne ogłoszenie, czy o co chodzi. Miałem nadzieję ze mnie tu przyjmą, bo z tego co widze oferują na produkcji 7000 zł brutto. To prawda, czy trochę zawyżyli kwotę?

Nie wierzę Nowy wpis

Jak tak mogli napisać a zastanawia Cb może dlaczego nikt tam dłużej pracować nie chcę skoro tak bardzo dobrze płacą po drugie nie ściągnęli banerów ponieważ mają wykupiony czas na ich stanie po trzecie lepiej unikać tam pracy w bardzo szkodliwej dla zdrowia chemii

Ktoś

Nikt z pracodawców nie szanuję starszych pracowników z renomą każdy myśli że złapie rybę u ją ma a taką starą rybę ciężko utrzymać albo będzie albo podbierak albo się zerwie tak nie można jak tak dalej będzie to ja dziękuję połowie sobie u konkurencji

@Ktoś

Czemu starsi pracownicy nie są według ciebie szanowani? Chodzi o wynagrodzenia? Nie są dużo wyższe niż dla nowych bez doświadczenia. Czy masz inne powody do takich refleksji?

Ac
@Ktoś

Tam nikt nikogo nie szanuje fajny jesteś jak wszystko znosisz obelgi poniżanie na wszystko się zgadzasz nie chodzisz za często do toalety i biegasz do kierownika firma żal i wstyd dla miasta

Taktycznie Nowy wpis
@Ac

Mnie też zwolnili tylko dlatego że nie mają zamówień nie ma przyjęć stawki na banerach są jakieś kosmiczne oczywiście nie mają pokrycia w rzeczywistości totalna nieprawda nie polecam tej firmy nikomu chyba że ma bardzo dobre zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne od jednych tych co mają większe stawki nie wymaga się zbyt dużo a od tych co mają mniejsze wszystkiego kolesiostwo tam jest na czasie

asdf

Aktualnie jak to wygląda, ile dni się pracuje zdalnie jako Młodszy administrator IT? W ogłoszeniu sprzed 9 miesięcy, które mi wyskoczyło, przeczytałem, że w formie hybrydy się pracuje. Chciałbym wiedzieć, czy nadal to aktualne.

@asdf

Dziękujemy za pytanie. Obecnie tryb pracy hybrydowej nie jest wykorzystywany przez dział IT.

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko elektromechanika . Czytam w ogłoszeniu , że jest to praca zmianowa . Na ile zmian ? I w jakich godzinach się one odbywają ? Firma wymaga zdolności do pracy na wysokościach . Czy trzeba mieć to potwierdzone jakimś dokumentem ? Napiszcie , bo zastanawiam się nad aplikacją .

W odpowiedzi na Pana pytanie: - praca zmianowa – 2 zmiany i możliwa w przyszłości praca nocna, - wymóg pracy na wysokościach – wydaje lekarz, ale Pan musi wiedzieć czy nie ma Pan chorób które taką pracę wykluczają jeśli nie ma takich to nie ma problemu. Dokument potwierdzający otrzyma Pan przy badaniach wstępnych. Pozdrawiam serdecznie. Aleksandra Nawoj-Wiśniewska Kadry Marmorin

@Marmorin sp. z o.o.

O, to w jakich godzinach odbywają się te dwie zmiany? :-) 6-14 i 14-22, czy jakoś inaczej? Od kiedy będzie ta zmiana nocna? Czy będzie można liczyć na dodatek nocny?

Tak zmiany są w dokładnie tych godzinach, a za pracę nocną jest dodatek nocny. Od kiedy nocna zmiana zostanie uruchomiona nie jesteśmy w stanie aktualnie powiedzieć. Pozdrawiam Aleksandra Nawoj-Wiśniewska Kadry Marmorin

Czy w Marmorin sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI
German Design Award 2024
Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie potrójnych zwycięzców German Design Award 2024. Umywałka Circlight oraz wanna Biwa otrzymały nagrodę "Winner" w kategorii -  Excellent Product Design –  Bath and Wellness. Umywalka Haptique otrzymała "Special Mention".

Aktualność
Oferta pracy na stanowisko Elektromechanik (Wschowa)

Aktualność
Oferta pracy na stanowisko Pracownik produkcji (Wschowa)
Majka

Szkoda, że wszyscy zatroskani zarządem firmy nie mają czasu kawa na ławę napisać, jak wygląda praca na produkcji. Owszem, zdanie o pyłach się pojawiło, ale to wszystko. Rok temu pracownik miał w ogłoszeniu podawane 3 700–7 000 zł brutto, co moim zdaniem jest ogromną rozpiętością, prawie dwukrotną. Ile teraz jest podstawy? O stówkę więcej niż minimalna, czy już nie?

Inspektor bhp

Witam. Jak w firmie na dzień dzisiejszy wygląda przestrzeganie podstawowych wymogów BHP ? Czy jest potrzeba zgłoszenia potencjalnych uchybień pracodawcy do odpowiednich instytucji ? Czy wyciągi pracują efektywnie i nie ma zbyt dużego zapylenia na halach (polernia)? Czy lakiernia posiada odpowiednie warunki pracy ? Czy dział technologi rozwinął się w dobrym kierunku ? Czy dział kontroli jakości dalej umywa ręce od braków produkcyjnych - tu trzeba badać cały cykl produkcyjny - kontrola surowców , kontrola stanowiskowa , kontrola półproduktów, kontrola gotowego wyrobu a nie poprawiać błędy produkcyjne ...

@Inspektor bhp

Niestety ale nic się nie zmieniło "nowa ekipa" totalnie sobie nie radzi. Do pewnego czasu było im wesoło a teraz trzeba w końcu wyjść z piaskownicy i pobawić się w dorosłych, ale jak widać nie potrafią. Przykro patrzeć na nie zrozumiałe decyzje i ruchy "nowych" coraz bardziej się pogrążają, a może o to chodziło? Kto wie? Nowi kierownicy nie potrafią ogarnąć produkcji na 2 zmianach i 30% możliwości, więc może lepiej że nie ma zamówień bo wyszła by prawda o kompetencjach "Nowych" czyli dno totalne. MIAŁO BYĆ LEPIEJ A WYSZŁO JAK ZAWSZE. Najgorsze że znów kosztem ludzi z produkcji???? A na górze rozdania pomiędzy sobą i pomiędzy swoich. ŻAL.????

A miało być tak pięknie. Zaraz się okaże ze stara gwardia będzie musiała wrócić i znowu będą zmiany. Panowie H. będą w natarciu.

zdziwiony

Nie rozumiem Waszego zdziwienia. Z jakiegoś powodu ta "nowa ekipa" zakończyła przygodę w poprzednim miejscu pracy i to dość niechlubnie, jak widać nic ich to nie nauczyło. Standardy zarządzania i poziom wiedzy zostawiam bez komentarza, bo mogę wam jedynie współczuć jako ich były podwładny. Żal wyłącznie ludzi produkcyjnych którzy poszli tą samą drogą i teraz zapewne na nich skupi się Wasza złość. Oni niestety nie schowają się za biurkami i do momentu nieuchronnego upadku tego "przedsięwzięcia" nie odłożą na przyszłość jak ich "koledzy". Bądźcie silni, prawda się zawsze obroni choć będzie to Was kosztowało wiele zdrowia.

Witam. Czytając oraz słysząc to co dzieje się w Marmorinie nie sposób być obojętnym, to jest jakiś wielki kabaret. Członek rady nadzorczej który prezesem firmy ustanowił swojego człowieka , z którym współpracował w poprzednich firmach . A następnie ten prezes zatrudnił swoich ludzi z którymi współpracował wcześniej, nie zważając na ich kompetencje i doświadczenie tylko na koneksje. I to Prezes który w firmie pojawia się na max 4 h dziennie, ale to dlatego że że ma swoją działalność i poprostu nie ma czasu na pierdoły ???? Można pisać o każdym nowym kto się pojawił ale to strata czasu, zero kompetencji i profesjonalizmu w zarządzaniu. Szkoda tylko ekipy pracującej w skrajnych warunkach na produkcji. Produkcja trzymajcie się i wszystkiego dobrego ????

Adaś

Co to za skraje warunki na produkcji o których piszesz? Są zawaleni robotą i muszą wykonywać normy? O to chodzi czy ma na to wpływ złe zarządzanie o którym wspominałeś?

@Adaś

Jeżeli zadajesz takie pytanie, to znaczy że jesteś pracownikiem lub osobą która zna realia firmy. Dlatego na to pytanie odpowiedz sobie sam. Ale pomogę Tobie bo chyba trochę ograniczony jesteś, nie ubliżając nikomu oczywiście. Smród, kórz, pył i brak profesjonalnych linii produkcyjnych mimo iż nowy właściciel zainwestował mnustwo kasy. Ale to tylko dlatego że powierzył to wszystko gamoniom ???? Tak jak pajace rządzą naszym krajem tak pajace rządzą MARMORINEM.????SALUT

Lili

Skoro są braki w kompetencjach przez kierowników, to co na to szefostwo firmy, reaguje w jakiś sposób? Chcesz też powiedzieć, że efektywność pracownika przez to jest na poziomie 30%, czy to nie jest spowodowane może za małą ilością pracowników? No i fajnie by było gdybyś powiedział w jakich godzinach jest ta praca dwuzmianowa skoro już o takiej formie pracy wspomniałeś.

Jakie są Twoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Kontroler Finansowy w firmie Marmorin sp. z o.o.?

Mieczysław

A jak miałbyś się niby starać, żeby Cię zaproszono? Wysyłasz do firmy CV albo ewentualnie dzwonisz, a reszta zależy już od rekrutera, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... Szkoda, że nie byłeś na rozmowie, bo właśnie byłem ciekawy jak wygląda jej przebieg i czy rekrutacja podzielona jest na etapy, ale może ktoś, kto się tutaj w ostatnim czasie dostał, napisze parę słów? :)

Marek pakowacz

Nie podawaj się za mnie nikt go tam nie chcę jak pewnie ciebie weź się za pracę i nie pisz głupot zaraz coś mądrego napiszesz miej odwagę podpisać się naprawdę tak ja ją ale tego nie zrobisz bo do tego trzeba mieć jaja

Marek pakowacz

Nie wyszło tobie ja piszę prawdę przyjdź na pakowalnie chyba że już ciebie wyrzucili za lenistwo pijaństwo lub wysoką inteligencję dawaj na pakowalnie czekam

Marek pakowacz

Lewus z niego był do pracy tak ja jego syn i dziwnie rzeczy się tam działy za jego pobytu tam wszyscy z niego się tam śmieją do dziś i nikomu szkoda że go tam nie ma a do tej osoby co podaje się za mnie śmieszny jesteś w tym momencie i bez jaj zapraszam na pakowalnie ja jeszcze tam pracujesz miej odwagę i się ujawnij

Ciekawy
@Marek pakowacz

Co z tym Grzesiem? Wróci?

po wyrokach Marek O.
@Marek pakowacz

Ocrmianie innych w tem spisów świadczy jak niską masz inteligencję. A wiemy że to ostatni zakład z którego Cię jeszcze nie wyrzucili. Wystarczy poczytać inne fora. I jeszcze te Twoje wyroki. K"kolega z byłej pracy "

Dzbanku
@po wyrokach Marek O.

Po pierwsze chyba masz marną szkołę bo piszesz z błędami bo drugie zajmij się swoim życiem bo pewnie kiepskie masz po trzecie napisz jeszcze raz coś takiego a założę TB sprawę za pomówienia a mam wrażenie że tam robiłeś i Cb wyrzucili ją pracuje dalej a Ty pewnie masz kredyty albo grosza zero i jesteś zerem w społeczeństwie

Youtuber

Ja tam więcej zarabiam z kręcenia filmów stremow w internecie, niż pracować w chemii tracić zdrowie od poniedziałku do niedzieli nie mieć czasu dla siebie i mieć z tego parę groszy

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Marmorin sp. z o.o. na stanowisku Pracownik Produkcji? 30 maja pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

Były_pracownik

Ogłoszenia są, przyjęć nie ma. Są zwolnienia. Poczytaj forum to zobaczysz . Ostatnio ponad 20 osób na bruk. Zostali Ci są liżą (****) , i Ci co nie mogą odejść bo nikt ich nie chce. Atmosfera kiepska. Chemia w powietrzu i kaszel.

30 maja ? Którego roku bo na pewno nie 2023. Zwalniają ludzi a nie przyjmują

Jerzy

To chyba jakieś wcześniejsze ogłoszenie. Czemu zwalniają? Aż 20 osób jednorazowo? Będzie więcej? To ze względów oszczędnościowych ? Jak firma stanie na nogi to może wznowią rekrutacje, co?

@Jerzy

Może wznowią ale kto tam przyjdzie jak wszyscy że Wschowy i okolic tam pracowali ? Kiedyś Nie było czym pracować a zamówienia były teraz wszystko jest a zamówień niema ....

Makowiecki

Firma obecnie jest w ciężkiej sytuacji i zwalnia ludzi z dnia na dzień. Nowy zarząd nie radzi sobie z analizą rynku i przyciągnięciem sprzedaży. Atmosfera jest bardzo nerwowa. Nie ma tolerancji na żadną informację zwrotną. Najlepszy pracownik to taki który siedzi cicho i pracuje po godzinach. Ogólnie uważać!

we
@Makowiecki

tak

@Makowiecki

Prawda. Nowy zarząd poprostu jest. A kompetencję i i całe portfolio na Aliexpres kupił. Prowadzą firmę rodzinną i budowaną latami na dno. Ale to tacy ludzie, od wygaszania takich firm.????????

Tomasz M.

Należy przestrzec wszystkich którzy chcą aplikować do tej firmy, bo mimo ogromnych problemów prowadzą rekrutacje poprzez agencje zewnętrzne zarówno na produkcję jak i na stanowiska biurowe! Na miejscu znajdziemy ekspres do kawy, który jednak nie załatwia sprawy bo brakuje szacunku do ludzi, przestrzegania czasu pracy i specjalistów na kierowniczych stanowiskach. Człowiek ma wrażenie, że jest w latach 90-tych kiedy to panowało 30% bezrobocie i jest traktowanie jak nie ty to następny! Ktoś tu chyba zachłysnął się ZARZĄDZANIEM i zapomniał o podstawach. Szczególnie szkoda młodych osób które chodzą tam mega pospinane i zestresowane. Uciekajcie i nie wierzcie w nic! Tak się dzisiaj nie pracuje, a w zdrowym miejscu pracy przełożeni są odpowiedzialni za wasze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Szkoda tylko, że firma z takim potencjałem jest ciągnięta na dno, bo cierpią najbardziej zwykli ludzie...

Witam, możecie powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku pakowania?

Spidi
@Kandydat

A o który zakład pytasz? Wschowa czy Starkowo. Na Wschowie większy asortyment, wanny brodziki umywalki, Starkowo tylko zlewy kuchenne.

@Spidi

Chodzi o Wschowę jak wygląda to pakowanie czy też robota spoko, czy ciężko i jaka atmosfera wśród ludzi

Jakieś nowe opinie w nowym 2023 roku? Jakie macie zdanie o firmie?

Małgorzata
@Marcin

Hejka, też jestem ciekawa jak tam w firmie? A szczególnie, czy po Nowym Roku pojawiły sie podwyżki inflacyjne, zwłaszcza na tych podstawowych czy juniorskich posadach?

Fiolko

Pozdrawiam całą załoge marmorinu,szczególnie Starkowo. Szkoda ,że stare czasy już nie wrócą. Cisnąć tam

Zostaw merytoryczną opinię o Marmorin sp. z o.o. - Wschowa

• Jak się pracuje w Marmorin sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Marmorin sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Marmorin sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Marmorin sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Marmorin sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marmorin sp. z o.o.