Opinie o Reesco Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Reesco Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Reesco Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Prace wykończeniowe i remontowe
Prace wykończeniowe i remontowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reesco Sp. z o.o. w Warszawa

Zwykła

Niekompetentne osoby na wysokich stanowiskach, zatrudniani są PMowie, którzy zachowują się jak prostacy, bardzo słabe zarobki

Wercia
@Zwykła

Bardzo niskie zarobki czyli jakie? Najniższa krajowa czy jednak więcej? Ktoś tutaj wspominał o wymuszaniu pracy po godzinach z czego te nadgodziny miały nie być płatne. One są do odebrania w postaci dnia wolnego?

Była PMka

Starając się maksymalnie obiektywnie opisać firmę: 1. Jak ktoś chce przyjść tu zdobyć doświadczenie, szczególnie zaraz po studiach, to nie polecam - firma robi w głównej mierze remonty biur, wiec jedyne co można się nauczyć to wykończenia - praktycznie zero ciężkiej budowlanki. Plus jest taki, że wszystko jest na podwykonawcach. 2. W ciągu ostatnich lat firma niestety poprzez swój gwałtowny rozwój oraz wykupienie jej przez fundusz inwestycyjny z za granicy, pogorszyła podejście do pracownika - bo teraz liczą się tylko tabelki dla Rady Nadzorczej, a człowiek już jest tylko wartością w tabeli. 3. Z automatu oczekują, że będzie zostawać się na nieodpłatnych nadgodzinach. Jak ktoś nie planuje, to czeka go rychłe zwolnienie - jeden przypadek znałam bezpośrednio. 4. Mają pretensje, że nie stoi się nad podwykonawcą i nie patrzy krok w krok co robi (szczególnie jak wychodzi jakiś problem) 5. Premie są rozliczane z PMami tylko jak Klient zapłaci, jak nie zapłaci - to premii nigdy nie zobaczycie - dodatkowo premie w porównaniu do GW, którzy robią prawdziwe budowy od zera, są bardzo skromne i premia nie jest uzależniona od efektu pracy PMa tylko wyłącznie od wyniku projektu, czyli jak dostajesz projekt z zepsutą wyceną, to nawet jak stajesz na uszach to premii nie zobaczysz, bo nie liczy się Twoja praca, tylko wynik finansowy (czytaj w takich przypadkach nie opłaca się starać) 6. Jako duży plus, to dyrektor, z którym współpracowałam (ale każdy ludzi odbiera inaczej, więc to subiektywna moja subiektywna opinia) 7. Nie ma auta służbowego. Albo jest teoretycznie, jak wyślą Cię gdzieś daleko to możesz dostać, ale tak to trzeba zawszę korzystać z prywatnego 8. Co do rekrutacji, która już była sporo czasu temu, to była na pewno zwięzła, merytoryczna i stawka którą wynegocjowałam, była na umowie. Nie wiem jak to teraz wygląda, bo czytając opinie, chyba sprawa się pogorszyła Jako podsumowanie, dla osoby która chce pracować przy wykończeniach, praca prawie na pewno spełni jego oczekiwania. Dla kogoś kto woli ciężką budowlankę, nie polecam.

@Była PMka

Jak to oczekują na darmowe nadgodziny, od początku jawnie o tym mówią już podczas rekrutacji? I wtedy jak zwalniają taką osobę, bo się nie zgodzi to jaki podają oficjalny powód? Korzystając z prywatnego auta to chociaż rozliczają za paliwo? Bo pewnie o kosztach amortyzacji nie ma co myśleć?

A ja pisze w kontekście (usunięte przez administratora) jako asystent młodszy specjalista ds. ofertowania. Trwa rekrutacja i napisali, że odbywa się ona zdalnie. Mnie ciekawi, ile jest etapów takiej rekrutacji, wliczając rozmowy, zadania i jakiś dzień próbny, o ile jest? Chodzi mi ile czasu, ale też ile jest w sumie tych etapów.

XoXo Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Gdzie w Poznaniu mają biuro? Akurat rekrutują na Po a nie można ich znależć na google?

Była PMka Nowy wpis

@Była PMka

W Międzyzdroje Reesco Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko kierownik kontraktu. Wziąłeś udział w tym procesie? Napisz, na co potencjalni kandydaci powinni zwrócić uwagę przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną. Takie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla mieszkańców regionu, którzy biorą pod uwagę pracę w firmie.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
MM

Nie polecam, wyzyskują studentów na darmowe praktyki zawodowe nie dając za wiele doświadczenia w zamian.

Emma
@MM

To jak wyglądają praktyki tam, że doświadczenia mało można nabrać? Jakie studenci mają zadania? A o płatnym stażu nic ci nie wiadomo?

Zwykła

Wercia
@Zwykła

Kamila

Brałam udział w rekrutacji do tej firmy, bardzo długi okres rekrutacji, pierwsze 2 spotykania powtarzałam w sumie to samo tylko rożnym osobom, czyli przekazywanie informacji jednak słabe.Finalna propozycja współpracy nijak się miała do oczekiwań podawanych przez mnie od samego początku, gdyby było to brane choć w minimalnym stopniu pod uwagę zaoszczędzilibyśmy sobie czasu. Odczucia po przejściu rektutacji raczej negatywne.

A.

To były bardzo smutne 3 miesiące w moim życiu zawodowym. Brak szacunku dla doswiadczonych zawodowo, wymuszanie bezplatnych nadgodzin, nagonka, nigdy więcej branży Retail. Uciekłem i jestem szczęśliwy.

Sonia
@A.

Czemu tylko 3 miesiące, nie przedłużono Ci umowy czy sam zaplanowałeś odejście? Ile zdarzało się nadgodzin w miesiącu, dawali chociaż za nie dni wolne?

Natalia

Co się właściwie stało że masz takie zdanie? Jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Pytano Cię o jakieś rzeczy niezwiązane ze stanowiskiem? Czy o co chodzi?

Laura

Potwierdzam, rozmowa o pracę w bardzo miłej atmosferze, rzeczywiście była dla mnie zaskoczeniem. I to by było na tyle jesli chodzi o pozytywy jakie można napisać o tej firmie. Mimo zapewnień zabrakło informacji zwrotnej.

Natalia

Uwaga bo firma bardzo (usunięte przez administratora) na umowach i kwotach wynagrodzenia, zostałam (usunięte przez administratora) na ponad 1tys złoty na jednej wypłacie i zakończyłam współpracę

Paulina
@Natalia

Coś Ty. No i aktualnie jesteś ten 1 tys w plecy? Bo skoro tak masz ale Ci się należy to chyba przydałoby się postarać o zwrot? :/ Jak to wgl wyszło, tak po prostu bez wyjaśnienia mniej Ci wpadło?

Laura
@Natalia

Witam, na jakim stanowisku Pani pracowała? Czy to była praca w biurze?

PM Marynarska Business Park

Takiego braku organizacji jak tworzy firma Reesco przy przebudowie Marynarska Business Park jeszcze nie widziałam a w Zarządzaniu nieruchomościami pracuje od 15 lat. To największa antyreklama firmy. Jeśli nie radzicie sobie z wykonaniem remontu to proponuje się poddać. Zero oznaczeń (po za śmiesznymi kartkami). Garaż i organizacja ruchu na poziomie tragicznym. Jak można aż tak utrudniać korzystanie z nieruchomości obecnym najemcą. To pokazuje kogo Państwo zatrudniacie...

Natalia

Negatywne komentarze usuwają pamiętajcie, firma (usunięte przez administratora) na wypłatach i umowach

zadowolony

Dobra firma i dobry pracodawca z reguły są wymagający więc z pewnością nie każdemu to odpowiada.

Śmieszne
@zadowolony

Obiektywny wpis pracodawcy ;)

@Śmieszne

Mało prawdopodobne by to właściciele Reesco zamieścili taki wpis. W mojej opinii patrząc na zachowanie właścicieli Reesco w trakcie pandemii, to musze potwierdzić, że to naprawdę dobry pracodawca (zwłaszcza jak słyszę jaki pożar dzieje w innych firmach z rynku).

Maj
@zadowolony

Ooo, członkowie zarządu też się wypowiadają? Nie ma jak marketing (tzn. propaganda sukcesu) :D

@Adam

A jak wyglądało funkcjonowanie Reesco podczas pandemii? Czy pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy, można było tutaj być spokojnym o swoje stanowisko? Nie było cięć etatów, wynagrodzeń czy zwolnień?

Kamil
@Ewa

Niestety. Ilość ofert pracy mówi sama za siebie. Na początku roku było bardzo dużo odejść, wiązało się to po części z niewywiązania się pracodawcy ze złożonych obietnic. Właściciel z Luksemburga oczekuje wyników finansowych. Niestety w czasach, gdy marżowość tematów jest niska są naciski by obniżyć koszty. W praktyce wygląda to tak, że pracownicy są na każdym kroku informowani o konieczności redukcji kosztów. Proponowane są degradacji jak i zmniejszanie uposażenia. Dla tych którzy nie wyrażają zgody są wywierane naciski, a między czasie poszukuję się pracownika na dane stanowisko. Obecnie nie wiem dokładnie jak wygląda sytuacja. Odszedłem w pierwszej fali na początku roku, ale jak rozmawiam z znajomymi to jest coraz gorzej.

Znainteresowany

Czy ktoś orientuje się ile ma kierownik projektu fitout rynek trojmiasto? Jakieś benefity?

Rekrutacja na wysokim poziomie, wrażenie bardzo dobre. Na rozmowie padają konkretne pytania dotyczące wiedzy technicznej. Niestety ostatecznie oferta pracy nie spełniła moich oczekiwań. Moja propozycja wynagrodzenia to 7.500 netto, w odpowiedzi dostałem ofertę na 7.500 brutto (5,370 netto). A szkoda, bo podczas kolejnych etapów rekrutacji, osoby rekrutujące sprawiały wrażenie, że moje oczekiwania są ok. (chodzi o stanowisko cost managera).

@Kandydat

Witaj, czy mogłabym się dowiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś do Reesco i dlaczego oferta pracy nie spełniła Twoich oczekiwań? Jakie były inne oferowane warunki?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Reesco Sp. z o.o.? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

W ostatnich latach był to dzień wolny od pracy.

Joanna

@miła, a na jakiej umowie Reesco zatrudnia pracowników? Bo godziny, o których piszesz na pewno nie spełniają warunków umowy o pracę, szczególnie jeśli chodzi o godziny pracy. Co do obowiązków, nie ma żadnych premii?

@Joanna

Są premie jeśli prowadzony projekt po zamknięciu zakończy sie zyskiem, natomiast co do umowy to może być B2B lup UoP w zależności od preferencji zatrudnianego.

kolargol

Jeśli chodzi o pracę w firmie to można napisać tylko dobrze. Fajna atmosfera, przyzwoite zarobki i możliwość rozwoju, polecam.

Po przebrnięciu telefonicznej rekrutacji oraz interview w siedzibie firmy na stanowisko Junior Project Managera firma złożyła mi ofertę na kwotę 5800 zł brutto. Negocjacje co do zarobków nie wchodziły w grę. Proces rekrutacji oraz spotkanie przebiegało na b. wysokim, merytorycznym poziomie. Bardzo żałuję że firma od razu nie określiła kwoty lub przedziału zarobków gdyż zaoszczędziliby to czas który został w mojej ocenie stracony. Pani z rekrutacji nie raczyła oddzwonić nawet z informacją czy zaproponowana przeze mnie kwota na pierwotną ofertę Resco została ew. zaakceptowana przez zwierzchników.

Zostaw merytoryczną opinię o Reesco Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Reesco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Reesco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reesco Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reesco Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Reesco Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reesco Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 28 ocen.

Reesco Sp. z o.o.